Reklama

sobota 13. června 2015

Bašta: Na dveře klepe černá budoucnost Evropy chaosu a ghett

Jaroslav Bašta
13. 6. 2015    První zprávy
Sebevražedné nutkání eurolumíků. Lepší název důvodů počínání Evropské komise, části našich politiků a mediálního mainstreamu v otázce přílivu nelegálních imigrantů mě nenapadá. Samotná idea s přidělením kvót jednotlivým členským zemím Evropské unie nese znaky úmyslné neochoty brát vážně současnou krizi. 

Poslanec Evropského parlamentu nazval změnu moci na Ukrajině státním převratem


13. 6. 2015    zdroj a zdroj
Francouzský europoslanec Jean-Luc Shaffhauzer učinil pro své kolegy a západní spojence šokující prohlášení. Přiznal, že změna moci na Ukrajině je státní převrat.

Nejspíš nastává nejvyšší čas označit společného nepřítele

Luděk Prokop
13. 6. 2015
Troufám si tvrdit, že naprostá většina nás nechce válku. A už vůbec ne tu atomovou s Ruskem. Začněme se tedy zamýšlet nad protiruskou propagandou, nejen nad slovy aktérů ale i nad jejich činy. Nad slovy poslankyně TOP09, že atomová válka s Ruskem, by byla válkou za svobodu. Nad slovy prezidenta USA o tom, že USA musí mít tu nejsilnější armádu, aby případně mohly zkroutit ruce zemí, které nebudou dělat to, co USA chtějí a potřebují. 

Odejít nebo zůstat?

Stanislav A. Hošek
13. 6. 2015
Nadpis tohoto textu s vysokou pravděpodobností ani nepotřebuje jmenovat předmět jeho obsahu, protože každého, alespoň trochu poučeného čtenáře, s vysokou pravděpodobností napadne, že jde o Evropskou Unii a Českou republiku.

Evropské hry, Baku 2015 - tip sportovního referenta

13. 6. 2015, Historicky první "Evropské hry" probíhají od 12. - 28. 6. 2015 v ázerbájdžánském Baku.


Odpočiňte si na chvilku od politiky a podívejte se třeba na zahájení těchto "evropských olympijských her" nebo na současné město Baku nebo živě na některý závod. Ve dvaceti sportech soutěží 6 000 sportovců ze starého kontinentu, ČR vyslala přes 100 reprezentantů.

pátek 12. června 2015

Kongres USA zakázal školit "Azov" kvůli jeho nacistické podstatě


12. 6. 2015     zdroj a původní zdroj
Americká Sněmovna reprezentantů přijala během projednávání návrhu zákona o dotacích pro ministerstvo obrany novelu, která zakazuje vyčleňovat finanční prostředky pro přípravu dobrovolnického ukrajinského praporu "Azov". Je to uvedeno na internetových stránkách autora iniciativy, demokrata Johna Conyerse, Jr., který zastupuje Michigan.

Stručný přehled hlavních informací Speciální Monitorovací Mise OBSE (SMM) na Ukrajině dle zpráv zveřejněných do 9. června 2015

sestavil a přeložil Mireček
12.6.2015 Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Odhad všech míst, která ve svodce uvádím, je založen na mapě http://militarymaps.info/. Jedná se sice o zdroj spíše opolčenecký takže není nezaujatý, ale žádný podobný vládní zdroj pro konfrontaci neexistuje.

Studenti proti oligarchii

Eric Best
11. 06. 2015 Final Word


Žebříček Nejatraktivnější zaměstnavatelé roku 2015 společnosti Universum nám prozrazuje něco o tom, co se v České republice změnilo za poslední rok, kdy se slovo „oligarcha“ stalo běžným pojmem českého byznysu a politiky. Miliardáři posílili svou moc ve společnosti, ale jejich postavení mezi studenty obchodních oborů naopak oslabilo. 


Svědectví izraelského pilota: Byl jsem součástí teroristické organizace


Yonatan Shapira
Ryan Rodrick Beiler
12.6.2015

Yonatan Shapira se narodil na izraelské vojenské základně rok předtím, než jeho otec létal s bojovými letouny během Jomkipurské války v roce 1973. O třicet let později, z nichž dvanáct strávil jako pilot vojenského letectva, se Shapira postavil proti armádě. V roce 2003 napsal dopis, v němž se zavázal, že nebude létat nad okupovaným Západním břehem a Gazou.

