Reklama

sobota 24. října 2015

Slavný novinář Jan Petránek o migrační krizi: Je to Trojský kůň, plánovaný útok na Evropu. Pak obsáhle rozebral, kdo a proč jej mohl zosnovat

24. 10. 2015 ParlamentníListy

Moderátor Jan Petránek vystoupil v pořadu „Jak to vidí“ Českého rozhlasu a obsáhle popsal, jak vnímá dnešní svět. Rozhodně přitom nehýřil optimismem, spíše naopak. Uprchlickou krizi vnímá jako pokus o oslabení Evropy, financovaný zvenčí. Ukazuje se také, že světem nehýbe Tibet, ale ekonomická propletenost vztahů. Stačí se podívat do Velké Británie. Stojí za pozornost, že Petránek promlouval k posluchačům rádia už před 64 lety.

Český překlad Závěrečné zprávy z vyšetřování katastrofy MH 17 – V.

vybral, přeložil a okomentoval JF
24.10.2015 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

... pokračujeme v našem seriálu překladů podstatných informací a shrnutí ze Závěrečné zprávy o vyšetřování sestřelu MH 17

pátek 23. října 2015

Ministerstvo zahraničí RF nazvalo "kachnou dne" fámy o ostřelování VKS RF nemocnice v Sýrii


23. 10. 2015     zdroj a zdroj
Oficiální mluvčí rezortu je přesvědčena, že protiruské informační "kachny" se postupně stávají předmětem vědeckého zkoumání. Syrská observatoř pro lidská práva, která vydala zprávu o údajném ostřelování VKS RF nemocnice na severozápadě Sýrie, sídlí v Londýně, byla opakovaně přistižena při dezinformaci; před několika lety byly jejími členy dvě osoby. Korespondent agentury REGNUM informoval, že 22. října to během briefingu oznámila mluvčí ministerstva zahraničí RF Marija Zacharova.

Co si to tahle prachmizerná Moskva na mě dovoluje?


Lubomír Man
23. 10. 2015   
Právě čtu na internetu, že českou delegaci, cestující do dvou míst v Rusku, aby tam uctila památku českých legionářů, zdržují ruské úřady na vnukovském letišti v Moskvě. Už prý čtyři hodiny. Probíhá mi ta scéna před očima. Vedoucí české delegace Gazdík pobíhá halou letiště od jedněch dveří k druhým a hlasitě vykřikuje, že on, jako místopředseda české poslanecké sněmovny a vedoucí české delegace, si na tohle skandální zdržování co nejdůrazněji stěžuje. 


Český překlad Závěrečné zprávy z vyšetřování katastrofy MH 17 – IV.

vybral, přeložil a okomentoval JF
23.10.2015 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

pokračujeme v našem seriálu překladů podstatných informací a shrnutí ze Závěrečné zprávy o vyšetřování sestřelu MH 17 Asad jel poděkovat Putinovi i za nás: Lži Západu o boji s Islámským státem se hroutí. Ruské bombardéry i „sluneční Kaťuše“ šokovaly teroristy. Pravda a fakta o "umírněné opozici". Proč si džihádisté už stříhají vousy?

Asad jel poděkovat Putinovi i za nás: Lži Západu o boji s Islámským státem se hroutí. Ruské bombardéry i „sluneční Kaťuše“ šokovaly teroristy. Pravda a fakta o Václav Danda
23. 10. 2015  ProtiProud
 
Václav Danda demaskuje mýty o „umírněné syrské opozici“, přináší informace o nových ruských zbraních, které během několika týdnů zdecimovaly významné počty teroristů a klade zásadní otázku: Kam se teď džihádisté vydají? 

Reportáž ze syrského válčiště 23. října: Islamisté se pokouší o protiútoky

23. 10. 2015 AC24


Ve středu skupina syrské Al-Kaiídy „Al-Nusra“ spolu se svými spojenci z Jund Al-Aqsa zahájila mohutný útok na strategické město Al-Si’in v provinci Hama. Už od včerejška probíhají intenzivní přestřelky mezi militanty a domobranou „Národních obranných sil“ (NDF). Toto je nejspíš první z mnoha útoků na město Al-Si’in.

