Reklama

sobota 10. října 2015

Německo a EK zvažují zavedení daně na uprchlíky

Květa Pohlhamer Lauterbachová
10. 10. 2015   E-republika

Zavedením přirážky k daním a převedením prostředků k dispozici Evropské komisi bude imigrantská krize využita jako kvalitativní skok k integraci Evropské unie a rozpouštění států.

Nálety letounů NATO udeřily na elektorozvodny u Aleppa


10. 10. 2015   Russkaja vesna
Jak již dnes ráno hlásil dopisovatel "Ruského jara" (Russkaja vesna) opolčnec s volacím znakem Temrlán (Timur), letouny NATO bombardovaly dvě elektrorozvodné stanice v Sýrii. Nyní zjistil i všechny podrobnosti o tom, co se stalo.

Intenzita úderů se zvyšuje. Suchoje za den vymazaly z bojiště stovky radikálů


Ruské Ministerstvo obrany před několika dny vydalo prohlášení, že má v plánu zesílení intenzity bojové činnosti Vzdušných a komických sil Ruské federace na území Syrské arabské republiky. Tento plán se stal realitou v pátek 9. října, kdy došlo k dalšímu zesílení úderů, během nichž byly zlikvidovány stovky teroristů.

Stojíme na špatné straně

Lubomír Man
10. 10. 2015
Třesu se někdy o svou vlast, když pomyslím, že Bůh je spravedlivý. Thomas Jefferson
Musíme mít nejsilnější vojenskou sílu na světě a musíme – příležitostně - zkroutit ruce zemí, které by nedělaly, to, co my potřebujeme, aby dělaly. Barrack Obama

A stojíme na ní víceméně poprvé v naší historii. Vždy předtím – s jedinou výjimkou období stalinizmu - jsme byli tam, kde byla spravedlnost, čistota mysli a pravda. Teď stojíme na straně protilehlé, kde vládne lež, chamtivost po cizím a nespravedlnost. 

Marek Obrtel - vystoupení za mír a proti NATO v Praze - 8.10.2015 (VIDEO)


10.10.2015  Nezávislá média (YouTube)
 

MUDr. Marek Obrtel - podplukovník v záloze - otec hnutí Českoslovenští vojáci proti válce plánované velením NATO o situaci na Ukrajině a v Sýrii, o dnešním stavu Armády České republiky, o 'zahraničních misích' našich vojáků, o nebezpečným 'novotám' v novém branném zákoně, který se rodí ve vládní koalici a o nutnosti vystoupení ze zločinecké organizace NATO. 

Hra končí, Evropo - přichází "Barevná revoluce"


8.10. 2015  AC 24
Pokaždé, když vidím starého dobrého George Sorose něco říkat o demokracii a evropských hodnotách, tak vím, že se něco stane. Tak to bylo v případě Ukrajiny, když George Soros argumentoval, že demokracie je tím nejdůležitějším, i potom když říkal, že evropské hodnoty jsou nejdůležitější, a že proto musíme přijmout milion uprchlíků každý rok. Jak to skončí? Nejspíš jako obvykle: ohněm, řáděním, svrháváním vlád a naprostou destabilizací Evropy, tj. více méně, jako to nedávno skončilo na Ukrajině. Avšak, tentokrát se budou ‚demokracie‘ a evropské hodnoty instalovat v daleko větším měřítku a s rozhodným odhodláním přinést ‚barevnou revoluci‘ ze Středního východu do srdce zmírající Evropy.

Hydepark – propaganda ČT24


Téměř každý režim má svoji hlásnou troubu, která vydává lži za jedinou možnou pravdu, která jde „na ruku“ majitelům jediné možné pravdy. V našem případě si tuto instituci přivlastnila redakce zpravodajství ČT24, mimo jiné i pořadem Hydepark. Do tohoto pořadu jsou poslední dobou zváni pouze „prověření“ lidé, u kterých nehrozí, že by mohli mít jiný než oficiální názor. Tedy ten Šámalův, kavárenský … , který „velkého bratra“ potěší i v předklonu.

Za co se bít?

Marek Řezanka
10.10.2015  Literární noviny

Nemělo by ujít naší pozornosti, co se v těchto dnech na „domácím dvorku“ odehrává. Je to boj, který považuji za stejně zásadní jako hrozbu, jíž v tomto případě čelíme.

