Reklama

sobota 28. února 2015

Copak se stalo s ekonomy a americkou ekonomikou?

Paul Craig Roberts
28.2.2015   Zvědavec
Podle oficiální ekonomické pohádky se americká ekonomika zotavuje od června 2009. Tato báchorka podporuje obraz Ameriky coby bezpečného přístavu, obraz, který drží dolar nahoře, akciový trh nahoře a úrokové sazby dole. Je to obraz, který způsobuje, že obrovský počet nezaměstnaných Američanů obviňuje sebe, a ne špatně řízenou ekonomiku.

Kýžený doušek míru pro Donbas


28. 2. 2015 ruvr.ru
Ukrajinská armáda začíná stahovat těžké zbraně. Příměří na východě Ukrajiny začíná platit v plné podobě. Hlas Ruska zjišťoval, jak a čím žije hlavní město neuznané donbaské republiky Doněck.Doněck se pomalu vrací k životu. Hlavní město Doněcké lidové republiky si konečně může vydechnout. Nastoupil mír. Strach ze smrti začíná opouštět dětské oči. Na tváři nejmenších obyvatel republiky se znovu začíná objevovat úsměv.

Socialistický architekt za neutralitou netu: Odstraňme “kapitalistickou propagandu”

27. 2. 2015   Reformy
„Konečným cílem je zbavit se mediálních kapitalistů,“ říká profesor, který je zosnovatelem těch regulací, které navrhuje FCC (pro české čtenáře FCC – Federální komunikační komise – vzhledem k výsadnímu postavení Ameriky má tento „návrh na znárodnění Internetu“ s podporou Obamy postihnout celý svět).

Putin sníží plat sám sobě i celé administrativě Kremlu


28.2.2015 Russkaja Vesna

Mluvčí prezidenta Ruské federace Dmitrij Peskov oznámil, že Vladimir Putin se rozhodl v rámci snižování státních výdajů snížit sobě i své administrativě o 10%. Snížení platů veřejné správy Kremlu o 10% avizoval Putin již dříve.Ukrajinská svodka ze dne 28.2.2015

napsali Ernest, MP a vlk s přispěním dalších
28.2.2015 Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Zneškodněno několik diverzních skupin v Doněcku, boje u Písků a před Mariupolem, snížení reálné mzdy na Ukrajině, těžkou techniku stahuje od linie příměří jen domobrana, ukrajinská strana tak nečiní,Doněck opět ostřelován, ve Španělsku zatčeni dobrovolníci z Donbasu, ukrajinská strana nevyměňuje všechny válečné zajatce-domobrance, Spúojené státy a Velká Británie sázejí na další vojenskou konfrontaci na Ukrjaině ... a další ...

Levicoví filozofové: Syriza získala čas i prostor

Etienne Balibar
dla
28.2.2015  Altpress

Dva evropští levicoví filozofové, Francouz Etienne Balibar (Univerzita Paris-Ouest Nanterre) a Ital Sandro Mezzadra (Boloňská univerzita), zveřejnili 23. února v deníku Libération svůj pohled na dohodu mezi řeckou Syrizou a evropskými institucemi. Odmítají, že by snad šlo o „zradu“ voličů Tsiprasovou stranou a shledávají důvody, proč je kritika Syrizy zleva nesprávná.

(Ne)ohrožená diskuse

Marek Řezanka
28.2.2015 Altpress

Jakým způsobem mnozí politici pohlížejí na demokracii, demonstroval přímo učebnicově Marek Benda, když dal zcela volný průchod svým pocitům: „Obecné referendum pokládám za mylný institut, který buďto strašidelně politizuje politickou scénu, nebo vede k tomu, že rozhodují angažované menšiny. Na rozdíl od zastupitelské demokracie, jejímž úkolem je vést diskuzi, nic z toho referendum nesplňuje: nevede se žádná diskuze, je to buď ano, nebo ne… Právě snížené kvorum je ukázkou toho, že se chce, aby rozhodovaly angažované menšiny: ti, kteří mají potřebu se k něčemu vyjádřit, přijdou a rozhodnou. Takže se netvařme, že hledáme názor většiny obyvatelstva.“

Zbrojním průkazem nevystřelíš!!!


