Reklama

sobota 12. prosince 2015

Zprávy z jemenské krize. 15 členů zahraničních žoldnéřů včetně nejvyššího velitele Blackwater zabiti

12. 12. 2015  AC24
Nejvyšší velitel žoldnéřů Blackwater a mexický občan byl ve středu zabit bojovníky houthijského Ansarullahu a jeho spojeneckými silami v Jemenu v provincii Ta'izz. Podle zpráv o posledních ztrátách bylo od úterký zabito 15 členů zahraničních válečníků, co přišli s Blackwaters. Tito žoldnéři jsou součástí sil Sjednocených arabských emirátů, které pomáhají Saúdské Arábii s její intervencí v Jemenu.

Jemenští bezpečnostní činitelé říkají, že guvernér obležené jižní provincie Aden byl zavražděn, když se jeho konvoj stal předmětem útoků raketovými granáty.

K incidentu došlo, když Jaafar Mohammed Saad v neděli cestoval se svým doprovodem do čtvrti Tawahi v tomto přístavním městě. Při tomto teroristickém činu bylo údajně zabito několik členů jeho konvoje.

Do Jemenu bude vysláno asi 1 500 Maročanů, aby se také účastnili saúdské agrese proti této arabské zemi. Podle zpráv budou tito vojáci pomáhat saúdským vojákům s pozemními operacemi proti Jemenu. Vzpomínáme si, jak v říjnu do jižního přístavního města Aden přijelo asi 6 000 súdánských vojáků, aby se také přidali k saúdským vojákům. Saúdské operace se rovněž účastní vojáci Emirátů, Bahrajnu a Kataru.

Válčící frakce v Jemenu se připravují k týden dlouhému příměří od 15. prosince, zatímco ve Švýcarsku probíhají mírové rozhovory zprostředkované OSN. Zdroj v kabinetu Saúdy podporovaného presidenta Abda Rabbo Mansoura Hadiho řekl, že příměří potrvá sedm dní, jak uvádí dopis poslaný Hadim Radě bezpečnosti OSN. Předchozí pokus o zastavení palby v tomto konfliktu se zhroutil a obě strany z toho jedna druhou obviňují.


Video zde

Překlad: Miroslav Pavlíček
Zdroj: southfront.org 

Další zdroj zde.

7 komentářů :

 1. No,to je zpráva,"jako pome jebať"....Už jsem to četl asi v pěti periodikách,ale nikde není ani jméno,ani nic dalšího,co by se dalo brát za nějaký ověřitelný fakt a mělo to smysl přetiskovat dál....je ta jak "JPP"....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ve druhém odkazu na íránskou tiskovou agenturu je aspoň fotografie toho 'černovodníka'. Pavel P.

   Smazat
  2. Pardon, foto je na tom prvním odkazu, na tom druhém je uvedeno jméno - Macias Baiknebah, či Baikenbah (obě možnosti jsou v tom textu uvedeny) Pavel P.

   Smazat
 2. No, jedno je zjevné. Kdyby se jim v Jemenu dařilo, nejednali by o příměří, podobně jako na Ukrajině. Zatím Saudové (a ostatní blbci, kteří jim tam dělají křoví stejně jako Evropa Americe v Sýrii) za celkem značné vložené prostředky docílili jen vzrůstajícího chaosu i na části svého území, kam se tento konflikt již nějakou dobu přelévá. A dobře jim tak, kdo s čím zachází... Malou, hornatou, ale hlavně chudou zemičku zjevně podcenili. Jak příznačné...

  OdpovědětSmazat
 3. Kolegové diskutéři,
  až budete vyjadřovat nesouhlas s mým viděním světa vězte, že ocením vaše slušné a konstruktivní reakce. Předem děkuji.

  Překlad výše uvedení zprávy do normální češtiny:
  V Jemenu bylo zabito 15 kvalifikovaných vojenských specialistů známých jako psi války (žoldáci, kontraktoři). Současně též 15 lidských bytostí (synů, otců, manželů), kteří si na chléb svůj vezdejší vydělávali ozbrojeným prosazováním cizích zájmů (údajně SA).

  Zpráva z IDnes 8.7.2014 - "Při útoku sebevražedného atentátníka u základny Bagrám v Afghánistánu zahynuli čtyři čeští vojáci. Jeden je ze základny v Žatci a tři z Chrudimi. Další Čech, také ze základny v Chrudimi, je vážně zraněn. Celkem výbuch zabil 16 lidí."

  Překlad zprávy do normální češtiny:
  V Afgánistánu byli zabiti 4 kvalifikovanÍ vojenští specialisté známí jako psi války (žoldáci, kontraktoři) a 1 byl vážně zraněn. Celkem zahynulo 16 lidských bytostí (dcer, synů, otců, manželů), z nichž si 4 na chléb svůj vezdejší vydělávali ozbrojeným prosazováním cizích zájmů (údajně USA) a jeden byl vážně zraněn.

  Shodné u těchto zpráv je, že všichni blízcí obětí oplakávají jejich ztrátu, přičemž všichni se stali "dále nepoužitelným" nástrojem k prosazení cizích zájmů.
  Rozdílné to, že při hodnocení objetí českých kontraktorů nám v ČR chybí objektivní pohled, který je nahrazen stranickým. Ne politicky, ale od slova stranit - nadržovat přesně dle moudra: "Když dva dělají totéž, nikdy to není totéž."

  Jak jinak si vysvětlit skutečnost, že byl držen málem státní smutek a všechny ty "opičky" kolem včetně metálů, sbírek, syrén, ..., jejichž vyvrcholením byla kriminalizace nebezpečně upřímného p.Kesediuse. Nebo že by systém, za pomoci svých mediálních hlásných trub, chtěl obecenstvu sdělit:
  Ne PRAVDA a LÁSKA, ale NAŠE hodnoty a naše interpretace reality jsou ty pravé a ochrany hodné?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!

  Mír s námi a více tolerance!
  Ferro

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Které že "hodnoty "máte na mysli bránit: jako např.šprtat ruletu v Monte Carlu,pouliční prostituci a narkomanii,strkání si navzájem přirození do pr...,atd?!
   Tak ano,tak o to se musíme porvat a rozhodně si to nedat vzít !!!

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.