Reklama

sobota 14. března 2015

Nejsme jak tvrdí generál, zkusme to dokázat!

Luděk Prokop

14. 3. 2015
Zaujal mne titulek na webu Parlamentní listy: Tolik sráčů nechce bránit svou zemi, rozčiluje se český generál. A říká: Stát nesmí dovolit, že kdo nechce, ten nemusí bojovat. A sice natolik, že jsem se rozhodl na článek reagovat. V první řadě z toho důvodu, že žádnou moji zem, kterou bych mínil a chtěl bránit, jak by mi bylo někým nadiktováno, určitě nevlastním. 

Americké ministerstvo zahraničí neodsoudilo výzvy amerického generála k zabíjení Rusů

14. 3. 2015   zdroj
Americké orgány nejsou účastny na prohlášení amerického generála ve výslužbě Boba Scalese, který vyzval "zabíjet Rusy" na Donbasu. S tímto prohlášením vystoupila oficiální mluvčí amerického ministerstva zahraničních věcí Jen Psaki. Informoval o tom 14.března televizní kanál "Hvězda".

Kým Kyjev pokračuje vo vojne, Rothschildovci skúpili takmer celý dlh Ukrajiny

Sergjej Chuzavkov
14. 3. 2015       zdroj

Väčšinu ukrajinského dlhu skúpil americký investičný fond Franklin Templton, ktorý predstavuje záujmy vplyvnej rodiny Rothschildovcov. Takže odteraz táto „rodinka“ môže diktovať Kyjevu svoje podmienky a vlastne robiť s Ukrajinou čo len chce...

Probíhá v Rusku pokus o převrat? Pátek 13.!

Radim Valenčík
14. 3. 2015       zde
Před 11 dny jsem napsal, že vražda B. Němcova může být pokusem ruských jestřábů ovládnout Putina. Den D pro tuto akci může být pátek 13. s částečným zatměním Slunce (mj. jestříbi mají sklon k mysticizmu, zvlášť v Rusku). V článku jsem mj. uvedl:

Žádná „normalizace“ situace - Ukrajina před zkouškou rozkladu: Vydrží Minská dohoda?

14. 3. 2015     Hintergrund
Zdá se, že základní požadavek druhé Minské mírové smlouvy strany konfliktu uskutečnily. Jak ve středu prohlásil ukrajinský prezident Petro Porošenko, obě strany začaly nebo již provedly rozsáhlé stažení těžkých zbraní z frontové linie. Jeho armáda má na stažení „lví podíl“. Také separatisté stáhli „signifikantní počet“, uvádí Porošenko.

Další prohlášení USA je "nervózní reakce" a "politické hrubiánství"


14. 3. 2015    zdroj
Ředitel Centra pro analýzu světového obchodu se zbraněmi Igor Korotčenko považuje prohlášení USA o letecké základně v Cam Ranh za projev nervozní reakce USA na rozšíření možností ruských ozbrojených sil v asijsko-pacifickém regionu. Řekl to 13. března dopisovateli IA Regnum.

Archeologické památky a duch kapitalismu

Miroslav Patrik
12. 3. 2015 A2larm
 

Pokuta za zničení archeologické lokality v Měníně působí jako výsměch, a nikoli jako trest za likvidaci kulturního dědictví.

Je jistě záslužné, pokud se odsuzuje ničení či poškozování veřejných statků, jako jsou archeologické památky nebo umělecká díla. Takovýto negativní akt považujeme za nekulturní, neboť hodnota těchto statků bývá nevyčíslitelná.  
 

Sobotka zvolen!

Pavel Letko
14.3.2015 E-republika

Politika se dávno stala podobným produktem jako zubní pasta nebo značka telefonu. Devět z deseti sociálních demokratů doporučuje Sobotku.

Chystá se něco opravdu záludného

armáda DoněckaRozhovor s Terezou Spencerovou
14.3.2015 Literárky a Parlamentní Listy

Okno do světa Terezy Spencerové je název pravidelné čtvrteční rubriky Parlamentních listů, ve které se naše redaktorka zamýšlí nad týdenními politologickými událostmi. Tentokrát byl příspěvek uveden téměř „otazníkovým“ titulkem VIZ.


