Reklama

sobota 18. července 2015

pplk. MUDr. Marek ObrtelDemonstrace ND na Václaváku – 18.07.2015 –

20. 7. 2015
Vážení přítomní, vy všichni, kteří jste se zde sešli proto, abyste svou přítomností vyjádřili touhu po míru, bezpečí, stabilitě a korektní spolupráci mezi národy.
Když jsem byl požádán, abych Vám něco sdělil při příležitosti, jako je tato, přemýšlel jsem, co by to mělo být, aby moje sdělení nebylo jedním z mnoha, která zde dnes uslyšíte. To, že mnoho lidí mluví o určitých konkrétních věcech podobně, je dobře, protože to znamená, že mnoho lidí si uvědomuje, jak složitá je dnes mezinárodně-politická situace a po jak křehké slupce míru dnes šlapeme, aby se nestalo, že se slupka protrhne a vytryskne nezastavitelný proud válečného šílenství, který nás poznamená na desítky let dopředu, ne-li definitivně.

Staré, ale důležité: Leták Pegidy v Drážďanech 5. 1. 2015

20. 7. 2015
Milí spoluobčané,
mnozí z nás v naší zemi trpí nespravedlností. Snad někteří z nás dokonce cítí, že celý systém je asi před společným zlomem.
Jak to mohlo dojít tak daleko a co s tím můžeme dělat?
USA proměňovala od Bushe juniora téměř každý rok jednu zemi v trosky: Afghánistán, Irák, Libye, Sýrie schytaly to nejhorší. Kromě toho Mezinárodní měnový fond a Světová banka bránily skutečnému rozvoji v zemích třetího světa systematicky po celá desetiletí. 

Na Ukrajině byl zpracován slovník "neutrálních" (povolených) termínů


20. 7. 2015   zdroj a zdroj
Ukrajinský Ústav masových informací zveřejnil "Slovník neutrální terminologie", který mohou využívat ukrajinští novináři při osvětlování událostí na Donbasu. Uvádí se, že pro sestavení slovníku Institut masové informace "analyzoval ukrajinská a zahraniční média, která v maximální možné míře dodržují novinářské normy."

Kyxjev se připravuje k bojovým operacím v Zakarpatí

 19. 7. 2015   zdroj
Ukrajinská bezpečnostní služba (SBU) připravila usnesení o provedení antiteroristické operace (ATO) v Zakarpatí. Oznámil to na zasedání prozatímní vyšetřovací komise Nejvyšší rady náčelník štábu protiteroristického centra SBU Genadij Kuzněcov. Informovala o tom agentura "RBK-Ukrajina".


Victoria Nuland protlačuje v Radě změny v Ústavě Ukrajiny


18. 7. 2015    zdroj
Zatím ale dvě frakce koalice odmítají hlasovat kvůli "zvláštnímu statusu" Donbasu.
Náměstkyně ministra zahraničí USA Victoria Nuland byla v Nejvyšší radě Ukrajiny, kde se diskutoval návrh novely Ústavy. Informoval o tom korespondent IA Regnum.

KDO jsou ti ultrapravičáci? Nalijme si čistého vína!

Vladimíra Vítová
18. 7. 2015
Národní demokracie je médii charakterizována jako strana extrémistická, konzervativní a její členové a přívrženci jsou označováni za ultrapravičáky. Co ale takováto slova - při současném zmatení pojmů - vlastně znamenají? Například program Národní demokracie je ve zkratce a heslovitě následující:

Glyfosát poškozuje DNA, potvrdil expert WHO

18.7.2015 GM Watch

Před třemi měsíci Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny Světové zdravotnické organizace (IARC) ve své zprávě vyvodila, že je glyfosát potenciální karcinogen. Spoluautor zprávy IARC Christopher Portier na vědeckém brífinku Soil Association v Londýně potvrdil, že glyfosát je genetoxickou látkou a tudíž poškozuje DNA.

Elektronická evidence tržeb: Krok k normálním civilizovaným poměrům


- redaktor - 
18.7.2015  E-republika
 

Elektronická evidence tržeb (EET) nakonec dopadne na většinu firem. Nastane změna v podnikatelském prostředí a dozvíme se, jak na tom ekonomika v České republice opravdu je. Opravdu se to netýká jen živnostníků.

