Reklama

sobota 3. října 2015

„V době univerzálních podvodů je říkání pravdy revolučním činem“, řekl George Orwell


John Pilger
3. 10. 2015  Zvědavec
Toto jsou temné časy, ve kterých se propagandistické podvody dotýkají života nás všech. Jako by politická realita byla privatizována a iluze legitimizována. Informační věk je věkem médií. Máme politiku z médií; cenzuru médií; válku z médií; odplatu z médií; zábavu z médií – surrealistické výrobní linky klišé a podvodných předpokladů.

Teroristé IS v Sýrii prchají po prvních leteckých útocích Ruska

3. 10. 2015   Sputník
Podle informace představitelů Generálního štábu RF, v řadách bojovníků Islámského státu začala panika a dezertérství. Asi 600 extremistů už opustilo jimi kontrolované oblasti v Sýrii a pokouší se dostat do Evropy. Kromě toho, podle slov arabských médií, začali teroristé spěšně evakuovat své rodiny z obav před ruským letectvem.

Nemůžeme jim tu západní propagandu pořád žrát! Švihlíková, Kotrba či rozzlobený Ficův muž u jednoho stolu. A bylo dusno.Nemůžeme jim tu západní propagandu pořád žrát! Švihlíková, Kotrba či rozzlobený Ficův muž u jednoho stolu. A bylo dusno
REPORTÁŽ
4. 10. 2015 ParlamentníListy

Ukažme konečně na viníka současné ekonomické situace i uprchlické krize, tím jsou Spojené státy. Každá země je pro velké korporace vlastně překážkou, zaznělo na "Litoměřickém odborném semináři", jehož první ročník se konal v sále gotického hradu. 

P.C. Roberts: Putin se obrací k Washingtonu

3. 10. 2015    zdroj
Prezident Vladimir Putin: „S takovýmto stavem věcí ve světě se už nemůžeme dále smiřovat.“
Minulou středu, to je 28. září, bylo světu umožněno, aby spatřil rozdíl mezi Ruskem a Wahingtonem. Putinův postoj stál na pravdě, Obamův na planých vychloubáních a lžích.

Ruská kampaň v Sýrii, den druhý

Rexton
3. 10. 2015
Nejprve malá omluva mluvčímu ministerstva obrany RF, kterého MS Word včera přejmenoval v článku „ Jsme ve válce s Ruskem?“ z Konašenkova na Konaševa. Tímto se mu omlouvám.
Ve spleti všech informací z dnešní a včerejší letecké kampaně je sice poměrně těžké dobrat se reálných informací z místa konfliktu. Nicméně pokud se budeme chtít dobrat jen suchého výčtu zasažených cílů, tak někdo si dává práci a dal na web tuhle výbornou interaktivní mapu: zde

McCain: Co si to Rusko dovoluje? V Sýrii bombarduje naše teroristy

McCain: Co si to Rusko dovoluje? V Sýrii bombarduje naše teroristy3. 10. 2015  První zprávy
Americký senátor John McCain, předseda Vojenského výboru, ostře kritizoval Rusko, protože "rebelové" bombardovaní v Sýrii patří CIA a jejich úkolem je  svrhnout prezidenta Asada. 

Washington Post: Na čí straně vlastně Spojené státy v Sýrii bojují?

Washington Post: Na čí straně vlastně Spojené státy v Sýrii bojují?

3. 10. 2015  První zprávy

Putin jedná v Sýrii tak vytrvale a cílevědomě ne proto, že je odvážnější a rozhodnější, než Barack Obama, ale protože má jasnější strategii.

Ladislav Žák: O hodných teroristech…

obrazekLadislav Žák 
3. 10. 2015 Vaše věc

Naše rodinná zkušenost z konce války říká, že terorista je hrdinný partyzán, jehož strana dosud nezvítězila. Tato metamorfóza teroristy v partyzána a někdy i zpět probíhá všude kolem nás už po staletí a bylo by nudné uvádět výčet jmen a hnutí, která si jí prošla.


Natallia Sudliankova: „Náš zkurvysyn“. Tím Bašár Asad opravdu nechce být. Co si to myslíte o Putinovi? A několik faktů z Ukrajiny


- rozhovor -
3. 10. 2015 ParlamentníListy

V týdnu došlo k zásadnímu zvratu k mnohaleté občanské válce v Sýrii, když do dění vstoupila ruská armáda. V zemi se tak výrazně angažují již dvě světové velmoci. A mezi Ruskem a USA také dochází k zásadním sporům o budoucnost země. Zejména o budoucnost prezidenta Bašára Asada, kterého Američané odmítají dále trpět, Rusové však namítají, že bez jeho autority není situace řešitelná. Šéfredaktorka Pražského Telegrafu Natallia Sudliankova pro ParlamentníListy.cz rozebrala perspektivy konfliktu a zájmy všech velmocí, včetně méně viditelné, ale o to významnější Číny.