František Štván
27.2.2015  Vaše věc


Naprosto nechápu jednostranně mediálně vedenou přestřelku o tom, za jakých podmínek vydávat občanům zbrojní průkazy. Důvodem k výměně těchto názorů je i informace, že sami příbuzní střelce z Uherského Brodu žádali PČR, aby mu byl odebrán právě přiznaný zbrojní průkaz, neboť vykazuje znaky chování, které se s držením zbrojního průkazu neslučují.

Nové informace z Prahy o vojenské pomoci Ukrajině

28.2.2015  Hlas Ruska

Na krátkém briefingu, který se konal po skončení jednání ministrů zahraničních věcí České republiky a Velké Británie bylo novinářům povoleno položit pouze jednu otázku. Není těžké si domyslet, čeho se tato otázka týkala: samozřejmě, že dodávek zbraní pro ukrajinskou armádu.

K zásahu policie v Uherském Brodě: Policie udělala to nejlepší s ohledem na její stav


27.2.2015   Wertyz Report

Bývalý předseda Unie bezpečnostních složek Zdeněk Buřič se po dlouhém vyhýbání přeci vyjádřil k policejnímu zásahu v Uherském Brodě přes sociální síť Facebook. Ve svém komentáři uvedl, že zásah policie byl v pořádku vzhledem k jejímu stavu, který způsobili předchozí ministři vnitra Ivan Langer, Jan Kubice a Radek John škrty v rozpočtu bezpečnostních složek.

V Arménii je plánován převrat, který je identický s tím ukrajinským

28. 2. 2015    zdroj a záznam rozhovoru
Účelem Amerikou financovaných nevládních organizací v Arménii je existence skupin, které mohou být vyvedeny na ulici, aby protestovaly, a politiků, kteří budou sloužit Washingtonu, řekl v rozhovoru s Jerevanským geopolitickým klubem americký ekonom, politický a ekonomický publicista Paul Craig Roberts.

Drsný srbský politik Šešelj po dvanácti letech propuštěný z Haagu: Za všechno zlo může Západ. A Putinovo Rusko s Čínou...

28. 2. 2015 Parlamentní listy
 

Srbský politik, nekompromisní a ostrý řečník, který strávil téměř dvanáct let ve vězení haagského tribunálu pro bývalou Jugoslávii – Vojislav Šešelj. Nedávno poskytl ParlamentnímListům.cz, jako jedinému českému médiu, obsáhlý a otevřený rozhovor. Na svobodu dočasně propuštěný politik hovořil nejen o své kauze, komentoval srbskou politiku, světové dění včetně činnosti USA a Ruska a nevynechal ani Česko a našeho prezidenta Miloše Zemana či pohled na exprezidenta Havla.

Šarij o jednotné Ukrajině: Už nevěřím, že je to možné

Anatolij Šarij
Marina Kuzina 
28.2.2015 eRepublika

Bylo prolito příliš mnoho krve, je zde příliš mnoho nenávisti. Tolik komentář ukrajinského analytika Anatolije Šarije k možnosti naplnění tzv. "Minských dohod". Dnes již víme, proč nám žumpa jménem Česká televize, která nás okrádá o daň zvanou koncesionářské poplatky, takto soustavně lže


Jan Sedláček
28. 2.2015  Bez politické korektnosti

Co je na té veřejno(bez)právní televizi českého, když jí Komise EU nařizuje, jak má vysílat? A proč se od instituce, kterou financujeme, nedočkáme ničeho jiného než lží a propagandy? V poslední době se přímo roztrhl pytel se situacemi, kdy se různé vlivné osoby prořeknou o skutečnostech, které bychom my, obyčejní smrtelníci, správně neměli vědět. 


pátek 27. února 2015

DLR neodhalí místo dislokace těžké techniky

28. 2. 2015      zdroj
Hlava Doněcké lidové republiky (DLR) Alexandr Zacharčenko prohlásil, že ozbrojené síly DLR nebudou zveřejňovat informace o dislokaci stažené těžké techniky od hraniční linie. Zacharčenko to oznámil ve čtvrtek 26.února. Oznámila to Doněcká tisková agentura.