Rekviem za naduté iluzeMichael Chessum
18.7. 2015   Střípky ze světa
 

Syrizu pohlavkují ty pravdy, jež měla za archaické haraburdí.
Pokud jde o dnešní Řecko, „rozsah kapitulace a absurdita politické situace toho, kdo je sleduje zvenku, možná poněkud zarazí“. Sama řecká „levice však právě to čekala už měsíce“, píše Michael Chessum v britském New Statesman.

pátek 17. července 2015

Na Ukrajině podléhá kromě objektů národní bezpečnosti a obrany všechno privatizaci


17. 7. 2015    zdroj
Všechno zbytečné je třeba veřejně a transparentně prodat, řekl premiér. Ve vlastnictví státu by na Ukrajině měly zůstat pouze objekty národní bezpečnosti a obrany a několik objektů infrastruktury, všechno ostatní je nutno prodat. Uvedl to předseda vlády Arsenij Jaceňuk ve zprávě o své cestě do USA a Kanady pro parlament.


Rok po MH-17: Co západní vyšetřovatelé nechtějí slyšet? Soukromí detektivové už prý znají pravdu. Nové svědectví muže s dalekohledem. Detektor lži ukrajinské krize

Václav Danda
17. 7. 2015  Protiproud
 
Václav Danda se při smutném výročí havárie malajského Boeingu zamýšlí nad ničivými následky celé tragédie nejen pro rodiny obětí a přináší dosud nezveřejněné a vyšetřovateli zjevně ignorované svědectví, podle něhož letadlo sestřelila stíhačka.

Zbyněk Fiala: Poslanci ať mlčky souhlasí


Schulz Martin
Zbyněk Fiala
17.7.2015  Vaše věc
 
Předseda Evropského parlamentu Martin Schulz chce omezit práva individuálních poslanců této celoevropské demokratické instituce. Obsahuje to studie První úvahy o evropské parlamentní demokracii, která byla rozeslána nejvyšším funkcionářům EP. Píše o tom internetový deník Politico.

Příjmy Čechů jsou pod průměrem EU

17.7.2015  e-sondy

Příjmy Čechů jsou v Evropské unii podprůměrné. Podobné mají Řekové a Slováci. Nejlépe jsou na tom lidé v Německu, Rakousku a Francii. Vyplývá to z nových dat Českého statistického úřadu, která uveřejnil portál Ihned.cz.

Německo těží z krize eurozóny: od roku 2008 vydělalo 193 miliard eur

Martin Hekrdla 
17.7.2015  AltPress

Co vedlo Německo k tak nesmiřitelnému chování vůči Řecku, k chování, které jakoby nedávalo smysl a jen prohlubovalo pětiletou dlužní krizi s mnoha hrozbami a otazníky pro celou Evropu? Proč nebyl Berlín připraven k jakýmkoli ústupkům? Cherchez la femme, Angelu Merkelovou? 

Krajan Jírovec srovnává: Rathův soud mi připomíná proces století v USA. Jasné důkazy, šokující verdikt

- rozhovor -
17. 7. 2015  PrlamentníListy


Závěrečná řeč Davida Ratha před soudem byla jednou z nejzajímavějších obhajob, které kdy byly v Česku proneseny. Bohužel zde nemáme Harvard, ale Plzeň. Podobných manipulací s důkazy byl plný medializovaný případ Orenthala Jamese Simpsona, ale ten měl skvělého právníka, soudce je nepřijal a osvobodil jej. Tyto dva kriminální případy srovnává krajan z Kanady a biolog Jiří Jírovec.

Kdy už pohár přeteče?

Erik Best
17. 7. 2015
EB
Když je na světě tolik dalších krizí (Řecko, migranti, čínská burza, propouštění), že málem zapomínáme na válku v Evropě. Když se vůdci EU více starají o záchranu migrantů než o zlepšování životní úrovně svých vlastních občanů.

Řecko. Transformace národa na kolonii pod správou bankéřů

Stephen Lendman
Je to za námi a teď už je to jen nekrolog. Řecký parlament dal většinovým schválením – 229 ku 64 hlasům - štempl k transformaci národa na kolonii pod správou bankéřů. Šest zákonodárců se zdrželo. I vůdce koaličních partnerů Nezávislých Řeků Panos Kammenos a podobně smýšlející členové strany hlasovali poté, co slovně odmítli podmínky Trojky, také „ano“.

JiRat(h)ovy přízraky

obrazek
Petra Paroubková
17.7.2015 Vaše věc
 
V těchto dnes se většina médií věnuje závěrečné řeči Davida Ratha a možnému trestu. Nějak pozapomněla na otázku, zda je tento proces spravedlivý. Nebo dokonce nezávislý. Už vidím několik ironických úsměvů, o co mi vlastně jde. Takže pěkně po pořádku. Nechme vinu či nevinu stranou. Má David Rath právo na spravedlivý proces?

