Reklama

sobota 16. května 2015

Porošenkova korespondence s Facebookem ztrapňuje institut ukrajinského prezidenta16. 5. 2015    zdroj
Historie s oslovením hlavy Facebooku Marka Zuckerberga prezidentem Ukrajiny ukazuje nemohoucnost ukrajinského vedení, domnívá se expert. Porošenkovo oslovení hlavy Facebooku Marka Zuckerberga vypadá komicky a absurdně, prohlásil zástupce ředitele Centra ukrajinistiky a bělorusistiky MSU Lomonosova Bogdan Bezpalko, když 15. května komentoval pro korespondenta IA Regnum žádost ukrajinského prezidenta, aby bylo na Ukrajině otevřeno zastoupení sociální sítě. 

"Neprůstřelná vesta Evropy" opět požadovala od EU peníze

16. 5. 2015   zdroj a zdroj
EU si musí uvědomit, že Ukrajina ji chrání před "agresí po zuby ozbrojené jaderné velmoci - Ruska", soudí ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk. V rozhovoru s Le Monde naléhal na Západ, aby poskytl Kyjevu výraznější podporu a odvolával se přitom na to, že EU platí svým členům desetkrát víc. V rozhovoru s Le Monde předseda vlády Ukrajiny Arsenij Jaceňuk Západu vytknul, že poskytuje Ukrajině nedostatečnou podporu.

Jak se ekonomika propadá, narůstá válečná hrozba

Paul Craig Roberts
16.5.2015  blog autora
Hlavní projev na výroční konferenci Finanční skupiny západ, New Orleans, 7. května 2015

Rozhodujícími událostmi naší doby jsou kolaps Sovětského svazu, 9/11, převádění pracovních míst do zahraničí a finanční deregulace. V těchto událostech nacházíme základ problémů naší zahraniční politiky a našich ekonomických problémů.

ISIL využívá Ukrajinu jako odrazový můstek na Kavkaz a k průniku do Evropy (2. část)

Mahdi Darius NAZEMROAYA
16.5.2015 zdroj


„Na Západě většina pohlíží na válku na Ukrajině jako na prostou bitvu mezi Ruskem podporovanými separatisty a ukrajinskou vládou.

Ale pravda v terénu je teď daleko složitější, zvláště co se týče dobrovolnických batalionů bojujících na straně Ukrajiny,“ uvádí Marcin Mamon. (1)

Operace Unthinkable

Josef Vít 
16.5.2015  Outsidermadia
 

Všichni dnes oslavujeme konec války. Ale všechno mohlo být úplně jinak. Roku 1945 existoval plán spojenců, zvaný Operation Unthinkable (Nemyslitelná operace), který se zdá skutečně nemyslitelný, totiž začít třetí světovou válku těsně po skončení té druhé. Měl jí být útok na Rudou armádu a kobercové bombardování ruských měst – něco na způsob Drážďan, kde za jednu noc zahynulo více než 100 tisíc lidí.

Poslední výstřely 2. světové války

16. 5. 2015, Petr Ďoubalík, konec 2. světové války v Evropě, bitva u obce Slivice 11.-12. 5. 1945, dokumentární filmy online, turistický průvodce ČSSR


Měli jsme tu "čest", že nejstrašnější světová válka skončila v Evropě před 70 lety na našem území. Osvobození Prahy bylo zakončeno 9. 5. 1945 - to jsme se učili jako žáčci a snad se to podobně učí i žáčci dnešní. Přiznám se ale, že jsem až do nedávné doby nevěděl, že poslední regulérní bitva této války se odehrála ještě o 2 dny později. Že pomníčky posledních, asi sta padlých, nesou datum 11. 5. 1945.

Tato skutečnost je zaznamenána i v dokumentárním filmu "Osvobození Prahy", na který jsem upozorňoval před pár dny. Jestli vás to zajímá, čtěte dále:

Ukrajina zažívá takový odliv mozků, že se z toho nevzpamatuje!

