Reklama

sobota 11. července 2015

Řecká kapitulace a viklající se kameny v jižní hradbě NATO. Dejte Řekům co chtějí, jen aby se nespojili s Ruskem! Po ztrátě Krymu vzaly za své plány USA na ovládnutí Středomoří. A teď by ještě Řecko? Vyloučeno!


Lubomír Vylíčil
11. 7. 2015  Protiproud

Lubomír Vylíčil před nedělním summitem EU uvažuje nad kapitulací Řecka (kterou předchozí komentáře Protiproudu ostatně předpokládaly) a hledá motivyTsiprasova hození ručníku do ringu v geostrategických zájmech zámořského protektora.

Robert Parry: Majdan, džihád a „barbaři před branami“


Robert Parry
11. 7. 2015   blog idnes
Kyjev už importuje i islamistický teror
„New York Times se nad islamistickými militanty, bojujícími na východní Ukrajině po boku ultrapravicových a neonacistických praporů, nadrženě tetelí. Je-li řeč o vražděni ´Rusáků´, takový mix extremistického násilí, aby nestál za oslavné tirády, zřejmě neexistuje.“Píše to Robert Parry. Po darebáckých holportech jde už od 80. let. Tehdy například po tajnůstkářském narkobyznysu, z nějž americké služby financovaly zbraně pro contras. Vraždily v sandinovské Nikaragui. Parryho články o Irangate tiskly i Associated Press a Newsweek.

Jsou bosenští muslimové opravdu obětí údajné srbské „genocidy“, nebo sprostí vrazi, kteří vlastně dostali jen to, co si zasloužili?!

Ladislav Kašuka
11. 7. 1215   blog idnes
Ne, že bych čekal od západních novinářů a politiků nějakou velkou objektivitu, ale to, co západní země v současnosti předvádí v souvislosti s hromadnou popravou muslimských bojovníků v bosenské Srebrenici je už opravdu příliš!

Pentagon: Pokud neovládneme celý svět, nebude Amerika zabezpečena

11. 7. 2015   zdroj
Tak otitulkoval svůj článek o červnové zprávě Pentagonu někdejší náměstek ministra financí v Reaganově vládě P.C. Roberts a pokračuje: Ve svém poselství nazvaném Národní vojenská strategie USA pro rok 2015 oznamuje Pentagon odklon pozornosti od teroristů ke „státním subjektům“, které se staví proti „mezinárodním normám“.

Srebrenica – vylhaná kauza


Václav Dvořák
11.7.2015

Jako každý rok, i letos nás česká média, včetně těch co předstírají, že jsou veřejnoprávní, zahrnou spoustou opsaných lží o Srebrenici. Bezmyšlenkovitě je papouškují po CNN, FoxNews, Bloombergu, AFP, BBC a dalších ´seriozních´ agenturách a stanicích.

Jan Keller: Pokud se Evropa nevymaní z područí korporací, nepřežije krizi

Stanislav Blaha 
11.7.2015 E-republika

Rozhovor s europoslancem Janem Kellerem o TTIP, Řecku a dalším osudu EU.


Vitalij Zacharčenko - VYHLÁSENIE BÝVALÉHO MINISTRA MVV UKRAJINY O VYSTÚPENÍ ZO SÚDNYCH PROCESOV – Budem hájiť svoje dobré meno a svoje zákonné práva vo všetkých medzinárodných právnych inštitúciách.


10.7.2015  chelemdik.sk

Už pre nikoho nie je tajomstvom, že súčasná ukrajinská vláda vo veľkom využíva právne možnosti len aby sa vysporiadala so svojimi politickými oponentmi. Už viac ako 1,5 roka takzvaná „nová ukrajinská vláda“ v zastúpení Generálnou prokuratúrou ma nepodložene obviňuje z dopustenia sa ťažkých a obzvlášť ťažkých zločinov.

pátek 10. července 2015

Lyndon LaRouche: Řecko nemusí nic, loupež nezakládá legitimní dluh

Kateřina Amiourová
10.7.2015  Vaše věc


Je to klasický podvod, v roce 2009 řecký dluh činil 180 miliard euro. V tomto okamžiku byly Řecku "poskytnuty" dva gigantické "baillouty". Jeden v roce 2010, druhý v roce 2012, dohromady to obnášelo 246 miliard eur. Více než 90% této !"pomoci"! skončilo v pokladnách Deutsche Bank, HSBC, JP Morgan Chase a hedgeových fondů.