Kde začíná terorismus. K obraně Michala Kesudise

Pavel Letko
12.6.2015 E-republika
 

 Jaký je rozdíl mezi českým vlastencem, který vnímal cizí armádu na území své vlasti jako nepřátele či okupanty, a mezi Afgháncem, který má dnes stejný pohled?

Evropská unie, Karel Veliký a opomíjené evropské souvislostiIvo Šebestík
12.6.2015 Altpress

Evropská unie uděluje každý rok prestižní cenu Karla Velikého

Jedna z hlavních budov Evropské komise nese jméno Karla Velikého. V Bruselu je známá coby Charlemagne Building nebo Karel de Grote. Evropská unie rovněž každoročně, obvykle v květnu, uděluje prestižní cenu Karla Velikého. Co tato „karlovská symbolika“ ve skutečnosti znamená, co ukazuje, nač upozorňuje, případně co připomíná, to vše zůstává stranou pozornosti obyvatel Unie.

čtvrtek 11. června 2015

V Maďarsku byly opublikovány důkazy o účasti NATO ve válce na Ukrajině

11. 6. 2015   zdroj
Novináři vystavili na internetu snímky, na kterých je zachycena kolona techniky Severoatlantické aliance. Maďarští novináři odhalili všechny karty NATO: vystavili na internetu fotografie, na nichž je zachycen konvoj NATO, který odjíždí z Ukrajiny přes kontrolní stanoviště v Karpatech.

Odpověď „Protiproudu“ na tzv. historické námitky proti Husovi

Václav S. Cigánek
11. 6. 2015 (zasláno k publikaci autorem, publikováno zde)
Citace „Protiproudu“: „Katolík tedy upálení Husa odmítá. Jenže u protistrany tady existuje – sine ira et studio (tedy řečeno bez zaujatosti, pozn. PP) ještě větší „dluh“. Hus sám upalování kacířů (jimiž nazýval své myšlenkové odpůrce), v disputaci na Žebráku roku 1409 přímo požadoval, jak uvádí protestant a jeho ctitel František Palacký ve III. dílu svých Dějin národa českého (str. 117 ve vydání z roku 1939).“

Tajemná vojenská vozidla spatřena na maďarsko-ukrajinských hranicích


americka kolona v madarsku

11. 6. 2015   Svobodné noviny
Maďarský zpravodajský web Karpathi.com publikoval v úterý několik fotografií, které zachycují něco, co se zdá být konvojem NATO soustředěného na maďarsko-ukrajinské hranici. Vozidla, seřazena v maďarském příhraničním městě Záhony východním Maďarsku, zahrnovaly americké Hummery a americké multifunkční logistické nákladní automobily HEMTT, některé z nich se skrývajícím nákladem pod zakrytými plachtami.


To nepatří do klenotnice,ale do septiku.... Nebuďme odvázaní......

Martin Hekrdla
11. 6. 2015   A2larm
V poslední době se opakuje, že se v Česku nastartoval raketový hospodářský růst. Podle OECD to ale ve skutečnosti není tak horké. Někdy se něco plácne, aby řeč nestála, a z jazyka vypadne na stůl klenot. Ne vždy se však zatřpytí a je pro všechny hned viditelný. O takový klenot samozřejmě nešlo, když guvernér České národní banky Miroslav Singer v neděli u stolu Václava Moravce na kameru utrousil, že řecké dluhy se měly smáznout někdy v roce 2008, a bylo by navždy po problémech. Předstírá-li najednou vrchní centrální bankéř, že neví, komu osladily život státní dluhopisy a tučné úroky z nich, pak je to na pováženou. Tohle určitě nepatří do žádné klenotnice, ale do septiku.

Itálie – Sardinie: Stovky afrických uprchlíků podněcují násilné povstání, ale podle MF dnes jsou požehnáním


Magdalena Vlachová
10. 6. 2015   zdroj (zasláno autorkou)
Itálie – Sardinie: Sardinie je oblíbená turistická destinace nejen slavných a bohatých. Avšak ti všichni možná budou muset hledat bezpečnější místa. Islám spojený s černošskou agresivitou není přesně to, na co se lidé těší. Stovky ilegálních afrických přistěhovalců podněcují násilné povstání. Útočníci unesli dva řidiče, aby zabránili svému převozu autobusy do jiného ubytování.