Americká média zjistila, kdo má radost z připojení Krymu k RF

Petr Ďoubalík
14. 3. 2015     zdroj: zde
Komentář NR (Ď.): Specialisté z USA a Německa zjišťovali názory lidí na připojení Krymu k Ruské federaci. Výsledek bude pro mnohé (zmanipulované Čechy) dosti překvapivý. Z připojení se totiž raduje ta skupina lidí, pro kterou je to nejvíce důležité - jsou to...

Česká média jsou vůči Rusku třetí nejagresivnější na světě, hodnotí Moskva

14. 3. 2015  RISS
Ruský vládní Institut pro strategická studia (RISS) analyzuje, ve kterých zemích jsou média Moskvě nejméně nakloněná. Používá k tomu takzvaný Index nepřátelství masových médií tvořený poměrem negativních zmínek o Rusku k těm neutrálním. Ze shrnující studie za loňský rok vyplývá, že jednoznačně nejhorší mediální obraz má Rusko v Německu a Spojených státech. A za nimi následuje Česko.

Kam míří Česká televize?

Pavel Kováčik 
14.3.2015  První zprávy

Prezident Miloš Zeman ostře vystoupil proti České televizi. Stejně tak reaguje jeho tiskový mluvčí, Jiří Ovčáček.Zacharčenko: 90 procent Debalceva je zaminováno!

Miny na cestě do Děbalceva
14.3.2015  První zprávy

Ukrajinská armáda zaminovala 90 procent Debalceva, uvedl Alexandr Zacharčenko, šéf Doněcké lidové republiky.

V polovině února došlo v oblasti Debalceve k bitvě mezi ukrajnskou armádou a milicemi domobrany. Zástupci milicí tvrdili, že je obklíčili ukrajinskou armádu v Debalceve a ukrajinské bezpečnostní síly se buď hromadně vzdaly nebo uprchly. 19. února milice oznámily, že dostaly město pod kontrolu.


Ukrajinská svodka ze dne 13.3.2015

napsali Ernest, MP, Mireček a vlk s přispěním dalších
14.3.2015  Kosa zostra čili  https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Tuhle svodku jsem, alespoň, co se mé části týče, musel dělat už včera dopoledne. Protože část odpoledne a večer byl rezervován rodinným aktivitám. Omlouvám se tedy těm, co mi poslali do mailu cokoli odpoledne a večer, že jsem na to nereagoval, jakož i čtenářům, že jsem nejspíš nezachytil vývoj v druhé polovině dne.

11 zemí EU dodává Ukrajině zbraně

14. 3. 2015   zdroj
Prezident Ukrajiny Petr Porošenko řekl, že jeho země má uzavřenu smlouvu na dodávku zbraní včetně letálních s 11 členskými zeměmi Evropské unie. Porošenko to prohlásil 13. března v rozhovoru pro televizní kanál "1 + 1" . Ukrajinský prezident poznamenal, že EU oficiálně zrušila embargo na dodávky zbraní na Ukrajinu. Porošenko však neuvedl, o které země se jedná. Řekl také, že Ukrajina má uzavřeny smlouvy s 11 zeměmi Evropské unie na dodávky zbraní včetně letálních.
přeložila V. Grulichová

pátek 13. března 2015

Vietnamská armáda zamítla požadavky USA ohledně zastavení pomoci ruskému letectvu

14. 3. 2015   zdroj a zde a zde a zde
Spojené státy se obrátily na vedení Vietnamu s žádostí zastavit podporu, poskytovanou ​​letům ruského letectva s tím, že umožňuje ruským letadlům používat vietnamské přistávací plochy. Informovala o tom agentura Reuters. Podle USA poškozuje aktivita ruského letectva v oblasti vztahy mezi Hanoí a Washingtonem…

Lepší už to ani nejde…

Marek Řezanka 13.3.2015  Altpress
Úlohy typu, že se těleso X pohybuje z bodu A do bodu B, známe. Zajímavěji ovšem zní, jestliže se přemísťuje z bodu B do bodu B. Tak nějak by možná šla označit cesta Jana Macháčka od Bakaly k Babišovi.


