Reklama

sobota 19. září 2015

Ruské MiGy zmařily blitzkrieg USA v Sýrii


19. 9. 2015    zdroj
Moskva se svými "náhlými" dodávkami zbraní Asadovi sama vrátila do "vysoké hry" a neumožnila ISILu prorazit k moři.Čím víc informací přichází o situaci v Sýrii, tím jasnější je, proč jsou USA tak podrážděny ruskými akcemi. Svými masivními dodávkami zbraní a humanitární pomoci do Sýrie Moskva překazila již druhý pokus Washingtonu zlikvidovat tuto zemi, Bašára Asada a jeho armádu.

Koncesionářské poplatky za internet? NE!

Media veřejné služby - kolážRoman Kučera
19.9.2015  Pirátské listy

Předkládaný článek  sice vyšel na Pirátských listech před několika měsíci, ale zabývá se problémem, který je stále aktuální.

Ředitel Dvořák (ČT) leckoho nadzdvihl ze židle, když dostal nápad, aby poplatky platili i nevlastníci televizorů. Nápad je to absurdní, ale současná neudržitelná situace se nějak vyřešit musí.

Porošenko je přesvědčen, že genialita Ukrajinců změnila svět

19. 9. 2015 zdroj a zdroj
"Genialita Ukrajinců všude, krok za krokem, změnila a nadále mění planetu - v desítkách zemí, na všech kontinentech, od mikrosvěta genetiky po hvězdné cesty kosmonautiky," napsal Porošenko na své stránce na Facebooku. "Ukrajinci byli schopni změnit svět - nyní musí změnit svou zemi," dodal.

Evropská komise obviněna, že „korporacím propůjčuje novou moc na úkor našich národních demokracií“

19. 9. 2015              AC24
 

Organizace za sociální spravedlnost obvinila Evropskou komisi, že svými plány na nový systém soudů místo váznoucí obchodní dohody EU-USA „maluje praseti tlamu rtěnkou“, když tato skupina říká, že i to pořád „korporacím propůjčuje novou hrůzostrašnou moc na úkor našich národních demokracií.“

Pospěšme do ostravského Mošnova oslavit NATO ...


Lubomír Man
19.9.2015 

Pospěšme do ostravského Mošnova oslavit NATO ...a  jeho leteckou složku, která se tak skvěle proslavila při rozchvácení Jugoslávie. Vzpomínáte na šum, který jsme slýchali od 24. března 1999 do 12. června stejného roku? To ve výšce téměř 20 kilometrů nad našimi hlavami směřovaly k Bělehradu, Novému Sadu a dalším tehdy ještě jugoslávským městům letecké roje NATO, aby tvrdolebým tehdy ještě Jugoslávcům vysvětlily, že s jejich velkou Jugoslávií je konec. 


Junkerovy kvóty: rekviem pro Pobaltí

Vladimír Nestěrov
19.9.2015  Zvědavec

Podle EU požadovaných standardů bylo několik sektorů pobaltských ekonomik dáno pod nůž. Většina továren, které EU považovala za nekonkurenceschopné, byla buď zavřena, nebo konvertována. Na seznam odvětví zdecimovaných například v Lotyšsku patří rybolov a zpracování ryb, textilní průmysl, obuvnictví a elektronika. Cukrovarnictví bylo rovněž zcela vyklučeno.

Ne fyzické, ale duševní porno
Kolem ředitele think tanku Evropské hodnoty, Jakuba Jandy, je náhle živo. Bohužel nikoli v souvislosti s vyvracením jeho pohádek a bájí, jež by podobně jako určité filmy měly být dostupné až po desáté hodině večerní, ale kvůli pornu, k němuž se uchýlil jednou – a jako nezralý mladík. 

