Reklama

sobota 7. března 2015

Miss teroristka DLR

7. 3. 2015, zdroj: zde

Dívky z opolčeneckých praporů DLR na chvíli vyměnily kanady za lodičky, maskáče za šaty a svedly tvrdý boj v soutěži krásy. Možná ale, že ani tolik nešlo o samotnou krásu, jako o recesi, která vyjadřuje pocit úlevy z toho, že se vrací normální život. Kéž by už nemusely uniformy oblékat.

Nechci nezávislou televizi!


Ivan David
8. 3. 2015
Před patnácti lety jsem se ptal významného českého právníka, zda si myslí, že máme nezávislé soudy. Odpověděl: „Jistě, jsou nezávislí hlavně na zákonech. Vykládají si je po libosti.“ Stejně tak jsou „veřejnoprávní“ média nezávislá na pravdě. Interpretují ji po libosti. Nezávislost znamená monopol na moc, znamená nezávislou nepřezkoumatelnost činnosti. Nezávislost je tedy „právo“ na svévoli a tedy i zlovůli.

Mámy - tip kulturního referenta v předvečer MDŽ

Petr Ďoubalík
7. 3. 2015, , zdroj: YouTube, video - překlad - procvičení ruštiny
Krátký snímek o maminkách je vhodný pro maminky i táty (zítra dodám podobný - o tatíncích, aby jim to nebylo líto). Snad najdete chviličku klidu a nebude to pro vás ztracený čas. Nečekejte hollywoodský akční trhák, je to o obyčejném krásném životě, je to o nás.

Přišli jste mě podpořit zrovna v Praze, to chce odvahu. Zeman pronesl před Hradem projev před svými sympatizanty

7. 3. 2015          Parlamentní listy
Prezident Miloš Zeman měl dnes na Hradčanském náměstí veřejný projev v rámci uctění památky T. G. Masaryka. Vystoupil s ním v rámci akce Národe, probuď se, kterou pořádal senátor Jan Veleba a další na podporu hlavy státu. Dle jeho slov to byl významný prezident, který byl bezesporu bojovníkem. I přes v jeho době probíhající antisemitistické nálady dokázal, že není jejich součástí a zastal se Leopolda Hilsnera, který byl Židem.

Ukrajinská svodka ze dne 06.03.2015 - doplněno o MP

Dětská kresba z Donbasu: Chceme mír!
napsali MP a vlk s přispěním dalších
 

7. 3. 2015  Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/


... ani dneska ještě nebude Ernest. Až zítra.  
 (Svodka není ani dnes úplná. Chybí v ní zprávy opolčenců Novorossije)Proč je důležité zachovat internetovou neutralitu

Foto Reuters
Karel Veselý
7. 3. 2015  A2larm
Americká Federální komise pro spoje svým nedávným rozhodnutím chrání takzvanou internetovou neutralitu. Proč je důležité ji neztratit?

"Sláva Ukrajině" aneb "Získal Jaceňuk kanadské občanství?"


7. 3. 2015   zdroj a zdroj
Ukrajinský premiér Jaceňuk si opatřil druhý pas, když získal kanadské občanství. Informuje o tom agentura "PolitNavigator" na základě svých zdrojů v Nejvyšší radě Ukrajiny. Kanada nezakazuje dvojí občanství, zatímco na Ukrajině je to v rozporu se zákonem. 


Americké ministerstvo zahraničí si vyžádalo dalších 20 milionů dolarů na protiruskou propagandu


7. 2. 2015   zdroj a zdroj
"Všudypřítomná kremelská propaganda tráví mysl celého Ruska, zemí, nacházejících se v blízkosti Ruska, a vlastně celé Evropy!". Těmito slovy začala paní náměstkyně ministra zahraničí USA pro evropské a euroasijské záležitosti své vystoupení před senátním výborem pro zahraniční věci, když vysvětlovala nutnost výrazného zvýšení rozpočtu na boj proti tomuto "zlu".


pátek 6. března 2015

Pro současný režim "nepohodlní" ukrajinští soudci obdrželi povolávací rozkazy


6. 3. 2015    zdroj
Soudci, kteří uznali nezákonným přerušení vyplácení sociálních dávek v oblastech mimo kontrolu Kyjeva, dostali předvolání na vojenskou správu. Kyjevský obvodní správní soud je toho názoru, že kyjevské orgány státní moci se snaží na soudce vyvíjet tlak.

