Reklama

sobota 29. srpna 2015

Prolog: Poválečný byznys

Milan Vidlák
29. 8. 2015  Šifra

Exministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová a další ve velkém obchodují v Kosovu, jež pomohli odtrhnout od Srbska. Je to náhoda, nebo vzorec jednání největší světové velmoci? 

 

Ostuda EU: „Neobčané“ Lotyšska - 20 let bez hlasovacího práva!

Ostuda EU: „Neobčané“ Lotyšska - 20 let bez hlasovacího práva!
29. 8. 2015  zdroj

Každý osmý obyvatel Lotyšska se nesmí účastnit voleb a práce ve státní správě. Mnozí ruskojazyční obyvatelé umírají, aniž by získali občanství, uvedla Deutsche Welle.

Riga, Āgenskalna trh. Pět hodin odpoledne. Prodávající Elena Choďajeva uzavírá stánek s dorty a cukrovím, a sundává zástěru z letních šatů. Už zde pracovat dlouho nebude: 57letá žena se rozhodla pro ruské občanství a přestěhuje se na Krym. Brzy bude mít pas se svojí fotografií - poprvé za 20 let!

Polák musí čistit Ukrajinci boty! Lidovky říkají: Soudruzi, nic se nestalo. Nejšťavnatější ruská propaganda jenom u nás na Freeglobu! (+ foto)


29. 8. 2015  FreeGlobe
 

Funkcionáři z „Lidových novin“ se už několikrát věnovali „pluku“ Azov, přičemž jejich upocenou snahou vždy bylo zkrášlit realitu a udělat z této jednotky jen trochu vlastenečtější ukrajinský oddíl. Varování před neonacismem pak vydávají za ruskou propagandu. Jejich „neovlivnitelní“ soudruzi, vedení nezištnou Sabinou Slonkovou, pak Freeglobe zařadili na seznam nepřátel republiky a šiřitelů nebezpečné ruské propagandy.

Fitch šokuje Kyjev: Bankrot Ukrajiny je nevyhnutelný!


Fitch šokuje Kyjev: Bankrot Ukrajiny je nevyhnutelný!
29. 8. 2015   První zprávy

Poté, co premiér Ukrajiny Arsenij Jaceňuk nadšeně oznámil Ukrajincům „skvělou finanční novinu“, že se země dohodla s věřiteli na snížení dluhu, explodovala zdrcující zpráva ratingové společnosti Fitch.
Místo kladné odezvy, agentura Fitch suše oznámila, že bankrot Ukrajiny je "nevyhnutelný"!

DWN: Oligarcha vyfoukl dvě miliardy dolarů z pomoci MMF Ukrajině!


DWN: Oligarcha vyfoukl dvě miliardy dolarů z pomoci MMF Ukrajině!
29.8.2015  První zprávy

Německý list zjistil, že téměř dvě miliardy dolarů z počáteční tranše MMF pro Ukrajinu se ocitly na kyperských účtech Privatbank, vlastněné oligarchou Kolomejským.
Zhmotňují se tak černé vize mnoha skeptiků, kteří varovali před nekontrolovatelnou finanční pomocí Ukrajině a její oligarchickou "černou dírou".

Je to oficiální: Čína potvrzuje, že začala s likvidací US vládních dluhopisů, varuje Washington


V úterý večer jsme se ptali, co by se stalo, kdyby se vynořující trhy přidaly k Číně se zahazováním US pokladničních poukázek. Už měsíce jsme dokumentovali, jak PBoC likviduje své ohromné zásoby US vládních dluhopisů. Např. v červenci jsme si všimli, že Čína se přes Belgii zbavila rekordních 143 miliard $ v US pokladničních poukázkách během tří měsíců, z čehož Goldman náhle ztratil řeč.

Zhroucení světového řádu je novou výzvou pro Rusko


29. 8. 2015   zdroj

Politika, to je obrovský a velmi složitý svět vztahů mezi lidmi a mezi národy. V televizi sledujeme zprávy a čteme články, v nichž se píše o těch či oněch problémech, konfliktech, státních představitelích. Nacházíme se v gigantickém víru informací a složit si z nich nějaký obrazje velmi těžké. A ještě složitější je pochopit to, kam směřuje svět vedený jedněmi či druhými silami.