Kontrarevoluce na Ukrajině: Proč jsou "dobrovolnické prapory" odsouzeny k zániku


Andrej Vadžra
10. 7. 2015     zdroj
Ukrajina se podobá dortu z listového těsta, na němž je "třešničkou" velvyslanectví USA. Přičemž stojí za zmínku, že DLR a LLR již nejsou součástí uvedeného "dortu", ale odříznutým dílkem. Proto se v tomto případě nejedná o Donbas, ale o ty "vrstvy", které jsou pod jurisdikcí Kyjeva, ale představují něco separovaného v celkovém prostoru ukrajinské státnosti. Především jde o "separatistický" jihovýchod, kde jsou ukrajinské ozbrojené síly v pozici podobné pozici německého okupačního režimu v letech 1941-1943.

Největším nepřítelem USA nejsou Rusové, nebo Číňani, ale jejich vlastní američtí politici!

Ladislav Kašuka
10. 7. 2015   blog idnes
Poslední dobou se jako houby po dešti množí zprávy typu, že ten, nebo onen americký politik, případně vysoce postavený vojenský hodnostář prohlásil, že Rusko, nebo Čína v něčem ohrožují USA!Přitom nejčastějším důvodem těchto hysterických prohlášení není to, že by snad opravdu někdo z lidí, kteří je vypouští z úst, věřil, že Rusové, nebo Číňani vojensky napadnou jejich zemi!
Opravdovým důvodem těchto prohlášení je panická hrůza z toho, že by USA v něčem mohli ztratit své prvenství! 

“Muslimové celého světa, bezprávní této země, povstaňte! Vybojujte drápy a zuby své právo, nebojte se řevu velmocí!"

Břetislav Olšer
10. 7. 2015   blog idnes
V úterý 7. července 2015 uctili obyvatelé Londýna v pietní minutě ticha výročí tragédii, jež nemá v novodobé historii V. Británie obdoby; v 11,30 si připomněli atentáty Al-Káidy v londýnském metru a v autobuse. Zahynulo 52 lidí...

Gaza rok poté... „Lidskoprávní“ organizace Člověk v tísni zločiny v Gaze dlouhodobě ignoruje

Daniel Veselý
10. 7. 2015    Altpress
Před rokem, konkrétně 7. července, zahájily izraelské obranné síly (IDF) v Pásmu Gazy masivní vojenskou operaci Protective Edge, která trvala 50 dnů. Během ní bylo usmrceno 2251 Palestinců, z nichž 1462 osob byli civilisté, včetně 299 žen a 551 dětí. Počet zraněných Palestinců dosáhl čísla 11 231, z toho 3436 dětí, z nichž 10 procent trpí trvalými zdravotními následky. Dalších 1500 dětí v průběhu útoků osiřelo. Ztráty na izraelské straně jsou nepoměrně menší: 73 Izraelců bylo usmrceno, z čehož bylo 67 vojáků, a 1600 osob bylo zraněno.

Thomas Piketty, Jeffrey Sachs et al. : Světoví ekonomové apelují na Berlín

10. 7. 2015   Střípky ze světa
Otevřený dopis Angele Merkelové
„Nekonečné škrty, vnucované řeckému lidu z Evropy, jednoduše nefungují,“ píší v otevřeném dopise Angele Merkelové jak Thomas Piketty, autor kultovního Kapitálu v 21. století, tak Jeffrey Sachs, v 90. letech jeden z krasoduchů „šokové terapie“.

