Reklama

pátek 22. května 2015

„Řekni mi zrcadlo, která vláda je na světě i v zemi zdejší, pro svůj národ ze všech nejschopnější?“

Břetislav Olšer
22. 5. 2015   blog idnes
Takto se ptal pan král na postu premiéra tak dlouho, až mu ředitelka jeho Úřadu vlády řekla: "Vole, copak to nevidíš, primitive, že nade mě krásnější vládnutí v této zemi není." A věděla, že jen ona dře jako tažný kůň...

Manifest uměleckého kladiva

Milan Kohout
21. 5. 2015   Obrys-Kmen
Dnešní angažované umění je v existenční a z ní plynoucí existenciální krizi a skomírá na hadičkách anesteziologicko-resuscitačního oddělení, umístěného v nákupním středisku daleko od centra lidských srdcí. Dnešní angažované umění se zmítá v šílené rozmělněnosti, zamlženosti, masturbacei vlastní idiocie, žraní vlastních exkrementů, impotence milionu a jednoho směru, trčí v explozi nicoty, zakurvenosti do sebe sama, otrocké zaslepenosti, děsivé postmoderní rozostřenosti, úhybné bezpáteřnosti, bující lživosti, olizování vlastního cukrového poštěváka a pyje iluzorního vítězství.

Pentagon: Dalším krokem k otestování Číny je odeslání tryskáčů a válečných lodí k čínským ostrovům22. 5. 2015   Svobodné noviny
Pentagon uvedl, že Spojené státy jsou připraveny nasadit hlídkovací letadla a námořní lodě k otestování čínských územních nároků nad umělými ostrovy v Jihočínském moři.„To bude náš další krok, řekl mluvčí Pentagonu plukovník Steven Warren novinářům.Američtí představitelé uvádí, že americká letadla a námořní lodě se doposud neodvážily přiblížit se k umělým ostrovům na vzdálenost kratší než 12 námořních mil.

Trapné konce politických zbabělců

Václav Umlauf
22.5.2015  E-republika

Takto vypadá aktuální lhaní zbabělců, kteří před deseti lety neměli odvahu vystoupit a říci, že jejich vláda lže jménem zpravodajských služeb.


Článek Záblesk lidskosti v US-koncentráku upozornil na trvalý evergreen US-demokracie, která si ve 20. století zřídila vlastní mučírny a pak koncentrák, který dále provozuje i v 21. století. 

Rozzářila se nová naděje na sjednocení Kypru?

Ivo Šebestík
22.5.2015  Altpress

Přesně 15. května svitla oběma národnostním komunitám na Kypru naděje na znovusjednocení ostrova. Ten stále zůstává takzvanou zelenou linií rozdělen na řecký jih a turecký sever, přičemž početně tvoří Řekové výraznou majoritu.


Kyjev uctívá skupiny, které za druhé světové války vyvražďovaly Židy


22.5.2015         Haaretz
Nový ukrajinský zákon zakazuje zobrazování nacistických a komunistických symbolů, ale jiný ukrajinský zákon vyžaduje, aby byly ctěny nacionalistické skupiny zapojené do zabíjení Židů a Poláků.

Politická bitva na školním hřišti

Ivo Šebestík
22.5.2015 Altpress


Levicová reforma se snaží učinit stávající systém středního školství ve Francii ještě více jednotným...

Už dva týdny, den co den, plní titulní strany francouzských deníků úvodníky popisující pozoruhodnou bitvu, která vzplála v tradiční zemi sociálních bouří a revolucí, tedy ve Francii. Údajně kvůli systému vzdělávání na nižších středních školách, ve Francii zvaných collèges.

Válka jako "koncert" - 9. 5. 2015 v Moskvě

22. 5. 2015, Petr Ďoubalík, foto (screen), video, texty písní a překlady (Balada o matce, Zachraňte naše duše - V. Vysockij) - procvičení ruštiny


9. 5. 2015 se v Moskvě, po vojenské (mezinárodní!) přehlídce a dechberoucím pochodu "nesmrtelného pluku", konala ještě jedena velmi zvláštní akce: koncert, který divadelní podobou přibližoval "cesty velkého vítězství". 

