Reklama

sobota 7. listopadu 2015

Režim KTO, který byl zaveden v Machačkale, je zrušen


7. 11. 2015      zdroj
…Režim kontrateroristické operace, který byl v sobotu vyhlášen v Machačkale a v ovocnářském sdružení na jihu Dagestánu, byl zrušen, oznámil agentuře RIA Novosti zástupce operačního štábu pro republiku.


Řekli jsme si o toStanislav A.Hošek
7. 11. 2015    
Považoval jsem a dosud považuji za duchovně nejvyzrálejší osoby mystiky. Všichni z nich, alespoň ti, s jejichž díly jsem se měl možnost seznámit, nejenže odmítali hovořit o budoucnosti, ale takovou činnost si zakazovali. Měli k tomu pádný důvod. Věděli, že každý, kdo se pokouší předvídat budoucnost, tím do ní už fakticky zasahuje, ovlivňuje ji. Jsem hluboce přesvědčen, že kdyby nebylo starozákonních proroků, tak by nebylo ani Ježíše Nazaretského, pozdějšího Krista. 

pozn: Článek je velmi užitečný pro diskuzi, ale nevyjadřuje stanovisko spolku Nová republika.

Ožratý Junckers víta kolegov...zbohom zdravý rozum To je prezident EU

7. 11. 2015
Už aj EU má svojho Jelcina, bože ako sme po ňom túžili.
 
Může něco ještě jasněji demonstrovat úroveň "elit" Evropské unie?

Jurij Selivanov: "Gordický uzel" a ruský meč


7. 11. 2015      zdroj
Strategie nepřímých akcí Vladimíra Putina vedla k dosažení přímých a hmatatelných výsledků v zahraniční politice. Svým vojenským úderem v Sýrii Vladimír Putin bez nadsázky rozsekl "gordický uzel" ve vztazích se Západem. Hlavní problém těchto vztahů po převratu na Ukrajině spočíval v tom, že Rusko bylo ochotno jít tak daleko, jak tomu bude třeba, až po rozsáhlou konfrontaci se Západem, aby nedošlo k zachování jeho nadvlády nad Ukrajinou.

Spojené státy a Izrael začínají kolonizaci severní Sýrie


7.11.2015  WertyzReport
Kolonizace severní Sýrie je starým izraelským projektem spojeným s vývojem raketových zbraní. Volá po vytvoření nezávislého státu na severu země pro kontrolu Sýrie na dálku, stejně jako Izrael vytvořil v roce 2011 Jižní Súdán, aby ovládal Egypt.

Guvernér ČNB vyhlásil, že hodlá škodit ještě celý příští rok, déle než je jeho funkční obdobíJosef Mrázek
6. 11. 2015

Guvernér Národní banky Singer využívá slabosti a neschopnosti našeho Parlamentu k tomu, aby co nejdéle poškozoval naše národní zájmy, dokonce ještě po skončení svého mandátu předsedy bankovní rady (BR ČNB). Za svou práci pro zahraniční finanční systém tak může získat maximální ocenění. 


pátek 6. listopadu 2015

Demografie: Konec evropské kultury

6. 11. 2015
Jen prosté výpočty, žádná ideologie.

Rostislav Iščenko: Washington mění i rétoriku


6. 11. 2015    zdroj
Ministr zahraničí USA John Kerry učinil prohlášení, že Donbas potřebuje zvláštní status a že je nutno stahovat těžké zbraně. Jak můžeme posuzovat toto prohlášení, skutečně mění Washington přístupy nebo se vše omezí výhradně na rétoriku? Na tuto a další otázky požádaly "Aktuální komentáře" o odpověď prezidenta Centra systémové analýzy a prognózy Rostislava Iščenka.

