Reklama

sobota 31. ledna 2015

Ukrajinská armáda ostřeluje civilní cíle záměrně. A máme důkazy...

Emil Kalabus
31. 1. 2015  Czechfreepress
A zde je čtyřminutová reportáž Ruské TV z 28.1.2015 o tom, jak se našly na dobytých stanovištích dělostřeleckých ostřelovačů Ukrajinské armády mapy, na kterých byly vyznačeny civilní cíle. Útočníci byli vyhnáni povstalci z blízkosti města Gorlivky, která byla jedním z nejčastějších cílů dělostřelců.

Pozice krajní pravice a ultranacionalismu v ukrajinské společnosti znepokojivě sílí, a tento trend je tak třeba podle amerického serveru The Huffington Post bez přikrášlování zmapovat.
„Takže až když o tom napíše americký list, tak se o tom může psát i u nás? Všichni lidé, kteří se nebojí podívat jinam než do amerického análu, už to dávno vědí. Divná svoboda tisku.“


Američtí a angličtí žoldáci bojují na straně kyjevské vlády

Petr Cvalín
31. 1. 2015  Aeronet
Není pochyb o tom, že na straně kyjevské vlády na Ukrajině bojují i angličtí a američtí žoldnéři.
Nejen podle výpovědi ukrajinského vojáka, který v letech 2008-2009 když do armády narukoval poprvé a sloužil u protiletadlových jednotek v Dněprodzerjinsku a Mariupolu, na straně kyjevské vlády bojují žoldáci ze Západu. Když tento voják narukoval podruhé do armády, neboť ho k tomu donutily jednotky ze soukromých batalionů, které se netají svými sympatiemi k nacismu, sloužil u pohraniční jednotky a posléze byl převelen do vesničky Kovskoje a poté k Novoazovsku.

Drobnůstka ze světa motorů

31. 1. 2015, Petr Ďoubalík, zdroj: Rossia24 (31. 1. 2015), Test automobilu Škoda Rapid


Dnes odpoledne v časovém prostoru mezi zprávami (o bojích na Ukrajině, o jednáních v Minsku, o požáru knihovy v Moskvě, o telefonátu Putin - Merkelová - Hollande, o demonstraci ve Španělsku...) byl v motoristickém pořadu testován automobil Škoda Rapid. Zbystřil jsem pozornost a čekal chválu, ale...

Je demokracia na Západe mŕtva?

Paul Craig Roberts
31.1.2015 Zvědavec
Odpoveď na túto otázku sa dozvieme z výsledku zápasu medzi novou gréckou vládou, ktorú sformovala politická strana Syriza, a Európskou Centrálnou Bankou (ECB) a súkromnými bankami, ktorých záujmy proti Grécku háji EÚ a Washington.

MZ DNR: Musíme donutit Kyjev zastavit genocidu obyvatel Donbasu

31. 1. 2015 New World Order Opposition
MZ DLR vystoupilo se žádostí ke světovému společenství, aby zastavilo úsilí Kyjeva, který nastoupil „strategii genocídy ve vztahu k obyvatelstvu Donbasu“. Píše se o tom v prohlášení ministerstva na základě ostřelování hlavního města DLR, kterého se dopustila v minulých dnech ukrajinská armáda. V jejich důsledku zahynulo 12 civilních obyvatel.

Domobrana DLR hlásí 30 případů ostřelování; jsou hlášeny oběti

31. 1. 201 ruvr.ru
Domobrana samozvané Doněcké lidové republiky hlásí, že za posledních 24 hodin bylo zaznamenáno 30 případů ostřelování území Donbasu z dělostřelectva ze strany ukrajinských ozbrojených formací.
Zemřeli dva civilisté a dalších pět bylo zraněno.
Kromě toho, na oficiálních stránkách Doněcké městské správy bylo oznámeno, že ve městě jsou periodicky slyšet výstřely z těžkých zbraní. Zničeny byly dva obytné domy a drogistický sklad a nefunguje 36 kotelen. Ukrajinské ozbrojené složky pokračují v ostřelování obytných čtvrtí.

Zkroťte Kyjev!

