Reklama

sobota 21. března 2015

Šokující obálka Špíglu: Merkelová obklopena nacisty

21. 3. 2015, zdroj: zde


Jeden z nejprestižnějších evropských časopisů, německý Der Spiegel, vyšel s obálkou, na které se směje německá kancléřka Angela Merkelová a je obklopena nacistickými důstojníky Wehrmachtu na pozadí aténských rozvalin.

Kyberberkut zveřejil další dokumenty získané z počítačové sítě Ministerstva informační politiky Ukrajiny

22. 3. 2015    zdroj
... dopis, který kolegům zaslala vedoucí oddělení informační politiky administrativy prezidenta Ukrajiny a zároveň i poslankyně za Blok Petra Porošenka Irina Friz. Poznamenejme, že tato dáma je zodpovědná za informační zajištění činnosti současného ukrajinského režimu.

Nelze člověku spravedlivému horovat za stranu Zaorálkovu

Lubomír Man
22. 3. 2015          
Dotázán v půli března loňského roku na svůj názor na ukrajinskou krizi, odpověděl tehdy čerstvý zahraniční ministr Zaorálek zhruba tak, že to celé je svědectvím toho, že se Rusko uchyluje ke své staré imperiální politice. Dotázán ve stejnou dobu a na totéž odpověděl někdejší ministr zahraničí v Nixonově vládě Henry Kissinger takto: Ukrajina je generální zkouškou na to, co chce Západ provést v Moskvě.

Podobnost čistě náhodná...?

Stanislav A. Hošek
21. 3. 2015
V týdnu, kdy byl Putin mimo dohled televizních kamer, podle jedněch si léčil záda (rakouský lékař), podle jiných byl za manželkou, která ve Švýcarsku rodila, jsem zaznamenal nejen mnoho spekulací, ale i několik poněkud méně známých informací, které jsem si dal trochu do souvislostí. Podle první údajný třetí nejdůležitější muž Ruska, bývalý agent KGB, Putinův přítel a poradce, Alexander Bortnikov, byl v únoru pozván do USA na Summit k boji proti extremismu. 

Doznání tajného rady: Vítání bratrských armád za všechny prachy. Vydala již americká ambasáda ceníky? Majitelé rudých karet mají poplach. Mrazivý smích

Petr Hájek
21. 3. 2015 Protiproud

Petr Hájek komentuje výzvu, kterou se „přátelé americké okupace České republiky“ dopustili nečekaného „doznání“ a adresuje jim prosbu důchodkyně o „vedlejšák“ v dolarech.

Portrét psychopata

Radkin Honzák
21.3.2015  Czech Free Press

Jelikož nejsem stapouch, ani sobý hnusec, rozdělím se zde o svůj čtenářský zážitek z knihy The Psychopath Test anglického novináře Jona Ronsona. Ta mě mimo jiné utvrdila v přesvědčení, že některým učebnicím v mém oboru by prospělo, kdyby je místo jejich autorů sepsali zasvěcení novináři, protože to umějí lépe.

Pavel Janeček 21.3.2015  CFP
 

Jsem značně znepokojen závažnými zprávami, které denně prosakují z médií ohledně zacházení s důchodci. Kolikrát se mi zdá, jako by penzisté byli nepotřební, jen přidělávali starosti a pokud nejsou zdrojem peněz, tak nejsou na nic. To je za celoživotní práci velmi špatné vysvědčení, se kterým se nemohu ztotožnit a věřím, že mi mnoho lidí dá v dnešní době za pravdu.

Poslankyně Bundestagu srovnala nepokoje ve Frankfurtu nad Mohanem s Majdanem


Vasilij Abljazimov
21. 3. 2015     zdroj a zdroj
Poslankyně Spolkového sněmu Heike Hänsel srovnala nepokoje ve Frankfurtu s Euromajdanem a obvinila západní média z pokrytectví, píše Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Branislav Fábry: Legitimita Krymu verzus legitimita Kosova

referendum krym 2014

Branislav Fábry
21.3.2015 Vaše věc

V posledných dňoch sa najmä v súvislosti s výročím pripojenia Krymu a Sevastopoľa k Rusku veľmi často diskutuje o analógiách medzi porušením územnej celistvosti Srbska (tzv. nezávislosť Kosova z februára 2008) a porušením územnej celistvosti Ukrajiny (Krym a Sevastopoľ v marci 2014). Už samotný fakt, že západní politici a mienkotvorné médiá túto analógiu tak ostro odsudzujú, je veľavravný: ukazuje to totiž, že nedocenili, akým významným precedensom sa Kosovo stane.