Média: čtyři známky toho, že Rusko předběhlo NATO


6. 11. 2015    zdroj a zdroj a zdroj a zdroj
The Huffington Post uvedly čtyři známky toho, že NATO "prohrálo s Ruskem závody ve zbrojení." Aliance vysoce hodnotí "rozhodnost a sladěnost" ruské armády a konstatuje její nový potenciál, který je schopen mařit operace NATO.


Spojené státy se připravují na válku s Ruskem na syrské půdě! Důsledky mohou být katastrofické ....

6.11.2015   Svobodné noviny
Obama ve skutečnosti nyní říká Putinovi, že Spojené státy jsou ochotné jít do války proti Rusku, aby mohly eliminovat syrskou nedžihádistickou vládu - vládu, která vznikla nejen proti džihádu, ale jako zcela nenáboženská. Obama to říká v nejčistším možném jazyce, ale Putin by jej mohl jednoduše ignorovat. Co bude poté, až američtí a ruští piloti začnou na sebe střílet na syrské obloze, někdo z nich bude přitom zabit, a jeho letadlo se zřítí dolů v plamenech?

Šľak ma môže trafiť. Má slovenský prezident vlasť? Jozef Banáš reaguje na prejav Andreja Kisku

Jozef Banáš
6. 11. 2015    ParlamentneListySk   (kráceno)
Od slovenského prezidenta by som očakával, že bude obhajovať predovšetkým záujmy občanov svojej krajiny a až potom záujmy „svojich silných priateľov a spojencov". ....Moja pripravenosť počúvať prezidenta je po tomto prejave opäť o čosi menšia. Autori jeho prejavu uviedli zopár pozoruhodných myšlienok.

Rakušané stojí ve frontách v obchodech se zbraněmi

6.11.2015   První zprávy
Rakušané nechtějí být nepříjemně překvapení, takže nakupují zbraně na svoji ochranu a legální obchody se zbraněmi vzali útokem.Rakouští obchodníci se zbraněmi tvrdí, že "vzhledem k současné rakouské situaci, to znamená k přílivu uprchlíků" mají "žně", napsal Daily Mail.
V posledních měsících se zdvojnásobily prodeje zbraní. Obchodníci prodávají především brokovnice. Podle obchodníků se zbraněmi bylo v letošním roce prodáno 70.000 brokovnic.

Jestli tohle Hamáček schválil a podepsal, musí jítLubomír Man
 6. 11. 2015                            
A jestli měl k uvedenému pověření od ministra zahraničí a předsedy vlády či od kohokoli jiného, musejí jít i oni. Protože to, co se na setkání devíti představitelů zemí východního bloku NATO ve středu v Bukurešti schválilo a podepsalo, je nejhanebnější válečnou provokací od doby zvacího dopisu z r. 68, žádajícího Moskvu o zásah proti našemu obrodnému procesu. 

Cyničtí loutkovodiči, kteří hrají s národy jako s kuželkami! Všechny akce jsou pouze byznys projekty !

6.11.2015   Zvědavec
Celý svět, je podle všeho, ohromné hrací pole „Monopolů“ a nahoře už musí být hráči, kteří hrají nejedno století (a možná tam jsou od samého začátku?). Jakým způsobem se jim daří manipulovat obyvatelstvem země v globálním měřítku? „Efekt kobry“ je idiomatický výraz, používaný v případě, kdy opatření, přijaté pro řešení problému, tento problém nejen neřeší, ale naopak často vede přímo k opačnému výsledku.