31. 1. 2015     zdroj
Delegátka Ukrajiny v PACE, lidová poslankyně z Opozičního bloku Julia Levočkina vyzvala Evropu během debaty k přijetí usnesení o Rusku 28. ledna k zastavení ukrajinské vlády a "zkrocení" kyjevských orgánů státní moci, které podněcují válku na Donbasu.

Francie zapůjčí NATO vojenskou techniku k posílení sil směrem k Rusku


31. 1. 2015   zdroj
Francouzský prezident Francois Hollande přislíbil polské premiérce Evě Kopacz, že Francie dočasně Polsku poskytne tanky a obrněné transportéry. Informovala o tom agentura Associated Press. Bude to provedeno z důvodu zlepšení bojeschopnosti sil NATO, které jsou rozmístěny na polském území. Očekává se, že francouzská vojenská technika se bude v Polsku nacházet po dobu dvou měsíců.

Může být Syriza pro nás nadějí?

Luděk Prokop
31. 1. 2015
Vzhledem k výraznému volebnímu vítězství řecké levicové strany Syriza, vzniklé z koalice menších politických stran levice, (viz historie jejího vzniku), určitě ano. Jen aby pro poslance z řecké levicové strany Syriza, nebylo příliš snadné zvyknout si na lukrativní posty a demokratické výdobytky k oněm postům náležící, jak je to vnímatelné a evidentní nejen u poslanců zavedených levicových parlamentních stran u nás – ale víceméně u celých těchto stran, jako takových. 

Porošenko bude mít vlastní armáduAlexandr Zubčenko

31. 1. 2015    zdroj
V Administrativě prezidenta (AP) Ukrajiny je naplánováno vytvoření tzv. "vojenské policie." Tato nová silová formace, jež by mohla mít 25 tisíc osob (možná i více), by měla být podporou Porošenkova režimu v případě, že bude realizován scénář ozbrojeného převratu "stranou války". Ten je plánován na konec února - začátek března. 

Média /nejen/ o ukrajinském konfliktu 30.1.2015 podle Vlka

Vlk
31. 1. 2015 Kosa zostra
Jak už jste si mohli přečíst včera, rozhodl jsem se vydělit svou část svodky. Málo kdy totiž souvisela přímo s děním na frontě, byla typově jiná a svodka se stávala už příliš rozsáhlou. Takže ode dneška bude vycházet odděleně, pod tímto více či méně vystihujícím názvem. Pokud bude dostatečná čtenářská odezva.

Ukrajinská svodka ze dne 30. 1. 2015

napsali Ernest,MP a vlk s přispěním dalších
31. 1. 2015    Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/


Boje o uzavření 'děbalcovského kotle', teror ukrajinských jednotek, 

Ukraina jedina? aneb: Kde se trhá Ukrajina?

Oleg Bondarčuk

31. 1. 2015,      zdroj: bondarcuk
Oleg Bondarčuk (6. 1. 2015) - Ukrajina sa musí rozdeliť ako Česko-Slovensko
Jak je "Ukraina jedina"? Dlouhá léta jsme se, přiznejme si to, o Ukrajinu příliš nezajímali. Poslední rok je tomu naopak. Ale víme opravdu něco o tom, jak jednotá je Ukrajina? Zde je názor Olega Bondarčuka (původem z Ukrajiny, nyní desátým rokem žije na Slovensku):

Po prohrané válce v Afghánistánu následuje informační embargo

30. 1. 2015  eRepublika
 

Utajené informace Pentagonu o financování války v Afghánistánu mohou ve skutečnosti zahájit další eskalaci teroru v zemi, s níž má USA zásadně nevyřízené účty, a to i kvůli probíhající porážce džihádistů v Sýrii.

Program hnutí SYRIZA

Dušan Grúň (překlad)
31. 1. 2015 Koncepce sociální bezpečnosti

Přinášíme čtyřicetibodový program levicového hnutí Syriza, které vyhrálo letošní řecké volby, právě sestavuje vládu a ujímá se moci. Program je ve slovenštině. Věříme, že pro mnohé z vás bude inspirací i předmětem hlubšího zamyšlení.

pátek 30. ledna 2015

Za utrženou ruku odznáček od vošinktonského generála

30. 1. 2015, Petr Ďoubalík, zdroj: YouTube - video Hromadske TV: Raněné ukrajinské vojáky oceňuje hlavní velitel pozemních vojsk NATO v Evropě, generál Ben Hodges.


