Reklama

sobota 24. ledna 2015

Jak na zaměstnance

24. 1. 2015  Nautilus II - druhý ponor

Člověk se pořád učí a někdy je to šok.
Dnes jsem se dozvěděl o dvou „zajímavých“ metodách, jak „vydrbat“ se zaměstnancem.


Je suis Musulman

Přemysl Janýr
24. 1. 2015  eRepublika
Útoky připisované islámským teroristům i jejich zveličování jsou v zájmu příliš mnoha stran. Samozřejmě také islámských radikálů, kteří v nich vidí oprávněnou odplatu za teror Západu či zbraň ve vzájemném boji různých frakcí.

Urazili islám, zabili je; zhanobily křesťany, dostaly Havlovu Cenu

Břetislav Olšer
24. 1. 2015 blog idnes
"Jsou to paradoxy, co?" říká sládek v Havlově Audienci. Občas měl pravdu. Svět se řítí do ďáblovy.... Karikaturisté urazili Proroka Muhammada, bez váhání je zastřelili islamisté. Zhanobily veřejnou souloží v těhotenství a sprostou písní chrám Krista Spasitele, dostaly Cenu Václava Havla za kreativní disent.

Neandělský tip kulturního referenta


 24. 1. 2015, zdroj YouTube, skupina NeAngely, hudba - video - text - překlad - procvičení ruštiny


Minulým tipem kulturního referenta byla písnička "Andělská" od Zuzky Navarové. Přímo se tedy nabízí zařadit teď jednu "neandělskou" - nabízím písničku od skupiny NeAngely, která se jmenuje "Tvá".

Před chvilkou mi vrátila dobrá duše Aňa V. překontrolovaný a doladěný překlad této písničky, napsala:

Izrael Šamir: Rusko už o to, aby je vzali do party, nestojí

24.1.  2015 Střípky ze světa
Nevšední pohled za kulisy ekonomické války
„Řád světa, jak se formoval po roce 1991, kolabuje právě teď a přímo před našimi zraky,“ startuje jiskrnou analýzu Izrael Šamir. Pendluje hlavně mezi Jaffou a Moskvou. I leckde jinde. Tím víc toho má z první ruky.
„Rusko stálo roky o to, aby ho vzali mezi sebe. Na shromáždění grandů, jež obesílalo, ho drželi v koutě, evropské struktury, jimž platilo jako hodinky, mu zavíraly dveře. Nadutost velmocí snášelo se stejnou trpělivostí, jako iritující udice, lovící diletanty z východní Evropy.“

Rusko může obsadit Pobaltí během dne, varoval Brzezinski

24. 1. 2015 Informace bez hranic
Spojené státy a jejich spojenci by měly rozmístit vojáky do baltského regionu, aby odradily Ruskou federaci od invaze, řekl zahraniční poradce Baracka Obamy Zbigniew Brzezinski.
Poradce amerického prezidenta řekl, že se obává situace, kdy by se Vladimír Putin rozhodl obsadit pobaltské sáty. Podle Brzezinskiho by takový tah byl pro Severoatlantickou alianci překvapující.
„Nejhorší možný scénář je, že Putin obsadí Rigu i Tallinn během jednoho dne. A během jednoho dne myslím doslova. Nebyla by žádná možnost, jak tomu zabránit,“ poznamenal.

Německo potřetí začalo světovou válku, jen trochu jinak, ukazuje slavný novinář Petránek. A možná to prý i skončí podobně jako minule

24. 1. 2015  ParlamentníListy
Zkušený novinářský matador Jan Petránek poskytl Parlamentním Listům obsáhlý rozhovor. V něm mimo jiné přiznal, že se necítí být Charlie, ale spíše jako český Honza. Rozpovídal se o tom, co ho zlobí na náboženských představitelích, i o tom, jaká kolem nás zuří válka, i když to možná nevnímáme...


Ministerstvo obrany DLR: bombardování Mariupolu je provokace ukrajinské armády

Natalia Seliverstovová
24. 1. 2015  Ukrajina.ru a Ruskaja Vesna
V sídle domobrany Doněcké lidové republiky oznámili, že palba na město Mariupol šla z oblasti obce Starý Krym, kde jsou rozložena vojska řízená Kyjevem. 

