Reklama

sobota 4. července 2015

Rusko bude korigovat strategii národní bezpečnosti
4. 7. 2015    zdroj
Na zasedání Rady bezpečnosti ruský prezident Vladimír Putin prohlásil, že země je vystavována tlaku, protože "neobchoduje se svou suverenitou." Jak prezident poznamenal, počítat se změnou nepřátelského kurzu Západu nemá smysl, avšak protiruské sankce nepřinesly očekávané výsledky, uvádí TASS.


Nejvyšší rada dorazila bankovní systém Ukrajiny


4. 7. 2015   zdroj
Na Ukrajině je další mohutný skandál, spojený s tím, že Nejvyšší rada přijala zákon o restrukturalizaci úvěrů v cizí měně, podle něhož musí být dlužníkům přepočítány platby v hřivnách podle směnného kurzu Národní banky v době podpisu smlouvy, informuje korespondent IA Regnum.


Ukrajinská rozvědka „objevila“ v různých zemích 100 cvičných táborů ruské armády ... :-D))

Andrej Stěnin
4.7.2015  Sputnik/

V polovině června předložila ukrajinská rozvědka administrativě prezidenta USA referát, v němž jmenovala 5 vysoce postavených ruských důstojníků, kteří velí jednotkám své pravidelné armády na východní Ukrajině a domobrancům.

Ekonom senzačně tvrdí: Trojka plánuje zmanipulování řeckého referenda

Paul Joseph Watson 
4. 7. 2015  Prison Planet 

S tím, jak se Řekové připravují v kritickém nedělním referendu rozhodnout o tom, zda od EU a MMF přijmou vykoupení, tak ekonom Martin Armstron senzačně tvrdí, že Trojka plánuje to hlasování zmanipulovat. Armstron citoval řeckého ministra financí Yanise Varoufakise, který obvinil EU, že to ona Řecko donutila zavřít banky, a to „z jediného důvodu kvůli vydírání“, a aby z nich vymáčkla hlasování pro ‚ANO‘, tj. pro to trvale neudržitelné řešení, které pro Evropu bude zlé.“

Il Giornale: US Air Force není připraveno na střet s ruskou obranou

Il Giornale: US Air Force není připraveno na střet s ruskou obranou

4.7.2015 zdroj

V posledních letech se Washington zaměřil na operace v Iráku, Afghánistánu a Sýrie, kde se americké vzdušné síly nesetkaly prakticky s žádným odporem. Ale s Ruskem a Čínou by to bylo jiné!

Bašta: Proč došlo až na symbolické šibenice?4.7.2015   První zprávy

Česká společnost začíná být rozdělená velmi nebezpečným způsobem, který může v blízké budoucnosti ohrozit její další fungování, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta..


Rusofrénia: západným politikom a médiám stanovili diagnózuKirill Světickij
4.7.2015  Live News
 

Politický psychológ a systematický terapeut Kiril Svetlickij píše o psychiatrickej diagnóze stanovenej Západu.

Írsky spisovateľ Brian McDonald s prekvapením pre seba zistil, aké je miesto absolútnej syntézy súčasnej politiky a psychiatrie. Potom ako žil nejaký čas v Rusku sa vrátil do Európy a zažil šok. Ukázalo sa, že nielen Európa, ale aj celý politický mainstream Veľkého Západu je postihnutý neduhom, ktorý Brian označil ako „rusofrénia“ (Russophrenia).

Třikrát Debatní klub: Imigrace do Evropy

- kolektif -
4.7.2015  E-republika

Když byl svého času plukovník Muammar Kaddáfí pod sílícím vojenským tlakem Západu, prohlásil, že pokud padne a s ním jeho režim, kterým vládl v Lybii, zaplaví Evropu Afričané. Plukovník padl a nám nezbývá než konstatovat, že se jeho slova naplňují.

pátek 3. července 2015

Řecké referendum: svoboda nebo otroctví?

Paul Craig Roberts
3. 7. 2015   zdroj
Knihy historiků nás poučily, že demokracie vznikla v Řecku. Samozřejmě, historikové se mohli i mýlit, ale takovýto názor dnes mezi lidmi na Západě převládá. To, čeho jsme svědky dnes, na startu července 2015, je poznání, že z celého západního světa je to už jen jediná řecká vláda, která bere demokracii ještě na milost. 