Senátor Doubrava po kauze kolem kvót: Úplný hnus. Zoufalý Zaorálek v Senátu, Schwarzenberg už neví, o čem mluví. Chtěl bych premiéra, jako je Fico


Senátor Doubrava po kauze kolem kvót: Úplný hnus. Zoufalý Zaorálek v Senátu, Schwarzenberg už neví, o čem mluví. Chtěl bych premiéra, jako je Fico - rozhovor - 
3. 10. 2015 ParlamentníListy

Senátor Jaroslav Doubrava v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zavzpomínal na emotivní jednání Senátu po hlasování ministrů vnitra EU, které rozhodlo o povinných kvótách na imigranty. Řada senátorů se prý chtěla bránit, ministr zahraničí Lubomír Zaorálek však údajně začal nepřesvědčivě vysvětlovat, že není možné jít proti EU.

Maďaři odmítají srovnání s rokem 1956


maďarsko uprchlíci 1956Stanislav Kliment 
3. 10. 2015   Vaše věc

Maďary, kteří opustili zemi v roce 1956, nelze srovnávat se současnou masovou migrací, řekl maďarský ministr zahraničí Peter Szíjjártó v průběhu setkání s náměstkem generálního tajemníka OSN Janem Eliassonem v průběhu své účasti na Valném shromáždění OSN

Revoluční akt říkání pravdy

John Pilger
3. 10. 2015   Zvědavec

George Orwell řekl: „V době univerzálních podvodů je říkání pravdy revolučním činem.

Toto jsou temné časy, ve kterých se propagandistické podvody dotýkají života nás všech. Jako by politická realita byla privatizována a iluze legitimizována. Informační věk je věkem médií. Máme politiku z médií; cenzuru médií; válku z médií; odplatu z médií; zábavu z médií – surrealistické výrobní linky klišé a podvodných předpokladů.

pátek 2. října 2015

Latakii s ruskou základnou se nepodařilo vyhodit tunou plastické trhaviny do vzduchu

2. 10. 2015     zdroj
1.října byl na kontrolním stanovišti u vjezdu do Latakie zastaven a zneškodněn nákladní automobil s tunou výbušniny. "Náklaďák byl zastaven na armádním kontrolním stanovišti u vjezdu do Latakie (ze směru města Tartous), v nákladním prostoru bylo nalezeno 1000 kilogramů výbušniny. Všechno bylo přikryto štěrkem a třískami," řekl agentuře RIA Novosti pracovník bezpečnostních orgánů

Nezávislá ruská zahraniční politika je pro Washington nepřijatelná (z interview P.C.Robertse pro Vestnik Kavkaza z 1. října t.r.)

2. 10. 2015      zdroj
Očekávané setkání ruského a amerického prezidenta se uskuteční zítra, to je 2. října, v New Yorku, nejpravděpodobněji v apartmá ruské delegace v OSN. Profesor P.C. Roberts, předseda Institutu pro politickou ekonomii a náměstek financí v někdejší Reaganově vládě, sdělil portálu Vesti Kavkaza, co si myslí o rusko-amerických vztazích.

Německý právník obvinil Nizozemce, že vyšetřování MH17 vedou k "patu"

Německý právník obvinil Nizozemce, že vyšetřování MH17 vedou k "patu"2. 10. 2015   První zprávy
Německý právník Elmar Giemulla zastupující zájmy tří rodin, jejichž příbuzní byli zabiti při leteckém neštěstí malajsijského boeingu letu MH17, se velmi hlasitě vyjádřil k celému případu.

Pravice, vládnoucí Polsku, mrzačí brutálně i dějiny. Druhá světová válka padá i na její konto.


