Reklama

sobota 18. dubna 2015

ČT: Racionální myslitel Dawkins v Hyde Parku a „politické školení mužstva“ o Peroutkovi

Ivan David
18. 4. 2015
V sobotu 18. dubna 2015 měli diváci ČT24 příležitost se v pořadu Hyde Park seznámit s názory nejen nejznámějšího evolučního biologa, ale také originálního myslitele Richarda Dawkinse. Nechci se zabývat jeho názory, ale elementem z abecedy vědy, které profesor Dawkins připomněl. Totiž to, že je nutné si uvědomit zásadní rozdíl mezi „názorem“ či „přesvědčením“, které jsou individuální (byť i široce sdílené) a zcela subjektivní na jedné straně, a vědeckým faktem („pravdou“), který vyžaduje vědecky přijatelný důkaz a je objektivní - na druhé straně.

Když se Vás začne systém a jeho poskoci bát…

Ladislav Kašuka
18. 4. 2015   blog Kašuka
Nedříve Vás ignorují, potom zesměšňují, pak s Vámi bojují a následně vyhrajete. Gándhí.
Musím říct, že ve slovech tohoto velkého bojovníka proti britskému imperiálnímu kolonialismu je velká moudrost a pravda.

Bývalý Ukrajinský premiér: ,,Tohle by ani gestapo nedokázalo"

18. 4. 2015    AC24
Na Ukrajine to vrie. Po prvom Majdane sa pripravuje druhý. Je úplne jasné, že premiér vo svojom kresle dlhšie nevydrží. V tejto súvislosti sú zaujímavé aj názory bývalého premiéra Ukrajiny Mykolu Azarova, ktorý "to už má za sebou"...Bývalý ukrajinský premiér porozprával, že na Ukrajine vládne politický teror, zákony sa vôbec nedodržiavajú a preto v krajine je v súčasnosti až štyri tisíce politických väzňov. Ex- premiér Mykola Azarov v interview pre televíziu LifeNews zdôraznil, že hlavnými nástrojmi súčasných vodcov krajiny sú strach, represie, zastrašovanie a vytváranie panickej protiruskej nálady. Varuje pred ešte väčším chaosom, ktorý môže zasiahnuť Ukrajinu.

Prezident Zeman boduje – míří k nám 100 miliard z Číny; co na to Obamův prominentní špeh?

Břetislav Olšer
18. 4. 20158   blog idnes
Další hmatatelný výsledek velmi kritizované nedávné oficiální návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Číně je tady. Na 60 českých firem míří dobýt Říši středu. Za osm dní začne 23. dubna 2015 v Šanghaji prestižní technologický veletrh. V konkurenci 900 vystavovatelů z celého světa budou ve středu pozornosti právě ti čeští.

Polská prezidentská kandidátka by zrušila sankce proti Rusku

18.4. 2015 První zprávy


Kandidátka na polský prezidentský úřad Magdalena Ogórek je přesvědčena, že politika její země směrem na východ by se měla změnit a vztahy s Moskvou by se měly srovnat.

Co říká propad zemědělských cen

Zbyněk Fiala
18.4.2015  Vaše věc


Proč jsme se nevrátili k tradici dobrého hospodaření s půdou, od kterého nás údajně odvrátila léta kolektivizace a družstevního velikášství? Protože jsme idioti. Z totality jsme uchovali to nejhorší, obrovské rozlohy monokulturních polí se zemědělci bez pravomocí, a přidali to nejhorší z neoliberalismu, kdy je zajímavý jen okamžitý zisk, i za cenu totálního vybydlení.

Cesta do pravěku?

Marek Řezanka  
Za co půjdeme chcípnout?
18.4.2015  Altpress  
 
Bohatá mocná církev, která káže nějaké hodnoty – a nějak jinak se chová. Tvrdá práce bez sociálních práv a benefitů, různé formy nevolnictví. Naprostá oddanost králi a císaři, poslušnost církvi, poddanost před šlechtou. Pronásledování kacířů a hájení jediné pravdy svaté. Odvody chlapců na vojnu s tím, že je potřeba rodit další. Ve válkách se totiž umírá.