Ronalda Reagana zachránila Havana


Diplomacía sin sombra
Nestor García Iturbe
11. 6. 2015   Střípky ze světa
Očité svědectví přímého aktéra...   Atentát na Reagana...

„Nedávno mne na to téma zpovídalo Rádio Miami,“ píše kubánský diplomat Nestor García Iturbe. Publiku, hladovému po něm v celé šíři, nabídl kapitolu ze své knihy Diplomacie beze stínu (Diplomacía sin sombra).
Je o epizodě „studené války“, která se jepičím „vítězům“ do krámu nehodí. Pravá tvář obou pólů se v ní třpytí jako v básníkově kapce rosy:

Presstitutky, Krym a opolčenci


Václav Umlauf
11.6.2015  E-republika

Někdy je mi korporátek upřímně líto, jako třeba nyní. Slavnostně vytroubily do malého českého rybníčku, že opolčenci souhlasili s teritoriální celistvostí Ukrajiny, a pak to prý zase odvolali.


Svět potřebuje novou „Varšavskou smlouvu“!

Ladislav Kašuka
11. 6. 2015   blog idnes 
 Protože pouze blázen začne myslet na obranu své země až v tom okamžiku, kdy je jeho země napadena nepřítelem! Tím nechci říci, že by měl vzniknout úplně stejný vojenský pakt se stejným názvem, nýbrž to, že země, které nechtějí být ekonomicky a politicky v područí neustále se do vnitřních záležitostí druhých zemí vměšujících USA, se logicky musí spojit v nějaké té organizaci, nebo paktu, který je v případě hrozící vojenské agrese dokáže uchránit od osudu zemí jako je Irák, Libye, Afghánistán, nebo Sýrie, které se stali obětí amerických invazí, nebo ve kterých USA poskytlo podporu nelegitimním extremistickým organizacím stojícím proti legitimním vládám.

Globální obchodní válka USA/EU proti BRICSSartre
11.6.2015   Zvědavec

Nenechte se zmást. Globalisté, a to ať již kapitalisté z Wall Street, korporatisté, kolektivisté, autoritáři či zarytí internacionalisté, sdílejí společné uvažování – celosvětový finanční systém musí kontrolovat obchod a diktovat ekonomickou aktivitu. 
středa 10. června 2015

Evropský parlament doporučil EU, aby se zřekla strategického partnerství s Ruskem

11. 6. 2015   zdroj a zdroj a zdroj
Evropský parlament doporučil členským zemím EU, aby přehodnotily své vztahy s Ruskem a nadále ho nepovažovaly za strategického partnera. Je to uvedeno v rezoluci, zveřejněné na internetové stránce zákonodárného orgánu.

Chceme prezidentský stát!

Ladislav Kašuka
10. 6. 2015   blog idnes
Tak se jmenuje nová skupina, kterou jsem založil na Facebooku. https://www.facebook.com/groups/849393695115696/
Důvodem, proč jsem to udělal je mé naprosté rozčarování z tzv. parlamentní „demokracie“, která není ničím jiným, než divadlem pro občany, ve kterém si pár vyvolených politických stran navzájem myje ruce, naoko hraje pro lidi hru o politických rivalech a v zákulisí si rozděluje peníze doslova ukradené z kapes důvěřivých voličů!

Neuvěřitelné a šokující!

10. 6. 2015   Czechfreepress
Muslimové honí britské policisty v Londýně a řvou Alláhu Akbar! Policajti před nimi prchají....
To jsme to dopracovali. Video ukazuje současnou situaci v Londýně, které se můžeme zatím jen pousmát. Otázka však zůstává, kdy začnou takovéto situace i u nás?
Podle rozhodnutí naší vlády a podpoře pravdoláskařských neziskovek se máme na co těšit!
USA vyzvaly Vatikán, aby byl vůči Rusku přísnější

10. 6. 2015    zdroj
Washington připomněl papeži Františkovi několik hodin před jeho setkáním s ruským prezidentem Vladimírem Putinem, že je nutno s "větším důrazem" kritizovat Rusko za jeho účast v konfliktu na Ukrajině. Informovala o tom agentura Reuters.

