Reklama

sobota 7. února 2015

Rusku podle Putina nevyhovuje světový pořádek po rozpadu SSSR - ale nám mnohým taky ne!

Luděk Prokop
7. 2. 2015
Ruský prezident prohlásil, že jeho země čelí snaze zablokovat její rozvoj a zakonzervovat jednopolární svět v čele se Spojenými státy. Vladimir Putin zároveň podle agentury TASS zdůraznil, že taková situace Moskvě naprosto nevyhovuje. Podle jeho slov ale Rusko kvůli tomu nechystá válku.

McCain obvinil Merkelovou z lhostejnosti k úmrtím Ukrajinců

7. 2. 2015     zdroj

Americký republikánský senátor John McCain zkritizoval německou kancléřku Angeou Merkelovou za nedostatek úsilí pro vyřešení krize na Ukrajině. Zejména si podle jeho názoru zaslouží odsouzení neochota Německa zasílat na Ukrajinu zbraně. Tento přístup připomíná "politiku appeasementu", která byla ve 30-tých letech minulého století uplatňována ve vztahu k Třetí říši, prohlásil McCain v rozhovoru pro Die Zeit.

Nepravdivé informace v médiích nemusejí být zlovolné lži

Ivan David
7. 2. 2015

Dnes v sobotu 7. 2. 2015 jsem v 13.30 na stanicí Radiožurnál slyšel tuto zprávu: „Sociální demokraté odmítají, aby Česká republika dodávala zbraně východní Ukrajině. Vedlo by to ke zhoršení konfliktu. Usnesl se na tom ústřední výbor sociálních demokratů.“ (Píši malá písmena, žádný orgán ČSSD se tak nejmenuje.) Takto usnesení neznělo a znít nemohlo. Mezi členy ÚVV je dost inteligentních lidí, kteří vědí, že „východní Ukrajině“ při nejlepší ani nejhorší vůli dodávat zbraně nelze.

Rychlá aktualizace Děbalceva

The Saker
7. 2. 2015   Reformy


Evakuace civilistů v podstatě selhala. Zaprvé autobusy uvízly a musely čekat kvůli nedaleké minometné palbě, a pak se pouze 3 autobusy (ze 20) naplnily uprchlíky, nikdo další už nechtěl odejít, a když uvážíte to riziko, tak je za to obviňovat nebudete. Říká se to těžko, ale nenastoupit do těchto autobusů bylo dost moudré, protože dnes síly junty pálily na uprchlíky u Luganska.


Je to venku!!! ČT prý lže na příkaz EU!


Lubomír Man
7. 2. 2015  
Před časem jsem na internetu zveřejnil článek KDO JE TEN ČLOVĚK? Vyjádřil jsem v něm domněnku, že nikoliv kolektiv, ale jediný člověk musí stát za všemi lžemi, kterými nás zpravodajství naší veřejnoprávní a ze zákona nestranná a objektivní ČT oblažuje. Soudil jsem tak z faktu, že všechny ty lži tvoří tak jednolitý a mezi sebou navzájem logicky propojený a svázaný celek, jaký mohl vzniknout jedině z jedné hlavy, a nikoliv z hlav několika. 

Jan Petránek: „Putin chce, aby na Ukrajině byl mír“

Jan Petránek    (rozhovor)
7. 2. 2015         ruvr.ru
Společný diplomatický rejd do Kyjeva a do Moskvy německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Francoise Hollandeho, jednání s ruským prezidentem Vladimírem Putinem. To vše už mnozí označili za „historický precedent“, i když po skončení setkání v Kremlu vzniklo nemálo pesimismu. Podaří se na Východní Ukrajině zabránit úplné katastrofě?


Ne tak úplně demokratická eurozóna

Jakub Horňáček
6. 2. 2015     A2larm


Evropská centrální banka chce požadavky řecké vlády zaříznout hned na počátku. Těžit z toho mohou hlavně euroskeptické strany.
Středeční rozhodnutí Rady guvernérů ECB pozastavit od pondělí 11. února výjimku, dle které centrální banka akceptovala řecké státní dluhopisy jako jistinu pro půjčení likvidity řeckým bankám, znamená vážné znejistění celého tamního finančního sektoru. Řeckým bankám tak zůstává jediný zdroj likvidity: program půjček poslední instance ELA (Emergency Liquidity Assistance).

