Reklama

pátek 29. května 2015

V čí prospěch se odehrála skandální kauza exministra Chládka ?

Ondřej Hoppner
29.5. 2015   Protiproud
Poprava ministra Chládka slaboučkým Sobotkou pod záminkou drbů povede k pádu ČSSD. Nad hrobem zatančí Babiš a jeho věrolomný list. Polibek zkázy genderového dua Dienstbier - Marksová
Údajná šikana žen na ministerstvu školství, kvůli níž padl ministr Chládek, byla návnadou pro premiéra Sobotku. Zbaštil ji i s navijákem. Na konci tohoto řetězce bude prohra ČSSD v příštích volbách.Kdo se směje nejlíp, je ministr financí a majitel listu, který zprávu přinesl, miliardář Andrej Babiš. 

Jan Keller souhlasí s myšlenkou Miloše Zemana, že každý má žít ve své původní zemi.Kvóty na imigraci narušují sociální politiku národních států.

29. 5. 2015   Parlamentní listy,rozhovor
 Profesor Keller otevřeně o uprchlících z Afriky a co nás čeká. Sociální pomoc půjde hlavně přistěhovalcům a našim chudým až co na ně zbude.

Odtajněná zpráva americké agentury: „Zařiďte vznik Islamistického státu, „aby se izoloval syrský režim“


29. 5. 2015  AC24

V pondělí 18. května vydala konzervativní skupina dohledu nad vládou Judicial Watch výběr z před tím utajených dokumentů získaných pomocí federální žaloby z US ministerstva obrany a ministerstva zahraničí.

Jaceňuk: Budeme mluvit s lídry Donbasu, až budou za mřížemi!

29. 5. 2015   První zprávy
Ukrajina nemá v úmyslu zapojit se do dialogu s představiteli Doněcké a Luhanské lidové republiky, prohlásil jak prezident, tak i premiér Ukrajiny.Ukrajina se nebude angažovat v dialogu s představiteli Doněcké a Luhanské lidové republiky (DLR a LLR). Uvedl to prezident Ukrajiny Petro Porošenko na kyjevském Bezpečnostním foru.

Prohlášení ředitelů psychiatrických nemocnic a léčeben k odvolání ředitele PN Dobřany adresované ministru zdravotnictví

29. 5. 2015
Pod prohlášením jsou jména všech ředitelů kromě dvou, které se nepodařilo kontaktovat a tří, kteří podpis odmítli s tím, že ministr své rozhodnutí stejně nezmění.

Světlo z domácích neudálostí

Martin Hekrdla
29. 5. 2015  A2larm

Únik telefonické konverzace mezi Janou Nečasovou a Petrem Nečasem či nedávná rozprava o nedůvěře vládě poukazují na globální problém.
Jeden nejmenovaný šéfredaktor si loni v kuloárech postěžoval, že ve vnitřní politice se v Česku nic zaznamenáníhodného neděje. A tak se prý v nouzi vyrábějí z pšouků kuličky nápadně podobné nábojům a kdejaká celebritní věta z Facebooku či Twitteru je povinně pojednána jako potenciální zážeh občanské války. 

Banky vládnou světu. Kdo vládne bankám? (II)


Valentin Katasonov
29.5.2015  Zvědavec
Předchozí část

Postačuje pár procent na akciovém kapitálu pro účinné řízení banky? Zde je třeba vzít v úvahu nejméně tři okamžiky.

Odpadkový kontejner myšlení

Ivo Šebestík
29.5.2015 Altpress 


Je pozoruhodné, kolik lidí v České republice dlouhodobě a již i zcela beznadějně uvízlo v odpadkovém koši myšlení. Představme si běžný kontejner libovolné barvy na kolečkách, kterak bezútěšně vězí na sídlištním parkovišti před panelovým domem, a je ode dna až po sklápěcí příkrov zaplněný bezcenným haraburdím a páchnoucími zbytky jídla.


In memoriam legendárního velitele brigády Přízrak


- red -
29.5.2015 E-republika

Legendárního velitele brigády Přízrak chtěli nakonec zabít z různých důvodů úplně všichni, včetně ruského oligarchy a prezidenta Putina. Zločinné dílo se podařilo až na druhý pokus. čtvrtek 28. května 2015

USA zahájily nový útok na Rusko

Petr Lvov
28.5.2015   Zvědavec

Pokud má někdo dojem, že návštěva ministra zahraničí Johna Kerryho ve městě Soči, následovaná jednáními s Victorií Nuland, svoji zástupkyní v Moskvě, mohla být považována za první kroky směrem k normalizaci americko-ruských vztahů, hluboce se mýlí. 


