Reklama

sobota 11. dubna 2015

Neodsuzujme našeho prezidenta!

Luděk Prokop
11. 4. 2015
Miloše Zemana, který u mnohých z nás z hrdosti na našeho prezidenta, mávnutím okamžiku vyvolal stud a zklamání. Sám za sebe mohu odpovědně sdělit, že kdyby byly za tzv. totality postihovány neúčasti na prvních májích, nebo kdyby bylo za tzv. totality postihováno odmítnutí podepsat protestní výplody ÚV KSČ proti „pamfletům“ - chartě, „Několik vět“, či podpůrná prohlášení pracujících k různým prohlášením ÚV KSČ, tak bych se hodně rozmýšlel. Americké ministerstvo zahraničí provádí kampaň za zákaz georgijevské stužky v Kazachstánu


11. 4. 2015   zdroj
Americké ministerstvo zahraničí USA vede v Kazachstánu kampaň proti georgijevské stužce - symbolu vítězství ve Velké vlastenecké válce. Aktivisté občanského hnutí, kteří vyzývají k odmítnutí georgijevské stužky, prohlásili ve vysílání rozhlasu "Svoboda", přímo financovanému americkým ministerstvem zahraničí, že použití této stužky v Kazachstánu není korektní.

Porošenko: fašismus na Ukrajině nemá šanci


11. 4. 2015    zdroj
Prezident Ukrajiny Petr Porošenko během cesty do Oděsy vyhodnotil šance rozvíjení fašismu na Ukrajině. Informuje o tom agentura "RBK-Ukrajina". "Chci říct, že fašismus neprojde. Neprošel v roce 1945 a neprojde ani těm, kteří chtějí dnes pod různými vlajkami destabilizovat situaci, zaútočit na Ukrajinu.

Přeložila V. Grulichová

WNA nazvala Rusko vůdcem ve vývoji technologií jaderné energetiky budoucnosti


11. 4. 2015    zdroj
Rusko se stalo světovou jedničkou ve vývoji technologií pro jadernou energetiku budoucnosti. Tento závěr, jak uvádí agentura RIA Novosti, je obsažen v odborné studii Světové jaderné asociace (WNA), která se zabývá současnými trendy v této oblasti. 

Zemanova cesta do Moskvy a co dělat?

Radim Valenčík
11. 4. 2015   Valenčík
Včera jsem poukázal na rodící se problém DVOJVLÁDÍ, které s velkou pravděpodobností bude dlouhodobějším jevem doprovázejícím vývoj v EU. Na tom, jak se toto dvojvládí bude vyvíjet, bude podstatným způsobem záviset, zda se podaří či nepodaří určitým silám (těm, které podstatným způsobem ovládly administrativu USA) dotlačit EU do zničující války s Ruskem. Stupňování nátlaku (jakkoli propagandisticky zastírané) bude dělat realitu stále čitelnější a bude vést k určité aktivizaci lidí.

Cítím, že to bouchne.


Jiří Vyvadil
11. 47. 2015   Svobodné noviny
V roce 1989, mladý, energický, ale nikoliv přející si krvavou řež, jsem patřil k těm, kdo připravoval Československou stranu socialistickou na to, že to bouchne. V roce 1988 – 1989 jsme pořádali tzv. DIFOSA, Diskuzní fórum socialistů. Bylo to totálně na hraně, říkali jsme věci dnes normální, ale v té době snad na katr.

Vláda morální spodiny

 Radim Lhoták
11. 4. 2015   Zvědavec
Od dob, kdy společenské elity začaly využívat ideologii k ovládnutí lidské mysli, vybírají si za služebníky přímé moci lidi nejnižšího charakteru, morální spodinu, jedince odhodlané zaprodat vlastní čest a svědomí nadřazenému společenskému postavení, které jim zajišťuje blahobyt na úkor podrobené většiny.

Trocha českého web-humoru


Petr Umlauf 
11.4.2015 E-republika
Ti, co mají pravdu a chtějí jít NA TO a tvrdě. A prosím platit dobře, tak aby jeden nemusel shánět vedlejšák. Jeden by si mohl zase myslet, že pravda je něco, co je snad na prodej.