„Skok do Sýrie hlava nehlava“ je USA intervence do Sýrie a varuje před ní Patrick Buchanan !Patrick Buchanan
6. 11. 2015     Střípky ze světa
Ikona pravice proti politice, jíž Amerika škodí i sama sobě
Před intervencí do Sýrie varuje i Reaganův adjutant a myšlenkový tank
Těch ostrých hochů je tam zatím padesát. Stovky dalších jsou na cestě. „Na leteckou základnu v tureckém Irliku, hned u syrských hranic, se přesouvají americké útočné letouny A-10.Hillary Clintonová, dožadující se syrské vzbouřence vyzbrojit, aby Bašára Asada svrhli, na Obamu naléhá, že má nad Sýrií zavést bezletovou zónu.“ 

Jsme rasisté a xenofobové, když nemíníme žít vedle běženeckých džunglí s odpadky, jako Francouzi v Calais

Břetislav Olšer
6.11.2015  Rukojmí
Jsem jako sníh; vždycky mě něco napadne. Třeba myšlenka vypravit do francouzského Calais delegaci ve složení: komisaři OSN, borci Amnesty International, ombudsmanka Šabatová, ministr pro lidská práva Dienstbier či duhový Piňos...

Jak Česká televize vyrábí nepřátele státu

Petra Němcová, Tomáš Vovsík
6.11.2015   zdroj 


Vyjednávání TTIP, největší obchodní úmluvy všech dob, má ve zpravodajství České televize téměř nulové pokrytí. Když už se zpráva o úmluvě mezi EU a USA v hlavním zpravodajství veřejnoprávní televize výjimečně objevila, reportáž byla plná chyb a manipulací.

MSF: Svět ignoruje volání po nezávislém vyšetřování útoku na afghánskou nemocnici


6.11.2015  WertyzReport

Volání po celosvětové podpoře úplného vyšetřování amerického útoku na nemocnici Doktorů bez hranic (MSF) v Afghánistánu je ignorováno. Šéfka MSF Joanne Liu řekla, že říjnový útok na nemocnici v Kundúzu se rovná válečnému zločinu s jasnými znaky toho, že nemocnice byla záměrně bombardována hned několikrát.

čtvrtek 5. listopadu 2015

Moskva navrhne Západu sladit seznam teroristických skupin v Sýrii

5. 11. 2015    zdroj
Rusko plánuje sladit se zainteresovanými stranami seznam teroristických organizací v Sýrii.

Devět zemí na východní hranici NATO žádá o ochranu před hrozbou ze strany Ruska

5. 11. 2015    zdroj a zdroj a zdroj- video
Devět zemí střední a východní Evropy vystoupilo ve středu s varováním o hrozbě, kterou představuje Rusko. Tyto země vyzvaly, aby byly posíleny síly NATO k zadržování Moskvy.

Dopis předsedovi Poslanecké sněmovny Parlamentu české republiky Janu Hamáčkovi

5. 11. 2015  (z internetu)
Vážený pane předsedo,
dovolte, abych vyjádřil svůj kategorický nesouhlas se závěry schůzky představitelů devíti zemí v Bukurešti. Jedná se v podstatě o pozvání cizí armády na naše území. Tentokrát by však podle vašich představ neměla být okupace „dočasná“, jak tomu bylo v případě sovětské armády, ale trvalá. 

Starosta berlínské přistěhovalecké čtvrti ještě jednou: Přistěhovalci tvrdě vládnou a tyranizují německé děti, dospělé i důchodce. Učí své potomky, aby proti nám bojovali.

5. 11. 2015       Parlamentní listy
Parlamentní listy přináší další úryvek z knihy starosty berlínské přistěhovalecké čtvrti Neukölln Hanse Buschkowskyho, která nese název „Neukölln ist überall“. V Německu vzbudila ihned po svém vydání značné ohlasy. Buschkowsky v ní bez obalu a politické korektnosti líčí, jaký problém pro Německo představují neintegrovaní přistěhovalci z řad muslimů.

Rusové mají smysl pro humor, nebo spíše pro satiru...

5. 11. 2015

Washington je překážkou k míru

Stephen Cohen
5.11. 2015       Paulcraigroberts
Fakt, že USA odmítly pomoci Rusku v boji proti Islamskému státu (ISIL), je důkazem jejich obavy ze ztráty svého statutu „poslední světové supervelmoci“, kterou získaly po zániku SSSR, prohlásil v televizním pořadu John Batchelor Show profesor ruských studií na princentonské univerzitě Stephen Cohen.

