Reklama

sobota 15. srpna 2015

Daily Mail: ukrajinské děti jsou cvičeny bojovníky praporu Azov


15.8.2015   Sputník
Britské noviny Daily Mail zveřejnily materiály, ve kterých se píše o táboře pod Kyjevem, ve kterém členové neonacistické skupiny Azov učí děti ve věku od šesti let zacházet se střelnými zbraněmi.
Samotný tábor pod názvem Azovec sebe označuje jako vojensko-vlastenecký.

Branislav Fábry: Zamlčané fakty o utečencoch a destabilizácia Sýrie Západom

sýrie tábor
V tomto článku sa budem venovať nepravdivému informovaniu o utečencoch v médiách, ďalej problému Sýrie, ktorá sa stala z veľkej hostiteľskej krajiny pre utečencov krajinou ich pôvodu a nakoniec spomeniem i politiku západných veľmocí, ktoré nesú veľkú zodpovednosť za súčasnú situáciu s utečencami.

Kam se poděla legrace jako zrcadlo společenského systému?

Ivo Šebestík
15.8.2015   Altpress
V sedmdesátých letech minulého století točili francouzští, italští a španělští filmaři úspěšné komedie. V mnohých z nich šlo kromě legrace také o nastavení zrcadla tehdejšímu společenskému systému. Dálo se tak v době, kdy blahé uvolnění šedesátých let zvolna doznívalo a kapitalistický tržní systém se stejně tak zvolna, ale nesmírně pevně, usazoval v pozici, kterou od té doby, s nejrůznějšími „vylepšeními“, zastává dodnes.

Hledání ztraceného marxismu


Zkušený novinář Žantovský nechápe: Dvacet "kamarádů" vítalo s transparenty v Bělé uprchlíky a pro ČT to byla událost

Petr Žantovský
- rozhovor s Petrem Žantovským -
15. 8. 2015   Parlamentní Listy

Z toho, jak nevyváženě informuje Česká televize o migrantech, je zřejmé, že nadržuje těm, kteří vnášejí minoritní názor, a kašle na většinu, která se drží rozumu. 

pátek 14. srpna 2015

Turecko dál válčí s Kurdy (a Západ dál mlčí)

Tereza Spencerová  
14. 8. 2015  Literární noviny
Ankara si na ochranu zájmů svých (a tím fakticky i zájmů svých chráněnců z Islámského státu) ve Washingtonu najala lobbyistickou firmu, která mimo jiné pracuje například na prezidentských kampaních Hillary Clintonové nebo Jeba Bushe…

Jak demokratizovat ekonomiku: daně

Ilona Švihlíková
14. 8. 2015  A2larm


Pokud jsou daně nevyvážené, můžou zatížit ty nejchudší. To má velmi negativní politické důsledky. 


Co mají co společného daně s demokracií? Den daňové svobody je oblíbené téma českých médií, která vždy neopomenou s pompou zdůraznit, že je to den, kdy už „vyděláváme na sebe“ (jako kdyby stát neměl být náš a plnit naše potřeby a přání). Anebo se otevírá libertariánská truhla, v níž leží úvahy o dobrovolných příspěvcích místo povinných?


Ministerstvo zahraničí USA rozdá 500 tisíc dolarů na boj s "ruskou propagandou"

14. 8. 2015     zdroj
Velvyslanectví USA v Litvě získává velkými granty začínající i zkušené ruskojazyčné novináře do speciálního vzdělávacího programu v oblasti investigativní žurnalistiky.

Na stranu opolčenců přešlo 8 tisíc ukrajinských policistů a vojáků!

14.8.2015   První zprávy
Vojenská prokuratura Ukrajiny má seznam 8000 policistů a vojáků, kteří přeběhli k milici Donbasu. Oznámil to šéf prokuratury Anatolij Matios.
"V tuto chvíli máme kompletní seznam. Shromažďují se důkazy o pěti tisících policistech, a asi třech tisících vojácích, kteří přeběhli k nepříteli,“ uvedl na tiskové konferenci
„Budou se zodpovídat," doplnil.

Stavební předpisy projednané v kuchyňce


Mikuláš Ferjenčík
14. 8. 2015  A2larm

Piráti zveřejnili zvukový záznam jednání Rady hlavního města Prahy. Odhaluje styl úřadování primátorky Adriany Krnáčové. DOTAZNÍK PRO Jiřího Fialu: Odpor proti systému

Jiří Fiala
- kolektif - 
14.8.2015   E-republika
 

 Občanský aktivista Jiří Fiala hovoří poté, co si odseděl 3,5 měsíce ve vězení za to, že se zeptal soudce, jestli se nezbláznil.
Občanský aktivista Jiří Fiala hovoří poté, co si odseděl 3,5 měsíce ve vězení za to, že se zeptal soudce, jestli se nezbláznil.

