Reklama

sobota 4. dubna 2015

Jaceňuk žádal Merkelovou o další peníze pod záminkou ochrany EU před Ruskem


4. 4. 2015    zdroj
Německá kancléřka Angela Merkelová hostila 1. dubna ve své administrativě hlavu kabinetu ministrů Ukrajiny Arsenije Jaceňuka. Setkání se zúčastnil také ministr financí SRN Wolfgang Schäuble. V předvečer setkání pověděl Jaceňuk novinářům o roli své země v Evropě. Ukazuje se, že Ukrajina nyní chrání Evropu před Ruskem a "Rusy podporovanými teroristy." Ukrajinský premiér samozřejmě neupřesnil, jak Evropu chrání ostřelování civilních měst stanicemi "Grad" a "Hurricane", které provádí ukrajinská armáda, ale i tak výrok vyzněl velmi nadneseně.

Chudneme, ani o tom nevíme

red
4.4.2015  E-republika

Růst produktivity práce je úplně marný pro nižší střední a chudou vrstvu obyvatel, jejíž průměrný hodinový příjem trvale stagnuje a dokonce klesá.


Čtenáři našeho webu dobře znají jméno Robert Reich, stačí si kliknout na naše články pod tímto heslem. Připomeňme alespoň důležitý článek Robert Reich o polarizaci americké politiky a recenzi jeho knihy Beyond Outrage.

Americká sněmovna otevřeně vyzývá ke změně režimu v Moskvě Rezoluce amerického parlamentu schvalující smrtící zbraně Ukrajině také vyzývá k dlouhodobé strategii na svržení Putina

Alex Christoforou 
4.4.2015  Zvědavec
 

Mimo obvyklého zálusku Kongresu na válku, aby si zajistil své miliardy na kampaň od vojensko-průmyslového komplexu, nemá klíčová část zákona Sněmovny, vyzývajícího k zaslání smrtící pomoci Ukrajině, vůbec nic společného s Ukrajinou.

Cíle v Jemenu bombardují už i lodě, mrtvých přibývá


Petr jedlička
4.4.2015   Deník Referendum

Noční nálety saúdské koalice na povstalecké cíle trvají už více než týden. Ani na zemi přitom boje neustávají. Nejprudší střety jsou hlášeny stále z Adenu, kde se ve čtvrtek vylodilo několik oddílů neznámých ozbrojenců. 

Zatímco MMF stahuje personál z Atén, Tsipras směřuje do Moskvy; riziko řeckého bankrotu dosáhlo po-krizových výšin

4. 4. 2015  AC24

Nový ministerský předseda Alexis Tsipras uprostřed rostoucího tlaku od svých ‚kolegů z Trojky‘, během nichž předseda Eurogrupy Dijsselbloem poznamenává, že s řeckými návrhy „to bude ještě dlouhá cesta“, a MMF stahuje z Atén svůj personál, mezi tím míří do Ruska, aby se počátkem příštího týdne sešel s Putinem. Jak poněkud záludně uvedl mluvčí Kremlu Dimitrij Peskov: „Řecko ještě Rusko o finanční pomoc nepožádalo,“ jelikož se očekává, že Tsipras bude usilovat o dohodu o ‚itineráři‘ iniciativ na politické a ekonomické úrovni. Řecké riziko bankrotu v posledních dnech vystoupalo na svou nejvyšší úroveň od poslední ‚restrukturace‘…

Hrdinní policisté a zločinný invalidní šedesátník

Vladimír Pelc
4.4.2015 Vaše věc


Totalita má různé podoby. Častým projevem totality v současnosti je zvůle policistů a státních zástupců. Mají moc, kterou též zneužívají.

Postavit se svému strachu

Ukřižování Krista - Mistr Rajhradského oltáře.
Markéta Hrbková
4.4.2015 AltPress

O tomto víkendu si křesťané připomínají jeden z největších svátků, příběh ukřižování a zmrtvýchvstání Ježíše Krista. I v jiných věroukách se k tomuto období počátku jara váží podobné obrazy smrti a zmrtvýchvstání, nutnost ukončení jednoho a započetí jiného, uhynutí a znovu probuzení přírody k novému koloběhu.