EU přiděluje Ukrajině pomoc z položky "výdaje v případě živelných pohrom"


24. 1. 2015     zdroj
Evropská unie nemá peníze na pomoc Ukrajině a financuje ji z rezervních položek. Agentuře RIA Novosti to sdělil stálý zástupce Ruské federace při EU Vladimír Čižov.

Opravdu toho tolik musíme spolknout?

Lubomír Man
24. 1. 2015

Mělo to sílu výbuchu atomové pumy, ale jak se to odrazilo v reakcích západnich médiíí a politiků, nezpůsobilo to větší hluk, než když splyne kapka vody. Jako by se skoro nic nestalo a jako by se to kápnutí dalo klidně i přeslechnout „Každý má v Německu právo vyslovit svůj názor,“ odbyl v odpovědi na ruský protest záležitost zástupce německého ministerstva zahraničí Schäefer. Takže si ten názor poslechněte. Zazněl z úst ukrajinského premiéra Jaceňuka v německé televizi ARD 8.ledna v předvečer jeho návětěvy v Berlíně a zněl takto: "My všichni si ještě dobře pamatujeme sovětský vpád na Ukrajinu a do Německa. Tomu je třeba zabránit."

Kam kráčí sociální demokracie?

Luděk Prokop
24. 1. 2015
Rozhodla se snad pod vedením Sobotky modifikovat strukturu svých voličů? Zbavit se stabilního základu svých voličů, voličů klopotně argumentujících a získávajících ve svém okolí, řady dalších tápajících voličů? Hodlá snad vyměnit tyto voliče za jiné, ze stáda červenokaretníků, z řad voličů noblesního knížete? Mnohé nasvědčuje, že ano. Že strana nezadržitelně modernizuje. Jaké jsou počiny této strany, opravňující výše zmíněné úvahy?

Ukrajinská svodka ze dne 23.1. 2015

Ernest, MP a vlk s přispěním dalších
24. 1. 2015  https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Boje na všech frontách, domobrana útočí, ale rozhodující úspěch  u klíčového Debaljceva nezaznamenala, zabit vůdce kozáků, neznalost americké manželky polského ministra, hodiny nukleární války posunuty na 11,57 (!).. a další ...

Oplácaní bahnem

napsal lesjeux
24. 1. 2015  Kosa zostra


Situace kdy země zapletené a vyvolávající mnoho konfliktů a agresí na světě, osočují a poučují jiné země z činů, které sami běžně dělají, zcela jistě není cestou k prosperitě, blahobytu a stabilitě. Pokrytectví dnešních politických špiček je tak do nebe volající absurditou, že ji je možné nahmatat ve veřejném prostoru. 

Výrok polského ministra zahraničních věcí mě nepřekvapuje. Reprezentují nás stále více stále větší hlupáci, nevzdělanci a darebáci.


Ivan David
24. 1. 2015
Polský ministr zahraničních věcí Grzegorz Schetyna se “proslavil“ výrokem, že Osvětim osvobodili Ukrajinci. Navíc to sdělil jako zdůvodnění nepozvání nejvyššího představitele Ruska na oslavy výročí osvobození tohoto koncentračního tábora. To je samo o sobě dost trapné. Reprezentují nás "v průměru" stále větší ignoranti. Není to náhoda. Kritériem výběru pro nejvyšší funkce v exekutivně a na volitelná místa na kandidátkách pro zastupitelské sbory je loajalita a konformita, umění vlísat se do přízně těch, kteří rozhodují. 


Na jaře budou ukrajinskou armádu školit Američané. USA mají důkazy o účasti ruských vojsk na Donbasu, ale dokazovat to Washington nebude.


24. 1. 2015   zdroj
Na jaře rozšíří USA pomoc Ukrajině a uskuteční společná cvičení s ukrajinskou armádou. Na briefingu v Kyjevě to 21. ledna řekl velitel amerických pozemních sil v Evropě, generál Ben Hodges. Informoval o tom korespondent IA Regnum. "Uskutečníme to na jaře roku 2015...Během cvičení bude probíhat i cvičení na poskytnutí pomoci raněným, ochranu před nepřátelským dělostřelectvem, ale také na používání komunikačních systémů," řekl Hodges.

Sedí v kanceláři s těžaři a doporučuje prolomit limity. Radí vládě zmocněnec Cieńciała opravdu nezávisle?

