Reklama

sobota 8. srpna 2015

DOTAZNÍK PRO Stanislava Blahu: Aktivismus

Image

kolektif 
8.8.2015 E-republika

O své rozporné minulosti, nelehké přítomnosti, naivních představách a skromných plánech do budoucna hovoří šéfredaktor OM a redaktor e-republiky Stanislav Blaha.


Vězení? Nejde mi vůbec o nic, jsem s tím srovnán, tvrdí Rath

8.8.2015 DVTV
František Veselovský, rozhovor s Davidem Rathem
| Proč bych utíkal? Tohle je moje země stejně jako pánů Jirátů a paní Bradáčových, proč jim nechávat tu zemi úplně v plén? říká David Rath. Cítí se být nevinný a tvrdí, že zažíváme novou normalizaci.


Čína a Rusko daly šach USA. Bude se konat mat?

Když v polovině května nahlásila Moskva, že plánuje společná vojenská cvičení ruských vojsk s čínskými, někdo musel nad tímto krokem kroutit hlavu, když ví, že obě strany mají nevyjasněné územní spory. Někdo se pro změnu nepodivil a umí si to představit, při vzpomínce na již dávné dobré čínsko-ruské vztahy. Co je podstatné, že lidem v Pentagonu zatrnulo.

Odposlech jen tří presidentů?

Zbyněk Fiala
8. 8. 2015
Kdo jinému jámu kopá. Špehování zpravodajských služeb na internetu pochopitelně přivolává pozornost investigativních novinářů. A jako bumerang se vrací pokusy odhalení umlčet. Pocítil to německý nejvyšší státní zástupce Harald Range, kterého smetlo, že novináře obvinil z vlastizrady. Třesou se i další židle.

Jak američané dodržují mezinárodní dohody…

8. 8. 2015   1tv.ru/news/world/288927
Tahle země vedena zločinnou vládou, která nutí jiné státy přísně dodržovat pravidla mezinárodních dohod, si dovolí v tomto případě porušit hned několik. Stačí už jen v úvodu porušená úmluva o mezinárodním civilním letectví…

Psychologický profil multikulturalistů

Lea Vojteková
8.8.2015  Zvědavec

Co vede některé lidi k tomu, aby se za každou cenu zastávali islámu? Co je vede k tomu, aby zavírali oči před totalitními prvky této ideologie? Co je nutí k bagatelizace islamizace Evropy? Proč opakují pořád stejné a prázdné fráze? Proč ignorují fakta a zavírají oči před realitou?

Největší národ na Zemi nemůže záviset na Rusku

8. 8. 2015    zdroj a zdroj
Šéf NASA Charles Bolden okomentoval podpis nové smlouvy s Ruskem na 490 millionů dolarů. Vedoucí kosmické agentury prohlásil, že tato dohoda by nebyla, kdyby americká vláda nekrátila rozpočet NASA, informovala CNN.

Abraka Bakalaka a desítky miliard jsou rázem doma

bakala demonstrace- redakce -
8. 8. 2015 Vaše věc 

Z. Bakala prodal skoro 44 tisíc bývalých hornických bytů společnosti Round Hill Capital, aby nemusel splnit svůj veřejný příslib, který učinil při privatizaci minoritního podílů OKD, jehož součástí byly také tyto byty, že těm nájemníkům, kteří budou mít o byty zájem, je prodá do osobního vlastnictví, a to za pro ně velmi výhodných podmínek. Uvažovalo se zhruba o 50 000 korun za byt. Svůj závazek však Bakala nikdy nedodržel a dělal vše proto, aby ho dodržet nemusel.

Už to není náš stát. Stal se z něho zlý a nepřátelský erár!

Jaroslav Bašta
8.8.2015   První zprávy
Tohle si myslí nejen těch 46 000 nájemníků bytů „zprivatizovaných“ panem Bakalou. Tento týden padly všechny jejich naděje, že by se někdy splnil slib, který byl jednou z podmínek privatizace OKD.

