Reklama

sobota 14. února 2015

Psaki opět zaperlila: USA nepřipravovaly státní převrat na Ukrajině

14. 2. 2015     zdroj
Podle Psaki USA z hlediska dlouhodobě realizovaného principu své politiky nepodporují změnu politické moci neústavní cestou. Mluvčí Ministerstva zahraničních věcí USA Jen Psaki prohlásila, že bývalý prezident Ukrajiny Viktor Janukovyč odešel z vlastní vůle, informuje TASS.

Luděk Prokop
14. 2. 2015
Obrovská chatrnost čerstvé dohody uzavřené v Minsku.
(Zamyšlení nad pojednáním Lubomíra Stejskala MINSK II: Proč dohodě nevěřím, viz web Netmedium).
Naše sdělovací prostředky, v daném případě míním ČT, zvěstovaly v zápětí po uzavření dohody po 16 hodinách složitých jednání, cosi o tom, jak nejisté bude chování Putina, jak bude záležet na chování Ruska a že nejvyšší pohotovost na zostření sankcí proti Rusku musí být zachována. 

Americkému Kongresu byl předložen zákon o poskytování smrtících zbraní ukrajinské vládě

14. 25. 2015  Zvědavec
USA: Ve stejný den, kdy probíhaly mírové rozhovory v Minsku, byl republikánským senátorem Jamesem M. Inhofem předložen Kongresu USA zákon S. 452 o poskytování smrtících zbraní ukrajinské vládě na obranu před pro-ruskými rebely. Zákon podepsalo 17 zákonodárců.
Do 15 dnů od přijetí tohoto zákona má preziden USA přeložit Kongresu písemnou zprávu nejen o dodávkách smrtících zbraní, ale i o celkové strategii postupu. Dále má prezident informovat každých 90 dnů Kongres o uplatňování této strategie.

Nabízíme ti život

14. 2. 2015         rusvesna
"Vojáku, nabízíme ti, abys zůstal naživu a nestal se vrahem!" - letáky domobrany DLR a LLR vojákům ukrajinské armády v "Debalcevském kotli"
Takové jsou letáky, s vysokou kvalitou tisku, které "opolčenci" shazují vojákům obklíčeným v Debalcevu, aby jim dali šanci zůstat naživu. Tyto letáky na ranním brífinku 13. února ukázal Eduard Basurin novinářům.

Ve Francii bylo zadrženo šest Čečenců pro podezření z náboru džihádistů

14. 2. 2015     zdroj
Ve Francii bylo zadrženo šest rodáků z Čečenska ve věku 32 až 38 roků pro podezření z financování terorismu. Informuje o tom Le Figaro. Podle vyšetřovatelů pomáhaly zadržené osoby naverbovaným džihádistům dostat se do Sýrie. Jeden z podezřelých pravděpodobně dohlížel na tuto činnost.

Dotazník pro Jaroslava Baštu - Ukrajina

14. 2. 2015       Czechfreepress
V Dotazníku pro Jaroslava Baštu na téma Ukrajina, lze nalézt řadu myšlenek, postřehů i konstatování člověka, který pracoval v diplomatických službách na Ukrajině i Rusku, pohyboval se na úrovni České vládní reprezentace v pozici ministra bez portfeje, pracoval v branně bezpečnostním výboru a byl předsedou komise pro kontrolu BIS.


Porošenkův poradce pohrozil Dmitriji Jarošovi za nesplnění příkazu

14. 2. 2015   zdroj
Poradce prezidenta Ukrajiny Oleg Medveděv pohrozil opatřeními státu vůdci "Pravého sektoru" Dmitriji Jarošovi, který oznámil, že hodlá pokračovat v boji na Donbasu navzdory minským dohodám. "Doufám, že je to jen Jarošům PR a antiPR pro Ukrajinu. Bude dnes pravděpodobně řečnit na ruských kanálech. Bude lepší, když na to zapomene. V opačném případě si stát bude muset uvědomit svá práva", napsal Porošenkův poradce na Facebook.
přeložila v. Grulichová