Dohoda s Íránem: Svět se stává o něco bezpečnější


Tereza Spencerová 
17.7.2015  Literární noviny 
 

Blízký východ i zbytek světa může jen získat, pokud se USA opravdu přestaly slepě podřizovat přehnaným obavám a extremistickým politikám dvou ideologií – izraelského sionismu a saúdského radikálního wahhábismu.

Tsipras kapituloval, Varoufakis odešel čestně, Řecko na odpis

Václav Umlauf
17.7.2015 E-republika

Výsledkem Mnichovského diktátu byla Druhá světová válka. Výsledkem řeckého bankovního diktátu bude rozpad měnové unie.


Kapitulace v Řecku, fronta se přesouvá do ciziny
Joseph Grim Feinberg
17. 7. 2015  A2larm

Přestože se Řekové posledních pět měsíců statečně bránili politice austerity, bez podpory z jiných zemí byla jejich aktivita odsouzena k porážce.

čtvrtek 16. července 2015

Krvavá uklízečka na obhlídce svého díla

Pavel Křivka
16.7.2015 CzechFreePress 


Členové občanského sdružení Přátelé Srbů na Kosovu věnovali v únoru tohoto roku redakcím největších českých médií knihu Alexandra Dorina „Srebrenica – příběh politicky korektního rasismu“. V průvodním dopise uvedli, že tímto knižním darem poskytují příslušným novinářům příležitost, aby neopakovali lži o tzv. srebrenickém masakru, který se ve skutečnosti v uváděném rozsahu (8000 obětí) nikdy neudál.


Kirgizie obvinila USA, že chtějí v republice zničit mír


16. 7. 2015   zdroj a zdroj a zdroj
Oficiální Biškek nazval pokusem o podněcování etnické nenávisti udělení ceny amerického ministerstva zahraničí občanovi Kirgizie Azimžanu Askarovi, odsouzenému ve vlasti za organizaci masových nepokojů a za spoluvinu na vraždě policisty. Dané prohlášení zveřejnilo 15. července Ministerstvo zahraničních věcí republiky.

Kyjev má v úmyslu zavést dvojí zákaz činnosti pro Regnum

16. 7. 2015      zdroj
Bezpečnostní služba Ukrajiny přijala rozhodnutí kvůli ochraně informačního prostoru. Ukrajinská vláda se chystá zakázat činnost informační agentury Regnum a řady dalších ruských zdrojů na Ukrajině. Svědčí o tom nedávno zveřejněné údaje týmem hackerů "Kyberberkut".

900 tisíc Ukrajinců hledá bezpečí v Rusku


uprchlíci z ukrajiny do ruska16.7.2015 zdroj
 
Od začátku konfliktu na jihovýchodě Ukrajiny se obrátilo asi 900 tisíc Ukrajinců na Federální migrační službu pro status, který by jim umožnil delší pobyt anebo stálé bydliště v RF. Na svých českých stránkách to uvádí tisková agentura Sputnik. 

P.C. Roberts: Řecko – zmarněná šance

atheny noc
P.C.Roberts
16.7.2015   Vaše věc
Tak hodnotí výsledek jednání řeckého premiéra Tsiprase v EU náměstek ministra financí v někdejší Reaganově vládě P.C. Roberts a píše dále:

Syriza se obrátila zády k šanci zachránit Řecko tím, že vyvede svou zemi z EU. 

Německá „austerity“ a Řecko z trochu jiného úhlu


Vzpomínám si, jak mi před lety – bylo to ještě před vznikem eurozóny a dávno před řeckou krizí – jeden Němec z Porýní líčil svůj zážitek z dovolené v Řecku. Panovalo horké léto a on se vydal na pláž k moři. I posadil se do místní restaurace, aby se občerstvil. Když před odchodem zaplatil, zjistil, že mu číšník oné plážové restaurace naúčtoval cosi dvakrát.

Zapálil někdo Porošenkovi koudel? Kyjev posílá na Donbas smířlivý návrh, ale není to samo sebou. Čtěte, co se dělo včera a v noci


16. 7. 2015 Parlamentní listy

Na Ukrajině se přes noc změnila situace směrem k naplnění minských dohod. ParlamentníListy.cz shrnují, co tento obrat způsobilo a co s ním pravděpodobně souvisí.

