Reklama

pátek 1. května 2015

Rusko je vino vším

1. 5. 2015, Anatolij Šarij, zdroj: zde, video - překlad - procvičení ruštiny


Poslední rok jsme svědky všudypřítomné manipulace v médiích. Říká se však, že co nezabije - to otužuje, a tak jestli to dobře dopadne a přežijeme, budeme ve výsledku dokonale proškoleni a obrněni. Vždyť jsou to přímo učebnicové příklady, hotová abeceda manipulace. Někdy rafinovaná, ale postupem času stále okatější a trapnější. Jeden by si řekl: "Ale vždyť to nemůže fungovat! Přece lidi nejsou tak blbí!" Ale funguje. Pěkně to vysvětluje Anatolij Šarij:

Fašistický výrok versus výrok "demokratický"

Luděk Prokop
1. 5. 2015
Všeobecně odsuzovaný výrok Bartušky, naším ministrem zahraničí dokonce ostře odsuzovaný jakožto výrok nepřijatelný, ve znění „Pokud se jim postavíte rychle čelem, jako to udělali třeba v Oděse, kde je prostě upálili, nebo v Dněpropetrovsku, kde je prostě zabili a pohřbili u silnice, tak máte klid. Když to neuděláte, tak máte válku. To je celé.” - nám přijde krajně nevhodný, nepřijatelný, mimo jiné a hlavně zásluhou dokumentace, ve formě řady příliš drastických fotek z míst tragického dějství. Také i proto je výrok provázen oprávněným všeobecným pohoršením.

Co ale řekl prezident USA? Čím se to liší?

Ukrajina "promajdanovala" suverenitu1. 5. 2015     zdroj
Bývalý český prezident Václav Klaus, který vystoupil na "Globálním fóru otevřených společností," řekl, že současná krize na Ukrajině vůbec nesouvisí s konfliktem s Ruskem, a už vůbec ne s "ruskou agresí". Podle Klause jsou problémy způsobené "neschopností orgánů státní moci provést transformaci před tím existujícího komunistického systému a vybudovat plnohodnotnou státnost."

Do Kyjeva dorazila pravda …


1. 5. 2015    zdroj
Na Ukrajině se objevují nové skandály v souvislosti se ztrátami mužstva a techniky na Donbasu. Zástupce velitele sboru Ministerstva obrany DLR Eduard Basurin zveřejnil konečná čísla trofejí (ztráty Ozbrojených sil Ukrajiny), které zabrala domobrana pouze DLR a pouze v Děbalcevském kotli. Údaje jsou velmi působivé.

Výbor amerického Kongresu schválil dodávku smrtících zbraní Kyjevu

1. 5. 2015, zdroj: zde


Výbor amerického Kongresu schválil přidělení 200 milionů dolarů na dodávku smrtících zbraní Ukrajině k boji s lidovými republikami Donbasu. Zprávu přinesl americký Associated Press.

Kromě pomoci Kyjevu, dokument předpokládá přidělení stovky milionů dolarů pro údržbu věznice Guantánamo, stejně jako trénink a vybavení irácké armády.

Celkově je to otázka distribuce téměř 612 miliard dolarů rozpočtu USA na obranu. "Pro" hlasovalo 60 kongresmanů, "proti" byli jen dva.

Polští motorkáři hlasovali o podpoře Nočních vlků

Wiktor Wegrzyna (Motocyklowy Rajd Katynski)
 

1. 5. 2015, Petr Ďoubalík, zdroje: outsidermedia, nwoo, protiproud, YouTube, Facebook


Polští motorkáři se sjeli 19. 4. 2015 na Jasnej Górze, vyslechli projev Wiktora Wegrzyny, šéfa motocyklového klubu "Motocyklowy Rajd Katynski", a ten je vyzval, aby hlasovali o podpoře nebo nepodpoře ruských Nočních vlků - v souvislosti s plánovanou akcí "Na Berlín!" Výsledek hlasování je patrný z videa od času 2:50.