Američané vyzkoušeli novou atomovou bombu, jako vzkaz Moskvě Stíhačka F-15E vypustila bombu10.7.2015   První zprávy
Spojené státy provedly test dvanácté modifikace atomové bomby B61, uvedla na svých webových stránkách Národní správa pro jadernou bezpečnost USA.Stíhačka F-15E vypustila bombu na testovacím území Tonopah v Nevadě. Test byl označen za úspěch, odborníci obdrželi telemetrie, sledování dat a videa.

Roberts: Vystoupí-li Řecko z EU, může Tsipras přijít i o život

10.7.2015   První zprávy

Řecká dluhová krize končí. Od samého začátku šlo o sehrané představení, v jehož pozadí byly zájmy finanční a zájmy EU. Jakmile však tyto zájmy přeťaly trasu zájmů Washingtonu, nakázal Washington svým evropským vazalům, aby krizi ukončili. K odchodu Řecka z EU proto nedojde.

NSA se stala zdivočelým slonem

Wayne Madsen
10.7.2015  Zvědavec

Národní bezpečnostní agentura (NSA), která se sama označila za agenturu, shromažďující a analyzující pouze zahraniční signálovou rozvědku a snažící se chránit americké komunikace a počítačové sítě před šmírováním, zahájila misi, která ji přivedla na území nezákonnosti a darebných operací.

Dluhy Řecka, panika v Číně, dohody s Íránem, summit BRICS. A optimismus Goldman Sachs: „Není to ještě bublina“

Pozorovatelka
10.7.2015 AEnews

Dluhy Řecka, panika v Číně, dohody s Íránem, summit BRICS. A optimismus Goldman Sachs: „Není to ještě bublina“

Na úvod budu citovat:

čtvrtek 9. července 2015

Valentin Katasonov: Řecko jako časovaná mina

9.7. 2015   Střípky ze světa

Kdo a jak vytěží ze sterility evropské „elity“

Výsledky řeckého referenda uvítala i argentinská prezidentka Kristina Kirchnerová. Na tak „nevídanou formu obrany proti diktátu mezinárodních věřitelů“ si však netroufla ani ona, glosuje víkendové zemětřesení profesor Valentin Katasonov.

Jeníček a Mařenka – verze dnešní doby

Luděk Ševčík
9. 7. 2015
V naší osadě totiž byla kdysi postavena ubytovna pro sezonní zemědělské pracovníky. Dlouhá léta chátrala. Teď přišla doba jejího využití. Byznysmanům s chudobou neunikla možnost kšeftu. Ubytovna teď skýtá měsíčně více než statisícový zisk od státu za minimální námahu a to, že v lokalitě není práce, zajistí, že se „klienti“ rychle nerozutečou. 

P.S. Roberts: Pochybuji, že Řecko odejde z EU


9. 7. 2015     zdroj
Řecká dluhová krize končí. Od samého začátku šlo o sehrané představení, v jehož pozadí byly zájmy finanční a zájmy EU. Jakmile však tyto zájmy přeťaly trasu washingtonských zájmů , nakázal Washington svým evropským vazalům, aby krizi ukončili. K odchodu Řecka z EU proto nedojde.

Jiří Baťa: Je třeba zabít Langšádlovou ... jako Sekala!
Jiří Baťa
9.7.2015 zdroj

O zdravém rozumu a potřebné výši IQ poslankyně Heleny Langštádlové, exponované političky TOP 09, pochybuji již drahnou dobu, píše Jiří Baťa.


Evropský parlament podporuje Mnichovskou dohodu s korporacemiVáclav Umlauf 
9.7.2015 E-republika

EP tuto středu schválil něco jako novou Mnichovskou smlouvu, kterou sám sebe vyřadil z rozhodování o demokratickém směřování Evropy. Smlouva TTIP může nastolit rozpad EU.

Stručný přehled hlavních informací Speciální Monitorovací Mise OBSE (SMM) na Ukrajině dle zpráv zveřejněných do 7. července 2015

vybral, sestavil a přeložil Mireček
9.7.2015 Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/


Pravidelná týdenní svodka čili obšírné hlášení pozorovatelské mise Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, působící na východě Ukrajiny, tak, jak ji přináší Kosa zostra.