Viktoria Šilová o válce na Ukrajině a amerických loutkovodičích (VIDEO)


Václav Dvořák
10.10.2015  Nezávislá média na YouTube

Pravda o válce a míru na Ukrajině z úst mírové aktivistky a zakladatelky ukrajinského hnutí Antivojna Viktorie Šilové. Prahu navštívila 8.10.2015 a v podvečer se setkala s českými občany. 


Politici zbabělci

Markéta Šichtařová
10.10.2015   blog autorky

Je málo těch, kdo ještě nezaznamenali kauzu českých dětí ukradených Norskem. Jen pro rychlé připomenutí:
V květnu 2011 norská sociální služba Barnevernet odebrala české občance paní Michalákové dva syny pro údajné podezření ze zanedbávání a sexuálního zneužívání...

Pane premiére, zastavte je... Senátor Jirsa viděl na vlastní oči, co provádí imigranti v Makedonii. A naléhavě píše Sobotkovi

10. 10. 2015   ParlamentníListy

„Sluníčkoví lidé rozdávají migrantům namazané housky i oblečení. Zbylé jídlo a nepotřebné oblečení odhazují migranti kolem cesty,“ i takové jsou zážitky z cest senátora Tomáše Jirsy (ODS).

pátek 9. října 2015

Britská vláda odmítla zveřejnit, na základě čeho zavraždila v Sýrii dva své občany9.10.2015   WertyzReport
Britský Úřad nejvyššího státního zástupce a Britský kabinet odmítly žádost o informace týkající právních předpisů, na základě kterých během bezpilotních útoků britská armáda zabila v Sýrii dva britské občany. 


Nejzločinnější smlouva v historii je konečně předložena k podpisu

Eric Zuesse
9. 10. 2015   Zvědavec

5. října 2015 byla k podpisu předložena super tajná smlouva 12 zemí zvaná TPP (Transpacifické partnerství) a podmínky tohoto masivního mezinárodního kontraktu budou drženy v tajnosti do doby, než bude smlouva v platnosti čtyři roky, v kteréžto době může (ale nemusí) být obsah zveřejněn. Půjde o velkou novou mezinárodní vládu, která byla léta vyjednávána mezinárodními korporacemi, a která byla nyní potvrzena zkorumpovanými politiky v jejich prospěch. Zatímco mezinárodní korporace znají podmínky kontraktu, lidé, kteří zvolili ony politiky, kteří jim vládnou, ne, a po čtyři roky (přinejmenším) znát nebudou.

Petr Robejšek pro PL: Občané by měli zaplavit politiky žádostmi, ať jednají v zájmu národa. Naši svobodu ohrožuje nejen Rusko, jak říká pan Štětina, ale i USA a EU


Petr Robejšek pro PL: Občané by měli zaplavit politiky žádostmi, ať jednají v zájmu národa. Naši svobodu ohrožuje nejen Rusko, jak říká pan Štětina, ale i USA a EU- rozhovor -
9. 10. 2015 ParlamentníListy 

Respektovaný akademik, politický analytik a komentátor Petr Robejšek v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz v souvislosti s uprchlickou krizí uvádí, že pouze menšina imigrantů, kteří směřují do Německa za "lepším životem", dokáže využít možností, které německá ekonomika nabízí. Ostatní na tom nebudou vůbec dobře a bylo by prý pro ně lepší, kdyby se vrátili do své domoviny. Obsáhle se věnuje také aktuálnímu dění v Sýrii a důvodům, proč lidé ze země prchají.

Ukrajina - článek řetězce amerického obkličování RuskaMichael Jabara Carley
9.10.2015   Zvědavec

Válka na Ukrajině pokračuje, zdánlivě bez konce v dohlednu. Není to jen občanská válka, mimochodem, ale i agresivní válka v zastoupení vedená Spojenými státy a jejich evropskými a anglosaskými satelity proti Ruské federaci. Proč by měla americká vláda provádět tak nebezpečnou politiku může být pro některé lidi záhadou, a tak je dobré si připomenout původ současné války.

P.C. Roberts: Impulzívnost americké moci

9. 10. 2015    zdroj
Impulzívnost Washingtonu, pokud jde o použití síly, je nebezpečím pro Ameriku i pro Svět. Arogantní washingtonští politikové i zbláznění neokonzervatisté křičí, že USA musí zahájit sestřelování ruských letadel, operujících proti proamerickým silám, jež v křečovité snaze svrhnout vládu, strhávají Sýrii do smrti a pustošení a zahánějí z ní miliony uprchlíků do Evropy.