Zdeněk K. střílel za podobných okolností jako Andrew K.

Pavel Letko 
27.2.2015  eRepublika  
Největší masakr v USA provedl Andrew Kehoe v roce 1927. Celkem 46 obětí hlavně ve škole. A příčiny? Nemoc manželky s častým pobytem v nemocnici. A v jejím důsledku zadlužení, hypotéka, exekuce, vraždění. A co náš Zdeněk K. z Uherského Brodu?

Vzpomínky mého života: Plukovník Muammar Kaddáfí, vůdce revoluce, 5. dubna 2011

27. 2. 2015       zdroj
Ve jménu Alláha, dobročinného a milosrdného… 
Po 40 let, či to bylo déle, nevzpomínám si, jsem dělal vše, co jsem mohl, abych dal lidem domy, nemocnice, školy, a když byli hladoví, dal jsem jim jídlo. Dokonce jsem Benghází přeměnil z pouště na zemědělskou půdu, přestál jsem útoky kovboje Reagana, když zabil mou adoptovanou osiřelou dceru; pokoušel se zabít mne, a místo toho zabil nebohé nevinné dítě. 

Dobrý den, jsem - ruský okupant

Aleg Ivanov
27. 2. 2015, zdroj: zde, video
Dobrý den, jsem ruský okupant. Mám už takové povolání. Tak se to seběhlo.
Okupoval jsem Sibiř. Teď se tam dobývá ropa, plyn, hliník a ještě mnoho dalšího potřebného. Teď tam jsou města a v nich výškové budovy, dětské školky a nemocnice. Teď tam nelze prodávat ženy za sobolí kůže, jak to bylo před Rusy.Okupoval jsem pobaltské státy. Postavil tam továrny a elektrárny. Místo jejich legračních farem. Pobaltské státy vyráběly kvalitní radiotechniku a automobily, známou parfumerii. Byl jsem požádán, abych odtamtud odešel. Nyní tady loví šproty a část pracující populace čistí toalety v Evropě.


Už to začalo: Moderní bolševici přikročili k akci. Babiš je prý také ruský agent. Nejen Zeman a Klaus. Mediální šibenice v pohotovosti. ČT o provazu v domě oběšencově

Petr Hájem
27. 2. 2015 Protiproud

Petr Hájek komentuje sílící hon na čarodějnice – tedy živly, které nepapouškují propagandistické žvásty washingtonské Páté kolony – a přináší jedno doznání Putinových agentů, vyšetřovaných US ambasádou

NATO se snaží svou mohutnou propagandou proti Rusku ospravedlnit své rozšiřování

27. 2. 2015   ruvr.ru
NATO provádí soustředěnou protiruskou propagandu, aby ospravedlnilo rozšiřování svého vojenského potenciálu. Toto prohlášení učinil oficiální mluvčí ruského ministerstva zahraničních věcí Alexandr Lukaševič.

Ukrajina chce zavést „internetovou armádu“ pro boj proti „pro-ruské propagandě“.

27.2.2015 Svobodné noviny
Ukrajinské ministerstvo informační politiky vyzvalo občany, ale se zapojili k „informačním silám“ v zemi pro boj proti jakékoliv propagandě údajně šířené ruskými trolly a pro-ruskými médii. Dobrovolní internetoví bojovníci se mohou přidat zanecháním svého jména a emailové adresy na nové webové stránce i-army.org, uvedlo ve čtvrtek ministerstvo ve svém prohlášení.

Ano, bude hůř

Martin Hekrdla
27. 2. 2015   A2larm

Babišovo ANO zůstane i po víkendovém sjezdu prázdnou nádobou. V prázdnotě je síla.

V hnutí ANO prý sílí tendence – hlásí investigativci v terénu – posunout hnutí doprava z prázdné množiny polepené hesly „Prostě to zařídíme“, „Ano, bude líp“ či „Nejsme politici, makáme“ a podobnými nesmysly pro malé děti a dospělé voliče. 