čtvrtek 21. května 2015

Děvčátka

mercaptan
21.5.2015  zdroj

„Vždyť my jsme šly na frontu úplně mladičké. Holčičky. Já jsem v průběhu války dokonce vyrostla. Máma to doma změřila… Vyrostla jsem o deset centimetrů…“

„Organizovali kurzy zdravotních sester a otec nás, mě a sestru, tam odvedl. Mně – patnáct let, a sestře – čtrnáct. Řekl: „To je vše čím mohu přispět k vítězství. Mými holčičkami…“ O ničem jiném tehdy nepřemýšleli. Za rok jsem se dostala na frontu.“

Provokace ukrajinské tajné služby se provalila


21.5.2015 RusVesna
Pozorovatelé monitorovací mise OBSE navštívili ve vojenské nemocnici v hlavním městě Ukrajiny dva Rusy, kteří byli zadrženi ukrajinskými vojáky v luganském regionu. Během setkání oba občané Ruska řekli, že ruská armáda v Donbasu není, a všichno, co tvrdí ukrajinská tajná služba SBU – je falzifikace, to se uvádí ve zprávě mise.

Mistr Nečas, doktor Rath

Marek Řezanka  
21.5.2015  Alpress

Je stejně zvláštní, jak se sami sebe snažíme utvrdit v tom, že systém v podstatě funguje, jenom se občas najdou jedinci, kteří ho zneužijí. Ti potom mají být samozřejmě po zásluze potrestáni.


Tři kufříky na ploščadi řečené „Rudé“

Baron Le Samedi
21.5.2015   zdroj

Přehlídka Dne vítězství po 70. letech mohla překvapit jen málokoho. Snad ruského ministra obrany Šojgu, který se před tím, než si v čajce s číslem 0001 MO 77 nasadil furažku, čepici s generálským lemováním, udělal na trupu těla poctivý, pravoslavný, kříž. Pokřižování pomohlo, a tak celá přehlídka proběhla bez závad, a nebe nad Moskvou bylo šmolkově modré, jako vždy, když se do mraků rozpráší stříbro a prý i cesium. Černobylsky modré nebe, se tomu říkávalo….

Jak to ten Franta dělá, že odzbrojí i Drtinovou?

21.5.2015  Ostrov Janiky

František Ringo Čech o prezidentu Zemanovi


Z rozhovoru:

Drtinová: „Pane Čechu, co byste dělal, kdyby ruský prezident dar českých umělců přijal a českého prezidenta si nechal?“

Ringo Čech: „Paní redaktorko, (můžu Vám říkat paní redaktorko)?“  (pokrač.)

Přednáška NR v Třebíči: Ilona Švihlíková: Přelom

21. 5. 2015

Branislav Fabry: Diskriminácia v Pobaltí a úloha NATO


Branislav Fabry
21.5.2015 Nové slovo
Nedávno sa v Estónsku skončilo vojenské cvičenie SIIL 2015, na ktorom sa zúčastnili vojská ôsmich krajín NATO. Cvičenie malo jednoznačný charakter demonštrácie sily proti Rusku a rozhodne neprispelo k upokojeniu napätia vo vzťahoch Ruska a Západu, ktoré sú veľmi vyostrené. Dobre nepôsobilo ani to, že cvičenie sa uskutočňovalo v čase, keď sa v Rusku oslavovalo 70. výročie víťazstva. Pobaltské štáty však idú ešte ďalej a žiadajú dokonca aj trvalú prítomnosť vojsk NATO.

Poradce libyjské vlády: Ozbrojenci ISIS jsou „pašováni do Evropy v lodích přistěhovalců“

Mark Piggott
21.5.2015  International Business Times (překlad Zvědavec)

Islamistická teroristická skupina Islámský stát (ISIS) pašuje ozbrojence do Evropy v lodích přistěhovalců z Libye, tvrdí poradce vlády této severoafrické země.