Předkládáme zájemcům video, které zachycuje zástupce NATO, kteří přijeli do nemocnice utěšit raněné ukrajinské vojáky. Vyslechnou, jak byl chlapec po krátkém výcviku odeslán zabíjet do Debalceva a tam přišel v boji o ruku. Za odměnu, že tak věrně sloužil (komu vlastně?), mu předává americký generál Hodges odznáček. Bezruký chlapec se tedy může doma pochlubit, že bojoval za pozemní vojsko USA(?), nicméně z videa se nezdá, že by z toho byl příliš nadšený. Je tedy ještě upozorněn, že to není obyčejný odznáček, ale že na rubové straně je napsáno, že mu ho věnoval generál.

Smrádek a revoluce

Martin Hekrdla
30. 1. 2015  A2larm

Demokratické pozdvižení na jihu Evropy se šíří celým kontinentem. Ovlivní to i naši zatuchlou politickou periferii?
 

Západ velí Kyjevu: Ukončete válku!

Tereza Spencerová
30. 1. 2015     Literárky
Ukrajinský „demokratický zázrak“ se s konečnou platností nekoná a smysl celého Majdanu je ještě neuchopitelnější, než kdy dřív. Blíží se opravdu konec ukrajinské krize? Kyjev i samozvané doněcké lidové republiky až dosud postupovaly vcelku čitelně: po „mírových jednáních“ volaly výhradně v situacích, kdy zrovna prohrávaly, ale jakmile se jim dařilo, „Minsk“ šel okamžitě stranou. Z tohoto pohledu se zdá, že nyní navrch mají rebelové, kteří už jakákoli jednání odmítají, a o míře jejich převahy napovídá to, že prezident Petro Porošenko požaduje „dodržování minských dohod“ snad třikrát denně …

Alarmující sdělení náčelníka generálního štábu, Petra Pavla.

Luděk Prokop
30. 1. 2015
„Slušnost a korektnost, otevřené jednání – to jsou základy, na kterých stojí má služba v Armádě České republiky. Pokud to vidím špatně a měl bych být překážkou pro normální fungování armády, jsem připraven sám požádat prezidenta republiky o odvolání z funkce,“ z tohoto sdělení generála Pavla plyne, že služba v Armádě České republiky je provázena neslušností, nekorektností a uzavřeností, jinak řečeno, zákulisními praktikami - a opak, že by mohl být překážkou pro normální fungování armády.

Uglegorsk - uzávěr kotle u Děbalceva je zcela pod kontrolou domobrany. Zacharčenko navrhl, aby se obklíčení vojáci u Debalceva vzdali.


30. 1. 2015     zdroj a zde a zde
Doněck, 30. ledna - DAN. Uglegorsk se dnes dostal plně pod kontrolu domobrany Doněcké lidové republiky. Korespondentovi DAN to sdělila tisková služba ministerstva obrany DLR. "Uglegorsk je zcela pod kontrolou domobrany. Právě byla nad budovu místní správy vztyčena vlajka Doněcké lidové republiky," bylo řečeno na ministerstvu obrany.

Ani ECB ani ČNB proti deflaci nic nezmůžou

Květa Pohlhammer Lauterbachová
30. 1. 2015  eRepublikaPodívejte se na rozdíl mezi minimální mzdou Česka (332 EU) a Řecka (751 EU). Patříme mezi EU-žebráky, a ani o tom nevíme. To je pro bankstery a oligarchy naprosto ideální stav, jenže vede k deflaci.

Takhle to vypadá, když protestující projeví svou zášť k Henry Kissingerovi

30. 1. 2015  AC24

Na obrázku protestující z Code Pink přerušili zahájení slyšení před senátní Komisí ozbrojených služeb s bývalými ministry zahraničí Henry Kissingerem, Madelaine Albright a George Schultzem. Senátor John McCain, který této komisi předsedá, na ně ječí: „Vypadněte odsud, havěti z nižší formy života,“ a pak byli protestující vyhozeni.