Ukrajinská svodka ze dne 10.4.2015

napsali Ernest, MP a Mireček, s přispěním dalších
11.4.2015 Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/

V Oděse na Porošenka křičeli "vrahu" a "fašismus neprojde", následovala čistka a zatýkání, sílící dělostřelecké bombardování Novorosije, dozvuky kyjevských zákonů oslavujících Banderu a jeho hrdlořezy, ukrajinská armáda se snaží dozbrojit některé pravosekové ozbrojené skupiny, vyšetřování Jaceňuka z korupce, hřivna - nejslabší měna na světě, avizováno zatčení vysoce postavených papalášů ukrajinského režimu, podezřelých z korupce a další ...

Prezident je kritizovatelný, ale rozejít se lze jen s tím, koho jsme došli


Ivan David
11. 4. 2015
Prezident Zeman došel ke kompromisu. Nemusí se nám líbit. Může se nám hodně nelíbit. Kompromis znamená ústupek. Zde bych přece jen viděl dost velký rozdíl mezi prezidentem a vládními či opozičními politiky dělajícími ústupek o 90% nebo jsou stoprocentně poddajní nebo stopadesátiprocentně vstřícní.

pátek 10. dubna 2015

Prezident Zeman plive po obětech války

Jan Urbach
10.4.2015  Vaše věc


Miloš Zeman mě nijak nezklamal, když vyslal svého mluvčího oznámit, že se při návštěvě Moskvy nezúčastní Přehlídky vítězství. Jen potvrdil, co si o něm dlouhodoběji myslím. Zdůrazňované odůvodnění, že se jedná o suverénní rozhodnutí, je směšné stejně, jako směšnou figurku ze sebe dělá Miloš Zeman.


Tagesspiegel o nových metodách ukrajinské mafie


10. 4. 2015    zdroj a zdroj
Tagesspiegel o nových metodách ukrajinské mafie: "Buď zaplatíš, nebo řekneme, že jsi separatista". Pro německý tisk netypický článek o Ukrajině byl zveřejněn v nejnovějším čísle vlivného vydání Tagesspiegel. Dopisovatel novin besedoval v Berlíně s ukrajinským podnikatelem, který byl nucen uprchnout ze země vítězné "revoluce důstojnosti"…

Neúčast Zemana na přehlídce je chyba


Lubomír Man
10. 4. 2015
A je to též porážka našich občanů – a troufám si říct, že jejich většiny – kteří si co nejintenzivěji přáli, aby naše účast na nejprestižnější části oslav, kterou je právě vojenská přehlídka, byla co nejviditelnější. Teď se tedy prezident chystá v Moskvě jen na účast při pietním aktu, a většina národa je tímto ústupkem pochopitelně zklamaná. To zklamání se obrací proti lidem, kteří prezidenta k tomuto ústupku přinutili, a který nelze vnímat jinak, než jako hřbetusklon před světovou lží. 

Znechucení skandální ostudou vlády ČR

Luděk Prokop
10. 4. 2015
Velice se stydím za ubohost nesvéprávné alibistické vlády, předvádějící trapnosti kolem hrazení cesty prezidenta do Ruska, v souvislosti s oslavami 60. výročí ukončení 2. světové války. Jsem osobně touto ubohostí velice znechucen. Jeden můj děda přežil 6. let v Buchenwaldu a druhý nepřežil návrat z koncentračního tábora. Táta po opuštění Německa před koncem války, kde byl na nucených pracích, se ukrýval na chatě u kamaráda, kde netrpělivě čekal na ukončení války. Fakta o obrovských obětech ruských lidí, jejich utrpení a jejich nesporně nejvyšším podílu na vítězství ve válce, zatím stále ještě nelze překroutit ani popírat. 

Bojujme za demokratické centrální banky. Bude Island náš vzor?

Květa Pohlhammer Lauterbachová
10.4.2015  E-republika

V novém modelu by stát nemohl být obětí útoků spekulantů a ratingových agentur. V současném finančním kasinu je stát nucen se zadlužovat a získává prostředky z dluhu, nebo ze zvýšení daní a z finanční represe.