16.5.2015  zdroj

Vzhledem k hospodářským problémům způsobeným ozbrojeným konfliktem na východě Ukrajiny, stejně jako rozsáhlou korupcí, stovky tisíc Ukrajinců hledají lepší život v Rusku a Polsku, píše Deutsche Wirtschafts Nachrichten.
Odliv mozků z Ukrajiny bude pokračovat

USA čeká nevyhnutelná tragédie ztráty světové nadvlády

16.květen 2015  zdroj 

Návratem studených a horkých válek a zbrojních závodů ve světě je dílem Spojených států, které se snaží zastavit nevyhnutelnou ztrátu statusu hegemona, říká profesor Ústavu mezinárodních studií v Šanghaji.

Porošenko podepsal zákon glorifikující vražednou UPA!


16.květen 2015  První zprávy

Prezident Ukrajiny Petro Porošenko podepsal řadu zákonů, které zakazují odkazy na sovětské minulosti země a naopak, oslavující oslavující roli banderovské UPA.

ISIL na Ukrajině: Američtí „agenti chaosu“ vypuštění v Eurasii (1. část)

Mahdi Darius NAZEMROAYA
16. 5. 2015  zdroj

Je tzv. Islamistický stát Iráku a Sýrie (ISIS) / Islamistický stát Iráku a Levanty (ISIL) / Islamistický stát (IS) / Al-Dawlah Al-Islamiya fe Al-Iraq wa Al-Sham (DAISH/DAESH) aktivní na Ukrajině po EuroMajdanu? Odpověď je, ne doslova. Jinými slovy, odpovědí je ano i ne.

Známé osobnosti vyzývají všechny lidi dobré vůle: Společně za mír!


16.5.2015
Společně za mír

Svět má nebezpečně blízko k nové globální konfrontaci. Mezinárodní řád je v troskách. Velmoci dlouhodobě podkopávají smluvně zakotvená pravidla účelovým výkladem, ignorováním zásad mírového soužití i bezohlednou vojenskou agresí. Výsledkem jsou projevy chaosu, pokrytectví a svévole v mezinárodních vztazích. Hledat viníka za stav, do kterého jsme se za posledních pětadvacet let dostali, nikam nevede. Vinni jsme všichni. Všichni se shodneme v jedné věci: chceme mír. Ne všichni však o mír aktivně usilujeme. 

Vlastní data Německé meteorologické služby DWD odporují jejich alarmistickým tvrzením o „neustálém oteplování“

16. 5. 2015 No Tricks Zone

Německá meteorologická služba DWD bývala velice profesionálním zdrojem. Ale během několika posledních let to vypadá, že ji pod kontrolu převzali aktivisté, jejichž agendě jsou předpovědi počasí cizí. Prohlášení vydávaná DWD během posledních let si často vzájemně odporovala. Např. v nedávném tiskovém prohlášení DWD tvrdila, že trend k oteplujícímu se klimatu zůstává nepřerušený, a to jak globálně, tak v Německu.

Levicové obrození v době temna?


Milan Valach

Marek Řezanka
16.5.2015 Altpress

Dne osmnáctého května si můžeme připomínat různá výročí. Od těch nadějnějších v podobě otevření budovy Národního muzea, přes založení Českého výboru pro hry olympijské či zahájení pravidelného vysílání Československého rozhlasu, po ty méně radostné, až tragické, jako například spuštění prvního kola kupónové privatizace či odpálení atomové pumy v Indii v rámci projektu s přiléhavým názvem „Usmívající se Buddha“.

Washington versus Peking: Blokování Yuanu

16. 5. 2015 AC24
 

Mezi US a Čínou dochází ve všech směrech k nárůstu napětí. Některé z těchto problémů mají vztah k monetární a finanční sféře a patří k nim: status yuanu jako rezervní měny; konvertibilita yuanu; uměle nízký směnný kurz yuanu vůči US dolaru; podružná role Číny v MMF vzhledem k její pozici v globální ekonomice; omezení přístupu US kapitálu k čínskému bankovnímu sektoru; a škrcení čínských investic do US ekonomiky.