„Transpacifické partnerství“ proti Číně, Rusku i Evropě


Michail Chazin
9.10. 2015  Střípky ze světa
Smlouvu o Transpacifickém partnerství (TPP) komentuje i Michail Chazin. Spoluautor „anatomického atlasu“ krize od roku 2008, vydaného už v roce 2003. Teď jako nouzový východ z trablů, v nichž se topí Amerika, dešifruje i smlouvu o TPP.„Mít Spojené státy k dispozici i spolehlivější plán, do toho, o němž je řeč, by se jaktěživ nepouštěly.“ Ten totiž stojí i padá s „rozlousknutím celé hromady ideologických a politických problémů“. Na vlásku visí ostatně i to, zda se „severoatlantickou zónu volného obchodu“ podaří vnutit Evropě.

Obama odmítl převzít těla amerických vojáků zabitých při ruských náletech v Sýrii

9. 10. 2015   Orgonet      Whatdoesitmeam
Strohá zpráva ruského Ministerstva obrany (MO) pro vnitřní potřeby Kremlu dnes informuje, že Obamův režim odmítl repatriovat těla nejméně tří vojáků, o nichž je domnění, že patřili k Americkým speciálním silám/CIA , a kteří byli zabiti při ničivém náletu ruských Vzdušných a vesmírných sil na velitelské a řídící centrum Al-Kajdy v syrské vesnici al-Latamneh. Tam zahynulo více než 134 teroristů, a dalších nejméně 3 000 členů těchto nepřátelských sil bylo poté nuceno prchnout do Jordánska.

Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci summitu prezidentů zemí V4 9. 10. 2015


9. 10. 2015
Vážená paní prezidentko, vážení páni prezidenti,
úvodem svého vystoupení bych velmi rád poděkoval panu prezidentovi Áderovi jak za velmi zajímavou organizaci našich setkání, tak za moudré moderování této diskuze. Současně bych rád ještě jednou vyjádřil hlubokou soustrast maďarskému lidu spojenou s úmrtím významného, nejenom maďarského, ale i evropského, politika a bývalého maďarského prezidenta, pana Árpáda Göncze.

Jak Rusko jedinou salvou odklidilo z moří americké loďstvo


Rostislav Iščenko9. 10. 2015       zdroj
Před salvou "Kalibrů", provedenou Kaspickou flotilou, byl Washington přesvědčen, že Rusko není schopno účinně čelit silovým akcím USA bez použití jaderných zbraní. Na tom byla ve skutečnosti založena americká drzost v mezinárodní politice, poznamenává Rostislav Iščenko. Nikdo nevěnoval pozornost skutečnosti, že ruská letecká skupina v Sýrii co do počtu a typu letadel je prakticky totožná s ukrajinskými vzdušnými silami, které se snažily bombardovat Donbas v roce 2014. Základ tvoří tytéž bombardéry Su-24 a bojová letadla Su-25.

Informační válka jejímž hlavním principem je rusofobie. Po 70 letech Slované zapomněli, že je před genocidou zachránila Rudá armáda. SSSR neporazil jenom fašistické Německo, porazil fašistickou Evropu.

Karel Kluz
9.10.2015   České národní listy

V souvislosti s pučem v Kyjevě, vyvolaným Spojenými státy a jejich lokaji v NATO, po kterém následovalo připojení Krymu, jehož obyvatelstvo se v celonárodním referendu vyslovilo ke sjednocení s Ruskem, a po první porážce v preventivní imperialistické válce proti Rusku, vedené pod krytím potlačení ruského obyvatelstva v Donbasu ukrajinskou armádou, rozpoutal světový a evropský imperialismus informační válku, jejímž hlavním principem je rusofobie.

MMF jedná, finančníci se bojí

Zbyněk Fiala
9.10.2015  Vaše věc


Co nás potopí dřív – zásah Federálních rezerv, chaos v americkém Kongresu nebo makroekonomické manévry v Číně? Nemluvě o tom, že diesel smrdí víc, než si myslíte.

Írán jde na dračkuPavel Letko 
9.10.2015   E-republika
 
Jedno je jisté. Dnes už asi díru do světa s naším vývozem do Íránu neuděláme. Proslavili jsme se jako země američtější než Amerika podporující eskalaci nedůvěry a nepřátelství po celém světě. Podle všeho tak budou naši obchodníci tahat za "kratší konec" obchodního provazu díky válečnické politice našich polistopadových vlád.