Zrůdy na Ukrajině. Made in USA

Justin Raimondo
8. 8. 2015   Zvědavec
Pamatujete na Ukrajinu? Mně se vybavují řvavé titulky o údajně „bezprostřední“ a „masivní“ ruské invazi do této země: anglosaská média byla plná skutečných odpočtů do dne D a byli jsme krmeni zlověstnými obrázky ruských jednotek a tanků shromažďujících se na hranicích, údajně čekajících jen na rozkaz Putina obsadit Kyjev. A ukazuje se, že k jakési invazi došlo, ačkoliv ne ruské. Jsou to vlastní vojáci kyjevského režimu, vracející se z fronty a obracející se proti svým pánům.

Zástupci Kyjeva se sejdou s věřiteli ve středu v San Francisku

8. 8. 2015   Deník
Ukrajinské ministerstvo financí poslalo tento týden skupině největších soukromých věřitelů nový návrh na restrukturalizaci dluhu a pozvalo ji na čtvrteční schůzku, na níž se měla uskutečnit "rozhodující" jednání. Nejnovější návrh Kyjeva ale věřitelé označili podle zdrojů za nepřijatelný a schůzky se odmítli zúčastnit. Ukrajinské ministerstvo dalo poté najevo, že je ochotno se sejít příští týden, bude to prý ale "poslední možnost" k uzavření dohody.

The Daily Beast: američtí vojáci se bojí návratu „ruského medvěda“

8. 8. 2015   Sputník
Otázka „ruské hrozby“ odhalila rozpory mezi Washingtonem a Pentagonem ohledně toho, jak mají v zásadě reagovat na výzvy národní bezpečnosti Spojených států, píše internetový časopis The Daily Beast.V Bílém domě nesouhlasí s tím, že Rusko je „existenční hrozbou" pro národní bezpečnost USA, a nesdílejí kurz na konfrontaci a nátlak na Moskvu, který si zvolila řada vysokých vojenských úředníků.

A kdo že to od Bakaly odvážně koupil RPG Byty? To odkrývají Babišovy noviny

8.8.2015   Parlamentní listy
Komentátoři Miroslav Korecký a Zuzana Kubátová v dnešní MF Dnes konstatují, že Bakala přestává být jedním z největších realitních magnátů v zemi. "Dlouhá story 43 tisíců bývalých bytů OKD na severní Moravě asi zvolna končí. A stává se tichým pomníkem fungování tohoto státu," píší.

„Nejbeznadějnější válka Ameriky“ a „myšlenkový tank“Mike Whitney
8.8.2015   Střípky ze světa
Manuál salámové taktiky sepsaly mozky Brookings Institution. Morálky je v něm jako v doupěti galerky. Zhruba tolik, jako v podobném lejstru, které prodala před rokem RAND Corporation Kyjevu. Ta mu radila, aby doly i metalurgii Donbasu zdecimoval i proto, že tím „sníží svou závislost na ruském plynu. Co věta, to neomalená arogance. Vůči všemu, o čem mezinárodní právo je.


pátek 7. srpna 2015

Kdo chce imigranty, ať si je vezme domů! Rozumem zdraví ať se raději starají o své rodiče a prarodiče!|

Tomio Okamura
7. 8. 2015   Czechfreepress
Německý poslanec a spolustraník kancléřky Angely Merkelové Martin Patzelt si k sobě domů nastěhoval dva imigranty z africké Eritreji, aby šel ostatním Němcům příkladem.Už spolu bydlí měsíc a oba mladí imigranti obývají podkroví jeho domu společně s jeho synem. Pan poslanec dobře ví, co dělá. Eritrejci a Somálci jsou totiž například ve Švédsku na prvních dvou místech ve znásilňování žen a právě Eritrejci mají být kvůli naší vládě přiděleni také do České republiky: Zajímalo by mě, jak by se asi pan poslanec zachoval, kdyby měl doma dceru.

Hrabej, hrabej, vykrůcaj, aby se mi byznys nězrůcal, aneb Havloidní Bakala tyje z "bakaných" dolarů...

