Reklama

sobota 6. června 2015

Porošenko: ubránili jsme se ruské soldatesce a defoltu


6. 6. 2015   zdroj
Prezident Ukrajiny Petr Porošenko vystoupil před parlamentem s poselstvím a učinil řadu nejednoznačných prohlášení, která vyvolala odezvu v sociálních sítích. Prezidentův projev vysílaly ukrajinské televizní kanály a média.

Konec neřízené střely

Martin Hekrdla
6.6.2015 Altpress
Ludvík Vaculík

Spisovatel Ludvík Vaculík, který dnes zemřel (88 let), patřil k těm lidem, jimž se právem říká „neřízená střela“. Jasně, když uvědoměle pěl ve sboru onu předvolební nepřístojnost, nazvanou „Kníže má k lidu blíže!“, šlo o bezděčnou sebeparodii. A takových bylo věru víc. Ale už hůř se člověk distancuje od jeho – řadu let starého – návrhu, aby bylo blbcům odebráno volební právo. Kdyby to šlo a nemělo „vedlejší účinky“ zásadní povahy, byl bych snad i pro. Kolik blbých vlád jsme si mohli ušetřit?…

Proč se obnovily boje na Donbase

Stanislav Blaha
6.6.2015 E-republika

Slepota a zaujatost korporátních a západních humanitárek ukazuje, jak se zpolitizovala kauza lidských práv. Nejtěžší boje se odehrávají v Marience.

Miloš Zeman: Kritická slova Jana Husa aktuální i dnes

6. 6. 2015
Projev prezidenta republiky při ceremoniálu k uctění památky Mistra Jana Husa 5. 6. 2015
Vážení přítomní, dámy a pánové,
po devadesáti letech bude na Hradě opět vztyčen prapor s husitským kalichem. Před devadesáti lety tak učinil Prezident Osvoboditel Tomáš Garrigue Masaryk a při této příležitosti řekl památnou větu „Tábor je náš program“. Vím, že tehdy tato věta a tento prapor vyvolaly kontroverze, takže papežský legát na protest opustil Prahu. 

Goskino Ukrajiny zakázalo 162 ruských filmů a seriálů


6. 6. 2015    zdroj
Státní agentura Ukrajiny pro film (Goskino) zakázala promítání 162 filmů a televizních seriálů, které byly natočeny v Rusku od 1. ledna 2014. Ve čtvrtek to řekl předseda Goskina Filip Iljenko. Informovala o tom agentura TASS .

Bojovníci "Pravého sektoru" jsou vyzváni k návratu k bojovým jednotkám


6. 6. 2015   zdroj
Členové ukrajinské radikální organizace "Pravý sektor" (PS) jsou vyzváni k návratu z dovolené a k přípravě k odeslání na Donbas. Informuje o tom vydání "Korrespondent" s odkazem na prohlášení velitele dobrovolnického sboru PS Andreje Stěmpického.

Kyberberkut: USA zamlčují fakta o porušování Minských dohod kyjevským režimem

6. 6. 2015    zdroj (včetně snímků)
Dnes jsme hacknuli e-mailovou poštu vedoucího týmu ukrajinských expertů ve Společném středisku kontroly a koordinace režimu příměří generálmajora A.Tarana. V jeho korespondenci jsme zjistili družicové snímky, které dokazují mnohonásobné porušení Minských dohod o stažení těžkých zbraní z linie kontaktu mezi stranami v zóně konfliktu kyjevským režimem.

Konec jedné myšlenkové posvátné krávy sudetů

Dr. O. Tuleškov
6.6.2015  České národní listy

Jedním z článků vyznání sudetoněmecké víry je "vyhnání z vlasti“.
Pokud jde o termín vyhnání, pak jde o německý produkt. Místo pojmů užívaných v mezinárodních smlouvách, zvláště v pak v Postupimské dohodě, jako např. přesídlení, transfer, odsun, Němci postupně si vytvořili obrat vyhnání. A to je fundamentální článek sudetoněmecké víry, kterého se stále drží, v rozporu s uvedenými pojmy. 