Fico nevěří na dlouhé trvání příměří a připravuje mírovou konferenci v Košicích na začátek března

14. 2. 2015     Pravda
Premiér Fico nevěří, že příměří dohodnuté v Minsku bude mít dlouhé trvání. Naopak vyjádřil obavu, že hrozí válka velkého rozsahu. Vyjde vstříc německé SPD a uspořádá na začátku března v Košicích mírovou konferenci. Zúčastníse jí představitelé socialistických a sociálně demokratických strana na nejvyšší úrovni. Ujistil, že Slovensko rozhodně nebude na Ukrajinu dodávat zbraně. 

Dvě novinářské hvězdy, dva osudy

14. 2. 2015     e-Republika
  
Brian Williams byl hlavním redaktorem "NBC Nightly News" a lhal, jako když tiskne. Nyní byl z televize suspendován bez nároku na mzdu po dobu 6 měsíců. Začněme tím kladným jménem, viz klíčové slovo "Jon Stewart". Tento nejznámější komentátor cyklu "Daily Show" oznámil, končí téměř denní hostování v tomto satirickém a publicistickém pořadu. Liberál a občanský aktivista Stewart přebral tento pořad po Craigovi Kilbornovi v roce 1999. Jeho ironické "fake news" mají mnohem větší procento důvěry než zavedené novinářské stanice.

Ukrajinský neofašismus podporovaný z USA a EU

Václav Umlauf
14. 2. 2015 eRepublika

Na dokumentární film o masakru v Oděse se budou další generace Evropanů dívat stejně povinně, jako my se díváme na snímky z Osvětimi. A budou klást stejné otázky, jako my klademe vzhledem k nacismu. 
Klid zbraní na Ukrajině: Obama drží dále prst na spoušti. Prapory,stíhačky,bojová letadla...

14. 2. 2015   Stern
V Minsku ještě neoschl inkoust, a Obama přesunul další vojenské síly do Evropy.Také dodávky zbraní Kyjevu jsou ve hře. Ještě dříve, než v neděli začne vytoužený klid zbraní na Ukrajině, přesunuly USA tucet bojových letadel z jižního státu Arizony do Evropy. Letci z typu A-l0 „Thunderbolt“ mají na americké základně Spangdahlen v Porýní-Vestfálsku zůstat nejméně deset měsíců. Je to první část „bezpečnostního balíčku“ na bojišti v Evropě, zaznělo z Pentagonu. 

Dohoda? Ukrajina je odsouzena trpět.

Ivan David
14. 2. 2015
Po půlnoci by mělo začít příměří. Nebude dodrženo. Jak zjednodušeně schematicky popsat hru? Je to politická „comedia del arte“ v loutkovém divadle. Účinkují loutkovodiči, loutky, "neřízené střely" a zúčastnění pozorovatelé. Jediným loutkovodičem je americká administrativa. 

Tři mušketýři z Minsku, jen se neví, kdo z nich byl D´Artagnan...?

Břetislav Olšer
4. 2. 2015 blog idnes
"Šestnáct hodin jsme těžce pracovali, abychom našli "záblesk naděje"," řekla mj. Angela Merkelová včera v Minsku, unavená stejně jako čtyřka "spasitelů" - Merkelová, Hollande, Porošenko, Putin a v roli hostitele Lukašenko. O dohodě Angely Merkelové, Vladimira Putina, Françoise Hollanda a Petra Porošenka jako první informoval ruský prezident. Podle něj by Ukrajina měla také přijmout ústavní změny, které by zaručily dodržování práv obyvatel východu země. Příměří nastane v noci ze soboty na neděli, pak stahování těžkých zbraní, výměna zajatců...

Úsvit a jeho západ

Pavel Letko
14. 2. 2015  eRepublika

Přeci jen je škoda tolika voličů pro jednoho Okamuru, řekli si „jeho“ poslanci. Navíc to vypadá, že pro nás žádné příště nebude. Jemu (Okamurovi) se to kecá, nechá se příště zvolit do senátu, ale co budeme dělat my? 

