Reklama

sobota 14. listopadu 2015

Merkelová po pařížském masakru volá po ,, toleranci " k migrantům !

14.11.2015  AC 24
Německá kancléřka Angela Merkel reagovala na pařížský masakr voláním po „toleranci“ k migrantům a po respektu k „právu každého člověka usilovat o život a štěstí,“ když se její politika otevření ke statisícům uprchlíků stala předmětem nových revizí.
„Věříme v právo každého člověka usilovat o svůj život a štěstí s respektem a tolerancí ostatních,“ řekla Merkelová. „Víme, že náš svobodný život je silnější než kterýkoliv terorista. Dejme teroristům odpověď životem vedeným věrohodně podle našich hodnot. A tím, že tyto hodnoty v celé Evropě upevníme. Dnes více než kdy jindy.“

Základna NATO na Slovensku bude

15. 11. 2015
Slovenská Národní rada schválila 12. 11. 2015 vybudování vojenské základny se zahraničními vojáky na území Slovenska.

Polsko už nepřijme uprchlíky, spojilo je s terorem v Paříži

14.11.2015   Zvědavec
"Námi kritizované rozhodnutí Rady EU o rozdělení uprchlíků a přistěhovalců do všech zemích EU má stále status zavazujícího práva EU. Avšak kvůli tragickým událostem v Paříži nevidíme politické možnosti jeho splnění. Polsko si musí zachovat úplnou kontrolu nad svými hranicemi, nad azylovou a migrační politikou," napsal designovaný ministr pro evropské záležitosti 
Konrad Szymański.

Rusko vydalo medzinárodný zatykač na finančného teroristu Georgea Sorosa!

14. 11. 2015     panobcan a csglobe
Ruská inteligencia poukázala na Sorosa a jeho úpravy švédskeho a dánskeho menového kurzu za účelom napadnúť ruskú burzu. K tomu Soros používal luxemburské banky. Putin chce oslobodiť Rusko od tých, ktorí sa snažia spôsobiť ekonomický a spoločenský kolaps, alebo sa o to aspoň pokúsili.

Ve Vídni byl koordinován seznam skupin teroristů, které bojují v Sýrii


14. 11. 2015   zdroj
Účastníci mnohostranného jednání o Sýrii ve Vídni v sobotu koordinovali seznamy teroristických organizací, řekl ministr zahraničních věcí Libanonu Jubran Basilio.

Masky jsou odhozeny: Šéf turecké rozvědky navrhl uznat "Islámský stát"


14. 11. 2015        zdroj a zdroj
Šéf turecké zahraniční zpravodajské služby (MIT) Hakan Fidan nazval vojenskou operaci RF v Sýrii proti teroristickému útvaru, který se nazývá "Islámským státem", "závažným porušením základních principů OSN", a vyzval západní kolegy Turecka, aby vyvinuli veškeré úsilí "na zvrácení Putinova plánu potlačení islámské revoluce v Sýrii." 


Paříž 2015 – pokus o vyvolání války s Ruskem?

14. 11. 2015     valenčíkpíše
"Nevím, kdo si to tak rychle uvědomuje, ale... na člena NATO zaútočil IS a nyní je docela pravděpodobné, že Francie požádá ostatní členy NATO, tedy i ČR o pomoc. Půjde naše armáda do Sýrie a do Iráku? Střetne se tam s Ruskem?"

My všichni jsme…Islámský stát


Pavel Omelka
14. 11. 2015
Že tomu tak není? Ale kdeže, je tomu přesně tak. Od rána slyšíme v naší úžasné veřejnoprávní televizi velkohubá prohlášení politiků a názory těch správných analytiků. Velký smutek nad oběťmi útoků, které se stali v pátek. Taky je mi jich líto. Zbytečné oběti naprosté neschopnosti logicky myslet.