Americký velvyslanec vyhlásil Oděsu za americkou laboratoř


3. 7. 2015    zdroj
Americký velvyslanec na Ukrajině Jeffrey Payette vyhlásil Oděsu za americkou laboratoř pod vedením Michaila Saakašviliho. Uvedla to tisková služba velvyslanectví.

V ukrajinské televizi začíná otevřená agitace za Porošenkovu diktaturu

3. 7. 2015    zdroj
Ukrajina potřebuje silnou prezidentskou moc a odstranění postu předsedy vlády. Ve vysílání televizního kanálu "Sociální země" to prohlásil poslanec Nejvyšší rady za "Blok Petra Porošenka" Sergej Kaplin.

Americký portál zveřejnil „baltský scénář“ války mezi Ruskem a NATO


3.7.2015  zdroj

Kdy uvažují politologové a pozorovatelé západní médií o pravděpodobnosti války mezi USA a Ruskem, jde nejčastěji o Pobaltí, píše americký portál Vox.

Lež i pravda za pojmem Srebrenica


Rajko Doleček
3.7.2015
V tomto měsíci vzpomeneme 20. výročí událostí obecně nazývaných Šrebrenica'. Dodnes nejsou  česká mainstreamová média schopna přiznat, že celá aféra okolo dobití tohoto východobosenského města byl interpretována masmédii a vládami členských států NATO v rámci válečné protijugoslávské a především protisrbské propagandy. Horší je, že to není schopen přiznat ani dnešní samozvaný gang redaktorů ve veřejnoprávní České televizi. Nedávno doc. R. Valenčík po návštěvě Bosny a Kosova na svém blogu vznesl požadavek rehabilitace Srbů, kterým natoidní propaganda nasadila psí hlavu jako viníkům válečné vřavy při rozpadu Jugoslávie.

Američané blokují dodávky zbraní Kurdům

3. 7. 2015   Vaševěc
Britský deník The Daily Telegraph uvedl, že USA blokují dodávky zbraní Kurdům. „Řada evropských zemí nakoupila zbraně za miliony k vyzbrojení Kurdů, ale američtí velitelé, kteří dohlížejí na operace proti Islámskému státu (IS), blokují jejich dopravu.“

Italský premiér: ti, kteří považují Rusko za nepřítele, tuto zemi neznají


3. 6. 2015    zdroj a původní zdroj
Italský premiér Matteo Renzi během svého projevu v Berlíně prohlásil, že uvažovat o Rusku jako protiváze Evropě je "politická chyba" a "historická lež".

Pokud opravdu chceme bojovat s islámskými radikály, je třeba si brát příklad z Ruska a ne z té komedie co předvádějí USA!

Ladislav Kašuka
3. 7. 2015   blog idnes
Ano, je to tak, Rusko je zemí, která dokáže prosadit své zákony a ubránit svou kulturu proti jakýmkoli extremistům a vražedným radikálům, ať již pocházejí přímo z Ruské federace, nebo se jedná o někoho ze zahraničí 

Rozvědka DLR objevila soustředění ukrajinské techniky na území kontrolovaném Kyjevem

3. 7. 2015   Sputník
Rozvědka Doněcké lidové republiky (DLR) objevila na území kontrolovaném Kyjevem, kolonu sestávající z 60 kusů techniky ukrajinských ozbrojených sil, prohlásil mluvčí ministerstva obrany Doněcké lidové republiky Eduard Basurin.

Keller: Když jsou ve hře peníze bank, jde se i přes mrtvoly

3. 7. 2015  První zprávy
Rozhovor
Nutno mít stále na paměti, že půjčené miliardy Řecku pouze Řeckem protečou a skončí na kontech německých, francouzských, ale také italských a španělských bank, říká Jan Keller.