Jan Piňos
23.1.2015  Hnutí Duha
Těžba zničí daleko víc pracovních míst, než zachová.
Zmocněnec vlády pro revitalizaci Ústeckého kraje Jiří Cieńciała – který má vládě radit s rozvojem a směřováním kraje – má kancelář v budově Výzkumného ústavu hnědého uhlí (VÚHU) v Mostě [1]. 45 procent akciové společnosti VÚHU vlastní Czech Coal Pavla Tykače, další 45 kontroluje společnost Severočeské doly, a.s. (ze skupiny ČEZ) [2].

Kdyby to Česká televize prošvihla...

Igor Strelkov

24. 1. 2015, zdroj: zde
Tisková konference Igora Strelkova (občanské hnutí "Novorossia"), dnes - 24. 1. 2015 od 10 hodin (12:00 moskevského času) v Moskvě.
Situace už nemůže být složitější a Igor Strelkov může říci mnoho zajímavého. Protože tiskovka je dokonale utajena (vědí o ní jen novináři), je velká pravděpodobnost, že by ji mohla Česká televize prošvihnout. Považovali jsme proto za vhodné na akci upozornit.

pátek 23. ledna 2015

Nezapomínejte na Šarika, pane polský ministře!

23. 1. 2015, zdroj: zde, Vesti24
Polská média: Ministře zahraničí, nebyl náhodou Kryštof Kolumbus prezidentem Kolumbie?
Prohlášení polského ministra zahraničí Grzegorze Schetyny, že koncentrační tábor Auschwitz-Birkenau (v polské Osvětimi - pozn.) osvobodili Ukrajinci, způsobilo v polském tisku vlnu posměchu.
"...a je potřeba říci, že to byl 1. Ukrajinský front, tedy Ukrajinci osvobozovali, protože v ten lednový den tam byli oni a oni otevřeli brány koncentračního tábora" - řekl ministr 21. 1. 2015, sám historik.

Ukrajinská svodka ze dne 22.01.2015

Ernest, MP a vlk s přispěním dalších
23. 1. 2015  https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Průmyslové centrum na Azovském moři Mariupol čeká armádu Nového Ruska, zraněn vůdce pravého sektoru Jaroš, Turčinov na inspekci fronty, ještě k minometnému útoku na trolejbus, hlášení o průběhu bojů, co píší ukrjinští novináři o bojích na doněckém letišti ... a další ...

Je zle, Američané budou v Česku školit "demokratické aktivisty“


23.1. 2015 Zvědavec
 Zaorálek naplnil plán Schwarzenberga. V Praze vznikne školící centrum, kde se budou připravovat na své podvratné role "demokratičtí aktivisté" určeni k nasazení ve východní Evropě.
Kam až může zajít servilita "našich ministrů" je ohromující. To i pan Hácha byl oproti nim velký vlastenec.

Ještě více izolované Rusko teď s Čínou postaví vysokorychlostní železniční propojení za 240 miliard

23.1.2015 Reformy
Probíhající ‚izolace‘ Ruska nabrala dnes další izolační obrat, když jak hlásí Bloomberg, se Čína chystá postavit 7 000 kilometrů dlouhé vysokorychlostní železniční spojení z Pekingu do Moskvy za cenu 1,5 bilionu yuanů (242 miliard $), což prohlásila vláda města Pekingu. To železniční spojení – které zkrátí dobu cestování mezi Pekingem a Moskvou z 5 dnů na 30 hodin – signalizuje 10 leté partnerství mezi těmito dvěma národy a následně z tohoto projektu vylučuje francouzskou společnost Alstom.

Peníze z helikoptéry

Zbyněk Fiala
22.1.2015  Vaše věc


Evropská centrální banka zahájila kvantitativní uvolňování formou mohutných nákupů dluhopisů v rozsahu 60 miliard eur měsíčně. Mělo by to dát čtyřikrát větší impulz ochablé poptávce eurozóny než pokus Evropské komise vylákat z privátních investorů (na garance Evropské investiční banky) 300 miliard euro během dvou let. Ale jsou to opravdu jen peníze, co tu chybí? Není to jen přidání další lokomotivy na cestě po slepé koleji?