Žaloba - slovenský tip poradkyně kulturního referenta

30. 1. 2015, zdroj: YouTube a diskuse Nová republika - tip paní Bohumily P., hudba - video/audio - text - procvičení slovenštiny - píseň "Žaloba" od Svätoslava Hamaliara (17. 12. 2014)


Naše neviditelné společenství již krásně funguje. Nebýt paní Bohumily, možná bych "Žalobu" ještě dlouho neobjevil. Mám velkou radost, že mohu Svätoslava Hamaliara představit. Doporučuji jedním okem sledovat text a druhým zajímavé obrázky ve videu.

Řecko pozastavilo dohodu EU ohledně nových sankcí proti Rusku

30. 1. 2015 Britské listy
Nová řecká vláda přiměla EU, aby odložila dohodu o schválení nových sankcí proti Ruskem podporovaným separatistům na Ukrajině. EU a NATO se obávají, že Moskva může využít nové řecké vládní koalice ultralevicové a ultrapravicové strany jako trojského koně v klíčových západních aliancích.

Ukrajinská svodka ze dne 29. 1. 2015

napsali Ernest, MP a vlk s přispěním dalších
30. 1. 2015  - 
Kosa zostra https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Ukrajinská vláda odebírá děti bez souhlasu rodičů s odvoláním na zákon, který není, stále ostřelování civilních čtvrtí ukrajinskou armádou - mrtví a ranění - včetně dětí, ukrajinská armáda nasadila proti civilním cílům taktické rakety Točka-U, domobraně se staále nedaří uzavřít 'pokličku' nad děbelcovským kotlem ... a další ...  


Generální tajemník Parlamentního shromáždění Rady Evropy usiluje o návrat Ruska


30. 1. 2015    zdroj
Hlava monitorovacího výboru Parlamentního shromáždění Rady Evropy (PACE) Stefan Shennah (Rakousko) slíbil, že udělá vše pro to, aby vrátil delegaci Ruské federace zpět do Shromáždění. V rozhovoru pro noviny "Kommersant" sdělil, že to lze provést zvláštním pozváním.

Washington se vzbouřil proti Obamovi

Thierry Meyssan
30.1.2015 Zvědavec
Krize, která zachvátila americký státní aparát, přímo ohrožuje přežití Říše. Již to není jen názorem Thierry Meyssana, ale tématem, které otřásá vládnoucí třídou ve Washingtonu do té míry, že čestný prezident CFR požaduje odstoupení hlavních poradců prezidenta Obamy a jmenování nového týmu. Tento střet nemá nic společného s typickou opozicí Demokratů vůči Republikánům, ani s rozpory holubic a jestřábů. V sázce je vedoucí pozice Spojených států a NATO.

Alexej Miller (Gazprom) podepsal plynovou smlouvu s Tureckem

Petr Iskenderov
30. 1. 2015 ruvr.ru
Turecký pochod pro Evropskou unii
Ruská společnost Gazprom a turecká společnost Botas Petroleum Pipeline Corporation potvrdily záměr zahájit první dodávky plynu do Turecka novým ropovodem v prosinci roku 2016.
A od roku 2019 budou dodávky ruského plynu do Evropy přesměrovány tak, aby se vyhnuly Ukrajině. Takže je načase, aby se Evropská unie rozhodla, pokud jde o priority ve sféře energetické bezpečnosti, soudí náš komentátor Petr Iskenderov.

Zdrcující dokumentace k dostání i česky: S Bohem a fašisty

Karlheinz Deschner: S Bohem a fašisty
Originál vyšel už před půl stoletím. Český překlad – s podtitulem Vatikán ve spolku s Mussolinim, Francem, Hitlerem a Pavelićem - je na pultech až teď (Naše vojsko).Karlheinz Deschner (1924 – 2014) se zapsal i jinými třaskavými tituly.„Bylo starým, ctihodným zvykem staré matičky církve, použít ve službách Boha ďábla!“ Právě o tom je od prvé až do poslední strany: „Široká veřejnost stále ještě neví, že katolická hierarchie systematicky podporovala všechny fašistické státy od jejich počátků a nese tak rozhodující spoluvinu na smrti šedesáti milionů lidí.