George Friedman: Řecko a z čeho má vítr Německo


George Friedman
3. 7. 2015  Střípky ze světa
„Mainstream“ čte z pysku těm, kdo si na Řecku namastili kapsy. Za trest, že má té loupeže po krk, mu prorokuje peklo na Zemi. Tak děravý bubák je k smíchu i Georgi Friedmanovi. Je to šéf STRATFOR („nevládní CIA“, jak se jí říká v branži).Řecko – píše v poslední z týdenních analýz – je totiž „přehradní hrází Německa“. „Co leží za ní, mu známo není. Riskovat její protržení si nemůže dovolit.“

Dolar klesl po zveřejnění statistických čísel z trhu práce


dolary3.7.2015 Vaše věc
Ceny amerických vládních cenných papírů rostly a dolar ztratil ve vztahu k euru po zveřejnění některých statistických dat z trhu práce. Trhy akcií na obou stranách Atlantiku tvrdě bojovaly s poklesem svých indexů před pátečním americkým státním svátkem a nedělním řeckým referendem.

Řecko, mail vlkovi a jak to vlastně s Řeckem bylo I. Aneb jak to bylo se vznikem eura?


- vlk -
3.7.2015 Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Když jsem psal minulou neděli článek o Tsirpasovi, Řecku a pozadí téhle krize
Tsiprasova lekce z velké politiky - STALE DOPLŇOVANO! netušil jsem jaká bude odezva ani to, že nezávisle na mně, v podstatě shodné mínění vysloví nositelé Nobelovy ceny za ekonomii

Stručný přehled hlavních informací Speciální Monitorovací Mise OBSE (SMM) na Ukrajině dle zpráv zveřejněných do 30. června 2015

vybral, sestavila přeložil Mireček
3.7.2015 Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/


Pozorovací mise Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (SMM OBSE) zaznamenává situaci na východě Ukrajiny.


V západní Evropě potraviny. Ve východní odpad ve stejných obalechKatarína Hanzlíková
3.7.2015  Hlavní správy

Na potravinářské fakultě Vysoké školy chemicko technologické v Praze provedli rozbor potravin, vyráběných velkými koncerny a prodávaných pod toutéž značkou a v témže balení u nás a v Německu. Výsledek je šokující, i když jsme to již dlouho tušili.

Bankrot vyhlašuje i americké Portoriko


Tereza Spencerová
3.7.2015  Literární noviny


Portoriko je nejspíš jen vrcholkem ledovce blížící se dluhové krize na západní polokouli, stejně jako je Řecko vrcholkem ledovce dluhové krize v Evropě.

Indonésie omezila platby v amerických dolarech

- redakce - 
3.7.2015 E-republika

V Indonésii od 01.7.2015 oficiálně vstoupil v platnost zákaz používání amerického dolaru nebo jiných cizích měn ve finančních transakcích na území státu. Vyjímky mají jen mezinárodní společnosti, ty mohou nadále platit své zahraniční zaměstnance v dolarech.

čtvrtek 2. července 2015

První tábor lidu – demonstrace proti imigraci – Nenávist není řešení

Vladimíra Levá Vítová
2. 6. 2015
První tábor lidu a demonstraci proti imigraci zorganizovala 1.7.2015 v Praze, na Václavském náměstí, Národní demokracie, spolu s dalšími politickými subjekty, sdruženými v Národním kongresu. V podstatě se jednalo o nastartování série protestních akcí proti politice Bruselu, o snahu sjednotit opoziční politickou scénu a donutit vládu, aby přehodnotila svoji politiku ignorace veřejného mínění a začala konečně hájit zájmy České republiky. 

Zakáže Vám EP fotografovat na ulici? Ne!

- redakce -
2.7.2015  e-republika

Výbor pro právní záležitosti se nyní vyslovil pro svobodu užití fotografií, videí či jiných zobrazení budov či např. soch umístěných ve veřejném prostoru pouze pro nekomerční užití.

Proč máme uprchlíky: odtajněné maily Hillary Clintonové

- red -
2.7.2015 zdroj

Úklidová četa českých humanistů má další problém. Proč jsou tady uprchlíci? Panu politologovi Pehemu dodáváme odpověď, aby věděl.

V Nemecku odštartovali petíciu proti konfrontácii s Ruskom ...

2.7. 2015   Czechfreepress
Vlna petícií dorazila aj do Nemecka. Tu odštartovali petíciu proti konfrontácii s Ruskom, dodávkam ťažkej vojenskej techniky na Ukrajinu a zvyšovaniu počtu amerických vojsk v Európe. Žiadajú, aby Angela Merkelová sadla si s Rusmi za rokovací stôl.