České zmrtvýchvstání Brežněvovy doktríny omezené suverenity


Jana Maříková
10. 4. 2015
V dobách ČSSR na sjezdech parlamentních stran Národní fronty (jiné nebyly povolené) vždy pronášeli zdravice velvyslanci a stranické delegace ze spojeneckých států. Nejen na sjezdu KSČ, ale i u lidovců a socialistů tak delegáti hostili vepřovým s knedlíkem a zelím, pivem a vodkou nejen sovětského velvyslance, ale i delegace Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské demokratické republiky atd. Žádná z tehdejších stran si nedovolila spřátelené soudruhy nepozvat a nevyslechnout si jejich poselství. Stejně tak ale bylo nemyslitelné, aby prezident republiky Gustáv Husák řečnil jen na sjezdu KSČ. Samozřejmě byl vítaným hostem i u „koaličních partnerů“. Co se změnilo? 

Lavrov zpozoroval změnu v postoji Evropy k jednání Kyjeva


10. 4. 2015   zdroj
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov prohlásil, že Evropa začíná chápat, že Kyjev brání splnění Minských dohod. Řekl to po jednání s ministrem zahraničních věcí Belgie, předsedou Výboru ministrů Rady Evropy Didier Reyndersem. Informovala o tom agentura RIA Novosti.

Nová levicová platforma ČSSD zveřejnila programové teze


10.4.2015

Jaroslav Foldyna, Jan Kavan a Lukáš Ulrych založili novou platformu ČSSD. Zveřejnili základní programové prohlášení, které otiskujeme. Vychází z toho, že se ČSSD zpronevěřuje svým kořenům a zdůrazňují, že vznik platfmorny prý nemá stranu štěpit.

Nové levicová platforma ČSSD vznikla ve čtvrtek na ustavující schůzi v budově parlamentu.

Z cizího krev neteče

Marek Řezanka
10.4.2015  AltPress

Je nemožné vést debatu s někým, kdo jakákoli fakta vyvracející jeho argumenty shodí se stolu s tím, že jsou to „naprosté výmysly“ a pouhá „proruská propaganda“.

Venku slušné, doma bída

Zbyněk Fiala
10.5.2015  Vaše věc

Stoupáme, nebo klesáme? Na známou otázku po stavu české konjunktury nelze odpovědět jednoznačně – jak kdo. Průmysl jako celek meziročně zvýšil reálně produkci o 4,5 procenta, tedy po statistických úpravách, zahrnujících odečet cenových vlivů. Když se však podíváme na tržby, rostly o něco pomaleji. Ceny šly dolů. A detailnější pohled ukazuje, že rostly jen exportní tržby, zatímco ty domácí dlouhodobě stagnují na úrovni roku 2010, a spíše pod ní.

Teroristé a vrazi jsou hrdiny dnešní Ukrajiny

10.4.2015  Vaše věc


Ukrajinská Nejvyšší rada přijala včera zákon vztahující se ke členům organizací bojujících o svobodu Ukrajiny v období od listopadu 1917 do 24. srpna 1991, tedy také příslušníků OUN-UPA, kteří jsou nyní „bojovníky za svobodu a nezávislost Ukrajiny“. Návrh zákona předložil Jurij Šuchevyč, syn velitele UPA Romana Šuchevyče. Ten je zejména připomínán v souvislosti s rolí spoluvelitele praporu Nachtigal, který ještě před příchodem Němců do Lvova v roce 1941 provedl ve městě pogrom, při kterém bylo zabito více než čtyři tisíce Židů. Po přijetí zákona hlasovalo 271 poslanců z požadovaného minimálního počtu 226 hlasů.

10 věcí, které se člověk naučí ve squatu


Toy Box 
10. 4. 2015 A2larm
Výtvarnice a kreslířka komiksů sepsala manuál pro rodiče, kteří se bojí, aby jejich dítě neskončilo ve squatu. Vychází z vlastní zkušenosti.

V posledních dnech se nad dvěma pražskými squaty stahují mračna. Poté, co si Andrej Babiš ve snaze o hlasy mladejch voličů, udělal pár selfíček na Klinice, tenhle léta opuštěnej barák, kterýmu začínaly sny spousty mladejch lidí zrovna pomalu vracet život, vrátí stát GIBSu. 

