Reklama

sobota 28. března 2015

Jízda v protisměru


Lenka Procházková
28.3.2015
(projev pronesený 28. 3. 2015 na demonstraci na Václavském náměstí)

V listopadu 1989 se Václavské náměstí zaplnilo lidmi, kteří už odmítli tolerovat normalizovaný život a chtěli se vrátit k idejím Pražského jara. Pod dohledem patrona české země svatého Václava dali normalizátorům výpověď. Jiný Václav, který je zatím svatořečen jen americkým kongresem, nám tehdy slíbil, že obrodný proces, uložený dvacet let v mrazáku, zase rozmrazíme. Brzy však zjistil, že k tomu nemá požehnání ze Západu. A tak se věnoval „smysluplnějším“ vizím, jejichž naplnění může dnes sledovat alespoň z fasády Národního muzea.

Důvodem pro odvolání Kolomojského byl telefonát z Ameriky

28. 3. 2015      zdroj
Ukrajinský poslanec z Bloku Petra Porošenka Sergej Leščenko řekl, co sehrálo klíčovou roli pro odvolání gubernátora Dněpropetrovské oblasti Igora Kolomojského. Informovala o tom agentura "Gordon".

Zdá se, že Kolomojský kolo boje za rezort ropy a zemního plynu s Porošenkem prohrál, ale není tomu tak...

28. 3. 2015   zdroj
Pro USA jsou ukrajinští oligarchové něco jako domorodci v Africe. Porošenko s Kolomojským budou bojovat až do vzájemného fyzického zničení se. Zdá se, že Kolomojský kolo boje za rezort ropy a zemního plynu s Porošenkem prohrál, ale není tomu tak (video), Rostislav Iščenko, prezident Centra systémové analýzy a prognózy.

Tichá smrt v zahradě Edenu – následky válek v zálivu

28. 3. 2015    zdrojDoprovodný text Karin Leukefeld k pořadu Bavorské televize 1.4.2015, 19.00 – 19.45 (z programu tv ARD): Jen během válek v Iráku v letech 1999 – 2003 bylo podle odhadů ekologického programu OSN /UNEP/ použito až 2000 tun munice s ochuzeným uranem. Použité zbraně zanechávají své stopy. 300 oblastí v Iráku, zejména na jihu země, jsou zamořené a potřebují naléhavě vyčistit. Enormní nárůst rakovin, porodů mrtvých dětí a hrůzné znetvořeniny u novorozenců trápí lidi. Oficiální studie o příčinách těchto onemocnění neexistují. Neoficiální studie nejsou respektovány.

Ukrajinská svodka ze dne 27.3.2015

napsali Ernest, MP, Mireček a vlk s přispěním dalších 
28.3.2015   Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/ 

Ukrajinská strana podvádí jak při výměně zajatců, tak při odsunu těžkého dělostřelectva od linie fronty. Spor Porošenko - Kolomojský - komentáře. Příprava ukrajinské ofenzívy proti DLR a LLR.

Stropnický ubytuje Amíky hůř než houmlesáky?

Radim Valenčík   

28. 3.  2015    Radimvalenčíkpíše 
Stropnický: "Průjezd amerického konvoje přes Českou republiku bude podle ministra obrany Martina Stropnického stát přesně 175 780 korun. Celou tuto částku, která obsahuje ubytování a stravu, Česku americká strana uhradí." - Cca 500 vojáků (někteří budou hlídat a nespat v ubytovně) x 2 dny = 150 Kč (6 dolarů) za ubytování a stravu?! Safra, to té vzácné návštěvě nedáme ani all inclusive? Dyť jsou na tom húř než syrští uprchlíci. To se mně nelíbí. zdroj
Pozn. red.: Radim Valenčík je matematik, ale toto by mohl spočítat i herec.