Babišovo zmatené historické přirovnání


Dokud budou Českou republiku reprezentovat lidé, jimž příroda nenadělila schopnost formulovat myšlenky v souladu s fakty, bude nejrozumnější koncepcí české zahraniční politiky patrně hluboké truchlivé mlčení.

Eric Draitser: Rusko, levice a „levice“

7. 3. 2015          Střípky ze světa
Americký rebel tu kabaretní ani trochu nešetří. Recidiva studené války staví před levici i otázku vztahu k Rusku, píše americký rebel Eric Draitser. Pro „levici“, odkojenou antisovětismem, je Rusko „krajní inkarnaci kapitalismu“ - i „imperialistického revanšismu“.


Vojsko ukrobotů padlo pod náporem "Kyberberkutu"


6. 3. 2015   zdroj a zdroj
"Informační vojsko Ukrajiny" je rozdrceno! Oznámili to hackeři Kyberberkutu. Armáda botů, vytvořená pod střechou ministerstva propagandy, je zničena a nováček-bot Jurij Stec je vzat do zajetí, říkají.

McDonald's a Coca-Colo - nechcete vymizet?

6. 3. 2015, zdroj: zde
Ruský politik Alexej Puškov (vedoucí výboru dumy pro mezinárodní záležitosti) se zeptal firem "McDonald's" a "Coca-Cola" zda podpoří sankce Obamy a opustí Rusko. Věří, že zmizení amerického rychlého občerstvení by mohlo zlepšit zdraví národa.


Vedení Charkova hrozí zastřelením, protože neuznávají Rusko "zemí-agresorem"


6. 3. 2015    zdroj
Nejvyšší rada Ukrajiny musí posoudit návrh zákona o rozpuštění městské a krajské rady v Charkově, protože neuznaly Rusko jako "agresora". V Nejvyšší radě to 5. března prohlásil hlava Radikální strany Oleg Ljaško. Informoval o tom korespondent IA Regnum.

Nečekaný pokles daňových příjmů


babiš kontrolní otázka


6.3.2015 Vaše věc

Denní tisk přináší dva měsíce po uzavření starého roku nepříjemné zprávy o vývoji daňových příjmů státu. Meziročně dochází v prvních dvou měsících k nižšímu výběru daní o 26 miliard Kč (DPH o 20,9% méně; daň z příjmu o 24,6% méně; spotřební daň o 71,7% méně).


Z Kyjeva zase teče lež. Nic překvapivého

mh 17

6.3.2015 Vaše věc

„Mohu říct naprosto přesně, že nemají pravdu“ komentoval v interview pro televizní kanál Russia Today (RT) zástupce nizozemské Státní prokuratury Vim de Bruin zprávy ukrajinských médií o ruské odpovědnosti za katastrofu letadla Boeing 777 letecké společnosti Malaysia Airlines na východě Ukrajiny v červenci loňského roku.

USA chtějí válku s Ruskem za každou cenu: Americké okupační jednotky už u nás bez skrývání. Protiruská propaganda ČT a spol. s US vyznamenáním. Bude mobilizace?

Petr Hájek  
6. 3. 2015 ProtiProud

Petr Hájek komentuje poslední kroky Spojených států, které rychle směřují k „bodu, z něhož není návratu“, a gratuluje místním mediálním kolaborantům k jejich „úspěchům“, oceněným už i americkou vládou


Potravinová blokáda Krymu selhala

6. 3. 2015, zdroj: zde

Potravinová blokáda Krymu selhala: Ukrajinci vezou tuny potravin na poloostrov. Stovky ukrajinských nákladních vozů vytvořily dlouhé fronty před hraničními přechody krymského federálního okruhu RF.