Řecko vystoupí z NATO a bude jednat s Tureckem

7. 2. 2015    zdroj
Tajný plán nového předsedy vlády Řecka Alexise Tsiprase na vystoupení z NATO hrozí změnit průběh mezinárodní geopolitické hry, píší italské noviny Il Giornale. Jak je v článku uvedeno, 
základny NATO, které se nacházejí v Řecku, mají velký vojenský a strategický význam pro alianci a Řecko je hlavním partnerem NATO ve Středozemním moři.

USA budou privatizovat ukrajinskou energetiku a profinancují média

7. 2. 2015     zdroj
Američané chtějí na Ukrajině privatizovat odvětví energetiky. Píše o tom obchodní vydání "Německé ekonomické zprávy". Americký prezident Barack Obama podepsal zákon HR5859, který předpokládá posílení pravomocí příchozích z USA na Ukrajině. Kromě podpory a

privatizace energetických odvětví je také v plánu pomoc Kyjevu zbraněmi a dodatečné profinancování ukrajinských médií. Z ruského pohledu musí být zákon chápán jako vyhlášení války, shrnují informace v článku němečtí analytici.
přeložila V. Grulichová

Washington a pražská kavárna touží po válce. Klaus a Zeman ji odmítají. A co my ostatní?

Petr Hájek
7. 2. 2015   Protiproud

Majitelé EU v Moskvě: Válka je na spadnutí? Zázraky se dějí...
Dá se  rozumně vyřešit krize na Ukrajině?Varovná slova Václava Klause....
Evropa je vzrušena nadějí: Merkelová a Hollande v Moskvě jednají s ruským prezidentem o metodě, která by vedla k ukončení ukrajinské občanské války. Také Amerika je vzrušena – avšak nadějí přesně opačnou: Konečně má příležitost zaplavit kyjevskou „demokratickou“ vládu „smrtícími zbraněmi“, jak zní přesná citace představitele washingtonských elit.

Stížnost Václava Prince na Radu České televize z 5.2.2015

Václav Princ
7. 2. 2015 


Dobrý den! Zúčastnil jsem se včera, dne 4.2.2015, jednání rady České televize a nemohu se dodatečně nevyjádřit jako občan ČR, koncesionář ČT a divák. V úvodu po dobu asi 1,5 hodiny jednání rady ČT jsem si připadal na jednání zcela zbytečný, protože jsem k mému úžasu slyšel a viděl, jak je rada ČT spokojená se zpravodajstvím, které hodnotila za 2. pololetí roku 2014.

Kdo si hraje s řeckým ohněm může zapálit Evropu!

Jiří Kouda
7. 2. 2015      První zprávy
Když řecký premiér Alexis Tsiprias nabídl jednání o restrukturalizaci dluhů své země, poněkud to zaskočilo všechny, kteří tvrdili, že s novou vládou nelze o ničem jednat. To oni totiž nechtějí jednat. Než se stačila SYRIZA nadechnout, aby cokoliv řekla k dluhům Řecka, přišla celá série jasných a tvrdých prohlášeních lídrů Německa, Francie, a dalších, že „nepřichází v úvahu odpuštění ani části dluhů“ zemi, která má mít na krku balvan o velikosti 320 miliard dolarů.

Ukrajina chce vytvořit nový vojenský blok


7. 2. 2015      zdroj

Bývalý poradce ministra obrany Ukrajiny a nyní hlava Centra pro reformu obrany Alexander Danyluk 6. února řekl, že Ukrajina by měla vytvořit svou vlastní vojenskou alianci a nečekat, až ji přijmou do NATO. Danyluk o tom napsal ve svém Facebooku.