Demonstrace zaostalosti USA

© AP Photo/ Mindaugas Kulbis

28. 3. 2015, zdroj: sputnik


Huffington Post: americký konvoj v EU ukázal světu zaostalost USA


USA ve své zahraniční politice používají metody, které měly úspěch v minulosti, ale vůbec se nehodí do 21. století. Myslí si to sloupkař Huffington Post Sarwar Kashmeri, který zároveň působí jako vědecký pracovník Asociace pro zahraniční politiku a profesor Norwichské university.

NATO proniklo do nejtajnějšího zařízení ruské armády. S pozvánkou od Putina.

28. 3. 2015, zdroj: 1tv.ru (video)

To tu ještě nebylo! Do velitelského Centra národní obrany RF pozvali vojenské zástupce, především ze zemí NATO, na vyhodnocení cvičení, které probíhalo v posledních šesti dnech v Rusku.pátek 27. března 2015

Kolomojskyj si založil vlastní Lidové milice, aby chránil majetek dělnické třídy či svůj?

Břetislav Olšer
27. 3. 2015   blog idnes
Nejlepší obranou je útok. Přesně tak se zachoval oligarcha a prezident Ukrajiny Petro Porošenko, když odvolal z funkce gubernátora Dněpropetrovské oblasti Ihora Kolomojského (52). Prý tím vyhověl žádosti jeho samotného. Já na bráchu, brácha na mě, avšak známe své Pappenheimské, "znát své lidi, vědět, co v nich vězí" (dle hraběte Gottfrieda Pappenheima). Česky; po upotřebení odložit...

Jak nejlépe se chovat při projíždění cizího vojenského konvoje?

Luděk Prokop
27. 3. 2015
Na dané téma již toho bylo napsáno mnoho a správná odpověď v mlze. Vždy se najde skupina odpůrců k čemukoli, co má být vykonáno k dobru občanů. V daném případě odpůrců konvoje neschopných přijmout teorii o „průjezdní“demonstraci odhodlání s nesobeckou připraveností USA, (co by jednoznačných vůdčích a nadřízených sil, ve spolku NATO), odhodlání přijít nám, občanům ČR, v případě náznaku napadení předem vytipovaným a určeným pachatelem, ku pomoci, a pokládat za nás životy. 


Porošenko: "Nepřátelé vytvořili z Národní gardy Ukrajiny strašáka, což je pro ni nejvyšší možné ohodnocení"


27. 3. 2015     zdroj
Prezident také vyzval Národní gardu, aby "nezvolňovala" a byla připravena "kdykoli se postavit na odpor nepříteli". Národní garda Ukrajiny slaví teprve první výročí svého založení, ale "spoluobčané si jí váží a nepřátelé bojí," řekl 26. března prezident Ukrajiny Petr Porošenko na slavnostním předávání diplomů absolventům Charkovské národní akademie Národní gardy Ukrajiny. Informoval o tom dopisovatel IA Regnum.

Jsou Rusové v EU podlidé?


Stanislav Huml
27. 3. 2015    zdroj  (zasláno autorem)
Právě vypukla další válka. Jemen. Zase se bombarduje a umírají lidé. Jiná parta podřezává křesťany. Rozbitý je celý sever Afriky, vraždí se turisté. Zabíjí se na Ukrajině, kde se konflikt vleče a není příliš vůle jej ukončit. Dělíme se na lidi a podlidi, stejně jako v dobách minulých, o kterých jsem byl přesvědčen, že se již nikdy nebudou opakovat. Jsme nepoučitelní.

Demonstrace Stop TTIP!


Kyjev musí počítat s DLR a LLR


27. 3. 2015     zdroj
Státní tajemník - náměstek ministra zahraničí Ruské federace Grigorij Karasin po schůzce v "normandském formátu" v Paříži řekl, že "normandská čtyřka" se celkově dohodla, že Kyjev musí počítat s DLR a LLR, jednat s nimi a vést konzultace. Karasin o tom informoval novináře 25. března po ukončení setkání politických ředitelů "normandské čtyřky" o Ukrajině. Na této schůzce se v Paříži jednalo o přechodu od příměří na Donbasu a stažení těžké techniky k vlastnímu politickému procesu.

přeložila V. Grulichová

Provolání k armádě USA


27. 3. 2015  
Vítáme tě, americký vojáku!
Děkujeme vám, stateční američtí vojáci. Vy, kteří stojíte na stráži míru a demokracie, kteří nezištně bojujete po celé planetě, abyste přinesli spravedlivý řád všem dobrým lidem. Díky vám, že jste přijeli.

