Reklama

sobota 25. července 2015

Otázkou není, zda Rath něco „bral“, ale proč právě on a pro koho je to vzkaz

Ivan David
25. 7. 2015
Dětinská odpověď zní, že zřejmě ukradl, protože byl odsouzen, proč právě on je otázka pro dětiny nesrozumitelná, protože se domnívají, že orgány činné v trestním řízení si nevybírají a podle naivů je to samozřejmě vzkaz pro všechny zloděje, že krást se nevyplácí. Člověk, který netuší, jak to chodí, jiný výklad odsoudí jako „teorii spiknutí“, protože neví, že ti nahoře jsou právě tam ne proto, že byli „náhodou v příhodné chvíli na příhodném místě“, ale proto, že se domlouvají spolu a proti sobě, zkrátka spikávají se…

Zkušený pilot CIA: Letadla do Dvojčat nenarazila.Jedenácté září - podvod na druhou.

25. 7. 25015   Protiproud
 Soud výpověď přijal. Fyzikální zákony mediální verzi „911“ vylučují. Jak odpoví vláda?
 Newyorkský soud přijal místopřísežné prohlášení na slovo vzatého odborníka – jež se teď budou muset odpůrci „konspiračních teorií“ pokusit vyvrátit, aby se nestalo součástí platného práva
Žijeme v kompletně „profízlované“ době. Všudypřítomný „Velký Bratr“ všem vidí nejen do e-mailů, ale i – prostřednictvím čím dál dokonalejších satelitů – i do talíře. Zdá se, že jediné, co se beze stopy ztrácí, jsou letadla.

Petra Procházková a Jaromír Štětina - lepší pohádkáře svět neviděl !

Břetislav Olšer
25. 7. 2015   blog idnes

Věděl jsem, že Petra Procházková je za Afghánce provdaná Paikarová, se synem Zafarem, tušil jsem též, že inklinuje k dánskému pohádkáři Andersenovi, ale že je to až tak vážné...? Novinářka Petra Procházková včera opět prokázala, že reinkarnovala z pohádkáře Hanse Christiana Andersena na autorku sci fi článků a starých bajek lidových. Ostatně má svůj vzor v Jaromíru Štětinovi. Jsou to prý ti dva spisovatelé, kteří také umí to, co viděli a slyšeli, jasně a jednoznačně tlumočit. Kdo ty dva zná, může se vsadit, že lepší pohádkáře svět neviděl.

Porošenkova válka "na třech frontách" skončí jeho rezignací!


25. 7. 2015   První zprávy
Jaceňuk a Porošenko jako "pes a kočka"
Prezident Ukrajiny Petro Porošenko je nucen bojovat na několika frontách současně: proti vlastní vládě, proti stále více radikálnějšímu Pravému sektoru a proti rebelům, napsal rakouský Contra Magazin.Je pravděpodobné, že v tomto boji Porošenko neuspěje, a brzy by ho mohl nahradit Jaceňuk, který si získal větší podporu Spojených států, uvedla publikace. Podle jejího autora je dnešní Ukrajina sudem s prachem, který co nevidět exploduje.

RATH: Děsivé selhání! – Ale čí?

Radim Valenčík
25. 7. 2015   radimvalenčíkpíše


Začnu provokativním tvrzením: V případu Ratha vůbec není důležité, zda něco ukradl nebo ne.
To není OBHAJOBA Ratha, ale to je OBŽALOBA těch, co ho "dostali".
Nejnebezpečnější, nejperverznější a nejzhoubnější je používání dvojího metru jako nástroje moci.

Finové chtějí řešit vystoupení z eurozóny v referendu


25. 7. 2015     zdroj
Občanská iniciativa o referendu k členství Finska v eurozóně získala za šest dnů již více než 30 tisíc podpisů.
Finský parlament zváží návrh na referendum, pokud bude shromážděno celkem 50 tisíc podpisů. 23.července o tom informoval finský portál YLE.

