Reklama

sobota 21. února 2015

Jak chce Ukrajina obejít nutnost stažení zahraničních žoldáků (bod č. 10 podle dohody Minsk 2)

Alexandr Luzan
22. 2. 2015     zdroj a zdroj
Ukrajina přece jenom mírové síly potřebuje. Ale v Kyjevě, ne na Donbasu. A nejlíp ruské.
Po katastrofě v Děbalcevě Ukrajina uznává, že bojeschopnou armádu nemá. Říká se, že v Děbalcevě zůstalo to nejlepší, co měla. Ukrajina opět ukázala, že nemůže bojovat. Opouští své lidi. 128. horská pěchotní brigáda, o jejímž odchodu z Děbalceva mluvil Porošenko, je téměř celá zničená. Vlastně byla ponechána v "kotli" jak potrava pro děla. Totéž platí pro 8. pluk zvláštních sil a všechny ostatní jednotky.

Antimajdan dnes (zaznamenán objektivem)

21. 2. 2015, zdroj: zde, zde


V Moskvě dnes na akci hnutí "Antimajdan" přišlo přes 35 tisíc lidí.


V lednu 2015 skupina ruských občanů založila hnutí "Antimajdan", jako obranu proti těm, kteří ohrožují RF, jako obranu proti "barevným revolucím".

Budoucnost Ukrajiny a drastické přeskupení hierarchie jejích magnátů

21. 2. 2015   Reformy
Občanská válka rozpoutaná na Ukrajině vládnoucím režimem přivodila nejen lidské utrpení a úpadek národní ekonomiky, ale i transformaci vládnoucí elity. To vnímání, že nad zemí vládne devět magnátských rodin, už neodpovídá realitě. Vládnoucí kruhy se rapidně zúžily, jelikož velký business na jihovýchodě zbankrotoval, a jeho majetek je systematicky eliminován, jako kdyby to šlo podle nějakého plánu. Čím dál více ukrajinských expertů říká, že ty vojenské operace v Donbasu jsou akcemi podnikanými k odvrácení pozornosti od té hlavní bitvy, která v zemi zuří – od bitvy o majetek.

Karel Marx: Arogantní hnusný člověk, který mimochodem silně nenáviděl Slovany..

Břetislav Olšer
21. 2. 2015 blog idnes
Doufám, že jsem se svým titulkem nijak nezhřešil vůči etickému kodexu blogera. Pokud ne, měl bych vzkaz pro snaživce, jenž mi však nestojí za jmenování; patologie jeho úmyslů by ho totiž zbytečně ještě víc dehonestovala, proto ta anonymita. K pochopení jeho mentality, byť má stejně jako karikaturisté Charlie Hebdo nárok na svobodu projevu, stačí jen odcitovat pár vět z jeho díla "Zločinec Marx na billboardu, příšerné a urážlivé", v němž mj, napsal:

Řecké dluhy zevnitř

Zbyněk Fiala
21. 2. 2015       Vaše věc
Zdá se, že cílem jednání o Řecku není ani tak vyrovnat dluhy, jako smést Syrizu. Proč? Podívejte se na její program. Také vedoucí poradce OSN Gregory A. Maniatis píše na názorové stránce New York Times, že „trojka“ se soustřeďuje jednostranně na vymáhání dluhů, ale vyhýbá se spravedlnosti. A pokud jde o ty dluhy? Z hlediska Mezinárodních účetních standardů zdaleka nejsou tak velké, tvrdí investiční bankéř Paul B. Kazarian.

Sedm let „nezávislosti“ Kosova. Trust, který zkrachoval

21. 2.   ruvr.ru
Před sedmi lety Kosovo jednostranně vyhlásilo samostatnost na Srbsku. Avšak, problém statusu jižní srbské provincie není vyřešen dosud. Bělehrad a Priština za zprostředkovatelské role EU aktivně jednají, avšak seznam sporných otázek se jenom prodlužuje. Přitom, kvůli složité ekonomické situaci v kraji se Albánci stále častěji pokoušejí dostat na území EU.

Zbývá BoBo

Oldřich Průša
21. 2. 2015
Motto: Nemůžete-li s někým vyjít, vyběhněte s ním!
Zdá se, že míra nespokojenosti se zpravodajstvím ČT 24 neklesá. Naopak. V posledním týdnu se zdá jakýs takýs pokus o nápravu zvaním nestranných hostů (J. Eichler) nebo renomovaných odpůrců politiky posledních let (M. Ransdorf) do diskusí proběhl, v samotném zpravodajství se nic nemění.