Východní Ukrajina - červen 2014


- redakce -
6.6.2015 

Připomínáme, co se dělo přesně před rokem na východě Ukrajiny:

Langšádlová: Jaderná válka s Ruskem by byla bojem za svobodu! O válce a lidech, o zbraních a humanitárním vraždění v novém tisíciletí

– Valerij X –
6.6.2015  AC24

Rozhodl jsem se přiblížit čtenářům poněkud opomíjenou knihu Oskara Krejčího s prostým názvem Válka (rok vydání 2010). Kniha je na internetu k dispozici na níže uvedeném odkaze. Prof. PhDr. Oskar Krejčí, CSc. vyučuje na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů v Praze a na Fakultě politických věd a mezinárodních vztahů UMB v Banské Bystrici. Je také vědeckým pracovníkem Ústavu politických věd SAV v Bratislavě.

František Škvrnda: Ako ďalej na Východe?


škvrnda

František Škvrnda
6.6.2015  zdroj


Dominancia Západu vo svete má čoraz väčšie trhliny. Presadzuje sa multipolárne usporiadanie medzinárodných vzťahov, v ktorom narastá vplyv Východu. Prezieravé politické sily so strategickým uvažovaním už dlhšie venujú Východu zvýšenú pozornosť. Svoj Východ má aj Európa. 

pátek 5. června 2015

Friday Edition: Chcete-li se vyhnout americké justici, pozor na dolary

Eric Best
5. 6. 2015            zdroj
V Evropě je každý odborník na fotbal, ale ne každý chápe, proč zrovna Američané zasáhli do zatčení členů organizace FIFA, k němuž došlo minulý týden. Podle Johna Gappera, uznávaného autora sloupků pro Financial Times a dvou napínavých románů z finančnického prostředí, mají Spojené státy právo zasáhnout, když „se globální organizace stanou útočištěm pro úplatkářství a korupci... protože je nelze nechat kvasit jen proto, že prosazování spravedlnosti je příliš obtížné.“

Řízené příděly emigrantů

Stanislav A. Hošek
5. 6. 2015
Máloco odhaluje stupiditu eurounijní byrokracie tak skvěle, jako diktatura kvót k přijímání emigrantů. Od začátku jsem si myslel, že jde o hloupost a neschopnost zmíněných „ouřadů“, potažmo jim nadřízených politiků.

Přemysl Janýr: Aby se tu dalo žít I.
5. 6. 2015
Nakladatelství Susa 2015
První díl výběru textů, které autor v posledních jedenácti letech publikoval především na internetovém deníku Britské listy.

O často i velmi provokativních myšlenkách k tématům společnosti obecně a české zejména s ním bude polemizovat Stanislav Novotný, zakladatel Křesťanskodemokratické strany a bývalý policejní prezident.
O neméně provokativních analýzách aktuálního ukrajinského vývoje bude s autorem polemizovat Jaroslav Bašta, bývalý velvyslanec v Rusku a na Ukrajině.
Prezentaci bude moderovat filmová dokumentaristka Lenka Ovčáčková.
18. června 2015 19:00
Literární kavárna, Praha 1, Řetězová 10.

čtvrtek 4. června 2015

Pro koho je výhodná třetí série války na Ukrajině?

4.6.2015  zdroj

Aktivizace bojových akcí na Donbasu může být jen dočasným vyhrocením, může ale vyústit i v plnohodnotné obnovení války. Záleží na tom, jestli je teď pro někoho výhodné začínat třetí pokrašování války na Ukrajině, nebo máme co do činění s provokací časově sladěnou se summitem G7. Tuto otázku si klade ruský list Vzgljad.

DLR: Ukrajinští vojáci začali střílet na celé linii fronty

4.6.2015  zdroj

Příslušníci ukrajinských silových složek zahájili ve středu palbu na celé frontové linii, 15 domobranců bylo zabito, prohlásil ministr obrany Doněcké lidové republiky Vladimir Kononov.

"Michail jako dirigent" - Co říkají o gubernátorovi Saakašvilim ukrajinští, ruští a gruzínští politici

4. 6. 2015    zdroj (zkráceno)
Jmenování Saakašviliho vyvolalo celou řadu komentářů ruských, ukrajinských a gruzínských politiků - i ostře negativních, i nadšených.
Igor Ševčenko - ministr ekologie a přírodních zdrojů Ukrajiny: "Správné a včasné rozhodnutí prezidenta! Oděsa má štěstí!...