Jurij Rubcov
Churchill to glosoval zdrcující metaforou. Varšavu, zfetovanou rusofobií, nazval „hyenou Evropy“. Ruský velvyslanec Sergej Andrejev jí připomněl, že má díl viny i na II. světové válce. Polské druhohory jsou vzteky bez sebe. Proud másla po hlavě stopuje Jurij Rubcov: „V historiografii i veřejném povědomí se na Polsko zabydlel pohled, v němž figuruje výlučně jako oběť hitlerovské agrese.“ To je však „hledisko pravdivé jen zčásti.“ Kdo „padl agresi za oběť, budí logicky soucit“. „Celou mozaiku 30. let však nezahalí tmou ani ten.“

Svaz „vyhnanců“ - od E. Steinbachové k B. Fabritiovi, vše při starém


Ogňan Tuleškov
2. 10. 2015  České národní listy

Podíváme-li se na projev dr. B. Fabritia, který přednesl na „Dni vlasti 2015“, můžeme hned na první pohled zjistit, že omílal staré vyhnanecké programové „teze“, vyjádřené jen jinými slovy. 


Generálplukovník Ozbrojených síl Ukrajiny Vladimír Ruban: “Na Ukrajine závidia Donbasu, ktorý zrealizoval skutočné ideály Majdanu”

Eugen Rusnák
2. 10. 2015  Hlavné správy

Generálplukovník Ozbrojených síl Ukrajiny Vladimír Ruban, ktorý sa už od začiatku vojenského konfliktu na juhovýchode krajiny zaoberá vyjednávaním a výmenou zajatcov, zasa šokoval svojimi výrokmi – tento raz v rozhovore pre ukrajinskú televíziu


Čínské vojenské letouny se připojily k ruským leteckým útokům proti ISIL v Sýrii. Rusko získává leteckou základnu v Iráku.


2.10.2015 Debka

Dnes se ruská vojenská intervence v Sýrii radikálně rozšířila hned ve dvou směrech, píše servere Debkacom, specializovaný na vojenské a výzvědné aktivity. Číňané vzkázali Moskvě, že se brzy připojí k ruské letecké kampani, která začala 30.9., svými bombardéry J-15. Bagdád navíc nabídl ruskému letectvu svou leteckou základnu k užívání pro lety, zaměřené proti tzv. Islámskému státu. Debka zdůrazňuje, že se nyní jedná o koalici šesti členů: Sýrie – Irák – Írán – Rusko – Čína a libanonský Hizballáh.

Jak vládnou Američané světu. Dělají si z nás legraci, nebo jsou to dementi? Přestaňte se světu do toho míchat!.

Jozef Banáš
2. 10. 2015   Parlamentní listy
Zamyšlení spisovatele, bývalého diplomata a aktuálně nejpřekládanějšího slovenského autora Jozefa Banáše nad světovým děním. Tentokrát se pod vlivem projevu Baracka Obamy v OSN, který prý vyslechl několikrát a nepřestával nad ním žasnout, zamyslel nad rolí USA ve světě.

Ukrajina soudí, že letecké údery RF v Sýrii porušují Minské dohody


2. 10. 2015     zdroj a zdroj
Odpovídající prohlášení bylo učiněno ukrajinským ministerstvem zahraničí; text dokumentu je zveřejněn na oficiálních webových stránkách rezortu diplomacie Ukrajiny.

100 otázek českým mediálním sniperům - 1. dílPetr Vavruška
2. 10. 2015 
Je neuvěřitelné co prodejní či nekvalifikovaní „ovlivňovatelé veřejného mínění“ dokazují. Čeští Geblsové totiž mohou cokoliv. Ve smyslu proklamace „Lepší mýlit se s USA, než mít pravdu s Ruskem“, lze v ČT a hlavních médiích obhajovat likvidační a genocidní aktivity, převracet historii, beztresně lhát, zamlčovat, překrucovat a balastem překrývat podstatné. 

Sýrie, dvě války proti teroru (září/říjen 2015)

- red - 
2.10.2015   E-republika

Absurdní kruh spojenectví Západu s terorem v Sýrii asi skončí, protože studená válka proti Rusku založila novou frontu. Ale tentokrát už to není proxy-válka, ale skutečná válka. Ruské a západní bombardéry jsou ve vzduchu s ostrými a létají v koridorech vedle sebe.

Jak etnograf vidí budoucí vývoj středovýchodní Evropy

Jiří Jaroš Nickelli
2. 10. 2015  České národní listy

Úvaha etnografa a muzeologa Jiřího Jaroše Nickelliho o stavu a nejbližší budoucnosti naší země, Evropy a světa.

Výběr ze světového tisku od JF

vybral, přeložil a sestavil JF

Předkládáme vám výběr z nejzajímavějších článků světového tisku, který vybral a sestavil anonymní přispěvatel Kosy JF. Protože ukrajinská krize je momentálně v klidové fázi s nadějí na mírové řešení, světový tisk se věnuje krizím aktuálním - Sýrii a migrantům směřujícím do Evropy.