Syrský konflikt definitivně zničil pověst USA, píše The Week !

5.11. 2015   První zprávy
The Week: Tím, že USA zaujaly pozici proti Rusku, selhaly v syrském konfliktu, protože Putinův spojenec se pravděpodobně stane vítězem, píše americké vydání The Week.
USA se dopustily obrovské chyby tím, že v syrském konfliktu stojí na prohrané straně. Washington by se měl vzdát svého úsilí intervenovat na Blízkém východě, dokud se nakonec a úplně nezdiskredituje, tvrdí The Week pod titulkem "Obamovo syrské katastrofické bláznovství".

Přijatý vojenský rozpočet zničí ekonomiku USA

Emil Kalabus 
5. 11. 2015  CzechFreePress
 

Je zajímavé, že ať se americké ekonomice daří nebo stagnuje, vojenský rozpočet USA narůstá, jako by žil svým vlastním životem. Samozřejmě, že svým vlastním životem nežije. Vojenský rozpočet dotují obyčejní občané USA.

Americká diplomacie kárá vlády evropských zemí. V Maďarsku narazila


Jan Scheinost 
5. 11. 2015  CzechFreePress
 

Americká velvyslankyně v Budapešti Colleen Bellová zašla podle Maďarů ve své kritice Orbánovy vlády příliš daleko.

Značka Havel je dnes jako Adidas nebo Nike, proto s ní kšeftují též ti praví a čestní havloidní obchodnici.


Břetislav Olšer
5.11.2015       Rukojmí
Tak máme nový byznys se jménem Václava Havla. Na konto Nadaci Dagmar a Václavu Havlových Vize 97 obce a města platí 300 tisíc za lavičku se stromem. Za použití Havlova jména pro lavičku se platí bez daně 30 tisíc Kč; no, nekup to.

Americká invaze do SýrieTony Sartalucci
5.11.2015          Zvědavec
Pozemní operace zahájeny
Jak jsem dříve v červnu 2015 varoval, Spojené státy oznámily, že oficiálně zahájí pozemní operace v Sýrii za použití zvláštních jednotek. Washington Post ve svém článku „Obama se snaží zintenzivnit operace v Sýrii pomocí jednotek zvláštních operací“ píše:Prezident Obama posílá malý počet členů zvláštních jednotek na sever Sýrie, což je první plnohodnotné nasazení amerických jednotek v této chaotické zemi.

Zbořil: Podepisoval se v Bukurešti zvací dopis pro NATO?


Zdeněk Zbořil
5. 11. 2015     První zprávy
Snad jen zvláštní shodou okolností jsme se včera mohli seznámit se zprávou od Reutra, která nám říká, že “Představitelé devíti zemí východního křídla NATO jsou znepokojení pokračujícím agresivním postojem Ruska“, a proto podporují trvalou vojenskou přítomnost sil NATO ve svém regionu.

Útlocitný pan Dobrovský a jeho odhozený kabát (hodně) v dál...


Jiří Baťa
5. 11. 2015
Jméno pana Luboše Dobrovského se v poslední době v českých masmédiích vyskytovalo velmi sporadicky. Pan Dobrovský odešel do zaslouženého důchodu a jako senior s pozoruhodnou minulostí si jistě nemůže na současnost stěžovat. A přece se našel důvod, který panu Luboši Dobrovskému nedal, aby se neprojevil a to ne zrovna jen nějak okrajově, ale přímo zásadově. Napsal prezidentu republiky Miloši Zemanovi oduševnělý a velmi rozhořčený dopis a nutno poznamenat, že dopis to nebyl lecjaký zde


Prezident Ruska Vladimir Putin podepsal zákon o odvetných opatřeních na neoprávněné obstavení ruského majetku v zahraničí

5. 11. 2015        zdroj
Podle zákona mohou být jurisdikční imunity cizího státu a jeho majetku na území Ruska omezeny na základě zásady vzájemnosti, jestliže v této zemi se poskytuje Rusku jurisdikční imunita omezeně.