Tragédie pro řadové občany, nejen v multikulturní Francii


Luděk Prokop
14. 11. 2015
Po páteční třináctce nás čeká další tsunami, tentokrát prázdných soucitných žvástů a nepřeberného množství soucitných plytkých úvah, v dostatečné míře oblbujících k rozptýlení a k odvedení pozornosti od podstaty problému. Jako se děje vždy, kdy je to pro hybatele globálním děním žádoucí.

Ramzan Kadyrov o teroristickém útoku v Paříži. Teroristická internacionála ohrožuje celý svět


14. 11. 2015   zdroj
Ve Francii se odehrály obludné události. Paříž byla podrobena teroristickému útoku. Asi 150 lidí bylo zabito a mnoho zraněno. V důsledku zvláštní operace byli osvobozeni rukojmí, teroristé zlikvidováni, jeden z nich byl zadržen. Svět je touto tragédií otřesen. 


Pařížský masakr 13/11: Pour Quel Profit?

Pepe Escobar
14.11.2015   Zvědavec
Včera v noci se věci v Paříži změnily v okamžiku. Dostupné důkazy naznačují, že útoky byly provedeny profesionální zabijáckou skupinou, používající mimo jiných zbraní bomby. Dnešní článek Pepe Escobara na jeho facebookové stránce vrhá určité světlo na symbolismus a načasování masakru:

Událost nutí zamyslet se nad mezinárodními dohodami o překračování hranic, které jsou základním kamenem v současné Evropě, píše The Wall Street Journal. Prezident Francie Francois Hollande už ve svém prvním projevu v pátek oznámil uzavření hranic...

14.11.2015   Sputnik
Složitost a rozsah teroristického útoku v centru Paříže předvedly vládám celého světa, že problém boje s terorismem dosáhl nové úrovně a že úsilí, které Západ vynakládá na tento boj, se od základu změnilo, píše The Wall Street Journal.Vláda Francie hned neuvedla viníky tragedie. Ale charakter útoků nás prakticky nenechává na pochybách, že to bylo dílo rukou dobře organizované skupiny. Použití výbušnin a pravděpodobnost toho, že v přípravě a spáchání teroristických útoků se účastnil velký počet lidí, zvláště znepokojuje americké specialisty na boj s terorismem.

Lavrov: Nutnost efektivní koalice v boji proti IS se stává stále výraznější

14.11.2015   Sputník
Partneři ve vídeňském jednání ohledně syrského uregulování se stále více přesvědčují v názoru, že je nutné vytvořit jednotnou efektivní koalici v boji proti radikální skupině Islámský stát, prohlásil ministr zahraničních věcí RF Sergej Lavrov.

Systém zajištění bezpečnosti v RF byl uveden do pohotovosti!

14.11. 2015   Sputník
Všechny složky systému zajištění bezpečnosti v RF byly uvedeny do zvýšené pohotovosti ve světle nových hrozeb – Národní protiteroristický výbor.
„Kompetentní orgány našeho státu podnikají nezbytná opatření pro zajištění protiteroristické ochrany a bezpečnosti občanů. Ve světle nových hrozeb byly všechny složky systému zajištění bezpečnosti uvedeny do zvýšené pohotovosti", praví se ve zprávě.

A je to tady, tak už máte, co jsme chtěli,jaká karikatura teď bude v Charlie Hebdo, pane prezidente Holande ?


Břetislav Olšer
14.11. 2015   Rukojmí
Neznáme dne, ani hodiny, terorismus proti světu vítězí.
Začala opravdová válka; Paříž ochromily atentáty, hovoří se o celkovém počtu přibližně 140 mrtvých. Televizní stanice CNN uvedla, že mrtvých je až 153. Na celém území Francie byl vyhlášen výjimečný stav; byly uzavřeny hranice...

Přes milion Syřanů po zahájení operací ruských vzdušných a kosmických sil v Sýrii se vrátilo do vlasti ! Uprchlíci děkují Putinovi za operace v Sýrii , sděluje AP !