Selhání OBSE při evakuaci Děbalceva

Václav Umlauf 
7. 2. 2015 eRepublika
Pozorovatelé OBSE jeli jen s malou skupinkou do Doněcka. Z konvoje na Ukrajinu bylo třeba tajně vyvézt množství raněných vojáků a různých důležitých osob. Ty by zůstaly v děbalcevském kotli a sloužily by po nevyhnutelné porážce jako zdroj výměny zajatců.

OSN uvedla podmínky pro zaslání mírových sborů na Ukrajinu

7. 2. 2015     zdroj
Zástupce oficiálního mluvčího OSN Farhan Haq uvedl, že rozhodnutí o vyslání mírových sil OSN na Ukrajinu může přijímat pouze Rada bezpečnosti světové organizace, ale musí být doručena žádost zúčastněných států. Řekl to na konferenci 5.února. Bylo to uvedeno v prohlášení na oficiální internetové stránce OSN. Podle Haqa musí být rozhodnutí o přítomnosti mírových přijato Radou bezpečnosti OSN. "V tomto okamžiku nic nevíme i diskusích v Radě bezpečnosti na toto téma", dodal. Haq také uvedl, že "jakákoli mírová operace OSN závisí také na žádosti zapojené země."

přeložila V. Grulichová

Francie domistralovala. Proč je "Su-30MKI" lepší než "Rafale"?

7. 2. 2015    zdroj
Zprávy o tom, že Indie již nevidí ve Francii spolehlivého obchodního partnera, se potvrdily. Vydání The New Economic Times uvádí, že Indie přece jenom odmítá úmysl nákupu stíhaček Rafale a nakoupí Su-30MKI. Kromě zřejmých výhod ruských letadel, hraje důležitou roli i nesamostatná politika Francie v obchodování se zbraněmi.

Ukrajinská svodka ze dne 6. 2. 2015 (aktualizace 15.50)

napsali Ernest,MP a vlk s přispěním dalších
7. 2. 2015  https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Ostřelování civilních čtvrtí ukrajinskou armádou, příprava provokací proti civilnímu obyvatelstvu, ukronacističtí ostřelovači si cvičí na civilistech střelbu na živé cíle, čečenští dudajevci a fašisti z Ajdaru řádí a berou si civilisty za živý štít, v Děbalcevském kotli je uzamčeno kolen 9 000 ukrů ... a další ...


Hladovka za ukrajinskou pilotku, co nechala zabít ruské novináře?

Břetislav Olšer
7. 2.   2015 blog idnes

Napřed zbraně USA pro Ukrajinu, pak Porošenkovo zabíjení vlastních občanů na východě své země a teď zase hladovka obtloustlých europoslanců, co jsou vševědoucí. Ruský soud ve Voroněži uvalil v létě 2014 na ukrajinskou pilotku Naděždu Savčenkovou (33) vyšetřovací vazbu. Je podezřelá, že se v červenci podílela na zabití dvou ruských novinářů na východě Ukrajiny. Kyjev ji chce zpět, Moskva ale tvrdí, že se Naděžda Savčenková dostala do Ruska jako běženkyně.

Domobrana: V Doněcku za posledních 24 hodin zemřelo 6 civilistů a 15 bylo raněno

7. 2. 2015  ruvr.ru
Za posledních 24 hodin bylo v Doněcku zabito šest civilistů a 15 bylo zraněno.
V Dokučajevsku projektil dopadl na ústřední nemocnici a částečně zničil porodnici. V sobotu to oznámil zástupce velitele štábu domobrany samozvané Doněcké lidové republiky Eduard Basurin.
Podle Basurinových slov, ukrajinská armáda za noc ztratila jeden obrněný transportér, jedno BVP a jejich posádky – až 28 lidí, kteří byli zraněni, nebo zabiti. Domobrana hlásí ztráty čtyř lidí.
Poznamenal také, že v Dokučajevsku bylo narušeno zásobování elektřinou. Město také zůstalo bez vody.