Fízlování dostalo ve sněmovně zelenou

13.3.2015  E-republika
 
Zpravodajské služby chtějí rozšířit možnosti získávat informace ohledně organizovaného zločinu, terorismu nebo korupce. A nakonec mohou fízlovat každého.

Podívejme se na typický zákon, který postoupil do druhého čtení ve Sněmovně. Je k ničemu, protože nesplňuje účel, k němuž byl vydán a navíc dosti zásadním způsobem může omezit naše osobní svobody. Má vyrobit dýmovou clonu nad privatizací státu, kořistí oligarchů a koupených politiků ze dvou oposmluvních politických stran. Bavíme se o věci zvané Tisk 400, Novela zákona o zpravodajských službách.

Už strážmistr Flanderka varoval před infiltrací ruských špiónů do Rakouské monarchie...

Břetislav Olšer
13. 3. 2015   blog  idnes
Jako obvykle to všechno začal prezident Miloš Zeman; na Rhodu se kamarádil s nepřítelem EU č. 1 Jakuninem a navíc byl proti sankcím vůči Rusku, v Miláně zase s Lavrovem popíjel kávičku s cigaretkou a od Číny chtěl vědět, jak ekonomicky prosperovat a stabilizovat společnost, čímž rozčílil prezidenta Obamu. Ten nelenil a poslal k nám nového velvyslance, svého kámoše Andrewa Schapira, aby inspiroval BIS ke „zneškodnění operace Moskvy, která měla ohrozit bezpečnost ČR“.

Hlavy DLR a LLR zaslaly otevřený dopis Hollandovi a Merkelové

13. 3. 2015   Sputník news
Nejvyšší představitelé lidových republik – Doněcké a Luhanské – Alexandr Zacharčenko a Igor Plotnickij se obrátili na francouzského prezidenta Francoise Hollanda a německou kancléřku Angelu Merkelovou s prohlášením, že Ukrajina sabotuje závazky uzavřené v Minsku.

Putna: „Lidé, kteří šíří kremelskou propagandu jsou zrádci, a patří před soud“

13. 3. 2015   Altpress
Martin C. Putna si v klipu utahuje z Rusů a Miloše Zemana, když kandidoval na Hrad.
Česká (nejen) masmédia na plné obrátky omílají rusofobní propagandu v závislosti na tom, jak sílí konflikt na Ukrajině, to je samozřejmě zjevná věc. Příkladně veřejný intelektuál Martin C. Putna v České televizi otevřeně říká, že by prokremelští stoupenci měli jako zrádci stanout před soudem. To vnímám jako zásadní přelom v interní diskusi o Rusku, jehož démonizace strmě stoupá.

Netanyahu: Přišel, viděl, dobyl

James Petras
13. 3. 2013   Zvědavec

Moc Izraele nad Spojenými státy
Byly doby, kdy si historie s člověkem zahrávala… a zveličovala charakter v podstatě malých lidí na parodii velikosti. – Rabindranath Tagore (o Benito Mussolinim).Existuje jen jeden důvod, proč je Netanyahu přijímán jako místokrál dozorující a diktující strategickou politiku tomu, co je evidentně servilní koloniální legislativou.

Ukrajiská svodka z 12.3.2015

Vážení čtenáři, pro nemoc nemůžeme momentálně upravovat a přetiskovat Ukrajinské svodky z Kosy zostra. Proto vás odkazuji na zdroj, kde svodku najdete v syrovém stavu - ZDE

čtvrtek 12. března 2015

Francie "domistralovala" - přebírá veškerou zodpovědnost za nedodání "Mistralů" Ruské federaci

13. 3. 2015   zdroj a zdroj
Francouzský premiér Manuel Valls prohlásil, že jeho země přijímá veškerou odpovědnost za nedodání Rusku vrtulníkových lodí "Mistral". Řekl to 11. března v rozhovoru s polským novinami Wyborcza. Valls řekl, že rozhodnutí nedodat "Mistraly" Ruské federaci Francie přijala samostatně a bez jakéhokoli vnějšího tlaku. Toto rozhodnutí bylo učiněno dokonce bez ohledu na závažné finanční důsledky, zdůraznil předseda vlády Francie.