Další dítě sankcí: ruské procesory pro čínské počítače


- JP -
19. 9. 2015   Eurasia24

Čínský producent Lenovo vede rozhovory s ruskou společností T-platforms o používání mikroprocesorů Baikal Electronics ve svých produktech. Informaci přinesly ruské noviny Vedomosti s odvoláním na zdroj blízký ministerstvu průmyslu Ruské federace.

Ploty prodražují imigrantům cestu, právo šaría není problém... Petr Žantovský se zhrozil nad slovy Šimona Pánka a specialistky na migraci v ČT


Ploty prodražují imigrantům cestu, právo šaría není problém... Petr Žantovský se zhrozil nad slovy Šimona Pánka a specialistky na migraci v ČT

19. 9. 2015  ParlamentníListy

V přehlídku přešlapů, jichž se v souvislosti s migrací dopouští Česká televize, se tentokrát změnilo pravidelné ohlédnutí Petra Žantovského za tím nejzajímavějším, co objevil ve sdělovacích prostředcích. Její referování, z něhož čouhá propaganda jak sláma z bot, ilustruje na vystoupení hostů Šimona Pánka z Člověka v tísni a Šárky Antošové z Amnesty International. Odhaluje ale i pokrytectví České televize v souvislosti s cenou pro pořad Dovolená v protektorátu, jako by šlo o zásadní veledílo.

Uprchlíci XVIII. – bumerang zklamaných nadějí

- vlk -
19.9.2015 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Dnešní Uprchlíci budou úplně jiní, než jste zvyklí. Nebude v nich jediný link nebo třeba graf, žádný citát. Žádné dokládání. Pro mne dost divné. Na druhou stranu – jde o jasnou úvahu,, kterou jednak prověří praxe a pak – informace, na základě kterých byla napsána si nese v sobě hmatatelně – každý z nás. A tudíž si myslím, že nemusím nic dokládat.

pátek 18. září 2015

Asad se dává do ofenzívy, bombarduje s nasazením nových ruských zbraní ,,metropoli"ISIS

18. 9. 2015   AC24

Moskva teď oficiálně potvrdila, že ruská noha už v poli v Latakii spočinula a Kreml teď aktivně posiluje svou technickou a logistickou podporu Asadovu režimu, když jeden z bodů, které jsme lačně do čtenářů hustili, bylo to, že těm rebelům, „bojovníkům za svobodu“ a loupežníkům, zrovna tak jako černou vlajkou mávajícím džihádistům teď při zahánění vládních vojsk a přebírání kontroly nad zemí nastanou těžké časy. Konec konců bojovat s Asadovou prořídlou armádou (která v podstatě bojuje na třech frontách s jen omezenými zdroji) je jedna věc, ale bojovat s ruskými speciálními silami už úplně jiná, kvůli čemuž mají USA samozřejmě takové „obavy“ z ruské přítomnosti v Sýrii.

Budeme opravdu čekat, až začnou umírat naši přátelé a děti?!

Ladislav Kašuka
18.9. 2015   blog idnes
Během několika příštích let, se může stát z Evropy válečná zóna připomínající Libyi, nebo Afghánistán! Libyjské a syrské zdroje varují, že mezi každou stovkou migrantů mířících do Evropy, mohou být až dva členové Islámského státu!Pokud je tento střízlivý, při zemi se držící odhad od lidí, znajících tuto problematiku na vlastní kůži pravda, dostane se s každým milionem muslimů do Evropy okolo 20 000 bojovníků IS, kteří budou čekat na povel od svého vůdce, aby mohli začít zabíjet nás a naše ženy a děti!

Velký podraz na obzoru: Mnichov číslo 2. Vláda nám lže. Vetřelcům zavře dveře, aby je vtáhla oknem. Přinutíme ji k referendu nebo novým volbám?

Velký podraz na obzoru: Mnichov číslo 2. Vláda nám lže. Vetřelcům zavře dveře, aby je vtáhla oknem. Přinutíme ji k referendu nebo novým volbám?18. 9. 2015 ProtiProud

Petr Hájek komentuje zbabělé lavírování politických špiček a upozorňuje, že ačkoliv mají k dispozici dostatek nástrojů, jak se bránit migračnímu diktátu, chtějí nás prodat


Putinova 'nepřekročitelná čára v písku' žádná ,,změna režimu v Sýrii'

18.9. 2015   Zdroj: globalresearch.ca
Překlad: Miroslav Pavlíček

„Činitelé Obamovy administrativy, kteří měsíce vyjednávali s Tureckem, ve čtvrtek řekli, že dosáhli dohody o tom, že pilotované i nepilotované americké válečné letouny povedou letecké útoky na pozice Islamistického státu z leteckých základen Inčirlik a Diyarbakir. Jeden vedoucí činitel administrativy dohodu popsal jako „změnu hry.“ New York Times, July 23, 2015

Americký plán na ovládnutí světa a český ministr narozený v USA. Martin Koller odkrývá motivace českých politiků v uprchlické krizi

Americký plán na ovládnutí světa a český ministr narozený v USA. Martin Koller odkrývá motivace českých politiků v uprchlické krizi18. 9. 2015   ParlamentníListy
 
Bezpečnostní analytik Martin Koller se pro ParlamentníListy.cz zamýšlí nad postoji českých politiků k současné uprchlické krizi. Obzvláště pozoruhodný je prý postoj Jiřího Dienstbiera, který si jako ministr bez jasně vymezených kompetencí stáhl uprchlickou otázku pod sebe. Koller v této souvislosti připomíná zázemí, z něhož vzešel.

Ukrajina může zničit sama sebe, Rusové ani nemusí zasahovat

18. 9. 2015  První zprávy

Pokud dnes ukrajinský parlament nepodpoří plán restrukturalizace ukrajinského dluhu ve výši 18 miliard dolarů, čeká Ukrajinu hluboká finanční a politická krize. 

 

Litva umožnila CIA mučení lidí, bude pykat


cia mučení
Stanislav Kliment
18. 9. 2015  Vaše věc
 
Před Evropským soudem pro lidská práva včera padlo obvinění Litvy, že na jejím území bylo s vědomím vlády tajné zařízení americké CIA, kde byl vězněn a mučen Abú Zubajdá. 
 

Uprchlíci XVII – co všechno nám valí do hlavy

- vlk -
18.9.2015 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com/


Na spoustě různých alternativních webů jsou v poslední době umístěny na hlavních stranách hlášky typ -„Sledování České televize může poškodit Vaše zdraví!“ nebo cosi v tom smyslu ...

Finský aktivista za lidská práva navštívil místo nedávných bojů s ISIL: "Asad je v Sýrii stále stejně populární"


Ljudmila Nikolajeva
18. 9. 2015     zdroj
Syrijci se modlí za prezidenta Asada a jsou nadšeni ruským prezidentem Vladimírem Putinem. Jsou připraveni bojovat s teroristy až do úplného vítězství, ale válkou jsou velmi unaveni. Tento dojem vznikl u těch, kteří zde byli letos v létě. Prakticky v době vrcholu masového odchodu Syřanů z jejich země. Utíkají i před nekonečnými teroristickými útoky, jimiž trpí především civilisté.

Šéf „stínové CIA“: Konflikt v Evropě vznikne. Amerika už má na Ukrajině svou armádu. Římské impérium náš vzor. Rozděl a panuj. Hlavní cíl - vrazit klín mezi Německo a Rusko. Konvoj byl test

18. 9. 2015   Protiproud

Redakce ProtiProudu přinesla 31.3. podstatné myšlenky z přednášky zpravodajského experta George Friedmana, který s nečekanou otevřeností odhaluje mocenské zájmy USA vůči Rusku a celé Evropě. Redakce Nové republiky se domnívá, že by se čtenáři měli seznámit s myšlenkovými pochody vlivných mužů USA.

Integrace, desintegrace a pokrytectví


Luděk Prokop 18. 9. 2015
S článkem Ivana Davida „Integrace a desintegrace Rómů“ zde lze v mnohém souhlasit, v méně podstatném i nesouhlasit. Současný režim preferuje zisky za každou cenu. Tedy i za cenu parazitního zneužívání vrozených, přirozených nedostatků a slabých stránek lidí. To je nevyhnutelně provázeno i cenou lidského neštěstí i řadou tragédií celých rodin (viz sklony ke gamblerství podporované vtíravými reklamními nabídkami kdysi zakázaných lichvářských půjček).


6 nejdivnějších věcí, které jsme zjistili od 11. září

11. září
18. 9. 2015  PirátskéListy
David Wong, autor serveru Cracked.com se rozepsal o tom, jak moc jsme jako civilizace ulítli v reakci na 11. září 2001. Článek je z 11. září 2013, nicméně je stále aktuální. Publikujeme ho při příležitosti jedenáctého září 2015. (Předmluva k otištěnému článku na Zvědavci.cz) Článek Davida Wonga je z 11. září 2013, právě po útoku na Charlie Hebdo ovšem nabyl na aktualitě. Mám dojem, že Evropa směřuje přesně stejným směrem, jako USA, jejichž reakci na teroristické útoky popisuje David Wong. Proto jsem se pustil do překladu. Při příležitosti dalšího výročí jedenáctého září, jsem překlad konečně dotáhl do konce. Příjemnou četbu, Mikuláš Ferjenčík (Předmluva k otištěnému článku v PirátskýchListech.cz)


čtvrtek 17. září 2015

Dopravní politika a praxe v ČR aneb Jízda nekonečným tunelem

Miloslava Pošvářová
17. 9. 2015 E-republika

Zákon gravitace platí i ve vytunelovaném Česku. Můžete si lehce spočítat, co se stane s mostem, železnicí či silnicí, která byla postavena v podobném systému strukturální bezmocnosti a zásadního selhání státu.


Rusko nedovolí, aby USA realizovaly "tajný scénář" v Sýrii


17. 9. 2015      zdroj
Problém se syrskými uprchlíky by se mohl stát perfektní záminkou pro "humanitární intervenci" koalice v Sýrii, která je vedena Washingtonem, ale Rusko je schopno zabránit takovému vývoji, píše bývalý indický velvyslanec v Uzbekistánu a Turecku, dopisovatel Asia Times Melkulangara Bhadrakumar.

Být služebníkem občanů, nikoliv korporací. Rozhovor s Miloslavou Pošvářovou, bývalou zaměstnankyní ŘSD

- redakce -
17.9.2015 E-republika

Korporace kryté státem u nás staví dopravní síť za miliardy z našich daní. A celý systém zneužívání už má za sebou první oběti z řad daňových poplatníků.


Osud přeje připraveným, komentář k současné uprchlické krizi....Vladimír Zlínský
17.9. 2015 pro redakci NR
Jak reagovat na hrozby migrace
 Vzhledem k současné vyhrocené situaci u nás i ve světě se na Vás obracím s návrhem, jak aspoň částečně reagovat na nastávající hrozby.Přiznám se, že mé návrhy souzní s názory pana profesora Miroslava Bárty o kolapsu civilizací. S velkou pravděpodobností někteří z Vás cítíte zpomalení či spíše zastavení dynamiky rozvoje západní civilizace ve všech směrech, zejména ideové/kde bych se nebál mluvit i o regresi/.
Současná západní společnost je natolik složitá a její jednotlivé prvky natolik specializované, že v případě její disociace (rozpadu na jednotlivé prvky) dojde ke katastrofálním problémům se zajištěním základních životních potřeb obyvatel-potravin, pitné vody, energie, tepla, ,,hygienicko-zdravotnických služeb a hlavně bezpečnosti.

Stručný přehled hlavních informací Speciální Monitorovací Mise OBSE (SMM) na Ukrajině dle zpráv zveřejněných do 15. září 2015

vybral, přeložil a sestavil Mireček
17.9.2015 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

I přes občasné porušení příměří (nejčastěji v okolí Doněcku) je aktuální příměří dodržováno prakticky všude. Ukrajinská technika je stahována z fronty a přesto, že je v oblasti fronty bída, už alespoň neumírá tolik lidí.

Smrt shůry: Svět se nemění, je měněn

- CJCL -
17. 9. 2015  Zvědavec (Information Cleaning House)

„Politický jazyk… je určen k tomu, aby lži vyznívaly jako pravda a vražda jako úctyhodný čin, a aby čistému vzduchu daly zdání pevnosti.“ – George Orwell

středa 16. září 2015

Integrace a desintegrace Rómů

Ivan David
16. 9. 2015
V posledních dnech získal na oblibě argument, že nelze přijímat uprchlíky z velmi odlišných kultur, neboť se za desítky let nepodařilo integrovat Rómy. Uprchlíky se nyní zabývat nebudu, nejsou „naši“ a my se máme starat o nás. Někdo to může nazvat sobectvím, ale máme odpovědnost za vlastní komunitu, to musí být prioritou, i když si to velmi mnozí politici, jejichž odpovědnost je mnohem větší, nemyslí. A Rómové jsou naši, protože zde po generace žijí, a „Rómský problém“ je náš.

Exodus biblických rozměrů. Proč právě teď? Plynový zápach migrační krize. Islámský stát - Made in USA. Migrující pěšáci v hybridní válce proti Rusku. Proválčí se svět k „novému řádu“?

Michal Semín
16. 9. 2015  ProtiProud

Michal Semín si všímá málo diskutovaného aspektu prohlubujícího se „uprchlického“ chaosu a doufá, že se Rusům podaří stejný majstrštyk, jako v roce 2013

Silná slova a brutální návrhy z Bratislavy. Robert Fico se s tím ne... nepáral

16. 9. 2015  ParlamentníListy

Slovenský premiér Robert Fico si tvrdě stojí za svým – kvóty bude odmítat i nadále. Jak uvedl na tiskové konferenci, vyhrožování o snižování peněz z eurofondů je jen strašení, které na slovenskou vládu nepůsobí. Pokud by nás měli trestat za vlastní názor, bude to konec EU, tvrdí Fico.

Z Augiášova chléva: Odvolání Ištvana posílá Nečasovu manželku opět do kriminálu. Čtěte!

16. 9. 2015 ParlamentníListy

Jana Nečasová, dříve Nagyová, a bývalí vojenští zpravodajci – generálové Ondrej Páleník a Milan Kovanda a plukovník Jan Pohůnek – nemohou klidně spát. Vrchní žalobci z Olomouce, respektive z Ostravy, je v případu sledování manželky premiéra Petra Nečase a podřízených z Úřadu vlády ženou nekompromisně k odvolacímu soudu.

Krásný úryvek na téma otroctví z knihy Vladimíra Megreho "Nová Civilizace"

16. 9. 2015       zdroj
Vrchní žrec Kracios ve starověkém Egyptě přemýšlí, jak by pro všechny budoucí věky trvale a bezpečně zabránil nebezpečí vzpoury otroků. Nejprve se dal tajně zakovat do řetězů a několik týdnů pracoval s otroky jako jejich druh, aby zjistil jejich názory a náladu, jaká mezi nimi panuje. Poznal tak jejich nespokojenost a touhu po svobodě, dozvěděl se o plánované vzpouře, která byla natolik promyšlená, že by patrně měla velkou naději na úspěch. 

