Reklama

sobota 27. června 2015

Migranti


Ludvík Smýkal 
27. 6. 2015
Na setkání v úterý 23.6. 2015 prezidenta republiky, předsedy Senátu Parlamentu České republiky, předsedy vlády, ministra zahraničních věcí a ministra obrany, se všichni tito nejvyšší ústavní představitelé shodli na „Prohlášení nejvyšších ústavní činitelů k zahraniční politice“. Otázka migrace, zejména uprchlíků z Afriky a Blízkého východu, měla mezi projednávanými tématy významné místo.

Ukrajina připustila defolt: Pravděpodobně přestane hasit oheň petrolejem


Natalja Kuripko
27. 6. 2015 zdroj
Ministerstvo financí Ukrajiny poprvé ve své historii oslovilo občany a vysvětlilo situaci se státním dluhem. Hlava rezortu Natalja Jaresko obvinila soukromé věřitele, že odmítají přispět k rekonstrukci země. Opět pohrozila embargem na splátky dluhu pro ochranu hospodářských zájmů Ukrajiny.

Zaručeně kremelský původ protiamerických poplašných kampaní ústy fundované analytičky Ivany Smoleňové v pořadu Daniely Drtinové

Václav Kytička
27.6.2015  zdroj

Zaručeně kremelský původ protiamerických poplašných kampaní ústy fundované analytičky Ivany Smoleňové v pořadu Daniely Drtinové

Právě jsem si doposlechl zasvěcený rozhovor, buď naprosté mimo realitu vznášející se mediální hvězdy, to v lepším případě, nebo americkou ambasádou dobře placené mediální prostitutky, Daniely Drtinové s dlouholetými životními zkušenostmi ostřílenou Ivanou Smoleňovou (prý analytičkou), typickým produktem polistopadového školství pod vedením takových velikánů, jako je rektor jedné nejmenované univerzity, nebo jím protlačovaný, mediálně známý, málem ne-profesor, jehož nenávist k Rusku dospěla do takového stupně, že na toto téma napsal vědeckou práci.

Tsipras Řekům. Projev řeckého premiéra k národu


28.6. 2015   Altpress
V noci z pátku na sobotu 27. června se řecký premiér Alexis Tsipras na veřejnoprávní – nedávno znovuotevřené – televizi ERT obrátil na řecký lid. Národní shromáždění se sejde k mimořádnému plenárnímu zasedání, aby podpořilo návrh vlády na referendum v neděli 5. července, v němž budou občané vyzváni, aby se vyslovili, zda přijmout nebo zamítnout návrh předložený institucemi, sdělil v projevu řecký premiér.

Vitalij Zacharčenko: Ako sa bude rozbiehať Jerevanský majdan. Prognóza-varovanie

Vitalij Zacharčenko
27.6.2015  zdroj

Všetky svoje poznatky ľudstvo získava prostredníctvom skúseností. Bohužiaľ, nie vždy sú to skúsenosti pozitívne. Moju skúsenosť odolávania štátnemu prevratu zamaskovanému za majdan sa tiež sotva dá označiť za pozitívnu, umožňuje mi však dosť presne vidieť, aké mechanizmy v súčasnosti používajú známi scenáristi „farebných revolúcií“ tentokrát v Arménsku.

Americký miliardář potřebuje lekci české „pravice“

Jana Kašparová
27.6.2015 E-sondy
 

Kolem mezd se v Česku začalo dít něco nevídaného. Zatímco dvacet pět let byly odbory permanentně za jakékoliv požadavky na mzdy, platy i minimální mzdu odsuzovány jako „narušitelé tržního prostředí“, dnes je jim v médiích vytýkáno, že zaostávající úroveň mezd v ČR padá na jejich hlavu, protože Česko je zemí s nejmenším počtem stávek.

