Reklama

sobota 20. června 2015

Pan Ziegler zase blouznil – Přátelé Ruska v České republice prý vlastně neexistují!

Ladislav Kašuka
20. 6. 2015   blog idnes
Od tohoto znavěně vyhlížejícího bloggera mě již téměř nic nepřekvapí, pan Jan Ziegler totiž společně s dalším „atletem“ panem Jakubem Rothem produkuje téměř výhradně pouze protiruské, případně současně anti-levicové články. Většina Čechů, Moravanů a Slezanů si na rozdíl od „kavárenských pražských flákačů“ již uvědomuje, kdo je na mezinárodní scéně tím opravdovým nebezpečím pro svět a také to, že Rusko, ani prezident Putin to nejsou!

Petr Žantovský: Imigranti k obživě neziskovek


20. 6. 2015    Zdroj (kráceno)
Petr Žantovský připomněl, že hostem úterních Událostí, komentářů byla ředitelka Sdružení pro integraci a migraci Magda Faltová. Velice mě zaujala tím, jak neustále opakovala jako refrén větu, že: "Migranti jsou přínos pro naši zemi a že máme spoustu kapacit na přijímání lidí.

Alexej Uljukajev : Rusko bude reagovat na pokračování sankcí embargem na potraviny

20. 6. 2015   První zprávy
Jsme v začarovaném a nesmyslném kruhu. Sankce EU poškozují nejen Rusko, ale i země Unie, a nedosahují svého účelu. Přesto špičky EU zřejmě rozhodnou o prokračování sankční války.
V případě pokračování sankcí EU proti Rusku odpoví Moskva pokračujícím embargem na potraviny a další výrobky, prohlásil ruský ministr hospodářství rozvoj Alexej Uljukajev.

Rusko a Čína stojí na prahu nových dvoustranných vztahů

20. 6. 2015   Sputník
Rusko je připraveno na investice ČLR, obě země jsou na prahu nových dvoustranných vztahů, prohlásil první místopředseda vlády Igor Šuvalov.
„Jsme zcela připraveni na čínské investice, Číňané jsou připraveni nás přijímat. Jsme právě na prahu nových vztahů s Číňany, to si ale vyžaduje čas", řekl Šuvalov na zasedání SPIEF.

Na Pražském hradě přispěvatelé prezidentova nadačního fondu na snižování několika bilionového dluhu ČR... Prezident Zeman má silné podporovatele z řad mladých lidíPetr Cvalín
20. 6. 2015   AE News 
Petr Cvalín se již 28. 5. tohoto roku setkal na Pražském hradě s prezidentem republiky Milošem Zemanem, kam byli pozváni přispěvatelé prezidentova nadačního fondu na snižování dluhu ČR [1]. Ze setkání s panem prezidentem nyní připravil krátkou reportáž.
Na Pražském hradě jsem poznal, že jediným přáním pana prezidenta je zajistit mír a prosperitu občanům naší země. Petr Cvalín (na fotografii po pravé ruce pana prezidenta)

Koncentrační tábory pro obyvatele Donbasu podle amerického vzoru z druhé světové války


20. 6. 2015   zdroj a zde a video
Hlava strany "Bratrstvo" a bývalý vůdce nacionalistické ukrajinské strany UNA-UNSO (Ukrajinské národní shromáždění - Ukrajinská národní sebeobrana) Dmitrij Korčinskij vyzval Kyjev, aby byly přijaty metody USA, které byly praktikovány během druhé světové války. Toto prohlášení učinil ve vysílání televizního kanálu "112". Informovala o tom agentura RIA Novosti.

Rusko má právo na vlastní cestu, problémy vyvolává Západ

Václav Klaus
20. 6. 2015  Deník 
Petrohrad (Rusko) - Nynější model západního světa s jeho nepopiratelným omezováním svobody, rostoucí manipulací lidského myšlení, nadměrnou vládní regulací, neproduktivním paternalismem, politickou korektností a iracionální doktrínou globálního oteplování je spíš než liberalismem projevem socialismu, což jsme před 25 lety nepovažovali za možné. V projevu na mezinárodním hospodářském fóru v Petrohradu to dnes prohlásil bývalý český prezident Václav Klaus.