čtvrtek 30. dubna 2015

Každých 40 minut je na Ukrajině někdo týrán

30. 4. 2015   zdroj
Desetinásobně se v minulém roce zvýšil počet stížností na mučení ze strany orgánů činných v trestním řízení občanů v Oděse. Západní politici ale ignorují informace tohoto druhu. Avšak místní aktivisté za lidská práva mluví otevřeně o státním teroru proti té části místních obyvatel, kteří jsou nespokojeni s "majdanizací" celé Ukrajiny.


Malý jsi, jen když klečíš na kolenou, aneb Americký protektor zavelel; vlky nevpouštějte!


Břetislav Olšer
30. 4. 2015   blog idnes
Účastníci jízdy ruského klubu Noční vlci věnované 70. výročí vítězství, kterým zakázali vjezd do Polska, předají štafetu svým polským kolegům. Splnili tak svůj hlavní cíl; dokázat všem, celému světu, že proklamace Merkelových, Cameronů a dalších nabobů globální politiky o svobodě pohybu, slova o demokracii jsou jen prázdnými účelovými kecy.

Bernské počátky studené války

Jurij Rubcov
30. 4. 2015   Střípky ze světaBudoucí šéf CIA jednal o separátním míru s kápem SS
Sovětská rezidentura to zachytila už koncem roku 1942. Vyhráno ještě nebylo ani u Stalingradu. Sumner Welles, dvojka Státního departmentu, jednal s britským velvyslancem Edwardem Halifaxem, jak zabránit „nežádoucímu rozšíření bolševismu“.

Peníze zpětně soudcům. Mají penzisté správně spočítaný důchod?


Pavel Janeček
30. 4. 2015   Czechfreepress
Když stát před několika lety zmrazil platy soudcům, mužům a ženám v talárech se to nelíbilo a stát zažalovali.
Jiní soudci pak vynesli rozhodnutí: kolegové mají pravdu, jejich požadavek je oprávněný. Vítězové nyní chtějí od státu navýšení, které si prý za své výkony zaslouží, vyplatit zpětně. Připomeňme si, že se jejich platy pohybují zhruba na úrovni trojnásobku průměrné mzdy, pětadvacetinásobku životního minima a šestinásobku průměrného důchodu našich penzistů). Tak trochu Kocourkov.


The Telegraph : Světu hrozí největší v dějinách default.


Euro30. 4. 2015   Sputník
Přes 30% státních dluhopisů zemí eurozóny mají zápornou úrokovou sazbu. Činí to asi 2 triliony eur v cenných papírech. Vytváří to dodatečné zatížení pro makroekonomickou situaci a rizika pro finanční stabilitu eurozóny. Píše o tom náměstek šéfredaktora jednoho z předních ekonomických vydání Jeremy Warner ve svém článku pro The Telegraph.

Newsweek: ruská letadlová superloď bude pro USA jako supervelmoc výzvou30. 4. 2015   AC24
Pokud by Rusko postavilo letadlovou superloď, zpochybnilo by světový řád, v jehož čele se nacházejí USA, píše americký časopis Newsweek. Jedním z hlavních nástrojů USA, které USA k projekci své síly mají, je flotila gigantických letadlových lodí: v současné době USA mají 11 letadlových lodí, které jsou schopny nést přes 70 letadel.

Francie zaplatí přes miliardu euro Rusku

The Saker
30.4.2015
Neskutečné. Přesto pravda. Zdá se, že Francie opravdu nedodá Rusku Mistraly a zaplatí 1,1 miliardy euro v rámci vratek a pokut. Byl jsem si dost jistý, že je to vše žvást a že Francouzi je předají během „týdnů“ po prohlášení, že ne. Nedokázal jsem si ani představit, že Hollandova vláda je tak strašně stupidní. Ale pak, není zdaleka samaV tomto případě celá Říše dělá něco fantasticky stupidníhoNechme stranou ekonomiku, která je celkem jasná každému. Podívejme se na toto rozhodnutí z vojenského hlediska.