ČR je vstřícná vůči cizincům: nově mohou volit v místních volbách nebo zakládat obbory

14.8. 2015   AC24
Česká republika ratifikovala Úmluvu o účasti cizinců na veřejném životě na místní úrovni. Oznámila to v pátek 17. července 2015 Rada Evropy.Právo všech cizinců z kteréhokoli světadílu budovat v České republice svá místní sdružení pro obhajobu svých zájmů a projevů své kulturní svébytnosti, právo cizinců zakládat vlastní odbory, právo cizinců volit v místních volbách nebo povinnost České republiky seznámit cizince s jejich právy se stane od 1. listopadu 2015 realitou.

Banksteři - světové zlo!

M. Vojta
14. 8. 2015  Exilové noviny

Možná vás trápí, jak se vyvíjí svět, ničí mezilidské vztahy, proč neustále umírají lidé ve válkách, proč se situace stále nelepší, kdo za to může, kdo to řídí?

Ernestova týdenní ukrajinská svodka 4.8.2015 – 10.8.2015

vybral, přeložil a sestavil Ernest

14. 8. 2015  Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Východní Ukrajina 4.8. až 10.8.2015 – přehled událostí podle stránky vk.com/strelkov_info

Spojené státy musejí žít ve shodě s jinými zahraničněpolitickými hráči, tvrdí uchazeč o úřad prezidenta USA za Republikánskou stranu Donald Trump.

14.8.2015   Sputník
„Jsem největší militarista, který vám kdy poskytl interview. Udělal bych ozbrojené síly tak silné a mohutné, že by nikdo nechtěl na nás zaútočit", řekl miliardář v interview pro televizní kanál Fox News.

Paul Rosenberg: „Tohle je Řím roku 460. Tečka“ Co ještě smysl má - a co už ne - americkými očima14.8.   Střípky ze světa
Ameriku čeká další volební cyklus a spoustě lidí hrozí, že do něj investují mraky iluzí. „Tento systém se však už napravit nedá.„Ti, co nám vládnou, jsou, tak jako v Římě, lháři, šílenci nebo opilci (dneska spíš feťáci), ne-li to všechno dohromady. ´Pád Říma´ byl samozřejmě mnohem složitější, než jsme se učili ve škole.“ Kulminoval jím „úpadek, vlekoucí se řadu let“. Spousta těch, kdo se ho „pokoušeli reformovat a zachránit, byla už v Římě“. Zvlášť agilně se o „to mimochodem snažili právěGótové“. „Marně.“

Český spor o imigraci

Adam Votruba
14.8. 2015  Zvědavec
Otázka uprchlíků a imigrantů vyvolává v České republice vášně. Na jednu stranu jsou zde obavy z přílivu cizinců, vyjadřované i na demonstracích. Na druhou stranu máme demonstrace podporující přijímání uprchlíků a v masových médiích čteme kritické články o údajně neuvěřitelné vlně xenofobie a rasismu. Na probíhající diskuzi je leccos zajímavého a některé její aspekty bych chtěl v tomto svém textu podrobit zkoumání.


Velký bojovník proti Babišovi, Zemanovi a všem českým buranům prý odchází...a nebo ne?

Josef Provazník 
14. 8. 2015  ePortál

Jméno Pavel Šafr všichni jistě dobře znáte. Před několika měsíci založil Svobodné fórum a ještě před tím působil např. v čele časopisu Reflex nebo Blesk. Jeho kariéra však začala již krátce po převratu, když ve svých 26 letech vedl tehdy poměrně úspěšný Český deník. Před nedávnem se z něj stal z českých novinářů asi nejviditelnější bojovník proti Babišovi. V posledních týdnech zase ostře kritizoval nechuť Čechů k uprchlíkům a své spoluobčany proto s chutí označoval za burany.

Kdo je vlastně Tomáš Halík?

kdo-je-vlastne-tomas-halik
Daniel Solis
14. 8. 2015

Předkládáme čtenářům skutečný životopis Tomáše Halíka, který se u mnoho naivních lidí těší jakési neopodstatněné oblibě. Není divu, neboť se zde jedná o mazaného odborníka na manipulaci a „sociální“ neboli operativní psychologii (jak ji vyučovala svého času německá Stasi ve Postupimi.

