Reklama

sobota 31. října 2015

Zahraniční politika v uprchlické krizi: Berlínská tíseň


31. 10. 2015        Spiegel on line
Dluhy Řecka, válka v Sýrii, uprchlická krize: Německo se zahraničně politicky vměšuje na vedoucím místě – a v důsledku aktuálních událostí se ocitá stále více v nebezpečí, že bude vydíráno. V říjnu 2010 se v Římě Muammar al – Kaddafi obrátil na okruh obchodníků: „ Zítra již možná Evropa nebude evropská a mohla by být dokonce černá“,hrozil libyjský diktátor nezbrzděnou migrací přes svou zemi.


Putin, Orban, Asad ... Vůdce - druh na pokraji vyhynutí


31. 10. 2015    zdroj a původní zdroj Le Figaro
V čem je tajemství popularity Vladimíra Putina? Ruský prezident je zosobněním autoritativního státníka, zatímco západní lídři jsou stále neschopnějšími, píše Carolin Galaktéros v článku zveřejněném v deníku Le Figaro.  Caroline Galactéros je vojenský stratég, vedoucí seminářů na vojenské akademii, odbornice na strategickou rozvědku, autorkou knihy "Pravidla světa, pravidla války."

Obrat ve válce Západu proti Sýrii po ruském zásahu: Znovuzrození diplomacie? Putinova tajná zbraň. Asad v Moskvě jako drsná facka Washingtonu. Je ve vzduchu změna? Na oslavy je brzy

31. 10. 2015      ProtiProud
Redakce Protiproud přináší pronikavou analýzu posledního vývoje v Sýrii z pera "insidera" mezinárodní politiky, známého pod přezdívkou The Saker, jenž zasazuje konflikt do všech souvislostí po skončení první studené války a dochází k překvapivým závěrům

Co nevíme a je zamlčováno o historii islámu

31. 10. 2015  video s českými titulky
Věnujte hodinu fascinujícím faktům a pak si myslete co chcete...
Dr. Bill Warner


Arogantní Junckerova Evropská komise

Stanislav Kliment

31.10.2015  Vaše věc
Europoslanci ze všech frakcí se ve čtvrtek v debatě vyslovili pro zrušení změny času. Podle převažujících názorů jsou přínosy nevelké, naopak jsou známé dopady na zdraví lidí. Již ale bylo oznámeno, že Evropská komise vedená Jeanem-Claudem Junckerem nehodlá na apel poslanců Evropského parlamentu reagovat.

Epizoda 10. Kdo zorganizoval hladomor v SSSR v letech 1932-1933?Nikolaj Starikov
31.10.2015   Zvědavec

Teorie Hladomoru je reaktivována médii pokaždé, kdy má Ukrajina ustoupit Rusku. Abychom připomněli těm, kteří o této tragédii neví, tak v letech 1932-1933 byl vážný hladomor v celém SSSR, který si vyžádal bezprecedentní počet životů (až 7 milionů obětí, podle některých sporných odhadů). Paradoxně zasáhl hladomor většinou úrodné oblasti severního Kavkazu, Povolží, jižního Uralu, západní Sibiře, Ukrajiny, Běloruska a Kazachstánu. Během posledních deseti let bylo najato několik západních historiků, aby vypracovali teorii, že tragédie hladomoru byla záměrným aktem genocidy Ukrajinců, provedeným Stalinovou vládou. Podívejme se na historická fakta a pokusme se dostat se blíže k pravdě ohledně zdroje a okolností tohoto strašlivého hladomoru v SSSR.


Julian Assange v Jihlavě

Zbyněk Fiala
31.10.2015  Vaše věc

Tři roky prý trvalo, než se to dohodlo a zakladatel Wikileaks, psanec Julian Assange, přistoupil na telemost z azylu na londýnské amabasádě Ekvádoru a odpovídal na otázky účastníků jihlavského festivalu dokumentárního filmu. Nápadný svým blonďatým zjevem, ale nenápadný vystupováním, brzy navázal opravdový kontakt s přeplněným sálem, ve kterém převažovalo mladé publikum.