Proč jdu v kauze D. Ratha proti proudu

Jiří Paroubek
25.7.2015  Vaše věc
 
Teď je jedinou snahou českých médií, a na prvém místě veřejnoprávní televize, přesvědčit českou veřejnost o tom, že nezávislý soud v kauze D. Ratha rozhodl skutečně zcela nezávisle, a ne na politickou objednávku.

Chorvatský reprezentační tým byl potrestán za vyšlapaný hákový kříž na trávníku

25. 7. 2015   zdroj
Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) odejmula reprezentačnímu týmu Chorvatska jeden bod v kvalifikaci na mistrovství Evropy v roce 2016 za vyšlapanou svastiku na trávníku stadionu ve Splitu. Informovala o tom Associated Press.

Financování cizího státu je protistátním aktem a znakem vzdání se suverenity (II.)


Květa Pohlhammer Lauterbachová
25.7.2015  E-republika

Upřímně jsem zvědavá, jak se bude po vyjádření BIS kroutit guvernér České národní banky. Jeho superšéfové v Basileji vylezli s pravdou ven a řekli nám, že císař je nahý.

Analytici: Nové vojenské technologie USA nebudou v reálné válce k ničemu

25.7.2015 zdroj
 
Nákladné americké přezbrojovací programy morálně zastaraly a nové práce nejen že nejsou s to splnit své úkoly v soudobých konfliktech, mohou se dokonce stát zranitelným místem americké armády v případě rozsáhlé války.

Francouzští poslanci o Krymu: obrovský rozdíl s tím, co ukazují u nás

Vladimir Astapkovič
25.7.2015  Sputnik
Delegace členů francouzského parlamentu se vydala na procházku po nábřeží večerní Jalty, pohovořila si s obyvateli Krymu a návštěvníky města a poté se svěřila se svými dojmy. Členové francouzské delegace zdůraznili, že o Krymu měli úplně jiné představy.

pátek 24. července 2015

Independent: Láska k bombardování Západu nepomůže!

24.červenec 2015  První zprávy

Západ používá k řešení jakéhokoliv problému bombardování. Ale takový přístup je odsouzen k nezdaru, tvrdí britský politik v článku pro list Independent.

Dvě cesty – jeden výsledek

Béda
24. července 2015 Outsidermedia

Světový parazit se rozhodl ovládnout bohatství světa.
V zemích, které mu nekladou odpor, jde na to parlamentní cestou. Přisvojuje si bez násilí jejich bohatství – zdroje, půdu, veřejnou infrastrukturu, státní penězovody, finanční systém, s penězi mizí a postupně zadlužuje země i jejich obyvatele.

Plukovník Skácel: Američané budují základny v Evropě a říkají, že jde o odpověď na Krym. Ne. Krym je odpověď na budování základen

- rozhovor -
24. 7. 2015 Parlamentní listy

Svět nastavený jako za punských válek a životní styl? „Holaj duša, peklo není, zítra bude taky dobře.“ Takto hovoří plukovník Pavel Skácel, účastník misí v bývalé Jugoslávii a Kurdistánu. Ke geopolitickým zájmům velmocí zmiňuje: „Rusové se nechali nachytat při vzniku první a druhé světové války, a poučili se. Dnes ví, že s nimi nikdo nebude vyjednávat, když budou mávat olivovou ratolestí.“ V rozhovoru pro ParlamentniListy.cz pak pokládá i řečnickou otázku: „Nasáčkují se Američané do Brd?“

Sbližuje se Pravý sektor s rebely z Donbasu?

Tereza Spencerová
24.7.2015  Literární noviny

Spor Pravého sektoru s vládou ze všeho nejvíc vypadá jako střet dvou boxerů v klinči, z nichž ani jeden nemůže zvítězit.

Zeit: Kyjev nechce nic vědět o svých padlých vojácích!

