Reklama

sobota 1. srpna 2015

Tereza Spencerová: Ukrajina, to jsou zprávy jak z černé kroniky. Blíží se velmi zlý scénář. Smutná pravda o NATO a ty nejhorší vzkazy fanouškům USA

- rozhovor -
1.8.2015 ParlamentníListy

Pokud jsou někteří Ukrajinci zklamáni přístupem USA k podpoře jejich země, měli by si přečíst citáty Henryho Kissingera, upozorňuje v pravidelném shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz novinářka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Též si všímá zprávy, že Turecko začalo proti Islámskému státu bojovat až pod výhrůžkou USA, zatímco agilně a aktivně potírá Kurdy.


Na válečné stezce. USA uskuteční výpad na Čechy a Maďarsko

1.8.2015 Sputnik

Vojáci USA v září a říjnu uskuteční výjezd na obrněných vozidlech Stryker po území České republiky k místu společného cvičení v Maďarsku.

Rusko odmítlo tribunál OSN k sestřelení letadla nad Ukrajinou. Zde jsou důvody

31. 7. 2015  ParlamentníListy

Na webu Russia Insider vysvětlují důvody, které vedly Rusko k tomu, že vetovalo rozhodnutí OSN založit mezinárodní tribunál, jehož cílem je dostat před soud ty, kteří jsou zodpovědní za sestřelení letadla MH17 malajských aerolinek. „Tribunál a vyšetřování jsou dvě rozdílné věci,“ píše Russia Insider.

Sociolog Hampl: Pokud ČT a Halík někoho urazí, je to slušný člověk. Papalášská ČSSD kope do pracujících. Před staletími by lid současné politiky vyhodil z oken- ROZHOVOR -
1. 8. 2015  ParlamentníListy

Sociolog Petr Hampl říká, že Occupy Wall Street bylo falešné protestní hnutí financované miliardáři a bankami. Hrozí, že u nás podobně vznikne falešné protiislámské hnutí. Vyjádřil se k různým proudům v protiislámském hnutí v ČR. ČSSD je dle něho papalášská organizace, která se plazí před vrchností v Bruseli, nadržuje korporacím a pro pracující má jen kopance.


pátek 31. července 2015

Michael Moore: Je třeba mít vždy po ruce nějakého nepřítele

Slavný dokumentarista Michael Moore po šestileté odmlce natočil další film, tentokrát věnovaný agresivní zahraniční politice USA.

Satirický snímek Where to Invade Next (Kam podniknout invazi příště?) bude mít premiéru na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. Práce na filmu byly drženy v přísném utajení a na veřejnost se první informace o něm dostaly až poté, co organizátoři kanadského festivalu oznámili jeho promítání.

Kdo je nemocný muž světové ekonomiky?

Květa Pohlhammer Lauterbachová
31.7.2015  E-republika

Evropa má jedinou šanci, jak udržet sociální smír a prosperující ekonomiku. Je to emancipace od diktátu USA a otevřenost směrem na východ. Budoucnost je v rozvoji spolupráce na smysluplných projektech, které nepovedou pouze k multiplikaci zisků z krátkodobého konzumu.

Evropa se chytla na "vlčí hák": Velitel praporu "Azov" byl pozván poslancem Štětinou k vystoupení před poslanci Evropského parlamentu

Světlana Gomzikova
31. 7. 2015      zdroj
V Evropě, jak se zdá, bylo rozhodnuto trochu přiretušovat obraz ukrajinského neonacismu. Proč by jinak europoslanec za Českou republiku Jaromír Štětina zval do Bruselu na "přátelskou besedu s ochránci evropských hodnot" velitele pluku "Azov" Andreje Bieleckého, o čemž s odkazem na vydání Prague Post informuje agentura RIA Novosti.

Uznávaný psycholog poskytl rozhovor o uprchlících, ale „zamázli“ mu ho. Tudíž své názory sdělil nám. Jdou proti proudu

Psycholog Jiří Brančík
31. 7. 2015 ParlamentníListy
 

Psycholog Jiří Brančík se ve svém oboru pohybuje již pětatřicet let. Vedle klasické každodenní práce v nemonici se v 90. leteh minulého století účastnil také vojenské mise v Bosně. V rozhovoru pro Parlamentní listy se vyjadřuje k současné migrační vlně. Nesouhlasí s názory, že jsou Češi xenofobové, a naopak jejich nedůvěře dobře rozumí. S obavami vnímá psycholog Brančík vedle nefunkční evropské migrační politiky také schválení volebního práva v ČR pro cizince. 