Pane prezidente, díky!

Lubomír Man
13. 3. 2015
Díky, neskonalé díky za Vaše chlapské rozhodnutí jet do Moskvy – a třeba i jako jediný z prezidentů států sdružených v EU - na oslavu 70. výročí 2. Světové války. Díky stejně velké a možná ještě větší, než byla hanba, kterou nám bylo souzeno prožít, když řada našich politiků, kteří by se bez vítězství Ruska nad nacizmem vůbec nenarodili, spustili v souvislosti s děním po nelegálním, fašistickém a za dolary koupeném puči na Majdanu protiruskou štvanici, málem srovnatelnou s tou, kterou proti Rusi kdysi vypouštěl Hitler společně s Goebbelsem.
Ta hanba se Vaším rozhodnutím podstatně zmenšila. A za tohle, věřte, Vám národ zůstane vděčný.

Politolog Richard Sakwa: Jaceňuk si respekt nezaslouží

12. 3. 2015    zdroj a zdroj
V komentáři k rozhovoru s německým vydáním Deutsche Wirtschafts Nachricten o situaci na Ukrajině obecně a protiruských výrocích ukrajinské premiéra britský politolog charakterizoval Jaceňuka jako "nebezpečného člověka pro Evropu. Ukrajinský premiér Jaceňuk si nezaslouží respekt, řekl britský politolog Richard Sakwa v rozhovoru s Deutsche Wirtschafts Nachrichten zde.

Vojenský analytik v přímém přenosu pro Fox News: USA by měly zabíjet Rusy

12. 3. 2015   zdroj a zdroj
Robert Scales (americký generálmajor ve výslužbě, válečný veterán z války ve Vietnamu, pracuje jako vojenský analytik) vyzval v přímém přenosu televizního kanálu Fox News "zabíjet Rusy." Podle jeho názoru mohou pouze taková opatření pomoci při řešení krize na Ukrajině.

Když propaganda vítězí…Jiří Bátěk
12.3.2015  Literární noviny„Umění být moudrým spočívá v umění vědět, čemu nevěnovat pozornost.“ (William James)

Jistý republikánský guvernér ve Wisconsinu zabránil kolektivnímu vyjednávání odborů. Zvedla se obrovská vlna protestů s vyvoláním předčasných voleb. Světe div se, republikáni vyhráli i tuto novou volbu. Proběhla velmi efektivní propagandistická kampaň, která přesvědčila lidi, že za jejich neštěstí a trápení mohou jejich sousedé.

Zásadní problémy společnosti se neřeší

Za Parlamentní listy kladl otázky Ivanu Davidovi PhDr. Lukáš Petřík
11. 3. 2015    Parlamentní listy
.....Z mého pohledu je zejména třeba tlačit na to, aby si vláda nedovolila jakkoli přispět k uzavření smlouvy "obchodního partnerství s USA" TTIP, kterou lze nalézt ve vládním programu, a která by měla naprosto devastující účinek na hospodářství nejen ČR. Totéž platí o základnách USA v ČR a nejnovějším nápadu zrušit armády členských států EU a vybudovat jednotnou evropskou armádu - samozřejmě k dispozici podle potřeb USA. 

Ministr zahraničí ve Washingtonu: Steinmeierova návštěva u přátel s potížemi


Severin Weiland
12. 3. 2015      Spiegel
Jednání o Iránu, ukrajinská krize: Ministr zahraničí Frank -Walter Steinmeier propaguje při své návštěvě USA diplomatická řešení. Setkává se se zemí, ve které v zahraniční politice udává opozice stále agresívnější tón. Oba ministři zahraničí si dávají na čas. Více, než se původně plánovalo. Pak vycházejí delegace, konečně i John Kerry a Frank-Walter Steinmeier. Američan a Němec, v uplynulých týdnech se viděli v mnoha termínech, naposled v Paříži, když se svými francouzskými a britskými kolegy domlouvali společnou linii při jednáních s Iránem o atomovém programu.