Žádná dohoda nebude, Francie odmítá plánované kvóty na migranty

Nick Hallett
21.5.2015  Breitbart

Plán EU rozprostřít migranty po celém kontinentu je teď na pokraji zhroucení, když tento návrh zamítla Francie a i Španělsko vypadá, že se k této myšlence staví chladně. Británie k tomuto plánu už svůj odpor vyjadřovala a byla připravena ho nepřijmout, teď to ale vypadá, že celý ten nápad zabije francouzské odmítnutí. 


Putin: Ukrajina dluží Rusku 25 miliard dolarů

21.5.2015  PolitRussia
 

Komerční dluhy Ukrajiny vůči ruským bankám dosahují 25 miliard dolarů. Ve středu na setkání s členy vlády to řekl ruský prezident Vladimír Putin. Prohlásil, že Moskva může požadovat na Ukrajině předčasné splacení dluhu, ale na žádost Kyjeva a Mezinárodního měnového fondu to nečiní.

Švýcarsko: obchodní řetězce ze svého sortimentu vyřadily ,,glyfosát“ od Monsanta

Marco Maier 
21.5.2015  NWOO
 

Jeho vyřazení z nabídky přes rozsáhlou kritiku nějaký čas trvalo, ve věci glyfosátu*/ se něco alepoň stalo. Herbicid od Monsanta už obchodní řetězce Coop a Migros nebudou prodávat. Poté, co zdravotnická organizace OSN klasifikovala herbicid glyfosát jako ,,pravděpodobně karcinogenní“, dva hlavní švýcarské maloobchodní řetězce Coop a Migros se rozhodly, že z nabídky odstraní všechny výrobky, které tuto látku obsahují. Švýcarský Spolkový úřad pro zemědělství však stále tvrdí, že glyfosát je ,,neškodný“ a nadále zůstává povolený v oblasti hobby (zahrádkaření).

K čemu vlastně máme ekonomii?


Ilona Švihlíková
21. 5. 2015  A2larm

Hospodářská politika nikdy není neutrální. Pokud to nepochopíme, máme zaděláno na velké problémy.

 

středa 20. května 2015

Oslava 9. května v Jelgavě: Kladení věnců k pomníku lotyšským esesákům

20. 5. 2015
9. mája v lotyšskom hlavnom meste a ďalších veľkých mestách krajiny sa konali oslavy na počesť 70. výročia Víťazstva. Vzdať hold blahej pamäti bojovníkov proti nacizmu prišlo niekoľko desiatok tisíc vďačných potomkov. Zároveň nezostala bez povšimnutia skutočnosť, že obšírne slávnosti vyvolali nezdravú a neadekvátnu reakciu zo strany lotyšských vládnych politikov, ktorí šírili na adresu účastníkov osláv urážlivé výroky, vrátane tézy o tom, že „9. mája - je začiatok druhej sovietskej okupácie."

Totální sprcha pro Ukrajinu. Je na tom ještě hůř, než se doposud říkalo. A píší to v New York Times

20.5.2015  Parlamentní listy
 

David M. Herszenhorn se ve svém textu publikovaném v americkém deníku The New York Times zabývá neutěšenou situací na Ukrajině. Země je sužována ekonomickým poklesem, korupcí a vnitřními sváry. Podle některých expertů prý Rusko nemusí pro další oslabování svého souseda nic dalšího podnikat, protože na to si Ukrajina vystačí sama.

„Eskadry smrti“ Valentina Nalivajčenko

 - Vlabi -
20.5.2015 NWOO

Více než měsíc uplynul od vraždy prominentního novináře v Kyjevě, spisovatele a žurnalisty Olesja Buziny. A nic. Mlčí rasově správné mediální odbory, „vůdci veřejného mínění“, poslanci, mezinárodní organizace pro lidská práva, SBU, ministerstvo vnitra, ministerstvo zahraničí i evropští bojovníci za svobodu projevu.

Rozhovor se zadrženým v akci Fénix

Jan Bělíček a Pavel Šplíchal  (rozhovor)
19. 5. 2015  A2larm 

O svém zadržení během celorepublikové akce Fénix, namířené proti tzv. levicovým extremistům, s námi hovořil ekologický aktivista Tomáš Z.