Jarní změny na Blízkém východě

red
18.4.2015 E-republika

Otázka je, zda Saúdové zvolí v Jemenu masivní vojenskou invazi, nebo ne. Nejsou Američané, aby si mohli bez ztráty mocenské prestiže dovolit svůj vlastní Vietnam, a to hned v sousední zemi.

Avakov: Vzteklý pes je na prahu Evropy

18. 4. 2015    zdroj
Ministr vnitra Ukrajiny pořádá v Evropě masivní protiútok "na lži ruských politiků a jimi koupených médií". "Zkrotíme vzteklého Putinova psa, je na prahu Evropy," prohlásil šéf ministerstva vnitra Ukrajiny Arsen Avakov na setkání s italskými politiky v Římě. Sám to oznámil prostřednictvím sociálních sítí...

Svobodu médiím


POZOR MANIPULACE!
Pavel Letko
18.4.2015 E-republika

"...jde o ničení paměti národa, jeho kulturní identity… trest menšinám, handicapovaným, příznivcům sportu i vážné hudby či lidové kultury, trestání regionů i našich dětí."


Světová finanční a energetická válka. Od Jemenu po Barmu. Ke globálnímu konfliktu už chybí jediná potopená loď. Armageddon i apokalypsa. Krize může vypuknout již zítra


Jelena Larina
18. 4. 2015 Protiproud
 

Ruská analytička odhaluje plán, který se jeho autorům může vymknout zpod kontroly a stát se zdrojem jak absolutního chaosu, tak i historicky nejmohutnějšího krachu světové ekonomiky

Američané bombardovali Prahu za slunečného počasí. Chtěli zabít co nejvíc lidí?

Ondřej Höppner
18. 4. 2015 Protiproud

Ondřej Höppner se zamýšlí nad málo známými fakty, které znovu zvedají otázku, zda Američané bombardovali Prahu na konci války záměrně, a zda legenda o záměně s Drážďanami nebyla vytvořena až dodatečně.

Náš (ne)demokratický spojenec

Marek Řezanka
18.4.2015 Disidenti

Zatímco u nás zapálení pravověrní ideologové vymýšlejí, jak cenzurovat názory, které neodpovídají jejich deklarovanému vidění světa, události na Ukrajině ne a ne jim do tohoto schématu zapadnout.


Ukrajinská svodka ze dne 17.4.2015

Ernest, MP a Mireček, s přispěním dalších
18.4.2015  Kosa zostra aneb https://vlkovobloguje.wordpress.com/


Američtí výsadkáři ve Lvově, příjezd kanadských vojáků se očekává, boje na některých místech fronty pokračují, příprava provokace s falešnými vozy OBSE, rozpuštění praporu 'Kryvbas',  ... a další ...

pátek 17. dubna 2015

RF napadla zakladatele OSN a vítěze druhé světové17. 4. 2015       zdroj
Rusko provádí agresi proti vítězi druhé světové války a zakladateli OSN. Tento názor vyjádřil předseda vlády Ukrajiny Arsenij Jaceňuk na zasedání organizačního výboru pro oslavy "70. výročí vítězství nad nacismem v Evropě a 70. výročí konce druhé světové války." Ukrajinský premiér je přesvědčen o tom, že Ruská federace se dopustila agrese vůči Ukrajině.

Mysli globálně , jednej v obecní radě TTIP. Mnoho německých obcí se staví proti smlouvě. Především v Bavorsku se zvedá odpor.

Josephine Schulz
17. 4. 2015       zdroj
Odpor proti TTIP se vyjadřuje nejen v síti a na ulici, ale také četná města a obce se bouří proti smlouvě o volném obchodu. V současné době schvalují obecní rady a okresní sněmy napříč Německem rezoluce, ve kterých vyzývají k zastavení jednání o TTIP a smlouvě o službách TiSa. Stejně i CETA, smlouva EU o volném obchodu s Kanadou , se nemá ratifikovat do té doby, pokud stanovená ochrana investorů bude omezovat volnost v jednání obcí o veřejných existenčních opatřeních.