Zacharčenko: Kyjev de facto vystoupil z minského mírového procesu, musíme jednat sami


2. 6. 2015   zdroj
"Kyjevský režim de facto vystoupil z minského mírového procesu." Toto prohlášení učinil Alexander Zacharčenko, hlava DLR, když komentoval včerejší prohlášení prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka o tom, že nová ukrajinská ústava nepředpokládá zvláštní status pro Donbas.

Jak německé a francouzské banky dovedly Řecko ke krachu

Pratap Chatterjee
2.7.2015  zdroj
 

Řecko v noci na středu vyhlásilo technický bankrot a nedělní referendum by mělo rozhodnout, zda Athény do budoucna přijmou pokračující drastické škrty, které jim vnucuje Velká Trojka, tedy MMF, Evropská centrální banka a Evropská komise.

Kobercové bombardování historie

Nick Alexandrov
2. 7. 2015   Zvědavec
J. E. Curtis, kustod sbírek Středního východu Britského muzea, byl v Iráku na pochmurné cestě. Ozbrojení okupanti obsadili starodávné město – „což se rovnalo zřízení vojenského tábora u velké pyramidy v Egyptě nebo u Stonehenge v Británii“ – napsal. Toto místo bylo „nenapravitelně kontaminováno“, dodal „utrpělo trvalé poškození, které přetrvá navždy“.

Evropský lid americkým lžím nevěří, ISIS je oddíl americké armády použitý ve válce proti Evropě

Marek Veselý
2. 7. 2015   Svobodné noviny
Američané, s pomocí jejich výzvědných agentur zjistili, že v Evropě jim jejich lži neprochází tak snadno jako u nich v Americe. Zjistili, jak silná je tu nenávist veřejnosti vůči EU a byrokracii Bruselu.
Vzpomeňme, že na začátku roku 2015 chtěli Američané jít do války společně s EU proti Rusku. Ovšem silná duchapřítomnost spousty Evropanů a jejich iniciativ tomu zabránila.

Bestie mrzačící nejen Řecko

Martin Kunštek
2. 7. 2015
Podle oficiální historiografie vzniklo Evropské společenství uhlí a oceli – dnes Evropská unie – jako projekt k udržení míru v Evropě. Jako projekt v němž zbraně měly být nahrazeny jednáním a hledáním kompromisu. Prvotním nástrojem byla regulace z vojenského hlediska citlivých oblastí hospodářství. Cestou mělo být vyloučení závodů ve zbrojení. Cílem zabránění válce. Časem se projekt zvrhl v nástroj k likvidaci politiky jako takové. A nakonec Evropu táhne do války. Je na čase s ním skoncovat.

Ach ta xenofobie!

Ivan David
1. 7. 2015
Někteří lidé jsou velmi chytří a vynalézají to, co přírodní výběr zavrhl. Není to první recidiva ideologické "originality". Xenofobie (ze starořečtiny) je "obava z cízího". Je nám vnucováno, že sám pojem zaslouží negativní konotaci. V "moderním" originálním pojetí je obava z cizího zavrženíhodná. Měli bychom se stydět. Jenže, kdo nerozeznává příznivé od nepříznivého, těžko přežije. Nemyslící živá hmota si v přírodním výběru prosadila předběžnou opatrnost a cizí zavrhuje. Nástrojem zavrhování je třeba imunita- rozpoznává cizí, aby umožnila jeho zničení. Občas se to nehodí. Nedovolí přihojení tkáně nepříbuzného dárce.