Chomského výklad studené války

Ivo Šebestík 
27.6.2015  Alt Press

Chomského pohled na studenou válku se ztotožňuje s poznatky mnoha dnešních historiků.
Noam Chomsky je svým odborným zaměřením lingvista, nicméně jako Descartes i on soudí, že jazyk je důležitým klíčem k poznání lidského jednání. Širší veřejnosti je však Noam Chomsky (narozen 1928 ve Filadelfii) znám především jako ostrý kritik Spojených států a jejich angažmá ve světě.

pátek 26. června 2015

Konvičky v ČR nechceme

Pavel Letko
26.6.2015 E-republika

Budeme-li mlčet k primitivním útokům proti svobodě myšlení dnes, zítra nás čekají už jen pochody nemyslících novodobých SAmanů. Budou se jmenovat jinak, ale následky budou stejné.


Oskar Lafontaine: Fuck the US-Imperialism

26.6.2015  První zprávy

Oskar Lafontaine, bývalý předseda SPD, později předseda Levicové strany, je znám svým nesmlouvavým kritickým postojem proti válce na Ukrajině, za kterou viní USA.


Nový prohlížeč Chrome vám do PC nainstaluje sledovací pomůcku. Zapne mikrofon a začně odposlouchávat


26. 6. 2015 AC 24

Google je jedinou obrovitou datovou a datově zpravodajskou a zpravodajství sbírající operací. Toto poslední odhalení o browseru (viz celá záležitost níže) pouze potvrzuje to, na co jsme měli vždy podezření. Už jako soukromý nováček mezi technickými společnostmi dostával Google částečné rozběhové financování jak od NSA, tak od CIA, a mezi tím byl už úplně začleněn do US zpravodajství, aby tak bylo zachováno to, co technokraté a špionážní šéfové ve Washingtonu DC nazývají ‚informační převahou‘.

Západ chce, aby Kyjev plnil minské dohody


Tereza Spencerová
26. 6. 2015   Literární noviny

Poslední vývoj na mezinárodní scéně naznačuje, že Západu začíná s Ukrajinou docházet trpělivost, nebo si přinejmenším uvědomil, že je na čase zkusit některé problémy řešit ve snaze uvolnit si ruce k řešení valících se problémů dalších.

Kapitalismus jako zombie

Jiří Bátěk
26.6.2015
 

 V roce 2012 vyšla podnětná kniha od Michaela Hausera s názvem Kapitalismus jako zombie a podtitulem Proč žijeme ve světě přízraků.
 

Agent Orange


Michal Kobza
22.6.2015   Vaše věc

Podobně jako džungle, kterou Američané během války ve Vietnamu ničili vysoce toxickými koktejly herbicidů, byly (a důmyslnějším způsobem) odstavovány a ničeny výrazné osobnosti levicové politiky v České republice. 

Marinee Le Pen: Měli bychom klidně demontovat EU a eurozónu

26. 6. 2015   zdroj a zdroj
Experiment s eurem zkrachoval, rozpad eurozóny je nevyhnutelný, je čas vrátit každému evropskému národu jeho národní měnu, prohlásila vůdkyně francouzské strany "Národní fronta" Marine Le Pen v rozhovoru s Bloombergem. A potvrdila svou připravenost stát se "madame Frexit."

Nezávislé soudy v ČR poněkud postrádají nezávislost
Jiří Paroubek
25.6.2015 Vaše věc

V kauze Promopro, spojené především se jménem vicepremiéra bývalé Topolánkovy vlády A. Vondry, známého to chráněnce svých amerických přátel, došlo ke škodě ve výši 848 milionů korun a krom toho byla díky této kauze Úřadu vlády Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže udělena ještě pokuta ve výši téměř 551 milionů korun.

Valentina Lisica v Doněcku: Ať mých 91 miliónů posluchačů ví, proč to dělám


- redakce -
26.6.2015  E-republika

Valentina Lisica, zahrnutá květy, úsměvy, aplausem a projevy vděčnosti, poděkovala občanům Doněcké lidové republiky za vřelé přijetí, ale především za to, že se postavili na odpor "hnědému moru" a bojují s novou vlnou nacionálního fašismu.