USA, náš stoprocentní vzor

redakce R-Republiky
10.4.2015 zdroj

S nadšením jsme vyslechli hlasatele zářných US-zítřků. Nyní vám tuto růžovou budoucnost názorně předvedeme. Všechna data jsou vzata z archivu miliardářské US-nadace Peter G. Peterson Foundation.


Ekvádor dostal klíčové důkazy proti Chevronu ve sporu o zamoření Amazonie

zpr
10.4.2015 E-republika

Neznámý whistleblower prý poslal na adresu ekvádorských institucí desítky DVD s tímto zněním: "Doufám, že to je užitečné pro vás ve vašem procesu. Přítel ze Chevronu."

Ukrajinská svodka ze dne 9.4.2015

napsali Ernest, MP a Mireček, s přispěním dalších
10.4.2015  Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Ukrajinská strana se připravuje na ztrátu Mariupolu, 90 velkých ostřelování pozic domobrany a civilních cílů ukrajinskou armáda za jediný den, ukrajinské represe na okupovaných územích Donbasu, lidé se vyhýbají odvodům do armády, napadání pravoslavných chrámů ukrajinskými ozbrojenci, zákony uctívající ukrajinský fašismus schváleny... a další ...

Vojenská přehlídka v Moskvě projevem síly, aneb Evropa jako základna NATO z armád 30 zemí?

Břetislav Olšer
10. 4. 2015   blog idnes
Každé ráno se probouzím s přáním, aby se český Ovčákov změnil ve starý dobrý český národ a média přestala být plná podbízivých kariéristů. Bohužel, od probuzení k probuzení se vše naopak zhoršuje; stačí mrknout do novin či na ČT. Jako bych se ocitl v údolí dutých hlav;Zeman je prostě vyvrhel a cokoli řekne, že hnus a špína. Dovolit či nedovolit mu cestu do Moskvy 9. května?

Česko je jen další banánovou republikou v mocenském orbitu USA


Daniel Veselý
10. 4. 2015   Altpress
Diplomatická roztržka mezi českým prezidentem Milošem Zemanem a americkým velvyslancem Andrewem Schapirem spíše připomíná dětsky nasupené šlapání po bábovičkách. Tento incident ale odkrývá jeden velice tristní fakt – a to, že Česká republika není sebevědomou a samostatnou zemí a už vůbec ne rovnocenným spojencem Spojených států, jak se spousta lidí včetně řady českých novinářů mylně domnívá.

Jsem hrdý na svého prezidenta (s výhradami)

Vladimír Stwora
10.4.2015   Zvědavec
Slovní přestřelka mezi prezidentem Zemanem a americkým velvyslancem Andrewem Schapiro skončila 1:0 pro Zemana. Americký vyslanec si dovolil kritizovat rozhodnutí prezidenta odcestovat do Moskvy na oslavu ukončení Druhé světové války. Udělal to celkem diplomaticky. V rozhovoru s ČT mu komentátor podsunul otázku (u soudu by to zřejmě bylo vnímáno jako sugestivní otázka, v níž je naznačena i odpověď) zda je politicky moudré od českého prezidenta, aby navštívil Moskvu ve světle ruské agrese na Krymu. Na to diplomat zdrženlivě odpověděl, že není na něm, aby říkal českému prezidentovi co má nebo nemá dělat. Chápe, že prezident chce vzdát hold obětem všech zemí v souvislosti s koncem druhé světové války.

Jednota EU, Řecko, plyn, Moskva a energetická unie.

napsali chacal a vlk
10.4.2015  Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/ 
Tenhle článek nebyl plánován. Ale dohnaly mne k němu tři věci:
1- mail s denním výběrem ze slovenského tisku od chacala
2- reference německého tisku o Tsiparasově návštěvě v Moskvě3-rozhovor Lidovek s eurokomisařem pro energetiku Marošem Ševčovičem, uveřejněný ve vydání z 8.4.2015 na str. 12 pod názvem

Konec svobody názorů

Edwin Baumgartner
10. 4. 2015 zdroj

Jak daleko může až zajít svoboda názorů? Přes Atlantik na druhé straně tak daleko, že se beztrestně smí ukazovat hákový kříž a hitlerovský pozdrav.


čtvrtek 9. dubna 2015

Proč tradiční demokratická levice boduje méně, než by mohla?