Aféra zpravodajských služeb: BND pomáhala NSA při špionáži francouzské vlády


30. 4. 2015   Spiegel
Aféra spolkové zpravodajské služby se rozšiřuje: Podle novinové zprávy BND (Spolková zpravodajská služba) pomáhala NSA sledovat Francii. USA si také vzaly na mušku Evropskou komisi. BND léta pomáhala americké tajné službě NSA se špionáží - nyní odhaluje novinová zpráva, že Američané sledovali také francouzskou vládu a Evropskou komisi. Jak informují „Süddeutsche Zeitung“, NDR a WDR, byla odposlouchávací stanice v Bad Aibling zneužívána pro špiclování vysokých úředníků francouzského ministerstva zahraničí. Také prezidentský palác a Evropská komise v Bruselu byly odposlouchávány.

Hrozí Bartuškovi a spol. trestní stíhání nebo jen pimprlová komedie aneb „Chci jen radit, nijak Vás však nenutím….“Oldřich Průša, praktikující ateista
30. 4. 2015
Motto: Koho chce Bůh zatratit, zbaví ho rozumu. (Quos Deus vult perdere, dementat.)
Prohlášení Václava Bartušky, velvyslance České republiky se zvláštním posláním pro energetickou bezpečnost by mělo zaujmout hlavu státu Miloše Zemana a též předsedu vlády Bohuslava Sobotku a to z jediného důvodu. Jak známo prezident jmenuje a odvolává vedoucí zastupitelských misí – v případě /odst. (1, písmeno e) a (2)/ čl. 63 Ústavy ČR s podmínkou spolupodpisu /odst. (3)/ předsedy vlády nebo jím pověřeného člena vlády. V tomto případě tedy zjevně ministra zahraničních věcí Luboše Zaorálka. (viz. Příloha níže).

Prapor Evropy na stěžni říšské korouhve


30.4.2015

Exkluzivní rozhovor s Josephem Goebbelsem, ministrem lidové osvěty a propagandy Třetí říše

Pietní shormáždění za oběti nacistického řádění v Oděse 2.5.2015

 
NA MÍSTĚ BUDE K DISPOZICI BÍLÁ KNIHA ANEB PRAVDA O UKRAJINĚ

Pyšný Západ rozpoutal na Ukrajině peklo, a teď neví, jak dál. Politolog Robejšek vidí jediné řešení


Politolog  doc. Petr Robejšek
30.4.2015 Parlamentní listy
 
Politolog a ekonom Petr Robejšek se v rozhovoru pro politicko-žurnalistickou revue Mezinárodní politika aneb Nebuďte ovce vyjádřil ke konfliktu na Ukrajině. Dle jeho názoru za ním stojí rozšiřování EU a NATO, ale také zájem Američanů oslabit Rusko coby svého potenciálního konkurenta.

Ukrajinská svodka ze dne 29.4.2015


napsali Ernest, MP a Mireček, s přispěním dalších
30.4.2015  Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Oboustranné porušování dohod Minsk II, Klvaňa se přidal k nestydatostem Bartušky, pokus o odzbrojení jedné jednotky Pravého sektoru ukrajinskou armádou, Gorlovka stále bombardována, zpráva OBSE, požár lesů okolo Černobylu hrozí zvýšenou radiací ... a další ...

středa 29. dubna 2015

Nursultan Nazarbajev: 97,75% hlasů

Nursultan Nazarbajev, prezident republiky Kazachstán,
ve filmu Vl. Solovjeva "Prezident"

Petr Ďoubalík
29. 4. 2015,
Prezidentem Kazachstánu zvolen opět Nursultan Nazarbajev (nar. 1940)
O volbě kazašského (kazachstánského) prezidenta v minulých letech lze dohledat články na internetu. Česká masmédia vždy poctivě přidávala porci zpochybnění regulérnosti hlasování. Nyní byl N. Nazarbajev zvolen opět prezidentem a velký rozruch to v našich sdělovadlech neudělalo. S jistotou to tvrdit nemohu, neboť jsem si už před rokem zakázal sledovat ČT (ze zdravotních důvodů), ale na internetu nic moc nevidím, proto tuto informaci předávám.

