Reklama

sobota 22. srpna 2015

Od srpna 1968 k současnosti

Luděk Prokop
22. 8. 2015
Původně jsem nechtěl cokoli psát k neblahému výročí 21. srpna 1968. Psát o traumatické události toho dne, kterou jsme nesli těžce pro zmařené, nicméně falešné naděje, na socialismus s lidskou tváří. Konec konců, pro stejnou naději se lidé nechali spunktovat v listopadu 1989. 

Slavný boxer Roy Jones Jr. je na "černé listině" Ukrajiny

22. 8. 2015    zdroj a zdroj a zdroj
Světově proslulý americký boxer Roy Jones Jr. se po návštěvě poloostrova Krym a zažádání o ruské občanství dostal na "černou listinu" Ukrajiny. Poradce ministra vnitra Ukrajiny Anton Geraščenko prohlásil, že slavný americký boxer Roy Jones Jr. byl zařazen na "černou listinu" Ukrajiny. Politik to napsal na své stránce v sociální síti Facebook.

Ztratili jsme pravdu i stud

Lubomír Man
22. 8. 2015  
Naší silou musí být především síla mravní, učil nás náš první prezident T.G. Masaryk, a abychom si to dobře pamatovali, byl na jeho přání vetknut do prezidentské vlajky ČSR nápis Pravda vítězí. Stalo se však – a vina těch, kteří to způsobili, by měla být dobře zdokumentována a odměněna – že jsme do dnešního dne ztratili jak pravdu, tak i mravnost za výhodnost, čili kalkul. Měli jsme po pádu socializmu na vybranou: buď půjdeme do party silných a loupeživých, nebo do party slabých a loupežníky ohrožených.

Je to smutný obraz každodenního šlendriánu renomovaných novin a údajně renomovaných redaktorů, kteří kompromitují svá média úmyslnými nepravdami; stojí za to citovat některé nýmandy z jejich pokřivených a diskutabilních pamfletů...

Břetislav Olšer
22.8.2015   Rukojmí
Ve čtvrtek napsal spolupracovník Luděk Navara v MF Dnes: „Zase srpen ´68. A přitom jinak.“ To "jinak" je patrné z textu záhy; autor totiž 21. srpen 1968 přirovnává ke Krymu: „Obsazení Krymu proběhlo podobně zdánlivě hladce, dnes však vidíme, že ten nešťastný poloostrov s ruskou menšinou se potácí v problémech.“ Ovšem, všimněme si dvou skutečných faktů – Celková rozloha Krymu činí 26 860 km2, o něco více než má Morava. Na Krymském poloostrově žije přibližně 2 300 000 obyvatel, z nich je okolo 60 % ruské národnosti, převážně užívaným jazykem je ruština. Na Krymu dnes žijí hlavně Rusové, nejpočetnější menšinu tvoří Ukrajinci... To jsou fakta z encyklopedie. Pan Luděk Navara zřejmě čerpá z údajů Porošenkovy zkorumpované vlády, která jíž zatkla řadu podvodníků, mezi jinými s diamanty.


Další nové vojsko v rámci MO Ruské federace?

22. 8. 2015     zdroj
Zdá se, že neustálé snahy ve vládních úřadech o reformy s cílem ušetřit rozpočtové prostředky dosáhly svého vrcholu. Když se podařilo přesvědčit ministr vnitra V. Kolokolceva snížit o více než 100 tisíc pracovníků řady policie, je v plánu učinit pokus u posvátného ministerstva pro mimořádné situace.

Bílý dům doporučil Kyjevu neútočit proti Krymu


22. 8. 2015  První zprávy

Dobře informovaný zdroj z Washingtonu prozradil novinářům z Bloombergu, že Bílý dům nedoporučil Kyjevu začínat vojenskou operaci proti Krymua to i z obavy, aby se neopakoval gruzínský scénář z roku 2008.