Ivo Šebestík
10. 4. 2015   Altpress
Levice postrádá skutečně levicově přemýšlející osobnosti
Naprostá většina obyvatel dokonce i prosperujících zemí v Evropě není bohatá. Alespoň ne ve smyslu stabilního zabezpečení sebe sama a svých nejbližších. K náhlému pozbytí jistot a pocitu bezpečí stačí u většiny Evropanů (a jinde na světě je to obdobné) série dvou tří neblahých okolností, jaké se obvykle rychle přidruží ke ztrátě pravidelného příjmu.Je proto pozoruhodné, že tato většina obyvatelstva nepředstavuje pro tradiční demokratické levicové strany sociálně demokratického typu stoprocentně zaručený a na výsost stabilní elektorát. Někde je patrně něco špatně.

Nafeez Ahmed: Obětí „války proti teroru“ jsou minimálně 4 milióny
9.4.2015   Střípky ze světa
Nad novou studií špičkových amerických lékařů
Washingtonská asociace Lékaři za sociální odpovědnost(PRS) publikovala studii o lidských obětech „války proti teroru“. Text, sestavený i řadou laureátů Nobelovy ceny, je jen za posledních 10 let kvantifikuje v řádu 1,3 – 2 miliónů.Na portálu Middle East Eye ho komentuje Nafeez Ahmed, nositel Project Censored Award, udělované za investigativní kuráž britským deníkem Guardian. Léta ho publikují i Foreign Policy, New Statesmen či Independent.

Moje žaloba k Mezinárodnímu trestnímu soudu v Haagu za krveprolití na Majdanu a v OděseBřetislav Olšer
10. 4. 2015   blog idnes
Drzost fašizujících ukrajinských politiků nezná mezí; premiér Arsenij Jaceňuk nařídil kyjevské prokuratuře připravit žalobu na Rusko k Mezinárodnímu trestnímu soudu v Haagu. Prý kyjevští právní odborníci došli k závěru, že Putinova slova v jeho nedávném projevu vykazují příznaky porušení mezinárodního práva. Jde o přímé příkazy k anexi Krymu a k provedení vojenské intervence proti Ukrajině.

Oklamané Polsko (III)

Nikolaj Starikov
9.4.2015   Zvědavec
První část, druhá část.
V předešlých kapitolách jsme zkoumali srdečné vztahy mezi nacistickým Německem a druhou Polskou republikou ve 30. letech, které byly narušeny pouze malým územním sporem, v porovnání s ambicemi obou zemí na Východě nevýznamným…

Kde chybějí argumenty, je dobré i suché z nosu!

Jiří Baťa
9.4.2015  První zprávy

„Kdo není blbý, ten vidí“ ! To napsala paní Jiřina Šiklová mému příteli v rámci jejich výměny názorů na Ukrajinu. K tomu výroku se však pojí řada zvláštních faktů argumentů, které političtí oponenti používají při obraně svých mnohdy plytkých a neseriozních názorů. Takže, kdo není blbý, čtěte.

Le Temps: Zpráva RE o dění na Majdanu - krutá rána Kyjevu!

Frédéric Koller 

9.4.2015 Le Temps a První zprávy

Odpovědní za vraždy získali nějakou formu amnestie, neboť jsou součástí stávajícího systému na Ukrajině, kde soudy, policie a úřady jsou řízeny oligarchy, píší švýcarské noviny Le Temps.

Arsenij Jaceňuk zkouší politicky přežít

(foto Lidová fronta)Tereza Spencerová
9.4.2015  Literární noviny

Po Velikonocích se po dvoutýdenní pauze znovu schází ukrajinský parlament a očekává se, že jeho jednání bude bouřlivé, neboť se všeobecně očekává, že hlavním tématem bude další osud premiéra Jaceňuka.Ukrajinská svodka ze dne 8.4.2015

napsali Ernest, MP a Mireček, s přispěním dalších  
9.4.2015  Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Dělostřelecké ostřelování měst Donbasu ukrajinskou armádou opět nabývá na síle, opolčenecké zdroje očekávají obnovení bojů k datu 16.4.2015, popravy zajatců ukrjainskými silami jsou překážkou vzájemné výměny zajatců, partyzánské aktivity na územích obsazených ukrajinskými jednotkami, mapy současné situace, represe ukrajinských bezpečnostních orgánů,  .. a další ...

