Reklama

sobota 5. září 2015

Kulturní referent......Tak prudce rozvoněl se bez

Jan Pilař
5. 9.  2015

Trocha poezie nikoho nezabije......Tak prudce rozvoněl se bez
Tak prudce rozvoněl se bez,
když jsem tě potkal na pěšině dnes.

I slunce hořelo jak v jednom plameni,
když přitiskli jsme rámě k rameni.

A potom cesta měkká jak tvá líc
nás vedla teplým časem bez hranic

a my jsme spolu odvíjeli niti
mladosti jarní, jež v slunci se třpytí

a ve tvých očích víru zažehuje
že nakonec té lásky nikdy nedoplujem'.

Jak bylas krásná, krásnější než večer,
který nám tiše u lavičky klečel!


Jan Pilař sbírka Divoké keře

Pentagon potvrdil, že americké válečné lodě špióní u břehů Ruska

Pentagon potvrdil, že americké válečné lodě špióní u břehů Ruska5. 9. 2015   První zprávy
Průzkumné lodě námořnictva USA jezdí pravidelně podél ruského pobřeží. Představitel Pentagonu to přiznal v rozhovoru pro televizi Fox News. 

Bod vzplanutí: Bílý dům potvrdil ruskou přítomnost v Sýrii a varoval, že je to „destabilizující“

5.9. 2015   New world Order Opossition   
Přede dvěma dny jsme referovali o čemsi, co jsme už dlouho předpokládali, nicméně jsme ale nečekali, že se to vyklube tak rychle: konkrétně to, že jak je Assadův režim blízko kolapsu a bojuje ve válce na třech různých frontách (z nichž jedna má přímou podporu US letectva a „poradců“), tak by Putin už nemusel mít na výběr, než nakonec intervenovat do toho nejvíce předkládaného představení nedávné historie, jelikož „se v nadcházejících dnech očekává příjezd ruských bojových pilotů do Sýriea ti budou v tomto zhrouceném státě létat s bojovými tryskáči a bojovými vrtulníky Ruského letectva proti ISIS a vzbouřeneckým cílům.

Španělsko potrestalo mladé lidi za pití Coly na veřejnosti

Jan Korál
5. 9. 2015  NWOO a zdroj
 

Ve Španělsku, mladí lidé museli zaplatit pokutu 300 euro, protože na veřejném místě pili Colu. Policejní úředníci to zhodnotili jako ,,nezákonné shromáždění.“ Nové bezpečnostní zákony Rajoyovy vlády přinášejí stále víc groteskních příkladů úřednické zvůle. Merkelová nedávno španělský reformní kurz pochválila jako,,vzor pro Německo.“

Čína poslala válečné lodě do vod Spojených států!

5. 9. 2015  První zprávy

Čínská námořní skupina složená z pěti válečných lodí překročila hraniční vody Spojených států v oblasti Aljašky.

Já na bráchu, brácha na mně

Senátor Jan Veleba
Jan Veleba
5. 9. 2015  esondy a Outsidermedia

Do redakce Nové republiky se dostala následující glosa Jana Veleby s několikadenním zpožděním. Přesto se domníváme, že i po dvou dnech glosa neztratila nic na své aktuálnosti. (Okolo této Velebovy úvahy se asi na e-sondách dějí věci, protože z portálu článek zmizel a zůstal jen na serveru Outsidermedia):

Američané Rusům: Pojďte si s námi také zakrvavit ruce bombardováním civilistů


- red - 
5. 9. 2015  E-republika 

USA, EU a Izrael si zoufale přejí, aby se Rusko začalo přímo vojensky angažovat při bombardování ISIL v Sýrii a v Iráku. Mají si vyhrnout rukávy a jít válčit jako všechny "slušné" velmoci, které přivedly ISIL na svět.