Břetislav Olšer
7.8.2015   blog idnes
O kom je řeč? Stačí dvě zvěsti; internetová televize DVTV s Drtinovou s Veselovským patří Bakalovi a kope za běžence, resp. ČT v Událostech upravila hanlivý výrok prezidenta Miloše Zemana; vystřihla jméno Zdeňka Bakaly. Cenzura...

Pád Bašára Asada a Sýrie v rukou radikálních islamistů? Katastrofa nejen pro Blízký východ, ale také pro Evropu!


7.8.2015   New World Order Opposition
Lidé křičící po tom, aby v Sýrii padla oficiální vláda a prezident Bašár Asad byl pohnán před soud a nejlépe rovnou popraven, by si měli vzpomenout na to, jak dopadl Irák, Libye, Afghánistán a mnoho dalších zemí, ve kterých západní země podpořili povstalecké frakce proti údajným diktátorům (rozuměj proti lidem majícím jiné plány, než ty, které vypracoval Washington).


V kauze bytů OKD selhal Bohuslav Sobotka

7.8. 2015   Svobodné noviny
Místopředseda Svobodných K. Zvára reaguje na článek Sobotka: Prodej bytů OKD je morálním selháním Zdeňka Bakaly převzatý z ČTK a citující premiéra Bohuslava Sobotku:Domnívám se, že tím, kdo selhal, je ve skutečnosti Bohuslav Sobotka. Posuďte sami.

Nová levice je pouze andělem strážným kapitalismu

Pavel Herman
7. 8. 2015    Svobodné noviny
Nová levice hájí imigrační politiku, která je předmětem zájmu domácího i velkého kapitálu, jenž má v úmyslu tyto imigranty využívat jako levnou pracovní sílu, a tedy i s menším rizikem porušovat Zákoník práce.

Rusko a USA vedou tajné vojenské rozhovory

7.8. 2015  New World Order Oppossition
Vysoce postavení ruští a američtí vojáci vedou tajné rozhovory o snížení mezinárodního napětí ve vztahu NATO a Ruska. Informovaly o tom zdroje v evropských zpravodajských kruzích. V poslední době se tyto vztahy zkomplikovaly do takové míry, že je bylo možné srovnat s dobou studené války. Rozhovory se schválením Kremlu i Bílého domu probíhají v jednom hlavním městě severní Evropy. Zúčastňují se jich vysoce postavení důstojníci Pentagonu a ministerstva obrany Ruska.

Vyhnanci, běženci, utečenci, vyděděnci, zkrátka migranti

Stanislav A. Hošek
7. 8. 2015
Motto: Emigrant je bezdomovcem na druhou. Nemá domov, čili střechu nad hlavou, ale ani domovinu, neboli pocit spolupatřičnosti.
Upozorňuji každého čtenáře, že následující text je názorem člověka, který od dětství již víc jak tři čtvrtiny století pozoroval a přemýšlel o světě i svém okolí. Naučil se nedůvěřovat každému, kdo měl velké řečí, ale skrovné činy, kdo se oháněl abstraktními pojmy od lidskosti, přes křesťanské a evropské hodnoty po lidská práva, či dokonce mezinárodní právní řád. 

Rusko a Čína trpěly americké nevládní organizace příliš dlouho

7. 8. 2015       zdroj a původní zdroj
Pravým cílem amerických nevládních organizací je prosazování hegemonie Washingtonu a destabilizace jakýchkoli zemí, které to mohou překazit. Proto se americký analytik Paul Craig Roberts domnívá, že Čína a Rusko trpěly příliš dlouho jejich přítomnost na svém území a svou "trpělivostí" pouze povzbudily americké neokonzervativce.

Zrůdy na Ukrajině. Made in USA

Justin Raimondo
7. 8. 2015 Zvědavec

Jsme v letní okurkové sezoně zpravodajského cyklu, což je perfektní doba pro naši vládu a média – aby poslaly některé nepříjemné věci do zapomnění. Mým úkolem, samozřejmě, je je zachránit…

Rusko přitvrdilo v boji s ISILo

Alena Mikulášková 
7. 8. 2015  E-republika

Nejstrašnější zbraní ISIL nejsou sebevražední atentátníci, ale právě ideologie, která mu umožňuje vtáhnout do svých řad dokonce i lidi ze vcelku úspěšných zemí, s nejvyšším vzděláním a, zdálo by se, se skvělou životní perspektivou. Sekulární a odidealizovaný Západ naneštěstí není schopen čelit takové ideologii.

