Reklama

čtvrtek 10. prosince 2015

Zruší francouzský parlament sankce proti Rusku?

10. 12. 2015    zdroj
Člen Národního shromáždění Francie Thierry Mariani poslal do parlamentu rezoluci o zrušení protiruských sankcí. V dokumentu je uvedeno, že sankce proti Rusku poškozují francouzské ekonomické zájmy a že škody nejsou tak významné pro Rusko, které mělo být jimi "potrestáno".

Poslanec navrhuje, aby se Francie sankcí proti Rusku zřekla, protože způsobují větší škody ekonomice země, zatímco mezinárodním společenstvím odsuzované Rusko jimi vůbec netrpí. Kromě toho se předpokládá, že v případě zrušení protiruských sankcí samotné Rusko zruší embargo na francouzské potraviny, což bude mít velmi pozitivní dopad na ekonomiku země.

"Sankce uložené Evropskou unií proti Rusku poškozují francouzské ekonomické zájmy. Chtěl bych vidět, jak Francie sankce proti Rusku ruší. Vládě Francie je navrženo, aby uznala zrušení ekonomických sankcí a omezujících opatření, uložených Evropskou unií Ruské federaci, a aby zahájila přehodnocení politiky sankcí proti Rusku," cituje RIA Novosti Marianim zpracovaný dokument, který již byl do francouzského parlamentu odeslán.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr, Vladimíra Grulichová

17 komentářů :

 1. To se ale europoslanec Štetina a poslanec Schwarzenberg ..... zlobit bude!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zapomněl jste na Filé

   Vymazat
  2. těch blbců je víc Filipovská a ostatní komedianti-kavárníci

   Vymazat
  3. Pražské kavárně prý brzy odzvoní.. Kafe tam údajně se chystá vařit Maryša.

   Vymazat
  4. A 21:37
   "Je od žida. Vávro, pij a do dna..."

   Vymazat
 2. Len taká drobnosť, Štáty EÚ a USA nie sú hodné pomenovania "medzinárodné spoločenstvo". Toto slovné spojenie si nemajú právo uzurpovať!

  OdpovědětVymazat
 3. Embargo, to je trest ja cyp! Vždyt díky němu se domácí produkce zvedla minimálně o 40%. Sankcí plný pysk a přitom si sereme do vlastního hnízda. Tedy ONI. já v tom s něma nejedu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To my se máme tak dobře, že si klidně můžem dovolit posílat zbraně a peníze do Turecka a tím vpodstatě i do IS. Nakonec jako celá RU. A to Turci ještě v EU nejsou. Jaképak to bude, až tam budou....

   Vymazat
 4. Tak to máme náklady: za sankce; na přišelce a na to, aby nám turci neposílali další; na zbrojení; na ochranu před teroristy; ... na europoslance; na restituce; ... jsme my ale bohatí

  OdpovědětVymazat
 5. Úsměvné na těch US protiruských sankcích je, že zatímco v EU došlo k výraznému poklesu obchodu mezi RF a členskými státy EU (včetně následných dopadů jako je např. ztráta pracovních míst), tak vzájemný obchod mezi RF a USA ve stejném období narostl o cca 15%... Takže to vypadá, že EU je tu Americe za blbce...

  OdpovědětVymazat
 6. Že by se začalo blýskat na lepší časy? Itálie zablokovala další sankce bez řádné diskuse v EU, teď tenhle Frencouz....Nedovolují si ti lidičkové trochu moc vůči Merklovce a Junkrovi????

  OdpovědětVymazat
 7. No jo, možná zruší sankce. Možná i Putin obnoví dovoz. Ale budou o to Rusové vůbec stát?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusové si už skoro celý dovoz nahradili z jiných zemí. A tyto země by byli bláhové, kdyby si ty kontrakty nepojistili na několik let dopředu. Dnes není problém něco vyrobit nebo vytěžit, vypěstovat, ale prodat za slušné peníze, to dnes ví každý rozumný člověk. Ovšem jsou i tací, co si to chtějí v jiných státech přivlastnit, to už dneska taky vi každý trochu vzdělaný člověk. Odbočím: jeden známý byl služebně na 3 týdny v Brazílii a popisoval nám jak si zašel do "prodejny s potravinami" a nestačil se divit. Obrovské množství potravin a kvalitních, že tomu nemohl ani uvěřit. A doslova konstatoval, že to , co se u nás např. v sortimentu zeleniny prodává, je v Brazílii jako odpad. No a Rusové se právě obrátili na Brazílii a berou odtamtud potraviny namísto z EU. A jak jsem říkal, nebude to jenom na dva roky. Asi v EU něco nedomysleli. Možná toho nedomysleli mnohem více nebo jsou přední představitele EU vydíráni viz. odposlechy tajnými službami USA. Třeba se celou pravdu jednou dozvíme, třeba někdo promluví.

   Vymazat
 8. že by se eublbečci probudili tak rychle dokud není pozdě usáčtí zmrdi ještě mávají pamfletem TTIP tak bacha na něj

  OdpovědětVymazat
 9. naši komedianti co mají v česku svůj speciální kapitalismus se socialistickým systémem budou klidně i hajlovat jen aby nebyli odtrženi od státního cecku který má kurva herman pod palcem

  OdpovědětVymazat
 10. Pozvolný rozklad EU pokračuje den, za dnem, ale jistě!!Doufám, že USA a jejich TTIP na ožebračení a ekonomickou likvidaci Evropy, se odeberou do věčných lovišť!!!

  OdpovědětVymazat
 11. Všimněte si, že zřeknutí se sankcí proti Rusku není v tom, že jsou založeny na vylhaných a vykonstruovaných důvodech, nýbrž na čistě ekonomických zájmech.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.