14.11.2015 Sputník
Přes milion Syřanů se vrátilo do vlasti po tom, co  probíhají operace ruských vzdušných a kosmických sil v Sýrii, prohlásil náměstek šéfa ruské diplomacie Alexej Meškov na tiskové konferenci v MIA Rossia Segodnia.Podle údajů OSN se od začátku ozbrojeného konfliktu v Sýrii stali z více než pěti milionů lidí uprchlíci.Včera bylo oznámeno, že vnější hranice Evropské unie překročil od 1. ledna do 1. listopadu 2015 1 milion 200 tisíc nelegálních migrantů, což je v dějinách EU absolutní rekord.

Paříž: Rozpoutalo se peklo! Tohle je válka, řádění teroristů se dá přirovnat k náletu na Paříž. Chtějí vyvolat chaos, chtějí vyvolat nenávist. Milí Francouzi, nenecháme se přemoci

14.11. 2015   Aktuálně
Útok v Paříži byl rozsáhlý a koordinovaný. Zdá se těžko pochopitelné, jak mohl uniknout tajným službám. Nenechme se strhnout k nenávisti
Interaktivní mapa útoků teroristů v Paříži   http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/pariz-francie-terorismus-mista-utoku/r~7219a5068a9811e5bd0a002590604f2e/

P.C. Roberts: Paříž – další útok pod falešnou vlajkou?


14. 11. 2015   zdroj
Pátek 13. listopadu v sedm hodin večer: O útoku v Paříži nemáme mnoho informací, ale tou nejpodstatnější je, že Paříž byla od vnějšího světa uzavřena stejně, jako byl uzavřen Boston po bombovém maratonském útoku, podezíraném jako útok vedený pod falešnou vlajkou. Nejspíše se vbrzku dočkáme svědectví, že pařížské útoky byly skutečnými útoky teroristů – ALE. 


pátek 13. listopadu 2015

Ruský prezident Vladimir Putin je znepokojen pokračováním dodávek zbraní na Ukrajinu.


14. 11. 2015   zdroj 
V rozhovoru pro tiskovou agenturu Interfax Putin řekl, že rozhodnutí USA dodávat další zbraně na Ukrajinu bude vést k opětovné eskalaci konfliktu na Donbasu. Tento týden schválil US Kongres dodávku smrtících zbraní na Ukrajinu v hodnotě 50 milionů dolarů.To vše za peníze US daňových poplatníků... ,jak uvedlo Rádio Svobodná Evropa. 

The Observer: Putin nad Washingtonem vítězí v PR válce


13. 11. 2015   zdroj  Observer
Putinský PR stroj předhání americkou propagandistickou mašinérii na všech frontách. Ve světě médií a PR nemá mocná ruka Ruska, Vladimír Putin, sobě rovných, píše ředitel jedné z největších amerických PR agentur Ronn Torossian v článku v The Observer.

Analýza: Uprchlíci z Afriky, problémy Afriky a naše zodpovědnost


Jens Berger
13. 11. 2015     NachDenkSeiten
Plaví se v Atlantiku na kocábkách, topí se před Lampedusou, před Ceutou je ostřelují pohraniční střelci EU a někdy to dokonce dotáhnou do zaslíbených severních zemí, kde jsou buď využíváni jako ilegální levní pracovníci, nebo hned opět odsunuti – řeč je o černých afrických uprchlících, kteří jsou zde většinou s despektem označováni jako „ekonomičtí uprchlíci.“ Ačkoliv se veřejná debata o černých afrických uprchlících vede přímo hystericky, kromě povrchních polopravd se dozvídáme spíše jen velmi málo o důvodech masového exodu.

Srebrenica 1995-2015: Pouze fakta, žádná propaganda či přikrášlování


Stefan Karganović a Aleksandar Pavić
13.11.2016 
The Saker

V předvečer dvoudenního semináře "Srebrenica - lži a fakta", který se ve dnech 14. a 15.11.2015 odehraje v Praze v Domě ČSVTS na Novotného lávce 5, uveřejňujeme zásadní materiál, vzniklý prací holandské neziskové organizace 'Srebrenica - historical project".