Forbes: Putin opět nejvlivnější postavou světa ! Evropa v rozkladu imigranty, ale pořád ve strachu z Ruska?


5.11.2015   AE News, Pozorovatelka
Zvláštní den: Polsko a východní Evropa žádají NATO o zvýšenou ochranu před agresivním Ruskem, Rusko slaví Den národní jednoty na počest vítězství nad Polskem a Forbes do třetice vyhlásil Putina Mužem roku
Mimořádný summit východních zemí NATO

Zadluženost Ameriky jde nahoru o 2700 miliard dolarů !Reviduje ji Federální rezervní systém Ameriky.Prizmatem finanční bilance, platné pro firmy, je vláda USA beznadějný bankrotář.
Valentin Katasonov
5.11.2015   Střípky ze světa 

 Z 59.400 na 62.100 miliard.Ve „vztahu k ročnímu HDP jde o růst z 330 na 350 procent“. A to přitom Fed klíč, jímž ho vyčísluje, i tentokrát „kreativně pozměnil“. Ještě blíž k podstatě míří jiná statistika – čím je dnes americký dluh kryt. V případě většiny jednotlivých států Unie je i dnes menší, než jejich aktiva. Federální bilance to bere cvalem opačným směrem: „Aktiva federální vlády se v letech 2010-2015 zvýšila o 280 miliard dolarů, zatímco dluhy – o skoro 4 tisíce miliard. V polovině roku 2015 tak čistý dluh federální vlády činil 11.250 miliard dolarů oproti 7.840 miliardám v roce 2010. Jestliže v tomto roce byly její dluhy větší než aktiva 3,56 krát, pak v roce 2015 už 4,47 krát.

Politická nepolitika nebo nepolitická politika? Spíše činnost od zdi ke zdi!


Jiří Baťa
5. 11. 2015
Atmosféra vládnutí na radnici v Praze je chtělo by se říct hustá, ale realita je spíše opačná, podobná tomu, máme-li žaludeční či střevní potíže. Pak by se hodilo poněkud sarkasticky říct, že je to tam na pos...í!

V IS bylo napočítáno 30 tisíc zahraničních bojovníků


5. 1. 2015     zdroj
Podle údajů ministerstva obrany Ruské federace bojuje na straně "Islámského státu" 30 tisíc cizinců včetně Rusů. Oznámil to náměstek ministra obrany Ruska Anatolij Antonov na třetím zasedání ministrů obrany členských zemí ASEAN a partnerů pro dialog.

Hnutí Pegida: 10 požadavků na německou azylovou politiku

5.11.2015   Zvědavec
 
1.) Žádáme okamžité zastavení příjmu žadatelů o azyl a schválení německého krizového azylového zákona – bez odkladu!
Naše azylové zákony byly vytvořeny po válce pro zvládnutelný počet cca 2.000 uprchlíků ročně a nikoli pro masu 1,5 milionu lidí, množství, jakého má uprchlická vlna dosáhnout již koncem tohoto roku!

Požadujeme referendum nikoliv pouze konzultativní, ale imperativní!

Ogňan Tuleškov
5. 11. 2015  České národní listy

Ústava České republiky v Čl. 2 uvádí: „Lid je zdrojem veškeré státní moci: vykonává ji prostřednictvím orgánů moci zákonodárné, výkonné a soudní (odstavec 1). Ústavní zákon může stanovit, kdy lid vykonává státní moc přímo.“ (odstavec 2)

Lidé v Česku nemají o práci zájem?