Gaučový vojín - vyznamenání pro našeho smutného trolla

29. 4. 2015, Petr Ďoubalík


Dnes jsem zcela výjimečně, snad se to jednou za rok může, reagoval na komentář zlostného trolla, který se usídlil v naší Nové republice a komentuje a komentuje. Chvilku jsem sledoval, jak dlouho mu trvá, než reaguje na článek. Je hbitý. Reaguje prakticky hned nebo nejdéle do hodiny. 24 hodin denně. Na všechny příspěvky. Vždy nesouhlasně, vždy sprostě a urážlivě. Je ve své ubohé činnosti mistrem. Rád bych mu tedy udělal v jeho smutném životě alespoň nějakou radost a rozhodl jsem se mu proto udělit vyznamenání - titul "Gaučový vojín". Možná mě k tomu popostrčil i jeden náš dnešní čtenář, který napsal:


Anonymní 29. dubna 2015 18:08
Dlouhodobé nedobrovolné sledování chování zdejšího pravidelného trolla mě přivedlo k nepřekvapujícím závěrům:

Václav Bartuška, národní buditel

Luděk Prokop
29. 4. 2015
Pokud spící lhostejný národ neprobudí, dokud k tomu zbývá již jen maličko času, ani národní buditelé typu Václava Bartušky, pak se národ probudí až teprve v bolesti a v pláči, až když bude již doopravdy hodně pozdě a zle. Bude-li vůbec „něco“.

USA provokují na Ukrajině válku s Ruskem

29. 4. 2015     zdroj
Jakékoliv porušení příměří na Donbasu tam může vést k přítomnosti pravidelných armád USA, Kanady a Velké Británie. Nerozvážní američtí lídři implementují do konfliktu na Ukrajině další prvky, které mohou vyvolat válku s Ruskem, píše americký novinář Finnian Cunningham ve svém článku na portálu strategic-culture.org.

Porošenko do čela Evropské komise


29. 4. 2015     zdroj
Premiér Ukrajiny Arsenij Jaceňuk je přesvědčen, že za 10 let může být předsedou Evropské komise současný ukrajinský prezident, Petr Porošenko. Výměnou Ukrajinci s radostí zvolí svým prezidentem současného šéfa Evropské komise, Jean-Claude Junckera. Jaceňuk to prohlásil v průběhu mezinárodní dárcovské konference na podporu Ukrajiny v úterý 28. dubna.

Proto ty ostudné omluvy Schwarzenberga za odsun Němců! Expertka na druhou světovou válku promluvila

29. 4. 2015 Parlamentní listy

70 LET OD KONCE 2. SVĚTOVÉ VÁLKY Za zcela nepřístojné považuje historička specializující se na období druhé světové války Hana Kráčmarová tvrzení, že Rudá armáda Československo v roce 1945 neosvobodila, ale dobyla. To se jen Tomáš Klvaňa a spol. snaživě usilují rozvíjet prohlášení předsedy ukrajinské vlády neonacisty Jaceňuka o sovětském vpádu na Ukrajinu a do Německa roce 1945. Zamýšlí se rovněž nad ustavením Sudetoněmeckého krajanského sdružení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku.


Porošenko se bojí a má čeho. Pozorovatel z Ukrajiny uvedl málo známé informace, které nevěstí nic dobrého

Roman Blaško
29. 4. 2015 Parlamentní listy
Ztracené miliardy, které měly jít do sociálního systému Ukrajiny. Instruktoři, kteří mají zabránit případnému státnímu převratu. Podle Romana Blaška, který se zúčastnil na východní Ukrajině pozorovací mise při tamějších volbách, je situace velmi nepřehledná a napjatá. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz podává další informace, které jsou pro nás poměrně překvapující…


Polští motorkáři pojedou cestami Vítězství

29. 4. 2015, Petr Ďoubalík, zdroj: zde, foto


Kdyby "Noční vlci" projeli plánovanou trasou a nikdo jim nedělal problémy, bylo by to originální a důstojné připomenutí konce světové války po 70 letech. Stalo se ale něco jiného. Na vojně se tomu říká "průzkum bojem", taktický manévr, který odkrývá pozice protivníka. Tak se i stalo: v Polsku, České republice i Německu se odmaskovalo mnoho lidí a především politiků. Hitler by z nich měl radost.

Dubnová kronika 2014 na Ukrajině


29.4.2015  redakce

Čtenářům Nové republiky předkládáme pro připomenutí sled událostí den po dni, co se přesně před rokem odehrávalo na východě Ukrajiny. 