Ruské radarové a špionážní systémy v Sýrii vyděsily USA

- uv - 
9.10.2015   E-republika

Další panika ve štábu NATO jistě způsobí urychlené dobudování řetězce základen kolem Ruska, tedy na územích vzpurných "spojenců", jako jsou Maďarsko a Slovensko.

Demagógia CNN a vtipná odpoveď hovorcu ruského ministerstva obrany

9. 10. 2015 Hlavné správy  (HSP/RT/Foto:Screenshot:YouTube)

Ministerstvo obrany Ruskej federácie reagovalo na vyhlásenie CNN, podľa ktorého sa rakety vypálené z ruskej flotily v Kaspickom mori zrútili v Iráne. Túto propagandu prevzal a šíril na Slovensku aj denník Sme Ruský raketový útok z Kaspickej flotily

Ruská «výchovná» salva zničila světovládu USA

9.10.2015 ISSTRAS
 
Ve světě fungovala představa, že konvenční nejaderná výzbroj Ruska je na nízké úrovni a není schopná čelit «nejlepší armádě světa» za kterou ji vydávaly USA. Tuto verzi ovšem podporovali i sami ruští vojenští experti. Zato nynější «experti» zemí bývalého východního bloku už zapomněli to, co znali i děti na základce: Že když něco Rusko předvádí a prodává, v dílnách a ve vývoji jsou o dvě, spíše o tři generace výš. Ruská salva z Kaspického moře nezasáhla jen ISIL, ale definitivně ukončila unipolární svět.

Šéf světové charitativní organizace navštívil uprchlíky v Calais a byl v šoku: Tady pomáhat nebudeme!

9. 10. 2015 ParlamentníListy

Šéf vlivné mezinárodní charitativní organizace Human Relief Foundation (HRF) Kassim Tokan osobně navštívil známý uprchlický tábor „Džungle“, který se nachází ve francouzském přístavu v Calais. Poté se dle britského deníku Express rozhodl, že HRF pomoc zdejším uprchlíkům zastaví.


Proč je Pentagon v úžasu a jeho zástupci potřebovali lhát

Miroslava Hustáková
9.11.2015  facebook autorky

Tady je pro pro vojenské odborníky analýza proč je Pentagon v úžasu a jeho zástupci potřebovali lhát o tom, že střely z Kaspického moře spadly do Íránu, srovnává proč se stejným letadlem Su-25 má Rus úplně jiné výsledky, než měli Ukrajinci při bombardování Donbasu.

čtvrtek 8. října 2015

Česká televize: Rusko si v Sýrii chce vynahradit nezdar na Ukrajině...

Lubomír Man
8. 10. 2015
Horizont ČT 24 je pro stěhování národů. Myslím pro právě probíhající stěhování národů Středního východu a severní Afriky do Evropy. Prokázal to jeho večerní středeční program, ostře odsuzující ruskou účast v boji proti Islamskému státu v Sýriii, který – jak je dobře známo a dokonce i všemi uznáváno – je tohoto novodobého stěhování národů hned po USA nejbezprostřednější příčinou. 

Proč se na Sýrii střílelo z Kaspického moře?

8. 10. 2015       zdroj
Odpovídá ředitel Centra strategické konjunktury, vojenský expert Ivan Konovalov:
Zasazovat údery "Islámskému státu" (tato teroristická organizace je v Rusku zakázaná - pozn. AiF.ru) z Kaspického moře bylo nejúčelnější. Podívejte se, bojovou službu tam má naše flotila, která je vybavena komplexy "Kalibrus". Od Sýrie nás bezprostředně v tomto regionu oddělují území našich spojenců - Íránu a Iráku. Tyto země nám daly svolení k provedení této operace.

Pandořina skříňka frau Merkel a Evropské komise

Jiří Pálka
8. 10. 2015      (zasláno autorem)
Německá kancléřka Angela Merkelová zdůraznila, že plán na rozdělení 120 000 uprchlíků je jen začátek a že je nutno udělat daleko víc. Zdůraznila v parlamentě: „Jsem hluboce přesvědčena, že nestačí pouze selektivní relokace tohoto druhu, ale musí vzniknout daleko trvalejší proces férového rozdělování uprchlíků mezi členské státy.“ 

Chybičky česke propagandy

Ladislav Větvička
8. 10. 2015    blog-idnes
Moji mili propagandystyčti synci v Praglu. Když už se snažite robit propagandu podle stryčka Geblsa, Arona Levenštajna nebo Jaroslava Kojzara, tak to musite robit tak, aby to jako propaganda nevypadalo. Jak dluho vas to budu učit? Celý článek zde

DW šokuje: Demokracie na Ukrajině bez dalšího Majdanu nebude!