Jan Campbell: EU - Konec lži hodnotJan Campbell
5.9.2015   Vaše věc

Tak jako inkvizice Goyji, přinesla konec erotické lži, cesta prezidenta Zemana konec politické lži, a nedávné turbulence na burzách konec lži s čísly, tak přináší migrační vlna předzvěst o tsunami, které přinese důkaz o lži EU hodnot. 

Dick Cheney: To Obama pomohl Islámskému státu!

Dick Cheney: To Obama pomohl Islámskému státu!5. 9. 2015 První zprávy

Bývalý americký viceprezident tvrdí, že teroristé z Islámského státu mohou použít proti USA jakékoliv zbraně, včetně chemických, biologických nebo jaderných, a vnitřní bezpečnost Spojených států je v ohrožení. 

Mediálním hyenám s (ne)láskou: Přiživovat se na smrti malého kluka je nestoudnost

Josef Provazník  
5. 9. 2015   ePortál

Zdá se, že současná odporná mediální propaganda a primitivní citové vydírání se nezastaví před ničím. Naposledy zneužila světová média k šíření jediného správného názoru k uprchlické krizi mrtvé tělo tříletého chlapce ze Sýrie, kterého vyplavilo moře omývající turecké břehy. 


Kde jste byli?


- Vidlák -
5. 9. 2015  Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Kde jste byli, vy novináři od BBC i jiných novin, když po sociálních sítích kolovaly fotky zoufalých iráckých otců nesoucích svoje děti do nemocnice nebo márnice po amerických chirurgicky přesných náletech? 

Pokusy s televizí

- JF  -
5. 9. 2015  Kosa zostra čili  https://vlkovobloguje.wordpress.com/
 

Snad mi prominete, když se s vámi podělím o pár vzpomínek z doby, kdy jsem se ještě tu a tam díval na televizi. Dnes už se dávno nedívám – všechno, co chci a potřebuji vidět, najdu na jiné obrazovce, kterou mám položenou na kolenou.

Kesudis odsouzen, justiční komedie pokračuje

Pavel Letko 
5.9.2015   E-republika

Naše justice i soudkyně Kohoutková jsou celkem v pohodě. Odsoudili Kesudise. Proč? Byl přece obžalován. Jistě by nebyl obžalován, kdyby něco nespáchal. Docent Konvička není obžalován, tak nemůže být ani odsouzen, to dá justiční rozum.


pátek 4. září 2015

Cílem je - rozvrácení a likvidace evropské civilizace

Luděk Prokop
4. 9. 2015
Masmediální gradující masáže veřejnosti, mainstreamovými médii, směřující k obrácení převládajících, sebezáchovných negativních postojů k přijímání imigrantů,při neskonale odporných manipulacích, se neštítí absolutně ničeho. 

V Angole byl zakázán islám a mešity budou uzavřeny

4. 9. 2015    zdroj
Angola je první zemí na světě, která zákonem zcela zakázala muslimské náboženství. Oznámil to 31. srpna prezident Angoly José Eduardo dos Santos, který vystoupil s provoláním o přijetí zákona, který nařizuje zavřít všechny mešity v zemi.

Roberts: Evropská uprchlická krize

4. 9. 2015    zdroj
Evropa se těžce potácí pod uprchlickou krizí, kterou sama pomáhala vyvolat. Svoji bezmyšlenkovitou a nemorální podporou washingtonských nelegálních i neospravedlnitelných válek na Středním východě a v severní Africe pomáhala zabíjet i vyhánět z domovů miliony lidí a spolupodílela se tak na vytvoření uprchlické vlny, která nyní zaplavuje její území. 

“Je mi z toho na grcanie!”


Břetislav Olšer
4.9.2015   Rukojmí
Byť nedávno školné většina vysokoškoláků odmítala, dnes by s ním osmdesát procent z nich nemělo problém. Čtvrtina by byla ochotná platit až tři tisíce korun měsíčně. dvanáct procent dotázaných by uneslo částku vyšší; to trvalo....