Patrick Buchanan: Paranoia, trumfující i studenou válku


Patrick Buchanan
 21. 2. 2015     Střípky ze světa
Pamětník summitu Brežněv-Nixon varuje
„Vratké příměří mezi Vladimírem Putinem a ukrajinským Petrem Porošenkem, zprostředkované Angelou Merkelovou v Minsku, už snad vydrží,“ doufá i Patrick Buchanan, guru pravice, světící americké tradice.

70 let po osvobození od fašismu a války: Za novou politiku uvolňování napětí, ne přípravě na válku!

21. 2. 2015      zdroj
Výzva Spolku antifašistek a antifašistů Berlín

8.května 1945 byla celá Evropa osvobozena od zločinného systému německého fašismu a jeho války. Předtím padlo za oběť nacistickému teroru, holocaustu a ničivé válce 55 miliónů lidí. Milióny lidí zaplatily za německou touhu po světovládě nepředstavitelným utrpením.

Rusko 1993 aneb Nultý rok autoritářství

dla 
20. 2. 2015  Altpress

Ve vývoji nové autoritativní moci v Rusku se velmi často opomíjí klíčová epizoda. Od roku 1993 prožívá obyvatelstvo důsledky „šokové terapie“, uplatňované po rozkladu Sovětského svazu ideologií trhu. Většina poslanců se pokouší nastolit jinou cestu, ale prezident Boris Jelcin, posílen podporou západních vlád, zaútočí proti Parlamentu. V říjnovém vydání Le Monde diplomatique se tématu věnoval belgický novinář Jean-Marie Chauvier.

Kyjev poslal Berlínu protestní nótu

21. 2. 2015       zdroj
Ukrajinské velvyslanectví v Berlíně zaslalo německému ministerstvu zahraničí protestní nótu v souvislosti se setkáním dvou poslanců Spolkového sněmu za Die Linke (Levice) s hlavou Doněcké lidové republiky Alexandrem Zakcharčenkem. Jak uvedl ukrajinský velvyslanec v Německu Andrej Melnik, Kyjev tím vyjádřil "své znepokojení nad tím, že při rádoby humanitární akci byla vyjádřena podpora teroristům," informuje "Ukrajinská pravda".

Vysvětlíme, podpoříte

Marek Řezanka
21.2.2015  Altpress
Kam se poděl duch 21. dubna 2012, kdy lidé zaplavili Václavské náměstí, aby dali tehdejší vládě najevo, že s jejími kroky nejenom nesouhlasí, ale považují je za skandální?

Škemráním o mírové síly Kyjev uznává neschopnost ukrajinské armády

21. 2. 2015    zdroj
"Prohlášení kyjevských činitelů o možném vstupu mírových sil na Donbas znamená pokus o odvrácení pozornosti veřejnosti od porážky u Děbalceva", řekl korespondentovi agentury Regnum 20. února v Kyjevě politolog Alexej Bljuminov.

Lež o moderních ruských zbraních v rukou separatistů

čtenář Nettrass 
21.2. 2015 e-republika

Do redakce nám (e-repulika) poslal příspěvek informovaný čtenář, kterému tímto děkujeme. Technické detaily vojenských systémů soustavně nesledujeme, proto je tento příspěvek pro nás důležitý.

Ukrajinská svodka ze dne 20.2.2015 - 1.část

napsali Ernest, MP a vlk s přispěním dalších
21. 2. 2014 Kosa zostra neboli https://vlkovobloguje.wordpress.com/

V kotli se stále pohybuje asi 1000 bezprizorných ukrajinských vojáků,  Národní garda Ukrajiny chytá ve svém zázemí civilisty a chce je vyměnit za zajeté žoldáky, znásilňování a pijatyky zdecimovaných ukr. vojáků, součet ukořistěné techniky a ztrát obou stran ... a další ...

Vláda se chystá posílit ochranu agenturních zaměstnanců

Jiří Paroubek
21.2.2015  Vaše věc

V lednu tohoto roku bylo v České republice podle oficiálních statistik 556 191 nezaměstnaných lidí. To je sice meziročně o 73 083 lidí méně, ale stále mnoho. Když k tomuto více než půl milionu nezaměstnaných občanů vedených na úřadech práce přičteme ty, kteří z evidence ÚP už vypadli, lidi pohybující se na hranici důchodového věku, kteří by ještě rádi pracovali, ale nemohou sehnat práci, a matky, které jsou z důvodu nedostatku mateřských školek na „nucených“ mateřských dovolených, dostaneme se k číslu kolem jednoho milionu nezaměstnaných. A to skutečně není důvod k oslavě.