TTIP: Evropská komise kompletně začernila dokumenty o schůzkách s lobbisty tabákového průmyslu


29. 8. 2015 WertyzReport
 

Evropská komise byla obviněna ze zatajování poté, co odmítla zveřejnit detaily diskuzí mezi svými činiteli a představiteli tabákového průmyslu během vyjednávání o úmluvě TTIP a další obchodní smlouvě mezi Evropskou unií a Japonskem.

Soudruh Obama se meje ...

29. 8. 2015 internet


Soudruh Obama se meje na tajné základně FSB po splnění odpovědného úkolu na rozpad Evropské Unie a vytvoření podmínek nezbytných pro blízký krach amerického dolaru jako světové valuty, a kolapsu amerického politického a ekonomického systému.

Sankce nefungují? Miliardové smlouvy a noví obchodní partneři Ruska, první výsledky letecké show МАКS-201529. 8. 2015 AC24

Letecké společnosti z Ruska, Kazachstánu a Kambodži budou mít v blízké budoucnosti kolem čtyřiceti letadel "Suchoj Superjet". To je jeden z prvních výsledků leteckého show "Max", které byla zahájeno v Moskvě. Jednání o dodávkách nových domácích letadel do Íránu jsou na cílové pásce. Poptávka je i po vojenské technice. Vystavovateli jsou přední společnosti z Evropy a Asie. Vladimir Putin je přesvědčen, že navzdory politické situaci, bude "Max" platformou pro hledání nových partnerů.

Toto nepřehlédněte. Zkušený novinář Žantovský objevil tři klíčové texty k uprchlíkům i propagandě mezi USA a Ruskem

29. 8. 2015 ParlamentníListy

Zcela jiné názory o propagandistické válce mezi Spojenými státy a Ruskem i o běžencích než česká média většinou nabízejí, objevil v tomto týdnu Petr Žantovský. Z těchto článků se dozvíme, že se americká média mnohdy chovají hůř propagandisticky než ta ruská, že evropská civilizace páchá sebevraždu a také to, že politici i mainstreamová média obvykle ignorují obavy veřejnosti z běženců s poukazem na to, že jde o hrstku xenofobů.

Ruská balistická raketa Sarmat má zchladit jakékoliv plány USA

Ruská balistická raketa Sarmat má zchladit jakékoliv plány USA29. 8. 2015  První zprávy
A i když má nová ruská strategická balistická raketa nižší hmotnost, její bojový výkon je nesrovnatelně vyšší, než nynější 210 tunová raketa Vojvoda (označená na Západě názvem "Satan") .
Mezikontinentální raketa Sarmat nahradí střelu Vojvoda a bude plnit úlohu ručitele odplaty, píše ruský tisk. Navíc bude negovat současnou snahu Spojených států na vytvoření protiraketové obrany.

Pozadí "utajené revoluce": Na Kavčích horách vše skončilo. Byl jsem při tom. O britském výzkumu se mlčí. Demokracie pohřbená ve spacáku. Zloději, naivky a aktivisté

Petr Štěpánek
29. 8. 2015 Protiproud

Petr Štěpánek připomíná nad stránkami textu Petra Žantovského „tajné dějiny“ revoluce, která je dnes zapomenuta, přestože její důsledky změnily celou polistopadovou realitu naší země
Ne jenom NSA, stejně špehuje i česká policie!

Milan Vidlák
29.8.2015 Šifra

Česká policie byla nucena po úniku dat z italské hackerské firmy Hacking Team přiznat, že utratila miliony korun za speciální pirátský program, pomocí něhož se může na dálku nabourat do jakéhokoli počítače či telefonu. 


Pro ozdravění globální ekonomiky se také budou muset "globálně" zregulovat světové burzy!Milan Peleška
29. 8. 2015   


Pokud nedojde k nápravě a burzy se obecně nevrátí do mantinelů, ze kterých vzešly, to jest prospěšná alokace kapitálu,který může být skutečně fyzicky investován, bude docházet k podobným "kriminálním" pohybům na burze, které se skutečným obchodem mají pramálo co společného!