Separatistům ulehčí boj neschopní ukrajinští vojáci; vystřílejí se sami...

Břetislav Olšer
27.2. 2015   blog idnes
Jednání v Minsku: Na jednáních o Ukrajině v Minsku se odehrál i tento médii utajovaný rozhovor, mezi Porošenkem a Putinem, v důsledku kterého uražený Porošenko ze zlosti na několik hodin opustil jednací sál. O co se jednalo?
Putin položil Porošenkovi řečnickou otázku, jestli zná historku o slepicích Vladimíra, panovníka Kyjevské Rusi. Putin nečekal a sám odpověděl: "Kníže Vladimír odešel z Kyjeva na hon do Novgorodu, a když se vrátil, zjistil, že všechny jeho slepice jsou pryč... a přišlo se na to, že mu ty slepice ukradli Ukrajinci."Porošenko navztekaně na to: "Nesmysl, tehdy ještě žádní Ukrajinci v Kyjeve nebyli". Spokojený Putin mu s úsměvem řekl: "Tak a nyní můžeme na těchto historických základech začít jednat o Ukrajině...“

Česká demagogie

Mojmír Babáček
27.2.2015   Zvědavec
V neděli, 22.2.2015, se v Charkově konal, podle serveru Aktuálně.cz, pochod za jednotu Ukrajiny. Sešlo se k němu asi 500 lidí. Na místě srazu vybuchla bomba, která způsobila smrt 4 lidí a 9 lidí bylo zraněno. Mezi mrtvými byl jeden policista a mezi zraněnými čtyři. Pochodu se tedy zřejmě účastnili převážně policisté a jejich rodinní příslušníci. Šlo tedy o akci organizovanou ukrajinskými úřady, jejímž cílem bylo ukázat loajalitu obyvatel Charkovské oblasti k ukrajinské vládě. Vzhledem k počtu a složení účastníků pochodu tato demonstrace loajality obyvatel Charkovské oblasti k ukrajinské vládě totálně selhala. Ostatně i v posledních ukrajinských volbách volila většina obyvatel Charkovské oblasti proruskou stranu Opoziční blok.

Rozhovor s dôstojníkom armády Doneckej ľudovej republiky Martinom Keprtom

Radovan Bránik
27. 2. 2015     zdroj
Prinášam rozhovor so slovenským občanom Martinom Keprtom, ktorý pred štyrmi mesiacmi odišiel do Rostova na Done a odtiaľ sa presunul na výcvikovú bázu 15 interbrigády armády Doneckej ľudovej republiky. Je už niekoľko dní ťažko ranený, nie je však priamo ohrozený na živote a komunikuje. V rozhovore vysvetľuje svoje postoje, motivácie, ale aj aktuálnu situáciu v miestnych ozbrojených zložkách a prináša informácie o ich výzbroji, výstroji a výcviku. Tvrdí, že už nejaký čas je armáda Doneckej ľudovej republiky regulérnou armádou. Voči "prezidentovi" Zacharčenkovi má silný rešpekt. Rozhovor bol autorizovaný.

Ruská propaganda? Zakažme internet, zaveďme rušičky signálu!


Michal Mikulenka  
27. 2. 2015  
Pořad Interview ČT24 ve čtvrtek paní Tvarůžková zahájila zajímavou hláškou. Podle ní se v Donbasu už dva dny nestřílí, proto se vládní vojska stahují. Ta půvabná modelka zřejmě dodnes neví, že střílet se na Donbase začalo právě kvůli vpádu armády a polovojenských ozbrojených tlup, které na východ země poslala parta kyjevských pomatenců. Jako hosta měla ministra obrany Martina Stropnického: ten se rozplýval nad odhodláním Poláků angažujících se vojensky na Ukrajině. 

Jaroslav Bašta: Ukrajina v poločase (rozpadu?)

Jaroslav Bašta
27. 2. 2015   První zprávy
Uplynulo jen několik málo dnů od víkendových oslav prvního výročí Majdanu, které opsaly svou choreografii od nedávného kašírovaného pochodu státníků v Paříži a Ukrajina se zase zmítá ve velmi vážných problémech.