Chodí nám sem nepoučitelní anglofilové - toto video je pro ně:

YouTube se tváří, že ono video nemá na skladě. Ale má:  

https://www.youtube.com/watch?t=136&v=YgB2bhFfEtM

(https://www.youtube.com/watch?t=136&v=YgB2bhFfEtM)

"Turecký proud" povede po nové trase

4. 6. 2015    zdroj
Rusko vyhodnotí možnost připojení plynovodu Eastring k "Tureckému proudu," řekl v úterý premiér Dmitrij Medveděv po setkání s předsedou vlády Slovenska Robertem Ficem. Slovensko začalo propagovat Eastring na začátku roku 2015 po té, co se "Gazprom" zřekl "Jižního proudu" ve prospěch "Tureckého proudu" a oznámil, že od roku 2020 se s jeho pomocí zřekne tranzitu plynu přes Ukrajinu. 

Moskva už nebude tolerovat dvojité standardy Západu


4.6.2015   Russkaja Vesna
„Moskva už nebude tolerovat dvojité standardy Západu“, to řekl v rozhovoru se zpravodajskou agenturou Bloomberg řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Komentár informačného a tlačového odboru Ministerstva zahraničných vecí Ruska k najčerstvejšej správe Pozorovacej misie Organizácie spojených národov pre ľudské práva na Ukrajine


4. 6. 2015    zdroj
Bola zverejnená v poradí desiata správa Pozorovacej misie OSN pre ľudské práva na Ukrajine za obdobie 16. februára až 15. mája 2015. Pozorovatelia poukazujú na relatívnu stabilizáciu situácie na juhovýchode krajiny, zníženie intenzity vojnových stretov a počtu civilných obetí a násilia.

Tisková konference k setkání veřejnosti 13.6.2015 v Betlémské kapli - 600. výročí upálení mistra Jana Husa


Migrace a ghetta bez ostnatého drátuMichal Kotyk
4. 6. 2015   Svobodné noviny 

Pokaždé, když slyším výraz „sociálně vyloučené lokality“, nenapadá mi nic jiného, než si tento moderní politický výraz přeložit do srozumitelného pojmu: Ghetto. Pak také není nutné občanům komplikovaně vysvětlovat o co jde. Je to komunita, která je vyloučena ze společnosti, či se sama vylučuje, protože její struktura neodpovídá obvykle uznávané kulturní a sociální normě.

John Kerry těžce zraněn při střelbě na schůzce s ISIS ve Francii, nikoliv pádem z kola


4. 6. 2015    Svět kolem nás
Nová zpráva ruské SVR (Zahraniční zpravodajská služba http://svr.gov.ru/) pro vnitřní potřeby Kremlu dnes informuje, že americký státní tajemník John Kerry zde  byl 31. května 2015 „těžce zraněn“ poté, když na tajné schůzi, kterou měl s nejvyšším velitelem Islámského státu Irák a Levant (ISIS/ISIL zde ), propukla střelba, kterou analytikové ruské rozvědky pokládají za „evidentní pokus o vraždu“.

Utajované dokumenty, které jsou černou stránkou demokracie!

4. 6. 2015   První zprávy
WikiLeaks zveřejnil 17 tajných dokumentů týkajícících se uzavření obchodních jednání Transpacifického partnerství (Trans-Pacific Partnership) mezi USA, EU a 23 členy Světové obchodní organizace.
Lidskoprávní aktivisté nazvali dokumenty, jež únikly „černou stránkou v historii demokracie."
Vzhledem k tomu, že se tato informace týká také České republiky jako člena EU, musí vyvolávát krajní obavy, na které bude muset odpovědět vláda Bohuslava Sobotky.

Jsme my Češi ochotni se vůbec dát v nouzi dohromady?