Podzimní referendum na Donbasu - cesta ze slepé uličky

29. 8. 2015     zdroj a zdroj
Referendum o připojení Donbasu k Rusku, které by se podle zpráv médií mohlo uskutečnit koncem podzimu, umožní vyjít ze slepé uličky, kdy Kyjev, jenž odmítá vyjednávat s regionem, pokračuje v jeho blokádě a ostřelování.

The Guardian: Čína krizi přežije, ale Evropa se zhroutí!

29. 8. 2015  První zprávy
Dysfunkční model kapitalismu, založený na deregulaci, privatizaci a nízkých mzdách, havaroval a byl spálen již před sedmi lety. A přesto v něm západní elity pokračují, varuje The Guardian.

Uprchlickou vlnu v Evropě prý způsobily USA. A teď z ní mají mít dokonce radost. Politoložka žádá „hlavu strýčka Sama na podnose“

29. 8. 2015 ParlamentníListy

Americká politoložka Ann Williamsonová s nadsázkou konstatuje, že by si Evropané zasloužili dostat naservírovanou hlavu „strýčka Sama“ na stříbrném podnose. Za přílivem uprchlíků do Evropy prý totiž stojí neuvážená americká zahraniční politika v posledním čtvrtstoletí. Neméně kritická je ovšem vůči evropským politickým špičkám, které jsou podle jejího názoru ve vleku americké vlády.

pátek 28. srpna 2015

Společenství gaunerů

miroslav kalousek


Na státní zakázky se političtí gauneři slétají jak masařky na lákavě vonící zdechlinu. Volá mi Láďa: „Hele, musím Tě s někým seznámit, to budeš koukat. Zítra ve 12:00 v pizzerii U Draka v Hradci. Zvu Tě na oběd.“

Wikileaks zveřejnily cestovní manuál agentů CIA o kontrolách ČSA

Marek Černoch
28. 8. 2015  blog autora

V neděli večer zveřejnil server Wikileaks manuál americké tajné služby CIA, která radím svým operačním důstojníkům, jak se pohybovat na světových letištích, aniž by na sebe agenti zbytečně poutali pozornost. V návodu se píše i o pražském ruzyňském letišti.

72 procent Rusů by volilo Putina

Putin V.28. 8. 2015  Vaše věc

Podle srpnového průzkumu Fondu veřejného mínění oproti květnu poklesla podpora ruského prezidenta Vladimira Putina o 4 procenta. Nyní by ho v hypotetických volbách volilo 72 procent Rusů. Informaci zveřejnil deník Vedomosti.
V květnu měl Putin rekordní podporu také podle nezávislého Levada Center. S jeho politikou tehdy souhlasilo 89 procent respondentů, nyní je to 83 procent. Podle analytiků pokles způsobuje letní vzestup cen benzínu a také některých potravin. Nejnižší podporu od roku 2000, kdy se stal prezidentem, měl V. Putin v roce 2013, podle Levada Centrum 61 procent. Nárůst o více než 20 procent na počátku loňského roku je spojený s událostmi na Ukrajině.

Na státní zakázky se političtí gauneři slétají jak masařky na zdechlinu

Na státní zakázky se političtí gauneři slétají jak masařky na zdechlinu28. 8. 2015  První zprávy
 
Lidstvo se bude muset, chtěj nechtěj, vrátit zpět k původním pozitivním lidským hodnotám, jinak se v tom zkorumpovaném politickém svinstvu, řízeném gaunery, jednou všichni vymácháme, říká  v rozhovoru nejmenovaný politik.

NI: Ruský „zabijácký“ dron bude napadat americké „stealthy"!

NI: Ruský „zabijácký“ dron bude napadat americké „stealthy"!28. 8. 2015   První zprávy

Nový ruský bezpilotní letoun bude schopen detekovat americká letadla vybavená „stealth" technologií, zatímco sám bude chráněn před detekcí nepřítelem, uvedl časopis The National Interest. 

Společnost pokrytectví


Vladimír Pelc 
28. 8. 2015  Vaše věc

Pražský dopravní podnik na začátku srpna na šestadvaceti plakátech seznámil cestující se slangovými výrazy, které se mezi dopraváky běžně používají. Objevuje se zde třeba „kaštan“ čili cestující, nebo výraz „černá huba“ pro vůz metra typu 81-7171, který začal v metru jezdit v roce 1978 a nazývají ho tak podle jeho černého čela.

A je to tady: Na Slovensku začali blokovat Aeronet.cz jako zdroj „kriminální činnosti“ kvůli tomu, o čem píšeme! Čínská cenzura bledne závistí. Opět se dočkáme paragrafu 92 Tr. z. č. 140/1961 o rozvracení republiky?
A je to tady: Na Slovensku začali blokovat Aeronet.cz jako zdroj „kriminální činnosti“ kvůli tomu, o čem píšeme! Čínská cenzura bledne závistí. Opět se dočkáme paragrafu 92 Tr. z. č. 140/1961 o rozvracení republiky?

Izolace Moskvy se prohlubuje

28. 8. 2015      zdroj
Moskva se stala druhou Mekkou pro arabské vůdce. Od konce srpna hlavní město RF navštěvují hlavy všech nejdůležitějších zemí Blízkého východu včetně návštěvy prezidenta Egypta polního maršála Abdula Fatáha al Sisi, prince následníka Sjednocených Arabských Emirátů Mohameda al Nahyana a krále Jordánska Abdullahem II. V polovině září je očekáván  emir Kataru, emir Kuvajtu a pak král Saudské Arábie. Tyto události jsou bezprecedentní, protože Moskvu navštíví celý arabský svět.


Privatizace je jádrem fašismu

Eric Zuesse
28.8.2015  Zvědavec

Privatizace je stále módnější, jako v Řecku, na Ukrajině, v USA a Británii – a privatizace je ústřední charakteristikou fašismu.

Nemáte někdo nářadí?


napsal Kirk
28. 8. 2015 Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Jsme v kleštích, nevím jak jinak to nazvat. Ze západu na nás tlačí TTIP,z východu sankce proti Rusku a otevřený konflikt na Ukrajině.
Z jihu a jihovýchodu se valí masa uprchlíků, a aby toho nemělo oslabené jižní křídlo Evropy málo, je podrobeno likvidačnímu tlaku mezinárodních měnových institucí a ratingových agentur.

Fakta o Sýrii aneb Válka ve druhém poločase

- red - 
28. 8. 2015 E-repubika

Kdo s čím v Iráku, v Sýrii a v Libyi zachází, ten s tím také schází. A my máme pro změnu ty uprchlíky, kteří spadli z nebe.


čtvrtek 27. srpna 2015

Režisér-terorista Oleg Sencov dostal 20 let vězení

27. 8. 2015      zdroj
Tvůrce filmu "Gamer" stráví dvě desetiletí ve vězení za pokus o rozpoutání války teroru na Krymu. Severokavkazský okružní vojenský soud odsoudil 25. srpna ukrajinského režiséra Olega Sencova k 20 letům vězení za plánování teroristických útoků na Krymu.

Naše justice je jako tchoř


Pavel Letko 
27. 8. 2015  E-republika

Dnešní justice pomáhá vymýtit kriminalitu asi jako ten Pupákův tchoř, co si řekl: „Smrdí to tady, a proto se odtud nehneme, dokud ten zápach nevyženem
“.

NATO a Rusko se trumfuje. A co takhle válka na zkoušku?

Horst Teltschik
27. 8. 2015   První zprávy
NATO se snaží v konfrontaci s Ruskem demonstrovat sílu, včetně rozsáhlých vojenských cvičení a nyní by měly být přemístěny do Evropy i stealth bombardéry F-22.
Horst Teltschik, politolog a bývalý vicekancléř úřadu spolkového kancléře Helmuta Kohla varuje před těmito hrozbami.


Erik Best: Čína a PPF v české zahraniční politice

27. 8. 2015       EB
Před svým nástupem na ministerstvo zahraničí napsal Petr Drulák v knize "Politika nezájmu: Česko a Západ v krizi", že ekonomická elita v dnešním světě působí jako oligarchie prosazující soukromé zájmy svých členů na úkor zájmu veřejného. 