LLR a DLR oficiálně oznámily "zmrazení" projektu "Novorossija", který měl regiony sjednotit

20. 5. 2015   zdroj
Stoupenci LLR a DLR oficiálně oznámili "zmrazení" projektu "Novorossija", podle něhož se předpokládalo sloučení pod tímto označením několika regionů, které usilují o nezávislost na Ukrajině. Bylo uvedeno, že odpovídající politické a technologické struktury byly rovněž zastaveny.

Neviditelní čeští lobbisté

Václav Umlauf
20.5.2015   E-republika
 

Pokud jednou budeme zataženi do lokálních válečných konfliktů či do ekonomického krachu, všichni budou chtít vědět, kdo nás do toho dostal. V čím zájmu jednal, koho z poslanců a vládních činitelů ovlivňoval, a proč.

Popelem českých vlastenců si Němci hnojili zahrady. Brno schválilo "Deklaraci smíření" a začalo peklo


Letecký pohled na Brno
20. 5. 2015 Parlamentní listy

Výročí takzvaného divokého odsunu dvaceti tisíc brněnských Němců opět vyvolalo bouřlivé reakce a emocionální vyjádření. Brněnské zastupitelstvo totiž přijalo Deklaraci smíření a společné budoucnosti, která vyjadřuje lítost nad těmito událostmi. Proti deklaraci byli v zastupitelstvu komunisté, zastupitelé ČSSD a ODS se hlasování nezúčastnili.

Palestinci si také zaslouží lidskost

Vojtěch Srnka
20.5.2015  Altpress
 

Ondřej Kundra z časopisu Respekt v úterý v podvečer vydal článek, ve kterém obviňuje ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka z toho, že „hází Ukrajinu přes palubu“. Ministr zahraničí tak měl podle Kundry učinit tím, že se velmi zákeřně nesnažil odradit komunistické poslance od toho, aby zamezili projednávání ratifikace asociační dohody mezi Ukrajinou a Evropskou unií.

Kde je Landa, končí sranda, aneb Ruce pryč od Karla IV.Ondřej Mrázek
20. 5. 2015   Altpress

"Bílý jezdec" Daniel Landa má na zakázku pražského magistrátu složit hymnu k 700. výročí narození krále Karla IV.

Další finanční tsunami právě začala v Texasu

Frakování- schema
William Engdahl
20.5.2015  Zvědavec

Finanční tsunami byla radlice, která téměř zničila globální finanční systém. Bylo to prasknutí bubliny s hypotékami krytými nemovitostmi Wall Street v březnu 2007. Důsledky tohoto prasknutí jsou dobře patrny ve světě dodnes. Nikdy za dobu existence Federální rezervní banky, za asi sto let, Fed nikdy nedržel úrokové sazby uměle na úrovni blízko nuly, kdy toto období trvá již osm let. Dokonce ani během velké hospodářské krize v 30. letech m.s. nebyly sazby drženy tak nízko a tak dlouho. Není to známkou zdravého bankovního systému, přátelé.

Logo USA na hlavním stanu v v Coloradu Springs zní ,,Pán vesmíru" ... Pouťové bubáky, holport se šejkyBruce Gagnon
20. 5. 2015   Střípky ze světa

Camp David hostil bizarní slet. Bílého domu a arabských monarchií. Strach, co prý mají z „íránských atomových zbraní“, je jen tlach. Oč kráčí, píše Bruce Gagnon, koordinátor Globální sítě proti zbraním a jaderným silám v kosmu: Dneska jsou „zkorumpované, diktátorské monarchie Zálivu“ – „vedle hrstky dalších zemí, tíhnoucích k fašismu“ – pro „Spojené státy klíčovým spojencem“. „Společně šíří destabilizaci a chaos v Sýrii, Jemenu, na Ukrajině i jinde.“ Zve-li je Washington už ne per partes, ale všechny najednou, „svědčí to o jeho zoufalství a morální degradaci“.