Jak se čistí česká kotlina

Stanislav Blaha
31.7.2015 E-republika

My tady nechceme vlastně vůbec nikoho. Můžeme tedy požádat posledního, který bude opouštět tuto zemi, aby zametl kotlinu, vyčistil toaletu a při odchodu nezapomněl spláchnout a zhasnout.

Amerikou vycvičená komanda utrpěla velkou ránu: Ze zhruba 60 „moderátních“ syrských rebelů bylo 20 uneseno
31.7.2015  Wertyz Report

Nedávno musel americký ministr obrany oznámit, že výcvikem určeným pro „moderátní“ syrské rebely prošlo jen zhruba 60 lidí a že většina uchazečů neprošla bezpečnostní kontrolou. Teď tento výcvikový program za půl miliardy dolarů dostal další ránu - teroristická organizace Al-Nusra totiž třetinu bojovníků unesla. 


čtvrtek 30. července 2015

Rakousko nepustilo americké vojáky se zbraněmi na Ukrajinu

30. 7. 2015     zdroj
Vážný mezinárodní skandál vznikl na vídeňském letišti "Schwechat". Rakouské bezpečnostní síly zadržely devět amerických výsadkářů, kteří byli posláni na Ukrajinu se standardními zbraněmi. Vojáci neměli povolení k přepravě zbraní. Informuje o tom deník Kurier.

ORF 2: Pokus o potrestání Ruska vedl k nepředpokládaným výsledkům

31. 7. 2015      zdroj  se záznamem reportáže
Západní sankce neočekávaně vyvolaly v Rusku boom v poptávce po domácích potravinách, informuje ORF 2. Místní výrobci rozšiřují svá hospodářství, zvyšují příjmy, objevuje se stále více restaurací národní kuchyně. Pokud budou sankce prodlouženy, pak bude cesta do Ruska pro evropské zboží zcela uzavřena, říkají experti.

Úder pod pás USA: nejbližší partner balí výrobu v Americe a odchází do Ruska, a to navzdory sankcím

30. 7. 2015   zdroj
Sankce jako bumerang: nejbližších americký strategický partner Japonsko, nehledě na protiruské sankce, se chystá v Rusku otevřít centrum výroby koncernu "Mitsubishi Motors" poté, co opustil Spojené státy. Vešlo to ve známost na základě oficiálního prohlášení hlavy společnosti Tetsuro Aikawa.

Při totální přesile pořád totálně prohráváme…

František Nevařil
30. 7. 2015    (zasláno autorem)
Dnes je už vcelku běžně a bez velkého vzrušení a zájmu přijímána informace, že na světě 1 % lidí z celé světové populace vlastní zhruba polovinu světového majetku. Neuvědomujeme si, že jde o kardinální základ vládnoucího oligarchického kapitalistického (banksterského) společenského systému, který v malém i velkém a od rána do večera řídí naše životy.

Kyjev hodlá zavřít francouzské poslance, kteří navštívili Krym

30. 7. 2015    zdroj
Generální prokuratura Ukrajiny (GPU) začala prověřování skutečnosti návštěvy Krymu delegací francouzských poslanců. Oznámil to poslanec Nejvyšší rady za frakci "Národní fronta" Georgij Logvinskij na své stránce na Facebooku .

Putin poukázal na vinu USA v problémech Evropy s migranty

30. 7. 2015      zdroj
Spojené státy, působící ve svých zájmech, způsobily Evropě mnoho problémů, řekl ruský prezident Vladimír Putin. "Ve světě a v západních zemích jsou tektonické posuny ve veřejném mínění směrem k větší ochraně národních zájmů. Vidíte, Evropa nyní čelí konkrétnímu problému - masivnímu přílivu migrantů. Proč, copak Evropa stála u pramene těch rozhodnutí, která vedla k této situaci? 

Německý politik: euro už zkrachovalo, nemáme si dělat iluze

2.8. 2015 Sputnik 

„Euro už zkrachovalo, nemáme si dělat iluze", prohlásil a označil společnou evropskou měnu za „krok zpátky v rámci historického projektu evropské integrace". Z hlediska politika, hlavní chybou při založení jednotného měnového svazku bylo, že mu nepředcházelo vytvoření nového politického sdružení.