Snowdenův kufr a bezradná Merkelová

-uv-
13.11.2015 E-republika

Snowden pomohl německým aktivistům a slušným občanům tím, že demaskoval špinavou roli BND, potažmo i samotné kancléřky. Merkelová ještě v roce 2013 tvrdila, že "špehování mezi přáteli je nepřijatelné".


Evropská invaze v dějinném kontextu


Pavel Omelka
13. 11. 2015
Od začátku tzv. uprchlické krize se objevují články, které se snaží srovnat dnešní dění s nějakou situací, která se již kdysi odehrála a nějakým způsobem ji do kontextu těchto dějinných událostí subsumovat. Dnešní události se srovnávají se zánikem Říše Římské, s rokem 1938 a někdy dokonce i s rokem 1968.

Charlie Hebdo se opět vysmál havárii A-321 v Egyptě: "Konečně porno!"


13. 11. 2015   zdroj a zdroj a zdroj Charlie Hebdo
Francouzský časopis Charlie Hebdo vyšel s novou karikaturou havárie ruského letadla A-321 na Sinajském poloostrově.Tentokrát umístili karikaturisté zesměšňující kresbu přímo na obálce. Číslo vyšlo 10. listopadu. Karikatura zobrazuje padající letadlo, do jehož ocasu, připomínajícímu konečník, vlétá raketa.

Pozvánka na 17.listopad na Albertov


13.11.2015

Syrská "Brestská pevnost", tři roky obléhání


13. 11. 2015    zdroj
Tři roky byla syrská letecká základna Kuweires v obležení, tři roky odrážela vládní vojska pod neustálým dělostřeleckým, minometným a kulometným ostřelováním útoky teroristů.


Nesvatá aliance, užiteční idioti a džihád

Ivan David
13. 11. 2015
Při hledání kořenů problému příchodu muslimských imigrantů nelze přehlédnout slabost evropské společnosti reprezentované slabými vládami. Evropští představitelé mluví o evropských hodnotách, z nichž mnohé jsou příčinou evropských nehodnot a rozkladu evropské společnosti. Pachatelem je nesvatá aliance „kulturního marxismu“, který se od marxismu liší asi jako kazajka od svěrací kazajky a neoliberalismu, který Evropě prospívá podobně jako zhoubný nádor oslabenému organismu.

čtvrtek 12. listopadu 2015

Oranžový SchwarzenbergLubomír Man
12. 11. 2015                                                
Dvě slova a každý ví, o koho kráčí. Ano, o tvůrce naší zahraniční politiky – a pokud by se to někomu zdálo nadnesené – tak tedy aspoň o člověka, který za tu politiku zodpovídá. V době před posledními parlamentními volbami patřil k nejrozhodnějším odpůrcům amerického radaru v Brdech, a jeho zaujetí v této záležitosti přimělo dost lidí dumat nad tím, že není možná zas až tak moc šedá myš, za jakou ho kdysi kdosi označil. 

Velvyslanectví USA a Polska doporučila svým občanům, aby do 1. prosince opustili Mariupol


12. 11. 2015    zdroj a zdroj a video
Velvyslanectví Spojených států a Polska doporučila svým občanům žijícím v Mariupolu, aby opustili město a jeho okolí do 1. prosince 2015. Informovala o tom ukrajinská média s odkazem na hlavu jisté veřejné formace "Mariupolský tým" Victorii Priduščenko. Aktivistka se domnívá, že diplomaté, kteří vydávají tato doporučení, mají jisté informace. Podle Priduščenko je však údajně nechtějí předložit k posouzení veřejnosti.

SANEP: Prezidentovi Miloši Zemanovi výrazně stoupla podpora za jeho postoj k uprchlické krizi a, že nepodlézá USA !