Ještě neodcházejte, jdu vypátrat pravdu o Krymu

Miguel Santiago
30. 1. 2015, zdroj: gloriatv, YouTube, 
tip: čtenář Nové republiky (děkujeme), video - dokument "Pravda o Krymu" - slovenské titulky - procvičení angličtiny, ruštiny, slovenštiny, rozcvička zdravého rozumu

Americký filmař Miguel Santiago měl pocit, že mu západní média neříkají celou pravdu o Krymu. Že skutečnost bude daleko horší: krutá okupace, vše pod hlavněmi samopalů, vojsko na každém rohu, zdecimovaní uplakaní obyvatelé volající o pomoc celý demokratický svět, teror, agrese, křivda, nebezpečno...

Bleskovka: Bojovníci z Ajdaru útočí na budovu ukrajinského ministerstva obrany

30. 1. 2015 ruvr.ru

Příslušníci 24. samostatného útočného praporu ukrajinských ozbrojených sil Ajdar se pokusili zaútočit na vrátnici ministerstva obrany v Kyjevě a vyrazili vstupní dveře.Teď brání dopravě před budovou a před hlavní vchod přinášejí pneumatiky.

Ukrajinská tlač: Hrdinovia ATO rabujú a terorizujú civilné obyvateľstvo Ukrajinské médiá „precitli“: hrdinovia ATO sú rabovači, sadisti a násilníci

30. 1. 2015      Jetoinak
Ukrajinské médiá sa zrazu rýchlo „prebudili“ a začali namiesto ospevovania „kyborgov“ písať o bezpráví a rabovaní dobrovoľníkov z práporov „Azov“, „Ajdar“, „Dneper-1“, napriek tomu, že ešte pred pár týždňami, dusiac sa emóciami, opisovali, ako sprevádzali „chlapcov“ z Majdanu priamo do ATO.


BLESKovka - Kyjev dál zuřivě vraždí civilní obyvatele v Doněcku

30. 1. 2015, zdroj: Vesti24 mezi 12-13 hodinou našeho času, ruvrcz

Vláda Kyjeva, se kterou se tak kamarádí zástupci EU (o USA nemluvě - ta ji řídí) a naše vláda v horlivém zaorálkovském zastoupení, a ukrajinská armáda oblečena panem Stropnickým, pokračuje ve vraždění civilistů dělostřeleckou palbou přímo do města Doněck. Bravo pánové, nezapomeneme!

Vtip z internetu

30. 1. 2015
Paní Porošenková v noci probudí manžela a říká: ,,Petře Oleksandroviči, opolčenci s tebou chtějí jednat o kapitulaci.“ Porošenko nadšeně bere do ruky mobil a žena říká: ,,Ne po telefonu. Zvoní u dveří".

S radarem by destabilizace Evropy přišla dřív

Michal Kobza
30. 1. 2015
V souvislosti se současným vývojem v našem regionu není vůbec od věci, abychom se vrátili o několik let zpátky. Na případu tehdejšího dění v Česku, úvahách o umístění amerického radaru, postojích sociální demokracie a jejích hlavních aktérů, včetěně Jiřího Paroubka, můžeme mnohé začít chápat. Nejde o nijak převratnou analýzu, hodně se dalo vysledovat již tenkrát, dnes vše ale dostává jasnější kontury.

Dmitrij Jaroš formuje svůj vlastní "generální štáb"

30. 1. 2015    zdroj
"Karatel" Dmitrij Jaroš, známý jako vůdce "Pravého sektoru" a také poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny, začal vytvářet svůj vlastní "paralelní generální štáb," informuje TASS.

Senzace! Generální štáb Ukrajiny: ruská armáda na našem území není

30. 1. 2015   zdroj a zde
Senzační prohlášení, které vyvrací řadu oficiálních oznámení Kyjeva, amerického ministerstva zahraničí, lídrů EU a NATO, učinil náčelník generálního štábu ozbrojených sil Ukrajiny Viktor Muženko. Ve vysílání "Pátého kanálu" ukrajinské televize přiznal, že "na Donbasu nejsou žádné pravidelné jednotky ruské armády."

Zaorálek je jen špička ledovce

Luděk Prokop
30. 1. 2015
Stejně jako nelze popřít holocaust, tak nelze popřít vyvěšování fašistických symbolů, vystavování obrazů fašistů a velebení fašistů jako národních hrdinů. A ani to dokonce nelze svést z Ukrajiny na Rusko. A právě to by mohl být zásadní problém propagandy mainstreamových masmédií a našich politiků, usilovně zavírajících před daným faktem oči, zátky v uších a roubík v puse.