Pravý důvod, proč USA shodily atomovou bombu. Nebylo to, aby skončily válku

16.5.2015  zdroj

6. srpna 1945 svět poznal atomovou bombu. Bez jakéhokoli varování spadla na japonské město Hirošima jaderná bomba a zabila 90 000 lidí. Nepočítaje zraněné a poškozené radiací. O tři dny později se to samé opakovalo v Nagasaki. 37 000 mrtvých a 43 000 zraněných.

Média: Jaceňuk nepřímo přiznal genocidu obyvatel Donbasu

16.5.2015  AC24

Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk, který je na návštěvě v Paříži, nepřímo přiznal kyjevskou politiku genocidy vůči obyvatelům Donbasu, píší francouzské noviny AgoraVox.

pátek 15. května 2015

Ďábelský plán barevné revoluce v Makedonii je v plném proudu

Wayne MADSEN
15.5.2015  Strategic culture

Ďábelský plán na destabilizaci Makedonie od náměstkyně ministra zahraničí Victorie Nuland a od US velvyslance v Makedonii Jesse Bailyho a od vůdců makedonské „sociálně demokratické“ opozice Zorana Zajeva a Branko Crvenkovského – které by šlo nazvat „makedonským Arsenijem Jaceňjukem a Petrem Porošenkem“ – vstoupil do kritické fáze s tím, jak členové údajně rozpuštěné Kosovské osvobozenecké armády (UČK) zvýšili své teroristické vpády na území Makedonie z Kosova. Plánem US ministerstva zahraničí a jeho makedonských loutek jako Zajev a Crvenkovski je vytvořit situaci, v níž bude demokraticky zvolená vláda ministerského předsedy Nikoly Grujevského a presidenta Georgy Ivanova svržena v povstání uspořádaném Georgem Sorosem dobře placenými operativci.

Reparace po druhé světové válce - velkorysé gesto Stalina


Valentin Katasonov  
15.5.2015  České národní listy

Celkové škody způsobené Sovětskému svazu Druhou světovou válkou se rovnaly asi polovině všech spojeneckých ztrát (Sovětský svaz, Spojené státy americké, Velká Británie, Francie).

Zeman před lidmi znovu a ještě více nakopl Českou televizi


15. 5. 2015  Parlamentní listy

"Pane prezidente, zůstaňte! Odejdete bez hůlky,“ přesvědčovali lidé ve Velkých Losinách hlavu státu. Ten ale musel odmítnout: „Mí spolupracovníci mě pohánějí k dalším a dalším akcím, takže si někdy připadám jako veverka ve šlapacím mlýně.“ Také ve známých lázních, které navštívil prezident v rámci třídenní návštěvy Olomouckého kraje, čekaly davy příznivců. Lidé se zajímali o problematiku zachování praktických škol a ptali se i na situaci v České televizi.

Americký zločin vynucovaný velvyslanci z USA v Evropě. Co je zač Shapiro?


15.5.2015  Pařát dnes

Když se objevila první obvinění z malých servrů, že začíná být nebezpečné propojení velvyslanců USA, nejvyšších státních zástupců , vyšetřovatelů (vybraných) a vybraných politiků, vypadalo to jako konspirativní teorie na zviditelnění.
Mnozí tenkrát nevěřícně kroutili hlavou, že USA, náš spojenec, náš vzor, by nás přece neodposlouchával, nepoškozoval, že by nám nedirigoval jako SSSR a Brežněv, že USA je vzor ctnosti…

Tibetský skok ze středověku do moderní doby


Ondřej Kosina
15.5.2015  Vaše věc

V srpnu 2014 jsem navštívil zemi na „střeše světa“ a přesvědčil se na vlastní oči, jak se žije místním lidem. Kromě metropole Lhasy jsem zavítal i do několika venkovských oblastí. Nezdálo se mi, že by Tibeťané „úpěli pod čínskou nadvládou“, jak se nám snaží namluvit média hlavního proudu. Naopak, viděl jsem mnoho spokojených lidí, jejichž kvalita života se během posledních desetiletí neuvěřitelně zvýšila.


Ovčáček je Džambulka „lepších lidí“

Tomáš Schejbal
15. 5. 2015 A2larm

Odpůrci prezidenta Miloše Zemana se při honu na Ovčáčka navzdory okázale projevovanému dobrému vkusu a vzdělání podobají davu, který doštval Ivetu Bartošovou pod vlak.