William Engdahl: Mladší ročníky už mindráky z Ameriky netrpí. Ruská „renesance“ očima zahraničního vědce

12.3. 2015        Střípky ze světa
 ,,V Rusku se děje cosi pozoruhodného.“ „Docela jiného, než by se dalo čekat.“ „Jako národ prochází místo ponížení a deprese tím, co bych nazval renesancí, znovuzrozením.“ „Navzdory tomu či vlastně právě proto, že Západ, vedený takzvanými neokonzervativci ve Washingtonu, na ně zkouší úplně vše.“ Až „po válku na ruském prahu na Ukrajině, snahu vyvolat kolaps ruské ekonomiky, ponížit Putina a vykreslit Rusko v pejorativních barvách.“ A právě pod tímto tlakem „Rusko objevuje klady své dlouho přezírané či potlačované kultury, lidu i země“.

Vytvoření jednotné evropské armády je provokace

12. 3. 2015   Svobodné noviny
Návrh předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera vytvořit společnou evropskou armádu vyvolalo spoustu otázek u politiků. Poslanec Evropského parlamentu  Jiří Maštálka má za to, že vytvoření jednotné evropské armády je provokace. Žádnou jednotnou armádu EU nepotřebujeme, je to krok k militarizaci EU a eskalaci mezinárodní situace.


Komunistické zvyky

Zdeněk Hrabica 
12. 3. 2015
V pražském jihoměstském Lidlu stojím u nedělní pokladny číslo čtyři, všechny ženy bez ohledu na tržbu dostávají do ruky bílou růži – pozornost k Mezinárodnímu dni žen. Dneska je právě tento ještě včera opovrhovaný svátek. Padesátnice přede mnou v řadě však růži dokonalou češtinou odmítá. » My v Americe těmito komunistickými zvyky opovrhujeme! Máme pro ženy lepší svátky.« Mladý prodavač se ale k mému překvapení nedal : »Madam, to nejsou žádný komunistický, ale americký zvyky. To je připomínka protestu amerických žen. Možná to ten náš včerejší režim s péčí o ženský trochu přehnal, ale vím, co říkám.«


Ukrajinská armáda připravuje masivní útok, americké ztráty na Ukrajině asi 450 osob (svodka ze dne 11.03.2015)

napsali Ernest, MP a vlk s přispěním dalších
12.3.2015  Kosa zostra neboli https://vlkovobloguje.wordpress.com/


Pokračující boje, ostřelování doněckého letiště ukrajinskou armádou, teror ukrajinských nácků na okupovaných územích, skandální korespondence voliče ANO s ministrem Stropnickým, zatýkání za práci v parlamentu, typy na čtení z českého a slovenského internetu ... a další ...

Tlačíme Rusko do kouta? Riskujeme skokový přechod z míru do jaderného útoku. USA by asi nereagovaly a Merkelová nechce v Evropě radioaktivní poušť

Rozhovor s analytikem Jaroslavem Štefcem  
12.3.2015 Parlamentní Listy

Vojenský analytik Jaroslav Štefec, někdejší ředitel Národního úřadu pro vyzbrojování, v analytickém rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz přispívá do debaty o vojenské aktivitě USA v Evropě, hrozbě ,,hybridní války" Ruska proti nám a bojeschopnosti české armády. Sděluje i to, co sám označuje za ,,tabu": Vliv hrozby jaderné války na rozhodování evropských politiků v poměru k uvažování establishmentu USA.

středa 11. března 2015

Kyjev: armáda je utvářena z "narkomanů a kreténů"

12. 3. 2015   zdroj
Západní experti Kyjevu o překot vysvětlují, že celá série porážek ukrajinské armády od domobranců Donbasu před příměřím není spojena s nedostatkem moderních zbraní, ale s velmi nízkou morálkou. 11.března poradce prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka Jurij Birjukov našel "jedinečný způsob", jak podržet vojáky a důstojníky.