Jak velkobanky bez války ničí Evropu

Květa Pohlhammer Lauterbachová
23. 1. 2015  eRepublika

Nic z toho, co se dalo ale od roku 2008 udělat, aby se krize vyřešila, se nestalo. Evropa je plně v rukou hochů z Goldman Sachs a ti ji ženou do otrokářství, pod bičem ECB.

Bleskovka od Zacharčenka: Budeme je hnát až k hranicím DLR, rozhovory o příměří už žádné nebudou

23. 1. 2015  Russkaja Vesna

Hlava Doněcké lidové republiky Aleksandr Zacharčenko vydal v poledne následující mimořádné prohlášení:

„Pokoušet se s Kyjevem jednat o příměří už nebudeme. Budem jen sledovat, jak nyní bude Kyjev
reagovat. Kyjev nepochopil, že nyní můžeme současně postupovat na třech směrech.

Zadržení ukrajinští diverzanti na Donbasu: V Doněcku byla zadržena diverzní skupina, která střílela na zastávce23. 1. 2015    zdroj
 

Ministr obrany samozvané Doněcké lidové republiky (DLR), Vladimír Kononov informoval o zatčení ukrajinské diverzní skupiny, informuje korespondent IA Regnum. Předpokládá se, že tato skupina ostřelovala zastávku městské hromadné dopravy v Doněcku.

Psaki opět komentuje události na Donbasu: Washington nenašel pachatele ostřelování zastávky v Doněcku


23. 1. 2015    zdroj
Americké ministerstvo zahraničí se domnívá, že případ ostřelování zastávky veřejné dopravy v Doněcku vyžaduje pečlivé vyšetření, protože není zatím jasné, kdo přesně to provedl. 22.ledna o tom informovala agentura TASS. Na briefingu ve Washingtonu jeden z novinářů při zadávání otázky mluvčí ministerstva zahraničí Jen Psaki poznamenal, že v těch případech, kdy smrt civilistů na Ukrajině údajně zaviní domobranci, USA jejich činy okamžitě odsoudí, aniž by čekaly na vyšetřování. Když může jít o činy na ukrajinské straně, ministerstvo se omezí na výzvu k vyšetřování.

Porošenko: Dáme jim po hubě!


23. 1. 2015    zdroj
Prezident Ukrajiny Petr Porošenko prohlásil na setkání s představiteli silových struktur 22. ledna, že ukrajinská armáda soustředila do oblasti ATO na Donbasu velké rezervy. Informovala o tom tisková služba ukrajinského prezidenta. "Dohodli jsme se také na krocích, jsou soustředěny rezervy," podotkl prezident Ukrajiny. V případě, že nepřítel nechce dodržovat příměří, dáme mu po hubě," řekl Porošenko. Tisková služba upřesnila, že jednání se silovými strukturami se koná za účelem vypracování plánu na další protiakce vůči "teroristům".

přeložila V. Grulichová

Islámská zloba nezná mezí, přistěhování až 80 milionů muslimů...

Břetislav Olšer
23. 1. 2015 blog idnes Rozhovor
Břetislav Olšer varuje před islamismem v Evropě a upozorňuje na konkrétních příkladech na násilné a brutální praktiky islamismu. To není válka civilizací, ale marný boj inteligence s tím největším tmářstvím primitivů. Anticivilizace proti civilizaci. A islámská zloba dle něj nezná mezí...

Trollování Ruska

Izrael Šamír
23.1.2015 Zvědavec
Konstrukce světa po r. 1991 kolabuje před našima očima. Rozhodnutí prezidenta Putina vynechat pouť do Osvětimi (poté, co nebyl ani jako představitel vítězné mocnosti pozván – p.p.), hned po své nepřítomnost v Paříži na festivalu Charlie Hebdo, byl poslední šťouchanec. Byla to velká legrace trollovat proti Rusku, dokud zůstávalo v řadě. Již tomu tak není. Rusko porušilo pravidla.

Ranní svodka – čili souhrnné hlášení domobrany Donbasu 23. ledna 2015


23.1.2015 Russkaja Vesna
Ukrajinská armáda ztratila 150 vojáků a 30 kusů techniky, dělostřelecké ostřelování, ukrajinští útočníci zničili 50 budov v Novém Rusku. 