Naděje je mistr z Řecka


Igor Stokfiszewski
30. 1. 2015  A2larm
Vítězstvím Syrizy v řeckých parlamentních volbách svitla naděje na znovuzrození kontinentální levice i na demokratickou proměnu Evropy. 

čtvrtek 29. ledna 2015

Mobilizační tip kulturního referenta

29. 1. 2015, Petr Ďoubalík, zdroj: YouTube, hudba - video - text - překlad - procvičení ruštiny

Písnička "Povolali do armády", skupina Bi-2.
Ukrajina zběsile mobilizuje, ale mobilizace drhne. Naráží na překážku překážek - na lidský rozum a cit. Na nezadržitelně probublávající pravdu. Bývaly doby, kdy to byli právě umělci, kdo stáli v prvních řadách buditelů, hlasatelů pravdy a pokrokových myšlenek. Zpívali "písničku českou" nebo "zpěv míru". Nasazovali krk. Byli ti poslední, kdo by chtěli válku ve jménu čehokoliv. Proto byli milováni, stali se vzory, osobnostmi, ano i zasloužilými národními umělci. Ti "naši" dnes stojí na straně války...

Lídr Islámského státu v Pákistánu přiznal, že dostával finance z USA


29. 1. 2015  WertyzReport
Podle pákistánského deníku The Express Tribune údajný velitel Islámského státu v Pákistánu Yousaf al Salafi vyšetřovatelům přiznal, že dostával peníze od Spojených států.

Armáda ztratila během čtrnácti dní bojů přes 250 jednotek techniky a asi 1300 lidí

29. 1. 2015 ruvr.ru

Náměstek velitele domobrany Doněcké lidové republiky Eduard Basurin oznámil, že v posledních čtrnácti dnech ztratila ukrajinská armáda na Donbasu přes 250 jednotek bojové techniky a asi 1300 lidí.
Podle nejnovějších údajů OSN se stalo oběťmi konfliktu přes 5000 civilistů.
Od 9. ledna 2015 se zvýšila intenzita palby v tomto regionu, stejně jako i počet obětí konfliktu. Na MZV RF jsou toho názoru, že nejnovější události na Donbasu potvrzují ty nejvážnější obavy ohledně záměru Kyjeva urovnat situaci na Donbasu silovým způsobem.


Německo je znepokojeno postojem Řecka ohledně protiruských sankcí

29. 1. 2015   zdroj a zdroj
Koordinátor vztahů mezi Německem a Ruskem Gernot Erler uvedl ve vysílání TV kanálu ARD, že Berlín je znepokojen tím, že nová řecká vláda odmítá generální politickou linii EU vůči Rusku. Bylo to sděleno Deutsche Welle.

Kyberberkut zveřejnil dokumenty z počítače vojenského prokurátora Ukrajiny

29. 1. 2015    zdroj  a zdroj
Hackeři ze skupiny "Kyberberkut" zveřejnili na svých internetových stránkách dokumenty, získané "z počítače hlavního vojenského prokurátora Ukrajiny", podle nichž se situace v pásmu ATO (antiteroristická operace) na jihovýchodě Ukrajiny stala pro silové struktury kritickou. "Vojska jsou demoralizovaná a vzdávají se do zajetí, rezervy nejsou, mobilizace vázne, povolanci prchají do Ruska a na Západ," píše se ve sdělení skupiny.

Generální štáb ozbrojených sil Ukrajiny: na Donbasu nejsou ruská vojska

Když se do Porošenka fouká...
29. 1. 2015, zdroj: ruvr, ria, Kyjev uznal, že na Donbasu nejsou ruská vojska
Náčelník generálního štábu ozbrojených sil Ukrajiny Viktor Muženko uznal, že se pravidelné jednotky ruské armády neúčastní bojových akcí na východě Ukrajiny. Toto prohlášení učinil v průběhu brífinku v Kyjevě.


...tak Porošenko vraždí a trhá rekordy ve lži
Současně Muženko prohlásil, že generální štáb disponuje informací o účasti v bojových akcích „jednotlivých občanů RF a vojenských příslušníků ruské armády“.