Hysterie kolem bankrotu Řecka

Květa Pohlhammer Lauterbachová
6.3.2015  E-republika


Řecko není strašákem kvůli 322 miliardám eur, které dnes dluží, což obnáší 175 % jeho HDP. Navíc země BRICS rády poskytnou úvěr a přitom se zbaví dolarového šrotu.

Mediální štvanice proti Řecku ukazuje, jak mírová a spolupracující je Evropská unie. Řecko se stalo pro finanční trhy strašákem.


Němcov a informační válka

Eric Best
6. 3. 2015  Final Word 

Existuje jeden poměrně hrozivý ruský vtip o dvou ruských vojácích stojících nad troskami Washingtonu. “No jo, Ivane,” povídá jeden druhému, “ale informační válku jsme prohráli, viď?”
Ministerstvo vnitra Ukrajiny nepustí klíčovou svědkyni vraždy Němcova do Ruska

6. 3. 2014, zdroj: zde


Ukrajinští strážci zákona nepustí klíčovou svědkyni vraždy politika Borise Němcova, jeho 23-letou přítelkyni Annu Durickuju, do Ruska k dalšímu šetření. To řekl ve vysílání jednoho z ukrajinských televizních kanálů poslanec Nejvyšší rady Anton Geraščenko.

Oligarchové – okupanti mediálního prostoru


red
6.3.2015  A2larm
 ... Dříve média prodávala čtenáře inzerentům, dnes jsou čtenáři a diváci bezprostředně nakupováni oligarchy ...
Situace v českých médiích čím dál víc připomíná dobu normalizace po roce 1968. Záleží na každém z nás, jak dlouho tato situace potrvá.

Rusko jako bullshit

Martin Hekrdla
6. 3. 2015  A2larm

Propagandu o Rusku je naléhavě třeba nahradit racionálním pohledem. V zájmu skutečných demokratických sil.V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi z 2.3.2015

https://www.youtube.com/watch?v=vRsjuA0svok
Valerij Pjakin
6. 3.2015 OutsidermadiaVIDEO ZDE


Obsah:

Zvoník Igor Rastěrjajev a anděl Jelena Gvritišvili - tip kulturního referenta


Igor Rastěrjajev
6. 3. 2015, Petr Ďoubalík, zdroj: YouTube, hudba, video, text - překlad - procvičení ruštiny


Igor Rastěrjajev, narozen 1980. Koupil si bazarovou harmoniku a hrál vesnickým kamarádům pro radost. Pro ně složil i jednu z prvních písniček, jmenuje se "Kombajnéři". Přátelé ho natočili mobilem a nekvalitní video pověsili na internet. Psal se únor 2010 a nikdo ho neznal. Za půl roku shlédlo video jen 300 lidí...

čtvrtek 5. března 2015

Graham Phillips: MH 17 byl sestřelen ukrajinskou stíhačkou

5. 3. 2015, zdroj: zde


Britský novinář Graham Phillips se domnívá, že novináři, kteří obvinili Rusko a opolčence ze sestřelení Boeingu, lžou.


Uvedl to v rozhovoru v Amsterodamu při rozhovoru s nizozemskými odborníky na konferenci k vyšetřování příčin zřícení Boeingu 777.

České lepé děvy, těšte se; opět k nám přijedou američtí osvoboditelé, jako kdysi do Plzně?

Břetislav Olšer
5. 3. 2015    blog idnes
Včera přišla v médiích řeč na cvičení české a americké armády na našem území, případně i stálého umístění amerických jednotek; zmínil to web Defence News s odvoláním na zdroje z Washingtonu. Bude se historie opakovat, budou se tak opět moci těšit české lepé děvy; přijedou k nám jako kdysi do Plzně američtí osvoboditelé? Mladí fešáci s dolary místo čokolády a masových konzerv jako před sedmdesáti roky. Tenkrát voněli na rozdíl od hladových a nadržených Rudoarmějců, co byli po letech strávených v zákopech ve špíně a blátě od Stalingradu až po Berlín. A desítky radnic pak slyšely opojné: Ano - Yes...