Politici evropských zemí omluvte se! Politici USA stydťte se…

Zdeněk Kořistka
4. 9. 2015

Dnes a denně se na nás hrnou ze všech minstreamových medií „moudra“ politiků z celé Evropy… Američtí zatím mlčí… Prý obyčejní lidé nechápou nelegální imigranty správně, netuší jakými křivdami procházejí, nechovají se k nim vstřícně… Prostě jsme hloupý plebs, která se stává fašistickým, xenofobním a nesolidárním. 

Evropská komise odmítá předat poslancům dokumenty o daňových režimech členských států EU4. 9. 2015 Wertyz Report

Evropská komise odmítá předat poslancům dokumenty o tom, zda členské státy EU využívají zvláštní daňové režimy ve prospěch obrovských nadnárodních korporací jako jsou např. Facebook a Amazon.

Část zemědělské úrody končí kvůli požadavkům supermarketů na poli

4. 9. 2015   Wertyz Report

Iniciativa Zachraň jídlo upozorňuje, že čeští zemědělci jsou nuceni vyhazovat tuny zeleniny, protože nesplňuje estetické požadavky obchodních řetězců. Iniciativa tvrdí, že normy jsou podle ní nejasné a obchodníci je odmítají zveřejnit. Aby na tento problém upozornila, plánuje na sobotu 5. září na piazzettě Národního divadlo rozdávat 200 porcí polévky uvařené z odmítnuté zeleniny.

Uprchlíci XII. – absurdity! Velké a malé!

- vlk -
4.9.2015  Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/


Tohle uprchlické   téma  snad nebude mít konce. Po Uprchlících XI. mne zachvátila  naivní představa, že  už bylo uvedeno vše, co se k migrační krizi dá říci. Pustila mne  ani ne za hodinu. když se objevily první informace o utopeném malém syrském klukovi na pobřeží, ostrova Kos. Ta fotka oběhla  celý svět. Sluší se jí dát i sem.

Chceme na seznam!


Unie českých spisovatelů
4. 9. 2015   Literární noviny   

Unie českých spisovatelů, sama bojkotovaná soukromými i tzv. veřejnoprávními médii stejně jako agenturami, má „dobré“ zkušenosti s cenzurou. Zná cenzuru „tichem“, cenzuru „odsouváním do bezvýznamnosti“, jak tuto taktiku pojmenoval jeden snaživý literární kritik.


Etika chlapecké obřízkyBrian D. Earp
4. 9. 2015   Journal of Medical Ethics

Je neterapeutická obřízka chlapců morálně přípustná? Významným posunem v dlouhodobě probíhající debatě o tomto tématu bylo zveřejnění programového prohlášení a technické zprávy o obřízce Americkou akademií pediatrů (American Academy of Pediatrics – AAP) v roce 2012. Organizace amerických pediatrů v těchto dokumentech tvrdila, že potenciální zdravotní výhody dětské obřízky dnes vyvažují rizika a náklady. Pediatři dále podotýkají, že jejich analýzu je možné chápat jako ospravedlnění rozhodnutí rodičů o provedení obřízky svým právně nezpůsobilým dětem. [1]

Nejvyšším ústavním činitelům chybí znalost a smělost


Josef Mrázek
4. 9. 2015

Prezidenta Zemana navštívili pánové Štěch a Hamáček, předsedové komor našeho parlamentu. Mluvili, mimo jiné, o činnosti České národní banky. Je hezké, že jsou si vědomi, že zastupují celý národ a vnímají, co si běžný občan myslí o ČNB. Jejich stanoviska však měla být podložena úplnější znalostí problému a dostatečně smělá, jak by u tribunů lidu náleželo.

Šoková terapie: Poznámky o humanitární invazi do Evropy

Nicolas Bonnal
4.9.2015 Zvědavec  


Jsme posledními muži. Nietzsche

Současná invaze do Evropy je důsledkem tří podstatných faktorů:
Americké války v severní Africe a na Středním východě, války, které zničily životy a vyhnaly miliony lidí. Amerika zorganizovala a řídí ruinování Evropy, a možná i její vyhlazení, jestli Pentagon naplní své tajné přání vést smrtící válku proti Rusku. Ordo ab chaos, řád z chaosu. Jaký řád? Zeptejte se jich.