Další diplomatické vítězství Ruska

The Saker 
15.5.2015  TheSaker překlad Zvědavec
 

Pokud neumíte rusky nebo nesledujete svobodnou blogosféru, možná jste si toho nevšimli, ale v Rusku se právě stalo něco velkého: Kerry, Nulandová a velká delegace ministerstva zahraničí odjela do Soči, kde se setkala s ministrem zahraničí Lavrovem a pak s prezidentem Putinem. S ním strávila přes 4 hodiny. Nejen to, Kerry přišel s některými dosti zajímavými poznámkami, kdy řekl, že dohoda Minsk-2 (M2A) byla jedinou cestou vpřed a že by silně varoval Porošenka před nápadem obnovit vojenské operace. 

Nervy moderátora německé televize to v rozhovoru s Porošenkem nevydrželyJuraj Abramovič
15. 5. 2015    zdroj a zdroj
Zdá se, že pro vůdce ukrajinského státu se stalo jakousi tradicí dělat ze sebe v Evropě klauny. A německá televize se pro ně stala skutečně začarovaným místem - když se tam dostanou, začnou kázat absolutní bludy. Nejprve se dostal do bryndy Jaceňuk, když informoval v živém vysílání o "sovětské invazi do Německa," teď převzal štafetu Porošenko, který navštívil Berlín 13. května. Téhož dne poskytl ukrajinský prezident rozhovor centrální německé státní televizi ZDF. Samotné video s patetickým titulkem "Porošenko: Budeme bojovat do poslední kapky krve" je nyní k dispozici na internetové stránce kanálu zde.

Rádio "Svoboda" v USA obvinilo Porošenka z korupce


15. 5. 2015    zdroj
Americká rozhlasová stanice "Svoboda" obvinila ve svém vysílání ukrajinského prezidenta Petra Porošenka ze zneužití pravomocí. 13. května to bylo oznámeno na rozhlasové stanici a na oficiálních internetových stránkách byly zveřejněny informace o zevrubném vyšetřování přestupků, spáchaných Porošenkem.

Ukrajinská svodka ze dne 14.5.2015 - svodka zatím poslední

napsali Ernest, MP , Mireček, JF a vlk s přispěním dalších
https://vlkovobloguje.wordpress.com/


NATO zvýšilo dvakrát intenzitu letů u hranice Ruska, ostré boje na několika místech fronty, stahování zbraní podle minské dohody neplní ani jedna strana stoprocentně, ... a další ...

Jsme proti válce! Nepřátelé nejsou ruští vojáci, ale naši politici (Strachotínská výzva)


Marek Obrtel
14.5.2015  internet (Zvědavec, Pařátdnes, Protiproud)

Občane Schwarzenbergu, občane Kalousku, občane Štětino a vy ostatní, co voláte po boji s Ruskou federací. Neumíte si ani představit, jakou sílu jste proti sobě postavili!

Smrdutý protektorátní puch Peroutkova článku nepřebije ani voňavka pana Baldýnského


Jiří Jaroš Nickelli
14.5.2015  České národní listy

Tož jsme se zase dočetli v Lidovkách (6.5.2015, str.24 článek 'Babiš je gentleman'), že autor pan Baldýnský naprosto nepochybuje o tom, že text článku Dynamický život, který normální čtenář - a zvláště potomci umučených a popravených nacisty, což jsme například my ve Svazu bojovníků za svobodu - vnímá jako text plný protektorátního aktivismu - je prý jednoznačný JINOTAJ PROTI Hitlerovu kultu. Tak má manželka,která má historii Karlovy univerzity, a já, který mám diplomy University J.E.Purkyně a Komenského univerzity v Bratislavě, bychom je snad podle pana B. měli vrátit nebo roztrhat, protože my to tak nevidíme. Nám se prostě nedaří článku Peroutky vidět "rafinovaný jinotaj". Jsme patrně omezeni na chápání, třeba jsme autisté svého světonázoru nebo jsme "zatíženi bolševismem", jak nám někteří podsouvají (nikdy nikdo z nás nebyl členem strany a oba jsme byli za ancien régime pronásledováni. A máme čisté lustráky, pro seznamisty...)