Generál Šedivý pro PL: Němci zavřou hranice a uprchlíci se zastaví u nás. Kdo nemá doklady, bez milosti pryč. Neposlouchat Brusel, je mimo realitu. Jinak to lidé vezmou do vlastních rukou

- rozhovor -
27. 8. 2015  ParlamentníListy

Kdo si myslí, že se České republiky problém uprchlíků nedotkne tolik jako jiných zemí, které jsou cílovou stanicí imigrace, se podle bývalého náčelníka Generálního štábu české armády Jiřího Šedivého plete.

Americký soud rozhodl, že vládcem této planety jsou Spojené státy

Mojmír Babáček
27. 8. 2015 Outsidermedia

Soud v americkém městě Richmond ve státě Virginia prohlásil bývalého ruského velitele tanku Ireka Hamidulina vinným z materiální podpory terorismu, pokusu o zničení amerického letadla a záměru použít zbraň hromadného ničení... 


V Číně obviňují z otřesů na fondových trzích Fed USA

27. 8. 2015 Sputnik

Světový trh akcií prudce poklesl především kvůli tomu, že hráči očekávají zvýšení diskontní sazby Federálního rezervního systému USA v září, píše list China Daily s odvoláním na ředitele finančního ústavu při Lidové (centrální) bance ČLR Yao Yudonga.


Vymyká se to americké elitě z rukou? Trump je v čele, ale Sanders roste, zatímco „naděje“ Hillary byly v New Hapshire rozdrceny

Tyler Durden
27. 8. 2015   AC24

Ohromujících 78% Demokratů v New Hampshire podle posledních průzkumů pohlíží na Bernie Sanderse příznivě. Jak hlásí The Hill, na Hillary Clinton pohlíželo příznivě takovéto procento v dubnu, ale už mezi Demokraty spadla o 15 procentních bodů. S tím, že Sanders předběhl Clintonovou s 44 procenty oproti 37 procentům (když vicepresident Joe Biden získal 9%) a podpora Trumpa mezi Republikány je na 35%, takže to vypadá, že se prozatím sériové lhářství Oligarchii nevyplácí …

Další krok: Ministerstvo spravedlnosti Ukrajiny zaregistrovalo nacionalistickou stranu UNA-UNSO27. 8. 2015    zdroj
Ministerstvo spravedlnosti Ukrajiny registrovalo nacionalistické sdružení UNA-UNSO jako politickou stranu. Informoval o tom TASS s odkazem na tiskovou službu pravicové radikální organizace.

Rozhovor s Igorem Strelkovem

27. 8. 2015  Svobodné noviny bez cenzury

Rozhovor britského novináře Grahama Phillipse s bývalým velitelem armády DLR Igorem Strelkovem

Ekonomická destabilizace, finanční propad a manipulace se šanghajským akciovým trhem?


Michel Chossudovsky
27.8.2015 GlobalResearch   překlad Zvědavec

Dramatický kolaps Šanghajské akciové burzy byl veřejnosti prezentován jako důsledek spontánního „tržního mechanismu“, spuštěného slabostí čínské ekonomiky.

Západní média konsensuálně a sborově hlásají, že propad čínských akcií je důsledkem „nejistoty“ v reakci na poslední údaje, „naznačující pokles druhé největší ekonomiky světa“.

středa 26. srpna 2015

Pan Porošenko v Berlíně odkýval vše, co mohl, ale…

(foto Twitter Petra Porošenka)
Berlín i Paříž znovu daly najevo, že upřednostňují diplomacii se všemi zúčastněnými, přičemž je názor kyjevských oligarchů a politiků a jejich problémy nezajímají.


Němečtí „investoři“ začínají rabovat Řecko

Darrell Delamaide 26. 8. 2015  Zvědavec

Fraport, která je ironicky vlastněna z většiny státem a místními vládami Německa, si mezi řeckou sítí regionálních letišť vybrala k převzetí pouze ta, která jsou zisková. Ostatních 30 ztrátových letišť velmi rád ponechá v rukou zbankrotovaného státu.

Česká mediální tragedie - aneb necháte si vymývat hlavu radši od Babiše nebo Bakaly či Křetínského?