Média (nejen) o ukrajinském konfliktu 6. 2. 2015

vlk
7. 2. 2015  Kosa zostra čili

Dnešní sloupek jsem psal už včera dopoledne ... tudíž dnes nebudu schopen reagovat na výstupy z jednání Merkelové a Hollanda v Moskvě. Jakkoli je mi to velmi líto. Protože tady se lámou dějiny. O tom jsem přesvědčen. Bohužel, jak to tak vypadá, je stále zjevnější, ze všech komentářů, které jsem včera dopoledne našel na dostupných vlivných německy mluvících serverech, že oba emisaři si představují onu neodmítnutelnou „dohodu “ tak, že  ...

pátek 6. února 2015

Vzpomínka na včerejší pořad ČT Kotel, byť eufemisticky změněný na Máte slovo

Břetislav Olšer
6. 2. 2015     blog idnes
Vidím zemi velikou, kotlem se nazývající...Foto: B. Olšer
ČT nemusím, ale přesto uznávám, že asi nejpracovitější redaktorkou je Michaela Jílková. Navíc je mimořádně odvážná; viz. její pořad "Kotel", připomínající arénu zdivočelých bijců; ultimátní zápas, jenž vznikl jako undergroundová bojová směs nejšpinavějších technik ulice; prostě cokoli povoleno svoloči. Paradoxně se ani pořad "Máte slovo" v brutalitě od toho prvního neliší, jen je v urážkách a psychické bezohlednosti sofistikovanější. Také zde soupeří politici mezi sebou, nikoli s šílejícím publikem, byť i zde se najdou výjimky.

Maďarsko nechce, aby ukrajinskí Maďari umierali vo vojne

6. 2. 2015  Czechfreepress

Zástupcovia Rady národnej bezpečnosti maďarského parlamentu vyhlásili, že ukrajinské vedenie nemá právo mobilizovať etnických Maďarov a posielať ich na vojnu. Navrhli evakuovať Maďarov z Ukrajiny, aby sa vyhli vojenskej službe.


Kulturní referent v zastoupení: Moldavanka v obchodním domě

6. 2. 2015 

30.000 vojáků, 6 jednotek rychlého nasazení: NATO zvyšuje svoji vojenskou přítomnost ve východní Evropě.

6. 2.2015       Svobodné noviny
Síly NATO v Evropě by se mohly zvýšit na 30.000 vojáků, což je více než dvojnásobek ze stávajících 13.000, uvedl generální tajemník aliance po schůzce ministrů obrany v Bruselu. Většina vojáků má být umístěna v blízkosti ruských hranic.

Maximálně zrůdná politika USA

Luděk Prokop
6. 2. 2015
Bílý dům stále více hovoří o ochotě k zahájení dodávek smrtících zbraní ukrajinské armádě. Naopak vedení Spolkové republiky ukazuje mírnější postoj k této záležitosti. Podle některých amerických médií rozdílné názory na toto téma představují rozkol dvou hlavních spojenců ve věcech překonání ukrajinské krize - USA a Německa. 

McCain hezky potvrdil, že Ukrajina používá zakázané kazetové bomby

6. 2. 2015    zdroj a zdroj
Předseda výboru pro ozbrojené síly senátu Kongresu USA, republikán John McCain potvrdil částečné zavinění USA v používá takových zakázaných zbraní na Ukrajině, jako jsou kazetové bomby. McCain to řekl v rozhovoru pro Sputnik."Myslím si, že kdybychom jim poskytli zbraně, které potřebovali, nemuseli by používat kazetové bomby. Proto je to částečně i naše chyba," řekl McCain.

Proč ČT informuje tak nevyváženě o Ukrajině? Možné důvody

Michal Mikulenka
6. 2. 2015
Kolik dětí musí ještě umřít? Kolik lidí musí pozabíjet armáda podřízená vůdcům kyjevského režimu? Jaké masakry musí ještě způsobit bandy nájemných ozbrojenců placených ukrajinskými oligarchy, aby se pohnulo svědomí zpravodajců České televize a začali informovat spravedlivě? Uvědomují si tito lidé, že absence názorové plurality v minulosti vedlo k velmi nepěkným událostem? Mohlo by dojít k tak strašnému utrpení Židů, kdyby tisk v Německu nezačal sloužit nacistům? 