24.červenec 2015  První zprávy

Ukrajinské úřady nejsou schopny se postarat o živé, nemluvě o mrtvých, píše německé vydání deníku Die Zeit.
Kyjev nepřidělí prostředky pro nalezení ostatků padlých vojáků - pravděpodobně proto, že nechce znát přesný počet zabitých.Generál Wesley Clark vyzývá k poslání „neloajálních“ Američanů do koncentračních táborů

Thomas Gaist
24.7.2015 Zvědavec

Americký armádní generál ve výslužbě, Wesley Clark, vyzval k uvěznění osob považovaných za „neloajální“ vládě Spojených států, a to v rozhovoru pro MSNBC v pátek.

Po Řecku krachuje Itálie


Václav Umlauf 
24.7.2015 E-republika

Vydrží Italové dva týdny pozorovat své peníze oknem zavřených bank a bankomatů? Vítejte v nové realitě bankovního a korporátního fašismu XXI. století.Vysídlení německého obyvatelstva z Brna ve dnech 30. a 31. května 1945 a nouzový ubytovací tábor v Pohořelicích (1.6. - 7.7. 1945)

Vojtěch Žampach
24.7.2015  České národní listy


Výňatky z textu knihy „Vysídlení německého obyvatelstva z Brna ve dnech 30. a 31. května 1945 a nouzový ubytovací tábor v Pohořelicích 1.6. - 7.7. 1945“, jejímž autorem je Prof. PhDr. Vojtěch Žampach, CSc.  (!!! 40 stran !!!)

Ransdorf: Skribent Krystlík se opět ozval

Miloslav Ransdorf
24.7.2015  Parlamentní listy

Reakce na včerejší text Tomáše Krystlíka:
(Krystlíkův text ZDE.)

Skribent Krystlík tvrdí, že plány na vystěhování, natož likvidaci Čechů, neexistovaly a že Čechy nikdo nenutil, aby se stěhovali z pohraničí. Tak se na jeho tvrzení podíváme zblízk
a:

Havarijní situace v Záporožské AE: reálná hrozba "ukrajinské Fukušimy" a Černobylu

24. 7. 2015   zdroj
V Záporožské jaderné elektrárně opět vznikla extrémně nebezpečná situace. Došlo k další nehodě na energobloku Záporožské AE. Na energobloku č. 1 došlo k automatickému odpojení hlavního oběhového čerpadla č. 2. Důvody spouštění automatiky se zjišťují.

CCB, AIIB, NBD: nové štiky v zatuchlém rybníce světových financí

Petr Umlauf 
23. 7. 2015     e.republika
Nová rozvojová banka zemí BRICS je přímou odpovědí na obstrukce ze strany USA v MMF. Instituce, která nevyhovovala, byla jednoduše nahrazena. Do zatuchlého rybníku světových financí nastoupily nové štiky. Postarší kapříci se mají na co těšit.

Poznejte svého uprchlíka, poznejte svého ministra

Erik Best
22. 07. 2015     EB
Vláda má zájem na tom, aby Češi poznali uprchlíky v místě jejich nového bydliště. Až uprchlíci přijdou, je třeba ukazovat konkrétní tváře a příběhy, pomůže to rozbít masovou představu, kdy si lidé slovo muslim spojují pouze s popravami a řezáním hlav, uvedl státní tajemník Tomáš Prouza. 

Jak to bylo s odsunem Němců z Brna?

Brněnští Němci - 1939
Josef Sedlák
24.7.2015  České národní listy

Po snůšce lží a nepravd, které se objevily v tisku kolem poválečného odsunu brněnských Němců, se rázně ozval přímý svědek. Přihlásil se redakci Práva dnes 88letý ing. Poděl. Coby příslušník Národní stráže doprovázel odsunuté po celé trase jejich pochodu. V zaslané vzpomínce opravuje mnohé „ hrůzostrašné zvěsti“ a uvádí vše na pravou míru.

čtvrtek 23. července 2015

Pro koho jsou dobré pohádky o popravách Němců v Blovicích po druhé světové válce?

Josef Sedlák
23.7.2015 České národní listy

Na sklonku druhé světové války i v tom poválečném kvasu prvních dnů se přihodilo leccos, co nebývá běžné. Zmizeli beze stopy i lidé. O omyly nebyla nouze. Časem se mnohé vysvětlilo a upřesnilo, něco zůstalo záhadou podnes.