Nikdy, nikdy bych si nepomyslel, co se bude a může u nás dít...

Luděk Prokop
21. 3. 2015
K článku - viz Parlamentní listy: Myslel jsem, že tohle už u nás nezažijeme. Experti jsou ohromeni výroky, které padly u Jílkové v zuřivé debatě o Ukrajině a k debatě samotné. Nejnovější vydání pořadu České televize, Máte slovo s Michaelou Jílkovou, které proti sobě svedlo zastánce a odpůrce dodávek zbraní z České republiky na Ukrajinu, podle politologa Petra Sokola potvrdilo, že se velmi zásadně začíná zpochybňovat naše členství v NATO.

Proč a komu vadilo a vadí Rusko?

Ivo Šebestík 
21.3.2015  AltPress

(1. část)
Ruská federace má rozlohu 17 102 345 čtverečních kilometrů, s počtem obyvatel něco málo přes 146 miliónů je co do rozlohy největším státem planety, a to s plochou téměř dvakrát převyšující velikost evropského kontinentu, v jehož rámci jeho „evropská část“ zaujímá téměř polovinu. Na druhé straně co do počtu obyvatel Rusko zaujímá až deváté místo a také ve srovnání se svým největším geopolitickým a vojenským konkurentem, USA, dosahuje pouze poloviny jeho populace.

Ukrajinská svodka ze dne 20.03.2015

napsali MP, Mireček a vlk s přispěním dalších
https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Dneska musím začít sdělením, že nebude Ernestova část . A to pro příští tři dny, kdy má nějaké svoje pojížďky. Takže budeme bez ruské a opolčenské části.

Rusové se smějí Ukrajincům

21. 3. 2015  zdroj
...ačkoli posmívat se postiženým je hřích...
Umírá starý banderovec. Kolem se sešli všichni jeho příbuzní a poslouchají jeho poslední vůli:
- Chlapci, chraňte Putina!
- ???
- Nenávist k Putinovi je to jediné, co drží Ukrajinu pohromadě!

pátek 20. března 2015

EU začala bojovat s ruskou propagandou: vypracuje plán boje s dezinformací Ruska

 21. 3. 2015    zdroj a zdroj
Hlava diplomacie EU Federica Mogherini bude muset připravit plán, jak čelit "dezinformaci ze strany Ruska" při vysvětlování ukrajinského konfliktu. Oznámil to předseda Evropské rady Donald Tusk. Informovala o tom agentura RIA Novosti.

Projev Sahry Wagenknecht v debatě Bundestagu 19.3.2015 k prohlášení vlády k Evropské radě 19/20 . 3. 2015: „ Získejte zpět naše peníze od bank a řecké horní vrstvy!“

Sahra Wagenknecht
21. 3. 2015    zdroj
Pane prezidente!.Vážené dámy a pánové!Paní kancléřko!
Ve svých nejlepších dobách měla německá zahraniční politika dvě priority. Byly to evropská jednota a politika dobrých sousedských vztahů s Ruskem. Nevybízí Vás to k zamyšlení, paní Merkelová-prosím, kdybyste mohla poslouchat- že právě deset let poté,co jste převzala úřad kancléřky, se v Evropě daří nacionalismu a rozporům jako nikdy předtím a ve vztahu k Rusku politika uvolňování napětí ustoupila studené válce?

Ministerstvo obrany Ukrajiny vytváří "územní náborová střediska"


21. 3. 2015    zdroj
Důvodem pro zřízení náborových středisek je skutečnost, že vojáci, kteří se rozhodli dobrovolně vstoupit do řad ukrajinské armády, jsou při plnění bojových úkolů nejefektivnější.

Ukrajinská svodka z 19.3.2015 - doplněno

napsali Ernest, MP, Mireček a vlk s přispěním dalších
20.3.2015  Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/Teror pravoseků v ulicích Konstantinovky, pohřeb zabité Polinky, zločiny ukrajinských ozbrojenců proti civilnímu obyvatelstvu nikdo nevyšetřuje, válečná opatření proti spekulantům,

Má konvoj odvrátit válku, anebo ji rozpoutat?