Štěpán Forgáč
4. 6. 2015  zasláno NR autorem
Na závěr svého článku Naomi Kleinová: Přírodní zákony změnit nelze, ekonomické však ano Květa Lautrbachová píše:
“Nám však nezbývá, než přemýšlet, jak se spojit. Poněvadž člověk sám toho moc nezmůže. Jsou však Češi ochotni se vůbec dát v nouzi dohromady?“

Běženci v Itálii obsazují cizí byty, česká vláda hodlá migrantům udělit volební právo

Zpráva z domova
4. 6. 2015   Zvědavec
 Redakce AE News zařazuje mimořádně toto video Tomia Okamury (odkaz níže), které upozorňuje na tichý a plíživý státní převrat v ČR a převzetí veškeré moci v zemi Evropskou Komisí.
Tato nevolená instituce, která disponuje právem vydávat příkazy a rozhodnutí zemím EU, bez ohledu na souhlasy parlamentů těchto zemí, totiž podle všeho poprvé v historii využije svého exekutivního práva a vnutí členským zemím tzv. „Barevný diktát„, o kterém hovořil pan Juncker v polovině května, když prohlásil, že dojde-li k odporu členských zemí k řešení imigrační otázky běženců na jihu Evropy, měla by Evropská Komise použít exekutivní pravomoc, tedy prováděcí výnos EK, kterému se musí všechny země přizpůsobit. Nejde o legislativní proces, ale o proces exekutivní, výkonný.

Zdroj: http://aeronet.cz/news/video-bezenci-v-italii-obsazuji-cizi-...

USA mají monopol na masakry, Rusko a Čína nesmí svým oponentům zkřivit ani vlásek na hlavě...?

Břetislav Olšer
4. 6. 2015   blog idnes
Pouze český deník iDnes jako jediný přinesl pravdivou zprávu o tom, že na náměstí Tchien-an-men se z 3. na 4. června 1989 nikdy žádný masakr neodehrál, natož aby pod pásy tanků bylo zmasakrováno až sedm tisíc čínských studentů...

Tereza Spencerová: Porošenko to snad nemá v hlavě v pořádku, naznačil slovutný britský list. Co to papouškujete o Putinovi, čeští novináři?

4. 6. 2015      Parlamentní listy
Německá kancléřka Angela Merkelová je pod vážným tlakem domácího byznysu kvůli ztrátám z obchodu s Ruskem, upozorňuje ve svém pravidelném týdenním přehledu světových událostí na ParlamentníchListech.cz novinářka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. A rovněž zmiňuje rozpačité reakce na jmenování Michaila Saakašviliho gubernátorem Oděsy a vyvrací tvrzení, že by Vladimir Putin „hodil přes palubu“ syrského prezidenta Bašára Asada.

Zpacifikovaný Hus

4. 6. 2015     Tribun

I když mi to Česká televize zařazením všech tří dílů na tři po sobe jdoucí večery zrovna neulehčila, tak jsem trilogii Jan Hus poctivě shlédl, protože jsem ji prostě vidět chtěl. Byl jsem zvědavý nejenom na to, jak se ČT s ambiciózním projektem na historické téma popasuje, ale především na to, jakého Husa v časech intenzivní reinterpretace dějin ČT ukáže, jestli proroka, nebo kverulanta. 

Odstraňme příčiny, zmírní se následky

Ivo Šebestík 
4.6.2015  Altpress
Nedávno zesnulý německý spisovatel Günter Grass už před lety v románu Žabí lamento předvídal rostoucí vlny přistěhovalců do Evropy. Pochopitelně, především z oblastí jiných kultur, tedy především z Asie a Afriky.

Konečně! Britský plán pro boj proti džihádu je hodný následování!

4.6.2015  došlo mailem

PROSÍM, PŘÍŠTÍ SOBOTU NEZAPOMEŇ:
NAHÝ DEN V BRITÁNII
Nezapomeň si v kalendáři poznačit na příští sobotu.
Jak možná víš, pro muslima je hříchem vidět jinou ženu než svou manželku nahou.

O znásilňování českých dívek a žen


Zdeněk Hrabica
4. 6. 2015
Jedna z významných českých hereček nikdy neopomene připomenout české veřejnosti v posledním dvacetiletí, jak byla v roce 1945 „Rusáky“ znásilněna. Byla mladá, byla krásná jako květ. Barbaři kvítek nestoudně utrhli. 