Tichý podraz vlády na českou veřejnost: Přistěhovalci budou smět volit (a být voleni)! Umí si někdo představit důsledky? Další hřebík do rakve naší národní společnosti. Cizinci ve vlastní zemi

Naše boudoucnost?
Lubomír Vylíčil
22. 7. 2015 Protiporud

Lubomír Vylíčil upozorňuje na vládní rozhodnutí, o kterém hlavní média i politici společně mlčí, protože doufají, že vedra a dovolené všechno zakryjí – a pak už bude pozdě protestovat

Vrána k vráně: Jaromír Štětina včera v Mariupolu podpořil prapor Azov

Rado Miko
23. července 2015 Outsidermedia

Jaromír Štětina se včera v Mariupolu setkal s velitelem dobrovolnického ukrajinského praporu AZOV a poslancem ukrajinského parlamentu Andrijem Bileckým (v některých zdrojích je uváděn jako Andrej Běleckij). Návštěva z minulosti

Pavel Letko 
23.7.2015 E-republika

Polistopadový vývoj dal komunistickým strašákům za pravdu. Neuměli jsme si bez diktátu boha Mamonu vládnout, tak nás teď pase tento starodávný bůh svou neviditelnou železnou berlou. Svoboda se v takové situaci jeví jako naprosto iluzorní, Řekové by mohli vyprávět.

The Nation: Fiaska zahraniční politiky USA

23. 7. 2015    zdroj
Když vstupoval Obama do funkce prezidenta, sliboval ukončit okupaci Iráku a Afghanistánu, restartovat vztahy Spojených států s Ruskem a obnovit americkou střední vrstvu, nicméně své závazky nevyplnil, píše americký ekonom Sherle Schwenninger pro noviny The Nation.

USA mají s IS úspěch

23. 7. 2015 Sputnik
Nejvýznamnějším výsledkem americké „vůdcovské" je vznik teroristické organizace Islámský stát na území Iráku, Sýrie, Libye a Jemenu. Myslí si to předseda Výboru Státní dumy RF pro mezinárodní záležitosti .

USA: Pozdrav ruských bombardérů byl "skrytou hrozbou"

23. 7. 2015     První zprávy
Američtí piloti, kteří 4. července vzlétli, aby sledovali ruské bombardéry u pobřeží Spojených států, dostali v rádiu blahopřejnou zprávu. Armáda však pozdrav vyhodnotila jako skrytou hrozbu.
Pilot jednoho ze dvou ruských bombardérů Tu-95, které se dostaly do blízkosti pobřeží Kalifornie 4. července v Den nezávislosti, poslal blahopřejnou zprávu, jejíž obsah vyhodnotila americká armáda jako skrytou hrozbu, píše The Washington Free Beacon s citací zdrojů v armádě a regionálním americkém velitelství.

Oděsa podepsala memorandum s americkými orgány o své přeměně v Kalifornii

23. 7. 2015   zdroj
Saakašvili provádí vlastní zahraniční politiku.
Oděská oblast Ukrajiny a USA podepsaly memorandum o pomoci při provádění reforem. Korespondentovi IA Regnum to bylo sděleno 21.července v tiskové službě Oděské oblastní státní správy. Dokument podepsali gubernátor Oděské oblasti Michail Saakašvili a zástupce ministra zahraničí USA William Brownfields. Podle memoranda mají v úmyslu přeměnit Oděsu v "druhou Kalifornii."

Otevřený dopis premiérovi ČR

23. 7. 2015
Dobrý den, pane (momentální) premiére,
vzhledem k tomu, že vláda, které nyní předsedáte, nikterak nereaguje na požadavky většiny občanů ČR, týkající se zastavení nelegální imigrace do naší země, adresujeme Vám deset dotazů a to formou otevřeného dopisu. Očekáváme sice odpověď, ale tušíme, že se jí nikdy nedočkáme, proto tento dopis považujeme za otevřený, aby se s ním veřejnost mohla seznámit.