Pravda o "spojeneckém" bombardování území ČR na konci války

17. 4. 2015
I když šlo „jen“ o dva nálety na Prahu, o kterých se navíc dodnes už ví spíše méně než více, ve své době představovaly z hlediska vcelku poklidného života v protektorátní Praze skutečný šok. První nálet 14. února byl údajně důsledkem navigační chyby. Bombardéry původně letící na Drážďany bombardovaly prý omylem Prahu. Útočilo 62 letounů B- 17, které shodily během pouhých pěti minut přes 152 tun bomb. Zahynulo na 700 osob, zničena byla velká část benediktinského opatství Na Slovanech (Emauzy), zasažena byla ale celá oblast na pravém břehu Vltavy směrem k Vinohradům, Nuslím a Vršovicím. 

Stephen F. Cohen: Chce to obnovit zásadu parity

Stephan F. Cohen
17.4.2015  Střípky ze světa a The Nation
Jednička americké „sovětologie“ proti amoku rusofobie.

Rizika konfrontace, stupňované proti Rusku, jsou ještě vážnější než za studené války, alarmuje profesor Stephen F. Cohen. Léta přednášel na Princetonu, teď na New York University. Na téma Rusko od roku 1917 je v Americe jednička.

Soud zaregistroval Sudetoněmecké krajanské sdružení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku

17. 4. 2015 zdroj
Česká republika: Ve středu v Praze proběhla ustavující valná hromada Sudetoněmeckého krajanského sdružení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Zúčastnil se jí, mimo jiné, i předseda Witikobundu, což je nejradikálnější součást Sudetoněmeckého landsmanšaftu (SL) – organizace založené bývalými sudetskými nacisty, která je i v Německu považována za extremistickou.

3 hodiny 57 minut přímé linky s Putinem. Co řekl?

17.4.2015  AC24

Vladimir Putin během přímé linky, která trvala 3 hodiny 57 minut, hovořil o sankcích, vztazích s USA a Evropou, o situaci na Ukrajině, o dohodě s Íránem a také reagoval na několik neobyčejných otázek.
Putin: rozhodnutí politiků nejet 9. května do Moskvy bylo vnuceno Washingtonem.

Muslimští imigranti zabíjeli křesťany

uprchlíci do itálie
16.4.2015  Vaše věc

Z lodi s nelegálními imigranty plující z Libye do Itálie vyházela skupina muslimů dvanáct křesťanských imigrantů do moře. Všichni zemřeli.

Italská policie na Sicílii, poblíž jejích břehů došlo k incidentu, zadržela patnáct muslimů, kteří se podíleli na bitce v jejímž konci došlo k faktickým vraždám křesťanů.

Vraždy a "sebevraždy" kritiků kyjevské junty

zpr
17.4.2015  E-republika
 

Dáváme na web video se jmény, funkcemi a daty úmrtí hlavních obětí vražd a podezřelých sebevražd opozičních politiků na Ukrajině za poslední rok.
 

Dáváme na web video se jmény, funkcemi a daty úmrtí hlavních obětí vražd a podezřelých sebevražd opozičních politiků na Ukrajině za poslední rok. Seznamy lidí na zabití, tedy "nepřátel státu", "teroristů" a "kriminálníků", dnes běžně visí na ukrajinských nacionalistických webech. Klikněte si na známý seznam například zde. Video obětí kyjevské junty najdete kliknutím zde. Dokud toto video Youtube nesmaže, najdete je i zde.

Vlaštovka přicházejícího „ruského“ jara?

Ivo Šebestík
17.4.2015  AltPress
 
V Rusku zakázali promítat americký film Dítě číslo 44

Už v květnu dostanou protiruští propagandisté v ČR vskutku lahodnou pochoutku pro své mlsné jazýčky. Ruské ministerstvo kultury si totiž nepřeje distribuci amerického filmu Dítě číslo 44, líčícího – jaká to náhodička?! – údajné poměry v Sovětském svazu v době po oné světové válce, jejíž sedmdesáté výročí si Rusko hodlá letos slavnostně připomenout.