Ukrajinští fašisté nabírají bojovníky v Evropě

27. 3. 2015   Sputník
Ukrajinské fašistické uskupení Misanthropic Division nabírá bojovníky po Evropě. Na Ukrajině už toto uskupení otevřeně bojuje v řadách ultrapravicového batalionu Azov.
Německý novinář Thomas Eipeldauer se tomuto tématu věnoval a šetřil ho. V rozhovoru pro Rádio Sputnik uvedl následující: „Bojují tam desítky fašistů z celé Evropy".

Rusko pod útokem

Paul Craig Roberts
27.3.2015   Zvědavec
Zatímco Washington horlivě pracuje na podkopání dohody z Minska, které německá kancléřka Merkel a francouzský prezident Hollande dosáhli, aby zastavili vojenský konflikt na Ukrajině, poslal Washington Victorii Nuland do Arménie, aby tam zorganizovala „barevnou revoluci“, či puč, poslal Richarda Miles coby velvyslance do Kyrgyzstánu, aby tam učinil totéž, a poslal Pamelu Spratlen coby velvyslankyni do Uzbekistánu, aby si tam koupila loajalitu vlády a odtrhla ji od Ruska. Výsledkem by byl rozpad CSTO a před Rusko a Čínu by to postavilo destabilizaci tam, kde si to mohou dovolit nejméně.

Madsen: Bojkot oslav Dne vítězství Západem je výsměch dějinám

Wayne Madsen
27. 3. 2015    První zprávy  
To, že současní lídři Spojených států a jejich evropských „společníků“ odmítli zúčastnit se přehlídky na počest Dne vítězství v Moskvě, je výsměch dějinám ilustrující tendenci k volnému výkladu historických fakt na Západě, domnívá se americký investigativní novinář Wayne Madsen.

Moskvo, raduj se? Co může drasticky pomoci Rusku proti Západu.

Tereza Spencerová 
27. 3. 2015   Parlamentní listy
A praví: Budeme čučet na konvoj USA, TV ho bude laskat, my se pohádáme a pak nám dojde...

Lze přehlédnout 203 tanků?

27. 3. 2015, Petr Ďoubalík, zdroj: voicesevas1, voicesevas2, obse


Eduard Basurin pravidelně informuje novináře o všem, co se děje na jihovýchodě Ukrajiny. Včera oznámil, že Kyjev nadále porušuje minské dohody a nyní v demilitarizované zóně rozmístil 203 (jiné zdroje uvádějí 204) jednotek těžké vojenské techniky.


Vnucuje se otázka, jak dobře plní svou pozorovatelskou misi OBSE, vždyť taková alarmující a zásadní informace by jim rozhodně neměla uniknout a naopak jejich prostřednictvím by se měla protlačit až do všech velkých médií (média by si ji měla převzít).

Ukrajinská svodka ze dne 26.03.2015


napsali Ernest, MP, Mireček a vlk s přispěním dalších
27.3.2015  Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/
Opakované dennodenní porušování příměří ze strany ukrajinských ozbrojenců, mrví v autobusu, který najel na ukrajinskou minu, směšnosti ukrajinské protiruské propagandy (příklad), domobrana každým dnem očekává ukrajinský útok, transporty americké bojové techniky přes Rakousko do ČR, další vojenský materiál dodala Armáda ČR Kyjevu, rozpory ve výsledcích veřejného mínění v ČR, které se týkají konvoje ...