Bašár Asad promluvil. Máme více, než vám řeknou česká média


16. 9. 2015 Parlamentní Listy

Syrský prezident Bašár Asad poskytl rozhovor ruským médiím, ve kterém mimo jiné kritizuje dvojí metr Západu při posuzování obětí mezi uprchlíky a lidmi, kteří zůstávají nadále v Sýrii. Západ má dle jeho názoru velký podíl na současné migrační vlně i válce v Sýrii. I nadále však věří, že Sýrie může z války proti Islámskému státu vyjít vítězně. O odstoupení ze své funkce, jak požadují západní politici, v žádném případě neuvažuje.

Merkelová: To není moje země, kdo za to může!


16. 9. 2015   První zprávy
 

Angela Merkelová je mistr ve skrývání svých emocí na veřejnosti, ne tak ale na včerejší tiskové konferenci, kde čelila kritice za svoji imigrantskou politiku.

Putin: Je nezbytná inventarizace problémů, které se nahromadily ve světě

Vladimír Putin
16. 9. 2015   Sputník
„Jsem přesvědčen, že je třeba obnovit i předmětné projednávání tématu vytvoření v Euroatlantiku systému stejné a nedělitelné bezpečnosti. Je nezbytné provést úplnou inventarizaci nahromaděných problémů a rozporů", řekl Putin na summitu Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti.Podle jeho slov bude možné na základě tohoto rozboru zahájit diskusi o zásadách stabilního politického vývoje.

Čeští uprchlíci před Hitlerem měli zahraniční odboj, proč ne běženci svůj odboj vůči IS?

Břetislav Olšer
16.9.2015   Rukojmí

Ministr Zaorálek upozornil, že „hlavní roli v tažení proti teroristům Islámského státu mají hrát arabské, muslimské země." Zkrátka, že je to věc tzv. arabského světa. Je to o podstatě islámu. Ale i o vyděračství nikým nepozvaných.
Vydírají vskutku drze, viz. další tři stovky uprchlíků v Maďarsku, co vyhlásili hladovku a ukazují transparenty "Žádné jídlo, žádná voda, dokud nebude hranice otevřena". Místo toho, aby je strčili do chládku za nelegální přerušení hranic, si jen drze troufají. Naštěstí se nevyhazují do vzduchu dynamitem. Často je nám předhazováno, že také Češi a Slováci prchali před válkou do ciziny, aby tam založili zahraniční odboj. Proč se o stejné vlastenectví nepokusí běženci ze Sýrie, Eritree či Iráku v Evropě? Jsou snad zbabělí hájit svoji zemi...?

Ernestova týdenní ukrajinská svodka 8. 9. 2015 - 14. 9. 2015


vybral, přeložil a sestavil Ernest
16.9.2015 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Protože situace na Ukrajině se předběžně uklidnila, je tato moje svodka předběžně zatím poslední. Samozřejmě – pokud by se začala měnit, budou svodky okamžitě pokračovat.


 

Salman Rushdie: Hlavní vinu za vznik radikálního islamismu má Západ16.9.2015   První zprávy
Radikální islamismus je největší hrozba naší doby, hlavní vinu za vznik radikálního islamismu má Západ, říká v rozhovoru pro německý Stern britský spisovatel Salman Rushdie. Britský spisovatel Salman Rushdie za svůj román Satanské verše (1988) byl odsouzen k smrti, kdy v únoru 1989 ájatolláh Rúholláh Chomejní, nejvyšší vůdce Íránu, vydal fatvu, ve které Rushdieho odsoudil k smrti. Spisovatel  se už vzdal naděje, že před 26 lety mu uložený trest bude zrušen.

Le Penová přirovnala vlnu migrantů k barbarské invazi do Říma! „Vůdci nabízejí hostit migranty, aniž by se zeptali jejich obyvatel, stejní vůdci, kteří zničili Libyi, a dále destabilizují Sýrii.“


Marine-Le-Pen-006

16. 9. 2015 Svobodné noviny
 Nadějná kandidátka na francouzskou prezidentku Marine Le Penová přirovnala nárůst žadatelů o azyl přicházejících do Evropy k invazi barbarů do Říma. Nacionalistická politička již dříve sklidila kritiku, když vykreslila paralely mezi muslimy v Evropě a nacistickou invazí, informoval server RT„Bez jakékoliv akce, tento stěhovavý příliv bude jako barbarská invaze IV. století, se stejnými důsledky.“

Uprchlíci nás využívají, Američané vraždí...