Die Welt: Ruská krize je pro Evropu opravdu drahá


20. 6. 2015   zdroj a Welt
Ekonomická krize v Rusku, způsobená sankcemi, bude stát Evropu 100 miliard eur a více než 2 miliony pracovních míst. Toto hodnocení je obsaženo ve výpočtech Rakouského institutu pro hospodářský výzkum (WIFO), píše Die Welt.

Řecký premiér na SPIEF v Petrohradě, nikoliv na jednání v Bruselu


20. 6. 2015   zdroj a zdroj
Řecký premiér Alexis Tsipras vysvětlil svou přítomnost na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru (SPIEF), a nikoliv na jednání v Bruselu, důležitostí vztahů s Ruskem. Podle něj se ekonomické centrum posunulo. Záznam je k dispozici na webové stránce SPIEF.

Na Ukrajině začala šestá vlna mobilizace20. 6. 2015     zdroj
Na Ukrajině začíná 19. června další, šestá v řadě, vlna mobilizace. Budou do ní spadat jak občané, kteří mají zkušenosti z vojenské služby, tak i ti, kteří dříve nesloužili, informuje oficiální stránka Generálního štábu Ozbrojených sil Ukrajiny na Facebooku.

Ministerstvo spravedlnosti Ukrajiny zaregistrovalo stranu "Ukrop"


20. 2. 2015    zdroj
Ministerstvo spravedlnosti Ukrajiny zaregistrovalo stranu "Ukrajinské sdružení patriotů - Ukrop" (Украинское объединение патриотов — Укроп, pozn. překladatelky). Oznámil to na své stránce na Facebooku bývalý zástupce předsedy Dněpropetrovské oblastní státní správy Gennadij Korban.

Jak Pentagon plánuje porazit Eurasii a rozjet „robotické válčení“

Andrew Korybko
20.6.2015   AC24


Když náměstek ministra obrany Robert Work 8. dubna vykládal o US vojenské strategii v Eurasii během proslovu na Strategické konferenci Armádní válečné fakulty, tak odhalil kritický vhled do formálního přístupu Pentagonu k nadcházejícím konfliktům. 

Stručný přehled hlavních informací Speciální Monitorovací Mise OBSE (SMM) na Ukrajině dle zpráv zveřejněných do 17. června 2015

vybral, přeložil a uspořádal Mireček
20.6.2015 Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Vlkův neplánovaný úvodní vstup

Mirečkův týdenní přehled souhrnný přehled hlášení pozorovatelů OBSE z Ukrajiny je, jak víte, plánován pravidelně na čtvrtek. A věřím, že tak bude také vycházet. Nicméně život si staví pravidla podle svého. A je to vlastně dobře. 

pátek 19. června 2015

Libye: zákonné právo na bydlení i na lékařskou péči. Největší demonstrace v historii. Evropa mlčela, když USA popravovaly Kaddáfího, svět mlčel, když byl likvidován Chávez. Putin je dalším „diktátorem“ v pořadí a svět opět mlčí. Nestačí Evropě migranti, čeká na válku?


Pozorovatelka
19.6.2015  AENews

Libye: zákonné právo na bydlení i na lékařskou péči. Největší demonstrace v historii. Evropa mlčela, když USA popravovaly Kaddáfího, svět mlčel, když byl likvidován Chávez. Putin je dalším „diktátorem“ v pořadí a svět opět mlčí. Nestačí Evropě migranti, čeká na válku?

Erik Best: Existuje v ČR svoboda tisku?


Eric Best
19. 6. 2015 Final Word

Zeptejte se třídy českých studentů žurnalistiky, jestli jejich rodiče byli členy komunistické strany, a začnou se nervózně dívat po místnosti. Co je vám do toho, pomyslí si nejspíš okamžitě.

Bakala si mastí kapsy na bytech OKD


Redakce Vaše věc


19.6.2015  Vaše věc

V roce 2004, tedy v době, když byl ministrem financí současný předseda vlády B. Sobotka, získal Z. Bakala od státu minoritní podíl ve společnosti OKD za 4,1 miliardy korun, ačkoli měla podle některých odhadů násobně větší hodnotu.

