Reklama

čtvrtek 31. prosince 2015

Z novoročního přání E-republiky citujeme ve zkratce

31.12.2015   E-republika

 Všem našim čtenářům a příznivcům přejeme klidný nový rok 2016. Budeme se i nadále snažit přinášet zpravodajství a komentáře z domova i ze světa, zejména takové, které podle našeho názoru v našem mediální okruhu citelně chybí.

Všem našim čtenářům a příznivcům přejeme klidný nový rok 2016.

Budeme se i nadále snažit přinášet zpravodajství a komentáře z domova i ze světa, zejména takové, které podle našeho názoru v našem mediální okruhu citelně chybí. Takový deficit vyhovuje zejména všem manipulátorům a lhářům, ať jsou na levici či pravici pomyslného názorového spektra. To je samozřejmě velmi roztříštěné, protože standardní média místo pravdy hledají výnosnou lež.

Cenzuru pod vedoucí úlohou KSČ nahradila autocenzura a stranickou kázeň hypotéka. Ukazuje se, že není důležité, čím je člověk svázán, ale to, že je svázán. Nejsme už na provazu Moskvy, ale na řetězu státního i osobního zadlužení a rizik naprostého sociálního propadu. Naše média jsou znásilňována mocí peněz, ať už prostřednictvím reklam nebo zájmy svých majitelů. Domníváme se, že za těchto okolností je naše úloha, stejně jako role desítek jiných nezávislých webů prostě nezastupitelná. Ukazuje se, že aktivní přístup občanů k věci veřejné, k věci společně, k res publice nemůže chybět, má-li jít o společnost svobodnou a prosperující v nejširším slova smyslu.

Věci veřejné nelze totiž prostě delegovat na nějaké profesionály, ať už se zabývají politikou, informováním veřejnosti, či jen prostou zábavou. Vždy budou třeba lidé, kteří nejsou placeni bankami, granty, fondy, nebo dokonce prostřednictvím velvyslanectví jiných států.

Pokud tedy bude příští rok něčím obzvláště důležitým, bude to zápas o svobodu slova a svobodné šíření informací. Pod záminkou boje proti terorismu, jak jej známe ze Spojených států amerických, nás čekají pokusy o okleštění základních svobod člověka. Je jasné, že takové snahy budou podporovány jak našimi prolhanými médií, která se již dávno stala nesvobodnými a o pravdu a svobodu jim už dávno nejde, tak naší širokou veřejností prahnoucí po odplatě a krvi proti virtuálním nepřátelům. Nejpevnější řetěz si tak svou nesnášenlivostí, agresivitou a iracionálním strachem ukujeme sami.

Kdysi mnozí z nás skandovali heslo "V jednotě je síla". Je-li tomu tak, pak jsme opravdu slabou společností a není divu, že imigrační vlna se nám obloukem vyhnula, neboť v našem státě nikdo zvenku žít nechce. Kdyby naše policie neodchytávala běžence směřující jinam, nebylo by v našem prostoru o čem mluvit. Místo toho by stačilo prosazovat právo běženců na volbu země, ve které by chtěli žít.

Česká republika by to rozhodně nebyla, to je jasné. Co už je méně jasné, že my jsme na to ještě hrdí. Místo toho abychom si kladli otázku, proč chtějí do jiných zemí, a ne k nám, sdílíme fantastické historky o uprchlících a šíříme paniku zcela neadekvátní skutečné situaci. Skutečný problém Německa, Francie, Dánska a dalších zemí vyvolal desetitisícové demonstrace v Čechách. Chováme se tak, jako bychom na záplavy způsobené stoupajícím mořem v Holandsku reagovali demonstracemi za výstavbu hrází u Aše. Proč? Česká společnost zhloupla, a to i s přispěním médií šířících nesmyslné bulvární zprávy a “zábavné” pořady. Jak říká známý slovenský katolický kněz Marián Kufa, "do jádra naší společnosti byl vložen jed zla horší jak za komunismu".