Petr Markvart (rozhovor)
16. 9. 2015        Parlamentní listy
Za příliv uprchlíků mohou Spojené státy, které rozvrací státy (Libye a Sýrie) a EU, která uplatňuje embargo na Sýrii, čímž trpí tamější civilisté. Politika Angely Merkelové k uprchlíkům je sebezničující. Dokážeme ještě chránit práva a zájmy nás, našich dětí a naší země? ptá se Markvart. Až sem nás podle jeho slov zavedla Evropská unie.

Od Pražského jara, přes sametový listopad k dnešnímu prozřeníLuděk Prokop
16. 9. 2015
K tomuto zamyšlení mne dovedlo opětovné zhlédnutí dvou dílů z populárního staršího seriálu. Jde o 24. díl pod názvem „Klauni“ a 25. díl pod názvem „Štvanice“.Poměrně oblíbený seriál v řadě nás, tehdy poměrně mladých rozumbradů, vzbuzoval značnou nevoli. Zejména výše uvedené díly. A sice z toho důvodu, že jsme cítili manipulaci na sto honů. 

Jak tu migrační povodeň zastavit?
Eric Margolis
16.9. 2015 Střípky ze světa 
Totálním embargem na teror proti Sýrii
 Tím, že se zastaví válka Západu proti Sýrii. Teď hned. Že se přestane vyzbrojovat a financovat džihád proti Asadovi. Utnou-li Spojené státy, Francie, Británie a Saúdi džihádu přísun zbraní a peněz, zastavit syrskou krvavou lázeň je v jejich silách obratem.“

Do džihádisty zamilovaná 15-letá Dánka ubodala svou matku


16. 9. 2015     zdroj
Po shlédnutí řady videoklipů "Islámského státu" (IS) ubodala 15-letá Dánka svou matku. Informuje o tom The Daily Mail. Podle policie se Lisa Borch zamilovala do migranta z Blízkého východu a začala studovat islám. Muž ji ale brzy opustil a odjel do Švédska, kde žila jeho manželka s dětmi. Lisa si však brzy našla nového nápadníka, 29-letého Iráčana Bakhtiara Abdullah Mohammeda, s nímž se seznámila, když pracovala jako dobrovolnice v nedalekém uprchlickém táboře.

Právě se láme chleba: Podepíše vláda „smlouvu o dočasném pobytu“ migrantů na našem území? Německá závodka vaří opět oblíbený eintopf pro otroky. Je čas odejít?

Petr Hájek
15. 9. 2015  ProtiProud

Petr Hájek komentuje vývoj „uprchlické krize“ a připomíná mu to jiné historické situace, kdy jsme také byli „dotlačeni k rozumu“ našimi úhlavními spojenci – aby kolaboranti pak převzali řízení země.

úterý 15. září 2015

Nuland chce Rusko vychovat "bičem a marcipánem"

15. 9. 2015    zdroj
Zástupkyně ministra zahraničí USA obvinila RF z toho, že Minské dohody nejsou plněny a pohrozila jí novými sankcemi.

Joseph Goebbels českým umělcům a intelektuálům: "Nikdo vám nerozumí lépe než já". Německo opět v čele pokroku a lidskosti. Česko jako 17. spolková země? Naše 11. září


Jiří Hájek
15.9.2015 ProtiProud


PETR HÁJEK upozorňuje na den, kdy mnozí významní čeští intelektuálové výrazně předběhli svoji dobu a stali se předvojem těch dnešních, kteří to s protektorátem Čechy a Morava a jeho evropsky nevyspělým lidem myslí stejně tak dobře.