Český lékař žijící ve Velké Británii na konkrétních příkladech ukazuje, jak probíhá islamizace této kdysi hrdé evropské země. Neuvěříte!

Vladislav Rogozov
26.6.2015  blog autora

Postupující islamizace Británie je zdrojem nepřeberného množství absurdních zážitků. To, co by se za jiných okolností dalo vydávat za téměř humorné historky, však vyvolává spíše smutek a mrazení v zádech. Z tohoto zlého snu se totiž nedá probudit. Stará dobrá Anglie umírá v přímém přenosu.

SREBRENICA - fakta a lži - SEMINÁŘPokrytectví a licoměrnost USA, NATO a evropských řiťolezců non plus ultra...

Jiří Baťa 
26. 6. 2015   Czechfreepress
O neskutečném pokrytectví a licoměrnosti Spojených států, Severoatlantické aliance a všeho schopných evropských řiťolezců, tj. představitelů členských států EU bylo už sice řečeno mnohé, nicméně jsou okolnosti, kdy tento falešný, neskutečně nemorální a vyděračský postoj vyniká zvláště mimořádně. Pro porozumění je třeba uvést dva téměř shodné případy, kde se pokrytectví prezentuje jako oficiální politika.

Filozof Václav Cílek: Utečenci mají puzení dobyvatelů, znají radost z násilí.

26. 6. 2015   Parlamentní listy, rozhovor
 My si dobře pamatujeme, jak nás islám chtěl dobýt. Konvičky se spíše zastávám
Na touze uprchlíků z různých končin světa dostat se do Evropy vydělává nejen kriminálně politické společenství lidí, ale podle filozofa a klimatologa Václava Cílka i distribuční mafie, která je maskována hesly o demokracii a otevřené společnosti. Obává se toho, že sem přicházejí lidé ze společností, kde existuje radost z násilí a zločin proti jinému plemeni je glorifikovaný. Navíc když přijmeme lidi bez vzdělání a bez ochoty naučit se jazyk, přijímáme někoho, kdo bude pravděpodobně zdrojem problémů.

Čína vrací úder: USA jsou rasistickou a násilnickou zemí!


26. 6. 2015   První zprávy
Peking se tvrdě pustil do Spojených států za rozšíření střelných zbraní, které ohrožuje životy občanů, nadbytečné používání síly ze strany policie, „závažné" mučení CIA a problémy rasové diskriminace.Čína doporučila USA, aby si laskavě řešily své problémy lidských práv

Řecko aneb Naděje neumírá

Martin Hekrdla
26. 6. 2015  Altpress
Syriza kapitulovala, řecký dluh je nesplatitelný. Udělala řecká vládní levice chybu?

Pat Buchanan: Riskantní harašení, pofidérní šance26.6.2015   Střípky ze světa
Před expanzí US Army na ruské hranice naléhavě varuje.
„Evropské elity“ hází mrtvého brouka (pokud si nepřisadí samy). I ty v děravé tunice „levice“. Pat Buchanan je guruamerické pravice. 

Kdož jste svatí, kamenujte (dokončení)

Martin Koller
27.6.2015 

Včera jsme uveřejnili první část textu známého českého politického analytika Martina Kollera, exkluzivně napsaného pro Novou republiku. Zabývá se tzv. lustračním zákonem, okolnostmi jeho vzniku a jeho vlivem na českou společnost. Autor do materiálu zahrnul i svoji osobní zkušenost s fungováním Vojenské kontrarozvědky Československé lidové armády. Dnes otiskujeme dokončení.

"Arméni, pojďte, odpalte majdan na úpatí hory Ararat!"

Philip Ekozyants
26. 6. 2015    zdroj se záznamem vystoupení
Co jsme ještě v naší historii nedělali? Navzájem jsme se nezabíjeli. V tom zaostáváme za mnoha velkými národy: za Rusy, Němci, Francouzi, Židy, Američany a Ukrajinci. Dokonce i Ukrajinci již vstoupili do "top bratrovrahů", a vypadá to, že je řada i na nás.Viděl jsem ve vašich tvářích hazard, a nakonec jsem přece jen pochopil, proč režiséři ukrajinského majdanu jako prvního zastřelili Arménce - výrazného, černého, vousatého, s velkýma očima. Byl to jednoduchý ukazatel, kam se majdan pohne dál, ukazatel na Ararat.

Ukrajina nebude moci vyvážet bez souhlasu Ruska zboží z Mariupolu

26. 6. 2015    zdroj a zdroj
Ukrajina ztratila možnost průjezdu lodí z Azovského moře k Černému a naopak bez souhlasu Ruska, které zcela kontroluje Kerčský průliv. Podle "Rossijskoj gazety" bude muset nyní Kyjev dohodnout veškerý nákladový proud z Mariupolu, jehož prostřednictvím se uskutečňuje export kovových výrobků, s Moskvu.

čtvrtek 25. června 2015

Atény: Demokracie se zrodila tady a tady také umírá

Giulietto Chiesa, rozhovor
25. 6. 2015   Sputník
V těchto dnech posuzovali evropští a američtí intelektuálové různé politické orientace ve starobylém městě Delphi pravděpodobnost politické transformace Evropy v případě odchodu Řecka z Evropské unie. Tohoto thin tank se zúčastnil i nezávislý italský novinář Giulietto Chiesa. O svých dojmech z Řecka se svěřil v interview pro Sputnik.Italia.

Prezident Miloš Zeman: Radikální islám představuje civilizační nebezpečí.

26.5.2015   Parlamentní listy
„Je potřeba s ním bojovat a čím dříve, tím lépe. Islámský stát se rozrůstá, obsazuje další území, a než se vzpamatujeme, může být skoro pozdě. Ze stejného důvodu jsem proti tomu, aby se migrační vlna přesunula na naše území,“ uvedl s tím, že pomáhat je potřeba na území, odkud uprchlíci utíkají a varoval před hrozbou džihádistů: „Kdo jsou nevěřící? To jsme my všichni a islámské texty říkají: „Nevěřícího je potřeba buď zotročit nebo vyhladit.“ V kontextu položené otázky také prezident zmínil: „Vracíme se tak k tomu, o čem jsme před chvílí mluvili, k vyhlazení Čechů hitlerovským režimem, které naštěstí nenastalo. Bohužel život není tak pohodlný, aby byl prost nebezpečí. Musíme bojovat proti islámskému radikalismu, protože v opačném případě můžeme mít stejný osud, jako nám plánoval Reinhard Heydrich“. 

Kdož jste svatí, kamenujteMartin Koller

26.6.2015 
Koller účtuje s minulostí, byrokraty a nepřáteli

Vzhledem k tomu, že kolem mojí osoby se od srpna 2014 rozvinula nebývalá mediální show, rozhodl jsem se uvést různé informace na pravou míru. Předesílám, že převážná většina z toho, co uvádím, je doložitelná, případně zcela evidentní s využitím volně dostupných informačních zdrojů. Při hlubším zkoumání a uvolnění utajovaných informací, pravděpodobně vše.

Blázni na Ukrajine chystajú jatky. My ponesieme dôsledky

Juraj Poláček
25. 6. 2015   Czechfreepress
Radim Fiala, poslanec českého parlamentu píše:
Zatiaľ čo na južných hraniciach Európy prebieha invázia imigrantov z krajín rúcajúcich sa pod ťarchou islamského extrémizmu, na východnom perimetri únie prekvitá nacizmus...

James K. Galbraith: Řecko má nejvyšší čas ukázat šarlatánům záda
James K. Galbraith
25. 6. 2015   Střípky ze světa
Rozvod s chamtivou kuratelou mu radí i prominentní americký ekonom
Nenažrané šarlatánství, jímž Evropská unie, její centrální banka a Mezinárodní měnový fond "léčí" Řecko, už leze krkem i Jamesi K. Galbraithovi. Syn Johna K. Galbraitha, autora kultovní Společnosti hojnosti, šéfoval i ekonomickým poradcům Bílého domu. Když nastal kolaps, Evropa a Mezinárodní měnový fond mu standardních medikamentů předepsaly koňskou dávku - dost možná třikrát tolik, co komukoli jinému. Následkem byla otrava. Řecko přišlo o víc než čtvrtinu příjmů, 29 procent lidí je bez práce a likvidní rezervy státu jsou na dně."

Bude vrcholem sametové revoluce návrat železné opony, krále Šumavy, hraničních zátarasů a pohraniční stráže...?Břetislav Olšer
25. 6. 2015   Blog idnes
  Inu, a máme tady čtvrt století od sametové revoluce a místo s velkou pompou zrušených státních hranic máme exodus, který brzy překoná uprchlickou anabázi po poslední světová válce; bylo by na čase začít konečně řešit nejen důsledky všeho toho tragického zmatku, ale též jeho příčiny. Co kdyby se o ně postaraly ty země, které jim způsobily tuto běženeckou katastrofu otrokářstvím a nejrůznějšími nepotřebnými revolucemi...
Vláda má jasno; Česko při pádu Schengenu dokáže své hranice uzavřít; po technické stránce určitě. Policie je v pozoru; v případě ohrožení republiky bude Schengen na vážkách. Připravuje se vše i legislativně. Tvrdí Milan Chovanec.

Islám zničil vlastní kulturu! Tak proč ne i tu evropskou?Michal Kotyk
25. 6. 2015   Svobodné noviny
Radikální islám zničil kulturní hodnoty v zemích, kde vznikl a ovládá myšlení společnosti. Řídí se ideologií znevažující vlastní historické kořeny. Není proto důvodu doufat, že je ochoten uznávat jiné hodnoty, než své vlastní. A přes veškerá prohlášení mediálně tolik preferovaných „dobrých“ muslimů, je nutno počítat s tím, že i oni žijí ve střetnutí s vlastní společností a neexistuje jistota, že nepodlehnou teroru. Pokud se uvažuje o budoucnosti společnosti, tak není na škodu podívat se trochu do historie. Paradoxem té evropské je skutečnost, že to bylo právě vědění arabských učenců, které posunulo i naše poznání o hodný kus kupředu. 

Ukrajinská vláda povolila zabavování soukromých automobilů pro potřeby armády


25. 6. 2015     zdroj a zdroj
Vojenské správy budou moci bezplatně získávat dopravní prostředky a techniku obyčejných lidí, podniků, úřadů a organizací. Kabinet ministrů Ukrajiny pozměnil "Nařízení o vojenské dopravní povinnosti", podle kterého se vojenským správám povoluje zabavovat auta pro potřeby Ozbrojených sil Ukrajiny. Je to uvedeno v usnesení kabinetu ministrů č. 405 ze dne 17. června, které zveřejnila ukrajinská média 23. června.

Stručný přehled hlavních informací Speciální Monitorovací Mise OBSE (SMM) na Ukrajině dle zpráv zveřejněných do 23. června 2015


z materiálů OBSE přeložil a pro Kosu sestavil Mireček
25.6.2015 Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Oblast města Doněck

Až do 13:00 hod 19. června byla situace v oblasti města Doněcku relativně klidná. Docházelo jenom k sporadickým porušováním příměří a to v počtu jednotek explozí denně.

Mlčení za peníze: Jak saúdské ministerstvo zahraničí ovládá arabská masmédia

WikiLeaks
24.06.2015 zdroj

Saúdská Arábie kontroluje svoji image monitorováním médií a kupováním jejich loajality v prostoru od Austrálie po Kanadu.

Saúdská Arábie minulé pondělí oslavila popravu stého vězně v tomto roce. V arabských médiích tento příběh nenajdete, navzdory tomu, že obíhá po sítích. Dokonce i mezinárodní média si dala ve srovnání s tím, co by se dělo, kdyby se jednalo o jinou zemi, o tomto milníku téměř bobříka mlčení. 

Ukrajina, válka bez viníka a bez konce

- red - 
24.06.2015  E-republika

Kyjevská junta bude delegitimizována a zdejší oligarchové mohou být prohlášeni za zločince společně s Azovem a dalšími fašistickými prapory, které platili. Rychlý vzestup, rychlý pád, jak to už za revolucí bývá.

středa 24. června 2015

„Velký bratr“ šest let monitoroval telefony francouzských lídrů

24. 6. 2015   Sputník
Rusko připravilo nová opatření jako odpověď na prodloužení evropských sankcí. Platnost protiopatření Moskvy bude prodloužena a výčet zakázaného zboží rozšířen. Obyvatelé Ruska mohou přijít o květiny a čokoládu, jak o to žádají domácí výrobci, zatímco evropské hospodářství ztratí stovky milionů eur, oznamuje Gazeta.ru.

Proč není možné v politických vystoupeních zachytit myšlenku?

Ivo Šebestík
24.6.2015   Altpress
Co nám vlastně politikové chtějí sdělit?
Člověk, který jako nezávislý pozorovatel (například novinář) sleduje delší dobu, hodně zblízka, a též už v podstatě kdekoliv v Evropě, vystoupení politiků demokratických stran, nemůže si nepoložit otázku, kdež pak se ukrýváte, vy myšlenky nepostřehnutelné? Kdeže jste, že nelze vás zahlédnout ani na okamžik, natož zachytit třeba do zápisníku?

Rusko varuje Polsko a Rumunsko: Stanete se potenciálním cílem!


24. 6. 2015    První zprávy
„Pokud chtějí být cílem kvůli systémům amerických zbraní, je to jejich volba,“ prohlásil náměstek tajemníka ruské Rady bezpečnosti Jevgenij Lukjanov.Náměstek tajemníka ruské Rady bezpečnosti Jevgenij Lukjanov uvedl, že prvky protiraketové obrany, který se rozmísťují v Polsku a Rumunsku, jsou možnou hrozbou pro Rusko.

James Petras: Lesk a bída "nelevicové levice"


James Petras
24. 6. 2015   Střípky ze světa
A jak její natěšený fanklub přichází o iluze
Tradiční levici "střídá ´levice nelevicová´" ("Non-Leftist Left"), všímá si americký profesor James Petras, autor 64 knih vydaných v celkem 29 jazycích. Místo "třídního boje", opřeného o "dělnické třídní vědomí", tahá za nitky "radikalismu střední třídy". "Levice, co není levicová, zradila své voliče hned na startu!"

Chuligáni na Hradě: Policejní provokace? Slet radikálů, nebo demonstrace zdravého rozumu? Vyděšená kavárna. Také se svobodou shromažďování bude brzy amen

Lubomír Vyčítal 
24.6.2015   Protiproud
Tak prý nám v sobotu v Bratislavě řádili fašisti. Tisíce fašistů. Podle organizátorů akce deset tisíc, podle státní televize pět. Protestovali proti bruselským kvótám na přerozdělování uprchlíků a islamizaci Evropy. A tenhle jejich nenávistný sabat navíc přijely podpořit i stovky „extrémistů“ z České republiky.


Jak by vypadala třetí světová válka podle ruského vojenského experta

24. 6. 2015 Hlavné správy

Situácia na Ukrajine je napätá a každým dňom dochádza k eskalácii a vzťahy medzi Ruskom a západným svetom sú stále chladnejšie. Určite sa mnohí obávajú, kam to až zájde. Portál idnes.cz priniesol článok, v ktorom možný katastrofický scenár rozpracovať Michail Chodarenok – ruský vojenský expert, plukovník protivzdušnej obrany vo výslužbe a v súčasnosti šéfredaktor ruského vojenského periodika Vojensko-priemyselný kuriér.

Setkání papež - Putin: Záleží na tom, jak se to podá

Lubomír Man
24. 6. 2015
Zásadu podvodníků a lhářů, že nezáleží na tom, co se stalo, ale jak se to podá, využila v komentářích o setkání papež - Putin naše maistreamová média beze zbytku. Abychom si tento soud potvrdili, všimněme si, co naše média o předmětném setkání řekla či napsala, a srovnejme si to se skutečností. Nejdříve tedy naše média: 

Tyto pasáže BBC vyškrtla z rozhovoru s Janukovyčem

24. 6. 2015  AC24

Bývalý ukrajinský prezident Viktor Janukovyč o sobě dal po dlouhé přestávce znovu znát. Poprvé od té doby, co byl nucen uprchnout z Ukrajiny, souhlasil s interview pro západní média. BBC v angličtině zkrátila Janukovyčova slova o Krymu.

Ukrajinská mozaika posledních dní

Tereza Spencerová
24.6.2015  Literární noviny

Uplynulý týden na Ukrajině přinesl několik nesouvisejících událostí, které nabízejí širší pohled na tamní realitu.

I. Přikryl: NATO a sociální bydlení

Ivan Přikryl
24.6.2015  Vaše věc

Cestujeme po Evropě, již nejsme v úžasu nad vším, co do roku 1989 bylo snad jen snem. Ale pokud se zaměříme na řešení vcelku předvídatelných důsledků transformace společnosti, kdy se jako protiváha úspěšných a spokojených občanů vymezuje skupina lidí na okraji společnosti, těch, kteří nenalezli cestu k důstojnému životu ve vzdělání, iniciativě, práci a důstojném bydlení, jako bychom byli opravdu slepí a hluší. A také nemáme řešení pro občany, kteří jsou s ohledem na svůj věk odkázáni jen na důchod ve stáří, a ten je v nepoměru k výdajům na živobytí, bydlení především.

Maďarsko staví na hranicích se Srbskem plot


24.6.2015  zdroj

Maďarský ministr zahraničí Peter Szijártó dnes řekl, že vláda v Budapešti se rozhodla postavit na hranici se Srbskem dočasný plot, aby se co nejdřív zastavil příchod přistěhovalců.

Politická cenzura: YouTube zrušil kanál Gazmanova za vlastenecký klip

24. 6. 2015   zdroj a video na Rutube
Správě video hostingu se nelíbí vlastenecká píseň Gazmanova o Rusku. Oficiální kanál ruského zpěváka Olega Gazmanova na YouTube byl zcela zablokován poté, co byl na něm umístěn klip "Vpřed, Rusko!". Gazmanov to sám oznámil 23.června na své internetové stránce.

Francouzský prezident zuří: Američané špiclovali Hollanda, Sarkozyho a Chiraca


24.6.2015  zdroj

Americká Národní bezpečnostní agentura (NSA) vedla špionáž proti třem francouzským prezidentům včetně Françoise Hollanda a to jen pár dní poté, co nastoupil do úřadu v roce 2012. Vyplývá to z dokumentu, který byl dnes v noci zveřejněn na sajtu WikiLeaks.

Od krachu socialismu ke krachům kapitalismu!


Luděk Prokop
24. 6. 2015
(Kratičké shrnutí faktů - cesta od kapitalismu přes socialismus, zpátky ke kapitalismu a ke konci civilizace.) Někteří tupohlavci papouškují jako důkaz jedinečné „přednosti“ skvělého kapitalismu, stále kolem dokola: "Socík krachnul!"