Ukrajinská svodka ze dne 3.4.2015

napsali MP Mireček, s přispěním dalších a vlk
4.4.2015  Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/


Velké ukrajinské cvičení blízko dotyku fronty je přípravou k nové ofenzívě,USA vedou zběsilou protiruskou kampaň

4. 4. 2015      zdroj a zdroj
Americká média a politologická centra důsledně vytvářejí z Ruska obraz nepřítele, což vyvolává údiv a rozhořčení Moskvy. Bylo to uvedeno v departementu pro informace a tisk ruského ministerstva zahraničí. "S údivem a rozhořčením i nadále sledujeme zběsilou protiruskou kampaň, která se rozvíjí v USA. Americká národní média a přední politologická centra vychrstávají rusofobní paskvily, snaživě modelují z Ruska nepřítele a vyvolávají nenávist ke všemu ruskému," uvádí se v komentáři zveřejněném na oficiálních stránkách ruského ministerstva zahraničí.

Německo: Vláda se sklání před zájmy koncernů

Claudia Ehrenstein
4. 4. 2015    welt
Ekologičtí politici a aktivisté útočí na schválený frackingový zákon.Ministryně Hendricks/SPD/ ho musí obhajovat, ačkoliv by sama tuto metodu těžby zemního plynu ráda zakázala. Po celé měsíce byl návrh zákona o frackingu v kancléřství odložen k ledu, velká koalice ještě vyjednávala o detailech. Teď ve středu spolkový kabinet schválil obsáhlý balík regulací k zacházení s kontroverzní technologií. 

Paříž poprvé obvinila Kyjev z nedodržování Minských dohod


4. 4. 2015    zdroj
Kyjev neplní povinnosti při politickém urovnání na východě Ukrajiny. Takové připomínky vznesla podle francouzského deníku Le Monde Paříž vůči Kyjevu, když mu vytkla porušení Minských dohod.

Evropan Petr Mach

Václav Krajňanský
4. 4. 2015 A2larm

Prominentní český euroskeptik chrání zájmy Evropské unie před národními státy. Zároveň podporuje ty nejhorší aspekty globalizace.

Rekrutování zahraničních bojovníků do řad islámských extrémistů trhá rekordy

Daniel Veselý
4.4.2015  AltPress

Za džihádem odcestovalo nejvíce dobrovolníků do řad extrémistů z Islámského státu


Britská televizní stanice BBC News přichází s celkem ohromující zprávou o tom, že ze stovky zemí na světě odešlo více než 25 000 zahraničních bojovníků, aby vedli svatou válku po boku různých mutací al-Káidy (an-Nusrá například) nebo Islámského státu. Od poloviny roku 2014 do března 2015 se počet těchto rekrutů do zbraně militantního islámu zvýšil o 71 procent.

Hulváti v dobře padnoucím saku

Pavel Letko
4.4.2015 E-republika

Každý z pisálků kouká, jak by se zasloužil o výplatu, a předhání se v nejapnostech. Kde jsou hranice černého humoru, a kde už začíná sprosté hulvátství? 
Televizní ani tištěné noviny v zájmu zachování duševního zdraví téměř nesleduji. Úplně mi stačí internet, kde si mohu jed lží a propagandy našich novinářských es dávkovat v životu neohrožujícím množství. Jedině konzumací dávek menších než malé se mohu i pobavit a nepropadnout depresi. 

pátek 3. dubna 2015

USA se dopustily v souvislosti s Ruskem "chyby století"


3. 4. 2015    zdroj a zdroj
Západní politologové nazvali politiku USA vůči Rusku "omylem století", který v dlouhodobém horizontu může mít nenapravitelný dopad na americké zájmy. Pracovník Templské university James Brown v článku pro časopis Diplomat poznamenal, že současný kurz USA směřuje proti dlouhodobým strategickým zájmům USA. Podle něj vylučováním Ruska ze západních skupin a vyhrožováním dodávkami zbraní Ukrajině USA bezděčně dosáhly toho, že ruští politici "se vrhli do shovívavého objetí Číny. "

Země Latinské Ameriky se chystají uzavřít všechny americké vojenské základny v regionu3. 4. 2015     zdroj a zdroj
Ústředním tématem nadcházejícího fóra Svazu latinskoamerických národů (USAN - analog EU v Latinské Americe) v Panamě bude otázka uzavření všech amerických vojenských základen na kontinentě. Oznámil to generální tajemník organizace Kolumbijec Ernesto Samper. Summit se bude konat v Panamě 10.-11. dubna.