Problém mandátu

Martin Kunštek
23. 7. 2015
Řecký premiér Alexis Tsipras je obviňován ze zrady za to, že pár dnů po referendu v němž Řekové odmítli další balík úsporných opatření, v Bruselu schválil podobný či možná ještě horší balík opatření. Jeho problém však tví v tom, že má velmi problematický mandát. Řekové odmítli další škrty, ale přitom si chtějí ponechat Euro, které je jednou z příčin krize. Za současného politického uspořádání obojí není možné. Řekové jsou v situaci lodi těsně před vodopádem. Drobné korekce kurzu problém neodvrátí. Jedinou šancí je obrat o 180 stupňů.

Tsiprasova kapitulace, řetězová reakce


Emanuel E. Garcia
23.7. 2015  Střípky ze světa

Čím hrozí degradace Řecka na nemovitost v cizích rukou
Z tragické kapitulace Řecka je fait accompli. Tsiprasova vláda vzdala právě to, čím vyhrála volby, píše Emanuel E. Garcia, lékař původem z Filadelfie, žijící na Novém Zélandu.Hodokvas masochismu, jímž celý ten festival sladkých snů a ztracených iluzí končí, vnímá jako zlom s nepoměrně dalekosáhlejšími následky:

Kontinuita cynismu a neúcty ke skutečným obětem války

Jiří Valenta
23.7.2015  První zprávy


Uvažujícímu člověku zůstává až „rozum stát“ nad tím, čeho až jsou někteří vrcholní představitelé země schopni.

Německý Bild nabízí řecký majetek

Bild prodej řeckého majetku

23.7.2015  zdroj

Německý bulvární deník Bild na svém serveru uvádí v článku „Velký seznam prodeje v Řecku“, s podtitulkem „Co přichází pod kladívko“, příklady toho, co Řecko v rámci splacení svých dluhů nabízí k prodeji ze státního majetku.
Související: Rozumíme Německu, rozumí Německo nám?Ukrajina vydá seznam nežádoucích umělců

Francouzská média jsou včera a dnes zaplavená informací, že jejich slavný herec Gérard Depardieu se ocitl na černé listině umělců, kteří jsou na Ukrajině nežádoucí, se zdůvodněním, že ohrožují bezpečnost státu.

Kraj české bídy: Kdysi fabriky plné lidí, dnes ruiny. Všechno šlo do kytek, vše je daleko


23. 7. 2015  Parlamentní listy
Místo textilky stojí v Bruntálu dnes Kaufland a second hand, v bývalé konzervárenské společnosti Seliko najdeme sklady a ruiny, místní lisovna je v demolici. Průmysl ve městě Bruntál ale stále pár firem drží. „Kdyby tyhle firmy padly, padne Bruntál,“ říkají místní. Bruntálsko patří k regionům s největší nezaměstnaností v republice.

Bývalý americký ministr práce popisuje, jak Goldman Sachs profitovala z řecké dluhové krizeGregory Pappas
23.7.2015  Wertyz Reprot a Pappas Post
 
Bývalý americký ministr práce, profesor a autor filmu Inequality of All Robert B. Reich ve svém článku pro magazín The Nation uvedl opravdové důvody řecké krize a za hlavního viníka označil investiční banku Goldman Sachs, která Řecku pomohla ukrýt část dluhu.

Stručný přehled hlavních informací Speciální Monitorovací Mise OBSE (SMM) na Ukrajině dle zpráv zveřejněných do 21. července 2015

vybral, přeložil a sestavil Mireček
23.7.2015  Kosa zostra čili  https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Jednostranná demilitarizace Shyrokyne?
Za celý týden SMM nezaznamenala porušení příměří v Shyrokyne (Širokino) ani postup kyjevských vojáků dál na linie kde se dříve nacházely jednotky DLR. Když se SMM vydala přímo do vesnice, zjistila, že bedny s municí někdo odvezl, ale pořád na místě zůstala bedna s protipěchotními minami.