Jemenští rebelové během výrazné eskalace pálí do Saúdské Arábie rakety Scud


 10. 6. 2015   AC24
 

Jen dva dny po zprávách naznačujících, že jemenští Íránem podporovaní rebelové Houthi jsou připraveni k mírovým rozhovorům s exilovou vládou Abd Rabbuh Mansur Hadiho zprostředkovaným OSN, se zintenzivnily srážky na saúdské hranici.

Podepište petici na podporu preventivního jaderného útoku na Rusko!

10. 6. 2015 
Americký mediální analytik Mark Dice vyzval nahodilé chodce v San Diegu k podpisu takovéto petice: "Podpořte Obamův plán na preventivní jaderný úder proti Rusku, abychom si uchovali vedoucí úlohu na planetě a udrželi postavení USA jako supervelmoci!" Jeden chodec odmítl.

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

Valentin Katasonov
10.6.2015  Zvědavec 
V posledních letech se v mnoha zemích aktivizoval proces vytlačování hotovosti (papírových bankovek a mincí) a jejich nahrazování bezhotovostní formou peněz. Dnes tvoří na západě podíl hotovosti na celkové peněžní zásobě asi 10%, v rozvojových zemích 15% (1).

Všechno je otevřené

Pro Angelu Merkelovou byl čas kolem summitu G7 v bavorském zámku Elmau (8.-9. června) poněkud smolný. Ne že by byla německá kancléřka i šéfové států a vlád Francie, USA, Kanady, Itálie, Velké Británie a Japonska v tom divukrásném alpském údolí něčím fyzicky ohroženi. 

Myš, která řvala


Zdeněk Hrabica
10. 6. 2015
Papaláši jedné české politické strany právě teď nahlas vybubnovali, že nikdo z nich napříště, snad jenom přes svou vlastní mrtvolu, nepojede do Ruska a s Rusy si mluvit zapovídá. Pak ještě titíž papaláši všehomíra spletli hrušky s jablky, sankce se sankcemi a pokřižovali se. 


Situace v Jemenu a Sýrii, červen 2015

- red -  10.6.2015  E-republika
 

Al-Nusra je praporečník demokracie, alespoň v očích Západu. Podpora těchto extrémních uřezávačů hlav šla tak rychle, že veřejnost by si na to nezvykla, protože má zažité schéma teroristů staré asi tak dva roky. Tak se fakta jednoduše tají.

Oblbují nás. Lidé drží hubu, nebo papouškují, co slyší v médiích. Uprchlíci? Tento muž napsal pravdu a takhle dopadl, i kvůli Merkelové

10. 6. 2015 Parlamentní listy

O seznamech nepohodlných osob, stádnosti a politické korektnosti, uprchlické vlně, řeckých dluzích, svobodě i České televizi si povídali v rámci Debatního klubu novinář a pedagog Petr Žantovský a Mirka Pašková, zakladatelka a editorka portálu Státní ozbrojené a bezpečnostní složky.

Jak se Porošenko zapsal do Guinessovy knihy rekordů; za rok stihl hravě zruinovat obilnici Evropy...


Břetislav Olšer
10. 6. 2015   blog idnes
Napřed byli tři; německý boxer Kličko se však kandidatury na prezidenta Ukrajiny vzdal v prospěch švýcarského občana Porošenka, co dal na frak expremiérce a zlodějce stíhané Interpolem Tymošenkové, sotva ji propustili z vězení...

Řím a papež potřebují Putina

10. 6. 2015   Sputník 
Dva dny po summitu „sedmičky“, na kterém hovořil Barack Obama o izolaci Ruska, jede Vladimir Putin do Itálie. Američané už označují tuto návštěvu za další pokus o rozvrácení Západu, přestože Putina pozvali sami Italové.A bylo by dost divné, kdyby Moskva nevyužila jejich přání neztratit vztahy s Ruskem navzdory nátlaku Spojených států, píší noviny Vzgljad.

Stratfor přiznal podíl Západu na převratu na Ukrajině! Konečně!

Jiří Kouda
10. 6. 2015   První zprávy
Kromě domácí nespokojenosti se současnými vládami, se realizace převratů ve východní a střední Evropě staly vždy za přímé nebo nepřímé podpory západních zemí a Spojených států, přiznává analytička amerického thin-tanku Stratfor.