Ďalší krok k “európskym hodnotám: Ukrajina odstúpila od dohovoru o ochrane ľudských práv

28. 5. 2015   zdroj
Najvyššia rada včera prijala vyhlásenie o odstúpení Kyjeva od niekoľkých medzinárodných záväzkov na ochranu ľudských práv, a to v Donbase. Pre neuveriteľný a desivý návrh hlasovalo 249 ukrajinských poslancov.

Loď bláznů

Magdalena Vlachová
28. 5. 2015   Obrázkový svět
Loď bláznů je alegorický pojem často se vyskytující v umění a literatuře Západu. Podstata alegorie spočívá na lodi s pasažéry, kteří jsou nepříčetní, lehkovážní a v každém případě, kteří se nestarají o to, kam loď míří. Pojem vychází ze stejnojmenné satirické básně (1494) Sebastiana Branta, kterou dále proslavil Hieronymus Bosch na stejnojmenném obrazu. Brantova epická báseň vypráví o flotile „lodí bláznů“, kteří se vypravili z Basileje do ráje bláznů, Narragonie.

Tereza Spencerová a opět velké posuny: Hrozba světové války, prezident Polska znechucen banderovci a další místo, kam USA zapíchly válečný prst

- rozhovor -
28. 5. 2015 ParlamentníListy

OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ
Po týdnu od summitu EU v Rize, od kterého si Ukrajina mnohé slibovala, se ukazuje, že kyjevští politici se budou muset vyrovnat s některými nepříjemnými překvapeními, naznačuje novinářka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz. Dle jejího názoru dochází ke zlepšování plnění minských dohod. Věnuje se též pnutí mezi USA a Čínou a nově zvolenému prezidentovi Polska.

Hladomor na Ukrajině

28. 5. 2015   Tribun
Pokud patříte k těm, kteří vše, co řekne Rusku, apriori považují za lež a propagandu, pak dál snad ani nečtěte a link neklikejte, protože je na něm cca třičtvrtěhodinové video dvou Rusů, kteří se pokoušejí uvést románový příběh o sovětskou mocí záměrně vyvolaném hladomoru na Ukrajině v letech 1932-1933 na pravou míru (jestli už si to pustíte, poslouchejte jen toho v tmavém svetru, ten mluví k věci, ten ve světle modré košili je něco jako ruská Petra Procházková, nebo ještě hůře Štětina skřížený s Mitrofanovem, a plácá stejné propagandistické nesmysly). Stěžejní teze Borise Julina jsou tyto:

Porošenko srdnatě bojoval za sankce proti Rusku, byť svým ziskem financoval 82 000 ruských vojákůBřetislav Olšer
28. 5. 2015   blog idnes
Počáteční kazisvětské počínání USA a EU na Majdanu vzalo nyní za své. "Rok po zvolení Petra Porošenka prezidentem Ukrajiny se země stále utápí v hluboké politické a ekonomické krizi," píše zklamaný The New York Times... Naposledy se pustil do ukrajinského prezidenta politik Šufrych z Opozičního bloku; v populární televizní show „Svoboda slova“ kritizoval Porošenka za to, že prostřednictvím lipecké továrny přispívá do ruské státní pokladny částkou, která ročně vystačí na financování 82 000 ruských vojáků. Holt, takto srdnatě bojuje za sankce proti Rusku chamtivý Porošenko; miliardy na prvním místě…


Petice zaměstnanců PN Dobřany proti odvolání ředitele MUDr. Vladislava Žižky

28. 5. 2015
Většina pracovníků PN Dobřany se nesmířila s neodůvodněným odvoláním ředitele a poslala ministru zdravotnictví protestní petici. Také asociace psychiatrických nemocnic připravuje protestní akci. Čeká se na reakci odborné společnosti, kteří samozřejmě dobře vědí, že odvolání dr. Žižky je neodůvodněné, jak jsem na to upozorňoval včera zde.

Výnos ČT z našich poplatků je přibližně 10 miliard ročně. Za to máme kvalitní , ověřené a vyvážené informace... Co Vy na to ?

28. 5. 2015   CzechFreePress  

Dotazník pro Jana Velebu
 

INDEX:  00:13 Cílem provozování veřejnoprávních médií je zabránit zneužití médií politickými stranami a podpořit média, jako čtvrtý pilíř demokracie. Je podle Vašeho názoru tato definice platná a správná? (viz video pod článkem)

Generál Pavel se zapojil do hrozeb Rusku jaderným úderem


Jiří Kouda
28. 5. 2015    První zprávy

Oficiální zástupce NATO český generál Petr Pavel se pěkně uvedl, když prohlásil, že alianční blok použije jaderné zbraně proti Rusku. Samozřejmě se snažil zmírnit tuto hrozbu typickými výmluvami o tom, že jaderný útok by byl pouze „taktický" a pouze tehdy, když dojde k „nepřátelské agresi".

Rusko je agresor, lze tedy čekat jeho okupaci a tudíž Aliance na obranu spustí "taktický", omezený a tudíž "humanistický" jaderný útok. Že se tak může spustit celosvětový nukleární holocaust už moc nedomýšlejí.

Děti Agent Orange... Chemická zbraň, masakrující Vietnam, ho mrzačí dodnes28.5 .2015    Střípky ze světa
News.com.au: Děti Agent Orange
Vietnam „ohrožoval“ Ameriku jen svou suverénní volbou. Mstila se hlavně asymetricky. Kobercovými nálety – a defolianty Agent Orange. Kurážnou zemi mrzačí i 40 let poté, co si tu Goliáš nadělal z ostudy burnus – a přivodil vietnamský syndrom. K hrůznému dědictví“, jímž za to zaplatila, neumí mlčet ani news.com.au, jednička mezi australskými informačními portály: „Dioxin – jedna z nejjedovatějších chemikálií, jaké kdy člověk poznal – je ve vietnamském ekosystému, půdě i rybách, jež lidé konzumují z řek, dodnes.“

Tajný korporátní převrat

Joseph E. Stiglitz
28. 5. 2015  A2larm


Laureát Nobelovy ceny varuje veřejnost před chystanými obchodními dohodami, jako je TTIP.
Spojené státy vedou se zbytkem světa velké diskuse o nových obchodních dohodách. Těmto dohodám se kdysi říkávalo „smlouvy o volném obchodu“; jednalo se v podstatě o řízené obchodní dohody, přizpůsobené korporátním zájmům v USA a Evropské unii. Dnes se těmto dohodám častěji říká „partnerství“, jak dokládá Transatlantické partnerství (TTIP) či Transpacifické partnerství (TPP). Nejedná se ale žádné o partnerství sobě rovných: podmínky si efektivně diktují USA. Naštěstí se tomu „partneři“ Ameriky začínají čím dál víc bránit.

Dovolená mediálních kejklířů

Michal Kotyk
28. 5. 2015   Svobodné noviny
 Jak jinak nazvat průkopnický seriál ČT, který předstírá být zrcadlem doby, ke které jsme, jak se zdá, ještě nenašli dostatečně oduševnělý přístup, který by jeden očekával, když se jedná o tragické období v životě našeho národa. Dramaturgická nemohoucnost intelekt urážející frašky s titulem Dovolená v protektorátu je více jak zarážející. Nejen to, dají se najít i stopy svědčící o degeneraci morálních hodnot autorů samých. S nezakrývanou rafinovaností se snaží infikovat celkový obraz zdáním poučení se o historii, aby tak jen zakryli hlavní cíl, kterým je celkem primitivní zábava.

Chávezovi sirotci v krizi II

Radek Buben
28. 5. 2015  A2larm

Jaké jsou dlouhodobé příčiny zoufalé situace ve Venezuele? Přinášíme druhou část rozsáhlejší analýzy.

Chavistický tábor se vždy vyznačoval prakticky nekontrolovaným vedením a špatnou institucionalizací. To přineslo své neblahé důsledky. Ačkoli Chávez shora vytvořil řadu organizací a dokonce i politickou stranu, jejich podoby, názvy a cíle se neustále měnily. Kompetenční nejasnost, chaos, frakční boje, klientelismus, korupce či faktická nečinnost, to vše jsou výsledky více než dekády takového postupu. Volební slabost opozice, příklon armády na jeho stranu a od roku 2004 i příval ropných peněz vůbec nenutily Cháveze nějakou organizovanější podporu budovat. Organizace omezují autonomii jednání jedince a Chávez rád rozhodoval sám, často podle nálady. Svá rozhodnutí též s oblibou měnil.

Chávezovi sirotci v krizi I

Radek Buben
27. 5. 2015  A2larm

Současná politická, sociální a ekonomická situace ve Venezuele se dá těžko označit jiným slovem než katastrofální. 

Jen peníze a moderní zbraně pro úspěch ve válce nestačí

Ivo Šebestík
28.5.2015  Altpress

Už několik dní se po celém světě vedou debaty na téma neúspěchu americké strategie v Iráku. Pád iráckého Ramádí a postup ozbrojenců z řad Islámského státu na území, které mělo být Američany a Brity údajně osvobozeno od tyranie a následně demokratizováno a spotřebitelsky kultivováno, vede k vážnému zamyšlení nad celou koncepcí amerických vojenských intervencí.

Blahořečení Óscara Romera legitimizuje odpor proti teroru Washingtonu ve Střední Americe

Daniel Veselý
28.5.2015  Altpress


V sobotu se v salvadorské metropoli San Salvador sešlo na 300 000 lidí, aby oslavili blahořečení arcibiskupa Óscara Romera, který byl nazýván „hlasem těch, co nejsou slyšet“ a jehož před 35 lety během mše zastřelili členové eskader smrti vycvičení a vyzbrojení Washingtonem. Tento krok je v katolickém ritu považován za mezistupeň na cestě ke svatořečení a dále, co vnímám jako důležitější okolnost, Vatikán svým skutkem de facto legitimizuje obrovský lidový odpor proti děsivému státnímu terorismu, který vypukl ve Střední Americe na sklonku 70. let a kulminoval na začátku 90. let minulého století. Tento teror se jako krvavý šlem či jako smrtonosný had vinul napříč Střední Amerikou a byl poset statisíci mrtvolami, v drtivé míře civilistů. 

CIA se hájí: Bush a jeho lidé informace o irácké hrozbě překroutili


Michael Morell
Petr Jedlička
28.05.2015  Deník Referendum

Bývalý zástupce ředitele americké rozvědky odpovědný za informování prezidenta USA o možnostech režimu Saddáma Husajna se jasně vymezil vůči výkladu, že George W. Bushe nařídila invazi do Iráku na základě mylných informací.

Naomi Kleinová: „Přírodní zákony změnit nelze, ekonomické však ano“

Květa Pohlhammer Lauterbachová
28.5.2015  E-republika

Ekonomika zisku se musí proměnit v obecně prospěšnou ekonomiku. Jen ta zohlední zájmy všech sociálních skupin.


Klikatá a nekonečná je cesta teroristických útoků


mozgovoj
Jiří Paroubek
28.5.2015  Vaše věc

Velitel tzv. luhanských separatistů A. Mozgovoj se stal obětí teroristů. Ve včerejších Lidových novinách jsme se v rozsáhlém a mírně nevkusném článku P. Procházkové, dlouhodobě posedlé nenávistí vůči V. Putinovi, dozvěděli, že se k provedení tohoto útoku přihlásila jakási partyzánská skupina ukrajinských nacionalistů, která sama sebe nazývá Stíny. 

středa 27. května 2015

Ljaško: Moskva se chystá obsadit Pobaltí a Německo

27. 5. 2015       zdroj a záznam vystoupení
Skandálně proslulý ukrajinský politik prohlásil, že nejprve se Rusko chystá udeřit na Polsko, Gruzii, Moldávii, pobaltské státy a Německo, tímto si je Ljaško jistý na "200%."

K odvolání ředitele Psychiatrické nemocnice Dobřany neexistuje věcný důvod

Ivan David
27. 5. 2015     + video
Média vyrobila další kauzu pro rozrušení čtenářů. Bývalý pacient psychiatrické nemocnice zavraždil mladou ženu. Souvislost mezi jeho propuštěním z psychiatrické nemocnice jako údajnou příčinou a vraždou jako následkem je naprosto pochybná. Lékaři lůžkového zařízení nemohou za chování pacienta ručit tři měsíce po propuštění jako v tomto případě. Pacientovi nelze zabránit, aby ihned po propuštění vysadil léky. Podle zákona musí být pacient bezodkladně propuštěn jakmile není "bezprostředně nebezpečný sobě nebo okolí". To, co selhává, je systém, ne psychiatrická zařízení. Viníci jsou dva. Systém a pachatel.

Přednáška: Obnovitelná energie

27. 5. 2015

Pozadí havárie ruské nosné rakety Proton-M


– red –
27.5.2015 zdroj

V Moskvě 27.5.2015 oznámili ukončení vyšetřování havárie nosné rakety Proton-M, při které byly v roce 2013 zničeny tři navigační družice systému Glonass. Médiím to oznámil mluvčí Vyšetřovací komise Ruské federace (VK RF) Vladimir Markin.


Analytik: Je úchylné myslet si, že nás přistěhovalci milují. Vykřikují, že nás pobijí. Obohatí nás AIDSem. Jde o zničení nás, původních Evropanů

Rozhovor
27. 5. 2015 ParlamentníListy

Kritéria pro vstup do EU nebude Ukrajina splňovat ještě desítky let, takže asociační dohoda je nesmysl. ParlamentnímListům.cz to řekl vojenský analytik Martin Koller. Podle něho se dá očekávat, že ruští vojáci, kteří prý na východní Ukrajině do jisté míry jsou, budou postupně odcházet. A proč si Barack Obama nerozumí s izraelským premiérem? Prý se spekuluje, že je tajný muslim ovlivněný protiizraelskou propagandou.

Putinovi se podle britského tisku povedl hodně mazaný kousek

27. 5. 2015   AC24
Putin „obehrál“ premiéra Velké Británie, kdy pozval britské veterány slavného Arktického konvoje na Přehlídku Vítězství poté, co David Cameron odmítl jet do Moskvy, píše The Daily Mail.
Tři veterány proslulých arktických konvojů usadili organizátoři na „strategická místa" na tribuně pro hosty — hned vedle Putina a čínského předáka Si Ťin-pchinga, mezi premiéry jiných zemí, kteří byli přehlídky přítomní, podotýkají noviny. „Díky tomu všichni diváci viděli, že přehlídku sledují také tři Britové se svými medailemi a bílými barety veteránů Arktických konvojů", zdůraznil zpravodaj The Daily Mail.

Amerika ztrácí dech a Evropa je bezradnáMichal Kotyk
27. 5. 2015 Svobodné noviny 
Nemíním se omlouvat těm, kteří se slepotou fanatika milují tu či onu velmoc, či ji naopak nenávidí. Podle mne nemají pravdu ani jedni, ani druzí, spíše se předhánějí v nesmyslnosti emocionálních argumentů. Chci jen dát k zamyšlení, že poslední dobou postrádám ten nekompromisní elán amerických prezidentů bojovat za „správnou“ věc. Spíše pozoruji snahu se z mnoha problémů, které komplikují světové dění, vykroutit. Hlavně pak v těch oblastech, kde tahali za nitky dějin, kde režírovali dramata, která rozhodovala o osudu miliónů. Jen úplný zaslepenec věří tomu, že jen podporovali vůli tamního lidu, který si nepřál nic jiného, než získat demokracii a svobodu.

Uprchlíci zabírají obydlené domy v Itálii

Magdalena Vlachová
27. 5. 2015 Obrázkový světV Itálii mají novou zločinnou činnost azylantů. Nejprve to byla jen velká města jako Milano, Řím a Neapol. Nyní to pokračuje až do nejmenších městeček. Azylanti se vloupávají do domů, převážně vícebytových, a obsazují je. Jde přitom jak o komunální budovy, které byly postaveny pro nemajetné Italy, tak o soukromý majetek. Ale ne dosti na tom. V televizi jsou opakovaně zveřejňovány rozhovory reportérů s očitými svědky, kteří stojí zoufale na ulici před svým domem, v němž se současně v několika bytech zabarikádovala spousta černých Afričanů nebo Rumunů nebo cikánů.

Hitlerův „východní plán“Alexandr Pronin
27. 5. 2015   Střípky ze světa
Co všechno hrozilo „méněcenné rase“, přímo od pramene
Vztek nad tím, kdo nás osvobodil, není jen amorální. Doveden do důsledku totiž lituje, co všechno Hitler stihnul jen napůl. Do manuálů jeho „východního plánu“ - na ráně byla i naše země – nahlédl Alexandr Pronin.
Hitler ho generalitě vyložil už na poradách 9. ledna, 17. a 30. března 1941. „Válka proti SSSR“ – prohlásil tu – „bude přesným opakem normální války na západě a severu Evropy“. Cílem je „totální destrukce Ruska“, jeho „likvidace jako státu“. Válka „jako boj dvou ideologií“. „Nasazení krajního násilí.“ „Sprovodit ze světa musí nejen Rudou armádu,“ ale i „celý mechanismus řízení“ země. „Vyhubit komisaře a komunistickou inteligenci.“ „Vyplenit světonázorové kořeny ruského lidu.“

„Trojští koně“ cválají do Evropy27. 5. 2015   Svobodné noviny
Většina čtenářů jistě pojem „trojský kůň“ zná, kdy obléhatelé Troje použili lsti, aby přemohli obranu Trojanů. Ti, nic zlého netuše, s radostí vtáhli podivný dar obléhatelů vede­ných Odyseem dovnitř obranné zóny, aby pak kvůli své hlouposti přišli o všechno, včetně svých životů. Obyvatelé Evropy, vedení nezodpovědnými politiky, nyní dělají totéž.

Čínští úředníci v rámci boje proti korupci na exkurzích po věznicích

27.5.2015   zdroj

Návštěvníci věznic mají při 'výletu' možnost hovořit s bývalými úředníky ve výkonu trestu odsouzenými za korupci.

Čínské úřady organizují pro své úředníky a jejich rodinné příslušníky exkurze do místních věznic, kde se mohou setkat se svými bývalými kolegy odsouzenými za korupci, aby lépe pochopili důsledky těchto trestných činů.

Konference o Janu Husovi pro veřejnost

26. 5. 2015
Konference pro veřejnost
MISTR JAN HUS
A DUŠE ČESKÉHO NÁRODA
se koná v sobotu 13. 6. od 10.00 hod.
v Betlémské kapli.

Zdvořile prosíme každého, kdo vnímádůležitost tohoto projektu, na němž se podílejí čeští historici, a může jej byť malou finanční částkou podpořit, aby tak učinil na číslo konta  zřízeného pro Nezávislá media: č.ú.: 662282/5500
č.ú.pro platby ze zahraničí IBAN: CZ7355000000000000662282. Příspěvky určené na konferenci označte prosím heslem Jan Hus.

Jsme v nečekaně těžké situaci, protože české firmy a společnosti,
které jsme oslovili, nemají o podporu konference zájem. Čestnou výjimkou je Nadace Jana Klimenta, díky níž můžeme alespoň zčásti uhradit
celodenní pronájem Betlémské kaple a vydat sborník textů. Účastnické poplatky v symbolické výši 65 kč však nepokryjí zbytek nákladů na tak náročnou celodenní akci.
Proto se obracíme na vás, milí přátelé, a předem děkujeme každému, kdo přispěje dle svých možností k důstojnému průběhu konference.


úterý 26. května 2015

Kdyby tak tohle řekl Putin...

Lubomír Man
26. 5. 2015
Pořád mi tahle představa táhne hlavou. Co by se stalo, jaké pobouření a jakývýbuch ve sdělovacích prostředcích našich i celého světa by explodovaly, kdyby totéž, co před časem řekl pro stanici VOX prezident Obama, vyslovil ruský prezident Putin. Jistě, ten řev by nám zalehl uši a zatměl zrak, týdny a měsíce by nám rval oči i uši, sledoval by nás jak věrný pes. 

Kto vlastní úrodnú pôdu na Ukrajine?

26. 5. 2015 zdroj
Osud ukrajinského poľnohospodárstva je neistý. Oakland Institute vlani uviedol, že viac ako 1,6 milióna hektárov ukrajinskej pôdy je pod kontrolou zahraničných korporácií. Širší výskum umožnil identifikáciu dodatočných zahraničných investícií. 

Ruské a čínské společnosti se začaly masově vzdávat dolaru ve prospěch juanu a rublu

26. 5. 2015    zdroj
Jedná se o reálný krok, který pomůže snížit vliv dolaru a vytvořit vícepolární ekonomický svět. Objem směnných operací rubl — juan se za první kvartál 2015 zvýšil, ve srovnání se stejným obdobím v roce 2014, více, než šestkrát, prohlásil náměstek předsedy představenstva banky VTB Michail Osejevskij.

Lidé jako dojné krávy

Pavel Janeček 
26.5.2015  Czech Free Press

Prezident České stomatologické komory se v otevřeném dopise obrátil na naše politiky, aby připravili českou veřejnost na značné náklady za zubařské ošetřování. Dentisté žádají politiky, aby pacienti začali platit za běžné amalgámové plomby. Potom, co muži a ženy v talárech žádali zpětné dorovnávání platů, tak nemají dost ani ti v bílých pláštích.

Komunální volby ve Španělsku vyhrála skutečná levice

- zpr -
26.5.2015 E-republika

V Španělku se zhroutil 40-letý systém obou zkorumpovaných oposmluvních stran pravice (PP) a levice (PSOE). A na konci 2015 budou celostátní volby.

Odboj proti nacismu, Česká televize a pokusy o zkreslování dějin


Jaroslav Hroch
26.5.2015  České národní listy


Od devadesátých let minulého století bohužel pozorujeme v masových  sdělovacích prostředcích pokusy novinářů, televizních a rozhlasových publicistů, politiků a pseudohistoriků o účelové přehodnocování dějin, které je spojováno s nepravdivými obviněními nejvýznamnějších předních představitelů českého a světového odboje proti nacismu, u nás zvláště dr. Edvarda Beneše. 


Vytvořme podmínky, ve kterých chceme žít!

Gerardo Femina  
26. 5. 2015  Outsidermedia
 

Vláda Spojených států amerických hraje v konfliktu na Ukrajině hlavní roli. Existuje početná skupina odborníků a politiků, kteří zastávají jiný úhel pohledu než ten, který převažuje ve velkých hromadných sdělovacích prostředcích. Vyjmenuji jen některé z nich, kteří jsou zároveň zástupci různých politických směrů: Filosof N. Chomsky, bývalý prezident Francie N. Sarkozy, bývalý prezident České republiky V. Klaus, režisér O. Stone, historik a bývalý poradce prezidenta Bushe S. Cohen. [1] Existuje oficiální dokument Kongresu Spojených států amerických, S. 2277 z 1. května 2014, který obsahuje plán války proti Rusku. [2] Samozřejmě že nic není černobílé. Neříkáme, že neexistují jiné zodpovědné síly a další faktory, které vedly k občanské válce na Ukrajině, ale říkáme, že záměr vytvořit tuto krizi je záměrem západního světa. [3]

Kdo vlastní zemědělskou půdu na Ukrajině?

Elizabeth Fraser
26.5.2015  Zvědavec

Osud ukrajinského zemědělského sektoru je na vážkách. Vloni Oaklandský institut oznámil, že více než 1,6 milionů hektarů půdy na Ukrajině je nyní pod kontrolou zahraničních korporací. Následoval další výzkum, aby se identifikovaly další zahraniční investice. Některé odhady nyní uvádí, že celkem zahraniční společnosti kontrolují přes 2,2 milionů hektarů ukrajinské zemědělské půdy (1); nicméně výzkum také identifikoval důležité šedé oblasti kolem propachtovávání půdy v zemi, a kdo skutečně kontroluje půdu na Ukrajině, je dnes obtížné zjistit.

Cyril a Metoděj – tradice a česká identita.

Alexandr Usovski 
26. 5. 2015   blog idnes
 Název „Bratři ze Soluně“ je v České republice stejně často používaný a respektovaný výraz, jako v některých jiných východnějších slovanských zemích. Částečně tomu tak je proto, že světlo křesťanství přišlo do českých zemí původně z Moravy, kde Cyril a Metoděj začali svou misi. Jak je známo, první pokřtěný český kníže byl Bořivoj I z rodu Přemyslovců a stalo se tak tomu na dvoře knížete Svatopluka svatým Metodějem.

Zabránily sankce další invazi?

Eric Best
25. 05. 2015  Fleet Sheet's Final Word
 

Od chvíle, kdy proběhlo setkání Johna Kerryho s Vladimirem Putinem a Sergejem Lavrovem v Soči 12. května, se ministerstvo zahraničí Spojených států soustavně snaží zahladit dojem, že se napětí mezi Ruskem a USA uvolňuje. Když Kerry děkoval Putinovi za uspořádání jednání, skoro se rozplýval vděčností, jak poznamenal jeden americký novinář, ale mluvčí ministerstva zahraničí trvají na tom, že úroveň dialogu zůstává stejná. 

Nová éra svobody

Marek Řezanka
26. 5. 2015  Literární noviny
 

Probudili jsme hydru. Chovali jsme se tak, že jí narostlo hned několik dalších hlav – a její plameny jsou den ode dne ničivější. Málokdo si již dnes vzpomene, že původně jsme říkali něco o tom, že jdeme porazit zlého draka a osvobodit zakletou princeznu. Tváříme se, že v tomto snažení pokračujeme, třebaže princezna byla dávno sežrána.