Kalousek, OKD, Bakala a byty OKD


- vlk -
7. 8. 2015 Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/
 

Zprávou včerejška bezpochyby byla informace, že Zdeněk Bakala už není vlastníkem společnosti PRG byty, ale že celý 100% podíl na firmě prodal mezinárodní investiční společnost Round Hill Capital.

Britské zvláštní jednotky působí v Sýrii v barvách Islámského státu7.8.2015 Wertyz Report

Britský Sunday Times minulý týden uvedl, že britské zvláštní jednotky SAS bojují v Sýrii převlečení za bojovníky Islámského státu. Jejich úkolem je zničení vybavení teroristické organizace. Zpráva přichází nedlouho poté, co bylo odhaleno, že se britští piloti účastní bombardování Sýrie bez souhlasu Britského parlamentu.


Vaše mlčení zabíjí děti, volali v Doněcku na misi OBSE

obse7.8.2015 Vaše věc
 
Stovky lidí dnes v Doněcku protestovaly před hotelem, kde je ubytována monitorovací mise OBSE. Demonstranti před vchodem rozlili červenou barvu a naházeli do ní dětské hračky. Většina lidí měla v ruce cedule s nápisem „Vaše mlčení zabíjí děti.“


Špehování na internetu otřásá Německem


Zbyněk Fiala
7.8.2015  Vaše věc


Kdo jinému jámu kopá. Špehování zpravodajských služeb na internetu pochopitelně přivolává pozornost investigativních novinářů. A jako bumerang se vrací pokusy odhalení umlčet. Pocítil to německý nejvyšší státní zástupce Harald Range, kterého smetlo, že novináře obvinil z vlastizrady. Třesou se i další židle.

čtvrtek 6. srpna 2015

Stručný přehled hlavních informací Speciální Monitorovací Mise OBSE (SMM) na Ukrajině dle zpráv zveřejněných do 28. července 2015

vybral, přeložil a sestavil Mireček
6.8.2015  Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/
Situace v Shyrokyne (Širokino)

Klid. Tak by se dala v jednom slově shrnout situace, jaká teď panuje v Shyrokyne. Ano sice je to prakticky město duchů, protože všichni civilní obyvatelé jsou už dávno evakuovaní, ale alespoň zde nedochází ke střetům a ztrátám na životech. Dokonce i SMM přes incident z minulého týdne nadále monitoruje příměří v této oblasti a zaznamenaly jenom jedno porušení v nejbližším okolí vesnice.

Expracovník NSA: Americká korupce dosáhla „sovětských“ rozměrů!

Expracovník NSA: Americká korupce dosáhla „sovětských“ rozměrů!6. 8. 2015

Je obtížné pochopit ty Američany, kteří zlostně odsuzují Rusko za korupci, tvrdí bývalý zaměstnanec NSA a FBI Jerome Israel v deníku The Baltimore Sun. Korupce v USA je totiž nejen rozšířená, ale také povýšena na novou úroveň. Vlivní „lobbisté“ mohou prosadit cokoliv pomocí rodinných vazeb s vysoce postavenými americkými úředníky a zákonodárci.

Daily Times: Ruská paranoia ohledně NATO je oprávněná!

Daily Times: Ruská paranoia ohledně NATO je oprávněná!6. 8. 2015  První zprávy

Západ musí uznat, že se často mýlí při hodnocení ruských akcí, píše americký novinář Jonathan Power v Daily Times. To platí i pro bolestivou reakci Moskvy na rozšíření NATO, a kritiky z jejího „vměšování" na Ukrajině. Mnoho analytiků si již uvědomilo, že se tento „zásah" zveličil. Přičemž Ruské varování před destruktivní rolí neonacistů z Pravého sektoru se ukázalo být prorocké.
 