12.11.2015    První zprávy
 Po dvou letech a osmi měsících po nástupu do prezidentského úřadu Miloše Zemana hodnotí v souhrnu kladně 67,2% dotázaných obyvatel ČR.Po poklesu obliby hlavy státu Miloše Zemana, který byl dán jeho velice negativním mediálním obrazem v roce 2014, se karta obrací a aktuálně dosahuje Miloš Zeman za dobu svého působení v pozici prezidenta ČR největší podpory.
Za výrazným posílením podpory prezidenta Miloše Zemana stojí bezpochyby jeho jednoznačný postoj k uprchlické krizi, který kladně hodnotí v souhrnu 72,3% dotázaných.

Média proti míru?


Marek Řezanka
12.11.2015  Literární noviny

Myslíme-li to s hájením míru vážně, je v první řadě zapotřebí zajistit pokud možno objektivní zpravodajství, jež přináší fakta, a nikoli propagandu. Bohužel řada mainstreamových médií (a nejenom v České republice) v tomto ohledu opakovaně selhává. Mainstream se tak stává pro značnou část veřejnosti nedůvěryhodným, což má za následek příklon těchto občanů k jakýmkoli alternativním médiím bez ohledu na pravdivost a důvěryhodnost jejich informací.

Proč se v Praze rozpadla koalice?

Pavel Letko 
11.11.2015 E-republika
Úplně stejně se tady rozdělovaly trafiky. Hulínský vydělal za tři roky 19 milionů, paní Kleslová i s tantiémami vydělala 360 tisíc korun měsíčně.
 

K pochopení toho, oč v Praze jde, jsem připravil stručný výtah ze zatím posledního jednání Zastupitelstva Hlavního města Prahy. Citace jsou krácením upraveny. Plný text najdete ZDE.

Noční můra jménem TPP: Je to horší, než jsme si mysleli


Deirdre Fulton
12.11.2015 E-republika

Provideři podle TTP budou „copyrightoví policajti“. Americká společnost může nařídit, aby v jiné zemi byla odpojena webová stránka, aniž by existoval způsob, jimiž by se osoba provozující takovou stránku vyvrátila jejich tvrzení.

Ohromující: Státní dluh USA je 65 bilionů dolarů a ne 18 bilionů!


12. 11. 2015   První zprávy

Bývalý šéf Účetního dvora Spojených států David Walker řekl, že státní dluh USA ve skutečnosti je šokujících 65 bilionů dolarů, nikoli 18.5 bilionu, uvedl The Hill.
Barack Obama odejde se sekerou 20 bilionů.


Jak na ty Rusy, když nepomohly ani ekonomické sankce kvůli navrácení Krymu k Rusku a teď ještě zabíjejí v Sýrii teroristy, co je USA s CIA cvičí proti Asadovi?

11.11. 2015   Rukojmí 
 Když ne po dobrém, tak po zlém; vaši atleti podváděli a musí za to tvrdě pykat.
Světová antidopingová agentura (WADA) právě vydala zprávu z vyšetřování údajného systematického dopingu v ruské atletice; a hned bez zdůvodnění prý vyloučit Rusy z Mezinárodní atletické federace (IAAF) a tím i ze všech soutěží včetně olympijských her kvůli porušení antidopingového kodexu. A vše naznačuje, že v zemi fungoval státem řízený doping. To si ti Rusové dovolili ale příliš; opičit se po USA a jejich laboratoři na doping BALCO...

Asselborn: Hrozí rychlý rozpad EU. Začal puč proti Merkelové? Viktor Orbán: migrační vlna je spiknutí k odstranění národních států. "Sněm" kolaborantů v Americkém centru v Praze a prohraná bitva dlouhé války

Václav Danda
12. 11. 2015 ProtiProud

Václav Danda se zamýšlí nad stále dynamičtějším vývojem na uprchlické frontě a všímá si zejména vlivu, který mají migrační toky na soudržnost Evropské unie.