Eric Best
20. 03. 2015 Friday Edition
Průjezd konvoje amerických vojenských jednotek a armádní techniky naplánovaný na konec měsíce je pro české koaliční partnery rychlou a snadnou cestou, jak ukázat, že jsou dobrými členy NATO. Koalice alespoň dočasně utiší jakékoli pochybnosti ohledně své angažovanosti a dostojí rčení, které se na její adresu často používá, že činy jsou mocnější než (Zemanova) slova.

V Náhorním Karabachu se opět bojuje!


20.3.2015  zdroj

Jak uvádějí mezinárodní zpravodajské agentury, v Náhorním Karabachu opět vzplanul konflikt. Nejméně 3 vojáci byli zabiti a 4 zraněni při střetech mezi arménskými a ázerbájdžánskými vojsky.

Ukrajina dělá vše pro ukončení své existence

20. 3. 2015    zdroj
Pokud Kyjev znovu začne válku, čekají ho další těžké porážky, domnívá se expert. "Očekávat od společnosti, která zasedla v Kyjevě, něco jiného, ​​než je přijetí takzvaného "rozhodnutí o zvláštním statusu pro území Donbasu", a ještě i " dočasně okupovaného", by bylo naivní," řekl šéfredaktor časopisu "Národní obrana" Igor Korotčenko 18.března dopisovateli IA Regnum.

Ukrajina se nehodlá měnit, Donbas tam tedy nemá co dělat

20. 3. 2015    zdroj
Vyhlášené republiky jsou nuceny konstatovat, že všechny akce Kyjeva výmluvně svědčí o tom, že Ukrajina pošlapává hlavní tezi Minských dohod a že se nehodlá měnit. V souvislosti s tímto a z tohoto důvodu Donbas bude nejspíše žít odděleně od ní a podle vlastních zákonů. Prohlásil to dnes lídr Luganské lidové republiky Igor Plotnický, jehož cituje Luganské informační centrum. Přičemž neskrýval, že skutečnost, že Donbas si bude udržovat "distanc" od Ukrajiny, je "štěstí".

Před summitem v Bruselu: Sankce proti Rusku - malé státy reptají proti EU

20. 3. 2015    zdroj
Evropská unie je kvůli sankcím proti Rusku rozštěpena. EU dala nyní podnět, aby se rozhodnutí o dalším postupu delegovalo na Angelu Merkelovou a Francois Hollanda. Kritici sankcí doufají, že Francie by kvůli nastávajícím volbám mohla hlasovat proti tvrdé linii. Postoj Německa je nejasný.Američané tvrdí, že Merkelová stojí za kurzem, který požaduje Washington.

čtvrtek 19. března 2015

BLESKovka: Rusko svolalo Radu bezpečnosti OSN kvůli neplnění minských dohod

19. 3. 2015, zdroj: zde

Tiskový mluvčí Stálé mise Ruské federace při OSN, Alexej Zajcev řekl, že RB OSN na popud Ruska nyní diskutuje za zavřenými dveřmi o nevyplnění souboru opatření k realizaci dohod z Minsku ze 12. února 2015 - řekl Zajcev.

Církev požehná, armáda dá do latě

Marek Řezanka
20.3. 2015  Altpress 

Ještě za vlády Nečasova kabinetu se sociální demokracie mohla v boji proti církevním restitucím přetrhnout. Někteří si ještě pamatujeme B. Sobotku na Klárově (červenec 2012), jak plamenně kázal proti těmto nepravostem a sliboval s nimi zatočit. Některé své voliče si ČSSD pohněvala plakáty, na nichž ruka prelátova přijímá žok, na který nemá nárok.

A pak, že mají v Německu větší pořádek!

Volker Pispers
19. 3. 2015, zdroj: YouTube, video - německý satirik Volker Pispers: To USA ve světě podporují všechny svině a zločince.

Nemají. To u nás máme všechny herce, komedianty, baviče, satiriky a příbuzné živnosti pěkně v jednom šiku. Kolegům v Německu se nedaří udržet pořádek, pořád tam někdo vystrkuje růžky. Neuhlídali satirický pořad "Die Anstalt", proklouzl jim Volker Pispers. A do toho navíc novinář Ulfkotte, ve kterém se probudilo svědomí a nebojácná poslankyně Wagenknechtová a ...