Fakta o Sýrii aneb boj o Aleppo a Golany

21. 2. 2015  eRepublika
Aby to nevypadalo, že Izrael podporuje teroristy přímo, znepokojení Drúzové, kteří mají přímé kontakty s těmito teroristy, se obrátili na Izrael s prosbou o tzv. „ochranu území“. Žijí celou dobu v okupovaném pásmu, Izrael jim poskytl ohromné výhody a prakticky si je zavázal jako vazaly.

ČR dostala rozum?

21. 2. 2015        zdroj: zde
Vedoucí představitelé České republiky zablokovali dodávky zbraní na Ukrajinu
České úřady se rozhodly ukončit vývozní licence zbrojařským firmám, které dodávají své produkty na Ukrajinu.
V první řadě jde řeč o firmě CZ Hermex, která se specializuje na výrobu ručních palných zbraní. Až do nedávné doby prodávala zbraně na Ukrajinu na základě povolení Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky.

Média (nejen) o ukrajinském konfliktu 20.2.2015

napsal vlk
21. 2. 2015  Kosa zostra aneb https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Ačkoli jsem to neplánoval, musím začít tam jako včera. Nejdříve ve vlastní věci. Tedy v Případu Kosa - poslanec Stanislav Huml - ČTK.


Rusofobie? Ne, nebezpečná blbost!

Ivan David
21. 2. 2015

Média se nás denně snaží přesvědčit, že nás Rusko ohrožuje. Pracují tak na zadaném úkolu zpřetrhat všechny vztahy s Ruskem. Na to brzo naváže další jejich úkol, poslat nás i s celou Evropou do otroctví. K tomu má sloužit smlouva TTIP. Nástrojem je pěstování „rusofobie“.

Porošenko byl vypískán na pietním shromáždění na Majdanu

21. 2. 2015   zdroj
Dnes, 20. února, se konaly na náměstí Nezávislosti v Kyjevě u příležitosti prvního výročí akce k uctění tzv. Nebeské setniny Majdanu (tak jsou nazýváni všichni ti, kteří zemřeli na Euromajdanu během občanských nepokojů na počátku roku 2014).

Ukrajinské nacistické jednotky se svastikami jsou koordinovány generálním štábem ukrajinské armády

21. 2. 2015    zdroj
Během rozhovoru s německými novináři prohlásil ukrajinský velvyslanec v Německu Andrej Melnik, že na Donbasu bojující neonacistické formace jsou kontrolované Kyjevem a koordinují své kroky s generálním štábem Ozbrojených sil Ukrajiny. Pozornost německých novinářů upoutala fotografie, na níž bylo zvěčněno několik členů jednotky karatelů "Azov", kteří, kromě vlajky s vyobrazením svých vlastních symbolů a standardy NATO, drží nacistickou vlajku s černým hákovým křížem.

pátek 20. února 2015

Západní média: "Plánovaný ústup" byl krvavý a špinavý úprk!

20. 2. 2015   První zprávy
Autoritativní americká a britská média hovoří o porážce ukrajinské armády pod Debalcevem, popisují to jako "úprk z bitevního pole", a vyvracejí prohlášení ukrajinského prezidenta o „plánovaném stažení vojsk."Například The New York Times píše, že Petro Porošenko ve svém projevu k lidu Ukrajiny se záměrně snažil překroutit reálnou situaci v oblasti Debalceve, kdy musela ukrajinská armáda ustoupit z města s těžkými ztrátami a tento ústup nebyl úplně organizovaný.V podobném duchu, popisuje ústup ukrajinské armády The Wall Street Journal. Noviny citují uniklého vojáka: "Nebyl to ústup ... Oni nás prostě nechali napospas a nebylo to organizované."

Kdy začnou Ukrajinci křičet: Majdan nám sprostě ukradl revoluci...?

Břetislav Olšer
20. 2. 2015   blog idnes
Cukrářský oligarcha Pjotr Porošenko, co si koupil za miliardy mj. i díky svému televiznímu Kanálu 5. křeslo prezidenta Ukrajiny, musel být včera notně vyděšený a ponížený. Napřed vyhrožoval se stanným právem, (žádná kachna; rozhodnutí o vyhlášení stanného práva jsou v zapečetěné obálce) potom s výjimečným stavem, aby nakonec "čestně, organizovaně a hlavně plánovaně" přikázal svým vojákům v Děbalcevském kotli složit zbraně.