čtvrtek 26. března 2015

Kyjevská vyšetřovací komise vyhlásila "viníkem" oděské tragédie vítr

26. 3. 2015     zdroj a zdroj
Ukrajinští kriminalističtí experti jsou přesvědčeni, že v úmrtí 48 osob v Domě odborových svazů 2.května sehrál hlavní úlohu faktor počasí. Zvláštní vyšetřovací komise v Kyjevě zveřejnila předběžné výsledky série expertiz, které byly prováděny na místě událostí v průběhu 10 měsíců. V důsledku toho dospěli experti k závěru, že tragédii zavinil vítr.

Polsko chce trvalou přítomnost amerických jednotek

26. 3. 2015   zdroj
Polský ministr zahraničí Tomasz Siemoniak si přeje trvalou přítomnost amerických vojáků v Polsku. „ Doufám, že v tomto roce bude v Polsku cvičit 10 000 spojeneckých vojáků“, řekl v úterý v polském zpravodajském vysílání TVN 24. Již nyní existuje rotace amerického vojska v Polsku a pobaltských státech, které se v zemích na východě NATO zúčastní cvičení. „Američané řekli, že vojensky zůstanou v Polsku a ve Východní Evropě tak dlouho, jak to bude nutné. Myslím, že bychom si na to měli zvyknout“.

Pro připomenutíminulosti v současnosti: Jak se měl národ vyvíjeti v lůně veliké mocné říše

Oldřich Průša
26. 3. 2015
Bývaly chvíle, kdy Česká televize zažívala lepší časy, i když informovala o zlé době.
Pořad „Hledání ztraceného času“ s Karlem Čáslavským odvysílaný v ČT 2 z roku 1994. Trvá to 20 minut, ale opravdu nejde v žádném případě o čas ztracený! Jde o 15. březen a spolu s autorem pořadu se domnívám, že říkat rok není třeba.
Pozn.:
Protektorát /česky záštita/
„Pravda vítězí“ není ani přibližně to samé jako“Naší drahé vlasti zdar“
„Choďte vpravo“, se zachovalo, mnohým i vrylo.

Přesun vojsk USA je v rozporu se smlouvou NATO. Proč lžete?

Miroslav Polreich
26. 3. 2015   Parlamentní listy
Debaty českých politiků o přesunu vojsk USA postrádají jednu zásadní věc. Je o tom přesvědčen bývalý elitní zpravodajský důstojník a diplomat Miroslav Polreich. Podle něho je totiž přesun armády USA po našem území v rozporu se Smlouvou NATO, která zavazuje členské státy neprovádět jakékoli hrozby silou. Čeští politici se přeli, zda blížící se přejezd vojenské kolony armády Spojených států je, či není v rozporu s českou ústavou. Jenže podle doktora Miroslava Polreicha je zde mnohem vážnější záležitost, která prý přejezdem vojsk bude porušena – samotná Smlouva NATO.

Tank s českou SPZ v debalcevském kotli

26. 3. 2015, Petr Ďoubalík, zdroj: zde a YouTube, video
Máte pravdu, tanky nemají civilní státní poznávací značky. Existuje ale výjimka - jeden takový stojí zničený poblíž Debalceva na východě Ukrajiny. Jak se na tanku česká "eSPéZetka" objevila, je záhadou.

Putin je proti bojovým akcím v Jemenu

26. 3. 2015   Sputník
Ruský prezident Vladimír Putin a jeho íránský protějšek Hassan Rúhání si v telefonickém rozhovoru vyměnili názory na prudce se zhoršující situaci v Jemenu.Informaci oznámila tisková služba Kremlu.
„Z ruské strany je podtržena důležitost neprodleného ukončení bojů a aktivizace úsilí, včetně úsilí ze strany OSN, která budou mít za cíl vypracování variant mírového urovnání konfliktu", poznamenala tisková služba.