Seznam tvrzení usvědčujících ruské agenty

Radim Valenčík
3. 4. 2015     radimvalenčíkpíše
Podle hvězd politické scény typu Němcové či Langšádlové je Česko prošpikováno ruskými agenty a média na nás chrlí ruskou propagandu ze všech stran, viz např. články: "Němcová (ODS): Vyvěsíte seznam propagandistických serverů, které podporují Rusko?" zde 

"Agenti Ruska tu působí v médiích, v politice i na vysokých úřadech. Někteří za úplatu, což je vlastizrada, a měli bychom to řešit, soudí Langšádlová z TOP 09" zde

Konfiskace ruského majetku Ukrajinou by mohla vést ke skutečné válce


Maxim Blinov
3.4.2015  zdroj
 

09:10 02.04.2015(aktualizováno 10:56 02.04.2015) Získat krátkou URL
958816514Na Ukrajině začali znovu vážně hovořit o znárodnění veškerého ruského majetku na území státu. Pokud bychom si představili, jaké by takový krok mohl mít následky, a jak by mohlo Rusko odpovědět, tak vítěz v tomto boji by byl znám předem, k čemuž existuje celá řada pochopitelných politických důvodů, napsal ruský list Vzgljad.

Stern o novém ruském tanku Armata: takový nemá nikdo (VIDEO)

3.4.2015  AENews

První reálná inovace v ruských ozbrojených silách od rozpadu SSSR umožňuje hovořit o tom, že se ruská armáda svým vybavením dere vpřed, píše německý list Stern
.

Sergej Glazev: Restituovat suverenitu a racionalitu


3. 4. 2015   Střípky ze světa
Putinův poradce o rozcestích ekonomické politiky
„Narážíme na liberální fantazie, že stát je Leviathan, který vše jenom ničí.“ A na bariéru „finančního fetišismu“, říká Putinův poradce, akademik Sergej Glazev. Takže „stát obsluhuje zájmy buržoazie, navíc té off-shore, kompradorské“.„Transfer našeho oligarchického byznysu off-shore se rovná přechodu pod cizí jurisdikci, která plní své vlastní cíle a zadání.“ I ono torzo, co z hospodářského plánování ještě zbylo, tak „diriguje vnější zájem“. Flagrantní ilustrací, kdo „u nás plánuje reálně, jsou ekonomické sankce“.

Karol Hrádela‎ 
3.4.2015  facebooková skupina Církevní restituce = tunel

Dnes jsem se v souvislosti s uložením ostatků bývalého papeže Jana Pavla II. do zdi katedrály dočetl na facebooku řadu kritik k článku http://hradec.idnes.cz/ostatky-papeze-j…/hradec-zpravy.aspx…

Kladení otázek diskutujících je poněkud nešťastné a možná se může některých věřících i dotknout, když se komentující například logicky ptá, zda to není v rozporu se zákonem o pohřebnictví atd.

Mne spíš zajímá, proč mnou placená ČT přenášela 9 minut v přímém přenosu cestu průvodu nesoucího takovéto ostatky tvořeného asi 200 knězi placených z příjmů státu vytvářeného z našich daní a kolik si objednatel si za takovouto reklamu zaplatí. 

Do Ruzyně přijela pouť!


Zdeněk Hrabica
3. 4. 2015


„Román se musí nejprve prožít, a pak teprve napsat“. Ilja Erenburg
Ze všech stran se na mne valily v poslední době informace, lživé i pravdivé, jednaly o spanilé Dragon Ride, o dragounské jízdě US Army přes Českou republiku, směřující ve třech proudech z Pobaltí, přes Polsko do bavorského Vilsecku v Německu. Vracela se ze cvičení, probíhajícího pod názvem Atlantic Resolve (Atlantické odhodlání). Nejprve, jak jsme byli informováni, šlo o odstrašení Ruska třemi tisíci vojáky, pak se jejich počet změnil, snížil na pět set. Také prý šlo o demonstraci síly NATO. 