Světová banka se podílí na zločinném záboru půdy


red
17.4.2015  E-republika


Protože západní novináři už málokdy něco vyšetřují v rozvojových zemích sami, spoléhají se na závěry občanských organizací, které na zločiny obou mezinárodních bank systematicky upozorňují.

Indie ruší nákup zbraní od Francie, podepisuje velký kontrakt s Ruskem

17.4.2015  Zvědavec

Indická Kongresová strana zrušila převážnou část své objednávky 126 francouzských Rafalů a zvolila si velkou objednávku ruských Suchojů. Indie prakticky anulovala svůj obří zbraňový kontrakt s Francií na nákup a sdruženou výrobu 126 vojenských letadel Rafale; indický premiér souhlasil s koupí pouhých 36, během své návštěvy Paříže minulý týden, uvedl jeden zodpovědný vládní zdroj. Místo toho nakoupí Indie 127 ruských vojenských letounů páté generace.

Ukrajinská svodka ze dne 16.04.2015 – dnes s vlkovou velkou žádostí o pomoc!

napsali Ernest, MP a Mireček, s přispěním dalších
https://vlkovobloguje.wordpress.com/


Odporná manipulace redaktorky Adriany Dergam (ČT) a další manipulace Josefa Pazderky (také ČT), hlášení z bojů, ohlasy na včerejší tiskovku prezidenta Putina, obchod s lidskými orgány na Ukrajině, zatýkání a teror v Oděse, vraždění politických a novinářských osobností v Kyjevě, ... a další ...


Normand Hodges (CIA) se přiznal k vraždě Marilyn Monroe

ТаuRus
14.04.2015 Koncepce sociální bezpečnosti


Norfolk, Virginie. 78 letý bývalý pracovník CIA Norman Hodges, na smrtelní posteli, v nemocnici "Sentara General Hospital", učinil senzační prohlášení. Veřejně prohlásil, že v létech 1959 - 1972 byl killerem CIA a uskutečnil 37 vražd na objednávku, včetně vraždy Marilyn Monroe.
Hodges odpracoval v CIA 41 let a byl operativním pracovníkem nejvyšší úrovni. Prohlásil, že jeho služeb využívala nejen CIA, ale i jiné tajné služby pro odstranění různých osob uvnítř státu, o kterých mu říkali, že "jsou hrozbou pro bezpečnost USA".

Zeman by se měl zúčastnit vojenské přehlídky v Moskvě - i třeba bez Fica

Stanislav A. Hošek
17. 4. 2015
Zeman je představitelem vítězné země druhé světové války, zatímco představitelé mnoha zemí Evropy patří k zemím v té strašné apokalypse poraženým. Vždyť s Hitlerem jejich mocenské struktury kolaborovaly po celou dobu, jako třeba Itálie, Maďarsko, Rumunsko, ale i Polsko, teprve mnohem později věrolomně nejen Hitlerem napadené, ale stejně věrolomně opuštěné Francií a Brity.

V zákopech informační války vedené korporátním fašismem

Stanislav Blaha
17.4.2015 E-republika 
 
Jak se bojuje o veřejné mínění. Miny a šrapnely západních propagandistů proti raketám ruských provládních kanálů. Jenže to všechno je kec, a pravda se krčí někde v zákopu. čtvrtek 16. dubna 2015

M. Zeman a E. Beneš k „Dekretům“

Oldřich Průša
16. 4. 2015
Předesílám, že jsem rád, že prezidentem naší země byl zvolen Miloš Zeman. Není nutné se všemi kroky politiků vždy ve všem souhlasit nebo být trvale proti hlavě státu nebo jinému zvolenému politikovi. Zvolení jako takové je základ demokracie. I pro odpůrce zvoleného. Miloše Zemana si vážím. Přesto jsou momenty, kdy bych byl k jeho stanoviskům opatrnější.