Kam a proč míří Putin ? Nezvykle otevřená ruská prognóza....

Чего хочет Путин?
Rostislav Iščenko

Rostislav Iščenko
- prezident Střediska strategických analýz a prognóz.
27.2. 2015 Střípky ze světa
„Internetoví Talleyrandi a Bonaparti“ to někdy vidí jinak, „situace na Donbasu a celé Ukrajině je však jen jedním úseků globální fronty.Válka je „pokaždé až ten úplně poslední, drsný argument“. Je „spojen se značným rizikem“. To, oč kráčí, přitom samotnou „válkou nikdy nezačíná a válkou ani nekončí“. Válka je „přechodnou etapou v situaci, kdy kompromis není možný, povolanou vytvořit nové podmínky, v nichž kompromis možný bude anebo jeho potřeba díky tomu, že jedna ze stran konfliktu zmizí ze scény, odpadne“.

Ukrajinská svodka ze dne 27.2.2015

Ernest a vlk s přispěním dalších, později dorazí snad i MP
27. 2. 2015  Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Ojedinělé dělostřelecké přepady ukrajinské armády na pozice domobrany, provokace ukr. armády vedly k bojům a ztrátám, Kyjev nechce plnit mírové dohody, pokusy o dobytí části doněckého letiště ukrajinskou amrádou odraženy, Doněck opět ostřelován, lidé odcházejí znovu do sklepů, pád hřivny, pronásledování ruských médií a jejich koreposndentů na Ukrajině, 

P.C.Roberts: Washington zničil důvěru mezi jadernými velmocemi

27. 2. ruvr.ru
Ve snaze si zachovat roli světového hegemonu postrkují americké úřady svět ke hrozbě jaderné války, soudí americký politolog a ekonom Paul Craig Roberts.„Jak může ruská vláda důvěřovat Washingtonu, kdy porušuje slovo dané Georgem Bushem, „přivádí“ NATO do Východní Evropy a rozmísťuje vojenské základny na hranici s Ruskem?“, ptá se Roberts a dodává, že Washington zničil důvěru Ruska, kdy obvinil ho z ukrajinských událostí, za nimiž ve skutečnosti stojí USA.

Ohrožené pole možností

Martin Hekrdla
27. 2. 2015   a2larm
Uzavírá se řecké Syrize a podobným hnutím evropské levice pole možností pro prosazení jejich politik? Pokud ano, čí vinou? Řecká „radikální levice“ Syriza musela de facto přistoupit na kompromis s nenáviděnou „Trojkou“ (MMF, Evropská banka, Evropská komise). Tento kompromis sice neruší všechen sociální potenciál vlády Alexise Tsiprase, ale rozhodně ruší entuziasmus řeckých voličů před 25. lednem, datem předčasných parlamentních voleb. A také významnou část „agendy ze Soluně“, programu Syrizy, který byl za převelikých ovací vyhlášen v září 2014.

Ministr informací Ukrajiny začal velet trollům a uložil jim první úkol


27. 2 2015    zdroj a zdroj
Na internetu se objevil první úkol pro tzv. "internetová vojska", o jejichž zřízení již dříve informovalo Ministerstvo informační politiky Ukrajiny. Uživatel Facebooku Alexandr Klimaševskij, student Institutu žurnalistiky T. Ševčenka, zveřejnil screenshot dopisu štábu informačních vojsk Ukrajiny.

čtvrtek 26. února 2015

Staromódní píseň o lásce - tip kulturního referenta

26. 2. 2015, Petr Ďoubalík, zdroj: YouTube, hudba - video - text - překlad - procvičení ruštiny


Staromódní píseň o lásce - Vladimír Kristovskij a Jekatěrina Klimova (písnička z filmu Setkání (Svidanie): "...vše, co je napsáno o této lásce, způsobuje usmívání ze spánku..."

Český lev: Ti nejlepší z nejlepších z nejlepších z nejlepších…

Petr Bittner
26.2.2015  Deník Referendum

Předávání Českých lvů vyzařovalo urputnou snahu očistit pošramocenou vizáž českého filmu. Český lev totiž svádí dlouhodobě nemilosrdnou bitvu s českým filmem o to, kdo je ve větší krizi. 