Jak Američané dodržují mezinárodní dohody…

30. 7. 2015  TV Russia1

Tahle země vedena zločinnou vládou, která nutí jiné státy přísně dodržovat pravidla mezinárodních dohod, si dovolí v tomto případě porušit dohod hned několik. Stačí už jen v úvodu porušená úmluva o mezinárodním civilním letectví…

Dokumenty a flash disky dokazují vazby mezi Tureckem a ISIS jsou teď už "nepopiratelné"


30. 7. 2015  AC24
Bojovník ISIS prochází kolem černé vlajky patřící Islamistickému státu, zatímco vozidlo Turecké armády zaujímá pozici u syrského města Kobani, zobrazeno 7. října 2014 od turecko-syrské hranice u jihovýchodního města Suruc v provincii Sanliurfa. USA vedený přepad na areál Islamistického státu se sídlem jeho „finančního ředitele“ poskytl důkazy, že turečtí činitelé přímo jednali s vedoucími členy ISIS, referoval nedávno Martin Chulov z Guardian.

Profesor Krejčí o katastrofickém kapitalismu, fašizaci společnosti i západních politických elitách, které zvětšují hrozbu války

Rozhovor s prof.Oskarem Krejčím
30. 7. 2015  ParlamentníListy
„Živelný způsob spravování planety. To je na kapitalismu katastrofické.“ Vývoj i předpoklad budoucnosti kapitalistické éry analyzuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz politolog Oskar Krejčí. „V určité fázi se systém může stát neudržitelným, protože sociální napětí bude vyžadovat změnu, ale tou změnou může být fašizace,“ uvedl také profesor Krejčí, který varuje: „Při intelektuální úrovni politických elit na Západě hrozba války spíš narůstá než klesá.“ Zároveň uvádí velmi zajímavá čísla: „Vloni v Číně vznikalo 10 400 nových podniků denně.“

Ernestova týdenní ukrajinská svodka 21.7.2015 – 27.7.2015

vybral, přeložil a sestavil Ernest
29.7.2015 Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/


Ostřelování obytných čtvrtí Doněcka a dalších východoukrajinských měst těžkými zbraněmi ukrajinské armády pokračuje, pěchotní boje a další mrtví vojáci i civilisté, podezření mise OBSE ze špionáže pro Ukrajinu,

ČT má strach z útoku Ruska na ČR


Lubomír Man
30.7.2015 
Ano, k takové absurditě už ve svém protiruském štvaní dospěli zpravodajci ČT, když v úterních Událostech nechali moderátorské dvojici Železný – Písařovicová oznámit české veřejnosti, že republikou budou zas na svých bojových vozidlech projíždět američtí vojáci, a to ani ne tak proto, aby se někam přesunuli, ale aby nás upokojili o tom, že po posledním přesunu nikam daleko neodtáhli, ale že zde jsou, buď poblíž, anebo dokonce znovu trdlují přímo na našich silnicích, a činí tak prý hlavně proto, aby nás zbavili strachu z ruského přepadu. 

Ron Paul: Kápu leteckých masakrů učarovaly internační lágry

Ron Paul
30.7.2015 zdroj
Generál tam vidí i „lidi, co se radikalizovat asi budou“
„Generál Wesley Clark, velící NATO v době americkéhobombardování Srbska, minulý týden navrhl, že ´neloajální Američané´ patří ´po dobu konfliktu´ do internačních táborů,“ píše Ron Paul, dřív letitý kongresman i uchazeč o Bílý dům.

Tribunál OSN k vyšetření tragédie MH/17: Fraška a pokrytectví. Viníci chtějí zahladit stopy. Strach z ruských důkazů. Možný vrah vyšetřuje a má právo veta. Byly to izraelské rakety?


- redakce - 
30.7 2015 Proptiporud

Redakce Protiproudu přináší nové informace holandského novináře o zametání stop po pachateli masové vraždy nad Doněckem prostřednictvím "mezinárodního tribunálu", který se právě pokoušejí ustavit Spojené státy a jejich vazalové v OSN.  

středa 29. července 2015

Nová turecká válka proti Kurdům

Kurdská bojovnice v Sýrii
- dav -
 29.7.2015  AltPress

Specialista na Blízký východ a jeden z mála západních odborníků ovládajících arabštinu slovem i písmem Juan Cole píše o tom, že masivní úder tureckých sil proti džihádistům z Islámského státu (Daeš) se záhy proměnil na útok proti Kurdům, tradičnímu nepříteli Ankary. 