V Moskvě byla zahájena jednání Putina, Merkelové a Hollanda

6. 2.  2015  ruvr.ru
V pátek večer byla v Kremlu zahájena schůzka ruského prezidenta Vladimira Putina s francouzským prezidentem Francoisem Hollandem a německou kancléřkou Angelou Merkelovou.
Podle slov tiskového mluvčího ruského prezidenta Dmitrije Peskova probíhají jednání bez účasti členů delegací, nejsou přítomni ani žádní experti.

Extrémně nebezpečná situace v Dělbacevu

The Saker
6.2.  2015        Reformy
Novorosijci se s juntou dohodli na zastavení palby, aby umožnili civilnímu obyvatelstvu z Dělbaceva odejít. Teoreticky by každý civilista měl mít na vybranou, zda se chce evakuovat do Novorossie či do nacisty okupované Ukrajiny. Konvoj utečenců budou eskortovat vedoucí činitelé OSCE. Obě strany konfliktu slíbily, že v době potřebné pro tuto operaci nezahájí palbu. Teď při tom uvažte tohle:

Patriarcha Filaret žádá USA o zbraně pro Ukrajinu a modlí se za mír

6. 2. 2015   zdroj a zdroj
"Přijeli jsme, abychom se společně pomodlili za mír a klid ve světě a připomněli, že žádáme Spojené státy, aby splnily závazky garanta, a aby tedy pomohly Ukrajině bránit své území," řekl patriarcha. Potvrdil také, že se bude hovořit o nutnosti dodání moderních druhů zbraní ukrajinským vojákům. "Můžeme i sami vyrábět zbraně, ale nyní vás žádáme, abyste nám pomohli chránit území," řekl... Vyzval také diasporu, aby se pomodlila za mír a klid na Ukrajině.

Plán Merkel-Hollande k situaci na Ukrajině

6. 2. 2015    zdroj a zdroj
Plán na příměří, který do Kyjeva přivezla německá kancléřka Angela Merkelová s francouzským prezidentem François Hollande, předpokládá vysoký stupeň autonomie pro regiony kontrolované domobranci. Informuje o tom německý deník Süddeutsche Zeitung. Lídři Německa a Francie opustili administrativu ukrajinského prezidenta po čtyřech hodinách jednání se svým ukrajinským protějškem Petrem Porošenkem, aniž by učinili prohlášení k novinářům.

USA „bojují“ s teroristy vedenými fiktivními vůdci

Tony Cartalucci
6. 2. 2015 Zvědavec
USA tvrdí, že vedou válku proti „Islámskému státu“, jehož různí vůdcové „al-Baghdadi“ neexistují
V r. 2007 New York Times odhalily, že dlouho hanobený vůdce „Islámského státu“ Abdullah Rashid al-Baghdadi neexistuje, a že vytvoření této fiktivní postavy bylo trikem k zastření role cizinců ve vytvoření a zachovávání „Al-Kajdy v Iráku“.

McCain: USA mají vinu na použití kazetových pum Ukrajinou

6. 2. 2015 ruvr.ru
Kdyby poskytly USA Ukrajině zbraně, které potřebovala, nepoužila by ukrajinská armáda zakázaných kazetových pum, prohlásil předseda senátního výboru pro ozbrojené síly.
Washington zkoumá možnost dodatečných dodávek zbraní Kyjevu, a použití zakázaných druhů zbraní ukrajinskou armádou bylo vyvoláno nedostatkem reálné vojenské pomoci z USA, prohlásil předseda senátního výboru pro ozbrojené síly USA senátor John McCain v interview pro Sputnik.

Média (nejen) o ukrajinském konfliktu 5. 2. 2015

napsal vlk 
6. 2. 2015   Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Dneska asi bude tenhle článek pořádně dlouhý! Protože události řádně trhly oponou! Ve středu v noci ECB oznámila, že přestává brát řecké státní dluhopisy jako zástavu pro financování řeckých bank, kterým schází likvidita, což způsobilo okamžitě paniku na řecké burze a poslalo opět euro tvrdě dolů vůči dolaru, aby ... aby ... další až za chvíli.

Česká televize není ani nezávislá, ani veřejnoprávní ... ale propagandistická a protektorátní!