Marek Obrtel: Válka hrozí mnohem víc. O co opravdu jde s uprchlíky, nevěřte propagandě. A co takhle, kdyby Řecko zkusilo na Německo starý západní postup?

16.7.2015  Parlamentní listy

  „Kolaborantské postoje.“ „Jdeme s každým, kdo nabídne chléb a hry.“ Vážná slova pronáší lékař Marek Obrtel, známý nejen tím, že se pokoušel vrátit vyznamenání z misí NATO: „Bez mrknutí oka či uzardění vedou někteří politici naši zemi vstříc hrozícímu válečnému konfliktu ve prospěch cizích mocenských zájmů. Myslí si snad tito ‚užiteční idioti‘, že nový poválečný světový řád s nimi počítá?“ V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také uvedl: „Celé NATO spoléhalo na NATO, že je zachrání... Nezachrání.“

Jan Schneider: Zákon o financovaní mimovládok by prečistil mediálny luft

Na snímke Jan Schneider
Jan Schneider
16.7.2015 Hlavné správy 

Najprv z Východu svetu revolučne nútili komunizmus a teraz zo Západu by chceli ľuďom vnútiť korporativizmus

 

Stručný přehled hlavních informací Speciální Monitorovací Mise OBSE (SMM) na Ukrajině dle zpráv zveřejněných do 14. července 2015

vybral, přeložil a sestavil Mireček
16.7.2015  Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/2

Každotýdenní komentovaná zpráva mise OBSE na Ukrajině.

Hra na demokracii s celostátním referendem

Pavel Letko 
16.7.2015 E-republika

Moc skutečně nepatří lidu. Ani v Řecku ani v Česku. Celý návrh zákona o celostátním referendu tak vychází ze starého osvědčeného rčení, aby se „vlk legislativy nažral a koza moci zůstala celá“.

Rath na odpis

Pavel Letko 
16.7.2015  E-republika

Rath není ani anarchista, ani komunista. Je nejspíše jedním z posledních, kteří by chtěli podstatu politického systému v České republice změnit. Jeho nebezpečnost však spočívá v něčem jiném. Příliš se vžíval do role.

středa 15. července 2015

Česko křičí marně, Brusel chce pomoci Řecku přes EFSM

15. 7. 2015   Eurozprávy
 Česko a Británie se dnes v Bruselu postavily proti plánu zajistit zadluženému Řecku překlenovací finanční půjčku prostřednictvím Evropského finančního stabilizačního mechanismu (EFSM). Evropská komise však na to nedbá a plán doporučí.Za půjčky z EFSM ručí všechny unijní země a český podíl na garancích by byl 1,13 procenta .Předpokládaná spěšná pomoc v objemu kolem 13 miliard eur (352 miliard Kč) by měla Aténám umožnit pokrytí nejbližších finančních závazků, respektive zahraničních dluhů, a znovuotevření bank.

Polský analytik: Pravý sektor je hrozbou pro Polsko, Maďarsko a Slovensko... Zasévá na Ukrajině semena terorismu, banditismu, nelegálního šíření zbraní, anarchie

15. 7. 2015   Sputník
Pravý sektor není jen hrozbou pro Ukrajinu, ohrožuje i sousední země – Polsko, Maďarsko a Slovensko, soudí jeden z vedoucích činitelů Polské geopolitické společnosti, poslanec Evropského parlamentu v letech 2005-2009 Andrzej Zapalowski. Maďarsko upevňuje hranici s Ukrajinou.

„Demokracie“ v EU: Hlasování v Řecku, Orwell ve Španělsku


Zdá se, že v zemích – zatím přinejmenším v těch, které se ocitly pod finanční kuratelou Bruselu a Berlína -- mohou být volby ve svém důsledku nejen zbytečné, ale naopak pro občany i nebezpečné.

Zlá budoucnost Ukrajiny - anarchie a nové Majdany!

15.7.2015   Pravní zprávy

Střelba v Mukačevu se stala prvním otevřeným konfliktem vyzbrojených „lidí z Majdanu" a v Kyjevě usazených oligarchů. A bude hůř předpovídá polské vydání Obserwator Polityczny.

Policie to nemá na háku

Zbyněk Fiala
15. 7. 2015   Vaše věc
Kdo jinému jámu kopá, až si ucho natrhne. Marně hledám moudro, které by mi ujasnilo, jak přistoupit k policii, která si myslela, že to má na háku, než jí WikiLeaks háknuli Hacking Team, který měl pro policii nejrůznější napichovačky vyvíjet.