Strategické dopady bitvy o Debalcevo

The Saker
20. 2. 2015   Zvědavec
Novorusové mají pod kontrolou většinu Debalceva (oficiálně 90%, 100% od půlnoci GMT). A co je důležitější, již neexistuje organizovaný odpor. Ruské zdroje říkají, že asi 1000 vojáků junty odmítlo kapitulovat a ukrývají se v okolí, nebo utekli na jižní cíp kotle. Novorusové se ani neobtěžují je nahánět či opětovat jejich sporadickou (a nepřesnou) palbu: čekají, že je hlad a zima donutí se vzdát. Mluvčí Novorusů oznámil, že veškerá komunikace mezi silami junty v kotli a jejich veliteli byla umlčena. Ruské televizní stanice ukazují záběry novoruských vojáků vztyčujících svoji vlajku ve středu města.

Projev prezidenta republiky k ukončení návštěvy Královéhradeckého kraje

20. 2. 2015, doplňující zdroj (fotografie): kralovehradecky kraj1, kralovehradecky kraj2


Projev prezidenta republiky Miloše Zemana v Rychnově nad Kněžnou

Slon pozřít dikobraza jednoduše nemůže

Daniel Veselý 
20. 2. 2015  Altpress

Fascinuje mne snaha politických bankrotářů, jakým je Miroslav Kalousek, či řady českých novinářů řešit ozbrojený spor zasíláním dalších letálních zbraní, zejména amerických. Zaráží mne, že informovaní lidé nejsou schopni dohlédnout na blízkou vzdálenost. Senátor Doubrava: Jsme jen lokajové USA, které rozsévají smrt, Evropa je americkou kolonií a funkcionáři z Bruselu poskakují podle diktátu Washingtonu.

Jaroslav Doubrava
20. 2. 2015           Parlamentní listy, rozhovor
Když jsem se vrátil z Luhanska, vykládala mi celá řada senátorů: „Jsi borec, že ses nebál tam jet,“ a když jsem jim řekl, ať tato slova sdělí nahlas, když vidí, jak mě veřejně skandalizují, odpověděli: „Neblázni, to si nemohu dovolit.“

Porošenko obvinil Putinovho poradcu z riadenia ostreľovačov na minuloročnom Majdane

20.2.2015  Hlavné správy

Porošenko tvrdí, že údajne existujú dôkazy, že poradca prezidenta Surkov organizoval skupiny zahraničných ostreľovačov na Majdane.

 Porošenko uvedl v platnost mimořádní opatření pro boj proti "ruské hrozbě"

20. 2. 2015     zdroj
Prezident Ukrajiny Petr Porošenko uvedl v platnost rozhodnutí RNBO Ukrajiny Rady národní bezpečnosti a obrany) "O mimořádných opatřeních pro boj proti ruské hrozbě a projevům terorismu, podporovanému Ruskou federací." Je jich řada, například vládě je nařízeno "přijmout společně s Národní radou televizního a rozhlasového vysílání Ukrajiny naléhavá opatření, která znemožní ruskou informační agresi", vyplývá z vyhlášky.

Polští zemědělci ve Varšavě pokračují v protestních akcích

20. 2. 2015   zdroj
Několik tisíc polských zemědělců opět požadovalo rezignaci ministra zemědělství a rozvoje venkova Marka Sawického, odškodnění za ztráty na úrodě způsobené divokými prasaty, inventarizaci trhu mléka a vepřového masa, zákaz prodeje půdy cizincům. Polští zemědělci budou i 20.února pokračovat v protestní akci u vládní budovy ve Varšavě v Polsku, informuje korespondent agentury RIA Novosti.

20 nových známek života v Doněcku

20. 2. 2015, zdroj: zde, autor Alisa Titko, překlad Petr Ďoubalík


 20 nových známek života v Doněcku, které se objevily v průběhu války


Chtěli je dostat na kolena, ale nepovedlo se. Obyvatelé Doněcka se v boji stali silnější a naučili se přizpůsobovat, aby přežili. Teď se chtějí dívat na slunce, jíst čerstvý chléb a milovat.