Miroslav Sládek: Smrtelné nebezpečí pro občany České republiky


Miroslav Sládek
12. 11. 2015   ParlamentníListy

Justice v České republice trpí mnohými vadami. Systém jmenování soudců nepřihlíží k základnímu požadavku na vyzrálost a zkušenost soudců. Je to například i roztříštěnost rozhodování vyplývající z nerespektování rozhodnutí soudů vyšších stupňů.

Demokracie bude nahrazena vládou korporací – korporátní tyranií

demokracie-bude-nahrazena-vladou-korporaci-korporatni-tyraniiEmil Kalabus
12. 11. 2015 CzechFreePress
Dnes už většina z nás tuší, že globalizovaný trh a kapitál si vynucuje ústupky na demokratické politice národních států.

středa 11. listopadu 2015

Estonský sen: Pro Rusko není na globusu místo

11. 11. 2015    zdroj
V Estonsku přišly do prodeje dětské vzdělávací globusy, na nichž chybí Rusko.

Obrat v uprchlické politice

11. 11. 2015    zdroj
Rakouská ministryně vnitra vítá obrat v německé uprchlické politice a označuje ho za „ obrat od uvítací kultury bez hranic ke kultuře rozumu a míry“, uvádí Hintergrund. Německé ministerstvo vnitra totiž oznámilo, že do budoucna se ustanovení Dublinu mají opět vztahovat i na syrské uprchlíky.

O mrtvých jen dobře, říká se. Kolikrát je to však lež, jako věž

Jiří Baťa 
11. 11. 2015
Úmrtí, pohřeb, vzpomínky. I to patří k životu pozemskému. Nepochybně v rámci piety a úcty k zemřelému se v nekrologu všeobecně projevuje pozitivní hodnocení jeho osoby. Je to dlouholetá tradice, která má nejen projevit osobní, případně neosobní vztah k zemřelému, ale současně i zmírnit bolest pozůstalých nad ztrátou někdy více, jindy méně blízkého člověka. 

Letošní „Listopad“ Štěpána Kotrby: Cizinci táhnou Evropou jako kobylky, my zapomínáme na své chudé. V mládí jsem projel Západ, bylo mi na blití. USA vyhovuje, když zchudneme. Zde je řešení

Štěpán Kotrba - rozhovor
11.11.2015  ParlamentníListy

Opět je tu 17. LISTOPAD. Blíží se dvacáté šesté výročí 17. listopadu 1989, který odstartoval etapu českých dějin kolem Václava Havla, Václava Klause a Miloše Zemana. Publicista a analytik Štěpán Kotrba, který patří k nejostřejším kritikům polistopadových časů, se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zamyslel nad tím, jak porevoluční éra změnila Českou republiku a kterým směrem by se země mohla nadále ubírat.

Bodové údery ruského letectva zmařily během dvou posledních dnů plány útoku bojovníků na město Hamá v Sýrii,

11.11.2015   Sputník
Bodové údery ruského letectva zmařily během dvou posledních dnů plány útoku bojovníků na město Hamá v Sýrii, sdělil dnes novinářům oficiální mluvčí ruského ministerstva obrany, generálmajor Igor Konašenkov.
„Podle údajů syrské opozice, potvrzených velením syrských vládních vojsk, byly díky bodovým úderům ruského letectva během posledních dvou dnů zmařeny plány teroristů chystajících útok na město Hamá z několika směrů. Tuto informaci potvrdily naše bezpilotní prostředky. Oddíly teroristů působících na předměstí Murek se místo útoku snaží budovat obranné stavby a vytvářet minové zátarasy, aby zastavily syrská vládní vojska", řekl generál.


USA uštědřily další ránu VW


Natalia Meděn
11.11.2015   Zvědavec
...a Merkel obdivuje americké partnery
Zdálo se, že skandál kolem Volkswagenu, největší německé automobilové skupiny, uvadl. Jak minulý týden napsal Frankfurter Allgemeine, skupina se dokázala z toho vymanit. Či přesněji, vedení Volkswagenu připustilo, že 11 milionů aut vyrobených v letech 2009 až 2015 bylo osazeno softwarem umožňujícím falšovat výsledky testů emisí. Německý výrobce aut byl nucen to přiznat americkou agenturou EPA, která testovala dieselové motory a zjistila odchylky.