Analytik Jan Schneider: Globální zločinci mají Ukrajinu v hrsti, až se lidé proberou, bude pozdě. Může Evropě s přívalem imigrantů pomoci Putin? Stačilo by, když...

- ROZHOVOR -
19. 6. 2015  Parlamentní Listy

„Kauza Ukrajina se vyvíjí pro ty zkušené globální zločince docela úspěšně. Mají už v tom praxi,“ shrnuje nejnovější vývoj předlistopadový signatář Charty 77, někdejší pracovník BIS a nyní bezpečnostní analytik a spolupracovník Lidových novin a České pozice Jan Schneider. Lobbisté vojensko-průmyslového komplexu prý stále bojují proti míru a my zatím prohráváme. Schneider rovněž nastínil zajímavý nápad, jak by Rusko mohlo Evropě pomoci s imigranty.

Řecko a EU: řež a růbaj do krve, nebude to poprvé

Petr Umlauf 
19.6.2015   E-republika

Černá šipka ukazuje "pomoc" EU v posledních letech. Je dobré vědět, komu EU doopravdy slouží, když jde do tuhého.

Štvanice na Karla Čapka a Miloš Zeman


Ivan David
19. 6. 2015
Nedá mi to, abych jako pilný čtenář Karla Čapka obeznámený s osobností Miloše Zemana nereagoval na článek "Má být Miloš Zeman úštván jako Karel Čapek?" zde
Díky za materiál k přemýšlení. Nicméně Mezi Karlem Čapkem a Milošem Zemanem nalézám jen tři spojitosti: velikost, inteligenci a užitečnost národu.

Má být prezident Zeman uštván jako Karel Čapek?


Jaroslava Dvořáková
19. 6. 2015 (zasláno redakci k publikaci)
K jednomu z nejsmutnějších, nejtragičtějších úseků našich dějin patří období tzv. druhé republiky, od potupné mnichovské kapitulace 30. září 1938 do vyhlášení Protektorátu Čechy a Morava 15. března 1939, znamenajícího konec samostatného českého státu.

Poseroutkové, nikoli Peroutkové!


Zdeněk Hrabica
19. 6. 2015
Občas jsem zván na autorské besedy se čtenáři i do prostředí, které je možné nazvat „jámou lvovou“. Besední prostory bývají zpravidla zaplněné skoro do posledního místa. Svolavateli jsou většinou Český svaz bojovníků za svobodu, Společnost Ludvíka Svobody, Unie českých spisovatelů, místní muzea, trampské osady - nebo světe třes se - dokonce i KSČM. 


čtvrtek 18. června 2015

Jaderná bouře ve sklenici vody: Neomezený pán našich osudů se zavrtěl. Nebudeš poslouchat? Dostaneš přes tlamičku. Hra o velké peníze. Všechno je jinak. Babiš navždy?

Jaderná bouře ve sklenici vody: Neomezený pán našich osudů se zavrtěl. Nebudeš poslouchat? Dostaneš přes tlamičku. Hra o velké peníze. Všechno je jinak. Babiš navždy?Petr Hájek
18. 6. 2015  Protiproud
 
Petr Hájek dává jednoduchý návod jak „číst“ aktuální vyděračskou aférku majitele Česko-Agrofertska a vysvětluje na ní podstatu jeho politické moci, kterou si stále ještě málo lidí uvědomuje.

Zpráva o průběhu konference „Mistr Jan Hus a duše českého národa“, která se konala v sobotu 13. 6. 2015 v Betlémské kapli.


18.6.2015
Konference byla určena veřejnosti, a přestože o ní mainstreamová média předem neinformovala, sešlo se asi 250 lidí. Kromě Pražanů přijeli i posluchači z Ostravy, Brna, Liberce, Hradce Králové, Chomutova, Břeclavi, Frýdku Místku, Staré Hutě, Jindřichova Hradce... 