Kvóty, imigrace a nerozhodnost bojácné Evropské unie

Václav Klaus
20.5. 2015   Svobodné noviny
Kvóty, které Evropská komise navrhuje, zneklidnily veřejnost. Jsou však druhotným problémem. Také proto, že rozdělení dvaceti tisíců migrantů mezi dvacet osm členských států EU se netýká statisíců migrantů, kteří do Evropy už dříve přišli nebo teď přicházejí. Tyto kvóty jsou spíše nabídkou dalším, aby o vstup do Evropy usilovali. Řešením by bylo něco úplně jiného: hlasitě sdělit, že každý, kdo se nelegálně dostane do Evropy, bude okamžitě poslán zpátky.

Budou na nás střílet čeští obrněnci?

Michal Kotyk
20. 5. 2015   Svobodné noviny


Zcela jistě. A bude to asi podle platných zákonů a hlavně na základě naší hlouposti, kterou tak rádi stavíme světu na obdiv. Tedy podle zákona o veřejných zakázkách. Naše armáda potřebuje nová obrněná vozidla. Přijmeme to jako fakt. Takže se nějaká musí koupit. Logicky. Ale to máme skoro neřešitelný problém. Jsme totiž tak šikovný národ, že si je dokonce dokážeme sami vyrobit. Dokážeme si však také ve vlastní omezenosti vyprodukovat zákon, který nám zakazuje je docela jednouše u české firmy objednat.

Zahraniční politika USA je neudržitelná

zahranicni-politika-usa-je-neudrzitelna Emil Kalabus
20. květen 2015  Czech Free Press

Dnešní blog je v podstatě volným pokračováním článku - Americká politika poněkud jinou optikou.

Opět budu citovat některé americké politiky, kteří dle mého soudu nahlížejí současnou politiku USA naprosto realisticky a děsí se současné podoby US politiky a jejich důsledků pro ně samé i svět jako celek.


Jak je to v Makedonii? – diskuse


Ilona Olehlová a Martin Hekrdla
20.5.215  A2larm.cz


Uvádíme část diskuse mezi paní Ilonou Olehlovou, přispěvatelkou webu A2larm.cy, která dlouhodobě žije v Makedonii a Martinem Hekrdlou, politickým komentátorem. Diskuse přináší zajímavé pohledy na současnou situaci v Makedonii.

Piráti nesouhlasí s financováním Mariánského sloupu z pražského rozpočtu


obrazek

Jakub Michálek, Mikuláš Ferjenčík

20.5.2015  Vaše věc

Zastupitelský klub Pirátů se v pondělí jednomyslně usnesl, že nesouhlasí se stavbou Mariánského sloupu. Vládnoucí koalice ANO + ČSSD + Trojkoalice, kde stavbu prosazuje radní pro kulturu Jan Wolf, se chystá vypsat zakázku za 190 000 Kč na „Revitalizaci Staroměstského náměstí“ pro Mariánský sloup. Piráti mají za to, že stavba, která budí náboženské kontroverze, by neměla být financovaná z městské kasy a že na místo vůbec nepatří.


úterý 19. května 2015

Národní garda Ukrajiny obklíčila část polygonu, kde se vzbouřili mobilizovaní vojáci

20. 5. 2015     zdroj
Národní garda Ukrajiny obklíčila část Javorovského polygonu ve Lvovské oblasti Ukrajiny, aby blokovala vzbouřené mobilizované v OSU (Ozbrojené síly Ukrajiny). 18. května to oznámila NTV. Uvádí se, že velení OSU se začalo zabývat incidentem na Javorovském cvičišti a poslalo na místo své zástupce. Polygon byl zároveň obklíčen jednotkami Národní gardy, která má v úmyslu "potlačit případné nepokoje."

Dopis Baracku Obamovi z „Umrlcova domu“

Dmitrij Sedov 
19.5.2015 E-republika

Otevřený dopis členů tajné společnosti "Lebka a hnáty" presidentovi USA Baracku Obamovi.

Pane prezidente! My, členové tajné společnosti „Lebka a hnáty“, vyjadřujeme znepokojení nad situací vytvářející se ve světě.