Transatlantické partnerství pro obchod a investice – pro a proti. Beseda s Janem Kellerem 8. 4. 2015

3.4.2015 ProAlt
Profesor Keller ve Staré Aréně o Transatlantickém partnerství v oblasti obchodu a investic (TTIP)
Na pozvání ostravsk sekce iniciativy ProAlt vystoupí 8. dubna v 18 hod. profesor Jan Keller ve Staré Aréně na Masarykově náměstí v Ostravě s přednáškou o Transatlantickém partnerství v oblasti obchodu a investic, TTIP.
V přednášce a následné besedě vyloží argumenty stoupenců a odpůrců smlouvy a na konkrétních příkladech doloží, jakým způsobem jednání probíhají.

Tuzemské banky loni vydělaly přes 63 miliard korun


2.4.2015  E-sondy
Čistý zisk bank a spořitelen v Česku se loni meziročně zvýšil o 2,41 miliardy na 63,5 miliardy korun. Více než polovinu z této sumy si rozdělil trojlístek největších finančních domů - Česká spořitelna, Komerční banka a ČSOB.

Nekončící střet zájmů ministra financí


babiš bonaparteJiří Paroubek
3.4.2015 Vaše věc
 
Jak se zdá, tak jediným výrobcem bionafty pro ČEPRO se stala Babišova firma Preol. Je to opět jeden z významných přešlapů nebo, chcete-li, střet zájmů ministra financí Babiše, jehož firma je výrobcem bionafty pro firmu, jež je podřízena ministerstvu financí. Je zajímavé, že nikdo z tzv. investigativních novinářů nemá zájem zjistit reálné důvody toho, proč skončili ostatní výrobci (i dodavatelé) bionafty pro ČEPRO. 

Ukrajinská svodka ze dne 2.4.2015

napsali Ernest, MP a Mireček, s přispěním dalších 
3.4.2015 Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Boje v okolí Krymského, reorganizace represivní ukrajinské tajné policie, výbuch v Charkově, diverzní skupiny ukrajinské tajné služby v Doněcku, slovenský prezident se chystá, jak to Lavrovovi nandá, Ukrajina protestuje proti ruské humanitární pomoci, atentát na pobočku ruské banky v Kyjevě, v Jemenu zničena konzulární mise RF a v Adenu se vylodili neznámí vojáci, americký raketový křižník v Černím moři, napětí v Podněstří, film o černém obchodu s lidskými orgány ukrajinských občanů... a další ...

čtvrtek 2. dubna 2015

Vyjádření prezidenta republiky Miloše Zemana pro slovenské Hospodárske noviny

2. 4. 2015   (zdroj zatím není na internetu k dispozici)
S úctou se pokloním památce osvoboditelů.
Vzpomínám na sto padesát tisíc sovětských vojáků, kteří položili životy při osvobozování Československé republiky. Vzpomínám na dvacet miliónů mrtvých sovětských občanů, kteří se stali obětí kruté nacistické bestiality.

Jemen je odrazem agrese třicátých let a propadu do barbarství

Finian Cunnigham
2.4.2015  Zvědavec

Jak Arabská liga, tak OSN se plně přeměnily na prokletou Ligu národů, která se před více než 70 lety s ostudou propadla do zapomnění, když nedokázala odsoudit zahraniční agrese, které nakonec vedly ke kataklyzmatu druhé světové války.

Zbyněk Fiala: Jakému šílenství dát přednost?


Zbyněk Fiala
2.4.2015  Vaše věc 

Máme následovat prezidenta Miloše Zemana v odmítání solárního šílenství a dát přednost tomu jadernému?Past na svobodu slova

Marek Řezanka
2.4.2015 Altpress
 
Přituhuje – a nemyslím tím poaprílové mrazíky doprovázené sněho-dešťovými přeháňkami. Někdy od 17. listopadu, kdy měl „každý uvědomělý Čech“ vědět, komu ukázat standardizovanou červenou kartičku – tak akorát pasující do davového nadšení – můžeme pozorovat, jak v mediálním prostoru sílí hlasy požadující nějaký typ cenzury. Většinou v souvislosti s pohledem na dění na Ukrajině. Čím více tam totiž ustávají boje občanské války, tím razantněji propukají boje mocenské. Boje tamních oligarchů. To ovšem přece nechceme vidět. Nechceme, aby se realizovaly nějaké minské mírové dohody. Proč bychom jinak netrvali na účinných nástrojích, jež by šly aplikovat na kteroukoli ze stran ukrajinského konfliktu? Jak bychom ale obhájili sankce proti Porošenkovi? Kdepak, něco takového není v kursu – respektive v našem „prozápadním“ diskursu.