Zbohatnutí Zdeňka Bakaly: příběh oloupení státu, který by neměl zapadnout


Saša Uhlová
18.6.2015  Deník Referednum

Zdeněk Bakala patří k nejbohatším obyvatelům ČR: je miliardářem, sponzorem. A vydavatelem. Proto se jeho příběh tak málo připomíná. Nediskutuje se o tom, zda to, co bylo ukradeno, by nemělo být vráceno. Chceme to napravit.

Bašta: Zakarpatí jako další ohnisko války na Ukrajině


18.červen 2015   První zprávy
Zakarpatí představuje jeden ze strategických regionů, protože se tam sbíhají všechny plynovody a ropovody jdoucí přes Ukrajinu, je tam i významný průmysl, říká v exkluzivním rozhovoru pro prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.

Názor Němců na válku s Ruskem znepokojuje americkou elitu

18.6. 2015  První zprávy

Vládnoucí elita USA je vážně znepokojena názorem Němců na válku s Ruskem, řekl v rozhovoru pro německé noviny Die Zeit analytik Bruce Stokes z amerického výzkumného centra Pew Research Center.


Zbyněk Fiala: Škrcením nerozdýcháš


Zbyněk Fiala
17.6.2015  Vaše věc


Řecká krize se začíná zamotávat. Snížení vojenských výdajů Řecka je podle Jean-Clauda Junckera návrhem Evropské komise. Je to prý jinak i s návrhy na zvýšení DPH na elektřinu nebo léky, to komise zemi nevnucuje, ale naopak sama odmítá. Na snížení penzijních výdajů však trvá – jenže ty představují pro rodiny nezaměstnaných často jediný zdroj příjmů. A větší přiškrcení ekonomiky počet potřebných jen zvýší. Takže škrtit méně? Nabídnout příležitosti? To je to téma.

„Vyděšené“ tvrdé jádro Syrizy podporuje „okamžité“ znárodnění řeckých bank a odchod z eura

18. 6. 2015 AC24

V článku „Demokracie pod palbou: Trojka se snaží Řecko dohnat k politickému ‚přeuspořádání‘,“ jsme se věnovali hlubokému pátrání po skutečné motivaci za tvrdou linií postoje, jakou přijali věřitelé Řecka.

Další svědek útoku na MH17 bojovým letadlem?

napsal PB 18.6.2015  Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/
 

Při zjišťování novinek k sestřelu Boeingu letu MH17 nad východní Ukrajinou jsem náhodou narazil na stránky, které se tímto tématem docela dost zaobírají. Jedná se o web 7mei.nl spravovaný jedním Holanďanem jménem Max van der Werff. 

Německý detektiv ví kdo sestřelil MH 17: To bude šok!

18.6.2015  První zprávy

Německá detektivní kancelář tvrdí, že ví kdo je pachatelem pádu boeingu malajsijských aerolinií letu MH-17 na východní Ukrajině 19.července 2014.


Nový plynovod z Ruska do Německa? Bulhaři musí být v šoku!18.červen 2015  První zprávy
 

Gazprom, E.On, Shell a ŐMV podepsaly memorandum o záměru spolupráce těchto společností na projektu přepravy přímých dodávek ruského zemního plynu do Německa.


Jaká „technická systémová opatření“ chystá ECB o víkendu?


Květa Pohlhammer Lauterbachová
17.06.2015 

Leccos v utajené činnosti ECB naznačuje, že se chystá tichý útok na hotovostní systém plateb v EU. A navíc hrozí bankrot systému TARGET 2 okopírovanému od USA.


Ekonomická válka Evropy proti Izraeli

Benjamin Weinthal
18. 6. 2015   Zvědavec
Pokud jde o navyšování výzev k bojkotu, stažení investic a sankcím vůči Izraeli, jdou Spojené státy a Evropa opačným směrem. Minulý týden guvernér Jižní Kaolíny Nikki Haley podepsal zákon, který zakazuje veřejným subjektům obchodovat se společnostmi, které diskriminují Izrael. Je to první takovýto zákon, ačkoliv další státy budou pravděpodobně příkladu následovat.

Ukrajinská temnota: Z nacistů Azova bude brigáda speciálních sil!