Velké varování od člověka, který má zkušenosti s francouzskými muslimy. V České republice to prý může být brzy velmi drsné

14.8.2015  ePortál

Pan Vítězslav jezdí přes dvacet let v kamiónu. Žil ve Spojených státech a osm let v Paříží, nyní je jeho druhým domovem severní Anglie. Pro ePortál.cz vylíčil své dlouholeté zkušenosti s muslimskými přistěhovalci ve Francii a konstatuje, že by rád naivním příznivcům multikulturalismu v České republice otevřel oči.


Retro: Krvavé oleje

Jana Lorencová 
14. 8. 2015  Outsidermedia
 


19. července 2008
Jak to všechno začalo

Pracovala jsem tenkrát, v roce 1993, v redakci deníku Telegraf a připravovala jsem článek pro titulní stranu. Nějak se mi nedařilo. Všechno, co jsem na téma, dohodnuté se šéfredaktorem, napsala, mi připadalo bezútěšně slabé, špatné a nepřesvědčivě formulované. ...


Alexander Dorin: Další oběť Srebrenice?

Michail Stavrev
13.8.2015   Literární noviny

Švýcarský spisovatel srbského původu Boris Krljić, píšící pod pseudonymem Alexander Dorin, se věnuje analýze událostí ve Srebrenici. Nedlouho před 20. výročím událostí konce občanské války v Bosně byl zatčen.čtvrtek 13. srpna 2015

Jagland: Moldávie se může stát dalším horkým místem

13. 8. 2015    zdroj
Podle generálního tajemníka Rady Evropy Thorbjørna Jaglanda by si měla vláda Moldávie pospíšit s reformami. Moldávie riskuje, že se stane dalším horkým místem na mapě Evropy, domnívá se Jagland. A dopady krize v této zemi mohou jít podle něj daleko za její hranice.

Turčinov odůvodnil stahování vojenské techniky do přední linie na Donbasu

13. 8. 2015         zdroj
Tajemník Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny Alexandr Turčinov vysvětlil navyšování množství vojenské techniky na Donbasu nutností upevnit obranu. Příslušné prohlášení učinil při obhlídce nových zbraní, které se Kyjev chystá přesunout do válečné zóny. Informovala o tom tisková služba rezortu.

EU hrozí pobaltským státům za nacismus sankcemi

13. 8. 2015    zdroj
Evropská unie pohrozila Lotyšsku, Litvě a Estonsku uvalením sankcí v případě odmítnutí přijímat na svém území uprchlíky z Afriky a Asie, informuje portál "Politnavigator." Pokud pobaltské země odmítnou rozmísťovat na svém území uprchlíky, kteří zaplavili Evropu, Evropská unie pozastaví financování, na němž významně závisí jejich hospodářství.

ČNB v cizích službách dále škodí


Josef Mrázek
13. 8. 2015 

Trvalou vadou naší ekonomiky je kurzové podhodnocení české koruny, kterému se dosud nikdo nepokoušel čelit, a zmenšovalo se jen samo vlivem křiklavého nesouladu kurzu a hodnoty koruny. Tuto přirozenou tendenci narušovala ČNB intervencemi, které vypadaly jako opovážlivé spolčení s vývozci, a byl to pravý opak toho, co by soudný člověk považoval za vhodné. 


Guardian: Válečné hry NATO a Ruska přibližují totální konflikt!

13.8. 2015   První zprávy
Cvičení jsou reálným rizikem vzniku války
Vojenská cvičení Ruska a NATO jsou jasně zaměřena k přípravě na plnohodnotnou válku, konstatují analytici centra European Leadership Network.Centrum zveřejnilo zprávu s názvem „Příprava na nejhorší: Připravují vojenská cvičení Ruska a NATO možnost války v Evropě?" Odborníci analyzovali cvičení ruských jednotek, které se konalo v březnu tohoto roku za účasti 80 tisíc vojáků a cvičení NATO v červnu, jehož se zúčastnilo 15 tisíc vojáků z 22 zemí.

Pane šéfredaktore ...


Václav Princ
13. 8. 2015  do redakce přišlo mailem

Zasílám foto z mého mobilu. Je již téměř půlnoc a lidi tady kolem mají strach. V čem žijeme? Nedovedete si to ani představit. To se musí zažít. Do rána nebudeme spát. Fotky jsou v příloze. Václav Princ


Zeman teď ještě přitvrdí, říká exministr Ivan David. Čekají nás prý zlé časy. A Halík se Švejnarem...