Spiegel: Bývalí „přátelé" se snaží zbavit vlády Angely Merkelové

11.11.2015   První zprávy
Největším problémem německé kancléřky není v tom, že už nemá moc nad situací v Evropě, ale že si nyní Merkelová nemůže poradit ani s vlastní vládou, píše Der Spiegel. Už bez jakékoliv snahy dosáhnout kompromisu s nekompromisní migrační politikou kancléřky, pracují němečtí ministři tajně na převratu. Angela Merkelová ztratila kontrolu nad svou vlastní vládou - bývalí „přátelé" se snaží zbavit vlády kancléřkyMigrační krize se stala krizí vlády, konstatoval časopis.


Očima Američana po 30 letech práce ve Světové bance...: K libretu a režii uprchlické vlnyPeter Koenig
11.11.2015   Střípky ze světa
Některé pravdy znějí pramálo „salonfähig“. Třeba ta, jak temné cíle a síly jsou k nalezení za dnešní migrační vlnou. Peter Koenig je z těch, kdo ví, že taková špína pod pokličkou zůstat nesmí.„Revolucionář z povolání“ to rozhodně není. Má za sebou 30 let ve Světové bance. Pracoval tu hlavně na projektech v oboru životního prostředí a vodních zdrojů. Z první ruky tak vytěžil i vázaný mix beletrie a tvrdé faktografie, nazvaný Imploze – ekonomický thriller o válce, ekologické destrukci a korporátní chamtivosti.


Rusko představilo Sýrii svůj návrh 18měsíčního „mírového procesu“


11.11.2015  Eurodeník 
 Rusko navrhlo syrské vládě svou vizi mírového procesu v zemi, která zahrnuje 18 měsíců trvající reformní proces zakončený prezidentskými volbami. Dokument, který Rusko sepsalo, neuvádí, zda má prezident Bašár al-Asad zůstat u moci. Rusko chce, aby se jednání účastnila i syrská opozice Rusko navrhuje, aby se syrská vláda spolu se syrskou opozicí dohodly na zahájení procesu reforem, které by byly následovány předčasnými prezidentskými volbami. Dokument, který má osm bodů, byl představen krátce před summitem, jenž se má na téma Sýrie konat tento týden.

Listopad a opadané iluze

Marek Řezanka
11.11.2015  Literární noviny
Sedmnáctý listopad je za dveřmi a nezbývá než se zeptat, jakou cestu jsme od roku 1989 urazili. Nebude to příjemná otázka, respektive, odpověď na ní nás moc nepovzbudí.


Stropnický a Piráti, naděje pražské politiky

Pavel Letko 
11.11.2015   E-republika

Ve čtvrtek 5. listopadu pokračovalo jednání zastupitelstva, v němž jsme mohli vidět, že neexistuje nějaká dělící čára mezi pravicí a levicí, jak je nám podsouváno, ale mnohem více platí vidění Pirátů, kteří dopředu vyloučili účast v koalici s účastí přátel starých pořádků z ODS a ČSSD.


Spravedlnost po česku

Pavel Letko 
11.11.2015  E-republika

Fašismus klepe na naše dveře a naši spoluobčané se již nemohou dočkat. Nechápou, že „řád a pořádek“ bude platit jen pro ně. Ovládání pomocí hry na demokracii a svobodu se už přežilo. Brněnský soud zasadil tvrdý direkt spravedlnosti a přidal další skandální rozsudek do kolekce nepochopitelných rozhodnutí české justice. Viníka automobilové nehody Martina Nováka poslal soudce Novotný za pokus o vraždu na 15,5 roku za mříže. Více ZDE.