Motto stranických sjezdů: Ano, šéfe


Marek Řezanka
19.3. 2015 Altpress

Dvě ze tří vládních stran již mají sjezd za sebou, jednu tato „sláva“ teprve čeká.
V posledních dnech jsme si mohli přečíst řadu zamyšlení, jež se shodovala na závěru, že ČSSD přece jenom funguje jako demokratická strana, kdežto v hnutí ANO srazí sto procent členů špičky i paty k sobě a salutuje před jediným nezpochybnitelným leaderem. Od hesla „Ano, bude líp“, se tak snadno dostáváme k „Ano, šéfe“. A vůbec se nejedná o kulinářský zážitek.

Ještě ke sjezdu ČSSD

Pavel Letko
19.3.2015  e-Republika

Na co nám jsou politici a politická strana, která manipuluje dolních deset milionů, aby šli tam, kam je vede jedno procento nejbohatších? Sociální demokracie plní svou historickou úlohu naruby.

USA vítají hrubé porušení minských dohod

Sergej Lavrov
19. 3. 2015, zdroj: zde


USA vítají hrubé porušení minských dohod Kyjevem a podněcují ho k vojenskému řešení
krize, řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Moskva považuje za zcela nepřijatelné pokusy narušit minské dohody, Ruská federace to nedovolí, zdůraznil ministr.

Nesmíme dopustit "sklouzávání situace (na Ukrajině) po nakloněné rovině" řekl ruský ministr zahraničí.
Myslím, že dozrál čas na rozhovor v "normandském formátu" - dodal.

Ukrajinská svodka ze dne 18.3.2015

napsali Ernest, MP, Mireček a vlk s přispěním dalších 
19.3.2015  Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Obamovo přiznání o Islámském státu, uvedení na pravou míru včerejší mýlky ohledně 'raket ve vagonech na ostravském nádraží', neustálé přestřelky, teror ukrajinských sil v Konstantinovce, v kyjevských věznicích a koncentrácích strádá 2000 zajatých opolčenců, mnohé z nich ukrajinští nacisté nehodlají vyměnit za své zajatce... a další ...

Do DLR se začaly dodávat výrobky z Ruska


19. 3. 2015     zdroj
Právě dnes (18. března) se na území DLR začalo dovážet zboží z Ruska, řekl 18. března vůdce DLR Alexandr Zacharčenko. Informoval o tom korespondent IA Regnum.

Byl zřízen Den Národní gardy Ukrajiny


19. 3. 2015     zdroj
Prezident Petr Porošenko svým dekretem zřídil den Národní gardy Ukrajiny, který se bude slavit každoročně 26. března.

Česká média začala na objednávku vyhrožovat občanům, aby je odradila od protestů proti Dragounské jízdě americké armády.

19.3. 2015   Zvědavec
Házení rajčat na Zemana je OK, na amerického vojáka nikoliv!
Jak nás upozornil jeden ze čtenářů AE News, na serveru TN.cz byl uveřejněn článek, který varuje občany před jakýmkoliv odporem a protestem před americkou armádou během jejího průjezdu a dočasného pobytu na území republiky. Dikce je zjevná, článek je naprosto evidentně zpracován někým z ministerstva obrany ČR. Podobná varování znají pamětnící z roku 1968, kdy státní úřady podobně varovaly před protesty proti okupačním vojskům Varšavské smlouvy.

Co by se asi stalo, kdyby měli Rusové základny na hranicích USA, jak to jim činí US Army?

Břetislav Olšer
19.3.2015   blog idnes
Svět začíná být čím dál podivnější; prostě se řítí do ďáblovy řiti, a proto je vše vzhůru nohama; zlo se prezentuje jako cesta dobra, válečné násilí je prý jen nástrojem pokoje a míru, mučení vězňů je vysvětlováno jako jediný správný smysl, jak chránit lidi před extrémisty, propagandistické mediální kampaně jsou nazývány akcemi nezávislých sdělovacích prostředků a budování vojenských základen na hranicích cizích států je jen ochrana vlastních zájmů na úkor jiných, hlavně mrtvých nevinných lidí...

Armádní noviny důrazně varují ty, co by chtěli zakročit proti konvoji USA

19. 3. 2015   ParlamentníListy

Na přelomu března a dubna budou na českých komunikacích k vidění americké osmikolové obněnce Stryker a další součásti kolony americké armády, spektakulárně projíždějící Evropou. Lidé, kteří konvoj připravují, se budou muset zaměřit i na jeho bezpečnost, protože se množí výzvy odpůrců k zablokování průjezdu. Lidové noviny upozorňují, že policie je připravena zakročit proti narušení pořádku.

Mirko Němcová, jděte už konečně k čertu!