Takto MMF právě ztratil poslední zdání věrohodnosti


Tyler Durden 
4. 6. 2015   AC24

V úterý jsme vás seznámili s tím, co se nejspíš ukazuje být prvním z mnoha volání po tzv. „shazování peněz z helikoptéry“, jehož zastánci si myslí, že důvod, proč se tisknou biliony nadekretovaných peněz, nebyl ještě naplněn, když to ještě nepřineslo žádoucí účinek, co se týče podnícení agregátní poptávky a posílení robustního ekonomického růstu, takže se centrální banky ještě budou muset uchýlit k jaderné volbě tím, že prostě budou rozesílat peníze zadarmo všem.

středa 3. června 2015

Jak u blbejch na dvorku

TARAS2
3.6.2015  Tarasova terasa

Tak si někdy člověk připadá ve světě, který vytváří a rozhodujícím způsobem ovlivňuje generace současných čtyřiceti a padesátiletých politiků, podnikatelů, intelektuálů.


V demokracii vláda musí respektovat zájem lidu, jinak nejde o demokracii.

Ivan David
3. 6. 2015
V oligarchátu se nikdo neptá. Poskoci se řídí přáním cizí mocnosti a jejich média se nám snaží vnutit její falešnou argumentaci. Jsou přesvědčeni, že to není země lidu, který mají reprezentovat, ale jejich země. Politický systém oligarchátu nemá umožňovat vládu lidu, má ji znemožňovat. 

Úvahy, po kterých pravdoláskaři dostanou pěnu u úst

Napsali vittta a Kamil Mudra
3.6.2015 Ostrov Janiky


Na českém a slovenském internetu vedle převažujícího balastu a komerčních slátanin existují i zajímavé bloggy, přinášející skvělé postřehy a úvahy. Přinášíme jednu ukázku.

Marek Obrtel: Uprchlíci? Čeká nás boj o přežití, toto je jen trénink. Chtějí válku v Evropě

- ROZHOVOR -
pplk.v.z. MUDr. Marek Obrtel

3.6.2015 Parlamentní lity
Jsme v tréninku, skutečný „boj na život a na smrt“ teprve přijde. Lékař Marek Obrtel, známý nejen tím, že se pokoušel vrátit vyznamenání z misí NATO, bije na poplach: „Mnozí zkorumpovaní evropští politici mají své hlavy až po krk zabořeny v tom jednom „jistém americkém otvoru,“ varuje Obrtel, který chce zabránit tomu, abychom se stali „potravou pro kanóny“ a hovoří o smradu ze zahnívajícího podhoubí amerického impéria.

Travestie z internetu: Ten umí to a ta zas tohle...

3. 6. 2015  originál
Hradní mudrci, mocní balíci, pseudomistři, keců ministři,
zlatokopové, sólokapři, prognostikové, jedenzatři,
z Plzně docenti právologie, pornografie, kleptománie,
nemocí tajných, nemocí vepřů, nemocí výnosných,
ekonomové počtů podvodných, restituenti,
zkrátka prominenti.

Byzantský katolický (všeobecný) patriarchát: Vyhlášení kněze Jana Husa za Kristova mučedníka pro pravdu a morální hodnoty

3. 6. 2015    zdroj
"...V dnešní době je pravda masově likvidována polopravdami a psychologickými manipulacemi. Dnes jsou morální hodnoty ničeny celosvětovou amoralizací, která vede k morální i fyzické degradaci jedince i společnosti."...

Lavrov: nový restart vztahů RF a USA nenastal, jednání však probíhají

3. 6. 2015    zdroj
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov oznámil, že by nenazval to, co se nyní děje ve vztazích mezi Moskvou a Washingtonem, novým restartem, je to věcný a pragmatický dialog.

Proč číst a poslouchat ruské zdroje

K Pravdě - ke Lži
3.6.2015  Nautilus II

Na twitteru jsem vysvětloval jednomu později narozenému, že ruské mediální zdroje dnes plní stejnou funkci, jakou plnila Svobodná Evropa a BBC v dobách komunismu. Situace je totiž zcela analogická, jen strany se otočily o 180°.