Ministr a kárný soud

Zdeněk Jemelík
4.9.2015  blog autora
Meteorologové nám slibují s koncem prázdnin odcházení veder. Zdá se však, že ministra spravedlnosti Roberta Pelikána přesto čekají horké dny, i když v jiném slova smyslu. 

Předvolební situace v britské Labour party


Václav Umlauf 
4.9.2015 E-republika

Kendallová prohlásila, že ani v případě špatného výsledku ze strany neodejde a bude dál hájit "novou" linii obrany klasických ideálů britského socialismu.

Utonulý chlapec z turecké pláže je psychologický false flag, který má obměkčit představitele evropských zemí, aby přijali kvóty pro uprchlíky! Diskuse se nepřipouští, světové elity názory občanů v EU nezajímají! Co je to fiat-alternativa?


- VK -
3. 9. 2015  AENews


Utonulý chlapec z turecké pláže je psychologický false flag, který má obměkčit představitele evropských zemí, aby přijali kvóty pro uprchlíky! Diskuse se nepřipouští, světové elity názory občanů v EU nezajímají! Co je to fiat-alternativa?

čtvrtek 3. září 2015

Běžte se těm uprchlíkům podívat do očí!

Radim Valenčík
3. 9. 2015  Czech Free Press
Ale myslím tím vás, „sluníčkáře“ a přijímače. Vy jste totiž způsobili jejich utrpení, ačkoliv se nyní pokrytecky tváříte jako jejich spasitelé, ačkoliv se nyní snažíte zákeřně házet vinu na takzvané „xenofoby“ a „islamofoby".

Možná jsme v bodě obratu: Vstupuje Rusko do války s Islámským státem na straně Sýrie? Proč elity EU tak spěchají s přijímáním migrantů? Geniální Putinův tah. Západ hraje vabankLubomír Vylíčil
3. 9. 2015  ProtiProud

Možná jsme v bodě obratu: Vstupuje Rusko do války s Islámským státem na straně Sýrie? Proč elity EU tak spěchají s přijímáním migrantů? Geniální Putinův tah. Západ hraje vabank

Porošenko obvinil ze smrti tří nacgardistů u Nejvyšší rady Rusko; připadlo mu "jedno z nejnáročnějších prezidentství na světě"

3. 9. 2015      zdroj a zdroj a zdroj
V rozhovoru pro kanál SkyNews, jehož fragment byl zveřejněn 2. září, obvinil prezident Ukrajiny Petr Porošenko Rusko ze smrti tří nacgardistů, kteří zemřeli v důsledku nepokojů u budovy Nejvyšší rady.

Jen tak dál, monstrózní mainstreame!

Ivan David
3. 9. 2015
Dnes jsem díky své otužilosti ve zdraví přežil několikeré působení "veřejnoprávních" médií. Slyšel jsem několikrát, že vojenská přehlídka v Pekingu byla "monstrózní". Toho slova bylo užito proto, že má negativní konotaci. Vyjadřuje nejen "značnou velikost", ale i "obludnost" (například v lékařství "monstrózní obezita"). Přehlídka značně velké Číny je značně velká přirozeně, stejné rozměry by byly neúměrné v Estonsku.

Ku dnu (dnešnímu) 3. září 2015 Motto: O chtění, psu a holi

Oldřich Průša
3. 9. 2015
Zdá se, že naše (jejich) média cestu prezidenta ČR Miloše Zemana do Číny, v duchu uvedeného motta, poněkud přehánějí. Připomenul jsem si jeden velmi desetiletí starý vtip.

USA zaostřily zrak na ruské ledoborce

3. 9. 2015    zdroj a zdroj
Během třídenní cesty na Aljašku americký prezident smutně konstatoval nedostatek ledoborců a nařídil, aby se situace okamžitě napravila, protože Rusové přece v Arktidě nedřímají.