Jde o duben 2014, který předcházel upalování a vraždění v Oděse


Pravda se koupit nedá

Marek Řezanka
29.4.2015 Altpress

Noční vlci, kteří si přáli uctít památku obětí volyňského masakru v roce 1943, jsou označováni za bezpečnostní riziko. Trnem v oku se nám stal pomník maršála Koněva v Dejvicích. Místo oslav konce druhé světové války budeme za chvíli držet minutu ticha za zklamání, že Hitlerovi se nepodařilo zničit „nenáviděné“ Rusko. Protinacistické rezoluce OSN nám nevoní. Rozhodli jsme se šířit tabu, že nacismus ani fašismus na Ukrajině není.

Válečný zločinec Tomáš Halík ?

Pavel Křivka
29.4.2015  Czech Free Press

Ve své knize „Srbsko a Západ“ (Servië en het Westen) si Milo Anstadt, nizozemský novinář s polskými kořeny, položil otázku, zda by mezi válečné zločince neměli být řazeni také někteří novináři. Anstadt touto otázkou reagoval na konkrétní texty v tradičně protisrbských a slavjanofobních novinách Frankfurter Allgemeine Zeitung z doby války v Bosně (1992-1995). Tehdejší válečná propaganda v zemích NATO totiž překonala veškeré myslitelné meze a krmila stamiliony diváků a čtenářů naprostými výmysly, počínaje neexistujícími srbskými koncentráky a konče smyšlenou „selektivní“ genocidou (spáchanou po evakuaci žen a dětí!!) ve Srebrenici.

Vazal není spojenec

Ivo Šebestík
29.4.2015  Altpress

V našem současném světě vládne velký pojmový zmatek. Pokusme se mu trochu ulehčit a vyjasnit alespoň významový rozdíl mezi dvěma zdánlivě příbuznými pojmy, spojenec a vazal.

Varování Evropě z Princetonu: USA již nejsou demokracií

Květa Pohlhammer Lauterbachová 
29.4. 2015   E-republika  

Zatímco naše korporátní média tvrdí opak, ze studie významné akademické obce v USA přicházejí varovné signály pro Evropu: USA již nejsou demokratickým státem. 

Oklamané Polsko (VI)

Nikolaj Starikov
29.4.2015  Zvědavec
Předchozí díly: První část, druhá část, třetí část, čtvrtá část, pátá část.

…Polsko utrpělo zdrcující porážku rychlostí světla. Kolony německých tanků snadno procházely obranou polských divizí a přecházely do průlomu. 8. září 1939, osmý den války, obrněné jednotky Gótů se již blížily k polskému hlavnímu městu. Varšava hrdinsky vzdorovala do 27. září, ale pak kapitulovala. 

Ukrajinská svodka ze dne 28.4.2015

Opolčenka
napsali Ernest, MP a Mireček, s přispěním dalších  
29.4.2015 Kosa zostra čili  https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Kyjev přiznává porušování minských dohod 'diverzními akcemi', akce partyzánů z Oděsy, svědectví o mučení a ponižování zajatců ukrajinskými silovými strukturami, 62 ostřelování opolčenských území za jeden den, 'klid před bouří' na mnoha místech fronty, ruští komunisté míří do Kyjeva na oslavy Dne vítězství,  Evropa nechce vyzbrojovat Ukrajince, protože by předali zbraně doněcké domobraně ...a mnoho dalších ...

Jsme bezmocní vůči lidem, kteří chtějí svět opět zavléci do katastrofy?

Ivo Šebestík
29. 4. 2015 Altpress
Orientovat se alespoň zevrubně v dějinách vlastní země, Evropy a světa bývá sice užitečné, nicméně občas takovéto historické povědomí dostává svého nositele do situace bezmocného diváka.
V dějinách existuje několik desítek modelových situací, které se stále vracejí, přičemž tyto návraty jsou možné díky průběžnému narušování historického povědomí a obecné ztrátě paměti. Generace se střídají, pamětníci ztrácejí paměť a posléze odcházejí. Proto se tisíckrát použité modely uplatňují stále jako nové a neotřelé. Jsou přitom starší než Metuzalém a jejich počet není nikterak závratný.