Ernestova týdenní ukrajinská svodka: Toto není žádné příměří

vybral, přeložil a sestavil Ernest
10.6.2015   Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Na Kose začal vycházet nový formát ukrajinské svodky, čili hlášení, co se na Ukrajině děje. Díky souhlasu vydavatele Kosy si dovolujeme předložit ji i našim čtenářům. Redakce Nové republiky

Máme přijímat utečence?Petr Bajnar
10. 6. 2015 Svobodné noviny
Včera byl na idnes publikován komentář redaktora MF Dnes Luboše Palaty pod vše říkajícím názvem: „Dost bylo smrádku a teploučka. Česko by mělo přijmout azylanty“.
Článek vyvolal u velké většiny čtenářů rozhořčení. To je i jedním z důvodů proč se politická reprezentace koalice i opozice sjednotila v odmítnutí návrhu kvót pro přistěhovalce navržené špičkami EU. Straničtí vůdci si uvědomili, že podporovat stanovisko EU v této věci může přinést jen pokles voličské přízně. Zatímco v řadě jiných témat lze přinejmenším část veřejného mínění zmanipulovat velice snadno, tak zde to je výrazně obtížnější. Většina lidí vidí, že příjem utečenců by byl na jejich účet a tak raději přijme nálepku xenofobního národa a slovy Palaty bude žít „ve smrádku a teploučku“ než v multikulturní osvícené společnosti.

Bankéři neví, že kravský hnůj smrdí

Květa Pohlhammer Lauterbachová
10.6.2015 zdroj

Goldík vsází na vlastní ekonomickou realitu zemědělství bez krav. Takto jde okrádat státy a kontinenty. Ale na rakouské místní pastvě jsou neexistující krávy soudní problém.


Debatní klub o extrémismu: Miroslav Mareš / Tomáš Pecina


- kolektif - 
10.6.2015  E-republika

Extrémisty byla sekta prvních křesťanů i muslimů, extrémisty byly kdysi nejen první komunisté a fašisté, ale i dnešní liberálové. Extrémisté rušili otroctví a prosazovali lidská práva.

Novinky ohledně sestřeného letadla MH17

- red -
10.6.2015  E-republika

Přehled tiskovky firmy Almaz-Antey ohledně sestřelení letadla linky MH17, včetně svědectví ukrajinského mechanika pro let stíhačky SU-25.


úterý 9. června 2015

Ženevská univerzita varuje před reprízou Jugoslávie9. 6. 2015   Střípky ze světa
Despocie ukrajinské mafie očima vědecké studie
Sendvič z mrákot a darebáctví, o nichž „postkomunismus“ je, zjevuje hutně dění na Ukrajině. Decibely, jimiž se pachatel vylhává, žene uličkou hanby i Observatoř organizovaného zločinu (OCO) při Ženevské univerzitě.

Británie umístěním raket riskuje bezpečí

9. 6. 2015     zdroj
Velká Británie, vyjadřující připravenost rozmístit americké jaderné křídlaté rakety na svém území, musí pochopit, že se stane v takovém případě územím pro odvetný jaderný úder, říká expert.

Nová kniha: Paul Craig Roberts: Selhání kapitalismu volného trhu a ekonomický úpadek Západu

9. 6. 2015    Nakladatelství Triton
V tomto díle, které psal dlouho před ukrajinskou krizí, se Paul Craig Roberts věnuje popularizaci ekonomie a především kritice omylů spjatých s libertariánským pohledem na svět a ekonomiku, a také pečlivému rozlišování, komu politika tohoto směru pomáhá a koho poškozuje. Rozebírá samozřejmě příčiny poslední krize.

Boj o moc v Kremlu a my

Radim Valenčík
9. 6. 2015       Radim Valenčík píše
Překvapujeme, jak povrchní pohled mají naši politici a média na vývoj v Rusku. Projevilo se to i nyní ve velmi povrchních reakcích na hodně špatný dokument o roku 1968, který vysílala Rossija 1, viz zde. Tato a podobné události jsou zcela zřetelnými projevy boje o moc v Kremlu. Upozornil jsem na to již v období Putinova zmizení po zavraždění B. Nemcova:

Odborníci řekli: Za katastrofou ve skladišti ropy u Kyjeva můžeme poděkovat Jaceňukovi


9.6.2015 Russkaja vesna
Katastrofa ve skladišti ropy u Kyjeva vznikla v důsledku populismu Arsenije Jaceňuka, který poté, po vítězství Majdanu oznámil zrušení kontrolních ukrajinských orgánů, údajně proto, že jde o boj s úplatkářstvím a snížení výdajů rozpočtu.