Nepovedený majdan ve Venezuele

Květa Pohlhammer Lauterbachová
26.3.2015 E-republika
 

Situace v Evropě se podobá situaci v devadesátých letech minulého století v Jižní Americe. Tolik prezident Maduro v rozhovoru pro francouzský list Le Monde v roce 2013.

James Petras: Harakiri kabaretní levice

                   


James Petras 

26. 3. 2015       Nemilosrdná diagnóza amerického znalce
Za „debaklem levicových vlád“ – „ve Francii, Řecku a Brazílii“ – „nejsou vojenské puče či machinace CIA“, ale „jejich vlastní kroky, dezertující od pokrokových programů, slibů a závazků,“ píše James Petras. Dnes už emeritní profesor newyorské Binghamton University i Saint Mary´s University v Halifaxu napsal 64 knih (vyšly v 29 jazycích) a přes 600 vědeckých statí (v American Sociological Review, British Journal of Sociology, Social Research či Journal of Peasant Studies).


Azarov: Převrat na Ukrajině řídily USA

26. 3. 2015   Sputník

USA od ukrajinského vedení požadovaly agresivní protiruskou politiku. Byly však odmítnuty, a tak přešly k činům. Prohlásil to bývalý ukrajinský premiér Nikolaj Azarov v rozhovoru pro italský list Il Giornale.

Kříž a meč


Marcin Mamon
26.3.2016 E-republika

Korčynský je velitelem "sotně Ježíše Krista" a v oficiálním "klubu" připravuje tzv. "dobrovolníky", kteří povedou ukrajinský džihád proti Rusům: "Potřebujeme, aby vzniklo něco jako křesťanský Talibán".


Jemen, klasický scénář US-politiky


26. 3. 2015   Svobodné novinyJak by vám líbilo, kdyby se nad Prahou proháněly americké ozbrojené drony a zabíjely civilní obyvatelstvo? Video ukazuje,( viz dole v příspěvku) co se dělo v hlavním městě Jemenu.
Po Libyi, Iráku, Sýrii, Afghánistánu následuje další strategický ústup USA. Podejme dva důvody nenávisti k USA politice v této zemi, o nichž jsme psali v rozmezí dvou let.

Lhali a okrádali při tragédii; včera je před kamerami televize v poutech odvedla policie

Břetislav Olšer
26.3.2015    blog idnes
Začněme tragikomickou bajkou; kradli, místo vyšetřování katastrofy omylem sestřeleného malajsijského letadla, které mělo být však jiné, na palubě s Putinem, ale pomatení Ukrajinci nechali spadnout civilní let s téměř třemi stovkami pasažérů. Velmi pravděpodobný atentát na prezidenta Ruska nevyšel, zato miliony na kontech ukrajinských členů vlády se hromadily.

Ukrajinská svodka ze dne 25.3.2015

napsali Ernest, MP, Mireček a vlk s přispěním dalších
26.3.3015  Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/

středa 25. března 2015

Americká "politika"

Josef Vít
26. 3. 2015
Spojené státy potichu začaly psát historii nového režimu, který zatím nemá jméno. Fašismus rozhodně nebyl poslední ani nejhorší nedemokratický režim.
Ukrajina je v troskách, Libye padla, Kaddáfí je zavražděn. Teď je na řadě Syrie. Další bude Alžírsko. Pak mohou přijet týmy expertů, kteří uvedou všechno do pořádku – do amerického pořádku. Jak vypadá takový americký pořádek, si ukážeme na tom, jak se to dělá.

Proč Poláci tolik milují Spojené státy a povídání s jejich vojáky z konvoje US Army...?

Břetislav Olšer
25. 3. 2015   blog idnes
Češi by se měli stydět; zatímco v Polsku se plánují mimořádná setkání nadšených polských obyvatel s americkými vojáky konvoje Dragounů, co směřuje z manévrů v Lotyšsku přes Litvu a Polsko do Česka, jehož zlí a pomýlení občané chtějí protestovat a chystají bouři nevole. Takoví milí američtí chlapci k nakousnutí, co navíc budou klást kytice v Plzni u památníku svých kolegů, našich osvoboditelů. Nevíme prostě, co je to vděk...