Sankce ovlivnily spolupráci ruských a čínských bank

6. 8. 2015    zdroj
Sankce USA a EU proti ruským bankám "významně" posílily rusko-čínskou spolupráci v bankovním sektoru. Uvedl to operační ředitel Harbin Banku Zhang Rui.

Ukrajinský důstojník, který opilý zabil 8letou dívku, dostal státní vyznamenání
6. 8. 2015  Svobodné noviny

Ukrajinský důstojník, který počátkem tohoto roku opilý zabil obrněným vozidlem 8letou dívku, byl oceněn státní medailí. Armáda tvrdí, že ukrajinský prezident Petro Porošenko vyznamenal vojáka za jeho vynikající vedení před touto tragickou událostí.

Řád Bogdana Chmelnického třetího stupně byl udělen nadporučíkovi Marian Rakovi, jednomu z podezřelých ze zabití dívky v opilosti ve městě Konstantinovka v Doněcké oblasti.

středa 5. srpna 2015

The Times: ukrajinští radikálové se vychloubají porušením příměří

The Times: ukrajinští radikálové se vychloubají porušením příměří

© Sputnik/ Stringer
5. 8. 2015 Sputník
,,Ukrajina jen těžko kontroluje své vlastní ozbrojené útvary na východě země, kdežto jedno z nejnebezpečnějších ultrapravicových seskupení se vychloubá porušením nové dohody o příměří a vyzývá ke svržení prezidenta", píše list.
Podle informace The Times, Pravý sektor posílá i nadále rozvědčíky, odstřelovače a bojové čety bez poznávacích značek do pásma zastavení palby v Širokinu. Přitom se porušují přímé rozkazy z Kyjeva, píše The Times s odvoláním na jednoho z předáků tohotohnutí Serhije Vasylovyče.

Muslimští běženci v Berlíně křičeli: „Vy chcete zabít nás, ale my zabijeme vás!“ A vedle nich sportovali Židé...

Břetislav Olšer
5. 8. 2015   blog idnes
V Berlíně zítra skončí Makabejské hry, jimž se říká židovská olympiáda, letos s 2000 židovskými sportovci. Evokuje to tragické vzpomínky na holocaust i Olympiádu v Mnichově, na atentát teroristů Černého září na sportovce Izraele.

Odmítnout pozvání na oslavy konce druhé světové války v Rusku, nebo v Číně, může jen hloupý nevychovaný buran!

Ladislav  Kašuka
5.8.2015   blog idnes
Občané České republiky mohou být rádi, že se prezidentem naší země nakonec i přes masovou mediální podporu jeho protikandidáta, stal Miloš Zeman!Přestože je v politické minulosti našeho prezidenta několik velkých chyb a přehmatů, platí v případě Miloše Zemana na 100% přísloví, že jednooký je mezi slepými králem a většina ostatních politiků, snad kromě Tomio Okamury nosí přes oči černou slepeckou pásku a pevně se drží vodícího lana nataženého z Washingtonu přes Brusel, které jim jasně vymezuje jejich cestu!

Operace "Blesk" a "Bouře": plán Kyjeva na zničení Donbasu


5. 8. 2015    zdroj
Místopředseda Nejvyšší rady Ukrajiny Andrej Parubij: Kyjev potřebuje čas, aby mezinárodní společenství sankcemi zničilo finanční impérium, které budoval Putin, a my abychom mohli vybavit svou armádu a dočkat se toho rána, kdy zahájíme své operace "Blesk" a "Bouře" proti republikám Donbasu.

Hirošima, Nagasaki a zločinci studené válkyFinian Cunningham
5. 8. 2015   Střípky ze světa
Truman pro její ambice obětoval i americké zajatce
Od hřibů, decimujících Hirošimu a Nagasaki, je to už 70 let. Nabobská legenda z nich dělá vynález spásy. Před tribunál fakt a svědectví ji žene Finian Cunningham. Je komentátorem The Mirror, The Independent a Irish Times.Zrnko pravdy našel i v New York Times. „Někteří historikové skutečně namítají“ – stálo tu už v lednu 1995 – „že terčem těch bomb byl, spíš než válečný nepřítel Japonsko, válečný spojenec Sovětský svaz“. A šlo tak hlavně o „výstrahu rivalovi, až válka skončí“.