Ivan David, rozhovor pro   Parlamentní listy
13.8.2015
POLOČAS MILOŠE ZEMANA Podle bývalého ministra zdravotnictví, psychiatra Ivana Davida (ČSSD), nás čeká neklidná doba. „Tomu bude odpovídat Zemanův přístup (ve druhé půlce prezidentského mandátu). Bude razantnější, méně kompromisní než doposud, jeho vyjádření se ještě zostří.“

Bude nás za sto let míň aneb Konec jednoho národa a bílé rasy...?

Břetislav Olšer
13.8. 2015   blog idnes
Pravda nebo státní alibismus, který má zdůvodnit další příliv cizinců do Česka? Jinak bude údajně počet obyvatel Česka klesat. Prý zachraňme křesťanskou Evropu. Kolem roku 2100 bychom měli mít podle prognózy i s cizinci 8,8 miliónu obyvatel, bez migrantů by nás však bylo jenom šest miliónů. Proč se k nám tedy stěhují?

Iluze svobody v Americe...Být občanem amerického korporátního státu je jako jít proti zdi: vždy prohrajete.

John W. Whitehead
13. 8/. 2015   Zvědavec
„Formování vůle Kongresu a výběr amerického prezidenta se stalo privilegiem vyhrazeným třídám krasojezdců země, tedy 20% populace, která vlastní 93% bohatství, oněch pár šťastných, kteří řídí korporace a banky, vlastní a provozují zpravodajská a zábavní média, vytváří zákony a řídí univerzity, řídí filantropické nadace, politické instituce, kasina a sportovní arény.“ Novinář Lewis LaphamBýt občanem amerického korporátního státu je jako jít proti zdi: vždy prohrajete.Hra je zfalšovaná a „my lid“ dostáváme stále podřadné karty. I tak mnozí zůstávají ve hře, bez trumfů, a věří, že se k nim štěstí obrátí čelem.

Dva gigantické výbuchy v Číně...44 mrtvých a 400 zraněných.. Ve městě se nachází nejvýkonější počítač na světě...

13.8. 2015   AC 24
Dva výbuchy otřásly ve středu večer severovýchodním čínským městem Tianjin. Asi 500 lidí bylo zraněných a 44 je mrtvých, uvádí poslední zpráva z tiskové agentury Xinhua. Podle čínské státní televize bylo potvrzeno celkem devět mrtvých hasičů. Není jasné, zda je tento počet zahrnut do celkového počtu mrtvých. Úřady podle Beijing News ohlásily ztrátu kontaktu s dalšími 36 hasiči.

Eutanázie lidskosti i pudu sebezáchovyStephen Lendman
13.8.2015   Střípky ze světa
„Sanace“ Řecka jako kastrace evropské civilizace
Když řecký ministr hospodářství Giorgos Stathakis vítězoslavně anoncoval „Tu dohodu máme!“, přišlo to každému, kdo si neamputoval rozum, k smíchu i k pláči. Stephen Lendman z Chicaga ty pocity artikuluje. Za „86 miliard euro na sanaci“, připomíná hned úvodem, „prodává Řecko svou duši predátorským věřitelům“. „Finanční teroristům.“
To už není jen poprava „evropských hodnot“. To už je výpadek pudu sebezáchovy. Hnát Řecko slzavým údolím, bere-li Evropu útokem bída „třetího světa“, umí jen okoralá duše idiota.

Turecký soud zablokoval přístup ke svědectvím obviněných žalobců


13.8.2015  Wertyz Report
 

Speciální turecký soud zablokoval sérii videí se svědectvím čtyř žalobců, kteří byli v květnu dáni do vazby, protože nařídili zastavit auta převážějící zbraně do Sýrie. Speciální soud turecká opozice obviňuje ze spolupráce s vládou.

Jan Campbell: Měnová válka na horizontu


Jan Campbell
12.8.2015  Vaše věc

Pohled na pískové hodiny vzbuzuje často dojem, že při zmenšujícím se množství písku v horní části hodin se zvyšuje rychlost propadu písku do spodní části hodin. Tento na první pohled přirozený dojem je čistou iluzí, která napomáhá zakalit kritické, tj. jasné myšlení a uvědomění si skutečnosti, že otvor, kterým písek padá a množství písku, které padá, jsou konstanty. 


Britský Daily Mail píše podle starého plánu německého nacisty

daily mail
12.8.2015  zdroj

Na internetových stránkách nejčtenějšího britského tabloidu "The Daily Mail" se dnes opět objevil termín „polský koncentrační tábor“ a „polský vyhlazovací tábor“. Stalo se tak v článku "Auschwitz forbidden love" (Zakázaná láska v Osvětimi), který je věnován lásce příslušníka SS Franze Wunsche a židovské vězenkyně Heleny Citronové.


Dvojí protivník

Fiala Zbyněk
Zbyněk Fiala
13.8.2015  Vaše věc
 
Řecko dosáhlo základů dohody s věřiteli, která nyní musí být přijata i členskými vládami eurozóny a někde, jako třeba právě v Řecku nebo Německu, i parlamentem. Jedná se o tříletý program fiskálních a reformních opatření, která už nebudou sledována nenáviděnou „trojkou“, ale „čtyřkou“ tvořenou Evropskou komisí, Mezinárodním měnovým fondem, Evropskou centrální bankou a Evropským stabilizačním mechanismem, který převezme roli záchranného fondu EU.

Stručný přehled hlavních informací Speciální Monitorovací Mise OBSE (SMM) na Ukrajině dle zpráv zveřejněných do 11. srpna 2015

přeložil a sestavil Mireček

Oproti minulému týdnu zde už situace tak klidná nebyla. Nejprve v blízké oblasti vesnice SMM zaznamenala 7. srpna nějaký výbuch a střelbu. Když se ale SMM snažila osmého dostat do vesnice, bylo jim v tom Ukrajinskou stranou zabráněno. SMM si také všimla nějakých záblesků z vesnice a ukrajinský velitel jim sdělil, že se jedná o známku ostřelování.

Kdo organizuje invazi uprchlíků do Evropy? Profesionálové z USA!

- redakce - 
13.8.2015 E-republika
Za celým skandálním projektem pomoci nelegální imigraci stojí prosionistická, prokapitalistická a protiislámská nadace.

Ayn Rand Institute je americká nadace, která v současné době verbuje přes své webové stránky ZDE převaděče a pomocníky v Německu a Rakousku. Projděte si stránky a zjistíte, že se jedná o velmi profesionálně a draze zaplacenou kampaň, která neuvěřitelně pokrytecky apeluje především na „lidskost“ a „soucit Evropanů“.

středa 12. srpna 2015

Podivný zápach z eura se šíří dokonce i do Polska

Květa Pohlhammer Lauterbachová 
12. 8. 2015 E-.republika

Hospodářský boom nového hlídacího psa Evropy. Polsku bylo odpuštěno neuvěřitelných 50 % dluhů, zatímco rozvojovým zemím bylo v roce 1988 na konferenci v Torontu přislíbeno (a nesplněno) odpuštění 33 % dluhů.

Nový světový řád a zničení Jugoslávie

John Laughland
11. 8. 2015 
Kosovo on line
 

Ačkoli kosovská válka a obžaloba Slobodana Miloševiće představovaly radikální rozchod s mezinárodním řádem, jak byl ustaven po 2. světové válce, nespadly tak úplně z čistého nebe. Ideje nadnárodního uspořádání se osnovaly po celé desetiletí a byly povzbuzeny především novým uvažováním vycházejícím z Washingtonu. 11. září 1990 vyhlásil prezident George H. W. Bush ve své řeči v Kongresu „nový světový řád“. [1] Tento nabubřelý obrat původně uvedl do politického diskurzu sovětský vůdce Michail Gorbačov ve své řeči k Valnému shromáždění OSN dne 7. prosince 1988. Gorbačov se přimlouval za překonání bipolárního systému, sjednocení světového hospodářství, posílení OSN a za to, aby se konflikty řešily na základě vzájemné spolupráce supervelmocí. 

Proč to Sýrie vyhraje ...Syrský triumf bude i vítězstvím Íránu a libanonské rezistence, vedené Hizballáhem.Tim Anderson
12.8.2015   Střípky ze světa
Profesor na vlastní oči
„Sýrie vítězí. Nehledě na krveprolití a tvrdý ekonomický tlak. Sýrie míří k vojenskému a strategickému triumfu a změní iStřední východ změní,“ srovnává profesor Tim Anderson, co viděl za dvou návštěv země.„Plány Washingtonu, jak ty na ´změnu režimu´, vyřazení státu z provozu či rozdělení země podél sektářských hranic – končí fiaskem.“ A právě toto „fiasko způsobí fatální újmu vidinámSpojených států, deklarovaným před deseti lety Bushem juniorem, změnit ´Nový Střední východ´ v servilní enklávu vlastní moci.“

Rusko vyvíjí novou letadlovou loď, která bude vybavena jaderným energetickým modulem, oznámil International Business Times s odvoláním na prohlášení tiskového mluvčího Spojené loďařské korporace.

Grigoriy Sisoev
12. 8. 2015    zdroj
International Business Times zdůrazňuje, že v Kremlu anoncovali už v květnu, ještě před zmařením smlouvy s Francií, plány v oblasti stavby vlastních válečných lodí, jejichž charakteristiky by předčily Mistraly.

Obavy Johna Kerryho: USA ztrácejí "kontrolu nad světem"

12. 8. 2015     zdroj
Americký ministr zahraničí John Kerry vyzval Kongres, aby ratifikoval dohodu o Íránu. A důvodem kupodivu není Islámská republika, ale partneři v Evropské unii, kteří se mohouodvrátit od USA . A pak Washingtonem prosazované protiruské sankce zůstanou viset ve vzduchu.

Za tvůrce „uprchlické pašerácké kampaně“ se vydávají náhodně vygenerované profily lidí

12.8.2015   Zvědavec
Německo:
"Jedete z dovolené v Itálii zpět domů? Proč do svého auta na severu Itálie nenaberete člověka, který chce v Německu, u svých známých a příbuzných, požádat o azyl?" Tak by se dala shrnout podstata kampaně webu „Fluchthelfer.in“

V Americe si zadělali na potíž s miliony černých otroků z Afriky a anexí území části Mexika, aneb Zapomněli už, jak ochotně poskytovali azyl nacistům…?


Břetislav Olšer
12.8.2015   blog idnes
Jede černoch v newyorském metru a čte si noviny v hebrejštině. Přisedne si k němu Žid, dívá se mu přes rameno a nechápavě mu řekne: “To ti fakt nestačí, že seš černoch…?”

Poločas prezidenta Miloše Zemana... Exministr Balvín: Kdyby kandidoval na prezidenta Halík, Zeman půjde proti němu.

12.8.2015 Parlamentní listy,rozhovor
Povídání s exministrem kultury a bývalým ředitelem České televize Jiřím Balvínem. Podle něj je Zemanovo prezidentování úspěšné. A jestli do toho půjde znovu? To bude podle Balvína záležet na protikandidátech. „Pokud bude kandidovat někdo jako Tomáš Halík, stimuluje ho to a půjde do toho znovu. Jestli by se ale objevil někdo, s kým souhlasí, tak ho bude podporovat,“ ozřejmil s tím, že mezi takové patří Václav Klaus anebo Pavel Rychetský.

VZPOMÍNKA NA VYHNÁNÍ 230 000 SRBŮ Z CHORVATSKA V 1995


Rajko Doleček
12. 8. 2015

Čtvrtého srpna 2015 to bylo dvacet let, co proběhla největší etnická čistka v Evropě po Druhé světové válce, když za úsvitu 4. srpna 1995 chorvatská armáda a policie (řádově přes 140 000 mužů) v rámci operace „Bouře“, za  spoluúčasti Pátého muslimského sboru a letectva NATO, přepadla Republiku Srbska Krajina (RSK) a její armádu (síla do 25 000 mužů). 

Evropská unie vydala šest zemí, které "nemají rády Rusko a Putina"

12. 8. 2015     zdroj
Na zasedání Evropského parlamentu bylo zveřejněno šest evropských zemí, které nejvíce kritizují zahraniční politiku Ruska a prezidenta Putina. Poslankyně Evropského parlamentu s lotyšským občanstvím Taťana Ždaňuk řekla, že pobaltské země, Švédsko, Dánsko a Polsko jsou největšími zastánci protiruské politiky.

Protože to nejsou lidi

Apolena Rychlíková
11. 8. 2015   A2larm
Neskutečně sadistický útok na člověka bez domova v Pardubicích je tím nejbrutálnějším a nejsmutnějším důsledkem celospolečenského uvažování o lidech na okraji.Policie včera dopadla dvojici chlapců, kteří před pár dny v Pardubicích brutálně umučili bezdomovce. Pětapadesátiletého muže, který ve chvíli napadení spal na lavičce v parku, mladíci týrali děsivě krutým způsobem, včetně nástřihu genitálií, vsunutí francouzské hole do análního otvoru, zapálení vlasů nebo opakovaného střílení vzduchovkou přímo do obličeje.