Ukrajinská armáda zaminovala dva mosty na hranici s Krymem

5. 3. 2015    zdroj
Ukrajinská strana zaminovala dva silniční mosty, které spojují Krym a Ukrajinu. 4. března s odkazem na pohraniční správu Federální služby bezpečnosti (FSB) RF pro Krymskou republiku.

TTIP aneb Válka bez přívlastků

Martin Hekrdla
5.3.2015  Altpress

Ve středu 4. března, právě v den, kdy v Bruselu evropští Přátelé Země (Friends of the Earth Europe) uspořádali před budovami evropských institucí protest (viz foto) proti Transatlantickému obchodnímu a investičnímu partnerství (TTIP) mezi USA a EU, dostalo se jim nepřímé, leč arogantní odpovědi od německé kancléřky Angely Merkelové. „Chci být velmi jasná, co se Německa týče: Chceme TTIP,“ prohlásila. Já chci, my chceme. Kdo je to my?

Viktor Iljuchin: Za Jelcina se mrzačily i dějiny

5. 3. 2015   Střípky ze světa
Falzifikátů jsou statisíce stran
Ruský poslanec Viktor Iljuchin už nežije. Svědectví, jež podal v květnu 2010, je k dispozici už jen ze záznamu. Teď kyberprostorem koluje znovu. Galerku, „přepisující dějiny“ války, od níž uběhlo 70 let, kráká za boltce vydatně. Iljuchin v nahrávce popisuje setkání s mužem, jemuž slíbil zachovat anonymitu. Ten ho pak jako zákonodárce – i šéfa příslušného výboru Dumy – zasvětil do přísně utajované operace, zadané za Jelcina přímo z Kremlu.

Velitel amerických vojsk v Evropě: Dáme Ukrajincům zbraně, aby bylo více mrtvých Rusů

5. 3. 2015    zdroj a zdroj
"Když Ukrajina získá americké zbraně, dodá to "svaly" diplomatickému úsilí o zkrocení agresora," řekl 3. března velitel skupiny vojsk USA v Evropě generálporučík Ben Hodges v Berlíně. Jeho prohlášení zveřejnila ukrajinská státní informační agentura "Ukrinform".

Američtí vojáci chtějí do Česka

5. 3. 2015  Vaše věc

Sdělovací prostředky informují, s odvoláním na americký server Defense News, že Spojené státy plánují rozšířit přítomnost svých vojsk ve východní Evropě. Kromě původně zmiňovaného Rumunska a Bulharska se začalo mluvit také o Gruzii, Maďarsku a Česku. Defense News citují úředníky z amerického ministerstva obrany.

Čechistán na Panenských ostrovech

Václav Umlauf
5.3.2015  E-republika

Jména těchto ostrovů tvoří současný Čechistán anonymních off-shore společností, které nás za blahovolného působení Klause, Dlouhého a Kalouska přivedly na fiskální buben.

Zmařit Minsk, zničit Ukrajinu a zostřit nepřátelství s Ruskem?

Andrej Hunko
5. 3. 2015     zdroj
Rok po Majdanu: Jen neutrální Ukrajina poskytne lidem budoucnost. Na závěr svého textu „ Putin reaguje“ napsal již před půl rokem renomovaný americký politolog a snad nejdůležitější hlas v USA proti dalšímu vyzbrojování Ukrajiny, John Mearsheimer: „ USA a jejich evropští spojenci stojí v otázce Ukrajiny před rozhodnutím. 


Na Českou republiku musí být uvaleny sankce, pokud opravdu Rusku odprodává zbraně


5. 3. 2015    zdroj
Evropská unie musí uvalit sankce na Českou republiku, pokud se potvrdí informace z vyšetřování ústředního polského deníku "Rzeczpospolita" o dodávkách zbraní Českou republikou do Ruska.