Znovu dobudeme Donbas a místní obyvatelstvo bude krutě a nemilosrdně potrestáno

16. 4. 2015    zdroj
Ukrajina je schopna vyhrát válku na Donbasu, a když to vítězství získá skutečnou podobu, první, koho se bude týkat ukrajinský meč odplaty, bude národ Donbasu, který je podle nacistických patriotů Ukrajiny povinen krutě zaplatit za svou lásku k Rusku. Píše o tom Roman Zvaryč (za Juščenka, bez vysokoškolského diplomu působící, bývalý ministr spravedlnosti Ukrajiny) na stránkách novin "Zrcadlo týdne," které jsou loajální vůči kyjevskému režimu.

Na zklamání ještě lež a faleš, to už je příliš

Lubomír Man
16. 4. 2015
Zpráva, že prezident Zeman podlehl tlaku a ustoupil od svého původního záměru přihlížet vojenské přehlídce v Moskvě většinu národa zabolela a bolí ji dodnes, i když i tahle bolest, jako každá jiná, se s ubíhajícm časem umenšuje či - lépe řečeno – umrtvuje, až na ni člověk pod nánosem jiných událostí přestává dokonce i myslet. 

Ukrajina: Bývalý poslanec Kalašnikov zjevně zavražděn

16. 4. 2015    zdroj
V Kyjevě byl nalezen zastřelený bývalý poslanec Strany regionů. Je to další podezřelé úmrtí příznivce svrženého prezidenta Janukoviče. Bývalý ukrajinský poslanec Strany regionů svrženého proruského prezidenta Viktora Janukoviče byl zjevně zavražděn. Oleg Kalašnikov byl večer nalezen ve svém bytě v Kyjevě se střelnými ranami, sdělilo Ministerstvo vnitra. 

Západ chce udělat z Ukrajiny zemi na pěstování GMO

16. 4. 2015   zdroj
Obnovení ukrajinské ekonomiky západní země nemají v plánu, ale chystají se udělat z Ukrajiny agrární zemi. Tato skutečnost se stává stále zřetelnější. Prohlásil to 14. dubna tajemník Rady bezpečnosti Ruské federace Nikolaj Patrušev na setkání tajemníků bezpečnostních rad ŠOS. Informovala o tom agentura "Vedomosti".

Ferdinand Peroutka o Hitlerovi 26. 4. 1939

Ferdinand Peroutka
16. 4. 2015     celé zde
...Závratný vzestup Hitlerův k moci je vysvětlitelný právě jen tím, že jest nejskutečnějším representantem svého národa, že jeho reakce se pohybují po starobylých stopách neměcké vůle k moci. ...Jelikož spojuje Čechy a Němce v jednom státě, ne však v jednom náradě, jak ani jinak nšní možno, poněvadž nelze směšovat dvě přirozenosti, z§stane jedněm vůdcem národním i státním a druhým toliko státním.

3hodiny 57 minut s Putinem. První část otázek a odpovědí......

17. 4. 2015   Sputník
Vladimir Putin během přímé linky, která trvala 3 hodiny 57 minut, hovořil o sankcích, vztazích s USA a Evropou, o situaci na Ukrajině, o dohodě s Íránem a také reagoval na několik neobyčejných otázek.

Odpoveď ruského ministra zahraničia Sergeja Lavrova na otázky moderátora autorského programu "News of the Week" D.K.Kiseljova, Moskva, 12.04.2015

16. 4. 2015     zdroj
Otázka: Ako dlho ešte Európa pretrvá „s dlhým nosom?“ Prezident Ukrajiny Petro Porošenko hovorí jedným jednu vec, druhým – druhú, tretím – tretiu, a robí niečo štvrté. Vy ste osobne povedal, že to je zrejmé. Skutočne sa dobre cítia v tejto úlohe?

S.V.Lavrov: Áno, je to naozaj smutná situácia. Už skôr som na stretnutiach s európskymi ministrami a svojím ukrajinským náprotivkom hovoril: všetci chápu, že proti P.A.Porošenkovi stojí pomerne silná opozícia a to drsného radikálneho smerovania, vyžadujúca ospevovanie S.Banderu. 

Azarov: Kyjevská moc spočíva na protiruskej psychóze.

16. 4. 2015    zdroj
Bývalý ukrajinský premiér povedal, že v krajine je v súčasnosti štyri tisícky politických väzňov. Minister Ukrajiny Mykola Azarov v interview pre LifeNews zdôraznil, že hlavnými nástrojmi súčasných vodcov krajiny sú strach, zastrašovanie a nahusťovanie panických protiruských nálad.

Válka nebude! (Přímá linka s Vladimírem Putinem, přepis)

Ruský prezident Vladimír Putin dnes v pořadu "Přímá linka"
Petr Ďoubalík
16. 4. 2015,           zdroj: zde
Před několika hodinami skončila "Přímá linka s Vladimírem Putinem" - pořad, ve kterém ruský prezident odpovídá na nejrůznější dotazy občanů RF, přítomných hostů a bilancuje rok. Podobně jako v minulých letech, trval pořad asi 4 hodiny. V týdnu přicházelo kolem 3000 dotazů za minutu, dnes 4000 za minutu. Celkem byly Vladimíru Putinovi zaslány asi 3 milióny otázek. Pořad ještě málem ani neskončil a naši vševědoucí pisálkové už snášeli hodnocení...

Noční Vlci vzdávají svou spanilou jízdou hold mrtvým hrdinům, kterým vděčí miliony Evropanů za své životy

Ladislav Kašuka 
16.4.2015   Czechfreepress  
Vlastenecký ruský motorkářský klub chystá spanilou jízdu na počest 70 výročí vítězství Rudé armády a spojeneckých vojsk nad nacistickým Německem. Přestože se jedná o civilisty, kteří pojedou z Moskvy do Berlína na svých motorkách a beze zbraní (na rozdíl od Američanů jezdících po Evropě na plně vyzbrojených obrněných transportérech), mnoha našim a polským rusofobům je jejich jízda trnem v oku a již nyní vymýšlí jak jí zakázat, překazit, nebo aspoň zkomplikovat.

Pochopení strachu Západu z arabských a muslimských teroristů

Mahdi Darius Nazemroaya
16. 4. 2015   Zvědavec
Názoru, že většina teroristických útoků je páchána Araby nebo muslimy, nejen chybí historická perspektiva, ale jde o neempirický argument, který souvisí s moderním orientalismem, který je velmi čilý. Samotný orientalismus je silně navázán na americký názor ohledně vyjímečnosti. Jde o oblast myšlení, kde rasistické názory a domněnka výjimečnosti se silně překrývají. Vlastně je mezi nimi jen tenká linie.

Vladimír Dovgaň: Nacistické mustry, transatlantická kuratela

6.4. 2015 Střípky ze světa
Nad banderovskou směrnicí šéfa ukrajinské tajné policie
Kariéry spojenecké vděčnosti to slyší ukrutně nerady. Pupeční šňůře, vedoucí až k Hitlerovi, se však na Ukrajině daří náramně. Velké zásluhy na tom má i Valentin Nalivajčenko, šéf tajné politické policie SBU.
Korouhvička je to unikátní. Zamlada -.píše Vladimír Dovgaň - stihnul i diplom Institutu rudého praporu J. V. Andropova. Teď je zas veřejným tajemstvím, že ho pase CIA (některé zdroje zmiňují i vázací akt). Z poslední směrnice řečeného poturčence vane přímo láska k mršinám:


Viktoria Šilova, šéfka ukrajinského hnutí Antivojna, byla unesena a uvězněna

LiveLeak
16.4.2015 E-republika

Statečná obhájkyně lidských práv čelí soudnímu procesu, v němž bude obžalována z toho, že se stavěla na odpor proti mobilizaci do války proti lidu Donbasu. Mohla být odsouzena až k osmiletému vězení.Pozor, zasedá MMF!!