čtvrtek 1. října 2015

Německo: Napětí před výbuchem? I vojáci Bundeswehru se už musejí stěhovat do stanů. Kasárna obsazují imigranti. Epidemie znásilnění i epidemie chorob. Již brzy také u nás?

Německo: Napětí před výbuchem? I vojáci Bundeswehru se už musejí stěhovat do stanů. Kasárna obsazují imigranti. Epidemie znásilnění i epidemie chorob. Již brzy také u nás?Pavel Kopecký
1. 10. 2015   ProtiProud

PAVEL KOPECKÝ komentuje stále se dramatizující "uprchlickou" situaci v Německu a dochází k závěru, že navzdory cenzuře a mediálním manipulacím k nám zpoza západních (neexistujících) hranic prosvítá naše vlastní brzká budoucnost

Rána pod pás: krajané dostali od české vlády ostudný dopis. Je volyňský Čech méně než „uprchlík" - terorista? Vláda ztratila tvář už dávno. Zachová si alespoň zdání důstojnosti?


Ondřej Höppner
1. 10. 2015 ProtiProud
 
Ondřej Höppner upozorňuje na palčivý problém našich vládou zrazených krajanů, jejž zcela zakryl divoký nájezd cizinců i mediální ticho, které se kolem nich rozhostilo
 

Mafie globálních predátorů

Stanislav A. Hošek
1. 10. 2015
Začnu příliš provokativním tvrzením. Jsem totiž již dlouho přesvědčen, že jak Lenin, tak Hitler se dopustili systémově stejné chyby. Špatně definovali nepřátele lidstva. Nebyli jimi Židé, ale jenom někteří Židé. Nebyli jimi ani „buržousti“, ale jenom někteří příslušníci superbohaté třídy vlastníků kapitálu. Ale především, i v jiných, ba dokonce ve všech národech a sociálních vrstvách, existují lidé nebezpeční pro lidstvo. A tom se pokusím v tomto textu velice stručně pojednat.

Čínska lietadlová loď kotví v Tartuse na podporu rusko-iránskeho vojenského spojenectva

Juraj Poláček
1. 10. 2015      medzicas.sk    původní zdroj
DEBKAfile je meno, ktoré má zvuk. Sú to webové stránky izraelskej vojenskej rozviedky so sídlom v Jeruzaleme. Jej správy sú najčerstvejšie, komentáre a analýzy na témy terorizmu, rozviedky, národnej bezpečnosti, vojenských a medzinárodných vzťahov, s osobitným zameraním na Blízky východ zase najzasvätenejšie. Udalosť, ktorú dnes DEBKAfile opisuje, mení svetové dejiny.

Lavrov: Neposlouchejte Pentagon, ale ruské ministerstvo obrany!


Lavrov: Neposlouchejte Pentagon, ale ruské ministerstvo obrany!1. 10. 2015
 
Ruský ministr zahraničí se ohradil vůči „neopodstatněným zvěstem“, které šíří Spojené státy o ruských leteckých útocích na údajné civilní cíle v Sýrii, a žádal, aby předložily důkazy. 

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se vyjádřil k prohlášením učiněných americkou stranou, že ruské letectvo 30. září při útocích na pozice teroristů nezasáhlo Islámský stát, ale civilní cíle v Sýrii, což vedlo k údajnému zabití civilistů.

Média křičí: ,,Prý rozděluje národ, prezident republiky Miloš Zeman. Není to náhodou obráceně, že prezident nás stále více stmeluje a posiluje... a média nás rozdělují! Jak s nimi naložíme občané?


Břetislav Olšer
30. 10. 2015   Rukojmí 

Tak se prezident Miloš Zeman dožil jednasedmdesátky; narozeniny oslavil v New Yorku a rád tvrdívá, že pouze hlupák nemění svůj názor. A to se mě týká. Nevím, jestli jsem či nejsem hlupák, ale na Miloše Zemana jsem změnil názor radikálně. A pořád slyšíme tu samou frází o tom, že rozděluje národ. A co jiného má dělat prezident zvolený poprvé přímou volbou? Kdyby za ním všichni stáli jako jeden muž, zase by mu bylo vyčítáno, že je to totalita jako v minulém režimu. Čím ho rozděluje, když drtivá většina Čechů jako on odsuzuje islamisty i nepřizpůsobivé běžence. Prezident Miloš Zeman jako hlava státu Česko vzkázal uprchlíkům na českém území, že je do Česka nikdo nezval. Uprchlíci podle něj musí respektovat pravidla této země. „Pokud se vám to nelíbí, běžte pryč,“ vyzval je v rozhovoru z Lán.