6. 2. 2015  ParlamentíListy

ČT má určen úhel, jak informovat o Ukrajině. Nesmí vysílat, jako by byla součástí Ruska. Padlo od důležitého muže na jednání TV rady.

Vedení České televize i kompletní sestava Rady ČT si ve středu při projednávání zprávy o činnosti zahraničních zpravodajů za minulý rok vyslechly, že to s jejich objektivitou především při informování o dění na Ukrajině příliš slavné není. S překvapivou obhajobou přišel radní Michal Jankovec, když prohlásil, že Česká televize má určený úhel pohledu na základě doporučení Evropské komise.

Jak porozumět světové ekonomice

6. 2. 2015 eRepublika

Na grafech vidíte raketový nástup "peněz z ničeho", které pocházejí pouze z finančních transakcí. Proto nejsou kryté žádnou jinou hodnotou, než lžemi bankéřů a politiků.
Náměstí mučedníků z Oděsy v italském Cerianu. Ukrajina to nechce.

6.2.2015 Il Cittadino M a B

Diplomatický incident vyvolal starosta italského města Ceriana Dante Cattaneo. Ukrajinský velvyslanec vyzývá premiéra Renziho a prefekta k zásahu. Zemský předseda Ligy severu Monti vzkázal: "Žádost vraťte odesilateli."


Americká média: Začínající rozkol USA a SRN kvůli Ukrajině?

6. 2. 2015 První zprávy
Bílý dům stále více hovoří o ochotě k zahájení dodávek smrtících zbraní ukrajinské armádě. Naopak vedení Spolkové republiky ukazuje mírnější postoj k této záležitosti.
Podle některých amerických médií rozdílné názory na toto téma představují rozkol dvou hlavních spojenců ve věcech překonání ukrajinské krize - USA a Německa.
Pokračující boje na východě Ukrajiny vedly k tomu, že názory hlavních strategických spojenců v otázce řešení ukrajinské krize - Washingtonu a Berlína – se rozcházejí na otázce, zda dodávat Kyjevu smrtících zbraně, uvedl The Christian Science Monitor.

Mýty a realita Putinova scénáře

Izrael Šamir
6. 2. 2015 Střípky ze světa
Z kremelské kuchyně očima izraelského novináře
Kyjev se tváří, že chce mír, jen když prohrává ve válce, kterou rozpoutal. Tak jako zrovna teď u Debalceve. Pro Moskvu však mír prioritou je. „Raději špatný mír, než dobrá válka,“ píše Izrael Šamir z Jaffy, cestující často do Moskvy.

Bredlove: dodávky zbraní na Ukrajinu by mohly vyvolat tvrdou reakci Ruska

6. 2. 2015 ruvr.ru
Vrchní velitel ozbrojených sil NATO a USA v Evropě generál Philip Breedlove varoval, že dodávky zbraní na Ukrajinu ze západních zemí by mohly vyvolat „tvrdou reakci ze strany Ruska“.
Podle jeho slov, předtím, než bude přijato jakékoliv rozhodnutí o dodávkách zbraní na Ukrajinu, je třeba vyhodnotit, zda toto rozhodnutí bude napomáhat politickému překonání krize. Bude také třeba vzít v potaz to, že poskytnutí Ukrajině jakékoliv pomoci musí být vyhodnoceno ve světle možné ruské reakce.Podle jeho názoru se situace na jihovýchodě Ukrajiny zhoršuje a jakékoliv kroky USA musí napomáhat k tomu, aby byl konflikt vyřešen politicky.

Ukrajinská svodka ze dne 5. 2. 2015

napsali Ernest,MP a vlk s přispěním dalších
6. 2. 2015  Kosa zostra čili  https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Boje pokračují kolem obklíčených ukrajinských sil v Děbalcevu, masivní ostřelování a ničení východoukrajinksých měst dělostřelbou ukrajinské armády, diverzní minometné skupiny řádí v civilních čtvrtích Doněcka ... a další ...