OSN žádá vyšetření střelby na trolejbus v Doněcku

22. 1. 2015 ruvr.ru
Rada bezpečnosti OSN přijala ve čtvrtek prohlášení pro tisk, ve kterém tím nejrozhodnějším způsobem odsoudila střelbu na zastávku veřejné dopravy, v jejímž důsledku zahynulo nejméně 13 civilních obyvatel.OSN žádá, aby bylo zahájeno objektivní vyšetřování, a viníci tohoto hnusného činu byli pohnáni k odpovědnosti.

Řecko a role Německa s jeho euro-diktátem, pohřeb gaullistické Francie a ovládnutí Evropy Američany skrze Brusel


Petr Schnur exkluzivně pro Novou republiku
Petře, jak hodnotíš současný vývoj na jihovýchodě Evropy a jaký vývoj předpokládáš v nejbližší době?
Řecko a nyní Ukrajina jsou snad nekřiklavější příklady tří základních faktů evropské reality třetího tisíciletí: totalitního charakteru EU, vůdcovské – pozor, nikoliv vůdčí! – role Německa v ní a bezpříkladný úpadek francouzské politiky za éry Sarkozy-Hollande. Zejména transatlanticky zglajchšaltovaná Francie je evropská tragédie hodná Shakespeara. Tzv. arabské jaro ukázalo, jak se Paříž ve stínu amerického tahu na východ zoufale snaží obnovit starou koloniální slávu, zatímco Ukrajina a Řecko demonstrují její závislost na Berlínu. 

Snaha o přímé zatažení Ruska do války a multipolární svět ve stylu "všichni proti USA a EU". Exministr Bašta nejen k Ukrajině

ROZHOVOR
23. 1. 2015  Parlamentní listy

Současná ukrajinská vláda skončí špatně. Když mučí své občany zimou, hladem, žízní a bombarduje, budou prý ještě kyjevští politici rádi, když skončí „jen“ u haagského soudu. ParlamentnímListům.cz to v analýze současného vývoje kolem Ruska a Ukrajiny řekl bývalý velvyslanec v Kyjevě i Moskvě a exministr Jaroslav Bašta. Rusům sice prý začínají hodně těžké časy, jenže oni na to jsou připraveni a v minulosti to už zažili.


BLESKovka: něco se děje!

23. 1. 2015, zdroj: rusvesna


Nejnovější zprávy hovoří o nástupu domobrany DLR A LLR do masivního protiútoku!

22. 1. 2015 - 20:17 Představitel Kyjevské a Kujbyševské oblasti Doněcka Ivan Prichodko informoval o útoku "opolčenců" na všech frontách:
Útok téměř na všech frontách. Útočíme na Avdejevku, Mariupol, Debalcevo, Marinku. Obsazen Krasnyj partyzan. Ukrajinská vojska se stahují z Dzeržinska. Bůh je s námi a pravda!

čtvrtek 22. ledna 2015

Prodejnost ukrajinské státní moci

23. 1. 2015     zdroj
Prohlášení ministra zahraničních věcí Ukrajiny Pavla Klimkina o odmítnutí platit příspěvky v SNS (Společenství nezávislých států) dokládá prodejnost ukrajinské státní moci. Jak dopisovatel IA REGNUM 21. ledna informoval, řekl to předseda výboru Státní dumy Ruské federace pro záležitosti Společenství nezávislých SNS Leonid Sluckij (LDSR, Liberálně-demokratická strana Ruska). 

"Zostřený režim boje proti terorismu" na Ukrajině


23. 1. 2015      zdroj
Na celém území Ukrajiny je v současné době zesílen režim všech subjektů zapojených do boje proti terorismu, oznámila 21. ledna tisková služba Bezpečnostní služby Ukrajiny (SBU). Informoval o tom korespondent IA Regnum .

Myslíte si, že se Ladislav Jakl posmívá? Přečtěte si jeho komentář a udělejte si názor sami

Ladislav Jakl 
22. 1. 2015  ePortál

V roce 2014 zahynulo na Ukrajině asi 5 000 lidí velmi podobnou brutální smrtí. Někteří mluvili ukrajinsky, někteří rusky. Někteří byli mladí, někteří staří. Někteří z měst, jiní z venkova, někteří bohatí, jiní chudí. Zahynulo i mnoho dětí, někdy i celé rodiny nebo jejich velké části. Mnoho z nich umíralo dlouho a velmi bolestivě.