Naši obránci dogmat

Marek Řezanka
12. 2. 2015  Disidenti

V článku Nebezpečná difuze mimo jiné píši: Není totiž ani tak podstatné si připustit, co vše selhává (i když bez toho se neposuneme dál), ale mnohem závažnější je, kudy se hodláme ubírat do budoucna.

Neužitečná dohoda, kterou všichni chtěli.

The Saker
14.2. 2015 Reformy

Musím říci, že jsem jak pobaven, tak zhnusen z šíleně přemrštěné reakce většiny komentátorů o tom, co bychom docela dobře mohli nazvat Dohodou Minsk-2 (M2A). Zjevně u toho byly zcela opominuty analýzy a ty teď nahradila nadnesená a halasná, leč prázdná prohlášení. I když člověk čte některé komentáře tady, tak by se mu dalo odpustit, kdyby si začal myslet, že válka na Ukrajině nějak skončila, a že AngloSionistické impérium za pomoci Putina, Surkova a anonymní, leč zlověstné armády ruských oligarchů právě zasadili strašlivou a konečnou ránu Novorossijskému snu.

Co se to tu děje? Copak se právě všichni zbláznili?

Jakoby NATO znovu bombardovalo – nynější útěk Albánců z Kosova má opět masové rozměry


Václav Dvořák
13.2.2015 

Současný útěk Albánců z Kosova má rozměr hysterie.  Videonahrávky pořízené na prištinském autobusovém nádraží v okupované jižní srbské provincii Kosovo a Metochie zachycují panické chování mladých Albánců, kteří se snaží nastoupit do autobusů, směřujících do zemí EU. 

Problém Moskvy: Jednání s imbecily a vazaly

Finian Cunnigham
14. 2. 2015   Zvědavec
Rusko má dilema. Jak může pracovat na mírových řešeních ukrajinského konfliktu – a vyhnout se širší a strašlivější válce – když musí komunikovat s imbecily a vazaly? Tím míním americké a evropské vůdce, v daném pořadí.

Dokument: Volební program strany SYRIZA

Dušan Grůň
14. 2. 2015 Outsidermédia
11. 2. dostala koaliční vláda Syrizy a Nezávislých Řeků důvěru řeckého parlamentu.
Následuje její volební program. 

Kdo je prezidentem Ukrajiny - Porošenko nebo Jaroš?

14. 2. 2015   zdroj a zdroj
Předseda výboru Státní dumy pro mezinárodní záležitosti Alexej Puškov komentoval prohlášení vůdce radikálního a v Rusku zakázaného "Pravého sektoru", Dmitrije Jaroše o tom, že ukrajinský dobrovolnický sbor si vyhrazuje právo nedodržovat příměří v Donbasu. Poslanec to napsal ve svém blogu na Twitteru. Jaroš prohlásil, že Pravý sektor neuznává minské dohody a hodlá bojovat až do konce.Tak kdo je prezidentem Ukrajiny - Porošenko nebo Jaroš?
přeložila V. Grulichová

V Doněcku došlo poblíž Zacharčenkovy rezidence k výbuchu

14. 2. 2015  ruvr.ru
Okolím rezidence hlavy DLR Alexandra Zacharčenko otřásl výbuch. K explozi došlo přibližně 100 metrů od novinářů, kteří očekávali zahájení tiskové konference.
Zprávu odvysílal dopisovatel agentury RIA Novosti přímo z místa události.
Při výbuchu dva lidé zemřeli a další čtyři byli zraněni, hlásí dopisovatel.
„Doslova před dvěma hodinami se u mne nacházeli poslanci německého spolkového sněmu. Jezdili jsme po městě a doslova sto metrů od nás vybuchla mina“, oznámil agentuře RIA Novosti Zacharčenko.