Josef Myslín
19.3.2015  blog autora

Vysoce nevážená paní Němcová, 


dlouho jsem váhal, neboť času rozhodně nemám nazbyt, notabene pak k tomu, abych se věnoval někomu, jehož politická kariéra je fakticky u konce a kdo jen zoufale kope kolem sebe v zoufalé snaze vrátit se na výsluní. Nicméně vaše poslední výroky týkající se prezidenta republiky a jeho plánované cesty do Moskvy jaksi způsobilo, že pohár mé trpělivosti přetekl. A já si našel čas potřebný k napsání tohoto otevřeného dopisu.

Molotovovými koktejly proti americké armádě

rozhovor vedla Jana Petrova
19.3.2015  Sputnik


Českou republikou projede na přelomu března a dubna americká armáda. Čeští aktivisté budou proti akci protestovat. „Rozhodnutí o průjezdu amerických vojsk považuji za nebetyčnou zhůvěřilost a provokaci,“ uvedla v rozhovoru pro Sputnik tisková mluvčí iniciativy Ne základnám Eva Novotná.

K výročí Krymu, co ve filmu nebylo

TauRus
18.03.2015   Levá net  a blog Andreje Kuprikova
 

Události popisuje místní obyvatel.

- Odjíždět jsem se nechystal. Za prvé, není kam. Za druhé, ne proto můj děd osvobozoval Krym od fašistů, aby jeho vnuk jím ho daroval. Připravoval jsem se na nejhorší. Obzvlášť jestli vezmu v potaz, že žiji v rajónu, kde je plno Tatarů. Každou chvíli jsem čekal, že začnou lámat dveře a viděl jsem tváře sousedů... Měl jsem takový pocit, že v noci brousí nože. Jedno uklidňovalo, že jen tak mě nedostanou... a pár si s sebou přes řeku Styx vezmu. Potom se objevil Babaj s kamarády a začalo to být klidnější.

Krym má k oslavám důvod

Petr Uhl (foto H.Štembera, PL)
Petr Uhl
19. 03. 2015  


Na Krymu se nyní slaví první výročí jeho návratu do Ruska. Od loňského 16. března, kdy parlament a vláda autonomního, avšak ještě Kyjevu podléhajícího Krymu tam uspořádaly referendum, šly události ráz na ráz. Dvacet let se na Krymu celkem nic nedělo, jeho obyvatelstvo jen trpělo postupným rozkladem státu, ovládaného oligarchy. A závidělo Rusku, kde se Vladimíru Putinovi do značné míry podařilo gubernátory - oligarchy zkrotit.

středa 18. března 2015

Bratříčku, otvírej vrátka: Američtí dragouni se valí na Prahu.

Michal Semín
18. 3. 2015   Protiproud
Cvičně si vystřelí na rozhlas a na muzeum. Zvláštní honorář pro Kocába. Křehčené šeříky. Sraz na Havlově letišti. Družba bude! Tajné informace, uniklé ze strategické porady devětadevadesáti Pragumáků SČAP (Svaz česko-amerického přátelství) na americké ambasádě v Praze

Utajování lánské schůzky navrhl Milan Chovanec, prozradil Jaromír Tejc

Jeroným Tejc
18. 3. 2015   První zprávy
Puč je fuč
Ještě jednou se vyjádřil také k pověstné schůzce z Lán s prezidentem Zemanem z podzimu 2013. Pozval jej na ni Michal Hašek. Po schůzce prý v jednu chvíli uvažoval o konci své kariéry, protože cítil na svou osobu velký tlak, ačkoli v minulosti neměl žádný skandál a onu kampaň proti své osobě považoval za nespravedlivou. Ale za schůzku přijal politickou odpovědnost. Jinak Tejc prozradil, že utajování schůzky v Lánech navrhl Milan Chovanec. "Po tom roce už je puč fuč a není třeba, abychom se k němu neustále vraceli," ukončil vzpomínání.

Milice v Konstantinovce dostala povolení ke střelbě do demonstrantů


18. 3. 2015     zdroj
Poradce ministra vnitra Ukrajiny, poslanec z frakce "Národní fronta" Anton Geraščenko ve vysílání kanálu "112 Ukrajina" uvedl, že pokud se někdo v Kostantinovce pokusí využít nehody s účastí BVP pro masová střetnutí, zahájí milice palbu s cílem zasáhnout.Anton Geraščenko prohlásil, že milice tak učiní okamžitě, pokud nebude čas na varovný výstřel.