Poslední masakr teroristického komanda kyjevských nácků v Doněcku !

Petr Hájek
22. 1. 2015 Protiproud
Občanská válka na Ukrajině dostala dneškem nový rozměr: Diverzní skupina kyjevské armády – či některé ze soukromých jednotek oligarchů – pronikla do centra Doněcka. Pěti minometnými granáty povraždila nejméně třináct lidí na zastávce tramvaje, zapálila trolejbus a zranila dalších dvacet naprosto nevinných civilistů. Tento atentát je nejen zcela srovnatelný s atentátem v Paříži, jímž po mnoho dní žila západní veřejnost režírovaná médii a politiky, ale v mnohém tuto tragédii překonává.Krvavá pomsta za ztracené letiště?

Veteráni 2.světové války navrhli Merkelové společný boj s nacismem na Ukrajině!

22. 1. 2015 Czechfreepress
Ruští veteráni druhé světové války požadují od německé kancléřky Angely Merkelové objasnění politiky německé vlády a odsuzují obrození nacismu na Ukrajině, oznámila ve čtvrtek volgogradská administrativa.Ve Volgogradu se konal kulatý stůl Lekce paměti, jehož účastníky byli veteráni druhé světové války a také zástupci veřejných organizací, studenti a profesoři vysokých škol. Hovořili o následcích nacismu a o cestách boje s ním.Výsledkem kulatého stolu se stal dopis veteránů adresovaný německé kancléřce Angele Merkelové.

Nekomentuj, ukaž!

22. 1. 2015, Petr Ďoubalík, zdroj: Vesti24, Novinky.cz


J. A. Komenský dal učitelům mnoho vynikajících rad, ale tato se mi líbí snad nejvíce: "Nemluv - ukaž!" Prostě a jednoduše: když můžeš něco ukázat, tak dlouze neřečni, nepopisuj, nekomentuj, ale ukazuj.


Tahle moudrost se mi vybavila teď, když jsem se chvíli díval na ruské zprávy "Vesti24". Zpravodajové informace z Ukrajiny UKAZUJÍ. Zprávy, které začaly ve 20:00 (22:00 moskevského času) jsem sledoval prvních 17 minut a pak běžel sem, abych vám to napsal. Celých 17 minut byli na obrazovce stále jen zpravodajové v přilbách, na místech událostí - procházející, ukazující, ptající se lidí. Kdyby si lidé, kteří stále ještě tápou, pustili alespoň 1x v životě Vesti24... Místo toho, aby poslouchali nekonečné "zasvěcené" komentáře pánů v kravatách na ČT.

Mf DNES, aneb když se v redakci snoubí blbost a propaganda...

22. 1. 2015  Pařát dnes

Korporátním deníkům klesá rok od roku náklad, jak klesá zájem čtenářů o to, co píší a jak komentují. Úpadek Mladé front DNES, které lidé někdy říkají Mafie Dnes nebo jen krátce Děs se nezastavil ani s novým majitelem, miliardářem Babišem. ANO, bude líp pro jeho noviny zjevně neplatí. Kdopak asi za to může?

OBSE: vojenská technika hraničním přechodem na hranici Ruska a Ukrajiny neprojížděla

22. 1. 2015 ruvr.ru
Speciální monitorovací mise OBSE na Ukrajině nezaznamenala žádné přesuny vojenské techniky na hraničních přechodech Gukovo a Doněck, oznamuje se ve zprávě organizace.Dříve v Radě národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny prohlásili, že přes hranici Ruska a Ukrajiny přejely dvě praporní taktická uskupení ruských ozbrojených sil.A ruské ministerstvo obrany zase označilo prohlášení Kyjeva o přesunech ruských vojáků na Ukrajinu za „absolutní nehoráznost“.

Ukrajinské dělostelectvo záměrně ostřelovalo lidi, když šli do práce

Aleksandr Koc a Dmitrij Stěšin
22. 1. 2015  Komsomolskaja Pravda
  (překlad vd)
Naší zvláštní korespondenti Aleksandr Koc a Dmitrij Stěšin z místa v Doněcku, kde zemřelo 13 lidí (foto, video)

To nemohla být nějaká chyba. Bez deseti devět, kruh tramvají a trolejbusů na ulici Tkačeva plné lidí. "Plné" v dnešních podmínkách opuštěného Doněcka. První salva dopadla na tramvajovou trať asi 300 m od kruhu. Padla pod ni tramvaj, která unikla s rozbitými okny. A byla především prázdná - jela z centra na okraj města. Mezitím návodčí provedl korekci a zasáhl cíl.