Na Ukrajině začal hon na "místní separatisty"

9. 4. 2015    zdroj
Na Ukrajině byl vyhlášen hon na "místní separatisty" - plakáty a letáky s příslušnou výzvou se objevují podle očitých svědků na různých místech po celé zemi. Agitační materiály vysvětlují, kdo je "místní separatista", jak mají být odhalováni a kam je "předávat" v případě zjištění. Tato oznámení se objevují v hotelech Charkova a Oděsy, na ulicích Kyjeva a dalších měst. 


středa 8. dubna 2015

Česko v OSN aneb Proč nám nevadí fašismus


zpr
8.4.2015 E-republika

Tři země - USA, Ukrajina a Kanada - hlasovaly proti rezoluci OSN odsuzující fašismus a nacismus. Poskoci USA, mezi než pochopitelně patří i Česko, se bály USA a takticky se zdržely hlasování.


P.J. Watson: Virtuózní klavíristka, přihrbení Hujeři


8. 4. 2015   Střípky ze světa
Jak přichází ukrajinský kumšt o iluze
Valentyna Lysyca sklízela v únoru aplaus i v Praze. Teď jí Torontský symfonický orchestr (TSO), kde dlouhodobě hostovala, ruší všechny koncerty. Za trest, že nemlčela o masakrech, jichž se Kyjev dopouští v Donbasu.

Seminář v Jihlavě: Krize a možná východiska

8. 4. 2015
Nová republika, o.s. oslovila ekonomku Doc. Ing. Ilonu Švihlíkovou, PhD., zahraničně politického analytika PhDr. Josefa Skálu, CSc. a politologa Prof. PhDr. Oskara Krejčího, CSc., aby v Jihlavě jako krajském městě v těžišti ČR přednesli svoje sdělení vystihující současnou společenskou a hospodářskou situaci a naznačili možná východiska. Po diskusi k těmto sdělením přednese MUDr. Ivan David, CSc. nástin činnosti politické iniciativy Nová republika na nejbližší období. 
Oznámení  přinášíme s krátkým předstihem před termínem akce, protože organizace, která původně přislíbila pronájem sálu, od svého příslibu ustoupila. 

V Lotyšsku se vytváří policejní jednotka pro lov antifašistů

8. 4. 2015    zdroj
Lotyšské silové struktury mají v úmyslu vytvořit speciální jednotku pro boj s antifašistickými organizacemi. V rozhovoru se zpravodajskou agenturou LETA to prohlásil ředitel bezpečnostní policie Normund Mežviets. Vytvářené oddělení bude potlačovat aktivitu antifašistických hnutí v zemi; vždyť podle místních úřadů získávají podporu z Ruska. Podle Mežvietse přispívá Rusko ke vzniku těchto organizací v řadě zemí, které jsou "ve sféře ruských zájmů", jako je Litva, Estonsko, Polsko. A samotní antifašisté vytvářejí zdání o své početnosti, domnívá se policejní úředník, i když ve skutečnosti jich není mnoho.

Ukrajina vyhrožuje zemím, jejichž delegace odcestují na 9. května do Moskvy

8. 4. 2015      zdroj
Účast na Dni vítězství bude Ukrajinou hodnocena jako projev solidarity s agresorem. O účasti ukrajinských představitelů na událostech v Moskvě na počest Dne vítězství "v podmínkách ruské agrese proti Ukrajině" nebude a nemůže být řeč, řekl 7. dubna mluvčí ministerstva zahraničí Ukrajiny Jevgenij Perebijnis.

Proč strany nezvou Zemana na sjezdy

Lubomír Man
8. 4. 2015
Odpověď je jednoduchá. Samozřejmě, oficiálně se to vysvětluje tak, že jde o protest proti současné Zemanově proruské politice, ale jde – a to mi můžete věřit – jen o průhlednou i vítanou záminku. Skutečný důvod je jinde a vy sami už asi tušíte kde. Ano, máte pravdu, vedoucí činitelé našich stran se rozhodli nezvat prezidenta na své sjezdy proto, protože se jim protiví, když prezident Zeman na sjezd přijede, a tajemným úradkem neznámých sil je náhle jen on středem zájmu.  