Takto Robert Fico smázl TV novináře, který ho chtěl trápit za to, že jel do Moskvy


9.6.2015  Parlamentní listy

Moderátor slovenské televize TA3 Norbert Dolinský si vzal na paškál slovenského premiéra Roberta Fica. A to kvůli návštěvě slovenské delegace v Rusku. Přišla totiž v čase, kdy Moskva zveřejnila sankční seznam politiků a diplomatů Evropské unie, kteří jsou v Rusku nežádoucí.


Jaceňuk o očekávání Kyjeva ohledně finančních a vojenských signálů od G79. 6. 2015      zdroj a zdroj
Premiér Ukrajiny Arsenij Jaceňuk komentoval výsledky summitu G7, který skončil 8. června v Bavorsku. Bylo to oznámeno na webových stránkách ukrajinské vlády. Podle něj lídři na setkání "Velké sedmičky" potvrdili svou podporu Kyjevu, a také rozhodli, že bude tlak na Rusko zesílen.

Plánují Spojené státy proti Rusku operaci Barbarossa 2.0?


Plánují Spojené státy proti Rusku operaci Barbarossa 2.0?9.červen 2015  zdroj
Svojí „lživou" rétorikou a nekonečnými vojenskými cvičeními v blízkosti ruských hranic se USA snaží vtáhnout Moskvu do vojenského konfliktu, píše kanadský server Global Research. 

Petr Žantovský: Naši hrdinové v Bruselu

Petr Žantovský
9.6.2015  První zprávy


Řečnické krasobruslení premiéra Bohuslava Sobotky při letmém pohledu navozuje dojem, jako by se česká vláda nechtěla smířit s kvótami na umísťování uprchlíků z válečných zón třetího světa. Že jde jen o nový druh dobových tanců, o tom svědčí prostá čísla. 

Jeden o voze, druhý(á) o koze!


Jiří Baťa
9.6.2015  Czech Free Press

Bývalá kandidátka na post prezidenta, exposlankyně, moderátorka a hééérečka Táňa Fišerová, ta dobrá duše, co by neublížila mouše, se v rozhovoru pro Parlamentní listy.cz velmi „zasvěceně“ až dojatě vyjádřila k problematice těchto dní, tedy o imigrantech a kvótách EU kvůli jejich přerozdělování uprchlíků.

Sedmero krkavců v Elmau


- vlkp -
9.6.2015  zdroj

V Německu skončila velká show mocných našeho světa, známá jako zasedání G 7. Podle našich sdělovadel se zejména účastníci shodli na tom, že Rusko je pořád za zlého kluka na Ukrajině, takže, řečeno mluvidly Donalda Tuska – „pokud se bude jednat v nejbližší době o sankcích v kontextu s Ruskem, tak pouze jen o jejich zostření!“

Představitel dobra a spravedlnosti v sobotu zemřel


Pierre Brice jako Vinnetou, náčelník Apačů

Ivo Šebestík
9.6.2015  Alt press

Zprávu o úmrtí francouzského herce Pierra Brice jsem se dozvěděl v sobotu večer, tedy ještě v den, kdy se tak v jedné nemocnici nedaleko Paříže stalo. K filmovému představiteli Vinnetoua mě váže osobní setkání s ním a vděčnost, kterou vůči němu a Lexu Barkerovi, představiteli Old Shatterhanda, sdílím, jak věřím, s celou svojí generací. Zřejmě právě pro to se mi tento text nepíše snadno.

Steven Landman (The Centre for Research on Globalization - CRG): Washington má v úmyslu svrhnout Putina a dosadit k moci loutky


9. 6. 2015   zdroj a původní zdroj
Vojenská cvičení NATO a USA na hranicích Ruska a "lživá" rétorika Washingtonu jsou zaměřeny na zatahování Moskvy do vojenského konfliktu, domnívá se zpravodaj. Protiruská orientace politiky v USA a jeho úsilí o "svržení Putina a postavení do čela Ruska loutkové vlády" vytváří podmínky pro třetí světovou válku, domnívá se zpravodaj kanadské nezávislé výzkumné organizace The Centre for Research on Globalization (CRG, Centrum pro výzkum globalizace), Steven Landman.