Vrchol cynismu ČT a ,,skvělý úspěch Kyjeva"

Václav Danda
22.1. 2015 Protiproud
Lidé z Doněcku a dalších měst si na systematické ostřelování již „zvykli“. Avšak to, čemu čelí v posledním týdnu, má podle nich už zjevně jediný cíl: Zničit všechno zbývající živé a kdysi kvetoucí zemi přeměnit na jeden velký doutnající kráter.

Noam Chomsky: Svoboda projevu,teror a dvojí metr

Noam Chomsky
22. 1. 2015 Střípky ze světa

Kazatelny selektivního liberalismu pod lupou světoznámého intelektuála
Jarmark dvojího metru, s nímž se roztrhl pytel kolem Charlie Hebdo, si bere na mušku i Noam Chomsky. Profesor prestižního Massachusetts Institute of Technology - a superstar moderní lingvistiky – je léta i bardem široké levice.


Kolaborant Schwarzenberg. I Klaus se styděl ...


Pavel Janeček
22. 1. 2015  Czech Free Press
 
Vzájemné sankce jsou holý nesmysl a znamenají obzvláště ztráty, nic jiného. Sankce nikdy nic nevyřešily. To vše navíc probíhá v situaci, kdy i bez sankcí vypadá stav věcí v EU špatně.

„Charlie Hebdo“ a jeho protigojští spojenci

Wayne Madsen
22.1.2015  Zvědavec
Okamžitě po útocích na francouzské satirické noviny „Charlie Hebdo“ se stalo zjevným, že šéfredaktoři časopisu zabití při útoku na jeho sídlo v Paříži a skupiny jako Femen a Pussy Riot jsou všichni napojeni na kampaň s cílem ostouzet islám a křesťanství. Po tomto teroristickém útoku izraelský premiér Binyamin Netanyahu využil příležitost uctívání památky v Paříži, které se zúčastnila řada světových vůdců, aby pokáral francouzský parlament kvůli tomu, že nedávno uznal nezávislost Palestiny, a vyzval velkou francouzskou židovskou populaci, aby emigrovala do Izraele.

Česká média pokračují v tažení proti M. Zemanovi

Jiří Paroubek
21.1.2015 Vaše věc

Česká média v těchto dnech jásají, že k oslavě 70. výročí osvobození Osvětimi nedorazí ani V. Putin a ani většina ostatních prezidentů, které M. Zeman do České republiky pozval.

Ukrajinská svodka ze dne 21.01.2015

hroch, MP a vlk s přispěním dalších
22. 1. 2015   https://vlkovobloguje.wordpress.com/


Ostřelování civilních cílů ukrajinskou armádou dál - teror civilního obyvatelstva pokračuje, opět mrtví civilisté, vysocí činitelé kyjevského režimu a ATO podezříváni z válečných zločinů, na letišti zajato 16 "kyborgů" ukrajinské armády, Porošenko se v Davosu  opět předvedl jako velký cynik a lhář, odhalena další rozkrádačka ve výši 100 milionů dolarů - tentokrát jde o ukrajinské obilí, a nakonec opět snůžka desinformací, propagandy a lží mluvčích kyjeksého režimu ... a další ...

Normandská čtyřka se dohodla o odsunu těžkých zbraní

22. 1. 2015 ruvr.ru
Na schůzce v Berlíně se ministři zahraničních věcí normandské čtyřky dohodli o zintenzívnění práce kontaktní skupiny pro Ukrajinu, prohlásil ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov.
Kromě toho se podle jeho slov strany dohodly, že podpoří odsun těžkých zbraní z pásma konfliktu. Toto rozhodnutí bylo zaneseno do společného prohlášení přijatého na schůzce, která se konala včera večer, zdůraznil ruský ministr.Šéf ruské diplomacie rovněž zdůraznil, že pouze podporování přímého dialogu mezi Kyjevem a domobranou může přispět k urovnání konfliktu.