Vyplašený Wall Street chce válečnou komisi proti kybernetickým útokům

- red - 
9.7.2015 zdroj

Čínská elita nemá na to, aby kontrolovala zdejší hackery a rozzuřené spekulanty. Ti přišli o velké peníze a ihned odpověděli mohutným kybernetickým útokem na dvě posvátné krávy USA.

Německo, které své dluhy nikdy nesplatilo, není v pozici, kdy může Řecko vydírat, aby své dluhy platilo...

Břetislav Olšer
9. 7. 2015   blog idnes
Proč neplatí? Vždyť SRN je nástupnickým státem hitlerovské Třetí říše, takže by měla platit za škody, které ve světě barbarskou válkou Němci způsobili. Pařížská reparační smlouva podíl na německých reparacích určila a zajistila...Němci jsou povinni plnit své reparační povinnosti též vůči Řecku. 

Lež i pravda za pojmem Srebrenica

Srebrenica rakve zahynulých muslimůRajko Doleček
9.7.2015 Literární noviny

Pojem SREBRENICA je spojen nejenom s pojmem různě udávaného zločinu, ale i s pojmem podvodu až lži. George Pumphrey nazval svůj obsáhlý článek o Srebrenici před 17 lety (Bonn, Německo: Dialogue, Vol. 7, Nr.27-28, str.108-142, podzim-zima 1998) „The Srebrenica Massacre": A Hoax?" (= podfuk, bouda, kanadský žert).

"Pravý sektor" hovoří o represích státní mocí


9. 7. 2015    zdroj
"Pravý sektor" informoval o represích ze strany státní moci Ukrajiny. Organizace je přesvědčena, že v Kyjevě mají strach z jejích aktivistů a pokoušejí se "potlačit vlastenecké hnutí" za pomoci donucovacích orgánů. Prohlášení o tom vydala tisková služba "Pravého sektoru", informuje tisková agentura RIA Novosti.

Kompromis nebude: Minské dohody jsou nesplnitelné


Oleg Carev
9. 7. 2015      zdroj
Ukrajina bude dělat všechno možné, aby se Minské dohody nikdy nestaly realitou. Úplně nedávno DLR a LLR, jak bylo dohodnuto v Minsku, vypsaly na podzim komunální volby.
A jaká přišla z Kyjeva odpověď. V Nejvyšší radě se objevil zákon pod číslem 2258a, který podali poslanci za "Baťkivščinu", "Samopomošč" a "Radikální stranu" a místopředsedkyně parlamentu Oksana Syroid.

Obvinění Ruska ze sponzorování hackerů je nepodložené

9.7.2015   Teplický kurýr
Obvinění Ruska ze sponzorování útoků hackerů na weby amerických státních institucí jsou nepodložená a nemístná, prohlásil tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov, když komentoval prohlášení Hillary Clintonové.

Opakuje se znovu Hitlerův plán s Ukrajinou?

9.9.2015 Outsidermedia

Jsem stále více přesvědčen, že to, co se děje na Ukrajině, je v podstatě další útok Evropy proti Rusku. Proto se také kvůli Krymu zvedl takový pokřik. Dobyvatelům se nepovedlo urvat si ten klenot pro sebe. Tentokrát je však samotný útok vedený rukami nerozumných domorodců, kteří zabíjejí stejné Rusy, jako jsou oni sami, a nechápou, že tak plní tu nejostudnější a nejšpinavější roli. Zabíjejí a umírají pro zájmy Západu.

Ukrajinská svodka – JF a jeho výběr ze světového tisku

vybral, sestavil a přeložil JF
9.7. 2015 Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/

další díl výběru z anglofonních zdrojů. Je toho (přímo o Ukrajině) ještě míň
než posledně. Řecko přebilo všecko!

Noam Chomsky: Útok na Řecko je hanbou. Kurdové navrhují tureckou výpomoc

Mirko Raduševič
9.7.2015  Literární noviny

Ať je to tak nebo jinak, opustí-li Řekové eurozónu nebo přijmou diktát „trojky“, v každém případě bude výsledkem hořká příchuť. Tvrdí ve svém rozhovoru pro dnešní vydání srbského deníku Politika politický aktivista a filosof Noam Chomsky.