Germanofilové a sudetomilové ohrožují naši republiku

N. Ženeva
29.7.2015  České národní listy

Letošní léto je až příliš „rozmarné“. Kromě nebývalých výkyvů počasí je přeplněno událostmi, které ke klidu nepřispívají. Po rozporech o Ukrajině přicházejí na scénu obavy z terorismu IS, vlny uprchlíků, otřesy státu, který je kolébkou evropské kultury – Řecka atd.

Už zase máme odboryJosef Mrázek
29. 7. 2015Českomoravská komora odborových svazů (ČMKOS) chce v září vystupňovat tlak na zvyšování mezd. To je zcela správné, jde o jeden ze základních problémů zlodějské ekonomiky založené již v začátcích klausismu. 

Spravedlnost je rovnost

29.7.2015  Tribun  
         
Už od rána mi hlavě straší tenhle tweet:
'Equality doesn't mean justice.'

Je to totiž ilustrativní (v tomto případě doslova) ukázka stereotypů, které někteří (mnozí?) lidé chovají o rovnosti a spravedlnosti, a neschopnosti rozlišovat rovnost a stejnost, se kterou se tak často setkávám.

Na obrázku vlevo totiž není rovnost, ale stejnost. Rovnost je vpravo, tam, co je spravedlnost. Spravedlnost tu není rovnosti navzdory, ale naopak díky rovnosti – rovnosti postavení. Vlevo je stejnost krabic, vpravo je rovnost výhledu. Vlevo je rovnost rovné daně, vpravo je rovnost příležitostí.

Mediální manipulace a krize v České televizi v roce 2000


Doslov k vydané knize od Ladislava Jakla
29.7.2015   Institut Václava Klause
Žijeme v době mediální. Co tato fráze vlastně znamená? Copak člověk v jistém smyslu nežil v „mediálním světě“ odjakživa? Copak vždy nežil v prostředí interpretací, manipulací a zkreslované reality? Ano, to jistě žil. Už od chvíle, kdy spolu s člověkem (nejspíše ve stejný den) vznikla abstraktní komunikace, člověk brzo poznal, že tato komunikace může sloužit k úplně jiným věcem než jen k předávání informací. Může sloužit i k předávání postojových vzorců, k přesvědčování, k získávání druhých pro své vlastní cíle.

Varoufakisův plán B

Václav Umlauf 
29.7.2015 E-republika

Proč musel ministr financí Řecka krást čísla daňových kont obyvatel vlastního státu? Odpověď. Neměl k nim přístup, protože už nebyly pod jeho správou. Daňová konta Řeků jsou majetkem bankovní Trojky.


úterý 28. července 2015

Foldyna si ulevil nad Štětinou: Je to průjem. A nastala kanonáda

28. 7. 2015 ParlamentníListy

Poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) slyšel ve Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu europoslance Jaromíra Štětinu a podle všeho nevěřil vlastním uším. Byl to prý pořádný slovní průjem. A to ani zdaleka nebylo vše.

Největším kupcem syrské ropy Islámského státu jsou Turci, odhalily údajně dokumenty ropného cara ISIS28.7.2015 Wertyz Report

Pokud vezmeme v úvahu tvrzení USA, že Islámský stát měsíčně vydělává 40 miliard dolarů na ropě, logicky nás napadne otázka, kdo tuto ropu kupuje? Turecká média spekulovala, že v ropném byznysu jedou přepravní firmy syna tureckého prezidenta Recepa Tayipa Erdogana Bilala a také kurdská vláda Masúda Barzáního v severním Iráku. Tato tvrzení potvrdila i nedělní zpráva deníku Observer.

VIDEO: Ukrajinská policie bije bezdomovce

28.7.2015  Wertyz Report

Ukrajinská policie nedávno dostala zbrusu nové uniformy (po vzoru newyorské policie, jednoho z nejzkorumpovanějích policejních oddělení v USA), aby se očistila z korupce. USA také začaly cvičit budoucí policisty. A právě absolventi jejich programů na Ukrajině uvedli jako většina policejních oddělení v USA - čtyři lidi s obuškem na bezbranného bezdomovce.