Co předcházelo ruské vojenské intervenci v Sýrii


1. 10. 2015   WertyzReport

Rusko podle očekávání zahájilo vojenskou intervenci v Sýrii. Tomuto kroku nasvědčovaly spekulace posledních týdnů. Jak se operace vyvinou postupem času, je nejasné. Rusko tvrdí, že jde jen o letecké útoky a neplánuje pozemní operace. K situaci také přispěl fakt, že syrská armáda už není schopná ubránit celou zemi a požádala Rusko o pomoc. Pojďme se ale podívat na události, které tomu předcházely.

Šokující komentář televize z USA týkající se Ruska. Mnozí to nebudou chtít slyšet

1. 10. 2015 Parlamentní Listy

Profesor mezinárodních studií Jonathan Adelman popisuje skutečnost, kterou si mnozí vůdcové Západu odmítají přiznat. Rusko je totiž přes všechny svoje chyby a neduhy opět světovou velmocí, jak dokazují nejen poslední události. Informují Fox News.

Vyjádření ministerstva obrany RF k bombardování v Sýrii a zároveň Rusko požaduje důkazy o tom, že ruské vzdušné a kosmické síly zasazují letecké údery jiným cílům, ne pozicím Islámského státu

1. 10. 2015   Sputník
Rusko zahájilo vzdušnou operaci proti IS v Sýrii – ministerstvo obrany RF
Rusko požádalo Spojené státy, aby poskytly důkazy toho, že ruské vzdušné a kosmické síly zasazují letecké údery jiným cílům, ne pozicím Islámského státu, Moskva takové důkazy k dispozici nemá, prohlásil šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov.

USA uvalily sankce na jednotky "Islámského státu" na Kavkazu

1. 10. 2015    zdroj
USA uvalily sankce na 29 jednotlivců a organizací, spojených především se skupinou "Islámský stát". Patří mezi ně jednotky IS na Severním Kavkazu a v Afghánistánu. Informuje o tom internetová stránka ministerstva financí USA.

Washington se nikdy nepřipojí ke koalici, kterou nemůže ovládat

Pepe Escobar
1.10.2015  ICH a Zvědavec

Projev ruského prezidenta Vladimira Putina na Valném shromáždění OSN byl neústupný; buď se dají suverénní státy dohromady v široké koalici proti všem formám teroru, a bude respektován princip státnosti začleněný do Charty OSN – nebo bude chaos.

V Tádžikistánu byla soudem zakázána Strana islámské obrody

1. 10. 2015      zdroj
Nejvyšší soud Tádžikistánu vyhověl 29.září soudnímu návrhu generálního prokurátora Jusufa Rachmona na uznání opoziční Strany islámské obrody Tádžikistánu za teroristickou a zakázal její činnost v zemi, informuje agentura RIA Novosti.

Čečenský soud odsoudil teroristu UNA-UNSO na 24 let vězení


1. 10. 2015    zdroj
Šatojský okresní soud Čečenska odsoudil člena ukrajinské nacionalistické skupiny UNA-UNSO Alexandra Malofejeva ke 24,5 rokům v trestanecké kolonii s ostrou ostrahou. Informovala o tom agentura TASS. Odsouzený je povinen zaplatit rodinám obětí jako náhradu 41 milionů rublů.

Jsme ve válce s Ruskem?

napsal Rexton
1. 10. 2015   Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Jak oznámil mluvčí ministerstva obrany RF generálmajor Igor Konašev, tak „v souladu s rozhodnutím Vrchního velitele Ozbrojených sil RF Vladimira Putina zahájila dnes letadla ruských vzdušných kosmických sil vzdušnou operaci s bodovými útoky na pozemní cíle hnutí IS na území Syrské arabské republiky.“

Tereza Spencerová nemohla přijít v lepší dobu. Po tomto týdnu se svět změnil a ona poví, jak


Tereza Spencerová
1. 10. 2015  ParlamentníListy

OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ
, tedy pravidelná čtvrteční rubrika novinářky Literárních novin a analytičky Terezy Spencerové na ParlamentníchListech.cz, dnes přichází den po skončení Valného shromáždění OSN a několik hodin po začátku leteckých úderů Ruska v Sýrii. Proto Spencerová reaguje na aktuální vývoj a zároveň vysvětluje, jak se ve světle vrcholné diplomatické události posunuly poměry v mezinárodní politice.