Zacharčenko: právo DLR žít samostatně neporušuje řešení z Minsku

14. 2. 2015  ruvr.ru
„Pokud nebudou splněny naše požadavky politické nezávislosti… Máme právo žít samostatně. Procesy, ke kterým u nás dochází, k Ukrajině nemají žádný vztah. A jak to vidí Ukrajina, to je její věc“, řekl Zacharčenko novinářům.
Domobranci samozvané Doněcké lidové republiky zastaví palbu všude, kromě vnitřních oblastí DLR. Pokusům ukrajinských vojáků dostat se z debalcevského kotle bude zabráněno, prohlásil před novináři hlava DLR Alexander Zacharčenko.
„O Debalcevu není v dohodách jediná zmínka. Znamená to, že Ukrajina v tomto deblacevském kotli jednoduše zradila 5000 lidí“, poznamenal.

Ukrajinská svodka ze dne 13.02.2015

napsali Ernest, MP a vlk s přispěním dalších
14. 2. 2015  Kosa zostra čilli https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Dělostelecké souboje, boje na předměstích Děbalceva, nikdo nevěří, že budou dodržovány Minské dohody, tankové boje, stále umírají civilisté ... a dašlí ...

Ruské ministerstvo zahraničí uvedlo podmínky pro předání kontroly hranic Kyjevu

14. 2. 2015   zdroj
Kontrola nad některými úseky rusko-ukrajinské hranice bude Kyjevu předána až po uskutečnění opatření, která byla stanovena v minské dohodě z 12. února. Informovala o tom agentura "Interfax" s odkazem na státního tajemníka, náměstka ministra zahraničí Ruska Grigorije Karasina.

pátek 13. února 2015

V DLR odmítli propouštět ukrajinské ozbrojence z Děbalceva se zbraněmi

13. 2. 2015     zdroj
Ukrajinští vojáci, kteří jsou v obklíčení u Děbalceva, mohou opustit kotel beze zbraní a techniky. Uvedl to ministr obrany samozvané Doněcké lidové republiky Vladimír Kononov v rozhovoru s "Kommersant FM". "Vůdce Doněcké lidové republiky nabídl vyjít beze zbraní, když tam zanechají zbraně, techniku, pak je propustíme. Jestliže se bude opakovat ilovajský kotel, sami víte, jak to všechno skončilo, řekl Kononov. Beze zbraní je propustíme, se zbraněmi nepropustíme ani jednoho člověka."
přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Rusko se dohodlo na zjednodušeném postupu vplouvání vojenských lodí do přístavů Nikaragui

13. 2. 2015   zdroj
Podle Sergeje Šojgu umožní dohoda rozšířit spektrum dvoustranné spolupráce vojenského námořnictva. Rusko a Nikaragua podepsaly ve čtvrtek v Manague mezivládní dohodu o zjednodušeném postupu při vplouvání ruských vojenských lodí do přístavů v Nikaragui a řadu dalších dokumentů v oblasti vojensko-technické spolupráce, informoval ruský ministr obrany Sergej Šojgu.

Na co také máme být podle Miroslavy Němcové hrdí: Seznam hlavních amerických intervencí, tajných operací a různých válečných zločinů

13. 2. 2015       Chelemendik
„Třesu se někdy o svou vlast, když pomyslím na to, že Bůh je spravedlivý.“ - Thomas Jefferson
„Věřím, že všichni ti, kteří těží z války a přispívají k jejímu vzniku, by měli být zastřeleni hned první den občany své země.“ - Ernest Hemingway
Jen v letech 1661-1774 byl z Afriky do USA dovezen asi jeden milion živých otroků a více než devět milionů zemřelo po cestě. Příjmy otrokářů z této operace v cenách poloviny 18. století byly nejméně 2 miliardy dolarů, což na tu dobu byla astronomická částka.


„Co jste tomu říkal, pane Werichu… Tak zrušili nám cenzuru?“

Vladimír Škutina
13. 2. 2015     Bez cenzury 

Vladimír Škutina - Tak už jsem tady s tím vápnem, pane Werichu! (1981)

Jaroš prohlásil, že Pravý sektor bude pokračovat ve vojenských akcích

13. 1. 2015 ruvr.ru
Vůdce ukrajinského radikálního hnutí Pravý sektor Dmytro Jaroš prohlásil, že jeho uskupení neuznává minské dohody a bude ve vojenských akcích pokračovat.Napsal to na své stránce na Facebooku.„Pravý sektor si ponechává právo pokračovat v aktivních bojových akcích v souladu s vlastními operativními plány až do úplného osvobození ukrajinského území“, napsal Jaroš. Zdůraznil rovněž, že jakákoli dohoda s Ruskem je nemožná.