Šílení střelci a sociální patologie dnešního světa

11. 3. 2015
Rozhovor Evy Hůlkové s Ivanem Davidem na stanici Český rozhlas Plus

Audiozáznam   zde

Greenspan v očekávání velkého otřesu v USA

11. 3. 2015    zdroj a zdroj
Minulý měsíc vešlo ve známost, že bývalý předseda Federálního rezervního systému (FED) Alan Greenspan, architekt měnové politiky USA v období čtyř prezidentů, předpokládá významnou událost na trhu v důsledku "napumpování do systému" triliónů dolarů v posledních několika letech.

V ČT prý funguje nepsaný zákon: Kdo není pravdoláskař, nemá tu co pohledávat. Znalec televizního prostředí Hreha promlouvá o novinářském, odborářském a uměleckém klanu

Radim Hreha
11. 3. 2015   Parlamentní Listy

Mediální analytik a bývalý ředitel Slovenské televize Radim Hreha v souvislosti s kritikou, jíž je v poslední době včetně té od hlavy státu vystavena Česká televize, upozorňuje na to, že žádný z jejích šéfů nedokázal ve zpravodajství nastavit podmínky k otevřené diskusi pestrých názorových proudů. Proto klan unikátně placených redaktorů, odtržených od reality, postrádá zpětnou vazbu a vysílá čím dál větší objem virtuální reality.

Vojska USA už jsou na Ukrajině. Rozpory v NATO sílí. I německá vláda už mluví o amerických lžích

Václav Danda
11. 3. 2015       Protiproud
Paní Johnsonová potká paní Smithovou a ptá se jí, jak se má. „A co děti?“ „Moji kluci jsou v pohodě,“ odpovídá dáma. „Nejstarší Jack je vojenský poradce na Ukrajině, Willy je v Iráku, Raul slouží na lodi u Gibraltaru, Johny je v súdánském Darfouru a nejmladší Tod je zrovna v Afghánistánu.“ „A co manžel?“ ptá se paní Johnsonová. „Ten jezdí po Evropě v rámci přednáškového turné, v němž vysvětluje Evropanům, jak nebezpečně rozpínavý je Putinův režim…“

 Zamyšlení nad gradující mezinárodní krizí, kterou charakterizuje nervozita Washingtonu, obavy některých evropských vlád ze „zbytečné“ války s Ruskem a lži jak opsané od pražské kavárny.

Spojené státy vytvořily novou zbraň hromadného ničení

Alexandr Zapolskis
11. 3. 2015      Outsidermédia
Vzpomeňme starořímskou moudrost: hledej toho, komu to prospívá. Jeví se to tak, že hlavní ztráty z destabilizace Blízkého východu ponese Evropa, hlavně ztráty ekonomické. Tak se ptejme, komu prospívá ekonomický a politický úpadek EU.

70. výročí Druhé světové války: jet do Moskvy, nebo do Kyjeva ?

11. 3. 2015   Sputník news

Před hlavami států vyvstala nelehká otázka. Kam jet na oslavy 70. výročí Vítězství ve Druhé světové válce a čí pozvání přijmout – Kyjeva, nebo Moskvy?
„Prezidente, přijměte pozvání z Moskvy!" S takovou výzvou se na hlavu státu obrátilo 53 osobností, které podepsali „otevřený dopis". Přesvědčují v něm Andreje Kisku, aby přijal pozvání ruského prezidenta Vladimíra Putina a oslavil 70. Výročí vítězství nad fašismem v Moskvě. Jeden ze signatářů, bývalý slovenský premiér Ján Čarnogurský  vysvětlil, proč se rozhodl na prezidenta obrátit veřejně.