Jsou Češi hrdí na ponížené lokajství vůči USA?

Jaromír Petřík
8. 4. 2015    blog
Náš prezident Miloš Zeman si dovolil usadit velvyslance USA Shapira, když se do něj nediplomaticky navážel kvůli jeho cestě do Moskvy k 70. výročí osvobození Evropy od německého nacismu.
Což o to, zvykli jsme si poslední dobou na věci, dosud neslýchané: Za rozpoutání II. světové války může hlavně Stalin, o obětech německého nacismu mlčíme, novodobé nacisty naopak podporujeme jak v Kyjevě, tak v Pobaltí, vojensky napadáme neposlušné země, jehož následkem jsou statisíce mrtvých, miliony uprchlíků a občanské války.

Rusko nabídne Řecku nové půjčky a slevu na plyn

8. 4. 2015   Reformy
Zatímco Řecko strávilo velikonoční víkend (nikoliv pravoslavných Velikonoc) ujišťováním MMF (tj. „instituce“ a ne kriticky důležitého třetího člena Trojky, který se nemá jmenovat), že těch 450 milionů € splatných této „instituci“ Christiny Lagarde zaplatí, přestože Řecku oficiálně (spíše než jen neoficiálně) dochází peníze a je nuceno upřednostnit splátku svým věřitelům před výplatami mezd a penzí, tak jeho ministerský předseda v současnosti vyhodnocuje, jaký provést Plán B, až zítra navštíví Vladimira Putina, tj. jeden den před dvěma závěrečnými termíny pro Řecko, jednak pro splátku MMF, a pak druhý pro spotřebování hotovosti.

Zarážejících 92% Švýcarů hlasovalo ‚NE‘ k dani ne neobnovitelné energie, tj. „historický debakl“

P Gosselin
P Gosselin
P Gosselin
8. 4. 2015   AC24

Tady je příběh, o kterém by mainstreamová média ráda, aby nebyl vůbec zmiňován. Na online finanznachrichten.de je krátká reportáž o nedávném švýcarském hlasování o iniciativě Zelených liberálů za energetickou daň. A výsledek:


Velvyslanec EU v Rusku:umírat za Ukrajinu nepůjdeme

8. 4. 2015   Sputník
 Bývalý ministr zahraničních věcí Litvy Vygaudas Usackas přiznal, že Evropská unie nehodlá pomáhat Ukrajině tím, že by za ni válčila. Vyslanec zdůrazňuje, že je třeba hledat cesty řešení spolu s Ruskem.Evropa nebude bojovat a umírat za Ukrajinu, prohlásil vyslanec Evropské unie v Rusku Vygaudas Usackas v interview pro list Verslo zinios.

Obchodníci s dětmi


Lena Procházková
8.4.2015  psáno pro měsíčník Rodinné listy 3/15.

Na základní škole jsem chodila do dramatického kroužku. Když jsme nacvičovali pohádku o Smolíčkovi, enormní zájem byl o roli jelena - záchranáře zvaného Zlaté parohy. Po poradě režisérky s učitelkou byl jelen přidělen největšímu zlobivci, zřejmě z výchovných důvodů. V těch dobách, dávno minulých, ještě pedagogové znali Makarenkovo dílo a ověřovali si jeho platnost v praxi. 

Bývalý agent CIA potvrdil, že „Usáma Bin Ládin zemřel přirozenou smrtí.“
 8.4.2015    Svobodné noviny
Bývalý agent CIA prohlásil, že vůdce al-Kájdy Usáma bin Ládin zemřel přirozenou smrtí, pět let předtím, než Spojené státy oznámily jeho smrt. V rozhovoru, který poskytl ruskému Channel One, Berkan Yashar, který je také tureckým politikem, uvedl, že Spojené státy nezabily vůdce Al-Kájdy.

Proč korporace potřebují stát

zpr
8.4.2015 E-republika

Walmart nahlásil 25 miliard zisku a stát z federální daně platil 6 miliard na potravinové lístky, Medicaid, bydlení pro špatně placené zaměstnance této společnosti.