Osudná porážka Kyjeva: Okupované Debalcevo je svobodné. Česko dodává zbraně Kyjevu. Zprávy v ČT jak od wehrmachtu. Porošenko otevřel novou frontu – proti Jaceňukovi

Petr Hájek
20.2.2015   Protiproud
PETR HÁJEK na Protiporudu komentuje osvobození Děbalceva, které neznamená jen strategické vítězství doněcké domobrany, ale současně poodkrývá houstnoucí napětí, které panuje mezi kyjevskými pučisty

Strategické dopady bitvy o Debalcevo

The Saker
20.2.2015  Zvědavec

Novorusové mají pod kontrolou většinu Děbalceva (oficiálně 90%, 100% od půlnoci GMT). A co je důležitější, již neexistuje organizovaný odpor. Ruské zdroje říkají, že asi 1000 vojáků junty odmítlo kapitulovat a ukrývají se v okolí, nebo utekli na jižní cíp kotle. Novorusové se ani neobtěžují je nahánět či opětovat jejich sporadickou (a nepřesnou) palbu: čekají, že je hlad a zima donutí se vzdát. 


USA jde o zničení Ruska, jak z fýrerova plánu.

Rozhovor s analytikem Martine Kollerem
20. 2. 2015 CzechFreePress

Naši poskoci se hrnou do otroctví. Ukrajinci si hákovým křížem přikryjí holý zadek, německé krmítko se vyprazdňuje

Ukrajinská svodka ze dne 19.2.2015

Ernest, MP a vlk s přispěním dalších
20. 2. 2015  Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Humanitární pomoc hladovému a vymrzlému Děbalcevu, čištění kotle od ukrů, ostřelování civilních čtvrtí Doněcka pokračuje, boje u Mariupolu, zajat americký ostřelovač, porážka u Děbalceva snížila Porošenkovu autoritu, ukrajinští velitelé utekli od svých vojáků, části ukrajinské armády se podařilo vyjet z obklíčení, Rusko dodává plyn do Donbasu přímo, zničený děbalcevský železniční uzel ... a další ...
 

Pravicoví extrémisté na Ukrajině: „ Existuje jen vojenské řešení.“

20. 2. 2015          Deutsche Wirtschaft Nachrichten ,
Ukrajinské dobrovolnické prapory a Pravý sektor založily vlastní generální štáb, aby se na Ukrajině postarali o „ vojenské řešení“. Oficiální generální štáb v Kyjevě selhal. OBSE varuje před vypuknutím „nekontrolovatelného násilí“. Na Západě zůstaly pletichy paramilitaristických pravicových extrémistů bez povšimnutí.

Idioti, nenechte si ujít zaručené zprávy o Putinovi! Psychologická příprava na válku.

Ivan David
20. 2. 2015      (Lukáš Kňazovický Eurozprávy)
Plastické operace, alkoholismus, násilí. Putina tak, jak ho neznáte, ukázala televize (pozn. red. německá ZDF, ČT přijde jistě později). Dokument "Putin, the Man" (pozn. red. co vše se dá nazvat "dokument") vysílaný v úterý 17. února sděluje, že Putin byl znám jako líný opilec, který nařídil střílet demonstranty. Bil pravidelně manželku. 

Média (nejen) o ukrajinském konfliktu 19.2.2015


vlk
20.2.2015 Kosa zostra čili http://vlkovobloguje.wordpress.com/

Dneska musím nutně začít doma. Nejde to jinak. Parlamentní listy přinesly článek, popisující předvčerejší jednání Rady České televize. To tedy zase byla nadílka! (teď, těsně před půlnocí, kdy rediguji tenhle článek, tak už vím, že doma také, zcela výjimečně zůstanu v celém obsahu tohoto sloupku!) Věřte ale, že si i tentokrát, či možné jen tentokrát, opravdu počtete!

Boje v DLR jsou prakticky ukončeny

20. 2. 2015    zdroj
Boje v DLR jsou "prakticky ukončeny." Uvedl to dnes na briefingu v tiskovém středisku DAN (Doněcká zpravodajská agentura) zástupce velitele sboru ministerstva obrany DLR Eduard Basurin.

Tony Blair bude poradcem předsedy vlády Srbska

20. 2. 2015   zdroj a zdroj
Bývalý britský premiér Tony Blair bude konzultantem hlavy srbské vlády Alexandra Vučiče. Je to uvedeno v The Guardian. Platit za jeho práci v této pozici budou Spojené arabské emiráty. Jmenování Blaira způsobilo v Srbsku pobouření: byl horlivým stoupencem bombardování Jugoslávie v roce 1999 a ve všem podporoval USA. 

Video jako důkaz další manipulace v podání České televize!

19. 2. 2015      AC24 
Česká televize vysílá jednou rozhovor s vojákem Ukrajiny a podruhé s tím stejným vojákem, ale nyní je označen jako povstalec.
Co si o takovém zpravodajství myslíte?

