Reklama

pátek 25. prosince 2015

Zpráva OSN o humanitárním vývoji lidstva 2015


-uv- 
25. 12. 2015 E-republika

Celkem 80 % lidí vlastní pouze 6 % bohatství země. A naopak 1 % planetárních zbohatlíků vlastní 49 % planetárních zdrojů. Tomu odpovídá i stav světa.

Zprávy OSN o humanitárním vývoji lidstva vycházejí už 25 let a mají jednoduchou filosofii. Čím jsou lidé chudší a ožebračenější, tím nižší je celková úroveň lidstva. To je tak jednoduchá filosofie, že většina korporátních médií tuto zprávu vůbec necituje. Navíc vychází na konci roku, kdy je třeba organizovat povinné nákupní orgie a atmosféru baživé blaženosti. Zprávu za rok 2015 v angličtině si můžete stáhnout zde.

Zpráva je z principu anti-ekonomistická, má 280 stran. Nestará se růst bohatství obecně, ani o mantru neustále rostoucího HDP. Jedno procento si z daného růstu bohatství vezme drtivou většinu tak jako tak. Zprávy vybírá parametry, které ukazují růst kvality života v závislosti na vykonávané práci a na strukturálních změnách, které s sebou práce přináší. Sledované parametry ukazuje tento graf.
Dvě polokoule ukazují zásadní závislost. Lidsky důstojná práce daná ve středu kruhu osobně obohacuje jednotlivce a ten zase zlepšuje život celé komunity. Proto je důstojná práce a její podmínky tak důležitá pro život člověka. A proto se o ní ve věku globálních montoven a korporátního fašismu nemluví nahlas. Nejzajímavější je tento celkový graf.
Graficky vidíte, jak na tom lidstvo ve věku vlády korporací doopravdy je. Jedině zelená barva na grafu ukazuje zdravý vývoj. Červená je otroctví všeho druhu, nezaměstnanost a dětská práce. Žlutá ukazuje neuspokojivé parametry a pokles. Čekat něco jiné ve věku neokoloniálních válek za geopolitický vliv a suroviny a v době studené války NATO-Rusko by mohl jen nenapravitelný optimista. Podívejte se, co všechno pozitivního přináší normální důstojná práce člověka.
Jak vidíte, jen zlomek této práce je přímo placené v ekonomickém systému. Česká republika je na tomto indexu na slušném 28. místě, a to zejména díky vysokému obodování veřejnoprávních systémů, jako jsou zdravotnictví, školství, důchodů a sociální péče, které neoliberalismus u nás nestačil díky různým okolnostem rozkrást. Ale poměr úrovně života jasně klesá ve všech měřených zemích proti předešlým obdobím. Jak vidět, korporátní fašismus 99 procentům nijak neprospívá, a to ani v Evropě.
Ale pozor, příklady z neoliberální Chile a jinak nasměrovaného afrického Gabonu ukazují, že růst bohatství v zemi ve formě příjmu na obyvatele neznamená automaticky vyšší úroveň lidí. Obecně platí, že za poslední desetiletí se více zemí přesunulo z pásma naprosté chudoby do vyšších pater, což ovlivnilo celkový růst. Hodnocené indikátory proto vykazují přestup zemí na vyšší úroveň, a dokonce relativně stejnoměrný ve všech částech světa.
Rozložení bohatství ve světě přesně ukazuje tento graf. Celkem 80 % lidí vlastní pouze 6 % bohatství země. A naopak 1 % planetárních zbohatlíků vlastní 49 % planetárních zdrojů.
Oligarchové jsou skuteční revolucionáři, jako většina zástupců jednoho procenta. Potřebují předělat mysl lidí tak, aby přestali vidět vlastní nos mezi očima. Za posledních 10 let se na tomto poli docílilo značného pokroku. V USA je lidí o něco více, taktéž peněz na jejich oblbování. USA jsou nás vzor. Zdejší kavárenská levice kontempluje v zrcadle svůj odcizený obraz a kochá se nahlas svou chytrostí. Pravice šla revolučně na věc a pilně studovala Marxovo ekonomické dílo Kapitál a převedla jej do praxe. Levici si následně koupila za ukradené daně a vytunelované veřejné prostředky. Tomu odpovídá i výsledný stav světa.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč
Pokud chcete na provoz webu E-republiky přispět, klikněte zde. Děkujeme!


Související články:

6 komentářů :

 1. Takový je zákon vývoje kapitalismu, který pokud dotáhne své vítězství do konce, zahubí celou tuto planetu. A vítěz postrádá pud sebezáchovy, protože přesně tyto jeho inherentní zákony ho k tomuto konci dovedou. T

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Parazit zabíjí svého hostitele a také s ním hyne..........

   Smazat
  2. Parazit zabíjí svého hostitele a také s ním hyne..........

   Smazat
 2. Nikdo na světě nemůže plně vlastnit to,co sám nevytvořil,přírodu-zemi,oceány,zvířata.Ve své pýše a touze by to ovšem chtěli jediní zástupci Boha na Zemi,římská vrchnost ve Vatikánu,anebo jím podobní svalovci satansko-zednářského státu USA-páni už rozparcelovaného Měsíce a supermani v célé naší galaxii v čele s konžským makkaku presidentem Obamou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za co nejmenší náklady vytvořit čím největší zisk, nebo po těch, kterým kapitalisté vyplatí co nejméně, chtějí sami kapitalisté, aby kupovali co nejdrahší výrobky. To nejde dohromady a proto kapitalismus vymyslel hypotéky, půjčky, úvěry a jejich banky půjčují i to co nemají. Kapitalistům se naopak hromadí na jejich účtech miliardy miliard vytištěných zelených papírků a proto, že v tomto obratovém kolotoči kapitalistům na účtech zůstává víc a víc miliardů - miliard, je nutné, aby rotačky na tištění zelených papírů tiskli dnem i nocí. Jeden z polistopadových mágů na všechno řekl, že trh to vyřeší. Nedodal však jak a v čí prospěch. dnes tedy vidíme jak to u nás liberální trh vyřešil. Plné ubytovny nepříspůsobyvých, plné ulice bezdomovců, plné kanceláře úřadů práce a lživé hlasatelství České televize jak se máme jak v ráji a kdo říká opak je komunista. Jak dlouho to může vydržet. Kapitalismus se řídí pravidlem: HRABEJ DOKUD TO JDE A NEMYSLI NA DŮSLEDKY, ONO TO VŽDY NĚJAK DOPADNE, ŽÁDNÉ PLÁNOVÁNÍ NA PĚTILETKY, HRABE SE DNES A DENNĚ A CO NEJVÍCE...

   Smazat
 3. ...agenda 21 od OSN....hovorí o cieli vyrovnať životnú úroveň chudobnej a bohatej časti ľudí...ale NEMÁ to vyrovnať 1% najbohatších, ktorí vlastnia najväčšiu časť bohatstva Zeme, ale máme to vyrovnať my o s t a t n í, z tej strednej vrstvy....a stať sa OTROKMI všetci, tomu 1% vyvolených!!!...dobre vymyslené!!!...či?...len tak mimochodom OSN založili rothschildovci.... takže agenda 21, sa nemá týkať zmeny ich životnej úrovne!!!...len tej našej...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.