Rudá a trikolóraAlain Badiou
26. 2. 2015
Francouzský filosof se vrací k Charlie Hebdo. Tradice svobody, rovnosti, bratrství je k ničemu, pokud tyto hodnoty nesou současné politické a ekonomické elity.

Švihlíková: sociální demokracie neovládá agendu, nechává si ji vnutit pravicí

Ilona Švihlíková 
26.02.2015  Deník Referendum

Podle ekonomky Ilony Švihlíkové je vládou schválený návrh finanční ústavy sice vyprázdněný, avšak zachovává logiku pravicového mýtu boje proti dluhu. Tvrdí, že se tak potvrzuje defenzivní postavení sociální demokracie.


Prožitek zármutku evropských představitelů

26. 2. 2015      zdroj
Co tady čumíte, táhněte domů, pomníky stavíte, prosím vás, komu...? Karel Kryl
V. G.

Ukrajinci! Povstaňte a pustošte svou zem!

26. 2. 2015

  přeložila V. Grulichová

Kypr je proti dodávkám zbraní na Ukrajinu

26. 2. 2015     zdroj
Kypr je kategoricky proti dodávkám zbraní na Ukrajinu. Oznámil to prezident Nikos Anastasiadis na tiskové konferenci v TASSu. Prezident poznamenal, že konkrétní fakta mu nejsou známa. "Ale pokud se to děje, jsem striktně proti tomu," řekl.

Vypečený Saša Mitrofanov

Luděk Prokop
26. 2. 2015
Píli k napsání jakékoli stupidity, jen když to bude „in“, aby si vysloužil nějaké ty drobné, tuhle psavou píli, mu rozhodně nelze upírat. Článek pod svérázným názvem „ Očima Saši Mitrofanova: Prezidentské tjamtadadá“, již samotným názvem nasvědčuje, že není o čem kloudném psát a slov určených ke sdělení čehokoli významného se jaksi nedostává. 

Ukrajinská svodka ze dne 25. 2. 2015 - doplněno o MP

napsali Ernest, MP a vlk s přispěním dalších
26.2.2015  Kosa zostra čili  https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Domobrana odsouvá těžké dělostelectvo a raketomety od lini e frontu, Ukrajina stahovat 'zatím' nechce, foto 'Na kolena civilové, jedou hrdinové z Pravého sektoru!', denní dávka oficiálních ukrajinských lží, pád hřivny pokračuje i přes intervence Ukrajinské centrální banky, polopřídělový systém prodeje potravin, vyhnání ruských novinářů z Kyjeva, ohlasy na včerejší exhibici televizních manipulátorů v ČT - Pazderka a spol. opět řádil jak Černá Ruka ... a další.

Voltairenet: Groteskní švindl, třeskutá blamáž


26. 2. 2015 Střípky ze světa
„Ruské zbraně“ na Majdanu jsou diletantský podvrh
Na ten špek skočila snaživě – má to v zadání – i „veřejnoprávní“ ČT. Řeč je o nedělní show, jíž Porošenko „dokazoval ruskou agresi“. Teď aby zahraniční honorace, kterým jí zkrátil víkend, chodily už jen splašky kanalizace. Výřad „ukořistěných zbraní“ sice „doličným předmětem“ nepochybně je. To jediné, co dokazuje, je však „ignorantství a nulové vojenské know-how“ samotného Kyjeva (řečeno s francouzským portálem Voltairenet).

Protivládní protesty v centru Kyjeva eskalují

26. 2. 2015   Svobodné noviny
Protivládní demonstrace v centru Kyjeva vyvrcholila ve středu odpoledne k násilným potyčkám, akce se účastnilo asi 1000 lidí. Došlo ke střetům s národní gardou, rozmístěnou v blízkosti centrální stanice metra Arsenalnaya. Násilí mezi účastníky nacionalistické demonstrace vypuklo poté, co policie zatkla několik demonstrantů. Demonstranti házeli Molotovy koktejly na budovu úřadu generálního prokurátora říkajíc, že se zatím jedná jen o „varovný signál“.