Němcovova vražda – více otázek, než odpovědí

The Saker
11. 3. 2015   Zvědavec
Podle RT Zaur Dadajev, který se údajně přiznal k účasti na Němcovově vraždě, řekl, že tento zločin zorganizoval jako odplatu za „negativní komentáře o muslimech a islámu“ tohoto opozičního vůdce, jak uvedl zdroj Rosbalt v orgánech činných v trestním řízení. Zní to věrohodně?
Ani ne. Možné? Předpokládám. Ale věrohodné?

Orwellovský přístup ke konfliktu na Ukrajině

Pavel Letko
11.3.2015 E-republika
 

Polemika s tzv. křesťanským magazínem „Christnet“ ohledně článku o Ukrajině od Milana Mareše. Viz George Orwell, v románu 1984: „Kdo ovládá minulost, ovládá budoucnost, a kdo ovládá přítomnost, ovládá minulost“. 
Byla Rudá armáda jedinou armádou znásilňovatelkou a zlodějkou ve 2. světové válce...?

Břetislav Olšer
11. 3. 2015   blog idnes
Včera byl nejkrásnější jarní den roku 2015; jakoby chtěl osud s blankytnou oblohou poděkovat všem, kteří před 70 roky zahájili Ostravsko-opavskou operaci, ne jejímž konci prý bylo bolavé štěstí s vůní šeříku. Vojska 1. a 4. ukrajinského frontu se 10. března 1945 vydala z polského území na strastiplnou cestu za svobodou severní Moravy a Slezska; jako Ostravan to vnímám o to pronikavěji...


Sankce proti Kyjevu?


11. 3. 2015      zdroj
Lavrov je přesvědčen, že Washington a Brusel musí uvalit sankce na Ukrajinu, aby donutily kyjevskou vládu uskutečňovat politiku Západu, přesně tak, jako jsou sankce využívány proti Rusku. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov navrhl Západu, aby byla zvážena možnost uvalení sankcí na Kyjev, aby byl přinucen plnit Minské dohody.

Odškodnění za nacistické zločiny Tsipras vyčítá Německu kličkování v otázce reparací


11. 3. 2015            zdroj
Jsou to celkové pohledávky až 332 miliard EUR, o kterých chtějí Athény znovu vyjednávat s Německem. Parlamentní výbor se má zabývat otázkami reparací po 2. světové válce. Nová řecká vláda chce znovu přezkoumat pohledávky reparací vůči Německu. Ministerský předseda Alexis Tsipras pověřil parlamentní výbor, aby se zabýval tímto tématem. Jde o miliardové reparace za utrpěné bezpráví během 2. světové války.

Michail Chazin: Rusko a vrásky „pravdolásky“

11.3.2015   Střípky ze světa

Prognóza očima ekonoma, na nějž „kavárna“ nemá
Ruský ekonom Michail Chazin je z mozků, na nichž sudičky nešetřily. Na metanol, jímž si rasuje zrak „pravdoláska“, nabízí skvělý protijed. Neskrblí jím ani v čerstvé prognóze, co Rusko čeká v roce 2015. Psal ji už od ledna.

Obviňovaný z vraždy Němcova se zřekl přiznání viny

11. 3. 2015      sputníknews
Zaur Dadajev, obviňovaný z vraždy Borise Němcova a předpokládaný vykonavatel zločinu, se zřekl svého přiznání viny. Oznámil to v besedě s ochránci lidských práv ze Společenské pozorovací komise. „V okamžiku zadržení jsem byl se svým přítelem a bývalým podřízeným Ruslanem Jusupovem. A řekli mi, že když se k tomu přiznám, propustí ho. Přistoupil jsem na to", vysvětlil.

Ukrajinská svodka ze dne 10.3.2015

napsali Ernest, MP a vlk s přispěním dalších
11. 3. 2015 Kosa Zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/


Na některých místech se rozhořívají intenzivní boje, v dlouhé příměří nikdo nevěří, ukrajinská armáda posiluje a přeskupuje jednotky a chystá novou konfrontaci, boje na přístupech k Mariupolu, Minské dohody nejsou plněny,  Kyjev záměrně oddaluje proce výměny zajatců "všechny za všechny" ... a další