Maďarsko jedná o hospodářské spolupráci s Ruskem

25. 3. 2015, zdroj: zde


V Maďarsku se vzpamatovali a chtějí navázat hospodářskou spolupráci s Ruskem


Maďarsko plánuje vytvořit síť obchodních domů v Petrohradě, Kazani, Jekatěrinburgu a dalších městech, pro rozvoj spolupráce s Ruskem.

Rinat Achmetov spouští svou výrobu na území DLR

25. 3. 2015       zdroj
Skupina "Metinvest" (ve vlastnictví oligarchů Rinata Achmetova a Vadima Novinského) zahájila výrobu železa a oceli v Jenakijevských ocelárnách (EMZ). IA REGNUM to bylo sděleno v tiskové službě "Metinvestu" 24. března.

Vůdce doněckých milicí: USA již dodávají smrtící zbraně na Ukrajinu

25.3. 2015    Svobodné noviny  
Spojené státy již dodávají zbraně ukrajinským ozbrojených silám, prohlásil vůdce samozvané Doněcké lidové republiky Alexander Zacharčenko. Například v Debalceve jsme viděli americkou munici. Jedná se o smrtící zbraně,“ uvedl na tiskové konferenci. „Letadla NATO přistávají denně na letištích Dněpropetrovsk, Záporoží a Charkov.Zacharčenko uvedl, že Ukrajina převáží těžké zbraně zpět na frontovou linii.Jejich stažení byl podvod,“ řekl.

Bohatí nebo chudí - tip kulturního referenta pro "bohaté" i "chudé"

Svetlana Kopylova

25. 3. 2015, Petr Ďoubalík, zdroj: YouTube - Svetlana Kopylova: Bohatí nebo chudí - video s titulky - hudba - procvičení ruštiny


Jestli máte 3 minuty a chuť, odpoutejte se na chvilku od velké politiky a poslechněte si písničku Svetlany Kopylové (1964). Ona není superhvězda šoubyznysu, dokonce i v rodné zemi ji lidé teprve pomalu objevují.


Drtivý tlak na Obamu: Americká Sněmovna reprezentantů požaduje dodávky zbraní Ukrajině


25. 3. 2015    zdroj
Tolik jednoty je ve Washingtonu málokdy. Sněmovna reprezentantů s velkou většinou vyzvala amerického prezidenta Obamu k zasílání smrtících zbraní na Ukrajinu. Výsledek je jednoznačný, 348 hlasy proti 48 schválila Sněmovna reprezentantů rezoluci, která požaduje dodávky zbraní Ukrajině. Vláda v Kyjevě potřebuje smrtící zbraně z USA, aby chránila svou suverenitu proti separatistům na východě země, uvádí se ve zdůvodnění.

Na Ukrajině zazněl požadavek, aby na Donbas udeřily síly "americké Černomořské flotily"

25. 3. 2015          zdroj
Ukrajinský lidový poslanec Anton Geraščenko, poradce ministra vnitra, vyzval USA, aby provedly nálet na pozice domobranců na Donbasu z Černého moře. Uvedl to v rozhovoru s ukrajinským vydáním "Politika". Podle něj má americká armáda na Ukrajině "jednat stejným způsobem, jako působí proti teroristům ISIL."

Američan se ptá: Vládne nám izraelský Bibi? Proč vedeme války po celém světě? Proč se spojenci hrnou za Čínou? Je snad Ukrajina v Americe? Proč dál platit NATO?

pp
Patrick J. Buchanan
Patrick Joseph Buchanan
25. 3. 2015 Protiproud a zdroj angličtině

Patrick Joseph Buchanan bývalý kandidát na prezidenta, se pokouší zdravým rozumem pochopit imperialistickou politiku své vlastní země, která je pro obyčejné Američany (narozdíl od zbrojařských firem) naprosto zhoubná.