Dedolarizace: Rusko podporuje BRICS alternativu ke SWIFT

3. 6. 2015 zdroj

V únoru Rusko přišlo s podrobnostmi alternativy ke SWIFT, která propojí 91 domácích bank s Ruskou centrální bankou. Tento plán na jednu stranu představuje další krok ke globální de-dolarizaci, ale na druhou stranu se zrodil z nutnosti, když si Rusko začalo myslet, že by jej mohli vyloučit ze SWIFT jako trest za jeho podporu rebelům na Ukrajině. 


Řecko zlomilo Americe srdce, podepíše s Ruskem memorandum o stavbě plynovodu

Tábor je náš program!


Zdeněk Hrabica
3. 6. 2015
Na táborském nádraží je podnes umístěná zašlá dobou pamětní deska s Masarykovými slovy „ Tábor je náš program“ . Vyjádřil je právě zde první prezident Československé republiky Tomáš Garrigue Masaryk v prosinci 1918, když se vracel ze zahraniční mise do vlasti, do nově vzniklé Československé republiky. 


Škatulata, hejbejte se...

Pavel Janeček,zastupitel města Náchoda
3. 6. 2015   Czechfreepress
Střídání ministrů jako apoštolů na orloji se již stalo koloritem naší politické scény. Hra na »škatulata, hejbejte se« však není ku prospěchu resortů ani občanů. Od roku 1989 jsme zažili už bohužel slušný počet ministrů a ministryň školství. Současný ministr Marcel Chládek vydržel pouze jeden rok a pár měsíců k tomu.

Five Eyes a barevné revoluce

Wayne Madsen
3.6.2015   Zvědavec
Nedávné uveřejnění tajných powerpointových prezentací NSA, poskytnutých Edwardem Snowdenem, poskytuje dosti podrobný popis toho, jak aliance signálových rozvědek Spojených států, Británie, Kanady, Austrálie a Nového Zélandu Five Eyes konspirovala s organizátory revolucí postavených na sociálních médiích, jako „arabské jaro“, aby přivodila kolaps demokraticky zvolených či jinak stabilních vlád. Nicméně powerpointové folie byly v klíčových oblastech částečně upraveny pochybnými censory First Look Media, financované zakladatelem e-Bay a multimiliardářem Pierre Omidyarem.

„Pro Míšu“ rudé kravaty symbolicky na pouličních lampách Oděsy; třeba tě konečně opravdu zastřelí...

Břetislav Olšer
3. 6. 2015   blog idnes
Do Gruzie nesmí, byl by tam zatčen pro trestný čin zneužití pravomoci z dob, kdy byl prezidentem. Proto si ho vybral Porošenko za gubernátora Oděské oblast, kde mu ihned po nástupu do funkce připravili proruští občané uvítání...

Ozbrojte se a v případě ohrožení, nebo krajní nouze se aktivně braňte proti napadení!

Ladislav Kašuka
3. 6. 2015   blog idnes
Na jihu Evropy, ale už i mnohem blíže v sousedním Německu rapidně stoupá zločinnost páchaná nepřizpůsobivými přistěhovalci! Tito utečenci z vlastních (pravda mnohdy ne vlastní vinou, nýbrž vinou USA a NATO) rozvrácených zemí zaplavují Evropu a vnášejí do ní zkázu a zmar, protože sice nechtějí žít tam, odkud utekli, ale přesto tady u nás chtějí žít po svém, tedy úplně jinak, než daleko pokročilejší a civilizovanější Evropané!

Změní se jednání G7 na „trestní“ summit proti Rusku?

3. 6. 2015   První zprávy
Německá kancléřka Angela Merkelová krátce před summitem Velké sedmičky v Bavorsku ve svém článku označila na prvním místě mezi „globálními hrozbami" připojení Krymu k Rusku.Uvedla to v materiálu s názvem "Proč se musí summit G7 jít za rámec krizové diplomacie" (Why the G7 summit must go beyond crisis diplomacy). Summit Velké sedmičky se bude konat 7.-8. června na hradě Elmau v Bavorských Alpách. Ruská federace nebyla na akci pozvána. Asi proto, že obviněný nemusí být přítomen tomuto „trestnímu tribunálu“.