Ivan David
5. 11. 2015
To je demagogie. Lidé mají zájem o práci, která je odměňována natolik, aby se za mzdu dalo žít. Potkávám se s osudy lidí, kteří žijí v bídě. Dojíždět za prací, která člověka neuživí nemá smysl. Lidi se zdravotními problémy nikdo nechce. Je zájem o levné nádeníky. Vládě jde o to nahradit české ubožáky ještě většími ubožáky ze zahraničí.

středa 4. listopadu 2015

Americká teroristická zpráva. "Islámský stát" ještě neví, že uložil do ruského letadla bombu, ale CIA už ví, že to tak bylo

Ivan David
4. 11. 2015
Právě sleduji ČT24 a Washingtonský zpravodaj Řezníček tvrdí, že Spojené státy mají informaci, podle níž ruské letedlo spadlo kvůli pumě v zavazadlovém prostoru, kterou tam umístil "islámský stát", Informace mají od natolik tajných služeb, že od nich mohou pocházet jakékoli zprávy, jaké jsou právě potřeba. 


Prezidentovi Miloši Zemanovi se před plným náměstím omluvil člověk, od něhož byste to dříve nečekali...Pražská kavárna mě oklamala a ČT masírovala demagogií...

4.11.2015       Parlamentní listy
 Na tisíc lidí se sešlo ve středu na lanškrounském náměstí, aby se tu setkali s prezidentem Milošem Zemanem. Ten třetí a poslední den své návštěvy v Pardubickém kraji zavítal právě do Lanškrouna, aby odpovídal na otázky veřejnosti. Zeman znovu zdůraznil, že islamisté, kteří brání ženám ve studiu a vylučují je z veřejného života, by se do České republiky neměli vůbec dostat. S cedulí na podporu názorů hlavy státu čekal i Martin Duben z Pardubic. Rozdával lidem placky s nápisem "Stojím za svým prezidentem" a před příchodem Zemana promlouval k lidem.

Novinky.cz, opět "spolehlivě" "informuje": "Rusove bombardovali hlavni mesto islamskeho statu"

4. 11. 2015 zdroj
"Uvedla to ve středu syrská kurdská agentura ARA. Na sociálních sítích se současně objevilo video z Rakky, podle něhož byla zasažena i nemocnice."

Rada Evropy: Do zločinů v Oděse byla zapojena i místní policie!


 

4. 11. 2015   První zprávy

Odborníci z Rady Evropy ostře zkritizovali vyšetřování tragédie 2. května 2014 v Oděse, uvedly ukrajinské noviny Podrobnosti. Horor v Oděse měl na svědomí desítky upálených lidí, kteří se tehdy před zběří ukryli v Domě odborů.
Oběti běsnění ultrapravicových nacionalistů.


Od jaderné katastrofy nás dělily jen vteřiny


Aaron Tovish
4. 11. 2015  Zvědavec
John Bordne, obyvatel Blakeslee v Pennsylvánii, si musel nechávat osobní historii pro sebe po více než padesát let. Teprve nedávno mu dalo americké letectvo svolení říct příběh, který, je-li pravdivý, představuje děsivý doplněk zdlouhavého a již tak děsivého seznamu chyb a selhání, která téměř zatáhla svět do jaderné války.

Co chtěl vlastně doopravdy Stalin a jaká nás čeká budoucnost?

Ladislav Kašuka
4.11.2015 blog i dnes
Zatím co Stalin viděl v komunistické straně pouze prostředek jak prosadit „diktaturu proletariátu“ (tedy vládu lidu) ti „komunisté, kteří přišli po něm, v ní viděli pouze prostředek jak lidu vládnout.Hned na začátku je nutné zdůraznit, že socialismus a komunisté zklamali úplně stejně, jako oligarchové a kapitalismus! Obojí se nakonec zvrhlo v bohapustou diktaturu. Přestože socialismus daleko převyšoval kapitalismus v sociální sféře, nelze dopustit, aby se na úkor životních jistot omezovala svoboda projevu a možnost volného pohybu! Nikdo není spokojený, když žije v kleci, i kdyby byla celá ze zlata!