Kyrgyzský prezident obvinil USA s podněcování řízeného chaosu, země chce označovat neziskovky za zahraniční agenty


28.7.2015  Wertyz Report

Kyrgyzský prezident Almazbek Atambayev v pondělí prohlásil, že Spojené státy chtějí udělením ocenění disidentovi Azmjonu Askarovovi v zemi vyvolat chaos. Etnický Uzbek Azimjon Aksarov byl odsouzen na doživotí kvůli podněcování nepokojů a z účasti na vraždě policisty.


Ukrajinská svodka – JF a jeho výběr ze světového tisku

vybral, přeložil a sestavil JF
28.7.2015 Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/


Předkládám vám pravidelný výběr toho, co se mi podařilo najít na anglofonních
stránkách. K tomu jsem přidal text, složený z několika zajímavostí o „Úřadu vysokého komisaře OSN pro lidská práva“ a z poslední zprávy mise HRMMU tohoto úřadu na Ukrajině.


Čína se zbavila půl bilionu dolarů: "Něco je velmi, velmi špatně"

Mac Slavo
27.7.2015 Zvědavec

Nedávno jsme informovali, že Čína se připravuje na něco velmi velkého na měnových trzích letos v říjnu. Pak jsme zjistili, že ekonomické modely dvou velmi známých finančních prognostiků předpovídají, že vlády po celém světě zabřednou do závažných problémů asi kolem 2. října tohoto roku. Tyto předpovědi přišly hned po varování ekonomického analytika Michaela Snydera, který říká, že finanční kolaps hrozí bezprostředně během následujících šesti měsíců.


Ekonomie, nebo politika?

Zbyněk Fiala:
28.7.2015  Vaše věc

Slavné volební heslo Billa Clintona: Je to o ekonomice, troubo!, je možná vedle. Podle průzkumu výzkumníků z amerického Pew Research Center je stav ekonomiky vnímán hlavně na základě politické příslušnosti. I kdyby bylo líp, neplatí to, pokud jste Republikán. V Česku bychom našli něco podobného taky.

Vídeňská dohoda o jaderném programu Teheránu: Impérium se marně snaží přeformátovat Írán

Pepe Escobar 
28.07.2015 E-republika

Co tedy Obamovi úředníci dojednali s Íránem? Jaký druh strategických kalkulací vedl k bodu, který vypadá jako taktický geopolitický posun?


Kauza David Rath: ne spravedlnosti, ano justiční mstě

Pavel Letko 
28.07.2015  E-republika
 

 Trvejme na nestranném procesním právu, jinak skončíme jako Rath. Zločinecké uskupení v České republice používá postupy, které mohou být zneužity v neprospěch doslova kohokoliv.

Džihád a varšavští ministranti

Nikolaj Mališevskij
28. 7. 2015    Střípky ze světa      Польские лоббисты исламизма
Rusofobie umí aliance, jimž musí z cesty i monstrance
Na džihád nesází jen Washington. Varšavský kompars mu funí v patách. To registrované partnerství si dělí role úměrně relativní síle. Kam míří jeho cíle – a jak dlouho se tím pinoží - mapuje Nikolaj Mališevskij.
Polsko je výspou katolické víry. Co do počtu kostelů, ornátů i oveček na hektar je to evropský premiant. Džihád stíná i spousty křesťanských hlav. Polská pravice mu ministruje hlava nehlava.

Jak provozovat politiku, aby sloužila lidem


Josef Mrázek
28.7.2015 přišlo redakci poštou

Aby politika byla dobrým nástrojem k obstarávání věcí společných, potřebujeme lepší poslance a senátory v parlamentu a občanům i občanské společnosti prospěšný program. V tomto článku se budeme zabývat tím, jak zlepšit složení Sněmovny PČR.

pondělí 27. července 2015

Hraje se hra "Titanic"

Radim Valenčík
27. 7. 2015        radimvalenčíkpíše
Teorie her rozlišuje a pojmenovává nejrůznější typy her. V širším povědomí jsou hry typu "Vězňovo dilema", "Manželský spor", "Tragédie společné pastviny"... Dominantní hrou, která se hraje dnes u nás (mám na mysli EU v širším globálním kontextu, nikoli jen ČR) je hra typu "Titanik". Hlavní význam "Čtvrté průmyslové revoluce" (ať už si to její autoři či její hlásné trouby uvědomují či nikoli) spočívá v tom, že napomáhá kamuflovat fakt toho, že se v současnosti tato hra hraje a že se jedná o hru, které jsou podřízeny všechny ostatní hry.