O nebezpečí přicházejícím ze západní civilizace

Daniel Veselý
26. 2. 2015    AltPress
Představuje Rusko vedle Islámského státu skutečně extrémní nebezpečí, jak tvrdí řada tuzemských novinářů, nebo ono nebezpečí přichází spíše z lůna západní civilizace a jejích spojenců? Tuzemské sdělovací prostředky se příliš nevěnují aktuální odtajněné zprávě Mosadu o tom, že Írán nemá dostatečnou kapacitu na to, aby mohl vyrobit jadernou bombu. Izraelská vláda však bezostyšně a do omrzení ústy svého ministerského předsedy Netanjahua tvrdí opak a jejím zájmem je, jak se jeví, zmařit dohodu mezi Íránem a pěti stálými členy Rady bezpečnosti OSN (Spojené státy, Rusko, Čína, Velká Británie a Francie plus Německo), jejíž konečná podoba by měla spatřit světlo světa koncem června.

Island posílá do vězení bývalé šéfy banky Kaupthing

Martin Marcikán
26.2.2015 CzechFreePress


Proč naše média mlčí ?? Koho chrání ??
Čtyři bývalí šéfové z islandské banky Kaupthing byli odsouzeni k trestu mezi čtyřmi a pěti a půl lety ve vězení. Nejvyšší soud Islandu dospěl k tomuto závěru 12.02.2015. Čtyřka byla původně odsouzena k trestu mezi třemi a pěti a půl letům vězení u okresního soudu v Reykjavíku. K verdiktu bylo podáno odvolání k Nejvyššímu soudu.

Mysli jako zločinec

Eric Best
26. 02. 2015  Final Word


Pro analýzu PPF musíte myslet jako zločinec. Když společnost O2 ČR oznámila záměr půjčit 25 miliard Kč svému majoritnímu vlastníkovi PPF, analytici a drobní akcionáři byli v šoku, protože žádný morální člověk by na tak očividně nevýhodnou transakci nedokázal ani pomyslet. Loni v říjnu jsme s omluvou za použité vulgarismy napsali, že se PPF pokoušela vy***at s minoritními akcionáři

Směji se diskuzím na téma ruské propagandy

Jiří Vyvadil
26.2.2015  blog autora

Naše zpravidla havlistická média a politici TOP 09 a ODS vyšilují nad účinností ruské propagandy, která na rozdíl od Polska, Pobaltí narušuje morálně politickou proatlantickou jednotu lidu… Je to směšné.

Nový svět potřebuje nová pravidla pro ozbrojené drony

Emily Schneider a Peter Bergen 
26.2.2015  Defense One

Před událostí z 11. září, Spojené státy měly jen nepatrný počet experimentálních bezpilotních letounů, které nebyly nikdy použity v boji. 11. září a v důsledku toho zplozené války to změnily. V současné době existuje více než 7000 amerických dronů, asi 200 z nich jsou vyzbrojeny a vyžádaly si již tisíce životů.

Bakalova NWR klesá stále hlouběji ke dnu


Jiří Paroubek
26.2.2015  Vaše věc

Bakalova firma NWR sníží tento rok své investice na desetileté minimum a všichni víme, že omezení investic je vždycky předzvěstí blížícího se konce firmy. V tomto případě tedy konce NWR, jejíž akcie se nyní pohybují kolem ceny 45 haléřů za kus.

Amnesty International: Ukrajina a USA jsou lídry v porušování lidských práv


26. 2. 2015      zdroj
Mezinárodní organizace na ochranu lidských práv Amnesty International uznala Ukrajinu ve své zprávě o výsledcích v roce 2014 jednou z nejproblémovějších zemí světa. Ochránci lidských práv v dokumentu zaznamenali důkazy o zločinech proti lidskosti a také porušování práv a svobod civilního obyvatelstva ve 30 zemích. Ukrajinské krizi je ve zprávě organizace na ochranu lidských práv věnováno šest kapitol.