Gazmanov odblokován - Rossia vpřed! - tip kulturního referenta

2. 7. 2015, Petr Ďoubalík - Vpřed, Rossia!, píseň Olega Gazmanova, video - text - překlad - procvičení ruštiny


Před týdnem (24. 6. 2015) jsme psali o zablokovaném účtu na YouTube Olega Gazmanova. Údajným důvodem bylo prověřování autorských práv, zdá se ale, že někomu nebyla po chuti vlastenecká písnička "Vpřed, Rossia!" Videoklip byl proto umístěn na jiných místech, ale nyní už byl odblokován i na samotném YouTube. Možná cenzorům docvaklo, že "zakázané ovoce chutná nejlépe". Lepší reklamu si Oleg nemohl přát.

středa 1. července 2015

Exministr Bašta: To nejsou uprchlíci, ale rekruti za mobilizace, mladí muži. Kdo jim platí cestu? Přijdou, zaberou celé čtvrtě, zavedou své právo... A to je začátek

- rozhovor -
1. 7. 2015  zdroj

Úplatky, nekontrolované toky peněz a teroristické buňky i v České republice? Velmi vážná slova pronáší někdejší velvyslanec v Rusku i na Ukrajině a bývalý ministr zodpovědný za tajné služby Jaroslav Bašta. 


Vojska NATO vstupují oficiálně na východní bojiště...„Bezletová zóna“ nad Donbasem

Václav Danda
1. 7. 2015   Protiproud
Autor přibližuje poslední vývoj na Ukrajině, která neprávem či spíše záměrně mizí z pozornosti hlavních médií, přestože konflikt, který se zdá latentní, může kdykoliv vybuchnout opět naplno - a nejen na východě země...

Vědí, co si vydupat, a když, tak křičí o rasismu. Žení a vdávají se spolu, jako by si kontrolovali čistotu rasy. Obrovská podpora džihádistů. Uznávaný docent o islámských přistěhovalcích

- rozhovor -
1.7.2015 ParlamentníListy

Imigranti z Afriky přicházející do sociálně štědré Francie mají perfektně nastudováno, na co mají nárok, a dokážou si to velice rychle vydupat, jinak okamžitě křičí, že to je znevýhodňování a rasismus, když to hned nedostanou. 


Pravda je zločin proti státu

Paul Craig Roberts
1. 7. 2015    zdroj
Takto uvádí na svém serveru svou stať někdejší ministr Reaganovy vlády ve funkci ministra financí P.C. Roberts a píše dále: Celý západní svět spočívá na lžích a cokoliv jiného zde prostě chybí. Jsou zde jen lži a zase lži. Což je pohled, který činí z pravdy nepřítele. Nepřítele je třeba potlačit, takže pravda musí být potlačena.

Obviněný z vraždy Němcova řekl, proč politika "odstranil"

1. 7. 2015    zdroj
Anzor Gubašev řekl vyšetřovatelům, za co "odstranil" politika Borise Němcova, informuje "Kommersant". Doznávající výpovědi byly uskutečněny 18. března ve vazbě "Lefortovo" za přítomnosti právníka Arkadije Ostapčuka, ale podrobnosti nebyly známy až do dneška. Během výpovědi obviněný oznámil, že spáchal vraždu na základě protiruských a protimuslimských názorů Němcova. Mezitím nový advokát Gubaševa nazval jeho výpovědi emocionálními a zmatenými. Obhájce již podal žádost o opětovné vyslechnutí svého klienta.

Německo nedá peníze Alexisi Tsiprasovi

1. 7. 2015     zdroj
Řecko nedostane ani cent z evropských fondů tak dlouho, dokud jsou v zemi u moci premiér Alexis Tsipras a ministr financí Janis Varufakis. Oznámil to The Times vysoce postavený německý politik pod podmínkou zachování anonymity. Podle něj brání možnému přidělení podpory vedení Německa, pro které jsou tyto postavy neakceptovatelné.

Na Ukrajině zuří boje bez zájmu evropských médií - Ernestova týdenní ukrajinská svodka


vybral. sestavil a přeložil Ernest
1.7.2015  Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Ukrajina 23.6.2015 až 29.6.2015 – události z východní Ukrajiny podle stránky vk.com/strelkov_info , u dalších jsou uvedeny zdroje v textu.

Bruselská a Sobotkova imigrantská „bouda“ na voliče …

Ladislav Kašuka
1. 7. 2015   blog idnes
Zatímco nám islamisté vesele vraždí lidi v Tunisu, Kuvajtu, ve Francii a bůhvíkde všude možně ve světě, pan premiér Sobotka nám hrdě oznamuje, že Evropa odmítla povinné kvóty pro převážně islámské arabské a africké imigranty! Některým lidem se možná chce zvolat halelůja a poplácat pana Sobotku po zádech, jenže ona je to celé jen velká bouda pro poslední dobou již hodně naštvané občany naší země a celé EU!