Lord Rothschild varuje investory před „nejnebezpečnější geopolitickou situací od druhé světové války“


5.3.2015   Svobodné noviny
Lord Jacob Rothschild varoval investory, že se svět utápí v nejnebezpečnější geopolitické situaci od druhé světové války. 78letý předseda RIT Capital Partners (s aktivy v hodnotě 2,7 miliard eur) použil výroční zprávu organizace, aby varoval spořitele, že zaměření firmy bude na zachování kapitálu akcionářů, nikoli krátkodobé zisky. Rothschild uvedl, že geopolitická situace vytvořila „obtížné ekonomické zázemí“, před kterým by měli být investoři na pozoru.

Tvrdé slová na adresu vlády, parlamentu , EU, USA a NATO od slovenskej poslankyne Márii Ritomskej

5.3. 2015   Zvědavec
Pýtame sa:
A v čom má Rusko ustúpiť? Čo má Rusko urobiť, aby boli „americkí priatelia“ spokojní? Rusi majú vykrvácať a nechať sa zotročiť len preto, že USA chcú mať silný dolár? RF sa má vzdať svojich tisíce ročných území? RF má odstúpiť dobrovoľne svoje územia každému agresorovi? Veď to mohli dať už Mongolom, mohli to dať Osmanom, Napoleonovi, aj Hitlerovi, veď nemuseli čakať na Obamu! Kto by mal záujem nechať si vziať to, čo mu tisícročia patrí? S čím rátajú politici EÚ?

Ukrajinská svodka ze dne 4.3.2015 (bohužel neúplná)

  
napsali MP a vlk s přispěním dalších
5.3.2015 Kosa nostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/

 
Příští tři dny bude svodka jiná než jste zvyklí. Ernest cestuje, takže jeho část zatím vypadne. Tudíž nebude bezprostřední frontový přehled z opolčenské strany.


Boris Němcov obětován pro zahájení barevná revoluce? Boris Němcov byl zrádce Rusů v každé fázi své kariéry


Němcov s Billem Clintonem
Scott Creighton

5.3.2015  Zvědavec, originál

Pamatujete na vraždu Alberto Nismana v Argentině? Obětovávají sionisté své poskoky v zájmu věci? Západní média, zoufale se snažící démonizovat Vladimira Putina a Rusko obecně, oslavují Borise Němcova jako „charismatického vůdce opozice“ a „reformátora“ starého sovětského státu.

Ach, ta "nenasytná" církev! Jakou roli v tom hraje MV?


Jiří Baťa
5.3.2015 CzechFreePress

Portál Novinky.cz informoval o příjezdu první skupiny první skupina krajanů z Ukrajiny, kteří se kvůli obavám z bezpečnostní situace v zemi rozhodli přestěhovat do Česka a získali tu povolení k trvalému pobytu. To lze považovat za velmi pozitivní zprávu, protože za poslední rok se vedla řada jednání o záměru přestěhování se krajanů z Ukrajiny, ale víc se vedly řeči, než reálné činy.

Další podivný atentát: Sakrální oběť? Selhala rozbuška pro „moskevský Majdan?

Petr Hájek
5. 3. 2015 Protiproud
Vražda ze žárlivosti? Tři milióny za informace. Nevydělá však ve skutečnosti Michail Chodorkovský? První spekulace o vraždě, která možná měla spustit „povstání proti Vladimíru Putinovi ?
Úvaha Michaila Budaragina, který na rozdíl od pražských „expertů“ na Rusko souvislostem „podivného atentátu“ rozumí....

Jaceňuk vypověděl smlouvu s Ruskem

4. 3. 2015     zdroj
Ukrajinská vláda jednostranně vypověděla smlouvu o malém pohraničním styku s Ruskou federací. Toto prohlášení bylo učiněno ukrajinským ministerským předsedou Arsenijem Jaceňukem na zasedání vlády.

středa 4. března 2015

McCain se vysmál slovům šéfa rozvědky ohledně dodávek zbraní na Ukrajinu

4. 3. 2015     zdroj a zdroj
Americký senátor John McCain se vysmál slovům ředitele Vojenské rozvědky USA generála Vincenta Stewarta o tom, že USA nebudou s to rychle dodat zbraně na Ukrajinu. 27. února o tom informovala agentura Sputnik. "Je to směšné. USA mohou dodat zbraně na Ukrajinu třeba zítra. Speciálně pro takovou dopravu existují nákladní letadla," řekl senátor. Dodal, že prohlášení hlavy rozvědky "postrádá logiku."