- Leo K. -
26.8.2015 Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Leo K. v neděli v obsáhlém článku Názor je úsudek popsal současnou globální situaci ohledně manipulace a indoktrinace. Takhle věc je nám každému zřejmá a tak nějak známa. Doyen kosířských autorů se pokusil o jakési sumární shrnutí, z kterého mrazí!

Kníže Dimitrij Romanov návštíví na Krymu místa spojená s historií rodu

26. 8. 2015     zdroj
Nejstarší z představitelů carského rodu Romanovců Dimitrij Romanov a jeho manželka, kněžna Theodora (Dorrit) Alexejevna, se vydali na návštěvu Krymu. Hned na letišti poskytli rozhovor ruským médiím. Jak zdůraznil Dimitrij Romanovič, tato cesta je pro něj velmi důležitá, protože Krym již tradičně zaujímal zvláštní pozornost představitelů dynastie Romanovců.

Jak fungují české mediální agentury pro průzkum veřejného mínění?

26.8.2015   Rukojmí
Exkluzivní výpověď zaměstnance o praktikách, spin doctoringu, plánování výsledků průzkumů, prefabrikace volebních preferencí, ovlivňování nerozhodnutých voličů, opakování průzkumu, pokud výsledek nedopadl podle představ a další machinace!

Potvrzeno: Islámský stát použil v Sýrii chemické zbraně


26. 8. 2015   Svobodné noviny
Lékaři bez hranic (MSF) uvedli ve své zprávě, že ošetřili čtyři členy syrské rodiny, „kteří trpěli na dýchací potíže a rozsáhlé puchýře“ poté, co minometný granát zasáhl jejich domov ve městě Marea, severně od Aleppa, uvedla tisková agentura ARA.Mezitím, Syrian American Medical Society také potvrdila, že ošetřila 50 pacientů „vykazujících příznaky expozice chemikáliím.“

Zdravotník ukrajinské armády řekl světu pravdu o stavu ukrajinské armády

26. 8. 2015     zdroj
Ukrajinská armáda je v žalostném stavu. Vojáci jsou nuceni v bojích používat vadnou munici a zbraně. Jak informoval portál "Politnavigator", řekl to zdravotník praporu "Mírotvůrce" Michail Gulak na setkání se členy ATO. Mluvil o tom, že během bojů o Ilovajsk byli ukrajinští vojáci ponecháni bez vody a jídla.

Díky Barroso,za med ,jimž jste mazali kolem úst africko- blízkovýchodních běženců...Chytl se toho Islámský stát a udělal si z tragického exodu svůj byznys...


Břetislav Olšer
26.8. 2015   Rukojmí
Přečetl jsem si někde titulek „Spasit Schengen...“ Je jedno, zdali za těmito slovy byl otazník či tečka; obojí představuje utopii, jakou je víra ve čtvrtý muslimský ráj s 72 huriskami, řekami plnými mléka, medu a vína; no nekup to...

Videorozhovor: Ruský analytik Valerij Pjakin porozprával o zmenách v a prekvapivých udalostiach na Ukrajine

26.8. 2015   Hlavné správy
 Známy ruský analytik Valerij Pjakin vo svojej pravidelnej relácii odpovedal na otázky novinárov o dianí vo svete. Vymenoval niekoľko horúcich bodov. Jeho odpovede ponúkame našim čitateľom v pôvodnom zmení s českými titulkami

Kudy z dluhové pasti ... „Řešení“ viníků krize jsou jen vyděračskou simulací...Charles Eisenstein
26.8. 2015   Střípky ze světa
„Legitimita daného společenského řádu tkví v legitimitě jeho dluhů,“ píše americký analytik Charles Eisenstein. Právě takové posouzení těch dnešních – anoncuje už titulkem stati – se však snaží zablokovat šejdířská lež.To, že se dluhy mají splácet, je meřítkem férovosti od nepaměti. Na první pohled by se proto mohlo zdát, že i „země typu Jamajky či Řecka nebo municipality jako Baltimore či Detroit, mají-li k úhradě svých dluhů nedostatečné příjmy, by se v zájmu svých splátek věřitelům měly cítit morálně zavázány k privatizaci veřejných statků, seškrtání penzí i mezd, odprodeji přírodních zdrojů a redukci veřejných služeb“.