...A nikto sa za nič necíti zodpovedný (z internetu)

Róbert Árvai
27. 7. 2015
Neviem, či čísla sú pravdivé, ale za úvahu to veru stojí. Že by toto naši vládni vyvolení nevideli ....... alebo že by.... ???? Ako systematicky idiotizovať národ?!

Degenerace elit coby příznak úpadku Západu

Jiří Babača
27. 7. 2015     zdroj
Podle Petra Robejška je mediální a intelektuální elita Západu odtržena od reality a Západ je v hlubokém úpadku. Bakalova DVTV uveřejnila rozhovor Daniely Drtinové s politologem a exředitelem Mezinárodní ho institutu pro ekonomiku a politiku v Hamburku Petrem Robejškem. V pětadvacetiminutovém rozhovoru zazněla celá řada zajímavých názorů, které stojí za pozornost a stojí za to si rozhovor poslechnout celý. 

Sankce by měly být uvaleny na Kyjev

27. 7. 2015   zdroj a původní zdroj
Vedoucí investiční společnosti Prosperity Capital Management Mattias Westman prohlásil, že sankce Evropské unie proti Rusku jsou velkou chybou Západu. Westman také poukázal na neúčinnosti režimu sankcí, které se dotkly zejména těch, kteří ztratili tak velký trh, jako je Rusko.

Mám vztek na to, že jsme v NATO

Lubomír Man
27. 7. 2015
Jak je dobře známo, byla na západě nejdříve Američany inspirovaná organizace NATO (1949), a teprve po ní vznikla v roce 1955 jako její protipól Rusy inspirovaná Varšavská smlouva. Ty organizace zde stály jako vojenská vyjádření boje dvou protikladných polititických i ekonomických systémů – západního kapitalizmu a východního socializmu. Když pak na východě na rozmezí 80. a 90. let vydechl socializmus naposledy, následovala brzy poté, a to v r. 1991, logicky i úmrť jeho vojenské součásti - to je Varšavského paktu. 

Neprůhledný Islámský stát, likvidace demokracie v zájmu korporací a nuda v ČR

Zdeněk Zbořil
27. 7. 2015     Parlamentní listy
Zdeněk Zbořil opět s brilantním nadhledem a přehledem shrnul nejdůležitější události uplynulých dní a upozornil na vývoj aktuálních hrozeb. Všímá si zejména klíčových politických událostí a procesů, které zůstávají v mediálním stínu žabomyších sporů. 

Neziskovky a vláda – versus lid naší země: Kdo k nám tlačí „uprchlíky“?

Petr Hájek
29.7.2015 Protiproud
Platí si Německo a Brusel zdejší Pátou kolonu? Luxusní život z našich daní. V čím zájmu?
Komentář k „sebeudání“ šéfa jedné z organizací, které k nám dovážejí takzvané uprchlíky. Přináší informace Viktora Lošťáka a Valérie Keltnerové, které o temném pozadí, na němž spolupracuje i česká vláda, hodně prozrazují...

Ukrajinské síly připouští, že v době pádu Boeingu prováděly cvičení

29.7.2015   První zprávy
Podle zdroje ukrajinských silových orgánů se v den havárie Boeingu 777 nedaleko Doněcka konalo cvičení ukrajinských protileteckých sil a byl odblokován systém odpálení rakety.Ačkoli příkaz k ostrému startu nebyl vydán, došlo k neoprávněnému vypuštění rakety.

Vážený pane Cempere, adoptujte houf afrických běženců z vašich údajných hoaxů a napište o tom lidský blog...

Břetislav Olšer
29.7. 2015   blog idnes
To je prý pořád samý hoax, lži a vzbuzování rasové nenávisti. Proč by nemohly statisíce běženců svírat do kleští své beznaděje EU, která musí vytvářet kvóty, jež jsou povinny státy splnit v rámci pokrytecké humanity alibistů...
 V Maďarsku nepomohl asi vysoký plot; je tam už 90 tisíc běženců, v Německu půl milionu, v železničním tunelu pod Kanálem La Manche jsou problému s dalšími stovkami uprchlíků, co se snaží přejít z Francie do Anglie po kolejích... To není hoax, pane Cempere...