Igor Pankratěnko: Tajenka Pollardova trestu i milosti

Загадки «Дела Полларда»

Igor Pankratěnko

Agent izraelské rozvědky vynesl třaskavé tajnosti
Holport Washingtonu Tel Avivu je ze žuly. Jonathan Pollard práskal rozvědce toho druhého. Ten první mu napařil doživotí. Pustí ho až 30 let nato. Tajenka trestu i milosti je jiná, než se nám kuká.

Vojenská kolona USA v Čechách: thriller pokračuje?

5. 8. 2015  Sputnik

Průjezd vojenské kolony americké armády Českou republikou naplánovaný na září jen ukazuje, že místo diplomacie dává NATO přednost demonstraci síly, míní poslankyně Evropského parlamentu za KSMČ Kateřina Konečná.

Kdo že to opakovaně škodí?

Marek Řezanka
5. 8. 2015 Literární noviny
 

Oslavy sedmdesátiletého výročí od porážky nacistického režimu se současné Evropě vyloženě nehodí. Stejně tak se nehodí připomínat, že bez tehdejšího Sovětského svazu a jeho lidí by k porážce tohoto režimu nedošlo. Nepřipomínáme si ani krvavé čínsko-japonské války během válečného období. Výuka historie je na mnohých školách tristní. Žáci opouštějící střední školy často netuší, kdy přesně druhá světová válka vypukla, kdo proti komu bojoval, natož, které bitvy a která jednání určovaly její vývoj.

Miniaturní hrozba ze zubních past

Stanislav Blaha 
5. 8. 2015  E-republika

Abraziva ze zubních past a kosmetických přípravků tráví ryby. Vlády a firmy jednají o jejich zákazu.

V březnu 2013 jsme v článku Plastový odpad zabíjí uprostřed oceánu psali o planetární černé skládce amerického odpadu vyplaveného od břehů USA, která pokrývá severní část Tichého oceánu. Jedná se o oblast o velikosti několika milionů kilometrů čtverečních, která je tvořena vrstvou ze směsi plastů a chemického i dalšího odpadu. Tato vrstva je v některých oblastech až sedmkrát silnější než vrstva planktonu.

Osa Ruska a Saúdů v Sýrii a vyšachované USA

Ze všech stran propíraná „společná“ americko-turecká „válka proti Islámskému státu“ (ale hlavně turecká válka proti Kurdům) pomalu nabírá jasnějších obrysů, přičemž nelze nevzpomenout na cimrmanovské „prvek očekávání byl vystřídán prvkem zklamání“. Tedy přinejmenším z pohledu těch, kdo čekali alespoň něco.

ČT opět bájí o masakru Němců, tentokrát v Ústí nad Labem

O. Tuleškov
5. 8. 2015 České národní listy

Celé naše pohraničí, které nám po Mnichovu ukradli Němci, bylo postupem doby protkáno sítí koncentračních táborů, jejich poboček a zajateckých lágrů, v nichž převažovali Rusové. Jaké praktiky v nich Němci uplatňovali po dobu jejich existence, je nám všem známo. Tam, kde Němci vybudovali koncentráky, všude denně a hromadně umírali pro nás v nepředstavitelných podmínkách vězňové a zajatci. Jinak tomu nebylo ani v nám odcizeném pohraničí. Kdo hlídal vězně na tomto území? Samozřejmě to byli především tzv. sudetští Němci. 


Báječné plány ředitele České televize: Pohádka O Nesytovi v bordelu. My zase máme zbaštit ČT všechno. 135 granulí platí i kočka a pes. Koupí si Kníže, Kalousek a Halík Krkavčí hory?