18. 6. 2015   První zprávy
Pluk Azov, který odmítla trénovat i americká armáda, bude prý na Ukrajině transformován do brigády zvláštního určení. Jednalo by se o otevřenou nestoudnost sympatií k nacistické zběři vlády Ukrajiny.
„Pokud vše půjde dobře, tak v nejbližší době bude pluku Azov převeden do samostatné brigády zvláštního určení," cituje Ukrajinská pravda slova velitele pluku Andreje Beleckého. Poznamenal, že to bude příležitost rozšířit počet až na 2500 vojáků.


Porošenko nabídl Tony Blairovi pozici na Ukrajině


18. 6. 2015   zdroj
Ukrajinský prezident Petr Porošenko během setkání s bývalým britským premiérem Tony Blairem mu nabídl místo v Mezinárodní poradní radě reforem při prezidentovi země. Je to uvedeno v oznámení tiskové služby hlavy státu. V této funkci by Blair mohl podle plánu Porošenka sdílet své zkušenosti v oblasti státní správy. Reakce bývalého britského premiéra k návrhu zatím není známa.

Zajímavý dialog k ukrajinské krizi proběhl v dolní komoře Kongresu USA


18. 6. 2015     zdroj
Stálá zástupkyně USA při OSN Samantha Power byla nucena odpovídatt na nepříjemné otázky kongresmana Dana Rohrabachera, který na rozdíl od většiny svých kolegů vyzývá k objektivnímu posouzení konfliktu. Zejména poukázal na to, že podle jeho údajů ostřelování obcí Donbasu vůbec neprovádějí domobranci, ale ukrajinští ozbrojenci. A v mnoha případech se jedná o žoldáky.

Obnažené hodnoty

Apolena Rychlíková
18. 6. 2015   A2larm
Za intenzivní fašizací české společnosti hledejme selhání elit, levice a médií. Česká republika se podle posledních výzkumů ocitla mezi pěticí států, které mají v Evropské Unii nejnižší minimální mzdu .Kultura nenávisti ....Když selže levice…

Opozice naléhá na kanadskou vládu, aby ukončila trénink ukrajinských neonacistů
18. 6. 2015   Svobodné noviny
Americká Sněmovna reprezentantů schválila minulý týden jednomyslně změnu, která blokuje výcvik bojovníků tzv. Azovského praporu, notoricky známé polovojenské skupiny působící na Ukrajině. V důsledku toho, opoziční strany vyzývají kanadskou vládu, aby zajistila, že Kanada nebude tyto skupiny trénovat.

Stojím o „pročeské“ politiky

Ivan David
18. 6. 2015
Tragédie českého společenství spočívá v tom, že „obyčejní lidé“ nezajímají nikoho, ani je samotné. Nejméně ze všeho se starají o prospěch vlastní komunity. Komunita, jejíž členové se takto chovají, je odsouzena k zániku. Ani „naši představitelé“ se nestarají o prospěch společnosti, ale o prospěch svých sponzorů. 

středa 17. června 2015

Rusko vyvinulo projekt náhrady za "Mistral"

17. 6. 2015    zdroj
V Kubince u Moskvy na fóru "Armáda 2015" byl představen návrh projektu výsadkové lodi "Priboj", která může být alternativou francouzské vrtulníkové lodi "Mistral". Podle informace stanice "Govorit Moskva" na novince pracuje Něvská projekční a konstrukční kancelář.

Zatčen Ramush Haradinaj, týden před tím Naser Orić - dva váleční zločinci, které jistojistě pustí


R.Haradinaj - dnes ve slušivém obleku
17.6.2015   Krstarica
Na základě mezinárodního zatykače byl dnes ve Slovinsku zatčen Ramush Haradinaj, bývalý vysoký důstojník tzv. Kosovské osvobozenecké armády (UÇK). Zatykač vydalo Srbsko v roce 2006 na základě toho, že je R. Haradinaj důvodně podezřelý z páchání válečných zločinů v letech 1998-9 na území jihosrbské provincie Kosovo a Metochie.

Kapitalizmus

Andrej Sablič
17.6.2015  blog autora
Návrh definície: Kapitalizmus je epidémia v tretej etape lúpežného obdobia vývoja spoločnosti ktorej sa otvoril priestor v buržoáznej revolúcii a dosahuje dnes svoj vrchol. Príčinou epidémie je ideový vírus (chyba) zakomponovaná do genetickej výbavy lúpežného obdobia pri otvorení sa spoločnosti počas rozpadu rodového zriadenia (I. negácia).