Co zkrotí kult smrti

13. 2. 2015 Střípky ze světa
Daily Take Team, Thom Hartmann Program
Ty, koho mámí, změní jen nabídka důstojného života
Obama poslal Kongresu plán, zmocňující ho k boji proti ISIS. Válka je jediné, nač sází, i dnes. „Je to kardinální omyl. Všechno jen pokazí ještě víc,“ míní dva americké ostrůvky pozitivní deviace.

Stížnost na ČT, na neplnění jejích povinností daných zákonem č. 483/1991 Sb., o České televizi, v platném znění;

Pavel Rejf
13. 2. 2015 Czechfreepress
ČT svou činností nenapomáhá k zachovávání mediální plurality, jak stanovuje § 2 odst.2, uvedeného zákona a je v rozporu s ustanovením § 2 odst. 2. písm. a) uvedeného zákona, který stanovuje, že ČT má poskytovat objektivní, ověřené, ve svém celku vyvážené a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů.
Informace, které podává Čs. televize, o probíhajícím konfliktu na jihovýchodě Ukrajiny, narušují uvedená ustanovení zákona o ČT. Nejsou objektivní, ani všestranné a již vůbec ne vyvážené.
Straní viditelně Ukrajině, poškozují ty, kteří brání své rodiny a domovy v Novorusku a informace nejsou jen rusofobní, ale občas i až rusohostilní, jak se zmiňují i někteří naši politologové jako např. Prof. Oskar Krejčí nebo Jaroslav Bašta.

Stanislav Novotný: Říkal jsem jim, že budou po sobě střílet. Smáli se mi.

13. 2. 2015         Česká pozice
Bývalý policejní prezident Stanislav Novotný s podnikatelskými vazbami na Ukrajinu se v rozhovoru zabývá i mírovými jednáními. Podle něho v nich mají největší slovo oligarchové a zahraniční investoři – o míru se nezačne jednat, dokud jim bude vyhovovat Ukrajina jako slabý stát. Podstatu ukrajinské krize tvoří politika „dvojího metru“.

Lež o moderních Ruských zbraních v rukou separatistů

13. 2. 2015    Czechfreepress
Většinou není snadné prokázat médiím lež. Tady to bylo snadné, skoro až úsměvné. Tento článek Security magazínu je převzatý z prestižního BBC, která ho má od pana Gilese z Výzkumného centra pro studium konfliktů na Oxfordu !!!

Ukrajinská svodka ze dne 12.2.2015

napsali Ernest, MP a vlk s přispěním dalších
13. 2. 2015  Kosa zostra čili  https://vlkovobloguje.wordpress.com/


Boje v 'děbalceském kotli' ani během jednání v Minsku nepolevily, ukrajinská Národní garda střílí vlastní vojáky, kteří se chtějí vzdát, v Doněcku a Luhansku terorizují diverzní skupiny civilní obyvatelstvo a ničí infrastrukturu měst, masivní dělostřelecké ostřelování z ukrajinské strany si opět vyžádalo lidské oběti a materiální škody,

Zbaví parlament Němcovou (z ODS) imunity?

Radim Valenčík
13. 2. 2015    zdroj
Byl jsem hodně překvapen, když jsem si přečetl otevřený dopis, kterým poslankyně M. Němcová (ODS) reagovala na vstoupení L. Zaorálka. Zde je: 
"V rozpravě k tématu asociační dohody mezi Ukrajinou a Evropskou unií dnes v Poslanecké sněmovně vystoupil Lubomír Zaorálek s kontroverzním projevem, v němž ostře kritizoval Západ a jeho hodnoty, a který nelze ponechat bez reakce.