Báječné plány ředitele České televize: Pohádka O Nesytovi v bordelu. My zase máme zbaštit ČT všechno. 135 granulí platí i kočka a pes. Koupí si Kníže, Kalousek a Halík Krkavčí hory?Lubomír Kvapil 
5. 8. 2015   Protiproud

Lubomír Kvapil dospívá k logickému ač překvapivému odhalení podstaty naší milované veřejnoprávní mediální instituce a nabízí našim politickým a duchovním obrům skvělý byznys.
Oblíbená televizní pohádka O Nesytovi s Martinem Zounarem v hlavní roli se možná dočká v brzké době nové verze. V té si ovšem zahraje ústřední postavu pan generální ředitel ČT Petr Dvořák.
Pan Dvořák chce totiž jako správný nenasytný ředitel více peněz na vystlání svého hnízda na Kavčích horách. No možná po čase bude správný název Stračí hory, nebo Kukaččí, uvidíme.

Střepy rozbitého světa: Nejznámější disident věštecky varoval Západ. Zhoubná maska blahobytu. Padělání veřejného mínění. Právo nevědět. Bránit se znamená být připraven zemřít

Střepy rozbitého světa: Nejznámější disident věštecky varoval Západ. Zhoubná maska blahobytu. Padělání veřejného mínění. Právo nevědět. Bránit se znamená být připraven zemřít 5. 8. 2015   Protiproud
Redakce Protiproud připomíná již téměř zapomenutou "skandální" promluvu Stalinova vězně Alexandra Solženicyna, jíž si v roce 1978 proti sobě poštval intelektuální i politickou věrchušku v USA a z níž se i dnes můžeme o sobě mnoho cenného dozvědět.

Ernestova týdenní ukrajinská svodka 27.7.2015 – 3.8.2015


vybral, přeložil a sestavil Ernest
5. 8. 2015 Kosa zostra  čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/
(nevyzdrojované informace  jsou převzaty  ze stránky vk.com/strelkov_info)

28.7.2015  
Doněck v noci na 28.7. začalo ostřelování houfnicemi ráže 152mm rajonů Kujbyševskij (okolí závodu Topaz), Kyjevskij a na úseku fronty SpartakAvdějevkaletištěPísky probíhaly střetnutí pěchoty střídavě s ostřelováním dělostřelectva. Dělostřelectvo ostřelovalo i Jasinovatuju. Ve směru od Marinky na úseku fronty MarinkaAlexandrovka – sídliště Trudovskyje probíhal průzkum bojem za podpory tanků. 

Orwellovština: Šéf Amerického institutu pro mír vydělává na válce!

Orwellovština: Šéf Amerického institutu pro mír vydělává na válce!5. 8. 2015   První zprávy

Novináři portálu Intercept odhalili, komu ve Spojených státech vyhovuje válka na Ukrajině. Výsledek zjištění je stejně paradoxní jako orwellovský – Americkému institutu pro mír! Přičemž, jak novináři připomínají, je hlavním cílem této instituce je udržovat mír ve světě pomocí „nenásilného řešení konfliktů".

úterý 4. srpna 2015

Plíživý rozval Ukrajiny nabírá na obrátkách

Tereza Spencerová 
4. 8. 2015  Literární noviny

Poslední měsíce na Ukrajině, zvláště pak ale nedávné události na Zakarpatí, vyvolávají reakce i v sousedním Polsku, zatímco rozklad kontinuity státní moci mění Ukrajinu v zemi bez zákonů, pravidel a moci.

Žaluji státní zastupitelství

Zdeněk Koudelka
4. 8. 2015     První zprávy
Petr Hájek v knize Smrt v sametu uvedl: „Slovo KORUPCE se stalo tímtéž základním pojmem jako v minulém režimu TŘÍDNÍ BOJ. Má také podobné důsledky.“ Hájek upozorňuje: „Ty, kdo se radují, že konečně se „zkorumpovaná třída politiků“ začíná bát, je nutno upozornit, že brzy se budou bát všichni a každý. Rozkrádání veřejných peněz je bezpochyby zločin.……Politicky se však využívá jen tehdy, je-li třeba převzít moc.“.