čtvrtek 5. února 2015

Nikolaj Azarov: Ukrajina na rozcestí

5. 2. 2015     zdroj a zdroj a zdroj a zdroj a zdroj a zdroj a zdroj a zdroj
Po roce odmlky se bývalý premiér Ukrajiny poprvé objevil v živém vysílání "Komsomolky". Bývalý ukrajinský premiér Nikolaj Azarov vydal knihu - osobité paměti hlavy vlády během prezidentství Viktora Janukovyče. 4. února uspořádal Nikolaj Azarov tiskovou konferenci pro domácí a zahraniční novináře v tiskovém středisku "KP" (poznámka překl.: Komsomolské pravdy) .

Na jedné šachovnici

Martin Hekrdla
5. 2. 2015  A2larm
Zatímco válka na Ukrajině směřuje k eskalaci, Amerika předvádí nové manévry a prostor pro program nové řecké vlády se zužuje.Přesně o půlnoci ze 4. na 5. února deníky Le Monde, Süddeutsche Zeitung, The Guardian, La Stampa, El Pais a Gazeta Wyborcza zařadily na své webové stránky rozhovor s Joem Bidenem. Obamův viceprezident v něm konstatoval, že „jsme svědky eskalace vojenského konfliktu na Ukrajině“. Požádal pak o dovolení, aby mohl mluvit „naprosto jasně o příčinách této eskalace: od začátku tento konflikt přímo souvisí s ruskou agresí“. Rusko podle jeho slov porušuje suverenitu a územní celistvost Ukrajiny, tedy dva nejzákladnější principy mezinárodního práva po druhé světové válce.

Z kolapsu kapitalizmu vznikne úplne nový ekonomický systém

5. 2. 2015     zdroj
Kapitalizmus zažije presne v okamihu svojho konečného triumfu svoju najveľkolepejšiu smrť. Tomuto verí politický poradca a autor Jeremy Rifkin, ktorý tvrdí, že súčasný hospodársky systém sa stal takým úspešným pri znižovaní výrobných nákladov, že tým vytvoril podmienky pre zničenie tradičnej vertikálne integrovanej spoločnosti.
....„Ak by starý priemysel dokázal monopolizovať spojenia a štruktúru, a zničiť neutralitu siete, potom určite zvíťazia globálne monopoly a Big Brother.

Američané jsou výjimeční, proto mohou zabíjet jiné

5. 2. 2015    zdroj
Gerald Celente, ředitel Institutu pro výzkum trendů, se na internetové tránce Robertsova ekonomického institutu zamýšlí nad americkým filmem Americký snajpr a píše: Kultura výjimečného amerického národa, jak ji odkryl film Americký snajpr, je kulturou barbarskou vražednou a perverzní. Buď „hrdým Američanem“. My nenávidíme slepě. My zabíjíme slepě. My zabíjíme slepě ať už na ulicích Fergusonu, Iráku, Libye, Afganistánu, Sýrie, Pakistánu, Somálska či Ukrajiny. Kdekoli jsou lidé, kteří mají být zabiti, jsme tam a děláme svou práci. Je to americký způsob.

Nejvyšší rada povolila použití zbraně proti dezertérům

5. 2. 2015     zdroj a zdroj
Nejvyšší rada Ukrajiny přijala zákon, který povoluje použít v armádě zbraně proti dezertérům v takových případech, "kdy nelze jiným způsobem zastavit tyto trestné činy." Příslušný dokument byl zveřejněn na webové stránce parlamentu.

MZV RF: dodávky amerických zbraní na Ukrajinu ohrožují bezpečnost Ruska

5. 2. 2015 ruvr.ru
Dodávky moderních zbraní, které hodlá posílat Washington Kyjevu, nebudou mít za následek jen eskalaci konfliktu, ale ohrožují i bezpečnost Ruska, prohlásil oficiální mluvčí ruského ministerstva zahraničních věcí Alexandr Lukaševič. „Toto rozhodnutí nesmírně poškodí naše vztahy, tím spíš, jestli obyvatele Donbasu začnou zabíjet z amerických zbraní“, řekl Lukaševič.Podle jeho slov zavádějí akce Washingtonu zcela záměrně rusko-americké vztahy do slepé uličky, ze které budeme hledat východisko velice dlouho.