Netanyahu mobilizuje svoji „pátou kolonu“ v Americe

Wayne Madsen
23.7.2015 Zvědavec

Dokonce ještě před tím, než země P5+1 oznámily ve Vídni svoji přelomovou dohodu Společný komplexní akční plán (JCPOA) s Íránem, izraelský premiér Binyamin Netanyahu mobilizoval svoji „pátou kolonu“ izraelských operativců v americkém kongresu, médiích, „mozkových trustech“ oblasti Washington a náboženské vůdce, aby dohodu kritizovali, a slíbil, že ji zničí při nejbližší příležitosti. Netanyahu již počítá hlasy v americkém senátu pro většinu, která by přehlasovala prezidentské veto a která by dohodu zrušila.

středa 22. července 2015

Po stopách studie o dopadech TTIP na Českou republiku


22.7.2015  Wertyz Report
Jak upozornil server Zvědavec, v květnu 2015 vypsalo Ministerstvo průmyslu tendr na „Studii dopadů uzavření Transatlantického obchodního a investičního partnerství mezi EU a USA (TTIP) na ČR a její hospodářství I." v hodnotě 574 750 Kč včetně DPH. Tento tendr vyhrála Asociace pro mezinárodní otázky (AMO).

Ukrajinská svodka – JF a jeho výběr ze světového tisku

- JF -
22.7.2015 Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/

vybral přeložil a sestavil JF

Dnes to bude taková směsice zajímavostí a to nejen k Ukrajině. Ta je stále více zatlačována do pozadí zájmu světového tisku. a stále hůře se nějaké podstatné věci k ní hledají. Takže přidám ještě pár věcí třeba k dohodě s Iránem

Ola Tunander – Čínské uvažování o míru a bezpečnosti

Ola Tunander
22.7.2015   zdroj
Mezi Čínou, Spojenými státy americkými a Japonskem raší konflikt o souostroví severovýchodně od Tajwanu. Napětí pozvolna eskaluje a Nová republika přináší exkuluzivně překlad textu norského experta, který čtenářům ozřejmí podrobnosti historie a pozadí sporu a pozice zúčastněných zemí.

Bankrot Portorika, budoucnost kolonií USA

- red - 
22.7.2015  E-republika

Kongres bude hlasovat o speciálním zákonu o bankrotu pro tuto kolonii USA. Pak bude zbankrotované Portoriko následovat osud zbankrotovaného Detroitu.

Pád letu MH 17 měl být i pádem kontaktu Evropy s Ruskem

Paul Craig Roberts
22. 7. 2015     zdroj
Zřícení letu malasijských linek MH 17 bylo využito k zesílení sankcí proti Rusku a stalo se jedním ze základních prvků, určených pro přerušení kontaktu Evropy s Ruskem, prohlásil někdejší člen Reaganovy vlády ve funkci náměstka financí P.C. Roberts v rozhovoru s redaktorem televize RT. Rozhovor dále pokračoval:

Ukrajina navrhla matkám nezvěstných vojáků, aby své syny již nehledaly

22. 7. 2015 zdroj

Matky synů, na něž se vztahovala mobilizace a kteří se stali nezvěstnými na východní Ukrajině, se snaží dozvědět podrobnosti o tom, kde se nacházejí. Jak informuje agentura RIA Novosti, ukrajinské ženy pravidelně přijíždějí na Donbas a snaží se zde najít své nezvěstné děti.

Porošenko vrátí kontrolu Kyjeva nad Donbasem do konce roku

22. 7. 2015       zdroj
Podle něj plní Kyjev Minské dohody s předstihem. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko chce získat kontrolu nad státní hranicí s Ruskem do konce tohoto roku, informuje RIA "Novosti". "Plníme harmonogram s předstihem, 11. bod je de facto splněn. Spustili jsme ústavní proces. Zákon o zvláštním statusu je přijat, zvláštnosti místní samosprávy jsou přijaty, jsou tam jasně napsány pozice, a Ukrajina splnila své povinnosti", řekl prezident a dodal, že "Rusko musí" uzavřít hranici ze strany Donbasu a "vrátit kontrolu nad hranicí ukrajinské straně".