Lotyšský politik spálil svůj pas na protest proti porušování práv ruské menšiny (VIDEO)

17.6.2015 Russkaja vesna
Na protest proti dvojím standardům Evropské unie směrem k právům ruského obyvatelstva Lotyšska spálil svůj pas jeden z vůdců strany "Za rodný jazyk!" Hilarion Girs.

Áno, máte pravdu, je to plánované

Juraj Poláček
17.6.2015    Zvědavec
Jeden z dôvodov nárastu imigrácie
Pred viac ako piatimi rokmi napísal známy publicista Benjamin Kuras, ktorý žije striedavo v Londýne a v Prahe pozoruhodný článok pre týždenník Euro, ktorý ponúka jedno z vysvetlení apatického postoja Únie voči prílevu imigrantov. Podľa tohto článku, vedenie Únie nemá vôbec v záujme imigráciu zastaviť, ale len regulovať a rozprestrieť ju do celého kontinentu. A to je presne to, čo sa dnes, v roku 2015 deje.

Ako zabiť civilizáciu

Benjamin Kuras
17. 6. 2015   Zvědavec
 Európska Únia práve začala postupnú imigráciu 56 miliónov severoafrických moslimov, v onom slávnom “spoločnom riadení migračných tokov a tlakov” nastolenom Lisabonskou zmluvou. Projekt sa volá “Euro-Mediterranean Partnership” (tiež “Barcelonský proces” a “Únia pre Stredozemie”) a v byrokratických útrobách EÚ sa s vylúčením verejnosti pripravuje už pätnásť rokov.

Nucenou kvótu EU přes tisíc běženců vydržíme, ale co nesneseme, je ebola, HIV, malárie a cholera...

Břetislav Olšer
17. 6. 2015    blogidnes

 Čeští důchodci dostanou přidánu sto Kč, nic moc, ale lze chápat, že ani stát nemá na rozhazování, když musí vynaložit desítky milionů mj. na hygienicko-epidemiologická vyšetření běženců. Choří penzisté domácího původu počkají...?

Česko jako dojné vemeno západu

Petr Havlíček
17. 6. 2015   Svobodné noviny
Přisluhovači mocných poplatní českému řiťolezectví rozhodli, že se bude tak, jako již v minulosti, opět zbrojit. Je třeba uzákonit novou brannou povinnost pro jistotu i pro ženy, navýšit počty vojáků, a to jen proto, že si to přeje náš velký bratr, který má stovky vojenských základen po celém světě a daří se mu úspěšně rozpoutávat jeden válečný konflikt za druhým. Vždy z něj ovšem pro sebe vyrazí nějaký ten vojenskoekonomický profit.

Klub "Nová republika" - první setkání

16. 6. 2015
Jako členové spolku "Nová republika" a členové redakce NR dostáváme řadu často velmi protichůdných podnětů, doporučení, návrhů a vyjádření k naší činnosti. Rozptyl představ je značný. Je příliš mnoho nevydiskutovaného. Snažíme se na ně reagovat, získávat a hledat argumenty pro další zaměření, abychom učelně využili vlastní pracovní kapacitu, případně získali další spolupracovníky. Na naší poslední schůzce jsme se rozhodli organizovat setkávání formou "klubu". První setkání jsme naplánovali na na 25. 6. (čtvrtek) od 18.00, Praha 1, Purkyňova 4. Přijt může každý, kdo má zájem. Od podzimu bychom chtěli podobná setkání pořádat i mimo Prahu. Více v dalším textu:

Ernestova týdenní ukrajinská svodka - stručný přehled od 8.6. do 15.6.2015

vybral, sestavil a přeložil Ernest
17.6.2015 Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/


Blog Kosa zostra přináší další týdenní svodku o situaci na východní Ukrajině. Čerpá z informačních zdrojů ukrajinských i opolčenských a vytváří plastický obrázek, jak vypadá každodenní praxe příměří 'Minsk 2'.