Uprchlíci a situace v německých azylových centrech (VIDEO - CZ titulky)

23. 10. 2015  přišlo redakční poštou

Objektivní názor šéfa policejních odborů z Německa, který je oproštěn od politického balastu a který popisuje skutečnou situaci. Škoda, že nám ČT a další média v ČR tak nestydatě lžou!!! Už nejsme pro ně ani občané, pouze objekty vhodné k ohlupování a propagandě všeho druhu! A to si ještě média veřejné služby povinně platíme. Fuj a třikrát fuj!

Postup pozemní ofenzívy SAA (k 22. 10. 2015)

- uv - 
22.10.2015

Spojenci opakovaně bombardovali civilní elektrárnu a klíčové trafostanice v Aleppu. Výpadek elektřiny má umožnit povstalcům v noci uniknout z obklíčení a pokračovat v bojích na ohrožených částech fronty. Každý bojuje s teroristy, jak chce a může.


Armáda informovala o změně taktiky ruského letectva v Sýrii

23. 10. 2015   zdroj a zdroj
Posádky ruské letecké jednotky v Sýrii přešly k individuálnímu působení, kdy útočí na více cílů během jednoho bojového vzlétnutí. Oznámil to mluvčí Ministerstva obrany RF Igor Konašenkov, uvádí TASS.

V Německu budou pro deportaci uprchlíků použita vojenská letadla

23. 10. 2015    zdroj
Německo se rozhodlo urychlit proces vyhoštění uprchlíků, kterým byl odepřen azyl v SRN. K tomuto účelu je plánováno použít nejen letadla pro osobní dopravu, ale i vojenské transportní letouny. Informuje o tom Reuters.

Hlupáci je jim málo, tak tedy: jste demagogové, provokatéři a vypatlanci s IQ shnilé tykve!


Jiří Baťa 
22. 10. 2015 blog autora

Tomáš Peszyński, který se sám označuje jako pravdoláskař a havlista, se hrdostí hlásí k tomu, že došlo „k prvnímu narušení koncertu od jejich (myšleno Alexandrovců) vzniku v roce 1928“ v Praze.

čtvrtek 22. října 2015

Libye: Od nejbohatší africké demokracie k ráji teroristů sponzorovanému USA-NATO

Garikai Chengu
22.10.2015 Zvědavec

20. října bylo čtvrté výročí USA zorganizované vraždy bývalého libyjského vůdce Muammara Kaddáfího a propadu do chaosu jedné z nejvyspělejších afrických zemí.


Vojenský přehled – Sýrie 21. říjen 2015


22. 10. 2015   AC24

Syrská arabská armáda (SAA) a libanonské hnutí odporu Hizballáh spolu s iráckými šíitskými milicemi pokračovaly s vojenskou operací v provincii Aleppo, zvláště na jihozápadě, souběžně s novými armádními operacemi v provinciích Hama a Lattakia.

Václav Klaus vystoupil na Valdajském diskusním klubu: „Sami jsme si hrozbou“


22. 10. 2015

Po účasti na letošním červnovém Valdajském diskusním klubu v Petrohradě mám další příležitost zúčastnit se Vašich konferencí. V Soči jsem nikdy nebyl, a – abych se přiznal – nikdy jsem nebyl ani kdekoliv jinde na jih od Moskvy. Děkuji za pozvání. Vždy se snažím respektovat název konference či jejího panelu, ale tentokráte je to obtížné. Název „Společně proti hrozbám: překonávání svárů v zájmu všeobecného pokroku“ je sporný. Stejně jako mnozí z Vás cítím vážné ohrožení naší budoucnosti, svobody, demokracie, míru, bezpečnosti i prosperity, ale nemohu akceptovat termín „všeobecný pokrok“.