Dotazník PRO Jiřího Fialu - Česká justice

kolektif 
2.4.2015 E-republika
 

Jiří Fiala nyní neví, co bude dál, a rozhodl se přejít do ilegality... Případ české justice.

„Západní hodnoty“ nejsou dárkem elit

Martin Hekrdla
2.4.2015  Altpress

Jsme teď krmeni konfrontací „západních hodnot“ s „autoritativním“ Ruskem, jako kdyby k západní civilizaci byly určité hodnoty od samého počátku doslova přiletovány. Zároveň se hovoří o krizi demokracie, tedy o krizi hlavního hodnotového pilíře Západu. Jestliže v souvislosti s programem svobodně zvolené levicové vlády v Řecku prohlásil eurokomisař pro ekonomiku Pirre Moscovici, že 70 procent bodů vnějšího diktátu, zastupujícího vůči Athénám věřitele, nelze zpochybňovat a jen 30 procent je možné změnit, pak je jasné, na jakém místě západních hodnot se nachází základní kámen všech demokratických ústav: suverenita lidu. Má vůbec to Rusko výrazně horší skóre?

Bankovní model "bail-in" okrade střadatele

Květa Pohlhammer Lauterbachová
2.4.2015 E-republika

Peníze již nejsou vaše, když je vložíte na účet. Stávají se majetkem banky a jsou vedeny v její rozvaze. Jste věřitelem banky, a ona má vůči vám pouze určitý závazek. Toho se nyní zbavuje přes manipulaci politiků.

Speciální služba Ukrajiny bude reformována podle tradic OUN-UPA

2. 4. 2015    zdroj
Šéf Bezpečnostní služby Ukrajiny Valentin Nalivajčenko se domnívá, že rezort by měl přijmout tradice a pojetí práce bezpečnostní služby OUN-UPA 1930-1950-tých let. Uvedl to v rozhovoru pro "Den", který byl zveřejněn 1. dubna.

Ruská federace předsedá BRICS

Provolání prezidenta Ruské federace Vladimíra Putina
2. 4. 2015   zdroj
Rusko přebírá štafetu předsednictví v BRICS - sdružení pěti velkých a vlivných států, v nichž žije téměř polovina lidstva a produkuje se asi 30% světového HDP. Za docela krátkou dobu dokázal tento formát spolupráce svou potřebnost a efektivnost. Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika stále těsněji koordinují postoje ke klíčovým otázkám mezinárodních problémů, aktivně se účastní vytváření multipolárního světového řádu, zpracování současného modelu globálního finančního a obchodního systému.

Konec války v Plzni

J. Groušl
2. 4. 2015         Zvědavec
30. 4. 1945 americké jednotky dosáhly Chebu, Aše, potom směřovaly do Stříbra, Klatov, Domažlic... Pražské povstání proti německým okupantům 5 5. 1945 působilo velmi rychle i mimo Prahu. Ve stejný den v Plzni české síly získaly silné pozice. Němečtístarostové Wild a Sturm byli zajištěni našimi vlastenci. 6. 5. 1945 v 9 hodin ráno vstoupil do Plzně americký vojenský oddíl »B« 16. pancéřové divize pod velením plukovníka Nobleho. Ten měl nařízeno zastavit se na předměstí Plzně, ale vida příležitost, rozkázal svému oddílu, aby obsadil Plzeň. (Archiv JNV Plzeň, -7-1. plk. Noble).

Poučení z dragounské jízdy

Petr Bajnar
2. 4. 2015 Svobodné noviny
„Těch USA vlajek. Když se vrací naši z Afghanistánu nevítá je nikdo, jen urážky typu „žoldáci“ slyší, není něco divně?“. Tato slova jednoho z internetových diskutérů velmi dobře vystihla to, k čemu došlo při průjezdu americké vojenské kolony ČR. Dnes Dragounská jízda opouští Čechy. Její průjezd v naší zemi byl provázen deštěm, sněhem, vichrem, zkrátka počasím pro psa na jedné straně a účelovou mediální propagandou většiny mainstreamových médií na straně druhé. Tato propaganda líčí průjezd jako neformální referendum, v němž drtivá většina národa vyjádřila podporu spojenectví s USA a našeho členství v NATO.