Washington vážně ohrožuje Svět


Dana Visalli
19. 5. 2015     zdroj
"Naším problémem není občanská neposlušnost. Naším problémem je občanská poslušnost. To, že lidé na celém světě se podvolovali rozkazům svých vůdců a odcházeli do válek, ve kterých jich miliony byly zabity, je výsledkem právě této poslušnosti."      Howard Zinn
Citátem amerického historika Howarda Zinna (1922-201o), uvádí na serveru P:C: Robertse jako host svoji stať známý americký ekolog Dana Visalli. Píše v ní:

Zbyněk Fiala: Zamrzlé prachy


bohatý dandy

Zbyněk Fiala
19.5.2015  Vaše věc

Vysoký hospodářský růst ČR v prvním čtvrtletí – podle předběžných odhadů meziročně o 3,9 % HDP – vyvolává naději, že bude líp. Jenže logika životní úrovně se už dávno neřídí množstvím zboží v regálech, ale oceněním nejrůznějších sázek na finančních trzích. Zpráva číslo jedna, karta nejde a na ztráty přispějeme všichni. Zpráva číslo dvě, masakr peněz bude tak velký, že vyvolal snahu přerušit globální přetahovanou a obnovit podmínky pro tvorbu zdrojů. Tak si vysvětluji návštěvy ministra zahraničí USA Johna Kerryho v Moskvě a Pekingu.

Bohem nepolíbený

Lubomír Man
19. 5. 2015
Je tragedií, že jeden Čech, Bohem nepolíbený, dokaže davu ostatních Čechů, jež jsou naopak božími miláčky, zkazit radost z toho, že už u lékaře nemusí platit poplatky. Špetka strusky tak dokáže zhanobit i nejčistší kov, říká k případu Hamlet, a člověka maně napadá, proč – když si se struskou v moderních hutích poradili huťaři – nelze Čecha, co kazí jiným Čechům radost, vyloučit z kolektivu, zvaného vláda, tak, jak se z kovu vylučuje ona struska.

Ztráta pamětiPavel Letko
19.5. 2015  E-republika
Naše pýcha nás tak oslepuje, že jsme šokováni. Obyvatelé Krymu a jihovýchodní Ukrajiny nesouhlasí se státním převratem v Kyjevě, který jsme podporovali!Jsme svědky neuvěřitelné ztráty paměti. Historie je představována ve fragmentech bez souvislostí. Komu se neotevřely oči za války proti Jugoslávii, operaci pod falešnou vlajkou 9. 11. 2001, či přepadení Iráku a Afghánistánu, má dost možná poslední šanci probudit se. Pěstování nenávisti našimi sdělovacími prostředky v souladu s politikou našich spojenců největších, Spojených států amerických, je nejen skandálním útokem proti míru, ale i proti zdravému rozumu. Pěstování nenávisti nemá žádný racionální podklad, válku proti islámu nelze vyhrát, neboť islám je idea, myšlenka. Stejně tak válku proti Rusku nelze vyhrát, aniž bychom shořeli v atomovém pekle.

Trampoty pana ZaorálkaMarek Řezanka
19.5.2015 Literární noviny

Pod stávající ukrajinskou vládou (která nereprezentuje výraznou část země) se pozvolna viklá židle. Nejinak je tomu v případě ukrajinského prezidenta.

Winston Churchil: „Nevěřím žádné statistice, kterou jsem sám nezfalšoval“. Pavel Janeček,zastupitel města Náchoda
19. 5. 2015   Czechfreepress
ČNB znehodnotila vklady na stáří
Naše země je zemí exportní a velmi tedy záleží na kurzu koruny k zahraničním měnám. A tak je ČNB reguluje. Její poslední zásahy však způsobily znehodnocení vkladů občanů, kteří si šetřili na stáří. Hodnota jejich uspořených peněz klesla, ale zboží se zdražilo. To nutí stále více lidí kupovat nekvalitní potraviny, navzdory riziku, že si způsobí zdravotní problémy.

Rusko uzavřelo nebe pro tranzit amerických zbraní do Afghanistánu


19. 5. 2015   Sputník  Ministerský předseda Ruska Dmitrij Medvěděv podepsal usnesení, podle něhož nebude RF poskytovat vzdušné koridory pro tranzit vojenské techniky do Afghánistánu.

IS infiltruje mezi běžence; napřed Barroso, pak prelát Halík a teď, babo hidžábová (Šabatová), raď...

Břetislav Olšer
19.5.2015   blog idnes
“Získali jsme trpkou zkušenost, kde není opozice, ztrácí se svoboda, politické alternativy proto existovat musí,“ řekl Klaus a EU označil za revoluční experiment a situaci v ní za demokratický deficit, což vede k centralizace. Vzbudil v Bruselu bouři nevole; co si to mohl dovolit, ohrožovat jejich půlmilionové platy? Proto během projevu Václava Klause europoslanci demonstrativně odcházeli z jednacího sálu, jiní zůstali a bučeli či nepříliš zdvořile hlučeli. Zřejmě se dá aplikovat na tuto situaci i teorie obráceného rasismu, kdy bučící měli Klause za “bílou vránu”…

Mistrovství světa v ledním hokeji skončilo – sláva vítězům a čest poraženým!

Ladislav Kašuka
19.5. 2015   blog idnes
Náš národní tým se dostal mezi čtyři nejlepší a měl tu smůlu, že v semifinále na něj jako soupeř vyšla Kanada, která měla tento rok opravdu výtečný tým, který nenašel za celé mistrovství ani jednoho přemožitele! Náš národní tým se snažil, co mohl a hrál proti Kanadě velice dobře, přestože na výhru to bohužel nestačilo (dle mého laického názoru udělal trenér Růžička chybu, že kvůli později přibyvšímu s týmem nesehranému Plekancovi rozbil sehrané útočné formace, které se tak osvědčili při zápasu s Finskem a stejnou chybu udělal i při zápase s Američany).

Islámský teror, „atlantická“ režieWiliam Engdahl
19.5.   2015   Střípky ze světa
Putin to řekl natvrdo až letos 26. dubna. CIA podporovala čečenské a kavkazské teroristy už od počátku 90. let. Z neruských zdrojů to zdokumentoval William Engdahl, americký vědec se švédskými kořeny. Už roky žije ve Frankfurtu. FSB hromadí doličné předměty už čtvrt století. Putin si je zatím nechává v rukávu. Jít s nimi na trh, vztahy přes Velkou louži to srazí ještě níž. Engdahl o sponzoringu krvelačných vrahů napsal celou knihu - Americká svatá válka (Amerika´s Heilige Krieg). Je o „dlouhodobém tajném programu vlivných kruhů ve Washingtonu, majícím Rusko jako funkční suverénní stát zlikvidovat“. Z jeho posledních dějství je „neonacistický státní převrat na Ukrajině a válka tvrdých finančních sankcí proti Moskvě“.

Dcera banderovce se zabývá rozvojem demokracie v Rusku za americké peníze


Daniil Epštejn
18. 5. 2015   zdroj
Ruský směr z rozpočtu USA financované Národní nadace podpory demokracie vede dcera bojovníka Ukrajinské povstalecké armády Petra Ďuka. Na "rozvoj demokracie v Rusku" vyčlenila v roce 2014 Národní nadace podpory demokracie (National Endowment for Democracy, NED), která je financována z rozpočtu USA, 9,3 miliónu dolarů, což je o 1,3 miliónu dolarů více, než v předchozím roce. Kdo tyto peníze dostává, není tak jednoduché zjistit, protože informace o příjemcích svých grantů se NED snaží skrýt. Novinářům se však podařilo zjistit, komu bylo svěřeno rozdávání těchto peněz.

Banky vládnou světu. Kdo vládne bankám? (I)

Valentin Katasonov
19.5.2015  Fond strategické kultury a Zvědavec

Dnes již není třeba dokazovat, že neblaze proslulá hegemonie USA je založena na monopolu tiskařského lisu Federálních rezerv. Více či méně je chápáno i to, že akcionáři Fedu jsou banky světového kalibru. Patří k nim nejen banky USA (banky Wall Street), ale i evropské banky (banky londýnské City a některých zemí kontinentální Evropy).