Ne naším jménem! Protestujeme proti návštěvě izraelského prezidenta Rivlina

 22. 10. 2015 

Prezident Reuven Rivlin je hlavou okupačního a rasistického státu, obviňovaného z válečných zločinů a zločinů proti lidskosti. Vyzýváme vrcholné představitele ČR, aby jednali s ohledem na mezinárodní právo a odmítli účastnit se setkání, které by legitimizovalo téměř 50 let trvající vojenskou okupaci palestinských území. 


Pane řediteli ČT, proč lžete koncesionářům ?

Břetislav Olšer
22. 10. 2014   Rukojmí
Analýza MMF je založena na srovnání parity kupní síly, která zohledňuje i to, že například v Číně jsou produkty levnější než v USA. Experti nově nabyté prvenství Číny označují za symbolický moment. Novinář Brett Arends ze serveru Market Watch připomíná, že vznik světové mocnosti byl vždy spojen s ekonomickým růstem. Velká Británie se stala dílnou světa předtím, než ovládla oceány a naopak ekonomický pokles způsobil i úpadek moci této někdejší koloniální říše. Stejný osud potkal i Španělsko a Francii. 

Vladimir Putin na setkání klubu Valdaj

Ruský prezident Vladimir Putin
Vladimir Putin na setkání klubu Valdaj
Foto © Sputnik/ Alexej Družinin

22.10.2015   Sputnik


Diskuse mezinárodního klubu Valdaj v Soči trvala asi 3 hodiny. Kromě prezidenta Ruska Vladimira Putina promluvil i bývalý český prezident Václav Klaus. Co se tam dělo minutu po minutě?

Legrain varuje: Evropská unie se rozpadá alarmujícím tempem!


Legrain varuje: Evropská unie se rozpadá alarmujícím tempem!


 

22. 10. 2015  První zprávy
  Se zdrcující kritikou současných evropských lídrů vystoupil ekonom Philippe Legrain, hostující profesor na Evropském institutu London School of Economics.

Letka vzdušných imigrantov

napsal Ježko
22. 10. 2015  Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Intoleranciu ku kultúrnym ignorantom hodnotia pravdoláskari negatívne. Výrazne negatívne cudzími slovami silného kalibru, ako napr. xenofóbia. Manipulujú náš mozog presstitúti. Niekedy je problém z tej ich zgrumáže poloprávd a klamstiev dostať čosi stráviteľné pre zdravý sedliacky rozum. Preto nezapínam TV už cca 1,5 roka, ale ladím http://www.slobodnyvysielac.sk a iné alternatívne web-stránky, kde selektujem, triedim, hodnotím sedliackym rozumom. Pre podobne zmýšľajúce spriaznené duše ponúkam teraz trochu oddychového čítania.

S inváziou migrantov som mal veľký problém. Vyriešil som ho zadnou ľavou nohou od stoličky. Snažil som sa s nimi dohodnúť po dobrom, milo, humánne. Dcéra im sypala na parapet omrvinky chleba, tešila sa z ich prítomnosti na balkóne. Ja nie, asi som šmrncnutý xenofóbiou. Hovoril som im že pšpšpš… Figu to pomohlo, nerozumejú slovensky, ani anglicky. Budované holubie hniezdo, ak sa ten bordel dá hniezdom nazvať, som likvidoval ešte v štádiu príprav. Neskôr som bol hnusný i k ich potomstvu. Čerstvo znesené vajce do kvetináča som spláchol v záchode. Vyslúžil som si za to od manželky a dcéry neskutočné pohŕdanie. Stal som sa vrahom krásneho holubieho mláďatka, bezbranného, v tom čase ešte len zavretého v škrupinke. Keby sme mali rodinné noviny, bol by som tam roznesený v mnohých článkoch, od kultúrnej rubriky, cez stĺpčeky o ochrane životného prostredia a možno i v kuchárskej sekcii by si ma „redaktorky“ boli podali ako nekultúrneho zloducha.

Rehabilitácia prišla asi tak za dva týždne, keď manželka čerstvo opraté prádlo znovu „ktrútila v pračke“, pretože bolo poosierané. Áno, nejdem hľadať nejaké ušľachtilé slovenské výrazy na tú spúšť. Prádlo bolo osraté hovnami holubov. Žiadny jemnocit tu nie je na mieste.