Seminář o Srebrenici se z organizačních důvodů překládá na 26. a 27. září


Ringo Čech jako obvykle - stručně a výstižně

1. 7. 2015    Parlamentní listy
Co jste si pomyslel, když byl na nedávném sjezdu ANO Andrej Babiš znovuzvolen do funkce předsedy sto procenty hlasů?
Nesledoval jsem to. Nicméně to vidím jako poučení pro lídry ostatních stran, kde chybí stranická kázeň. Když se stranou nesouhlasím, tak z ní vystoupím a je to. Tak to udělal Winston Churchill. Čestně vystoupil z konzervativní strany.

Obyvatelstvo Donbasu a Krymu čekají koncentráky a ztráta práv!

1. 7. 2015       První zprávy
Politolog Sergej Dacjuk, který má blízko ke kyjevské moci, vyjádřil požadavky, za něž Ukrajina bude souhlasit s vrácením Krymu a Donbasu. Nejen Rusům se přitom zatmí před očima. Podle autora, obyvatelé těchto oblastí ztratí práva a projdou tuhou ukrainizací. Všechny vztahy (vzbouřených) republik s Ruskem budou rozbity, a „neloajální" se mají poslat do „filtračních táborů“, kde budou souzeni. I poměrně okoralí demokraté musí ztuhnout při plánech, které tak pěkně politolog vylíčil na portálu hvylya.net.

National Interest: v případě války ruské S-400 ihned ochromí hlavní síly NATO

1. 7. 2015   Sputník
Rusko posílá zdokonalené protiletadlové raketové komplexy S-400 Triumf k hranicím NATO, a toho by se měly Spojené státy obávat, píše pozorovatel časopisu National Interest.„S-400 je nejpokrokovějším systémem protiraketové obrany, a jejich rozmístění podél hranice s NATO může zpochybnit schopnost aliance dominovat v případě konfliktu s Ruskem", praví se v článku.

Atény mají plán B, pokud EU odmítne financovat Řecko.

1. 7. 2015   Svobodné noviny
Atény mají „plán B“, v případě, že EU nebude pokračovat ve své finanční pomoci Řecku, uvedl řecký ministr energetiky Panagiotis Lafazanis v rozhovoru pro televizní kanál Rossia 24. „Myslím si, že v referendu řekou Řekové své „ne“, aby zastavili vydírání Evropy, které se nyní k Řecku uplatňuje. Poté se znovu otevřou banky a vše bude v naprostém pořádku. Pokud se naši občané jasně vysloví pro definitivní „ne“ tomuto vydírání, a Evropa nezmění svůj postoj a neobnoví financování, máme „plán B“. Nedostatek financí z EU není konec. Existují i jiné zdroje,“ prohlásil Lafazanis.

Trh je nemilosrdné prostředí, kde lidé často trpí. S tím je těžké se smířit, když vám za to nabídnou jen příležitost uspokojit vaše vrtochy...

Slavoj Žižek
1. 7. 2015   A2larm
Čeká nás v tomto století nová éra autoritářského kapitalismu?
Jakým osobnostem budeme v následujícím století stavět pomníky? Možná k nim bude patřit Li Kuang-jao. Bude se na něj vzpomínat nejen jako na premiéra Singapuru, ale také jako na tvůrce autoritářského kapitalismu – ideologie, která by mohla ovlivňovat nadcházející století stejným způsobem, jako kapitalismus ovlivňoval to předchozí.

Pravé libreto nátlaku na Řecko očima laureáta Nobelovy cenyJoseph E. Stiglitz
1.7. 2015   Střípky ze světa  
 Cílem dluhové pasti je parte demokracie...
Na téma, k čemu jim řecký dluh je, už kápli božskou i lídři Evropské unie. Píše Joseph Stiglitz, laureát Nobelovy ceny a hlavní ekonom Světové banky ve výslužbě. „Libě ta odpověď nezní: víc, než o penězích a ekonomice, to totiž je o moci a demokracii.“