Lhář křičí přistihli jsme lháře

4. 11. 2015     SME-SR
"Dezinformácie podľa EÚ šíri spravodajský server Sputnik aj štátom financovaná televízna stanica RT.  BRUSEL. Európska únia predstavila novú týždennú spravodajskú publikáciu, ktorej zámerom je čeliť fenoménu, ktorí Európania nazývajú "dezinformačné útoky" z Ruska.".. 

Průlom: Prezident Číny se setká s prezidentem Tchaj-wanu


4. 11. 2015  Vaše věc

V průběhu svých jednáních v Pekingu v roce 1970 let si tehdejší poradce amerického prezidenta Nixona pro otázky národní bezpečnosti Henry Kissinger při osobním rozhovoru s Mao Ce-tungem zaznamenal v poznámkách tuto větu čínského vůdce: „Tchaj-wan, to je malý problém, velký problém je svět.“

Evropě hrozí válka. Merkelová pronesla závažná slova - Opravdu existuje tzv. „Kancléřský akt“? Je Merkelová řízena ze strany USA? - Ilegální imigranti na slovinsko - rakouských hranicích - agresivně útočí na policisty a vojáky

4.11.2015   Czechfreepress
Proti protestním shromážděním u příležitosti výročí 17. listopadu chystá provokace - Evropě hrozí válka. Merkelová pronesla závažná slova - Opravdu existuje tzv. „Kancléřský akt“? Je Merkelová řízena ze strany USA? - Ilegální imigranti na slovinsko - rakouských hranicích - agresivně útočí na policisty a vojáky - Schulz pohrozil ... použitím síly vůči státům, které se nepodřazují "zájmu společnosti" vs. Imigrantům - Vzniká prý nová bezpečnostní situace.

Demokracie podle Noama Chomského

Václav Princ
4. 11. 2015   blog autora

Kdo by u nás v ČR řekl nebo napsal veřejně, že v USA byla přerušena demokracie, že USA
v mezinárodním měřítku i doma uplatňuje teroristický způsob politiky i boje, byl by zřejmě veřejně odsouzen a zostuzen.

DWN: Obamova blamáž - syrská opozice přechází k Rusům!

4.11. 2015  První zprávy
Zástupci syrské opozice předali Moskvě polohu 24 teroristických cílů v Sýrii, na které v úterý zaútočilo ruské letectvo, uvedl německý list Deutsche Wirtschafts Nachrichten.Jestli značná část povstalců přešla na ruskou stranu, znamenalo by to ostudu amerických vojenských stratégů ve Washingtonu, zdůrazňuje publikace.

Vojenská situace v Sýrii (do 4. 11. 2015)

-vu- 
4. 11. 2015   E-republika

Nový Stalingrad se jmenuje "Východní Ghutta". Tam byly útoky sarinem, o nichž se nyní v korporátkách nemluví. Dva opoziční turečtí poslanci chtějí vyšetřit, zda sarin nepřišel z Turecka. Pak by těch tisíc civilistů zavraždili samotní teroristé podporovaní Tureckem a NATO.

Udrží Rusko a Írán v Sýrii tempo i diskurs?Tereza Spencerová
4.11.2015   Literární noviny
Vídeňské jednání o Sýrii bylo diplomatickou prohrou USA, neboť prokázalo, že dynamiku procesu aktuálně určují Rusko s Íránem, nicméně vše je vlastně jen hra o čas. Hlavními body společného prohlášení jsou konstatování, že „základem“ je uchování syrské jednoty, územní celistvosti a sekulárního charakteru státu; ochrana práv všech Syřanů; mírový proces pod hlavičkou OSN; politický proces počítá se zástupci vlády i opozice; „Syřané rozhodnou o budoucnosti Sýrie“; politický proces povede k „důvěryhodnému, inkluzivnímu, nesektářskému vládnutí“, načež vznikne nová ústava a budou se konat volby pod dohledem OSN.