Krize a politická iniciativa Nová republika

MUDr. Ivan David, CSc.
15. 5. 2015     (Seminář Nové republiky, Jihlava 2015)

Charakter příští války

Prof. PhDr. Oskar Krejčí, CSc.
15. 5. 2015   (seminář Nové republiky, Jihlava 2015)

Steeplechase k akceschopné levici

PhDr. Josef Skála, CSc.
15. 5. 2015   (seminář Nové repuliky, Jihlava 2015)

čtvrtek 14. května 2015

Nesmrtelný pluk

Stanislav Novotný
14. 5. 2015    (zasláno autorem)
Celý svět byl 9. května fascinován vojenskou přehlídkou na Rudém náměstí. Byl fascinován ostentativní demonstrací nových představ o rozdělení moci ve světě, které personifikoval ruský a čínský prezident na tribuně, a jež stvrzovala účast čestných jednotek potenciálních spojenců Ruské federace v případné nové světové války.

Kyjev je připravován ke kapitulaci za podmínek Putina

14. 5. 2015     zdroj a zdroj
Návštěva vysoce postavené představitelky ministerstva zahraničí USA Victorie Nuland v Kyjevě vyvolala ohlas mezi experty a novináři. Ukrajinské hlavní město navštíví známá politička 14. května. Účelem návštěvy je jednání o realizaci dohod Minsk-2. Návštěvě Nuland předcházela jednání Johna Kerryho se Sergejem Lavrovem a Vladimírem Putinem, při kterých se rovněž hovořilo o ukrajinské krizi.

Dánská centrální banka přestává tisknout bankovky

Květa Pohlhammer Lauterbachová 
14.5.2015  E-republika

Placení kartou? To by nesměl být občan pod kontrolou velkého bratra a obětí zadlužených států, které hledají všechny cesty, jak okrást občany ještě o to málo, co jim zbývá.

Ukrajinští piloti nebyli schopni přiblížit se k Doněcku

14. 5. 2015     zdroj
"Obnovené" ukrajinské letectvo nebylo schopné se ani přiblížit k Doněcku. Ukrajinská armáda se stále snaží prorazit k Doněcku i letecky. Účinnost protivzdušné obrany Novorossii proti letectvu Ukrajiny již byla prokázána v průběhu zimní kampaně 2014-2015, kdy ani jedno ukrajinské vojenského letadlo nebylo schopno proniknout nad území DLR a LLR a většina z taktických raket "Točka U" byla sestřelena ve vzduchu.

Nezletilí separatisti-diverzanti


Anatolij Šarij 
14.5.2015 E-republika

Odvážní bojovníci bataliónu Ajdar provedli speciální operaci, o které teď aktivně informují všechna ukrajinská média. Zadrželi nezletilé diverzanty, kteří zneškodňovali nástražná zařízení.

Odpůrci prezidenta na útěku, jasné prohlášení k zahraniční politice země a ztrapněný ukrajinský premiér. To byla další akce Zemana

14. 5. 2015  ParlementníListy
 

Ovace sklízel v lijáku na setkání s občany ve Zlatých Horách prezident republiky Miloš Zeman. S nadsázkou v debatě vysvětlil, jak by si představoval novou ústavu a k zahraniční orientaci České republiky zmínil: „Nechci ani na Západ, ani na Východ, chci na Sever.“
 

Seminář NR v Jihlavě

14. 5. 2015

Jihlava

Josef Skála    http://www.novarepublika.cz/2015/05/steeplechase-k-akceschopne-levici.html

Oskar Krejčí   http://www.novarepublika.cz/2015/05/charakter-pristi-valky.html

Ivan David    http://www.novarepublika.cz/2015/05/krize-politicka-iniciativa-nova.html 

Šeříky a tanky - po sedmdesáti letech

14. 5. 2015, zdroj: rusvesna, video (4 minuty), foto a něco pro filatelisty


Motorola se svým průzkumným oddílem "Sparta" a Givi s praporem "Somali" zahajovali 9. května slavnostní Přehlídku Vítězství v Doněcku a sklidili ovace diváků. Lidé jásali! Sláva hrdinům Donbasu!