čtvrtek 19. února 2015

Postoj DLR k pozvání "mírových sil"

19. 2. 2015    zdroj a zdroj
Prohlášení Kyjeva ohledně pozvání mírových sil na východ země zpochybňuje úmysl ukrajinských mocenských orgánů plnit minské dohody, prohlásil stálý zástupce Ruské federace při OSN Vitalij Čurkin. 

Odvolávání poslanců musí být zavedeno


Josef Mrázek
19.2.2015
Případ hnutí Úsvit znovu poukázal na slabiny naší degenerované parlamentní demokracie a také na neznalost základních pravidel demokratického jednání.


Opakovaná lež se stává...

19. 2. 2015, zdroj: zde
SBU (Bezpečnostní služba Ukrajiny) publikovala již jednou vyvrácenou lež.

SBU zveřejnila na svých oficiálních internetových stránkách i na YouTube zprávu, že jeden z polních velitelů domobrany, spatřený nedaleko Děbalceva, je ve skutečnosti - generálporučík ruské armády. SBU nedokázala zpracovat skutečnost, že tuto informaci masmédií již o den dříve popřel vysoký důstojník ukrajinské armády, reaguje RT.

Petro Procházková: Expertka z Lidových novin v Hyde Parku ČT24

19. 2. 2015
Je neuvěřitelné jaké "experty" zve Česká televize do vysílání. Nejen to, že mají daleko k nezaujatosti, ale dnes už dospěli k P. Procházkové. (Nehrozí záměna v Lenkou Procházkovou.) Pokud chce někdo vidět něco hodně prostoduchého, ať si Hyde Park 19. 2. 15 poslechne. Mluvila například o hrozbě, že by vzbouřenci obsadili Mariupol, protože obyvatelé Mariupolu odmítají kyjevskou vládu. Nabízím několik starších reprezentativních výtvorů P. Procházkové z Lidových novin jako ukázku její objektivity:

Parlamentní spolupráce v rámci zemí BRICS

19. 2. 2015 zdroj
Předseda Státní dumy Ruské federace Sergej Naryškin oznámil, že v nejbližší době návštíví Indii, kde se bude diskutovat i rozvoj parlamentní spolupráce zemí BRICS. Sergej Naryškin poznamenal, že v červnu bude na summitu předsedů parlamentů zemí BRICS v Moskvě diskutována otázka ochrany mezinárodního práva a zapojení mladých lidí do různých formátů práce v rámci parlamentů zemí BRICS. Řekl také novinářům, že podobné otázky budou projednávány i při jeho nynější návštěvě v Indii.
přeložila V. Grulichová

19. února 2015, 17:24 - ukrajinské dělostřelectvo opět ostřeluje Doněck, Makějevku a Starobeševo

19. 2. 2015      zdroj: zde, zpráva z 17:24 (15:24 našeho času)
Ukrajinští útočníci porušili příměří a začali ostřelovat najednou tři části města. Pod dělostřeleckou palbou z okupované Krasnogorovky a Kurachova se octla místa Abakumovo, šachta Čeljuskynců, Birjuzovo na jihozápadní části města, prostor šachty Panfilovskaja a obec Okťabrskij (z nepřítelem obsazené Avdějevky).

Ukrajinská svodka ze dne 18.2.2015

napsali Ernest, MP a vlk s přispěním dalších
19. 2. 2015  Kosa zostra čili  https://vlkovobloguje.wordpress.com/


Podrobnější zprávy o bojích a obklíčení Děbalceva, ukázky lhaní a manipulací kyjevské junty, výčet dosavadních ztrát, ohlasy porážky na ukrajinských sítích, na koho svést porážku v Děbalcevském koltli? ... a další ...

Zacharčenko: v průběhu bojů v Děbalcevu zahynuly asi 3 tisíce vojáků

19. 2. 2015   ruvr.ru
Ztráty ukrajinských silových složek u Děbalceva činí asi 3 000 vojáků. Tyto údaje oznámil nejvyšší představitel Doněcké lidové republiky Alexandr Zacharčenko.
„Ukončili jsme operaci „začistky“ Děbalceva, jejímž cílem je zbavit město nezákonných ozbrojených útvarů. Ukrajinské úřady zatím bohužel neuposlechly hlasu rozumu, aby vojáci složili zbraně. Ztráty ozbrojených sil Ukrajiny v kotli se odhadují na 3 - 3,5 tisíce mrtvých“, řekl
Zacharčenko.