Kolaps finančního systému: Tragédie nebo vykoupení?

Radim Lhoták
9.7.2015 Zvědavec

Byl by kolaps západního finančního systému skutečně taková tragédie, jak se nám snaží vládnoucí politické i ekonomické síly namluvit?

Hysterie okolo odchodu Řecka z Evropské měnové unie a následného lavinového efektu má své tragické pozadí. Je ale nutné si položit otázku: Jak pro koho? Kdo při takovém scénáři utrpí těžkou újmu?

Tymošenková prý vyvedla miliardu pod záminkou plateb Gazpromu


9.7.2015  zdroj
 

Bývalý zástupce úřadu ukrajinského generálního prokurátora promluvil o obrovských penězích, které prý zbytečně vpluly na offshore účty bývalé premiérky Julije Tymošenkové v 90. letech.

středa 8. července 2015

Důvod, proč má euro na kahánku

Tyler Durden
8.7.2015 Zvědavec

Analýza MMF o udržitelnosti řeckého dluhu, která se objevila tento týden, způsobila velké pozdvižení. Nyní víme, že analytici Fondu potvrzují to, co Syriza říkala od chvíle, kdy se dostala před 5 měsíci k moci: Řecko potřebuje dluhovou úlevu, velkou, a rychle.

Byly "Ramadánové atentáty" po celém světě v režii USA?

Tony Cartalucci
8.7.2015  E-republika

Teror byl, je a bude. Ale nyní se stal nástrojem globální studené války, stejně jako to bylo v 50. a 60. letech minulého století.
Není těžké se dopátrat, kdo má zdroje i motivaci k tomu, aby zkoordinoval mnohočetné militantní útoky, jež ukončily mnoho životů a vyvolaly hrůzu a vztek v globálním měřítku, jak se to stalo během nedávných "Ramadánových atentátů", ... 


Ufa 2015 a strategie zemí BRICS


- redakce - 
8.7.2015  E-republika

Dnes začalo klíčové zasedání zemí BRICS v ruském městě Ufa, které symbolicky leží již za hranicí Evropy. Podívejme, s čím tam jednotlivé země jedou a proč.Kdo je trapný, nevkusný a bez noblesy? Polonahý prezident Miloš Zeman, nebo smečka bulvárních novinářů píšících o něm?

Břetislav Olšer
8. 7. 2015   blog idnes
Ukázat polonahého Schwarzenberga, řečeného kníže Karel Spáč I., to by byl skandál, co si to ta bulvární pakáž dovoluje? Ale když se prezident Miloš Zeman jde o své dovolené koupat polonahý k Veselskému rybníku, je to fuj nevkus.

Česká televize: „Slušný občan by si s takovou extremistickou cháskou zadat rozhodně neměl!!!“

Vladimíra Vítová
8. 7. 2015   Czechfreepress
„První tábor lidu – demonstrace proti imigraci“
První tábor lidu a demonstraci proti imigraci zorganizovala v Praze, na Václavském náměstí, Národní demokracie, spolu s dalšími politickými subjekty, sdruženými v Národním kongresu. V podstatě se jednalo o nastartování série protestních akcí proti politice Bruselu, o snahu sjednotit opoziční politickou scénu a donutit vládu, aby přehodnotila svoji politiku ignorace veřejného mínění a začala KONEČNĚ hájit zájmy České republiky.

Franzouzský film Zákon trhu na festivalu v Karlových Varech. Člověk redukovaný na zboží,každodennost kapitalismu

Antonín Tesař
8.7. 2015   A2larm
Do Karlových Varů doputoval z festivalu v Cannes francouzský snímek Zákon trhu, který se s pozorovatelskou pečlivostí a až dokumentárním přístupem věnuje každodenním problémům obyčejných lidí. Zákon trhu je příliš tvrdý a krutý, než aby se podle jeho pravidel dalo důstojně existovat. Vnímáme nervozitu lidí lapených v pasti institucí, ponižovaných jejich představiteli a nucených do rozhodnutí, která se jim ani trochu nezamlouvají.