V Polsku má bída tvář dítěte

29. 4. 2015    Vaše věc
Jak žít v chudobě...
Krajní bídou je ohroženo tři čtvrtě milionu polských dětí, píše poslední vydání týdeníku Wprost. Nejedná se přitom o děti z tzv. patologických, ale ze zcela normálních rodin. Týdeník to považuje za největší důvod ke studu současného Polska.

Hujeři evropské pravice očima amerického vzdělance... Výjimečně nebezpeční poskoci...

Paul Craig Roberts
29.4. 2015   Střípky ze světa
Nacisté hlásali Deutschland über alles. Neokonzervativci – America über alles. A Obama předloni v OSN, že „Amerika je výjimečná“, píše Paul Craig Roberts, druhý muž Reaganova fiskálu i šéfkonstruktér „reaganomiky“. Putin Obamovým nárokům na výjimečnost kontroval větou, že ´Bůh nás stvořil jako sobě rovné.´ A dodal: ´Ponoukat lidi, aby se považovali za výjimečné, ať už z jakýchkoli pohnutek, je nebezpečné.´“

US Air Force zřejmě ztratily jeden z létajících tankerů nad Francií

-vlk-
29.4.2015 Kosa zostra čili  https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Čerstvá zpráva, kterou v ČR ještě nemáte!!!
Švýcarský kosíř Oldo právě poslal horkou zprávu:
US Air Force zřejmě ztratily jeden z létajících tankerů svých strategických bombardérů nad severní Francií! Velitelstvi US AF v Evropě se k tomu odmítlo vyjádřit. 

Bartuškovi běsi: Upálit, zabít a zahrabat

Ondřej Mrázek
29.4.2015 Altpress

Dostojevského běsi prolétli (jako to plánují rozšklebení Noční vlci) z Rusi až do samého srdce Evropy, kde se usídlili v zakletém Černínském paláci – neslavně proslulém sídle československých a později už jen českých ministrů zahraničí. Dnes tam zatím sice ještě nikdo nikoho z okna nevyhazuje, nicméně výroky, které odtamtud míří na východ coby reprezentativní poselství Čechů světu, srší nenávistí a smrdí sírou nacistických pekel. 


Americký miliardář: Neřízený kapitalismus vede ke kolapsu

29. 4. 2015   AC24
Nejspíše mě neznáte, ale jsem jeden z horního 0,1% nejbohatších, hrdý a nedotčený kapitalista. Založil jsem, spolu-založil a podporoval více než 30 společností ve všech možných odvětvích – začal jsem takovými, jako jsou noční kluby, ale stál jsem u zrodu velkých podniků, jako je například Amazon.com, kde jsem poprvé investoval mimo rodinný kruh. 

Ústava Země

Josef Šmajs 
29.4.2015 E-repulika

Poprvé ve své historii je sebevědomá lidská kultura existenčně ohrožena. Musí zastavit nevyhlášenou válku se Zemí, kterou nemůže vyhrát. Ruští oligarchové podporovali expanzi NATO


Graham Stack
29.4.2015 E-republika

Dokumenty Clintonovy vlády potvrzují otrocky prozápadní politiku postsovětské kriminální oligarchie.

Patnáct let poté, co se tehdy neznámý Vladimir Putin stal ruským prezidentem, jsou analytici stále zmateni tím, jak se do této funkce vlastně dostal.

Roční výročí zpráv o připravované základně USA na Krymu

Václav Danda
29. 4. 2015   zdroj a zdroj a zdroj
To, že „ukrajinská operace“ – státní převrat, svržení legitimní vlády a prezidenta – byla připravena a provedena západními „agenturami“ ve spolupráci s Pentagonem a Radou pro zahraniční vztahy, je fakt o kterém jsme nesčetněkrát psali. Stejně jako o tom, že právě proto se hlavní západní média na politickou objednávku svých majitelů snaží hysterickou kampaní přesvědčit veřejnost, že za vším stojí Rusko.