V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi ze dne 26. 10. 2015 (video - české titulky)Valerij Pjakin
31. 10. 2015  Outsidermedia

Přechod globálního řízení do Číny * Bašár Asad v Moskvě * Valdajský projev Putina * Proč pokračuje stahování ukrajinských vojsk z Donbasu? * Vyšetřování Hillary Clintonové * Legitimita LNR a DNR * Americká PRO v Evropě * Trest smrti * Bezstrukturní řízení ze strany globálního prediktora * Proč lidé nepovstali za Kaddáfího nebo proti Chruščovovi

Soudci a jejich ministr

Zdeněk Jemelík
31. 10. 2015      jemelikzdenek
Třenice mezi soudcovským stavem a ministrem spravedlnosti jsou běžným jevem. Jen se zdá, že Robert Pelikán má větší nadání k jejich vyvolávání než jeho předchůdci. Pobouřil soudce kacířskými výroky o zapouzdřenosti justice, požadavkem, aby si uvědomili, že justice je službou občanům, a záměrem provést legislativní úpravy, usnadňující vymáhání odpovědnosti soudců za pochybení včetně nárokování regresní spoluúčasti na odškodňování obětí justičních přehmatů.

Bývalý policejní prezident: Bezpečnostní složky invazi uprchlíků nezvládnou, pokud nedostanou jasné pokyny. A k těm uzavření hranic patří

31. 10. 2015     Parlamentní listy
Tajné služby nenacházely dlouho sluchu u politiků, a tak není divu, že se pokoušejí pomocí úniků informací varovat i občany, kterým to ještě nedošlo. Není to koneckonců první evropský případ. Alarmovali již francouzští i rakouští zpravodajci. Zdá se, že řada příslušníků tajných služeb neslouží globálnímu zlu, a to je pro Evropu dobrá zpráva.

Ministerstvo obrany RF: Systém zaměřování našich letadel v Sýrii umožňuje trefit se kamenem do násady lopaty


31. 10. 2015    zdroj
Rusko používá v bojových letadlech VKS v Sýrii nejmodernější zaměřovací systémy. Uvedl to mluvčí ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov. "Už před týdnem jsem plukovníku Warrenovi naznačil, že vojenské záležitosti musí být řešeny profesionálně, ne mluvením. Ale nezafungovalo to, uvádí se v prohlášení Konašenkova. Během briefingů jsem opakovaně soustředil pozornost zástupců médií na tu skutečnost, že systém zaměřování na našich letadlech v Sýrii je ten nejmodernější, umožňující, obrazně řečeno, trefit se kamenem i z velké výšky do násady lopaty. A speciální munici používáme pouze na příslušné objekty teroristů."

P.C.Roberts: USA na cestě do Třetího světa31. 10. 2015     zdroj                                 
Když jsme se v lednu 2004 spolu se senátorem Schumersem postavili v New York Timesech proti ideji offshoringu (vyvádění pracovních příležitostí z USA směrem k hůře placené pracovní síle v zahraničí), rozlobila naše stať americké ekonomy natolik, že během několika dní jsme byli pozvání na konferenci v Brookingś Institutu, kde jsme před kamerami celonárodního televizního vysílání měli své kacířství vysvětlit.

Bílý dům vyjmenoval "jediné přátele" Ruska


31. 10. 2015     zdroj
Americká vláda soudí, že jedinými přáteli Ruska ve světě jsou vlády Íránu a Sýrie. Toto prohlášení bylo učiněno ve čtvrtek mluvčím Bílého domu Joshem Ernestem.

Peter Sutherland: Od spekulací Goldmanů s obilím ke zmocněnci OSN pro migraci

Květa Pohlhammer Lauterbachová 
31.10.2015 E-republika
 

Je příznačné, že vlna migrantů valících se na Německo a otevření hranic bylo spuštěno krátce po posledním zasedání Bilderbergu v rakouském Telfs-Buchenu, které probíhalo za ostnatými dráty za neuvěřitelných bezpečnostních opatření a nákladů, které musí zaplatit z velké části rakouští daňoví poplatníci.

Nizozemská zpráva o katastrofě MH17 se zmýlila v modelech rakety Buk a v typech bojových hlavic – poznámka, která vylučuje Buk

John Helmer
31.10.2015 Dances With Bears

Závěry nizozemské vyšetřovací komise (DSB) o střele, která způsobila katastrofu letu MH17 společnosti Malaysian Airlines, jsou založeny na zprávě nizozemské národní letecké laboratoře (NLR), sídlící v Amsterdamu. Zpráva NLR o délce 66 stran je obsahem dodatku k hlavní zprávě DSB. Ve společném vydání obě nizozemské organizace a dvě nizozemské zprávy tvrdí, že na MH17 byla vystřelena Ruskem vyráběná raketa Buk serie 9M38, vyzbrojená bojovou hlavicí 9N314M, a explodovala vlevo od letounu asi dva metry od kabiny. Dvě nizozemské zprávy tvrdí, že tlaková vlna a sprška úlomků z výbuchu způsobily rozpad letounu ve vzduchu a smrt všech osob na palubě.


Promítly se mi současné problémy hledání nového českého státu


31.10.2015  První zprávy
Mezi vyznamenými osobnostmi, kterým prezident ČR Miloš Zeman udělil státní vyznamenání byl i publicista Jan Petránek. Rozhlasový zahraniční zpravodaj si vyznamená velmi považuje stejně jako Český rozhlas, s kterým Petránek od roku 1990 dodnes spolupracuje.

pátek 30. října 2015

Peskov vyloučil pomoc Evropě s uprchlíky výměnou za zrušení sankcí


30. 10. 2015     zdroj
Tiskový mluvčí prezidenta RF Dmitrij Peskov prohlásil, že Rusko nejedná o zrušení západních sankcí výměnou za řešení problému uprchlíků, který vznikl v souvislosti se situací v Sýrii.

Americký kazatel Franklin Graham vyzval, aby se věřící modlili za Putina

30. 10. 2015       zdroj
Hlava Evangelické asociace Billyho Grahama a mezinárodní dobročinné křesťanské organizace "Samaritánův fond" Franklin Graham vyzval během setkání s patriarchou Cyrilem v Moskvě věřící, aby se modlili za ruského prezidenta Vladimíra Putina.

Politika USA: Je to cynické, je to nemorální, ale funguje to!

30. 10. 2015
George Friedman

 

Výbušný dokument o Andreji Babišovi spatřili diváci. A toto vše vyplulo na povrch, když ministr nebyl přítomen reportáž 
30. 10. 2015 ParlamentníListy

Ve čtvrtek večer měl na jihlavském Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů premiéru film Víta Klusáka Matrix AB, který se pokouší o dost nekonformní portrét politika a podnikatele Andreje Babiše. O tom, že si režisér Klusák zvolil živé téma, svědčil i zájem diváků, mnozí zájemci se ani nedostali do sálu.

Západ mění pravidla poskytování úvěrů MMF, aby umožnil Kyjevu nesplácet Moskvě obrovské dluhy


30. 10. 2015    zdroj
Spojené státy spolu se západními partnery mají v úmyslu změnit pravidla, podle nichž Mezinárodní měnový fond přiděluje peníze tomu či onomu státu. Tím se Západ chystá dovolit Kyjevu nesplácet miliardové dluhy Rusku, ale zároveň získávat nové tranše od MMF.


Zkáza z nebes pro islámské extremisty má jméno TU-22M3!

Ladislav Kašuka
30.10   blog idnes
Letka těžkých ruských bombardérů schopných rozpoutat ohnivé peklo na zemi z výšky 13 kilometrů čeká na rozkaz v Severní Osetii, odkud mohou tyto smrtící stroje být za méně než tři hodiny v nebi nad Sýrií!TU-22M3 jsou letadla schopná nést více než 70 tun výzbroje, tedy raket a bomb, kterými jsou schopné totálně zničit z výšky, ve které je nad Sýrií nemůže vůbec nic ohrozit desítky různých cílů! Čtyři takové stroje mohou dštít smrt a zkázu pro islámské teroristy nad polovinou Sýrie při jediném vzletu!


Bezpečnostní složky invazi uprchlíků nezvládnou, pokud nedostanou jasné pokyny. A k těm uzavření hranic patří,řekl byvalý policejní prezident.....

Stanislav Novotný,rozhovor
30.10.2015   Parlamentní listy
Schengenský prostor bude nutné postupně zrušit,v reakci na probíhající uprchlickou krizi . Jsme svědky důležitého geopolitického posunu a mohli bychom toho jako Česko využít, pokud bychom měli schopné politiky a diplomaty, a neměli bychom poklonkovat jen jedné straně,říká Stanislav Novotný...

Vratimovský seminář 2015: Prof. PhDr. Oskar Krejčí. CSc.: "Jak přežít mediální kapitalismus"

30. 10. 2015

Sýrie – přehledná analýza bojů

M.H.
30.10.2015   Zvědavec
V poslední době se vyrojilo spoustu analýz, které ne plně odpovídají skutečnosti na bojišti. Jako příklad lze uvést „bitvu o Aleppo“ kde se vlastně o Aleppo v této fázi vůbec nebojuje. Kde tedy je nyní těžiště bojů a proč právě v těchto místech?Vojenské operace s podporou ruských letadel jasně ukázal vojenské priority syrské armády (dále jen SAA) a jejich spojenců z řad Hizballáhu a Iránu.
Nyní se vedou tři hlavní útočné operace a jedna obranná bitva.

Obamův tanec mezi vejci

Karel Orlík
30.10. 2015   Rukojmí
Podle mnohých kritiků nenarozen v USA, po tátovi muslim, levicový demokrat. S ohledem na muslimy se musí někdy chovat opatrně, aby je nedráždil. Saúdskoarabskému králi se hluboce poklonil. Ve svém posledním proslovu řekl, možná ve snaze si muslimy znovu naklonit, že brutální organizace islámských zabijáků z Islámského státu (IS) „není islámská“, protože žádné náboženství prý „neospravedlňuje zabíjení nevinných a většina obětí IS jsou muslimové.“ IS prý není žádný stát, ale původní irácká pobočka Al Kajdy a neuznal ji dosud žádný stát.

Sebepoškozování Izraele očima „celoživotních sionistů“ z USAGlen Weyl, Steven Levitsky
30.10.2015 Střípky ze světa
Tel Aviv na pokrevní tapetě
„Sionisté jsme celoživotně,“ píší Steven Levitsky a Glen Weyl, profesoři na Harvardu, resp. Chicagské univerzitě. Základem naší podpory Izraele však je – „tak jako u všech pokrokových židů“ – právě to, co židovský stát neguje.

Vlastenectví

Lenka Procházková
30.10.2015
 

Projev Lenky Procházkové na demonstraci občanských iniciativ 28. října 2015 na Náměstí Republiky v Praze.

Tereza Spencerová exluzivně s Bašárem Asadem

29.10.2015   Rukojmí
Další exkluzivní trhák nové novinářské hvězdy Terezy Spencerové tentokrát s prezidentem Sýrie Bašárem Asadem. Vyjměme několik statí, o kterých můžeme jednoznačně říci: i kdyby se prezident Asad jakkoliv snažil podvádět, tyto odpovědi jsou natolik průkazné a ověřitelné, že je může a můžeme kdykoliv před kýmkoliv obhájit. Celý text rozhovoru redaktorky Literárních novin Terezy Spencerové převzaly agentury ČTK, Reuters, Bloomberg či RIA Novosti.

Všichni Obamovi koupení muži

- vu - 
30.10.2015

Nezávislý US-web publikoval seznam Obamových spolupracovníků a jejich vazeb na klientelistické struktury korporací. Jde celkem o 791 jmen, z nichž téměř polovina je už oficiálně registrována jako lobbisté.

Vratimovský seminář 2015: Prof. PhDr. Jan Keller. CSc.: "Evropa se mění. Bohužel k horšímu" -

30. 10. 2015

čtvrtek 29. října 2015

Držme si klobouky. Probíhá revoluce. Tereza Spencerová a její inventura Sýrie, Ukrajiny a toho, co teď bude


Držme si klobouky. Probíhá revoluce. Tereza Spencerová a její inventura Sýrie, Ukrajiny a toho, co teď buderozhovor s Terezou Spencerovou
29. 10. 2015              ParlamentníListy
Jsme svědky malé revoluce, říká o současné podobě řešení situace na Blízkém východě novinářka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz se zabývá i bezvýchodnou situací Ukrajiny a na závěr zamyšlení nad nejbližšími dny poznamenává: "Nevím, jestli si máme držet palce nebo klobouky."

Boj o existenci republiky v den výročí jejího založení: Na Hradě se vyznamenávalo, v ČT manipulovalo, v ulicích bouřilo. Lidé podpořili prezidenta, Miloš Zeman mudroval. Neklidné srdce Evropy se probouzí

Boj o existenci republiky v den výročí jejího založení: Na Hradě se vyznamenávalo, v ČT manipulovalo, v ulicích bouřilo. Lidé podpořili prezidenta, Miloš Zeman mudroval. Neklidné srdce Evropy se probouzí

29. 10. 2015  Protiproud
 
Petr Hájek s využitím autentických zážitků Radka Pokorného komentuje poněkud jiný tón oslav státního svátku, který tentokrát z ulic bohužel nedolehl až do posvátných prostor Vladislavského sálu Pražského hradu.

Independent о pozemní operaci v Sýrii: USA se vydaly na nebezpečnou cestu

29.10.2015 Sputník 
Washington podvádí své občany ohledně další činnosti v Sýrii – jeho současná strategie na Blízkém Východě se boří a USA pravděpodobně zahájí pozemní operaci v regionu, předpokládá americký redaktor The Independent David Usborne.Barack Obama byl zvolen a potom opětovně zvolen prezidentem v podstatě proto, že slíbil, že Amerika přestane přemísťovat vojska kvůli účasti v cizích válkách. Občané podpořili taková prohlášení Obamy, ale to, co USA dělají v Sýrii teď, je stále těžší charakterizovat, praví se v článku.

V Bělorusku chápou, že Západ chce zemi utrhnout a rozkrást. A Šojgu se vyjádřil jasně

napsal/přeložil geo
29. 10. 2015 Eurasia24

Zadlužené státy takzvaného Západu a jejich nenasytní majitelé už potřebují skutečně každou zemi, ze které ještě něco kápne. Jestliže Rusko v Sýrii jednoznačně ukázalo, že organizování násilných převratů má své limity a že je ochotno bránit oběť i silou, západní oligarchie teď k dobytí zdrojů zkouší „medovou“ taktiku: stranou jde mantra zvaná lidská práva či mýtus o jaderných zbraních, a naopak je důležitá „spolupráce“ a „mír“. Najednou.


Černá Hora: Z protestů proti vstupu do NATO obviněno Rusko. Další střety s policií – videa

-  Pozorovatelka - 
27.10.2015  AENews
Černá Hora: Z protestů proti vstupu do NATO obviněno Rusko. Další střety s policií – videa

Černohorský premiér Milo Djukanović obvinil Rusko a nacionalistické kruhy v Srbsku, že stojí za nynějšími protivládními protesty, které od září v zemi organizuje opozice. Jejich skutečným cílem je podle přesvědčení předsedy vlády zabránit vstupu Černé Hory do NATO a do Evropské unie.

Jsou oslavy 28. října vlastně jen vzpomínkou na nezávislost?!

Ladislav Kašuka
29.10.2015 blog idnes  

Každý rok slavíme vznik nezávislého Československa a přitom úplně přehlížíme, že bylo neústavně roztrženo a uvrhnuto do područí „nového Rakousko -Uherska“ bruselské EU! Žijeme ve Čtvrté říši!Germáni, nebo chcete-li Němci (jak evropští, tak ti američtí), vždy usilovali o ovládnutí všech Slovanů a s výjimkou Ruska, se jim to také bohužel dost často na dlouhá období dařilo!


Čína: Jsme připraveni tvrdě bránit svoji suverenitu!

29.10 2015   První zprávy
Pokud Spojené státy znovu pošlou lodě hlídkovat do Jihočínského moře, Čína přijme opatření na ochranu své suverenity, varoval zástupce čínského ministerstva obrany a vyzval USA, aby „nešly dál špatným směrem."

Vratimovský seminář 2015: Lenka Procházková: "Lež jako nový světový řád"

29. 10. 2015

,,Stát" Kosovo se vůbec nehodí jako člen UNESCO

Prof.Dr. Rajko Doleček,DrSc.
29.10. 2015 Rukojmí
Během kosovské „Křišťálové noci“ (název jako vzpomínka na proti židovský pogrom 9.listopadu 1938 v nacistickém Německu), vypálila kosovsko-albáncká chátra 17.-18. března 2004. v starobylém Prizrenu srbský pravoslavný chrám „Bohorodičky Ljevišské“, památku UNESCO, ze XIV. století. Odehrálo se to za zbabělé nečinnosti přítomné německé jednotky KFOR, která tuto oblast měla udržovat v pořádku, chránit. Podobná chátra zničila i klášter Devič z XV.století v centrálním Kosovu, za zbabělé nečinnosti francouzské jednotky KFOR.

Vystoupení Vladimíra Putina na zasedání XII. Mezinárodního diskuzního klubu Valdaj

29.10.2015 Střípky ze světa
Vážení kolegové, přátelé! Dámy a pánové!
Dovolte mi, abych vás přivítal na dalším pravidelném zasedání Mezinárodního diskuzního klubu Valdaj.
Skutečně již více než deset let se v tomto formátu konají diskuse k aktuálním problémům, projednávají se způsoby a perspektivy rozvoje Ruska a celého světa. Je samozřejmé, že se složení účastníků mění, ale celkově existuje, dá se tak říci, páteř tohoto diskuzního fóra: už jsme se, jak se mi zdá, vytvořili jakési prostředí vzájemného porozumění.

Pentagon se přece jen přiznal: Ashton Carter učinil dvě prohlášení


Nella Ivanova
29. 10. 2015   zdroj
Na přímou otázku, zda Rusko bombardovalo opozici, kterou připravily USA, musel Ashton Carter v Senátu odpovědět - ne. Pentagon zastoupený ministrem obrany prohlásil, že Rusko nebombardovalo americkou vládou podporovanou umírněnou opozici.

Zeman udělil vyznamenání sporným osobnostem, dle ,,expertů ČT"Ivan David
29. 10. 2015
Experti České televize a její redaktoři vědí vše nejlépe. Proto nepřekvapí, že ihned po slavnostním předání vyznamenání na Pražském hradě u příležitosti státního svátku vystoupili na ČT24 experti, jeden na vyznamenání, jeden v oboru archivnictví a konstatovali, že prezident Miloš Zeman zase vybral špatně, udělil vyznamenání sporným osobnostem.

Asad mluvil s francouzskými poslanci o utrpení syrského lidu


29. 10. 2015      zdroj
Syrský prezident Bašár Asad francouzským poslancům, kteří jsou v Damašku, řekl, že hlavním důvodem utrpení lidu v jeho zemi je terorismu a jeho důsledky, například zničená infrastruktura. Informovala o tom agentura SANA.

Vratimovský seminář 2015: MUDr. Ivan David. CSc.: "Co dělat?"

29. 10. 2015

Vratimovský seminář 2015 Pplk. v.z. MUDr. Marek Obrtel: "Politika agresí a její mediální krytí"

29. 10. 2015

Zase (kolikátá už?) lavička V.Havla! To je šílené!


Jiří Baťa
29. 10. 2015
Byznys je byznys, říká si zřejmě pan architekt Šípek, autor dnes už pověstných laviček V. Havla i když pokrytecky říká, že mu tak ani nejde o dílo, jako o co nejvíce připomínat význam Václava Havla. V souvislosti s instalací svého velkolepého a hlavně ideového díla – lavičky V . Havla v izraelské Herzliji si pan Šípek povzdechnul nad skutečností, že cituji „ Mladá generace už pomalu ani neví, kdo Havel byl, což je šílené. 

USA používají jakoukoli falešnou záminku, aby umlčely hlas RT


29.10.2015  NWOO

Americké úřady pokládají RT za důležitý element „putinské mašinérie propagandy“. Aby s ní bylo možné bojovat, někteří vysoce postavení Američané vyzývají ke konfiskaci majetku televizní stanice na svém území. Hlavní redaktorka RT Margarita Simonjan vyjádřila pobouření nad těmito útoky na médium z Ruska a poznamenala, že Spojené státy nemají pro zmrazení aktiv televizního kanálu žádné právní důvody. Zdůraznila, že Washington používá jakoukoli falešnou záminku, aby umlčel hlas RT.

středa 28. října 2015

ISIL s.r.o.

Pavel Letko
28.10.2015 E-republika

Ropu od ISIL nakupují i bojovníci proti ISIL. Umírněná, „dobrá proamerická opozice“ proti Asadovi nakupuje u džihádistů z tzv. Islámského státu. Obchod je obchod.Zabití Usámy a CIA


Seymour M. Hersh
29.10.2015 E-republika

Když Obama ohlásil, že Usámu zabilo komando, samozřejmě každý očekával, že bude předvedeno jeho tělo. Namísto toho bylo reportérům řečeno, že jeho tělo bylo přepraveno na americkou leteckou základnu v afgánském Džalalabádu a odtud přímo na americkou válečnou letadlovou loď USS Carl Vinson, která byla na rutinní plavbě v Arabském moři. Bin Ládin pak byl pohřben v moři, jen několik hodin po jeho smrti.

Diskreditace OBSE

Jan Urbach
28.10.2015  Vaše věc


Ukrajina v neděli vybírala nové komunální představitele. Podle pozorovatelské mise OBSE byly volby "všeobecně dobře organizovány a kampaň respektovala pravidla demokratické soutěže". Nerozumím tomu. Samotné ukrajinské orgány totiž mluví o stovkách porušení volebního zákona.

Historik Skála: Ukazovat muslimům kříže je nebetyčná negramotnost. Řešením je brutální embargo na zbraně a prachy pro „ty naše zkurvysyny“ a podpora legální syrské vlády


Historik Skála: Ukazovat muslimům kříže je nebetyčná negramotnost. Řešením je brutální embargo na zbraně a prachy pro „ty naše zkurvysyny“ a podpora legální syrské vlády

- rozhovor -
28. 10. 2015 ParlamentníListy
„Nesamozřejmost“ přežití jako národa nám hrozila po generace. Ale nevzdali jsme se a dokázali vyhrát, uvádí pro ParlamentníListy.cz při příležitosti výročí Dne vzniku samostatného Československa historik a zahraničněpolitický expert KSČM Josef Skála. Ti, co nám momentálně vládnou, jsou podle jeho slov Češi jen svou mateřštinou. V reálu je to dostih „spojenecké vděčnosti“. “Nomenklatura” dirigovaná dálkovým ovladačem. Za aktuální bezpečnostní hrozbu pak považuje politiku NATO, ne Ruska. NATO nás neuchrání ani před zpětným rázem svých agresí, říká Skála v souvislosti s uprchlickou krizí.

Chaos na hranici: De Maiziére napadá uprchlickou politiku Rakouska28.10. 2015     Spiegel online,
CSU má poprvé zastání u představitele spolkové vlády: Ministr vnitra de Maiziére si myslí, že není v pořádku, když Rakousko pouští nekoordinovaně uprchlíky na německou hranici.
Thomas de Maiziére se připojil k CSU v kritice Rakouska v uprchlické krizi. Sousední země nekoordinovaně pustila uprchlíky na německé hranice. 

Ukrajina žádá, aby EU vytvořila zvláštní mzdový fond pro její klíčové úředníky


28. 10. 2015     zdroj a zdroj
Jaceňuk se domnívá, že je nezbytné vytvořit mzdový fond pro úředníky, na nichž závisí reforma státu.


Podstata současné moci - úvaha k výročí 28.10.


Radim Valenčík
28. 10. 2015   blog autora

K následujícímu příspěvku mě přiměla velmi podnětná přednáška s diskusí, kterou uspořádalo Spojenectví práce a solidarity pod názvem Role USA v globálních konfliktech 22. 10. 2015 v Domu odborových svazů v Praze. Hlavním vystupujícím byl profesor Harris z USA.

Žantovský: Havel nám neustále omílal, jak jsme malí a hloupí

- rozhovor -
28. 10. 2015 

To je jinde poměrně řídce vídaná nemoc, to zlehčování hodnoty vlastního národa, říká Petr Žantovský v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz na otázku hrdosti na náš stát.