Dnešní Ukrajina a včerejší svět

Pavel Rejf
13. 2. 2015     (zasláno autorem)
O co jde (nejen) na Ukrajině? Nacházíme se opět v obtížné historické situaci, která hrozí vypuknutím velké (světové?) války v Evropě. Proč k tomu dochází? Nacházíme se v epoše velkých historických změn. Jak uvádí Dr. David Harvey, anglický politický ekonom a sociolog, kapitalistický systém je schopen „dobře“ fungovat, má-li možnost dlouhodobého růstu kolem 3%.

The Guardian: Pokud USA pošlou na Ukrajinu vojáky, bude porušeno příměří

13. 2. 2015     zdroj a původní zdroj
Situace na Ukrajině je příliš křehká a v sázce je příliš mnoho na takové kroky. Podle The Guardian musí všechny zúčastněné strany konfliktu udělat vše, aby se zabránilo jeho nové eskalaci. USA by měly přehodnotit své plány ohledně zaslání vojenských instruktorů na Ukrajinu a také ohledně možného dodání zbraní, pokud nechtějí porušit příměří uzavřených Minských dohod, píše The Guardian.

Britské listy o ruském imperialismu a jeho xenofobní a rasistické formě

Miroslav Polreich 
13. 2. 2015     Britské listy
A nejen to - s „myšlenkou na světovládu“. Ano tak jsme byli poučeni v Britských listech dne 14.1.2015 bez jakéhokoliv komentáře petrohradským profesorem Jevgenijem Asimovem. Není třeba vůbec citovat profesorovy fantasmagorické úvahy. Jistě o něm opět uslyšíme, až bude dostávat Havlovu cenu za svobodu projevu. 

Uprostřed válečné vřavy uprchlo 340 vězňů

13. 2. 2015    zdroj
Pozorovatelé OBSE oznámili útěk 340 vězňů z věznice v obci Černuchino v Luganské oblasti. Podle informací utekli dopoledne po těžkých vojenských operacích v této oblasti. Asi 30 vězňů zůstalo," uvádí se ve zprávě mise.

Korporátky, na rozdíl od opolčenců, zatím neobklíčily Děbalcevo


13.2.2015   eRepublika

České korporátky naplňují naši redakci nelíčeným úžasem, neb jsou vskutku retardované. Krmí české čtenáře mapami starými asi týden, protože mezitím je Děbalcevský kotel doopravdy uzavřen. Až to praskne, tak se budou vymlouvat na to, že to vzali od mezinárodních agentur. A ty to vzaly přímo od kyjevské junty, která jede v mediálním modelu Goebbelse. A to je pravda pravdoucí, takže k věci.

Příměří? Po počáteční úlevě přichází hořkost a rostou obavy

Luděk Prokop
13. 2. 2015
Úleva z toho, že vyvstala naděje na mír a konečně nastane klid zbraní a opět se na čas oddálí reálná hrozba z bezostyšně, znovu a znovu opakovaných zločineckých snah USA o vyvolání chaosu, s následným rozpoutáním válečného konfliktu v cílové oblasti, tentokrát ale válečného konfliktu rozšířeného do celé Evropy. 

čtvrtek 12. února 2015

Jak dál po Minsku?

Hans Berger
12. 2. 2015           Hintergrund
Před včerejším středečním příjezdem šéfů států a vlád Ukrajiny, Německa, Francie, Ruska a zástupců východoukrajinských rebelů do běloruského Minsku existovaly jen sotva nějaké naděje na skutečný průlom při jednáních. Již samotná přítomnost protagonistů se hodnotila jako úspěch. Během čtyřhodinového maratonu schůzky se ovzduší změnilo jen málo. O čem, jak a kdo ve skutečnosti diskutoval, zůstalo neprůhledné. Střídala se hlášení, jednota a dementi.

Debatní klub o TTIP - Ilona Švihlíková / Ladislav Žák

Autor: kolektif
12. 5. 2015  eRepublika

Petici požadující zastavení jednání o TTIP podepsalo do půlky ledna 2015 již 1.250.000 občanů EU. V ČR většina obyvatel ani neví, že se chystá smlouva, která bude mít zásadní dopad na naše peněženky a občanská práva.