Prezident Ukrajiny Petro Porošenko ve svém vystoupení na Světovém ekonomickém fóru v Davosu 21. ledna prohlásil, že na východě Ukrajiny se nachází přes devět tisíc ruských vojáků, kteří podporují domobrance DLR a LLR.

"K dnešnímu dni (29. 1. 2015) máme nějaké důkazy o účasti jednotlivých členů ozbrojených sil RF, ruských občanů v rámci nezákonných ozbrojených skupin, účastnících se bojů. Boj s pravidelnými jednotkami ruské armády nevedeme" - řekl na tiskové konferenci ve čtvrtek náčelník štábu ozbrojených sil na Ukrajině Viktor Muženko.

Ruská flotila obkličuje USA

29. 1. 2015 New World Order Opposition
Ruský ministr obrany Sergej Šojgu uskutečnil návštěvy v Íránu a Indii a ve stejném období mluvčí Rady federace Valentina Matvijenková navštívila Nicaraguu. Rozhovory byly vedeny o účasti Ruska na stavbě transatlantického průplavu, která má velký vojensko-strategický význam. Amerika je znepokojena.
Odborníci Douglas Farah a Liana Eustasia Reyes z BI Consultants Washington v článku „Rusko v Latinské Americe – strategická výzva“ tvrdí, že „Rusko má nyní větší vliv v Latinské Americe než kdy jindy - i na vrcholu studené války. “

Členství ČR v EU a NATO má své alternativy


Ladislav Zemánek
29. 1. 2015 Czechfreepress
Členství České republiky v Evropské unii i Severoatlantické alianci má své alternativy. Je proto zcela legitimní zastávat k oběma organizacím krajně odmítavý postoj.Jaké jsou možné alternatívy?  Zaprvé: radikálně odmítavý postoj k Evropské unii. Za druhé: radikálně odmítavý postoj k NATO. Za třetí: orientace na slovanský svět a na Rusko především. 

Děbalcevo - podrobnosti se upřesňují, 18+

29. 1. 2015, Petr Ďoubalík, zdroj: rusvesna.su/novosti, Vesti24, YouTube, video 18+!!!


Na stránce rusvesna.su se dnes ve 13:18 (11:18 našeho času) objevilo: "Aktuálně: skupiny první linie obrany (DLR, LLR) se probojovaly do Debalceva a vedou boj v ulicích města". Události se ale valí tak překotně, že u této zprávy zůstala pouze poznámka "podrobnosti se upřesňují" a je překrývána zprávami novými. Ty naznačují, že se vedou těžké boje, bez výraznějšího úspěchu jedné nebo druhé strany, na obou však s velkými ztrátami na životech. 

Řecko odmítá sankce proti Rusku, chce být mostem mezi Ruskem a EU

Řecko odmítá sankce proti Rusku, chce být mostem mezi Ruskem a EU29. 1. 2015  První zprávy

Podobně jako Kypr i Řecko odmítlo další sankce proti Rusku, které chtěla vyhlásit Rada Evropy. Ministři zahraničí EU budou dnes opět jednat o dalších sankcích.


"Dobrovolníci" brání masovým dezercím Ukrajinců i střelbou

29. 1. 2015  První zprávy

Ukrajinské ozbrojené síly utrpěly další zdrcující porážku u Děbaljceva na jihovýchodní Ukrajině. Útoky ukrajinských vojáků v Doněcku zastavila donbaská milice. 
Profesor Krejčí: Přišel čas to říci. Dokud ČSSD nevymění Zaorálka, nesmíme ji volit v žádných volbách

29. 1. 2015   ParlamentníListy

Politolog Oskar Krejčí nevylučuje, že se ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk může dostat i před válečný soud, zmiňuje protiruskou propagandu v souvislosti s reakcemi Západu po útoku na Mariupol: „'Strana války' vydírá Ukrajinu, Rusko i Západ.“ Profesor Krejčí si všímá také odpovědí na výzvu prezidenta Miloše Zemana v souvislosti s hrozbou militantů Islámského státu. Na adresu ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka vzkázal už natvrdo: „Nikdo by neměl v žádných volbách podpořit sociální demokracii, dokud nevymění ministra zahraničních věcí.“