Putin: Rusko "potěší" své konkurenty projekty v oblasti obrany


15. 7. 2015   zdroj a zdroj
Rusko potěší své soupeře nejnovějšími projekty v oblasti obrany a bezpečnosti. Vladimír Putin to řekl 14. července při setkání s účastníky fóra "Území rozumu na Kljazmě." Podrobnosti uvedla agentura RIA Novosti.

V Kyjevě byla zavražděna externí novinářka MIA "Rusko dnes"

14. 7. 2015     zdroj
12. července v noci byla v ukrajinském hlavním městě zastřelena nezávislá novinářka Margarita Valenko. Bylo jí pouze 26 let.

O šibenice vůbec nejde! Jde o Patriot Act pro Evropu.


Vladimíra Vítová
15. 7. 2015
Po prvním táboru lidu – po demonstraci proti imigraci - se média snažila, seč jim síly stačily, zastrašovat občany, aby sdělovali svůj názor. Celých 14 dnů bylo všech tisíc účastníků demonstrace častováno jen těmi nejhanlivějšími výrazy, jako: hnůj, primitivové ze čtvrté cenové, agresívní blbečci, xenofobové, nevzdělaní debilové, ubozí násilníci apod. Mluvčí demonstrace byli dokonce kriminalizováni.

Lorencová: Jde o legální daňové úniky, úniky, ošetřené zákonem!

Lorencová: Jde o legální daňové úniky, úniky, ošetřené zákonem!15.7.2015  První zprávy

"Tenkrát poprvé jsem slyšela, že jde o legální daňové úniky. Slyšíte dobře. Legální daňové úniky, daňové úniky, ošetřené zákonem. Tak fungovaly naše zákony a některé tak fungují dodnes," prohlásila ve Sněmovně poslankyně ANO Jana Lorencová.

Co 89% obliba Vladimira Putina skutečně znamená?

The Saker
15.7.2015  Zvědavec

Zdá se, že Washington Post je posledním údajem o oblibě Putina ohromen: Myslíte si, že Rusové jsou unaveni konfliktem se Západem? Ne podle obliby prezidenta Vladimira Putina, která je na historickém maximu 89%.

Ernestova týdenní ukrajinská svodka 7.7.2015 – 13.7.2015


vybral, sestavil a přeložil Ernest

Nepolevující přestřelky a boje na východě Ukrjainy, střelba těžkého děostřelectva na donbasská sídliště, mrtví a zranění civilisté, ničení infrastrukturz Donbasu ukrajinskými ozbrojenci, odchod části oddílů Pravého sektoru z fronty, policie v Zakarpatí pořádá hon na Pravý sektor, vyšetřování pumového útoku na policejní stanici ve Lvově,

Světoví lídři BRICS požadují nový světový řád

 
- redakce -
15.7.2015  E-republika

V Ufě nastala historická konvergence skupin BRICS, EEU a SCO, která ukázala alternativu k fórům západních zemí typu G7. V čele politických iniciativ a globálních projektů jsou Čína a Rusko.


úterý 14. července 2015

Pryč s Evropskou unií, ať žije "Pravý sektor"


14. 7. 2015   zdroj
Aktivisté z "Pravého sektoru" vyměnili vlajky EU před Oblastní státní správou za černo-červené, které používají při hromadných akcích.


Ministerstvo zahraničí Ukrajiny propustilo honorárního konzula v Turecku za tričko s Putinem


14. 7. 2015    zdroj
Ministr zahraničních věcí Ukrajiny Pavel Klimkin uvolnil honorárního konzula Ukrajiny v Turecku Leventa Aydina za to, že se objevil na veřejné akci v tričku s vyobrazením Vladimíra Putina. Klimkin to napsal na své stránce v Twittru večer 13. července.

ECB urychluje rozpad Evropské unie

Květa Pohlhammer Lauterbachová 
14.7.2015  E-republika

Evropská centrální banka zastavila po vyhlášení referenda v Řecku financování bankomatů pro obyčejné lidi. Pro únik kapitálu velkých ryb však neudělala vůbec nic.


Dobrovolnické prapory dorazily do Kyjeva

Dobrovolnické prapory dorazily do Kyjeva14.7.2015  První zprávy
 
Zástupci čtyř ukrajinských dobrovolných praporů podpořili protestní extremistickou organizaci Pravý sektor.