Válka kultur: Evropská centrální banka slaví: Tanky, ostnatý drát, žádný tisk

18. 3. 2015           zdroj
Evropská centrální banka otvírá ve středu svou novou administrativní budovu ve Frankfurtu. Policie chrání intimní akci kvůli očekávaným protestům Blockupy gigantickým nasazením. Impozantní okázalost vypovídá mnohé o poměru nových feudálních institucí ke společnosti, která je musí financovat. Otevření nové administrativní věže , zaplacené z peněz daňových poplatníků, doprovází kulturní program, který vypovídá mnohé o společenském postavení této instituce. Už od pondělí se prostor kolem budovy podobá pevnosti. Jedna čtenářka to komentuje v ne zrovna revolučních novinách Frankfurter Allgemeine Zeitung:

Rozpočtová odpovědnost a vyšší ne-moc


18.3.2015  e-Republika

Ústavní zákon o rozpočtové odpovědnosti je mnohaleté téma českých poslanců. Momentálně je ve sněmovně čtvrtý pokus o schválení pravidel pro nezodpovědné vlády.

Mezinárodní měnový fond BRICS pro 41% obyvatel zeměkoule

Květa Pohlhammer Lauterbachová
18.3.2015   e-Republika

Konec dominace petrodolaru se blíží a financování USA jinými státy díky recyklaci petrodolaru bude stále těžší. I kdyby padla na oltář záchrany dolaru celá Evropa.

Nepřítelem ČR není Rusko, ale agresivní politika USA

Jaromír Petřík
18. 3. 2015   (zasláno autorem)

Petice Prezidente, odejděte namířená proti Miloši Zemanovi dorazila do Senátu. Autoři petice s 11 126 podpisy požadují, aby Senát nechal prošetřit činy prezidenta Miloše Zemana a zvážil ústavní žalobu na něj. Důvodem je proruská propaganda, kterou podle organizátora petice Michala Majznera prezident šíří.

Kapsle s kyanidem draselným pro ukrajinské důchodce

18. 3. 2015     zdroj
Pokud nebudou sníženy sazby na plyn a teplo, pak bude jednodušší Ukrajincům okamžitě vydat kyanid draselný. Řekl to během zasedání schvalovacího výboru Nejvyšší rady 16. března šéf Radikální strany Oleg Ljaško. Informoval o tom dopisovatel IA REGNUM.

Sobotkova podfukářská demokracie

Eric Best
18. 03. 2015 Final Word
Jestliže dříve kapitalismus definovaly zásady Adama Smithe, podle nichž zákazníci platí přiměřenou cenu za dobrý produkt, nyní žijeme v éře podfukářského kapitalismu, kdy je cílem vmanipulovat zákazníky do koupě něčeho, co by jinak po přečtení drobného písma možná nechtěli. To samé se děje s demokracií. 

Ti, kdo (ne)zaplatí

Marek Řezanka
18. 3. 2015   Disidenti

Pokud se nám na chvíli podaří odpoutat od vyhrocených mezinárodních vztahů, které čím dál více zavánějí možností celosvětového konfliktu – a zaměříme svůj pohled na domácí parket, těžko říci, zda se máme křečovitě smát – či hořce zaplakat.

Ukrajinská svodka ze dne 17.3.2015 (doplněná o MP)

napsali Ernest, MP, Mireček a vlk s přispěním dalších
18.3.2015 Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Neustálé porušování příměří, boje u Mariupolu, ukrové skrývají těžké dělostřelecké systémy před pozorovateli OBSE, vzpoura občanů v okupované Konstantinovce potlačována jednotkami Pravého sektoru, přes zatýkání ve městě protestní srocení občanů pokračuje, hřivna opět klesá, západní prameny hovoří o možné vině ukrajinské strany na sestřelení letadla na lince MH17, americká propaganda pracuje v podobném duchu jako před útokom na Afganistan a Irák ... a další ...

Tiché šílenství finančních trhů


18.3.2015   E-republika

Lidé nechtějí věřit, když jim říkáme, že mají v peněžence místo peněz jen poukázky na sny. A že přestali mluvit o práci a o produktivních vztazích, a melou jen o těch poukázkách. Tak se jim podívejme na zoubek. První graf je nejdůležitější, je to výkon světové ekonomiky v tzv. formátu Global Gross Domestic Product (GDP) v letech 2004-2014, a to v miliardách dolarů. Nic na tom není, představte si roční výdělek v domácnosti, a převeďte to na zeměkouli.