My můžeme dodat, že podle našeho mínění se jej bez aktivního přispění občanů této země nezbavíme. Proto se každý z nás rozhodl bojovat o pravdivé a nestranné informace jako o základní předpoklad správného rozhodování. Bude-li takový boj úspěšný, ovšem nezáleží jen na nás, ale také na každém občanu, na každém čtenáři.

Také proto jsou naše články za dodržení příslušné licence volně šiřitelné.

 
Související články:

10 komentářů :

 1. Teď, když máme ne vaší zásluhou skoro absolutní svobodu (nejen) slova, tak si hrajete na jakési undergroundové disidenty riskujíci vězení i život svůj i rodiny v boji za svobodu. Přitom vám vůbec nic nehrozí a po internetu si můžete svobodně šířit jakékoli blbiny chcete.
  Za komoušů, kdy to bylo opravdu potřeba, jste ale drželi huby a krok a naopak jste režimu věrně posluhovali, viď, Dvořáku. Že vás hanba za ty lži nefackuje.

  OdpovědětSmazat
 2. Vy jste byli odbojáři jako Halík z maskou pod kabátem . My jsme se měli dobře , naše republika byla bohatá a soběstačná . Vývoz vepřové , hovězího atd . Dnes nám nic nepatří a plat se zdaleka neblíží minimální mzdě v
  Německu . Jediné co je pravda , mohl jsem v klidu cestovat . Horší je věčný strach o práci , hladomor v důchoduě . A hlavně začíná svoboda projevu jak za bolševika . Přeji všem všechno super v roce 2016 .

  OdpovědětSmazat
 3. Už se vykašlete na to co bylo!To nezměníte!To co je a bude lze změnit,ale to by jste museli hnout prdelí.To radši budete čumět na pohádky což zařídil bolševik aby od vás byl klid a havloidi v tom pokračujou.A za deset let budete kvákat jak bylo,přitom jediný co znáte jsou hlášky z pohádek a slevy v lidlu.

  OdpovědětSmazat
 4. Odpovědi
  1. PF 2016 od pražského vrabčáka Čimčaru.

   Smazat
 5. Děkujeme za informace a přejeme hodně štěstí, zdraví a úspěchů v novém roce.

  OdpovědětSmazat
 6. Panove Nove republiky ! Zustali jste jedini, kdo se svobodne projevuje bez registrace a proto vam DEKUJI za vasi cennou praci a PROVOLAVAM vam slavu !

  Dnes vam pripiji nejlepsim Burgundy na pokracovani v uspechu. Tobe take editore, i kdyz me jebas - oh PARDON, civilizujes, od rana do vecera...

  At zije, First Amendment Americke Constituce !
  FREE SPEECH !
  Vztycte hlavy a zpivejte se mnou !

  - O say can you see by the dawn's early lights
  what so proudly we hailed at the twilight's last gleaming.
  Whose broad stripes and bright stars...

  Musim koncit, editor do toho plete - "Nad Tatru sa blyska, hromy divo biju" a mava Tomahawkem.
  honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Připojuji se též s díky za to, že máme novou republiku, pokládám ji za svou domovskou stránku,není nutné souhlasit se všemi články, ale je dobře, že máme povšechný přehled.Až na pár blbců,kteří umějí jen nadávat, jsme přeci přátelé, tak ať se nám splní v příštím roce alespoň to, abychm ve své zemi žili v klidu a míru, aby se ten svět vymknutý z kloubů vrátil zase do normálu.Bohužel, schody se myjou od shora, takže my na ty zmetky, kteří jsou původem toho zla,nedosáhnem.Alespoň se nehádat a nenechat se rozeštvávat. P.F.2016
   Stela

   Smazat
  2. Pripojuji se ke Stele. Nenapsal bych to lepe. Vse nej do roku 2016.

   Smazat
 7. Díky nová republiko!
  A do nového roku NEPŘEJI
  - všem - válku. Děda.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.