Zbytočne ma pravdoláskari, moralisti, politici a prestitúti v masmédiách budú presviedčať kultivovaným prejavom, že naša pseudodemokracia je demokracia, že krádež, podvod nie je nič zlé, ale podnikateľský úspech, že nemorálne jednanie je morálne, že svinstvo nie je svinstvo, že obyčajné hovno na akurát opratej košeli je len prejav inej kultúry. Inej ako je tá naša rokmi užívaná, pestovaná, šľachtená. Treba konečne začať veci pomenovávať priamo, slovami zodpovedajúcimi ich povahe.

Holuby nám zabrali celý balkón a vnucovali svoju kultúru a náboženstvo osierania všetkého. Balkónové dvere otvorené nemoholi byť. Liezli do kuchyne, všade. Teda okrem chladničky. Chlad sa im asi nepáči. Zato do pečeného bravčového na stole sa pustili z chuťou. Divné náboženstvo. Všetky potraviny z ich dosahu museli byť trezorované v chladničke. Rajčiny na balkóne vtedy ešte len kvitli. Nežrali ich, iba vyhrabávali z kvetináčov.

Kúpil som drahý spej na ich odpudenie. Obchod to bol dobrý iba jednostranne. Pre toho, kto mi túto zbytočnosť predal. On zarobil, ale holuby si naďalej bačovali na balkóne akoby ani netušili, že ten sprej má byť pre nich fuj. Budili ma zo svojej mešity na šnúre na sušenie prádla o štvrtej, piatej nad ránom hlasitým „Cukrú, cukrúúúú, Hrkúúú, hrkúúú.“ Asi sa im páčilo, že ich dobre mienené „spevy“ sa z desiateho poschodia krásne šíria betónovou džungľou panelákového sidliska. Moje argumenty „Pšpšpš…, pšpšpš“ sa im nepáčili, nezdali sa im dostatočne múdre na zamyslenie. Odleteli na susedov parapet, a keď som sa pokúšal opäť zaspať, spustili „Cukrú, cukrúúúú“ znovu u mňa na balkóne, resp. Hrkú, hrkú… podľa krajiny pôvodu a génu predkov.

Pohár trpezlivosti pretiekol. Zobudil sa vo mne lovecký pud. Spomenul som si na vojenský výcvik v minulosti, prijal taktiku a strategické plány na ochranu hraníc vlasti, mojej rodiny, teda parapetu na balkóne. Ozbrojil som sa nohou zo starej stoličky, balkón som zaminoval pascičkami na myši. Nad ránom som držal strážnu službu v strážnom objekte kuchyne maskovaný za záclonou, odhodlaný brániť si svoju vlasť, rodinu, majetok, kultúru aj prejavmi násilia a intolerancie. Občas sa stalo, že niektorí hulvát stúpil na myšiu pascičku a schytal výprask do nožičky, ale čo skutočne pomohlo bol až priamy zásah letiaceho holuba, možno ich generála, vodcu, alebo roztlieskavača do krídla. Zjavne taký hnev v kultúrne sa tváriacom Európanovi nečakal. Preletel horko ťažko na susedov parapet s jedným krídlom ovisnutým. Vtedy pravdepodobne dal povel ostatným na ústup. Holuby začali ignorovať náš balkón a z ďaleka sa mu vyhýbajú. Možno mám medzi nimi povesť xenofóba, antihumanistu, nepriateľa zvierat a bohvie akou ešte hanlivou nálepkou ma ich hovorcovia olepja.

Foto: flash-screen

Místo válečných dluhopisů přijdou dluhopisy uprchlické

Květa Pohlhammer Lauterbachová 
22.10.2015  E-republika

Viceprezident Světové banky Hafez Ghanem hledá spásu na kapitálových trzích, které vidí jako řešení krize Blízkého Východu a Severní Afriky. Banksteři předvedli neuvěřitelné chucpe přípravou vydání tzv. "uprchlických dluhopisů".


Co Putin dojednal s Asadem, se měničům režimů líbit nebude. Na Ukrajině je to mnohem horší, než se zdá, píše Tereza Spencerová

22. 10. 2015   Parlamentní listy

Je jisté, že bez Ruska se krize v Sýrii nevyřeší. A mluvit o konci Asada není na místě. Nicméně chápu, že západní politici si musí uchovat tvář, komentuje poslední výroky kolem Sýrie novinářka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí obrací též pozornost k výrokům polského ministra, který varuje před stavem Ukrajiny. A upozorňuje též na další věc, o které se začíná mluvit v Polsku.

Asad neočekávaně v Moskvě navštívil Putina !

22. 10. 2015  New World Order Opposition

Eskapády kancléřky Merkelové pokračují a je otázka, jak dlouho ji Němci budou trpět. Ještě větší otázka je, co ještě než skončí starému kontinentu vyvede. V neděli slíbila Turkům rychlá víza a další. Já se ptám, jak to, že za nás mluví stále jenom ona? Je snad EU protektorátem Německa a Merkelové? 


Čtyřicet šest (46) let. Je to málo nebo hodně? Aneb: jak to bylo dál?


Jiří Baťa
22. 10. 2015
Než vysvětlím význam otázky v titulku článku musím předeslat, že tu dobu 46 let mi vnukl syn s otázkou, zda lze vůbec věřit tomu, že Američané (Armstrong, Collins a Aldrin na kosmické lodi Apollo 11 jako první pozemšťané) skutečně přistáli na Měsíci. Tím se vlastně dostávám i k meritu významu nadpisu.

Světový terorismus? Expert tepe Západ a varuje před katastrofou

22.10.2015   Eurozprávy
"Stanovisko 'je to zkurvysyn, ale je to náš zkurvysyn' se do politického folklóru dostalo dávno. Ať již to byl americký prezident Franklin D. Roosevelt, kdo to prohlásil o bývalém nikaragujském vůdci Anastasiu Somozovi, či se tato slova vztahovala k bývalému diktátorovi Dominikánské republiky Rafaelu Trujillovi, jak se domnívají jiní, myšlenka zůstává stejná: dané stanovisko jasně demonstruje dobře známý fenomén dvojích standardů v politice," poukazuje ruský historik Pjotr Romanov. V komentáři pro server Moscow Times zkritizoval účelovou podporu terorismu ze strany světových mocností.


Ruské hi-tech v Sýrii mění světový poměr sil, píšeThierry Meyssan
Thierry Meyssan
22. 10. 2015  Střípky ze světa


Exkurze systémy, z nichž se tají dech
„Vojenská intervence Moskvy v Sýrii není jen zvratem, šířícím paniku v řadách sil džihádu. Současné potence ruské armády demonstruje v reálné válce i celému okolnímu světu,“ konstatuje francouzský publicista Thierry Meyssan.Česky se uvedl už titulem Velký podvod – žádné letadlo na Pentagon nespadlo (2002). Bushovu říkanku o 11. září strhla jako domek z karet. Teď je zasvěceným, průvodcem jiným šokem. Ruská „demonstrace síly v Sýrii“ – píše - „překlápí strategický poměr sil ve světě“. „Spojené státy právě, nehledě na bezkonkurenční vojenský rozpočet, přicházejí o svou vojenskou převahu.“

Branislav Fábry: TTIP ako forma neokolonializmu?


ttip
Branislav Fábry
22.10.2015   Nové slovo a Vaše věc
Začiatkom októbra 2015 bola uzavretá ekonomická dohoda o Transpacifickom partnerstve (TPP) medzi viacerými štátmi Ameriky, Ázie a Oceánie. Ide o model vzťahov, ktorý sa dosť podobá na návrh Transatlantického partnerstva pre obchod a investície medzi USA a EÚ (TTIP). 


Český překlad Závěrečné zprávy z vyšetřování katastrofy MH 17 – III (doplněno o video z rekonstrukce)

vybral, přeložil a okomentoval JF
22.10.2015 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com 
 

Pokračujeme v našem seriálu překladů podstatných informací a shrnutí ze Závěrečné zprávy o vyšetřování sestřelu MH 17

Jak jsou poškozováni důchodci


Josef Mrázek
22.10.2015

Češi, Moravané, Slováci i Slezané doplatili po roce 1989 na to, že si dali většinově vnutit představu, že pravicovost je něco lepšího a neuměli zvážit, že sociální ohleduplnost a spravedlnost vlastně chceme zlepšit a ne odbourat a že chceme jednat racionálněji než předtím a že nesmíme mlčet, když privatizátoři kradou náš majetek. 

středa 21. října 2015

Jimmy Carter z vlastní iniciativy předal Putinovi americké mapy objektů ISIL: "Teď to bude moje chyba, ne Putinova"


21. 10. 2015     zdroj a původní zdroj
Třicátýdevátý prezident USA Jimmy Carter vyslyšel prosby svého nynějšího ruského kolegy k Washingtonu, aby přišel k rozumu (Vladimír Putin žádal americké partnery, aby konečně začali spolupracovat v boji proti teroristům v Sýrii, a nestěžovali si na úspěchy ruského letectva). Po pracovnících ruského velvyslanectví předal do Moskvy mapy s vyznačeným umístěním objektů ISIL (teroristická skupina v Rusku zakázaná).

Také je nám, v české kotlině,třeba takového Nabucca!!!

21.10. 2015
Síla Nabucca nejdříve čti text:

V Sýrii bylo zorganizováno 100 tisíc dobrovolníků, řekl velitel Revolučních gard21. 10. 2015  WertyzReport

Velitel íránských Islámských revolučních gard (IRGC) generálmajor Mohammad Ali Jafari řekl, že v Sýrii bylo připraveno 100 tisíc lidí na boj proti teroristům, tyto dobrovolníky pomohl zmobilizovat zabitý velitel IRGC brigádní generál Hossein Hamedani.

Kreativní Obvodní soud pro Prahu 1

Pavel Letko
21.10.2015 E-republika

Naše soudy se nenechají zviklat veřejným míněním a veselé hochy ze skupiny s opravdu vtipným názvem „Ztohoven“ osvobodí. Jen tak dál, fašismus klepe i na naše české dveře, užívejme švandu, brzy nás totiž smích přejde.

Český překlad Závěrečné zprávy z vyšetřování katastrofy MH 17 – II.


vybral, přeložil a okomentoval JF
21. 10. 2015  Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com


pokračujeme v našem seriálu překladů podstatných informací a shrnutí ze Závěrečné zprávy o vyšetřování sestřelu MH 17


Obama odmítá v Sýrii „spolupráci“ s Putinem. Válka Washingtonu proti terorismu je výmysl, počet zničených cílů ISIS nula…

Stephen Lendman
21.10. 2015   Zvědavec
Tak zvaná válka Washingtonu proti ISIS je naprostým výmyslem. Ruská je skutečná. Její účinnost je důvodem, proč Obama nebude spolupracovat s Putinem – ačkoliv oba vůdci tvrdí, že mají stejný cíl.
Za více než rok každodenního bombardování Sýrie chvástavé ozbrojené síly Ameriky zničily nula cílů ISIS, a ani u jiných teroristických skupin tomu nebylo jinak.Paul Craig Roberts konstatuje, že zločinná agenda Washingtonu „nemá obdoby kdekoliv ve světě nebo v kdykoliv v historii“. Šílená touha Washingtonu po světovládě nás může zabít všechny.

Zacharova: Západní média si nenašla chvilku, aby si prověřila údaje o údajně padlých Rusech v Sýrii


21. 10. 2015 zdroj
Od samotného začátku nebylo možné spoléhat se na objektivitu západních médií při informování o akcích RF v Sýrii, řekla mluvčí rezortu zahraniční diplomacie. Západní média si nenašla chvilku, aby v předvečer kontaktovala ministerstvo zahraničí RF a prověřila si informace o ruských občanech, kteří údajně zahynuli v Sýrii. Prohlásila to oficiální tisková mluvčí ministerstva zahraničí RF Marija Zacharova u "kulatého stolu" o situaci v SAR.

Ička nelízli…

- vlk -
21.10.2015 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

je myslím nanejvýš potřebné se vrátit k velkému zatýkání minulý týden. A to hned z několika dobrých důvodů:

Africký migrant dostal chuť na 13-ročné dievča. Situácia sa však zamotala

21.10. 2015   Hlavné správy
Nadržaný mladík sa dopustil dvoch hlúpych chýb naraz
Afričan nachádzajúci sa v Taliansku sa pred niekoľkými dňami rozhodol “užiť si” trocha núteného sexu s 13-ročným dievčaťom. Bohužiaľ pre neho, neuvedomil si svoju chybu. Informáciu zverejnil portál Top Right News.Incident sa odohral na Sicílii v Taliansku. Muž zo západoafrickej krajiny Senegal sa zrejme snažil uspokojiť svoju neutíchajúcu túžbu s mladým dievčaťom, ktoré podľa zverejnených informácii aktuálne stálo na zástavke.

Teroristé se spojují: "Džabhat an-Nusra" začala jednání s IS o koalici proti Damašku


21. 10. 2015      zdroj
Teroristé "Islámského státu" jednají s ostatními teroristickými skupinami o sjednocení proti syrským vládním silám, oznámil novinářům ve středu oficiální tiskový mluvčí Minoborony RF Igor Konašenkov.

Petr Markvart: Jak se v konfliktu v Sýrii angažuje Saúdská Arábie a další monarchie Zálivu, Turecko a Izrael? A na druhé straně Írán?

21. 10. 2015    Celý článek zde
V tomto konfliktu se jedná primárně (nikoli však výlučně) o plyn a ropu a její tranzit do Evropy. Zatímco Írán, Irák a Sýrie mají svoji vlastní představu o vybudování plynovodu z obřího íránského plynového pole „South Pars“ přes svoje území, Katar a Saúdská Arábie mají o této záležitosti jinou představu a plánují výstavbu konkurenčního plynovodu z plynového pole „North Dome“ do Turecka. 


Syrské bojiště: Hlavní důsledek nedávných úspěchů syrských sil spočívá ve zvýšené morálce provládních sil !

21.10.2015   AC24
Přepis komentáře k videu, na něm uvidíte i mapky a záběry: Ruská letecká skupina v Sýrii od 10. října pokračovala v úderech proti teroristickým cílům s tím, že provádí 33 až 88 náletů denně. Ruské nálety se provádí v provinciích Raqqah, Hama, Damašek, Aleppo, Latakia, Idlib,Homs, Dei rez.Zor. Od počátku operací ruské nálety zničily více než 380 stanovišť ISIS. Poslední dny ukázaly, že militanti ISIS mají i velice nebezpečnou protileteckou techniku. 15. října ruské válečné letouny zničily ve vesnici ve Východní Gutě u Damašku protiletecký systém „Osa“.

Kanada vystupuje z americké koalice proti IS!

21. 10.2015   První zprávy
Nově zvolený předseda vlády Kanady Justin Trudeau informoval amerického prezidenta Baracka Obamu o úmyslu ukončit účast Kanady v Američany vedené koalici proti teroristické skupině Islámský stát.
Tuto pro mnohé překvapivou informaci Trudeau řekl novinářům v úterý, píše na své internetové stránce časopis Forbes s odkazem na agenturu Reuters. Nicméně tento postoj premiér avizoval ještě před svým zvolením.

Kam doopravdy směřuje Merkel-ismus?

21.10.2015 Svobodné noviny
Merkel a její ismus nutí nezaujatého pozorovatele k otázce, co ji k tomu vede. První co každého napadne je otázka: Vždyť přece nemůže být tak blbá a nevidět! Tak proč? Merkelovská ukázka lidskosti, soucitu tolerance a to vše zaplatí obyčejní lidé, znamená jedině, jen další zadlužování a zotročování obyčejných lidí – pracujících lidí!

Jan Keller: Lomíme rukama nad těmi, kteří opustili své staré a nemocné

21. 10. 2015     Parlamentní listy
I když jsem si vysloužil kritiku od takzvané mladé levice, pořád se domnívám, že masový příliv migrantů nemůže evropský sociální systém ustát. Celý ten cirkus s migranty považuji za velké pokrytectví. Ve světě živoří několik miliard lidí, kteří přežívají ze dne na den. Nikomu v bohatých zemích to nevadí, prakticky nic se proti tomu nedělá. 

V Sýrii jako v Afghánistánu, aneb Zbabělý americký fotbal a fér světové chlapské ragby...

Břetislav Olšer
21.10.2015   Rukojmí
Právě probíhající MS v ragby všem jasně ukázalo rozdíl v mentalitě Spojených států a zbytku světa; JAR - USA skončilo debaklem 64:0. USA jsou přece americký fotbal a největší zbrojení; helmy, chrániče a drátěné masky, B 52 a M-16. Možná banální srovnání, ale podívejme se na hráče amerického fotbalu a ragby, potažmo na zbrojní průmysl USA, pyšnící se veletrhy zbraní, jež charakterizují Spojené státy svým druhým dodatkem Ústavy: „Dobře organizovaná milice je nezbytná v zájmu bezpečnosti svobodného státu. Právo lidu držet a nosit zbraně nesmí být proto omezováno…“


Asad navštívil Moskvu a uskutečnil jednání s Putinem

Alexei Druzhinin
21.10.2015 zdroj
„Včera večer Moskvu navštívil prezident SAR Bašár Asad. Konala se jednání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem v úzkém a rozšířeném složení", řekl Peskov. Podle Peskova se zúčastnili jednání členové nejvyššího vedení Ruska. „Jednání byla dost dlouhá, téma jednání je jasné", dodal.

Migraci jako strategickou zbraň rozebírá Leonid Savin !
Leonid Savin
21. 10. 2015   Střípky ze světa
Selekce na psance, pěšáky a šarže hybridní války
Na první pohled to jako spontánní vlna vypadá. V zemích, z nichž se na Evropu valí statisíce migrantů, je důvodů k hledání lepší adresy spousta, píše Leonid Savin. Nahlíží však i do zákulisí. Našel tam nové indicie. Režie, z níž běhá mráz po zádech.Pupeční šňůra vede ke „koncepcím strategického kalibru“, „precizovaným už dávno“.


Centrální bankovnictví aneb Jak experti ničí demokracii I.


Květa Pohlhammer Lauterbachová 
21. 10. 2015   E-republika

Nejprve je dán stát, potom měna. A my máme nejprve euro, a proto existuje v bankovnictví a nyní i v ekonomice jen a jen EU problém.

V Moskvě bylo zadrženo 20 teroristů "Světového islámského chalifátu"

21. 10. 2015    zdroj
FSB v Moskvě a Moskevské oblasti s podporou zvláštní jednotky "Zubr" ministerstva vnitra RF zatkla 20 členů teroristických organizací, které působí i na území ISIL* v Sýrii a Iráku. 14 ze zadržených jsou členové organizace "Hizb ut-Tahrir."*

úterý 20. října 2015

Svět ruskýma očima 232


- zajoch  -
20.10.2015 Outsidermedia


Střední Evropa v plánech NATO
Petr Iskenderov
11. října 2015

V zemích střední a východní Evropy zabouřily vášně v souvislosti s jejich postavením a rolí v Evropské unii a v NATO. Obyvatelé ČR podepisují petici na vystoupení z EU. Obyvatelé sousedního Slovenska jsou znepokojeni vojensko-politickými hrátkami NATO na jejich území. 


Exagent MI6: Západ zuří, že Putin nachytal USA v nedbalkách!

20.říjen 2015  První zprávy
 

Ve svém článku „Putin nachytal Ameriku nepřipravenou" bývalý agent MI6 uvádí, že Západ není s to držet krok s rychlostí ruských akcí na Středním východě.