 

Dříve izolovaný hacker, dnes vládní zaměstnanecPetr Umlauf 
1. 10. 2015  E-republika

Aktivní ochrana výstražnými systémy před cyber-útokem stačí proti běžným kriminálním hrozbám. Proti sledování organizovanému vládní agenturou se brání velmi těžko. Doporučuji meditativní život středověkého poustevníka v jeskyni.


středa 30. září 2015

ČT a další média vytvářejí umělou realitu a bojují proti našemu prezidentovi !

Petr Štěpánek
30. 9. 2015 Protiproud
Komentář se zamýšlí nad manipulacemi ČT, Novy a dalších médií....
Mediální klika bojuje proti vlastním občanům: Jakýpak kolaps společnosti? ČT a Nova: trencle a sto exkrementů. Chceme nadále platit z daní ničivou politickou kampaň?

Tri dôvody, pre ktoré by mala liberálna ľavica odmietať kvóty

Ľuboš Blaha
30.9.2015 Nové slovo

Migračná kríza prináša nejedno prekvapenie. Pre mňa osobne je tým najpikantnejším, že mnohí ľudia, ktorí sa hlásia k ľavici, konkrétne k liberálnej ľavici, priam s náboženskou zanietenosťou obhajujú povinné kvóty. Nikto im v tom nebráni, len mi to pripadá dosť popletené vzhľadom na to, aké sú základné hodnoty liberálnej ľavice.


Rezoluce iniciativ a hnutí za vystoupení z NATO


Organizace spojených národů, Rada bezpečnosti Organizace spojených národů, Orgnizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě přijímají bezpočet rezolucí, které nejsou vzápětí respektovány, jsou porušovány, zejména představiteli Evropy, Evropské unie a Ameriky a to i prostřednictvím NATO. Severoatlantická aliance není žádný obranný pakt. Napadení Jugoslávie, Iráku, Libye a další desítky vojenských operací provedených touto aliancí nelze označit za obranné.

Thierry Meyssan: Pomozme zavřít brány do pekla!Thierry Meyssan
30. 9. 2015 Unissons-nous contre le projet d’Al-Qaïda et de Daesh

A ne fanatikům náboženství bez boha

V Sýrii neválčí „dvě odlišné komunity, ale dva společenské projekty“. Na „jedné straně moderní, sekulární Sýrie, která etnickou, náboženskou a politickou diverzitu respektuje“. A „na druhé ideologie Muslimského bratrstva“.


Rusko požádalo USA o vyklizení prostoru Sýrie a zahájilo útoky proti IS!

Rusko požádalo USA o vyklizení prostoru Sýrie a zahájilo útoky proti IS!30. 9. 2015  První zprávy
 
Vysoce postavený úředník sdělil zpravodajce TV kanálu Fox, že ruští úředníci požadují, aby “americká vojenská letadla okamžitě opustila Sýrii". 

Každým přijatým migrantem pomáháme Islámskému státu, varuje Petr Hampl. Pozor, intelektuálové se radikalizují, už chválí i fundamentalisty


Každým přijatým migrantem pomáháme Islámskému státu, varuje Petr Hampl. Pozor, intelektuálové se radikalizují, už chválí i fundamentalisty
- rozhovor -
30. 9. 2015 ParlamentníListy

Soudit se kvůli kvótám? „To je absolutní povinnost,“ říká sociolog Petr Hampl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Zároveň vysvětlil, proč nebude možné, aby se vicepremiér Andrej Babiš dostal do pozice „zachránce národa před imigranty“. A pomoc uprchlíkům ze Sýrie? „Pokud chce někdo pomoci lidem v Sýrii, ať začne tím, že každého dospělého muže, který přijede do Evropy, předá Asadovu režimu,“ uvedl Hampl.

Zemanovi se smějete, ale na jeho slova dojde. Analytik Štefec obsáhle rozebral, co je terorismus. Třeba i to, co páchá jedna supervelmoc...


- rozhovor -
30. 9. 2015 ParlamentníListy

Vojenský analytik Jaroslav Štefec při hodnocení projevu prezidenta Miloše Zemana na půdě OSN oceňuje návrh na vytváření malých bojových jednotek pro eliminaci vůdců teroristických organizací jako cestu, kterou se bude mezinárodní boj proti terorismu v nejbližší době ubírat. Při pohledu na vývoj situace v Sýrii upozorňuje na skryté varování, které vyslal americký ministr zahraničí John Kerry ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi.