Reklama

čtvrtek 10. prosince 2015

Ztratil kalhoty, zachoval klid


10. 12. 2015     zdroj
Jiní lidé mají z toho noční můru, jemu se to skutečně stalo. Při propůjčení ceny ztratil chorvatský aktivista za lidská práva kalhoty. Na tuto chvíli Ivan Zvonimir Cicak tak rychle nezapomene. Předseda Helsinského výboru pro lidská práva v Chorvatsku měl v úterý důležitý termín focení s prezidentkou Kolinda Grabar – Kitarovic v Zagrebu. Šéfka státu vyznamenala Cicaka a jeho tým za práci a předala mu příslušnou listinu. Podnětem byl Mezinárodní den lidských práv . Ten se sice slaví až 10.prosince, Cicak byl však oceněn již dva dny předtím.

Bylo pro něho štěstím, že listina byla relativně dost velká. Dokument tak zakryl obzvlášť nešťastnou chybějící funkci oblečení, aspoň zčásti. Když se Cicak s prezidentkou a ostatními aktivisty lidských práv s milými úsměvy připravovali na focení, sklouzly mu najednou dolů kalhoty. Stál tam jen v světlemodrých boxerkách.

Prezidentka Grabar – Kitarovic se pokusila zachovat klid. Držela dále statečně listinu a nehnula ani brvou, zatímco si Cicak, který mezitím zčervenal, kalhoty opět natáhl.

Cicak se prý po památném propůjčení ceny pokud možno vyhýbal pohledem chorvatským médiím. Jeho malér s kalhotami byl všude tématem.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila Mgr. Zdeňka Holešová
Spiegel online, Hose verloren , Haltung bewahrt, 9. Dezember 2015 

4 komentáře :

 1. David, ztratil rozum, zachoval klid.
  Jsem tady správně na NR nebo na super.cz?

  OdpovědětVymazat
 2. Vždyť trocha humoru, v této pitomé době neuškodí :-)
  Jirka V.

  OdpovědětVymazat
 3. A proč ne? I legrace musí být...

  OdpovědětVymazat
 4. Podobný lapsus s kalhotami se stal v průběhu soudního líčení se Slánským a spol. obžalovanému Šlingovi. Říká se, že mu dali, ačkoliv původně měl dostat doživotí, za zesměšnění soudu provaz.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.