Zahájení přehlídky je zachyceno na videu i následujících fotografiích. Na závěr připojujeme zajímavost, která se těchto dvou, dnes už téměř legendárních opolčeneckých velitelů, týká: nové poštovní známky s jejich portréty.

Ekologická daň? Další bič na střední a nižší třídu

Pavel Janeček
14. 5. 2015
 

Máte starší auto? Nebo si ho chcete koupit, třeba v autobazaru? Tak se připravte na to, že za něj možná už brzy zaplatíte víc, než dosud. Počítá se totiž se zpřísněním ekologické daně a také jejím rozšířením na vozy, splňující normu Euro 3.

Dezinformace o kvótách – ne 500, ale 20.000 imigrantů

Pozor, podobně jako v případě hlasování českých europoslanců o rezoluci požadující kvóty, média opět přinášejí dezinformace a matou veřejnost. Právě nyní se objevují první články v českých médiích, že ČR dostane kvótu 500 uprchlíků. Jedná se buď o nepochopení, nebo přímo manipulaci s veřejným míněním.
Evropská komise dnes představila plán, který mimo jiné obsahuje dva na sobě nezávislé a fakticky nesouvisející body:
 
Tabulka s “přidělenými procenty” v dokumentu Evropské komise – zde.
Tisková zpráva Evropské komise v češtině – zde.

Ukazuje se, že nový ukrajinský prezident Petro Porošenko pracoval pro americkou vládu nejméně od r. 2006, a věděli, že je úplatný.

14.5.2015   Czechfreepress
Nemá příliš smyslu organizovat puč, když nemáte vliv na to, kdo bude dosazen k moci. Samozřejmě, že aby byla loutková vláda efektivní, nemůže být jako taková vnímána. Nechtěli byste, aby domorodci byli neklidní, ne? Jak se ukazuje, důkazy, že Porošenko je na výplatní listině amerického ministerstva zahraničí, byly dostupné po celou dobu, jen jste museli vědět, kde hledat. V tajném diplomatickém telegramu z r. 2006 zveřejněném Wikileaks.org mluví americký představitel o Porošenkovi jako o „našem ukrajinském (OU) insideru Petro Porošenkovi“.

Zločin a Merkelová

Martin Hekrdla
14.5.2015   Altpress
Naše média mají uprostřed kvetoucího jara Vánoce z toho, jak to ta Merkelová 10. května tomu ošklivému Putinovi prvotřídně nandala. Soudě podle zpráv v českém jazyce, mohl by našinec snadno nabýt dojmu, že německá kancléřka přiletěla do Moskvy den po tamních kolosálních oslavách 70. výročí konce druhé světové války jenom proto, aby obvinila Rusko ze zločinu.
Musela Merkelová podložit evropsko-ruský projekt ošklivým slůvkem „zločin“? Jistěže, pro odvedení pozornosti od faktického gesta smíření. Od nevyhnutelnosti. Když po vás jdou vlci, je prostě dobré jim ze saní hodit nějakou tu odporně krvavou flákotu.

Imigrace je jen účet zoufalých za naše „dobro“!


 

14.5.2015   První zprávy 

 Evropská unie a Česká republika mají za svoji politiku vystaven průběžný účet v podobě davů směřujících na jejich území z rozvráceného Jihu. A najednou se bojíme o svůj ustálený svět s květináčem za oknem. Jde o účet za všechna utrpení, kterému je vystaveno obyvatelstvo Sýrie, Iráku, Libye, Egyptu, Afghánistánu a dalších zemí, a které jsme pomohli svojí politikou zesílit do podoby vojenského zasahování, vyvolání občanských válek, převratů, moře krve a kolonialistického postoje.

Kosovský terorismus – hrozba křehké stabilitě na Balkáně

Ondřej Kosina
14.5.2015  Vaše věc

 Během minulého víkendu došlo ke krveprolití při zásahu makedonských ozbrojených složek proti kosovsko-albánským teroristům v Kumanovu na severu země. Kumanovo je třetí největší makedonské město s početnou albánskou menšinou. V samotné Makedonii tvoří více než čtvrtinu populace etničtí Albánci žijící převážně na severozápadě země. Byl tento incident novým začátkem albánské iredenty?