úterý 28. dubna 2015

Pravdu zabili


P.C. Roberts
28. 4. 2015    zdroj
Obamův režim a jeho neokonzervativní obludy ve spolupráci se svými evropskými vazaly vzkřísili nacistickou vládu a umístili ji na Ukrajinu. Aby dílo vzbudilo minimum negativní pozornosti, bylo západním médiím uloženo, aby vytvořila fiktivní obraz událostí, jež k tomuto cíli vedly. Nepadne např. ani slovo o tom, že za oběť převratu, zorganizovaného Obamovým režimem, padla řádně zvolená ukrajinská vláda. 

O plaváčcích ještě jednou

Oldřich Průša
28. 4. 2015
Někteří čtenáři NR text (zde) ocenili (autor děkuje), jiní odsoudili. Dle svého vnitřního přesvědčení a znalostí (autor je tolerantní). Třetí skupina nepochopila. Nemohu tvrdit, že chtěla či nechtěla, mohla nebo nebylo v jejích silách.

Hitler se choval jako gentleman?

Jan Makovička
28. 4. 2015
Žijeme v časech přepisování dějin: Hus byl kacíř a svůj konec si zavinil sám, husité byli lupiči a vrazi, bitva na Bílé hoře nás vlastně zachránila, za Rakouska jsme si dobře žili, proto obnovíme na Staroměstském náměstí Mariánský sloup a maršálku Radeckému znovu postavíme v Praze pomník…Nejvíc se přepisuje historie minulého století. Vadí Edvard Beneš a vadí i Masaryk. První světovou válku zavinili Srbové a druhou světovou válku zavinili Poláci, někde jsem četl že i Češi.

Vybrané teze politologa Petra Robejška (žijícího v Německu)

28. 4. 2015   Parlamentní listy (velmi kráceno)    původní zdroj (video)
„Prostý ukrajinský člověk“, který chtěl dosáhnout zlepšení svých životních podmínek, na změnách probíhajících na Ukrajině prodělal.  ...Výhodou ruské společnosti je skutečnost, že stále udržuje úzké vazby na své základní hodnoty. Lhostejno, co si o těchto konkrétních hodnotách myslíme. Ruská společnost je ale díky tomu silnější než ta západní, která se zabývá rozmělňováním svých hodnot. 

Šéf Nočních vlků unesl redaktorku LifeNews

A. Zaldostanov unáší na motorce redaktorku LifeNews
Petr Ďoubalík

28. 4. 2015, , zdroj: leva, politikus, LifeNews a YouTube, video - hrubý překlad - procvičení ruštiny
Omluva polských motorkářů Nočním vlkům a rozhovor redaktorky LifeNews s jejich šéfem.

V dnešní době presstituti překroutí vše, jak se jim hodí. Tak jsem to zkusil po nich a vyšel mi takový pěkný bulvární titulek. Ve skutečnosti to bylo tak, že redaktorka LifeNews na konci rozhovoru sama Alexandra "Chirurga" Zaldostanova požádala, jestli by ji kousek nesvezl noční Moskvou. A kdo by jí odolal...?

Války USA jsou jen byznys; Libye - nejúspěšnější africká země je dnes jen stát na papíře

Břetislav Olšer
18. 4. 2015   blog idnes
Je to smrtelný hřích současného světa; řešit důsledky, aniž bychom si lámali hlavu s jejich příčinami. Je to snadnější pro ty, kdo vládnou kýmkoli a čímkoli, kdož házejí atomové a jiné bomby, kdy si usmyslí. A ostatní kolem musí jen bezmocně utíkat z míst, kde si kdysi šťastně žili... Války USA jsou jen byznys; Libye - nejúspěšnější africká země je dnes jen stát na papíře...

Taková je ve skutečnosti Amerika!!!

Ladislav Kašuka
28. 4. 2015   blog idnes
Rabování, podpalování aut, střílení neozbrojených černochů na ulicích, drogy a štětky na každé ulici, zbraně a mrtví studenti ve školách – to není žádná banánová republika, to jsou USA!
Velice lituji slušné lidi žijící převážně na krásném americkém venkově, kteří se musí dívat, jak se z jejich země stává odporná páchnoucí žumpa, která nemá nic společného s idejemi, s kterými tuto zemi jejich předkové zakládali!