 
 
 
 

Ruští špioni v Čechách aneb Protesty proti americkému konvoji smysl mají

Daniel Veselý  
25.3.2015   Altpres


Předseda spolku Přátelé Ruska v České republice Jiří Vyvadil není kompetentní osobou, která by mohla vést protesty proti americké koloně

Sociálních sítě se dnes prohýbají smíchy kvůli „vytrollení“ samozvaného velitele proti chystanému marši americké vojenské kolony napříč republikou a bývalého senátora Jiřího Vyvadila. Ten se skutečně nevídanou naivitou sedl na lep několika aktivistům, které dokonce nechal řídit diskusní skupinu „Neprojdou“, aby zorganizovali odpor proti americkým obrněným vozidlům a vojákům.

Venku z mzdové mizérie?

Zbyněk Fiala
12.3.2015  Vaše věc
Mzdy konečně trochu rostou, a ty nižší dokonce o trochu víc než průměr, který odděluje horní třetinu mzdových statistik. Dokud je ovšem nezačneme přepočítávat na dolary.

Televizní zábava patří lidu


Pavel Šplíchal  
25. 3. 2015 A2larm

Snahy politiků o zrušení koncesionářských poplatků a komercializaci České televize ohrožují nezávislost této veřejnoprávní instituce a rozhodně nejsou v zájmu „dolních deseti milionů“. 
 

Náhradní plán jak začít válku?

Jaroslav Bašta
25. 3. 2015      První zprávy   
V průběhu minulého týdne zazněla dvě znepokojivá prohlášení ukrajinského prezidenta Petra Porošenko týkající se separatistického Podněstří v sousední Moldávii. Nejzávažnější zaznělo na brífingu po setkání s rumunským prezidentem Klausem Johannisem: „Zvláštní pozornost jsme věnovali událostem v Moldavské republice, zejména otázce Podněsterského regionu. Domluvili jsme se na koordinaci našeho úsilí v Podněstří, abychom pomohli rozmrazit tamní konflikt a pomohli suverénnímu a nezávislému státu obnovit jeho územní celistvost a reintegrovat Podněsterskou oblast do Moldávie.“

Co (ne)lze považovat za zradu

Generál Jiří Šedivý
Marek Řezanka
25.3.2015  Altpress


Diskuse ohledně chystaného několikadenního putování americké vojenské kolony Českou republikou (a to po třech různých trasách) může někomu připadat jako nepodstatná až zbytečná. Jsou tu ovšem skutečnosti, mainstreamovými médii zamlčované – jež tuto debatu činí naopak velmi závažnou a potřebnou.

Evropský Západ zamířil na čínský Východ

Tereza Spencerová
25. 3. 2015   Literárky
Jako první se nedávno odhodlala Británie – požádala Peking o možnost stát se zakládajícím členem Asijské infrastrukturní investiční banky (AIIB), jejíž kapitál má činit 100 miliard dolarů a Čína zajistí celou polovinu této sumy. Podle Číny to přitom má být finanční alternativa pro rozvíjející se svět, ale především alternativa finanční dominanci Spojených států.

Porošenko zavelel k velké bezpečnostní operaci

25. 3. 2015, zdroj: zde - zde také video k příspěvku


Porošenko oznámil zahájení rozsáhlé bezpečnostní operace na Ukrajině za účasti všech mocenských struktur


Všechny silové orgány na Ukrajině začaly velkou bezpečnostní operaci. Toto prohlášení učinil Petr Porošenko:

Dolaru zbývá 60 až 80 dnů života

25. 3. 2015,              zdroj: zde
Expert FEDu: dolaru zbývá 60 až 80 dnů života
V noci na čtvrtek 12. března udělal v rozhlasové show Randy Yarbrough z Johnstownu (stát Colorado, USA), známý ekonom Todd Walker, ohromující předpověď: ekonomika USA má kolem "60 - 90 dnů života, protože dolar je na pokraji zhroucení".