Odložený mír: Kdo kam ustoupil?

12. 2. 2015    zdroj
Maraton jednání v Minsku vedl k podepsání dokumentu o "balíčku opatření k plnění Minských dohod", který předpokládá příměří a stažení těžké techniky, kterým se stanoví status "povstaleckých regionů" ve struktuře Ukrajiny, a také uskutečnění ústavní reformy, kterou má provést Kyjev. Noviny "Ъ" (Kommersant = Podnikatel) se pokusily určit, na jaké ústupky šla Ukrajina, Rusko a domobranci, a které sporné otázky stále zůstávají nejasné.

Ukrajina - humor

12. 2. 2015

Sonders: omyl v ukrajinské otázce přijde USA draho

12. 2. 2015    zdroj
Jestliže americké úřady přijmou rozhodnutí o zahájení dodávek zbraní na Ukrajinu na základě mylných politických předpokladů a nesprávného chápání situace, pak riskují, že nejen v ukrajinské otázce prohrají, ale budou se rovněž potýkat se značnými problémy v zahraniční politice jako takové, soudí politolog Paul Sonders.

Otazníky nad příměřím


Luděk Prokop

12. 2. 2015

Je žádoucí zdůraznit, že příměří je vysoce vítáno, jako naděje pro každého, kdo odmítá válku a obává se jejího rozšíření. O sankcích mnoho slov nepadlo, jakoby nebyly až tolik důležité. Pouze náš mírotvorce Zaorálek, opakovaně i v souvislosti s dotazem na sankce, odpověděl, vše bude záležet na chování Ruska. Kdo má za povinnost posuzovat, zda chování Ruska je poslušné či neposlušné, velmi dobré, vyhovující či nevyhovující, o tom řeč nebyla. Moderátor se nezeptal. 

Účastníci kontaktní skupiny podepsali "balíček opatření" pro plnění minských dohod. Zde jsou hlavní body dokumentu:

12. 2. 2015    zdroj
- Příměří na Ukrajině od 15. února 00:00.
- Stažení těžkých zbraní kyjevskými silovými strukturami od aktuální linie k dnešku, a pro domobrance - od linie, stanovené minským memorandem ze dne 19. září.
- Obnova plné kontroly vládou Ukrajiny nad státní hranicí v celé zóně konfliktu. Proces by měl začít v první den po místních volbách a bude dokončen po komplexním politickém urovnání do konce roku 2015.

Ukrajinská svodka ze dne 11. 2. 2015

napsali Ernest, MP a vlk s přispěním dalších
pro https://vlkovobloguje.wordpress.com/


Nepochybně všichni čekáte na nějaké výstupy z Minska. Obávám se, že tato svodka je obsahovat asi nebude. Je 17:36 včera, kdy s ní začínám a zatím není ani známo, jestli všichni účastníci jsou už na místě. Takže když v tomto souhrnu nic kloudného o Minsku nenajdete, mějte pochopení pro to, že můžeme napsat jen to, k čemu se v reálném čase dostaneme. Díky.

Hollande: Dospěli jsme ke společné dohodě o Ukrajině

12. 2. 201        5  ruvr.ru
Francouzský prezident Francois Hollande potvrdil, že účastníkům normandské čtyřky se podařilo dospět ke společné dohodě o příměří a politickém urovnání krize na Ukrajině.
Ve svém vystoupení po ukončení jednání, kterých se od středečního večera zúčastnili nejvyšší představitelé Ruska, Ukrajiny, Německa a Francie, Hollande zdůraznil, že dohoda o příměří na Ukrajině nás naplňuje velkými nadějemi, ještě ale nebylo vše uděláno. Šéf německé diplomacie ale prohlásil, že lídři Ruska, Ukrajiny, Německa a Francie nezpečetili svými podpisy Minskou deklaraci, dohoda byla uzavřena pouze ústně.