Cunningham: Řecká katastrofa čeká všechny země Západu, včetně USA

8. 7. 2015   Sputník
Katastrofa, která se šíří v Řecku, je úvodem ke scénáři globálních ekonomických otřesů, píše americký novinář Finian Cunningham ve svém sloupku pro Sputnik International.Podle analytikova názoru znepokojuje bruselské byrokraty to, že se řecké nepokoje rozšíří do celé zbývající Evropy: ještě rozsáhlejší mohou být krize v Itálii, Španělsku, Portugalsku a Francii, tedy zemích, jejichž dluhy nejsou menší než dluh Řecka.

Na Donbase proti separatistům bojují islámské prapory


8. 7. 2015   První zprávy
Reportéři New York Times objevili na straně ukrajinských bezpečnostních sil tři islámské prapory s názvy Šejch Mansur, Džochar Dudajev a Krymský, kde mnozí z bojovníků jsou Čečenci..
Čečenci jak uvedli reportérovi NYT přišli na východ Ukrajiny pokračovat v boji proti Rusům. Prapory jsou koordinovány Pravým sektorem.

Skok z okna v pravou chvíli. Qui bono?


Luděk Ševčík
8. 7. 2015
Den 7.7.15 deník Referendum a 8.7.15 deník Právo na titulní straně jako zprávu dne uveřejnili informaci o sebevraždě muže, dlouhodobě ubytovaného na jakési nejmenované ubytovně v Ostravě-Mariánských Horách. Spáchal prý sebevraždu, protože mu nepřišly včas dávky nouze. Deník Referendum přímo obviňuje za jeho smrt tvůrce a schvalovatele novely zákona o hmotné nouzi, Právo tak činí mezi řádky.

Milostivé létoMartin Kunštek
8. 7. 2015
Historie nám dává mnohá poučení. Při studiu starých letopisů můžeme zjistit, že přibližně každé půlstoletí byla buď velká velmi ničivá válka, nebo odpuštění dluhů.
Milostivé léto je pradávný institut odpuštění dluhů. Pevně je zakotven v Bibli – již v její starozákonní části. Konkrétně v části označované jako kniha Leviticus, nebo též třetí kniha Mojžíšova. 


Světová peněžní reforma?František Nevařil
8. 7. 2015
To je ale bombastický titulek! Přitom je ale jako problém míněn vážně. Protože bohužel odpovídá závažnosti úrovně rozvratu stávajícího světového finančně-měnového systému. Snad už všichni vidí, že svět je v krizové situaci pokud jde o vývoj a řízení ekonomiky i politiky. Na jedné straně se topí ve spoustě věcně ničím nepodloženého nadbytku papírových peněz (krytého jen armádou USA), na druhé straně jsou všichni (lidi, státy) bez peněz, všichni hrozebně předluženi až na půdu. Hledají se tedy rady co udělat(?). Přitom je to v podstatě jednoznačné a snadné. Tedy „to co by se mělo udělat“

Ernestova týdenní ukrajinská svodka

vybral, sestavil a přeložil Ernest
8.7.2015 Kosa zostra čili

Ukrajina 30.6. až 6.7.2015

Přehled z oblasti východní Ukrajiny je zpracován podle vk.com /strelkov_info. U přehledu ukrajinských zdrojů jsou uvedeny odkazy.

úterý 7. července 2015

OBSE konstatuje, že "Pravý sektor" se nepodřizuje Kyjevu

7. 7. 2015   zdroj a zdroj
Jednotky nacionalistické skupiny "Pravý sektor" se odmítly podřídit velení Ozbrojených sil Ukrajiny (OSU). Je to uvedeno ve zprávě pozorovatelské mise OBSE z 5. července, která byla zveřejněna v pondělí 6. července.

Dokument dokumentaristky Svatavy Marie Kabošové "Mistr promluvil"

7. 7. 2015      video
Zařazujeme na přání naší čtenářky K. M., která si přeje rozpoutat diskusi o dokumentu, Janu Husovi a jeho významu.