Kerry-Lavrov: Zmoudření, nebo panický ústup?

Radim Valenčík
14. 5. 2015    radimvalencikpise 

V úterý 12.5.2015 došlo k zásadnímu průlomu v jednáních o Ukrajině na schůzce Lavrov-Kerry v Soči. Média podřízená stávajícímu typu moci a jeho paradigmatu si nejdříve vůbec nevěděla rady s tím, jak o schůzce informovat ("naše" i zahraniční). Ministr zahraničí USA zde totiž pronesl formulace, které se naprosto lišily od linie, která byla médiím a dalším slouhům vnucována. Kerry mj. uvedl:

Několik vět k pojmu „Nesmrtelný pluk"


Luděk Prokop
14. 5. 2015  
Jak vidno komančové žádnou cenzuru nepotřebovali. Bohatě by jim postačila dnešní svoboda slova. Pravda, tolik až otřesných sprostot a tolik podlého, nechutného šťourání do soukromí dnešních celebrit, včetně lží, bez možnosti bránit se odporným pomluvám, to vše přípustné nebylo ani vzdáleně. Co se nehodí mocipánům, v mainstreamových médiích se prostě neobjeví ani při svobodě slova. 


IPSOS lže jako když Washington Post tiskne


Lubomír Man
14. 5. 2015
Začátkem dubna se v seznamu agentur, oznamujících, jak české obecenstvo politicky smýšlí, objevilo zcela nové (aspoň pro mě), jméno – IPSOS. Přineslo tak překvapivé informace o tom, co všechno se nám honí v našich českých hlavách, že jsem si informaci o této agentuře vyhledal na internetu a dověděl se, že IPSOS provádí výzkum trhu, marketingové poradenství a tvorbu maketingových strategií.


Petr Mach : Jsme zásadně proti kvótám na uprchlíkyPetr Mach
14.5.2015   Svobodné noviny
Svobodní jsou zásadně proti určování kvót na uprchlíky. Reagují tak na plán, který před malou chvílí představila Evropská komise – chce během dvou let přivést do EU 20 tisíc uprchlíků a rozdělit je podle kvót do jednotlivých zemí. „Vždy jsem byl proti těmto kvótám a vždycky budu. Hlasoval jsem proti tomu v Evropském parlamentu a budu hlasoval znovu,“ komentoval oznámení EK europoslanec.

Kerry: možné pokusy Kyjeva dobýt zpět letiště v Doněcku budou destruktivní


14. 5. 2015    zdroj
Pokusy ze strany vlády Ukrajiny dobýt zpět letiště v Doněcku by byly destruktivním krokem a USA budou velmi znepokojeny takovým jednáním. Tak americký ministr zahraničí John Kerry komentoval prohlášení ukrajinského prezidenta Petra Porošenka, který podle něj nemá pochyb o tom, že "Kyjev letiště osvobodí"

Uvedla to agentura RIA Novosti.

Evropa praská ve švech z afrických utečenců; kdo však Afriku zbídačil, ten nehne prstem a má svatozář

Břetislav Olšer 
14.5. 2015   blog idnes
 

V době, kdy Kaddáfí přebíral v roce 1969 vládu, patřila Libye k nejchudším zemím planety, ale v roce 2011 už byla nejbohatší africkou zemí; patřilo jí 53. místo na světě s HDP 16 600 USD, gramotnost stoupla z 10 na 88 procent...Po nedávném libyjském bombardování NATO a Spojenými státy rozpoutané válce i veletrhu zbraní je však nyní Libye totálně zničená a statisíce jejích uprchlíků žádají o azyl v Evropě, u jejíchž břehů nacházejí mnozí smrt ve vlnách moře. EU proto zavádí kvóty, která země kolik těchto běženců přijme, zatímco Spojené státy, jež přivedly tuto zemi a další v rámci jimi iniciovaných tzv. arabských revolucí do chaosu a bídy, dělají mrtvého brouka a nasazují si svatozář globálního ochránce lidských práv.