Sobotka skáče, jak USA pískají; od “lidské důstojností“ k „důstojnosti a lidským právům"?

Břetislav Olšer
2. 4. 2015   blog idnes
Sobotka přimkl Česko víc k USA; zahraniční politika se nemá odvracet od havlovské tradice, lidských práv a silné atlantické vazby. Napsali včera v novinách; vymývaní Bohoušova mozku po návštěvě USA a bratrském konvoji Dragounů přes Česko se neminulo účinkem. Dál tedy skáčeme, jak Spojené státy pískají a jen čekají na další zvací dopis á la Bilak. Blíží se střídání stráží - vzdá to "imperialistický" Východ "mírumilovnému" Západu...?

Nikolaj Mališevskij: Churchill boří lež jako věž


2. 4. 2015   Střípky ze světa
Nad Rudou armádou, osvobozující Polsko, se světu tajil dech
Teď se panstvo, vládnoucí ve Varšavě, o tom, kdo ji osvobodil, předhání ve lhaní. Do news a views, jimiž Rudou armádu stopovaly anglosaské zdroje, nahlíží Nikolaj Mališevskij. Kontrast je to bombastický.
„Mohutné údery Rudé armády“ – psal tehdy americký magazín Army and Navy Journal – „mají nejen vynikající vojenský, ale i politický význam“.„Tak impozantním tempem a s tak skvělými výsledky, jako tentokrát, zatím neprobíhala žádná ofenzíva,“ sekundoval mu vojenský komentátor britského listu The News Chronicle.18. ledna 1945 referoval zpravodaj New York Times: „Ruská ofenzíva postupuje bleskovou rychlostí, vedle níž blednou i tažení německých vojsk v Polsku v roce 1939 a ve Francii roku 1940. Po průlomu německých linií Rusové decimují vojska protivníka, ustupující k Odře.“

Ukrajinská svodka ze dne 01.4.2015


napsali Ernest, MP a Mireček s přispěním dalších
https://vlkovobloguje.wordpress.com/


Doněcká domobrana čeká každým dnem obnovení útočných akcí ukrajinských ozbrojenců, Ruso zlevnilo plyn Ukrajině a Ukrajina na oplátku chce zdražit elektřinu pro Krym, Ukrajina od 1. dubna zvyšují tarify za elektřinu, plyn, teplo a teplou vodu pro obyvatelstvo, 80 000 lidí na Donbasu nedostane humanitární pomoc, protože OSN nezískala potřebné finance, ozbrojený incident na hranicích Ukrajiny a Podněstří, UNICEF oznámil, že na minách v Donbasu zahynulo 150 dětí, domobrana odzbrojuje kozácké jednotky, které se nechtějí podřídit jednotnému velení, odzbrojují také bandity z Kavkazu, kteří provádějí na Donbasu raketýring,

Ako súvisí odstúpenie Kolomojského, pád nemeckého lietadla a séria samovrážd v CIA?

2. 4. 2015   Chelemendik, původní zdroj
Občianska vojna na Ukrajine sa dostáva do novej fázy. Po prvé, objavuje sa stále viac dôkazov o tom, že vojna na Ukrajine nie je zďaleka samostatným článkom svetovej politiky, ale iba jedným z dielikov skladačky puzzle (Honkong, Sýria, Jemen, Afganistan, Líbya, atď.) jedného scenára, určeného na likvidáciu geopolitickej stability Eurázie.


středa 1. dubna 2015

Světová diktatura oligarchů

2. 4. 2015    Wiener Zeitung
Kritik globalizace Jean Ziegler o „ neoliberální klamné představě“
Wiener Zeitung: Pane Zieglere, v podtitulku Vaší nové knihy je řeč o kanibalistickém světovém řádu. Co je tím míněno?
Jean Ziegler: Podle ročenky Světové banky kontrolovalo v roce 2013 500 nejmocnějších nadnárodních koncernů 52,8% světového hrubého společenského produktu, to znamená celkového bohatství, které je vyprodukováno v jednom roce na planetě. Mají moc, jakou neměl nikdy ani císař. Vymykají se jakékoliv sociální, odborové, státní kontrole. Fungují na základě jediného principu: Maximalizace zisku , a to pokud možno v co nejkratší době.