DW šokuje: Demokracie na Ukrajině bez dalšího Majdanu nebude!8. 10. 2015   První zprávy
 
V posledních měsících se tón evropských médiích ohledně Ukrajiny začal znatelně měnit. A nikoliv k lepšímu. Dokonce volají pro třetím Majdanu!

Syrská armáda přešla do útoku

8. 10. 2015   Politikus

Vládní syrská armáda přešla do útoku na pozice džihádistů. Pozemní síly arabské republiky vyrazily od Hamá směrem k Idlibu a obci Ma’arat an-Numán. Přitom od 30. září ruské letectvo udeřilo po 112 objektech teroristického uskupení Islámský stát, které je v Rusku zakázané.


Američané úder raket ani nezaznamenali...

8. 10. 2015      První zprávy
Válečné lodě Kaspické flotily ruského námořnictva vypálily sérii křídlatých raket na cíle teroristické skupiny IS v Sýrii. Tato zpráva způsobila šok v mezinárodní komunitě. Rusko poprvé udeřilo křídlatými raketami na skutečného nepřítele, který byl, mimo jiné, ve vzdálenosti téměř 1500 kilometrů od místa startu.

Teroristy Islámského státu urychleně převážejí ze Sýrie do Libye


Teroristy Islámského státu urychleně převážejí ze Sýrie do Libye
8. 10. 2015  První zprávy

Vydání Al-Arab s odkazem na zdroje v britském ministerstvu obrany, uvedlo, že se do Libye urychleně převážejí stovky bojovníků ze Sýrie.

Co všechno je v zabaleném varování Putina ! Očekávám více než dost „hodin pravdy" v představitelné budoucnosti.

Jan Campbell
8. 10. 2015   Sputník
 Ptali se mě někteří čtenáři.
Při rozbalování varování Putina jsem byl přinucen se podívat na vystoupení čínského lídra Si. A co vidím, slyším a mohu pozorovat? Vidím jasně zkoordinovanou akci s Putinem, doprovázenou přítomností čínské válečné lodě nejenom v Tartuse, ale i ve skandinávských přístavech. Slyším návrh ministra Lavrova integrovat do speciální rezoluce RB OSN požadavek na účast Číny v mezinárodní koalici v boji proti tak zvanému Islámskému státu a absolutní ticho v sále, když se Si zmínil o nutnosti „doplnit neviditelnou ruku trhu viditelnou rukou státní regulace." Potlesk obdržel Si až když vyjmenoval výši čínské pomocí v různých mezinárodních humanitárních fondech a programech. Ticho je skutečností na všech frontách evropských masových medií, co se týče Putinovi zmínky — nabídky o koalici proti IS, podobné protihitlerovské koalici.

Co smysl nedává, je syrská politika Spojených států.“Zapomněli lekci z Farmy zvířat, jak zvířata povstala a zmocnila se farmy, pak to však vzala do rukou prasata?“

Patrick Buchanan
8.10. 2015 Střípky ze světa
„Ať si o Putinově politice v Sýrii člověk myslí cokoli, dává smysl. Svého spojence, Asadův režim, podporuje proti nepřátelům, snažícím se ho svrhnout. Co smysl zato nedává, je syrská politika Spojených států.“ „Za cenu enormních nákladů cvičíme proti Asadovi povstalce, co bojovat nejsou s to nebo nechtějí. Útočíme na ISIS, který chce Asadův režim svrhnout. My sami chceme Asadův režim svrhnout jakbysmet.“ A „kdo to převezme, pokud Asad padne?Máme snad ´vládu v klobouku´, s níž jsme s to, pokud se syrská armáda zhroutí, režim padne a ISIS dorazí až k metropoli, odletět do Damašku a dosadit ji k moci?