Anticharta českých akademiků. Petr Žantovský rozebral, co se dělo kolem "protixenofobní" petice. Zvláště ČT se prý opět vyznamenala


22. 8. 2015  ParlamentníListy
 

Domácí sdělovací prostředky v uplynulém týdnu ovládlo informování o výzvě akademiků proti strachu a lhostejnosti. Přestože její signatáři volají po diskusi, ve skutečnosti do ní nechtějí stranu s opačnými názory vůbec připustit. Analytik Petr Žantovský ve svém pravidelném ohlédnutí podrobuje média kritice nejen za přístup k této výzvě, ale i za to, že z karnevalu Prague Pride udělala téma pro titulní stránky a z jeho podporovatelky Adriany Krnáčové dokonce hrdinku.

Švédští vojáci: EU a NATO se účastní bojových akcí na Donbasu

22. 8. 2015  Sputnik

Švédští účastníci bojů na Donbasu sdělili na fóru flashback.org fakta, která v mnohém odporují oficiální západní verzi událostí na Ukrajině. Z toho důvodu byla značná část zpráv na fóru cenzurována. Část vymazaného kontentu se zachovala v mezipaměti Google, část neprošla indexací a byla ztracena.

Porošenko: Minsk-2 poskytl Ukrajině čas na upevnění obrany

22. 8. 2015  Sputnik

Prezident Ukrajiny Petro Porošenko v sobotu prohlásil, že minské dohody poskytly Ukrajině čas na upevnění obranyschopnosti.

Kdo chce Klokánky bíti…

Marek Řezanka
22. 8. 2015 Literární noviny
Sledujeme-li debaty kolem bytí či nebytí Klokánků, které tvoří jeden z pilířů péče o děti, jež se dostaly do nezáviděníhodné situace, často do existenčních problémů, vidíme, že místo racionální diskuse se šíří různé hoaxy a nejrůznější mýty.

Corbyn láká voliče a děsí partaj

Zbyněk Fiala
22.8.2015  Vaše věc
Britské jaro připomíná volební kvas v Labour party, která hledá po etapě drtivých porážek nového předsedu – a favoritem je Jeremy Corbyn. Má spoustu mladých příznivců, ale podporují ho také veteráni dávných levicových bojů, kteří byli vytlačeni centristickým Tonym Blairem.

Bývalý analytik CIA: USA důkazy o vině opolčenů na pádu MH17 nemají!

Bývalý analytik CIA: USA důkazy o vině opolčenů na pádu MH17 nemají!


22. 8. 2015  První zprávy

Pokud by americké tajné služby měly nezvratné důkazy proti milicím v případě sestřelení malajsijského letadla nad Doněckem, už by je zveřejnily, tvrdí bývalý analytik CIA Ray McGovern.


Obdivovatel Stalina promluvil

M.S. - zločinec gubernátorem
Stanislav Kliment
21.8.2015  Vaše věc


Bývalý gruzínský tyranský prezident a dnes občan Ukrajiny a oděský gubernátor Michail Saakašvili se na svém facebookovém profilu tento týden obul do ruského prezidenta Vladimira Putina, který podle něj s nostalgií vzpomíná Josefa Stalina. Není to však právě Saakašvili, kdo má ke Stalinovi blízko, a to nejen tím, že stejně jako Džugašvili je gruzínské národnosti?

Kolik je dost?

napsal Vidlák 
22. 8. 2015  Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/


Tak kurňa, jsme lidi ne? Začal jsem vozit v autě pytel rýže. To kdybych někde narazil na nějaké ty imigranty, abych jim dal nějaký gáblík, než je chytnou policajti. Možná, než ty policajty sám zavolám… zdravím BRENe. 

Zatím jsou jako yetti – furt se o nich mluví, ale ještě jsem ani jednoho neviděl.Ten, kdo vlastní šéfredaktora, určuje pravidla

Eric Best
22. 8. 2015  Friday Edition

Nejžhavější mezinárodní zprávou z mediálního světa je toto léto prodej Financial Times společností Pearson japonské skupině Nikkei. Oznámení přišlo jen pár dní poté, co Toshiba odhalila účetní skandál, který si vyžádá úpravu účetních knih o 1,2 miliardy dolarů.

 

pátek 21. srpna 2015

Kdo očekává od USA svobodu, ať si zajede na Haiti!

Greg Dunkel
21. 8. 2015  Týdeník Občanské Právo

Tento článek připomíná 100. výročí okupace Haiti Spojenými státy. Osud Haiti, „ostrova, kde černoši vzali francouzskou revoluci vážně“, druhého území západní polokoule, které získalo nezávislost na koloniálních pánech, je varováním, co se může stát Kubě, pokud se jí vývoj uvolňování vztahů s USA vymkne z ruky. 

Dnes jsme na straně viníků. Cítíme stud? Chartistka a spisovatelka Lenka Procházková a její poněkud jiný pohled na srpen 1968 21. 8. 2015

Lenka Procházková
21.8.   2015  Parlamentní listy

Komentář k 47.výročí invaze okupačních armád

Odporné divadlo kolem Klokánků

Jana Maříková
21. 8. 2015
Vláda sehrála cynickou frašku se "snahou" pomoci Klokánkům. Fond ohrožených dětí (FOD) potřebuje 30 milionů nutných na oddlužení a další provoz Klokánků. Ten dluh vznikl hlavně tak, že MPSV - či spíše ministryně Marksová Tominová prostřednictvím podřízených úředníků a různých poradců - Klokánky likviduje. 

Kde je nyní nějaké to Rumunsko?!

- vlkp -
21. 8. 2015 Kosa zostra čili

Když jsem s Kosou začínal, tvrdil jsem, že mne velmi baví psát sloupky k historickým událostem. Dneska mám husí kůži, jakmile nějaké takové historické datum udeří. Ono psát potřetí, po čtvrté něco k téže události, aby to bylo jiné a ještě pořád mělo nějaký smysl, opravdu není žádná hračka. Natož potěšení. Jenže je zřejmé, že nechat projít datum 21.08. jen tak, bez poznámky – nelze.

Gratulace Tsiprasovi


Martin Hekrdla
21. 8. 2015  Altpress

Demise řeckého premiéra je zradou na voličích, dalším podvodem v pokerové hře o osud evropské levice.


Cohen uvedl tři příčiny možného útoku Kyjeva na Donbas


21.08.2015  Sputnik
 

Americký politolog Stephen Cohen se domnívá, že existují „poplašné signály“ možného útoku ukrajinské armády na Donbas. Podle mínění Cohena existuje v tomto případě riziko zásahu vojsk USA.

Krev jako marketingový nástroj - 3. kolo války na Ukrajině


Radim Fiala
21. 8. 2015 ParlamentníListy

Na Ukrajiny přestalo být dodržováno minské příměří. Kyjev soustředil podél fronty 65 tisíc svých ozbrojenců a podle vojenských analytiků postavení jeho vojsk vypovídá o plánu zaútočit.


Poselství srpna 1968: Jaromír Štětina rozvraceč KSČ, nebo hrdý neonácek? Plavec ve stínu KGB. Převerbován ještě před Velkou sametovou? Jak věčný bolševik doplaval až k „nové Evropě“

Michal Semín
21. 8. 2015  Protiproud

Michal Semín u příležitosti 47. výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy z roku 1968 odkrývá pravou tvář antikomunismu europoslance Jaromíra Štětiny a brání jej před obviněním, že je obyčejným převlékačem kabátů


Británie a Francie plánovaly útok na Sovětský svaz v roce 1940

Alexander Starikov
21. 8. 2015  Zvědavec

Uvádíme část seriálu, který vychází na severu Zvědavec, a který mapuje zajímavé a často neznámé epizody historie. I když nesouhlasíme s autorovými spekulacemi ohledně nacistické politiky a odlišného vývoje Hitlerova Německa, uváděná, málo známá epizoda světové politiky je pro nás
i po letech velmi poučná.

Budou i v Česku americké základny?

Jiří Paroubek
21. 8. 2015  Vaše věc

Bývalý ministerský předseda - autor následujícího článečku -  svého času neměl nic proti zřízení americké radarové základny na našem území. Po nesouhlasném vystoupení desetitisíců našich občanů a vzniku hnutí Ne základním ale obrátil. Jak vidět, dobře organizovaný občanský odpor donutí i politiky k přehodnocení vlastního stanoviska. Dnes patří Jiří Paroubek ke kritikům agresivní politiky vojenských základen. Ostatně čtěte:

Rusové, Češi, rajčata a promrhané vztahy


Ivo Šebestík
21. 8. 2015 AltPress

Dočítáme se, že v Rusku byl zničen jistý počet rajčat, dovoz z České republiky, jakožto odpověď na embargo západních zemí vůči Rusku...

čtvrtek 20. srpna 2015

Chybí vám politické školení mužstva?

Ivan David
20. 8. 2015
V takovém případě si přečtěte, jaké máte mít názory, abyste jsa vyzbrojeni čistou pravdou lépe vzdorovali ruské propagandě. Dýchne na vás svěží vůně "Poučení z krizového vývoje ve straně a společnosti". Za jiné názory se zatím nevylučuje, ale místy nepřijímá. 
Poučení pro Vás připravil think-tank "Evropské hodnoty" a CEPI Central European Policy Institute (Member of Strategy Council). Dozvíte se, jak Rusové sestřelili malajské letadlo a jiná "fakta".
Pro otrlé zde

Některá obvinění Assange ve Švédsku zanikla - Assange se přesto ukrývá na ekvádorském velvyslanectví

J. Assange v ekvádorském 'exilu'
20. 8. 2015  Zvědavec
 
Zakladatel Wikileaks, Julian Assange, který se bojí vydání do USA, zůstane na ekvádorském velvyslanectví v Británii. Je tam již tři roky. Z Londýna informuje Samira Shackle.

Ostuda …

Ludvík Smýkal
20. 8. 2015
Když se před několika dny prezident republiky pan Miloš Zeman vyjádřil , „že nejsou peníze na Klokánky a na uprchlíky ano“, premiér pan Bohuslav Sobotka (ČSSD) nelenil a následně uvedl, že pan prezident „nahrává těm nejhorším pudům a šíří nevraživost.“

Idioti, za uprchlíky si můžete sami, zaznělo z USA

Paul Craig Roberts
20. 8. 2015  Parlamentní listy
Současná uprchlická vlna v Evropě je podle Paula Craiga Robertse důsledkem destruktivní politiky Washingtonu a Izraele na Blízkém východě. Evropané si prý tyto problémy právem zaslouží, protože Spojené státy bezhlavě podporovala.

P.C. Roberts: Dohoda z Minsku neuspěla, Putin asi udělal chybu

20. 8. 2015    zdroj
Ukazuje se stále zřejměji, že ve svém přístupu k ukrajinským republikám, osídlených Rusy, dříve náležejícím Rusku a nýní odmítajícím být spravovány a řízeny protiruskou a Washingtonem instalovanou vládou v Kyjevě, udělala ruská vláda chybu. 

Turčinov: "zbabělý, nevděčný, uskuhraný ukrajinský národ"…"lze jen stěží nazvat velkým národem"

20. 8. 2015     zdroj a zdroj
Toto šokující prohlášení učinil politik v roce 2003. Šéf Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny Alexandr Turčinov v předvečer veřejně prohlásil, že Evropa údajně zradila Ukrajince v dávném roce 1921, kdy uzavřela mír s RSFSR a USSR.

Další ukázka 'demokracie' a la EU: Evropská komise označila zprávu o zhodnocení glyfosátu tajemstvím


20. 8. 2015  Wertyz Report

Evropská komise odmítá umožnit nezávislým expertům přístup ke zprávě Německého Federálního institutu pro zhodnocování rizik (BfR) týkající se zhodnocení glyfosátu.

Jaceňuk uteče z Ukrajiny, protože není jeho „historickým domovem“


20. 8. 2015  Wertyz Report
 
Ukrajinská stanice 1+1 miliardáře Igora Kolomojskeho zveřejnila záznamy vládní schůze, kde ukrajinský premiér Jaceňuk odpověděl na prohlášení ministra slovy: „Ukrajina není mým historickým domovem a nezamýšlím tu žít.“

M. Zeman se setkal s Krúpou, podpořil ho v kauze bytů OKD

bakalaJiří Paroubek
20.8.2015 Vaše věc

Nelze nevyjádřit sympatie pro rychlý zásah prezidenta republiky, který se sešel se slovenským miliardářem Krúpou a vyjádřil mu svou podporu v boji, který Krúpa zahájil proti Z. Bakalovi ve věci prodeje téměř 44 000 bývalých hornických bytů i s nájemníky investorské společnosti Round Hill Capital.

Stručný přehled hlavních informací Speciální Monitorovací Mise OBSE (SMM) na Ukrajině dle zpráv zveřejněných do 18. srpna 2015

vybral a přeložil Mireček
20.8.2015 Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Celková situace není moc uspokojivá. SMM každý den reportuje větší a větší množství porušování příměří a to SMM zaznamená jenom zlomek skutečných bojů, protože většina se odehrává v noci. 

Když se volič sociální demokracie stává regulérně oslem

Jiří Kouda
20. 8. 2015        Ucho24

Politici vždy dovedou překvapit. A jen málokdy tak, aby si člověk pomyslel: nu nakonec jsem asi nevolil tak špatně. Ale protože se jedná o tak zřídkavý jev, nemá cenu se jím zabývat.

Naléhavá výzva LNR Normandské čtyřce

20.8.2015   Outsidermédia
18. srpna se na brifingu v LuganskInformCentru starostové čtyř obcí LNR – Slavjanoserbska, Pervomajska, Veseloj Góry, Oboznogo – obrátili na státy „Normandské čtyřky“, speciální pozorovací misi OBSE na Ukrajině a na celosvětové společenství s prosbou „aby vyzvali prezidenta a vládu Ukrajiny, ať zastaví krvavé šílenství a odvede své zbraně od linie dotyku v souladu s Minskými dohodami“.

Putin: Doufám, že konflikt na Ukrajině nepřeroste ve válku

20.8.2015   První zprávy
 Ruská strana má důkazy o tom, že Kyjev soustřeďuje své síly včetně vojenské techniky v Donbasu, řekl novinářům Vladimir Putin. Ruský prezident vyjádřil naději, že konflikt na jihovýchodě Ukrajiny nepřeroste v otevřenou konfrontaci.Normandská čtyřka se sejde v Berlíně, ale asi bez Ruska

Sergej Chelemendik: Zvíťaziť – znamená donútiť hrať podľa svojich pravidiel - Strategické poznámky


 - Sergej Chelemendik: Zvíťaziť – znamená  donútiť hrať podľa svojich pravidiel  - Strategické poznámky
Sergej Chelemendik
20. 8. 2015  blog autora

Epigraf
„Často sa jednoduché zdá zložitým...“ 

Existuje dosť jednoduchá pravda, ktorú zatiaľ nepodložene ignorujú myslitelia v Rusku a  v Európe. Dejiny dostávajú impulz rozvíjať sa, keď niektorý ich účastník zavádza nové  vlastné pravidlá hry, nanucuje ich ostatným a podľa vlastných pravidiel začína vyhrávať.

Pokoušejí se rozpoutat Spojené státy v Brazílii puč po vzoru ukrajinského Majdanu?Eugen Rusnák
20.8.2015   Hlavné správy
 V Brazílii vše jaksi nápadně začíná připomínat dění před téměř dvou let na Ukrajině. Už několik měsíců trvá doutnání majdanského puče... Počátek brazilského majdanu v režii Spojených států proti BRICS?
Opět jakási „neviditelná ruka“ přivolala do ulic brazilských měst demonstranty. „Bojovníci za demokracii“, pochopitelně, jako obvykle protestují proti korupci …
Barevná revoluce nebo Majdan pro Brazílii v režii Bílého domu?

Stanislav Novotný: Západ je pokrytecký vůči uprchlíkům i vůči Rusku

21. 8. 2015     zdroj: DVTV
http://video.aktualne.cz/dvtv/zapad-je-pokrytecky-vuci-uprchlikum-i-rusku-tvrdi-aktivista/r~5655856e450c11e5a896002590604f2e/

Proč chartista Zbyněk Petráček vytrhává věty ze souvislosti, když píše: Ovčáček, Zeman, Hrad... to je buranokracie v praxi...?


Břetislav Olšer
20.8.2015   Rukojmí
Rozhodně mi jako člověku bez vzdělání nepřísluší, abych kritizoval jistě vysokoškoláka pana Petráčka. Jak jinak by též mohl být někdo na titulní straně Lidových novin? Vím však, že lhát nemá, ba ani nesmí, sebeelitnější vzdělanec.Nositel Peroutkovy ceny mj. píše, že Jiří Ovčáček se vymezil proti výzvě českých vědců k toleranci v debatě o běžencích. Má sice prý pravdu, když varuje před rozevírajícími se nůžkami mezi názory většiny občanů a elit a říká, že „výzva vědců pouze prohlubuje příkop mezi takzvanými elitami a českou společností“.

Rakouská vláda si neví rady s uprchlíky. V otevřeném dopise žádá o pomoc občany!

20.8. 2015  AC24

Problém ubytovania utečencov je v Rakúsku mimo kontrolu. Organizácia Amnesty International kritizovala podmienky a označila ich za “neľudské zaobchádzanie.” Ministerstvo vnútra vydalo oficiálnu, ale veľmi emotívnu žiadosť o pomoc, v ktorej vyzýva Rakúšanov, aby sa podieľali na hľadaní ubytovania pre utečencov a aby “dodali politikom potrebnú odvahu”.
Prinášame vám skrátené znenie listu:

Nevládní organizace: misionáři říše

Devon Douglas-Bowers
20. 8. 2015 Geopolitika  a  Zvědavec

Nevládní organizace hrají neobyčejně závažnou roli v mezinárodní aréně 21. století a plní celou řadu humanitárních funkcí, souvisejících, mimo jiné, s problémy chudoby, životního prostřední a občanských práv. Zároveň mají nevládní organizace i temnou stránku.

Rudý v hnědém asfaltu

Syrské dítě I
Martin Hekrdla 
20. 8. 2015  AltPress
Přinášíme úvahu Martina Hekrdly o postoji a názorech dalšího originálního levicového komentátora a myslitele Petra Schnura. Prosíme čtenáře, aby článek brali jako součást diskuse, které probíhá na levém spektru naší společnosti. 
Petr Schnur odpoví po dovolené v 1. týdnu září. 

DOTAZNÍK PRO Miroslava Singera: ČNB - Odpovědi guvernéra, se kterým to "musíme ještě dva roky vydržet".

- kolektif -
20.8.2015 E-republika

Miroslav Singer patří mezi nejkontroverznější guvernéry ČNB v její moderní historii. Nedávnou intervencí do kurzu koruny naštval většinu obyvatel ČR, protože jim znehodnotil úspory a zdražil dovolené v cizině. Na druhou stranu většinu majitelů proexportně orientovaných firem nebo třeba i Čechů vydělávajících peníze v zahraničí jistě devalvace koruny potěšila a s velkou pravděpodobností přispěla i k současnému ekonomickému růstu a snížení nezaměstnanosti.

středa 19. srpna 2015

Lavrov: diplomatická negramotnost ukrajinského ministerstva zahraničí

19. 8. 2015    zdroj
Setkání expertů v normandském formátu umožní prokázat, že ukrajinská strana neplní své povinnosti při urovnání situace v regionu, prohlásil ministr zahraničí RF Sergej Lavrov. Podle něj čtvrteční setkání expertů v normandském formátu "pomůže postavit tečky nad "i" a ukáže, že ukrajinská strana neplní své závazky." 

Kdo drží svět v kapse?


Svjatoslav Kňazov
19.8.2015  Političeskaja Rosija a NWOO

Teprve nedávno vešlo ve známost, komu patří tiskařský stroj na peníze, který umožňuje Americe měnit nařezaný papír na prakticky jakýkoli cenný zdroj. Na začátek však řeknu pár slov o americkém finančním systému a o tom, proč USA usilují o roli světové supervelmoci. V poslední době totiž vzniklo na toto téma množství fám, které jsou často velmi málo reálné.

Za vlast a za rodinu!

Ladislav Kašuka
19.8. 2015 blog idnes
Je docela dobře možné, že brzy přijde doba, kdy opravdoví vlastenci z České republiky a zbytku Evropy budou s tímto heslem na rtech bojovat a umírat, pokud příliv migrantů z Afriky do Evropy neustane! Islámské země se především vinou neustále se do nich vojensky vměšujících Američanů z velké většiny stali místem, kde je život velmi nebezpečný a těžký a jsou nyní doslova líhní všeho druhu náboženského extremismu založeného na jediné myšlence, kterou je pomsta všem nevěřícím „křižákům“ z USA a zemí NATO, kteří udělali z jejich rodných zemí mnohdy doslova peklo na zemi!