Ministr vnitra Ukrajiny: "Hloupá" Evropa bude mít brzy přední linii u Varšavy

1. 4. 2015   zdroj
Avakov požaduje od evropských a amerických partnerů, aby zaujali jasné stanovisko, neboť nejasné provokuje agresora. Evropa je hloupá, když nevidí agresi proti Ukrajině, prohlásil ministr vnitra Ukrajiny Arsen Avakov během projevu na expertním fóru v Kyjevě 31. března. Informoval o tom korespondent IA Regnum. Avakov konkrétně uvedl, že když nezaujme tvrdý postoj vůči Moskvě, dosáhne Evropa přesunutí přední linie z Donbasu do okolí Varšavy.

Wall Street Journal: Volby ve Francii "vyhrál" Putin

1. 4. 2015    zdroj a zdroj-WSJ
V komunálních volbách ve Francii získaly většinu hlasů pravicové a ultrapravicové strany, které zastávají proputinovskou pozici. Pomocí tohoto kurzu řeší své vnitřní problémy, píše Wall Street Journal. Ale tak vysoká podpora mezi obyvatelstvem ukazuje, že Francouzi postrádají silného vůdce, jako je například ruský prezident, dospěla k závěru publikace.

Perličky z tisku za březen 2014

Jan Kadubec 
1.4.2015 Outsidermedia

Nová republika přetiskuje populární "perličky" z portálu Outsidermedia. Doufáme, že při jejich čtení si také připomenete 'výkony' některých našich spoluobčanů v našem veřejném a mediálním prostoru.


Oklamané Polsko (II)

Nikolaj Starikov
1.4.2015  Zvědavec
Rozhovory mezi nacistickým Německem a druhou Polskou republikou o společném pochodu na SSSR běžely celkem dlouho, ale dokud se Hitler nepřiblížil k sovětským hranicím, byly spíše teoretické, než praktické. Bezskrupulózní rozdělení Československa v říjnu 1938, požehnané západními mocnostmi (Polsko tehdy okupovalo Těšínsko), znamenalo významný postup německé armády blíže k Sovětskému svazu. Existovaly plány na vyřešení existujících územních sporů mezi Německem a Polskem podobně přátelským způsobem. „V r. 1938 spojenci souhlasili, že Polsko se stane německým satelitem,“ píše, jakoby mimochodem, britský historik A. J. P. Taylor. „Vrchol“ polsko-německých vztahů – období jejich „líbánek“ – přišel v období „po Mnichově“: na konci r. 1938 a počátku r. 1939…

Demonstrace proti průjezdu konvoje americké armády – Praha – 28.3.2015 (VIDEO)

1.4.2015 Ousidermedia

Vystoupili: Eva Novotná, Milan Neubert, Ladislav Štítkovec, Vojtěch Filip, Milan Krajča, Milan Kohout, Dominik Forman, Dana Feminová, Táňa Bednářová, Karel Růžička, Jan Korál, Lenka Procházková.


Nejde o nic jiného nežli o instalaci americké vojenské základny


Jiří Paroubek
1.4.2015  Vaše věc

Česká televize nás již několik dní vytrvale informuje o každém kilometru cesty amerického ozbrojeného konvoje, o tom, co vojáci snídají, obědvají, večeří a jaké pivo mají nejraději či o tom, jak na trase konvoje stojí tisíce lidí a někteří z nich mají v rukou americké vlajky. Snaživý kameraman pak zabírá hlouček asi dvaceti lidí, z něhož vlaje jedna americká vlajka. I americký velvyslanec v České republice se včera v pořadu Události, komentáře snažil nadšení českých občanů z amerických vojáků, kteří projíždějí naším územím, nafukovat, jak jen to šlo.

Hrozen hrozeb dozrál k prasknutí

Martin Hekrdla
1. 4. 2015  A2larm
S ohledem na všechny aktuální světové hrozby se poprask kolem průjezdu amerických jednotek Českem jeví jako strašidelný zámek z Matějské pouti.