Překvapivé prohlášení syrské opozice: syrská opozice je připravena spojit se s vládou v boji s IS


8. 10. 2015       zdroj a zdroj a zdroj
Syrská opozice učinila překvapivé prohlášení. "Svobodná syrská armáda" prohlásila, že není teroristickou organizací a je připravena spojit se s vojsky v boji proti teroristům. Dané prohlášení bylo učiněno vůdkyní opozičního Národního akčního výboru pro osvobození Sýrie Mais el Creedy.

Také Itálie vyráží do války


Ivo Šebestík 
8.10.2015  AltPress
 
Pokud se za světovou válku považuje takový konflikt, jakého se účastní větší počet zemí z nejméně tří kontinentů, pak taková „světová válka“ skutečně už na Blízkém východě probíhá.

Viktoria Šilová v pořadu ČT 24 Ukrajina bez výstřelu


8. 10. 2015  
Ukrajina týden bez výstřelu
Hosty v pořadu byly na ČT 24 Události , komentáře  ukrajinská opoziční politička, protiválečná aktivistka Viktoria Šilova a ředitel Fondu Borise Jelcina Alexandr Drozdov. Záznam uvidíte na adrese http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/215411000371007/

Washington dal Kyjevu "lekci", aby věděl, kde je jeho místo


8. 10. 2015      zdroj
Publikace o finanční nečistotě kyjevského vedení v západních médiích signalizují moci Majdanu vážnou nespokojenost šéfů s jejich činností, domnívá se zástupce ředitele Ústavu členských zemí SNS Igor Šiškin. Bloomberg Business oznámil s odvoláním se na pracovníky ministerstva financí USA, že Washington se zajímá o osobní účty Arsenije Jaceňuka v zahraničí. 


Nejzločinnější obchodní smlouva v historii je předložena k podpisu

Eric Zuesse
8. 10. 2015        Zvědavec a původní zdroj 
5. října 2015 byla k podpisu předložena super tajná smlouva 12 zemí zvaná TPP (Transatlantické partnerství) a podmínky tohoto masivního mezinárodního kontraktu budou drženy v tajnosti do doby, než bude smlouva v platnosti čtyři roky, v kteréžto době může (ale nemusí) být obsah zveřejněn. Půjde o velkou novou mezinárodní vládu, která byla léta vyjednávána mezinárodními korporacemi, a která byla nyní potvrzena zkorumpovanými politiky v jejich prospěch. Zatímco mezinárodní korporace znají podmínky kontraktu, lidé, kteří zvolili ony politiky, kteří jim vládnou, ne, a po čtyři roky (přinejmenším) znát nebudou. 


středa 7. října 2015

Viktoria Šilová a pplk.MUDr. Marek Obrtel vystoupí dnes v Praze!


Související čtení:

Ruské ministerstvo zahraničí vyzvalo vládu Velké Británie k odpovědnosti za pronášená tvrzení

7. 10. 2015   Politikus

Oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová se na tiskové konferenci v úterý obrátila k vládním orgánům Velké Británie s výzvou, aby nesly odpovědnost za svá tvrzení a předložily konkrétní fakta, na kterých se zakládají jejich obvinění, že Rusko prý útočí na syrskou opozici.

Zupácká monarchie mamonu, nadřazená zákonu,ohrožuje Česko i drtivou většinu Evropy !Nick Dearden, ředitel Global Justice Now 
7. 10. 2015   Střípky ze světa
Pod smlouvou o Transpacifickém partnerství (Trans-Pacific Partnership, TPP) schnou podpisy. Co vše by ráda vzala pod krkem?Je to „největší obchodní smlouva za celé pokolení“. A „součást té samé ´nové generace´ obchodních ujednání jako TTIP“ (tedy „Transatlantické obchodní a investiční partnerství“, které chce Washington oktrojovat Evropě). „Za rámec ´obchodu´ v užším smyslu“ míří jedno i druhé. „Primárním cílem je přepsat globální ekonomická pravidla ve prospěch kapitálu – a nikoli zúčastněných zemí.“ S ambicí „dostat na palubu i další“. Coby „méně demokratická verze Světové obchodní organizace“. S „dopadem úplně na každého“.

Dnes ráno udeřilo Rusko i křídlatými raketami z Kaspiku


7. 10. 2015   TV Zvězda

Lodě Kaspické flotily ruského námořnictva se podílejí na operacích proti ozbrojencům v Ruské federaci zakázané teroristické skupiny "Islámský stát" (ISIL). To řekl na setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem ruský ministr obrany Sergej Šojgu, oznámil to TASS.