Reklama

sobota 25. dubna 2015

Jožo, čo nás drží nad vodou - slovenský tip kulturního referenta

Elán - Vašo Patejdl, Jano Baláž, Jožo Ráž

25. 4. 2015, Petr Ďoubalík, zdroj: svobodnenoviny, chelemendik, YouTube - text rozhovoru, hudba - video - text - překlad - procvičení slovenštiny a korejštiny


Před několika dny se objevil zajímavý rozhovor s Jožo Rážem (1954, Bratislava, tehdy ČSSR, dnes Slovenská republika), který nám s kapelou Elán zpříjemňuje život písničkami již od roku 1969. Kapelu tehdy založil Vašo Patejdl, od roku 1981 do ní neodmyslitelně patří i Jano Baláž. Jožo Ráž měl těžkou (nezaviněnou) havárii na motorce (1999), lékařům se podařil zázrak a vrátili ho do života. Jako host na Českém slavíkovi (2000) zazpíval "Vodu" a publikum aplaudovalo vstoje. Pojďme si tedy přečíst o jeho dnešních pohledech na svět a pusťme si jednu z nejpopulárnějších písniček Elánu.


22. 4. 2015 - Jožo Ráž otevřeně: Na Slovensku mají peníze jen ti, kteří je nakradli! Putin je bohovsky moudrý muž.

Souznění papeže Františka s prezidentem Zemanem; kolik mrtvých na Falklandách a na Krymu?

Břetislav Olšer
25. 4. 2015 blog idnes
Včera ve Vatikánu v Apoštolském paláci přijal papež František prezidenta ČR Miloše Zemana, jenž papeži také představil svého kandidáta na vatikánského velvyslance, současného protokolářePražského hradu Jindřicha Forejta. Podle předběžné dohody by se tak mělo stát na konci Zemanova funkčního období, jež končí v roce 2018.

Skandální přepisování historie

Ivan Hrůza
25. 4. 2015
Skupina 7 občanů, většinou členové TOP 09 požaduje po MČ Praha 6 odstranění sochy maršála Koněva.Svůj podnět signatáři odvodňují snůškou účelových a tendenčních tvrzení, které s objektivním historickým hodnocením nemá nic společného.
Je velmi smutné, že v době oslav 70.výročí je třeba zvedat hlas proti takové nestoudnosti.
Připojujeme pro Vás interpelaci JUDr. Ivana Hrůzy na zastupitelstvu.

Smutná bilance tzv. sociální reformy


Martin Stanoev
25.4.2015  A2larm

Informace o špatné situaci v sociálních službách se v médiích objevují výrazněji teprve v poslední době. Hlavní nápor však úředníci i potřební zažili už za ministra Drábka.Proč přijedou lídří Česka a Slovenska 9.května do Moskvy

Gajane Chanova
24. 4. 2014 Sputník
Ministerský předseda Slovenska Robert Fico přijede 9. května do Moskvy, aby se zúčastnil oslav 70. výročí Vítězství nad fašismem. Oznámil to s odvoláním na vysoce postavený zdroj na slovenském MZV bratislavský list Pravda.Připomeneme, že předtím potvrdil nepřímo tuto informaci tiskový tajemník Pražského hradu, a ještě dříve řekl o možnosti této návštěvy ministr zahraničních věcí Ruska Sergej Lavrov.

Generální tajemník OSN se chystá na vojenskou přehlídku do Moskvy


25. 4. 2015     zdroj
Generální tajemník OSN Pan Ki-mun se chystá k účasti na oslavách věnovaných 70. výročí vítězství ve Velké vlastenecké válce, které se budou konat v Moskvě. Chystá se také zúčastnit se vojenské přehlídky na Rudém náměstí. Oficiálně tyto informace v sídle OSN nebyly potvrzeny, ale nebyly ani vyvráceny.

Ukrajinská generální prokuratura: Oběti v Domě odborů se upálily samy


Naděžda Kamber 
25.4.2015 Outsidermedia

„Oděská Chatyň se stala neúmyslně, a…. v důsledku použití zápalné směsi ve vnitřních prostorách a uzamčení dveří zevnitř.“
Tak to je oficiální verze tragických událostí v Oděse dne 2. května 2014, kterou zveřejnil zástupce ukrajinské generální prokuratury Vladimirov Guzyr.

Masakr v Oděse 2014 a zapálení Říšského sněmu 1933


Václav Umlauf
25.4.2015  E-republika

Po "vyšetřování" ukrajinské prokuratury již opravdu není cesty zpět. Kyjevská junta oficiálně zakryla zločin a vydala se na cestu politické a kriminální obhajoby fašismu.

Sranda, ale i čisté zlo

Radim Valenčík
25. 4. 2015  radimvalenčík.píše (zasláno autorem)
Čisté zlo ve formě doporučení českého diplomata: Doposud to byla sranda. Sranda z lidské hlouposti. Teď ale přichází čisté zlo:
"Skupina civilistů obsadí budovy administrativy, muži, ženy, děti. Do dvou dnů se tam začínají nosit zbraně, ženy a děti odcházejí, zůstávají ozbrojenci. Pokud se jim postavíte rychle čelem, jako to udělali třeba v Oděse, kde je prostě upálili, nebo v Dněpropetrovsku, kde je prostě zabili a pohřbili u silnice, tak máte klid. Když to neuděláte, tak máte válku. To je celé."

Květnové dny a mýtus „osvobozování“

Josef Komárek
25.4.2015  blog autora


Zase budou plzeňáci řádit a oslavovat, jak Američané osvobodili Plzeň, a kritizovat, jak amíci nesměli dál, a obstarožní plzeňští puberťáci budou v dobových kostýmech jezdit v jeepech a hrát si na vojáčky. 
Ukrajinská svodka ze dne 24.4.2015

napsali Ernest, MP a Mireček, s přispěním dalších
25.4.2015 Kosa zostra neboli https://vlkovobloguje.wordpress.com/


Teror úřadů v Oděse, příprava ukrajinské armády na obnovení války, ofenzíva se očekává v květnu, koncentrák - ukrajinské Guantanámo, ukrajinské ostřelování sídlišť města Doněck, napadení humanitárního konvoje pro obec Širokyno, aktivistické úderky se střetly v Kyjevě s protestujícími horníky, mise OBSE si nevšímá stahování ukrajinských těžkých zbraní v frontě, 'Pravý sektor' šikanuje poslance, Francie nedodá Rusku Mistraly a vrátí miliardu, zákaz jízdy Nočních vlků do Berlína... a další ...

Lhát až do hořkého konce

zpr
25.4.2015 E-republika

Lhaní skončilo, válka v Iráku také, a mrtví už nepromluví. Apologie Judith Millerové hezky zapadla do řady všech ostatních prominentních lží prominentních novinářů, které už byly odhaleny.

pátek 24. dubna 2015

Porošenko povolil georgijevské stužky i vlajky s hákovými kříži


24. 4. 2015    zdroj
Ukrajinci, kteří se narodili ve stejný den jako Lenin, nebudou stíháni: Rada zmírnila zákon o dekomunizaci, který byl přijat 9.dubna... Z podnětu bloku prezidenta, který neriskoval podepsat zákon, zakazující veteránům nosit řády a lidem žít v bytech, získaných v dobách SSSR, odhlasovalo 23. dubna 232 lidových poslanců změny do zákona o odsouzení komunistického a národně-socialistického (nacistického) totalitního režimu na Ukrajině a zákazu propagace jejich symboliky. 


Schwarzenbergovi, Banbišovi a Zaorálkovi kumpáni v akci (video ! + 18!))

24.4.2015  Studio Azov - Ukrajina

Český mainstream nám je přestavuje jako vzorné proevropské demokraty, směřující na západ. Od začátku jejich majdanského vystoupení je jezdili podporovat tací občané jako Schwarzenberg, Bursík, Štětina, Petra Procházková... Chvalozpěvy na ně píší Bakalovy a Babišovy plátky, redaktoři veřejnoprávní televize i agenti Člověka v tísni. Podporuje je současná česká vláda ústy Sobotky, Zaorálka a Stropnického i mnoho intelektuálů z tzv. pražské kavárny.

V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi z 20. 4. 2015 (video, české titulky)

Stan
24. dubna 2015

Putinova přímá linka * Politické vraždy na Ukrajině * 150 tun diplomatické pošty do Kyrgyzstánu * 300 amerických výsadkářů na Ukrajině * Genocida Arménů * Oslavy vítězství v Moskvě * Přistání dronu v Bílém domě * Zadržení a domovní prohlídka u bývalého šéfa MMF a španělského ministra Rata * S-300 pro Írán * Výsledky protiruských sankcí * Protest Polska proti vyjádření ředitele FBI o holokaustu * Falzifikace přistání Američanů na Měsíci * Psaki a Harf * Nechápavá ruská elita

Proč žádá ukrajinská ministryně financí o zbraně McCaina?

24. 4. 2015   AC24

Ukrajinská ministryně financí Natalja Jaresko soustřeďuje svou pozornost v první řadě na konflikt na Donbasu, nikoli na záchranu ukrajinské ekonomiky, zdůrazňuje americký politik, bývalý člen sněmovny reprezentantů USA Ron Paul. Natalja Jaresko ve svém blogu na Twitteru už dříve vyzvala amerického senátora Johna Mccaina, aby poskytl pomoc Ukrajině, včetně dodávek obranných zbraní.

Hluboce oddány Goebbelsovi

Lubomír Man
24.4.2015  Vaše věc


Ano, hluboce oddány Goebbelsovi a jeho dvěma stěžejním zásadám propagandy ZAKRÝVAT a ODVÁDĚT POZORNOST jsou naše sdělovací prostředky. Českou tiskovou kanceláří počínaje, Českým rozhlasem a Českou televizí pokračujíce a všemi hlavními časopisy a novinami konče. Je to jedna velká lží zapáchající latrína, skládající se z desítek jednotlivých latrín menších. 


Incident u Reichstagu

Petr Sedláček
24.4.2015 Vaše věc


Média u nás žijí v těchto dnech plánovaným průjezdem Nočních vlků. Nic podstatnějšího v souvislosti s blížícím se 70.výročím ukončení II. světové války v Evropě veřejnosti nabídnout asi nedokáží. Chápu, ono je to tak krásně protiruské téma! „Putinovi motorkáři“ a jejich plánovaná cesta po evropských památnících jejich padlým předkům se tak díky mainstreamu stává v očích části veřejnosti nebezpečnější, než tanková kolona.

Otevřený dopis vědců a expertů na Ukrajinu ohledně tzv. „antikomunistického zákona“

24.4.2015  Zvědavec
Američtí, kanadští, evropští a ukrajinští vědci se obrátili na ukrajinskou vládu otevřeným dopisem a požádali prezidenta Petra Porošenka, aby vetoval zákon č. 2538-1 „O legálním statutu a oslavě bojovníků za nezávislost Ukrajiny ve 20. století“ a zákon č. 2558 „O odsouzení komunistického a národně socialistického totalitního režimu na Ukrajině a zákaz propagandy jejich symbolů“.

Pravda je nepřítelem Washingtonu

Paul Craig Roberts
24.4.2015   Zvědavec

Americký poslanec Ed Royce (R, CA) pilně pracuje na zničení možnosti, aby v USA mohla být říkána pravda. 15. dubna na slyšení před sněmovním Výborem pro zahraniční záležitosti, jehož je Royce předsedou, využil Royce dvou méně významných mediálních prodejných děvek, aby mu pomohly předefinovat všechny, kteří mají výhrady vůči lžím Washingtonu, na „hrozby“ patřící k vyšinutému pro-ruskému propagandistickému kultu.

FED prchá z New Yorku, proč asi?

Květa Pohlhammer Lauterbachová
24.4.2015 E-republika

Monetární politika centrálních bank nemá kam jít, protože úroky jsou na nule. Jde-li ještě níže, ocitá se v pasti, protože hotovostní peníze nemá nikdo zájem ukládat. Je třeba okrást lidi o hotovostní peníze.


Oděsa 2014 Memento – STOP fašismu

Zdeněk Kratochvíl
24.4.2015 E-republika
Naše vláda, většina politiků i média mlčí o tom, co se odehrává, či už odehrálo na jihovýchodě Ukrajiny. My, občané této země, mlčet nebudeme. Přijďte prosím v sobotu 2. 5. 2015 v 16.00 na Hradčanské náměstí v Praze.
 

Dne 2. května 2015 v 16.00 proběhne na Hradčanském náměstí v Praze shromáždění občanů, kteří odmítají být lhostejní k tomu, co se stalo 2. května loňského roku v Oděse a také k tomu, co se odehrává v posledních měsících na jihovýchodě Ukrajiny.

Ukrajinská svodka ze dne 23.4.2015

napsali Ernest, MP a Mireček, s přispěním dalších
https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Podivné příměří pokračuje: ostřelování, přisunování vojsk k frontě, minování polí, na obloze drony, hornické protesty v Kyjevě, falešná auta OBSE, soustředění skupin junty bylo dokončeno a jsou připraveny k útoku, domobrana Donbasu má pohotovost a většina těžké techniky byla vrácena na pozice, žoldáci Academi na frontě,

Boris Džerelevskij: Politické vraždy, policejní průvodce

23.4. 2015 Střípky ze světa


Šéf správy vyšetřování SBU vyzývá odpůrcům „zavřít hubu“
Pár dní po vraždě Olesji Buzyny a Olega Kalašnikova se analytici přeli, zda je zabili neonacisté nebo ukrajinské zvláštní služby. „Politologové“ Kyjeva se zase snažili sugerovat, že vraždila „ruka Moskvy“, píše Boris Džerelevskij.

Skandál propuká: na Ukrajině se staví koncentráky za peníze Evropské unie (video)


Václav Dvořák
24.4.2015  redakce 


 Guantanámo u Doněcka, tak pojmenoval opolčenský deník Ruské Jaro (Russkaja Vesna) téměř dokončenou věznici v obci Ždanovka v části Donbasu, nyní ovládaném kyjevskými ozbrojenci. Zatím nedokončený koncentrák je určen pro odpůrce nynější fašistické vlády v Kyjevě.

Bývalý slovenský premiér: Nechtěli jsme zavléct naši zemi do NATO. Havel i Walesa se stali americkými agenty. Putin brání civilizační hodnoty. EU je v područí USA. Opět v disentu

Michal Semín a Ján Čarnogurský
24.4.2015 ProtiproudMichal Semín se krátce zamýšlí nad politickým životem slovenského vlastence Jána Čarnogurského a přináší překlad jeho rozhovoru pro Slovenské národné noviny, po jehož přečtení by se čeští lidovci – a nejen oni - měli zastydět.

čtvrtek 23. dubna 2015

Komunistický historik chce hnát Schwarzenberga uličkou hanby a tvrdí: Velkým prachům sázka na Hitlera nevyšla

Josef Skála
23. 4. 2015    Parlamentní listy

Jak pohlížíte jako historik na názory, které se v souvislosti se 70. výročím konce druhé světové války u nás také objevují, tedy že Československo nebylo Rudou armádou v pětačtyřicátém roce osvobozeno, ale dobyto?
Já už to slyšel i v brutálnějším tvaru. Dokonce od poslance z lože katolíka, co pořádal veřejné žranice s Pinochetem. Rozhlasová přestřelka, v níž jsme se utkali už před pár lety, ho vytočila i k unikátnímu doznání: „Hitlerovi mám ze všeho nejvíc za zlé, že pustil bolševické hordy až do středu Evropy.“

Jasný názor prostřednictvím výstižných otázek (z internetové diskuse)

Vilma Duspiva
23. 4. 2015    zdroj
Armáda USA nedávno na našem území demonstrovala odhodlání a schopnost obsadit Česko za pár hodin. Odpůrci konvoje byli zastrašováni, umlčováni. Poslankyně ODS Němcová vyzývá k vytváření seznamů nežádoucích osob. Ministr Stropnický chce mapovat počty mužů a žen schopných a ochotných podílet se na ochraně země. 

Oddány Goebbelsovi

Lubomír Man
23. 4. 2015
Ano, hluboce oddány Goebbelsovi a jeho dvěma stěžejním zásadám propagandy zakrývat a odvádět pozornost jsou naše sdělovací prostředky. Českou tiskovou kanceláří počínaje, Českým rozhlasem a Českou televizí pokračujíce a všemi hlavními časopisy a novinami konče. Je to jedna velká lží zapáchající latrína, skládající se z desítek jednotlivých latrín menších. Co oficiální mainstreamové české médium, to lživá latrína, prohlašuji s plnou odpovědností za to, co říkám, a nechávám na jednotlivých médiích aby mě žalovala, pokud mají za to, že moje obvinění jsou lichá.

"Georgijevské" šaty na obálce ukrajinského "Elle" způsobily skandál

23. 4. 2015     zdroj
Ukrajinské vydání časopisu Elle se ocitlo v ohnisku skandálu poté, co květnové číslo vyšlo s fotografií americké herečky Michelle Williams v šatech v barvách georgijevské stužky na titulní straně.

Názory amerického herce Stevena Seagala Estonsku nevyhovují

23. 4. 2015    zdroj
Tiskový mluvčí prezidenta Ruska Dmitrij Peskov nepotvrdil zprávy o tom, že by Vladimír Putin navrhoval jmenovat amerického herce Stevena Seagala honorárním konzulem Ruské federace v Kalifornii. Jak informovala agentura TASS, řekl to novinářům, kteří jej požádali, aby se vyjádřil ke zprávě amerického zpravodajského portálu BuzzFeed.

Oklamané Polsko (V)

Nikolaj Starikov
23.4.2015  Zvědavec

Jaké problémy zaměstnávaly vůdce a diplomaty velkých světových mocností během jara a léta 1939?

– Hitlerovým primárním úkolem bylo neutralizovat hrozbu, že Sovětský svaz vstoupí do války. V naději, že Anglie a Francie opětovně zradí svého spojence – Polsko, hodlal Führer eliminovat polskou hrozbu bez rizika střetu s Rusy. A pak by bylo možné opět usednout k vyjednávacímu stolu s Brity, ale tehdy už by mohl trvat na tom, aby s ním bylo zacházeno jako s rovným.

Ukrajinská svodka ze dne 22.4.2015


napsali Ernest, MP a Mireček, s přispěním dalších
23.4.2015 Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/


Očekávání provokací ukrajinské armády, na některých místech fronty těžké boje, žoldnéři přisunuti k frontě, političtí uprchlíci z Ukrajiny na Donbasu, Holland obrací s Mistraly, Saudská Arábie zapletena do atentátu 11.9., šachy EU kolem Gaspromu, ... a další ...

Druhý rozhovor s chargé d’affaires Syrské arabské republiky Bašarem Akbikem

23. 4. 2015
Petr Schnur: Vážený pane chargé d'affaires, setkáváme se opět v tomto druhém rozhovoru a mám pocit, že se svět od našeho prvního zrovna neposunul k lepšímu. Kromě krizí na Blízkém východě a Ukrajině bombarduje nyní koalice ochotných sunitů pod ideologickým, finančním a vojenským vedením Saudské Arábie Jemen – za logistické podpory Spojených států a opět proti všem pravidlům mezinárodního práva. Jak vnímáte tamní situaci?

středa 22. dubna 2015

Na Den vítězství budou do Oděsy sváženi ozbrojenci různých formací

22. 4. 2015    zdroj
Údajně pod záminkou ochrany veřejného pořádku bude na květnové svátky přesunuto do Oděsy zhruba tisíc osob z bezpečnostních složek z jiných regionů - jsou to i milicionáři i členové dobrovolnických formací.

Co s plaváčky? Čí zodpovědnost?

Oldřich Průša
22. 4. 2015
Evropa (EU) připravuje mimořádnou schůzku svých vrcholných představitelů k tragické situaci válečných uprchlíků ve Středozemním moři ze zemí postižených válkami, ozbrojenými střety, náboženskými konflikty a ekonomickým chaosem s tím spojeným.

Byl gentleman nebo nebyl?

Karel Sýs
22. 4. 2015  
Pražští kavárníci tasí kudly proti prezidentu Zemanovi za Ferdinanda Peroutku. Přece nikdy neřekl, že je Hitler gentleman dodržující dané sliby. (Koneckonců Hitler své sliby, jak je formuloval v Mein Kampfu, dodržel.) Jenže i Václav Bělohradský si v Salonu Práva kdysi Rudého (19. 3. 2015) vzpomněl, že v 70. letech minulého století mu nejmenovaný pamětník charakterizoval Peroutkův postoj týmiž slovy.

Je pan Schapiro protektorem republiky a co přijde po něm?

Dr. O. Tuleškov
22.4.2015  České národní listy

Tím oficiálně nejmenovaným zřejmě ano. Stačí, když si uvědomíme, jaké blesky vrhali „naši politici“ na známé rusofily, po dobrých radách, které věnoval z té nejlepší vůle pan Schapiro našemu prezidentovi. Naléhavě nepřímo doporučil, aby do žádné Moskvy nejezdil.


EU vytváří propagační oddělení v ruštině

22. 4. 2015    zdroj
Informační služba Evropské unie provádí nábor novinářů a PR specialistů, aby se vypořádala s "protizápadní propagandou" v Rusku. V popisu obsahu práce, který byl rozeslán na velvyslanectví členských zemí EU v Bruselu, je uvedeno, že úkolem specialistů bude "korekce Ruskem dodávaných informací, ověření fakt a rozptýlení mýtů o EU". Jak informoval dopisovatel IA Regnum, mezi hlavními požadavky na specialisty je uváděno novinářské vzdělání, pracovní zkušenosti v médiích a znalost ruského jazyka.

Ukrajinská svodka ze dne 21.4.2015

napsali Ernest, MP a Mireček, s přispěním dalších
22.4.2015  Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/

V březnu se ukrajinská výroba propadla o 20%, ukrové pokračují v bombardování civilistů a obytných domů, v Gorlovce těžké boje, "Majdan, to je naše práce!" - řekl polský europoslanec, mobilizace v Doněcké lidové republice proběhla na 110%, vojenský atašé USA na frontě - ukrové chystají ofenzívu,

Seznam lidí k zabití. Analytik sepsal děsivé informace z Ukrajiny a přidal tvrdé varování


Tomáš Haas
22. 4. 2015 Parlamentní Listy
 

Politický analytik Tomáš Haas, který dlouhodobě vyjadřuje své znepokojení nad politickou situací na Ukrajině, předkládá českému čtenáři některé souvislosti týkající se záhadných úmrtí tamních veřejných funkcionářů z doby vlády svrženého prezidenta Viktora Janukovyče. Uvádí například, že v okruhu ukrajinských radikálních nacionalistů se hovoří o vytvoření seznamu lidí, kteří by měli být terčem příštích útoků. Haas je někdejším poradcem Václava Klause či Mirka Topolánka a někdejší člen ODS. Po roce 1968 žil v Kanadě a USA.