Zbyněk Fiala
16.4.2015  Vaše věc

Vypadá to jako záhada, ale kdykoliv se sejdou ve Washingtonu vážení představitelé Mezinárodního měnového fondu a Světové banky, vypukne závažná světová finanční krize. Určitě to není proto, že jsou tak zlomyslní. To jen ti, kdo měli nos nad vodou, zoufale plavali až do okamžiku, kdy se sejdou lidé s kompetencí pustit chlup, aby se jim ekonomika nezřítila na hlavu.

Jak jsme Ukrajinu na nohy (ne)postavili…

Minské dohody? Tůdle...
Marek Řezanka 
16.4.2015  AltpressČím je na tom občanskou válkou zdevastovaná Ukrajina hůře, tím optimističtější zprávy o jejím demokratickém směřování z mainstreamových médií získáváme. Jsme ujišťováni, že jediným ukrajinským problémem je „ruská agrese“, o níž sice neexistují žádné důkazy (respektive neexistují důkazy o jakékoli invazní ruské operaci na území Ukrajiny) – ale o níž je neradno pochybovat.

Ukrajinská svodka ze dne 15.4.2015

napsali Ernest, MP a Mireček, s přispěním dalších
16.4.2015  Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/


Příměří už nikdo nedodržuje, obě strany používají zakázanou techniku, lži a dezinformace, které ochotně přebírá Česká televize, plány na likvidaci separatistů, co nového v případu MH-17, ukrajinští veteráni chrání pomník ... a další ...

Tri mýty o ruských trolloch

Ľuboš Blaha
15. 4. 2015 Pravda (Slovensko)

V poslednom čase sa prestalo hovoriť o Rusku, Ukrajine, Kryme či Donbase. Nenávisť voči Rusku sa dnes šíri inak: útočí sa na tých, ktorí odmietli nenávidieť Rusko. 
Americká vládní garnitura v čele s Obamou se opět ukázala v pravém světle --- až 4000 amerických civilistů v přímém ohrožení života --- Putinův rozkaz je bezprecedentní

15. 4. 2015        zdroj
Ruské zdroje blízké Ministerstvu obrany včera zveřejnily zprávu, že prezident Putin pověřil posádku vojenského námořního plavidla "CCB-201 Višnija" (zpravodajské plavidlo vyšší třídy) použít všechna potřebná útočná/obranná opatření nutná k vlastní ochraně a ochraně životů civilistů, a to před agresivními výpady vojenských bojových letounů, které provozuje "US Air Force" v současné bojové zóně v Jemenu. Tato zpráva, i když na první pohled vypadá nenápadně, je svým obsahem velmi zásadní.

středa 15. dubna 2015

Co kdyby se řezníci chovali jako úředníci

Tomáš Měřínský
15. 4. 2015
Příjemnou zábavu!

Oklamané Polsko (IV)

Nikolaj Starikov
15.4.2015  Zvědavec

Takže 31. března 1939, 16 dní poté, co Hitler vstoupil do Prahy, Británie, která si do té doby „nevšimla“ agresivní povahy Německa a postoupila Hitlerovi Rakousko a Československo a pokorně mu dala Sársko a Porýní, byla nyní připravena bojovat. Toho dne britský premiér Neville Chamberlain přišel s oficiálním prohlášením, ve kterém se uvádělo „v případě jakékoliv akce, která jasně ohrožuje polskou nezávislost a které se polská vláda rozhodne vzdorovat“, poskytne Velká Británie podporu Varšavě.

Proč nebyl rozehnán Maidan?


Andrej Stěnin

Svůj pohled na historii ozbrojeného konfliktu v centru Kyjeva v listopadu 2013 - únoru 2014 zveřejnil Vitalij Zacharčenko - bývalý ministr vnitra Ukrajiny v letech 2011-2014. Server " Украина.Ру" publikuje výňatky z článku bývalého ministra vnitra v listu "Nezavisimaja Gazeta".

Když je zákazník opravdu pán

Bára Adlerová
15. 4. 2015  A2larm

Po vypuknutí hospodářské krize je ve Velké Británii na vzestupu družstevnictví. Může být velkou inspirací i pro nás.