přeložila V. Grulichová


Netanjahu v Kongresu: proč a nač


4.3.2015  E-republika 
 
Oficiální lhář jako Netanjahu mluví svými činy, protože politika se pozná po ovoci. A činy je potřeba číst, nikoliv šířit médii prázdná slova.
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v americkém Kongresu (3.3.2015) ostře zkritizoval USA za to, že ke všem otevřeným a skrytým válkám, které ve světě vedou, si nechtějí přidat na triko válku s Íránem. 


Ukrajinská svodka ze dne 3.3.2015

napsali Ernest, MP a vlk s přispěním dalších
4.3.2015  Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/ 


Opolčení odsunulo těžkou techniku, ukrajinská strana soustavně fixluje, ostřelování Doněcka pokračuje, ukrajinský podvrh - falešné video o smrti Němcova, nové fotografie ze Slovenska ukazují na možný prodej obrněných transportérů na Ukrajinu,

Potvrzeno Kyjevem: Ukrajinská půda je převáděna oligarchům a osivářským společnostem

4. 3. 2015   Zvědavec
Spolková vláda BRD připustila, v reakci na dotaz opoziční die Linke, že národní a mezinárodní společnosti a Ukrajině mají prospěch z dotací a úvěrů EU. Úrodná půda na Ukrajině je převáděna ukrajinským oligarchům a mezinárodním osivářským společnostem, a oplátkou za to dostává vláda Kyjeva mezinárodní úvěry.Dotaz parlamentní skupiny Strany levých, podaný 19. ledna 2015, kritizuje „zabírání půdy“, tj. „zábor půdy státy a velkými národními a mezinárodními společnostmi“ na Ukrajině.

Komu prospěla vražda…

Ivo Šebestík
4. 3. 2015   Altpress
Cui bono nebo cui prodest jsou dvě staré fráze pocházející z římského období, a znamenají „v čí prospěch“, respektive „komu to prospívá“. Alespoň jedna z nich, je libovolné, která by byla vybrána, by měla zářit z neonů i moderního světa (když už se moudré zásady netesají do kamene), ba právě současného našeho světa, neboť aktuálnost jejího varování prospěla v dějinách každému, kdo se jí řídil.

Jak se "křupan z Vidlákova" stal v USA morálním vítězem i bez Bílého domu a Obamy...

Břetislav Olšer
4. 3. 2015 blog idnes
Navzdory nactiutrhačství a bojkotu většiny českých mediálních nicků prezident Miloš Zeman úspěšně absolvoval dvoudenní návštěvu Spojených států i bez setkání s Obamou a dalšími jeho jestřáby. Ti si pozdě uvědomili, že v USA se vše točí kolem židovské menšiny; od financí až po její vědecké úspěchy. A také proto, že pro lidstvo objevili Boha, dali mu Desatero, Starý zákon a nejpopulárnějšího člověka planety - Žida jménem Ježíš Kristus...


Němcov byl posmrtně Porošenkem vyznamenán Řádem svobody


4. 3. 2015       zdroj
Ruský politik Boris Němcov byl prezidentem Ukrajiny Petrem Porošenkem vyznamenán in memoriam Řádem svobody - nejvyšším oceněním na Ukrajině pro zahraniční občany. Informovala o tom tisková služba hlavy státu.

Nejvyšší radou byl odvozen vzorec pro vykoupení se z mobilizace


4. 3. 2015     zdroj a zdroj
Nejvyšší rada Ukrajiny navrhuje, aby se občané mohli vykoupit z mobilizace. Příslušný návrh zákona předložil poslanec, bývalý velitel praporu "Donbas" Semjon Semenčenko. Zároveň uvedl speciální vzorec pro výpočet hodnoty příslušného poplatku.