Pořád si někdo myslí, že Bakala je Babišův nepřítel? Europoslanec za ANO dostal od Bakaly 3,6 milionu

3. 9. 2015 Wertyz Report

Ministr financí Andrej Babiš má pro veškeré své kroky tři zásadní argumenty - krade zkorumpovaná pravice, malí podnikatelé, přičemž největšími zloději jsou Miroslav Kalousek a Zdeněk Bakala. Teď se ukázalo, že ministr financí čelí dalšímu skandálnímu odhalení- europoslanec ANO Pavel Telička Bakalovi dlouhodobě za Bakalu loboval u evropských institucí.Stručný přehled hlavních informací Speciální Monitorovací Mise OBSE (SMM) na Ukrajině dle zpráv zveřejněných do 1. září 2015

přeložil a sestavil Mireček
3.9.2015  Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/

V předminulém týdnu byla situace horší a horší ale s blížícím se začátkem školního roku a s tím i avizovaného nového příměří došlo k zlepšování situace a doufejme, že to vydrží.

Alexandr Vondra zase perlil před kamerami


2. 9. 2015   zdroj

Alexandr Vondra opět neodolal volání záře reflektorů, a vzdor své nechvalně známé „Promopro“ minulosti, jež by ho v zemi s nezávislým soudnictvím kvalifikovala spíše do věznice se zvýšenou ostrahou a ve slušné společnosti alespoň na hanbu do temného kouta, odkud by se styděl vycházet, vyrazil rozdávat moudra do České televize. V Otázkách Václava Moravce mu byl protějškem P. Telička a jejich tématem byla uprchlická krize.

Z. Bakala neudělá krok rovně


3.9.2015  Vaše věc

Před necelým měsícem Bakala prostřednictvím médií informoval veřejnost o tom, že téměř 44 tisíc bytů, které získal společně s privatizací minoritního podílu OKD, prodá britské společnosti Round Hill Capital, která je vnímána jako seriózní majitel a správce nemovitostí.

Ukrajina prohlásila Rusko za nepřítele


Ukrajina vlajka-  redakce VV -
3.9.2015   Vaše věc
Agentura DPA přinesla informaci o tom, že ukrajinská bezpečnostní rada označila v nové vojenské doktríně Rusko jako nepřítele země. 

„V mentalitě ruské politické elity je hluboce zakořeněno to, že neakceptuje nezávislost Ukrajiny,“ uvedl k tomu ukrajinský prezident P. Porošenko.

Tereza Spencerová našla opravdu zásadní slova k uprchlické krizi a situaci v Evropě, která zapadla. Příznivce Ukrajiny opět nepotěší. A padl termín: evropský bankrot- rozhovor s Terezou Spencerovou -
3. 9. 2015  ParlamentníListy

Polsko nebude přijímat uprchlíky ze Sýrie, protože hrozí nával statisíců běženců z Ukrajiny. To neřekl nikdo jiný než nový polský prezident Andrzej Duda, sděluje ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz novinářka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. A dodává, že na Ukrajině věci rozhodně nemíří ke stabilitě a plnění minských dohod. Pokud jde o "senzaci" posledních hodin, tedy údajné zapojení Ruska do války s Islámským státem, je skeptická.
 

Prezident Miloš Zeman požádal na schůzce prezidenta Putina, aby podpořil společnou rezoluci RB OSN o boji s terorismem

3.9.2015   Sputník
Český prezident Miloš Zeman oznámil, že je třeba přijmout společnou rezoluci Rady bezpečnosti OSN o boji s terorismem, bude o tom hovořit na zasedání Valného shromáždění, které se bude konat v New Yorku.
„Chtěl bych se vyslovit k tématu, které už, po pravdě řečeno, nastínil pan Lavrov…je to asociace proti teroristům. Podle mne je třeba přijmout společnou rezoluci Rady bezpečnosti", řekl Zeman v průběhu schůzky s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.Existující problémy je třeba řešit "spojeným úsilím, aniž bychom se od sebe vzájemně odvraceli a rozcházeli se," prohlásil ruský prezident. "Plně sdílíme toto vaše stanovisko," řekl Zemanovi.

Ohrožuje současný svět americká, nebo ruská agrese?

Jaromír Petřík
3.9.2015  blog autora

Války v Iráku, Sýrii, Libyi či na Ukrajině, vznik IS, jakož i naprostý rozvrat těchto zemí s miliony uprchlíků…Stojí za tímto stavem Rusko, jak nám to prezentují západní i naše média, nebo USA, jak to prezentují zastánci Ruska?

David Rath: Dopis premiéru Sobotkovi

3.9. 2015 Svobodné noviny
Vážený pane premiére, obracím se na Vás jako Váš bývalý vládní a stranický kolega se žádostí, abyste se chopil iniciativy a konal v situaci, kdy mnoha politikům z EU nedochází závažnost situace plynoucí z invaze migrantů.

Kyjevská artilerie už zase masakruje Donbas. Sabotáž minských ujednání denervuje Rusko i Evropu.Rostislav Iščenko
3.9. 2015   Střípky ze světa


Čím vším se ukrajinská provokace obrací proti Americe. Co mají žáby na prameni za lubem – a kde všude jim zvoní hrana – přibližuje obšírné interview Rostislava Iščenka. Pokud jde o ambice ukrajinských nacionalistů, trousících narážky o „možnosti nové revoluce“, „na politickém procesu by se podíleli rádi, co vlastně chtějí, však sami netuší“. „Marginál zůstane marginálem, ať už v ruce zbraně má nebo ne. Ano, možnost ovlivňovat ekonomická rozhodnutí dostali, jejich vlastní představy o tom, jak by měla vypadat, jsou však krajně zjednodušené a v podstatě je to o tom, co a jak ´zabrat a podělit se´.

"České" neziskovky přímo zvou imigranty do České republiky: "Vítejte v České republice!"

3. 9. 2015     Zvací stránka
"Utíkáte-li před válkou, hladomorem a terorem, můžete požádat o asyl v České republice.Česká republika je krásná země v srdci Evropy (hraničí s Rakouskem, Německem, Polskem a Slovenskem), má vysoce rozvinuté hospidářství a bohaté kulturní dědictví, vysokou úroveň vzdělávání, zdravotní péče a ochrany životního prostředí...  je vysoce tolerantní, mohou zde vedle sebe žít křestěné, židé, muslimové, bezvěrci..." Na internetové stránce jsou doporučené trasy pro imigranty a další informace. Anglicky a arabsky připravily "české neziskové" organizace. 

Jak izraelská lobby rekrutuje barevné studenty

Zoe LaSalleová
3. 9. 2015  Muftah
 

Proizraelská lobby ve Spojených státech vydává enormní sumy peněz a zdrojů na to, co považuje za jedno ze svých nejvýznamnějších bojišť – na vysokoškolské kampusy. 


středa 2. září 2015

Saakašvili: Oděsa může vystoupit z Ukrajiny

2. 9. 2015
Oděsa může vystoupit ze struktury Ukrajiny, protože má dost důvodů pro tento krok. Uvedl to Michail Saakašvili, hlava Oděské oblastní státní správy.

Chorvatská prezidentka vyzvala EU ke spolupráci s Ruskem

2. 9. 2015   zdroj
Hlava Chorvatska Kolinda Grabarová Kitarovićová prohlásila při vystoupení na prvním zasedání politické sekce Evropského fóra v Alpbachu, že EU by měla spolupracovat s Ruskem na řešení syrské krize a řady dalších problémů.

V ukrajinském slabikáři je opěvováno zabití generála Vatutina bandity UPA

2. 9. 2015        zdroj
Sociální sítě šíří ukázky z nového ukrajinského slabikáře, v němž je propagován nacismus, extremismus a etnická nenávist dětem předškolního a mladšího školního věku.