Reklama

sobota 21. listopadu 2015

Blízkovýchodní konfrontace mezi Ruskem a USA: vítězství a problémy


22. 11. 2015   zdroj
Bez ohledu na to, jak plodná nyní budou jednání o syrském urovnání, USA se zde ještě pokusí situaci zvrátit, soudí Rostislav Iščenko. Několik posledních dnů přineslo ze syrské fronty mnoho pozitivních zpráv: Zaprvé, armáda Bašára Asada s podporou ruských VKS byla konečně s to prolomit ve svůj prospěch průběh bojů v oblasti Aleppo a je blízko k dosažení strategického úspěchu (jak v čelení chalifátu, tak i v boji s proamerickými povstalci).

Útok na prezidenta Zemana: Kavárna kooptovala socialisty jako užitečné idioty. Bombardování Hradu podle not Bruselu a Londýna. Čí premiér je Sobotka? Máme holé ruce – a volební hlasy

Petr Hájek
21.11.2015  Protiproud
 Komentář k  důvodům rozsáhlé mediální „teroristické“ operace proti prezidentu republiky, za to, že v klíčovém okamžiku našich dějin zůstal s většinou národa. Miloše Zemana obkličují rozlícené politické a mediální falangy jeho „elitních“ nepřátel. Poté, co prezident přišel 17. listopadu na Albertov a pronesl zde „několik vět“ k tisícihlavému zástupu svých podporovatelů, „kavárna“ – s organizačním centrem na Kavčích horách (ČT) – chvíli nevěřícně lapala po dechu. Také pro to, že její vlastní akce plánované na tento den katastrofálně selhaly, takže loňská „americká“ vajíčka vystřídalo spontánní volání „Ať žije Zeman!“.

Emigranti, vítejte v České republice, zvláště vy - muslimové!

21. 11. 2015
Anonymní autor stránek
zde vítající zejména muslimy zde (radí jak konvertovat) v České republice  si nedělá těžkou hlavu, že důsledky jeho jednání ponesou občané, kteří ve své většině zejména muslimy nevítají. Nezve je k sobě domů, zve je do země, která není jeho. Autor tvrdí, že chce "vylepšit obraz ČR a Čechů ve světě" a neklade si otázku, jestli ho k takovému "vylepšování" Česká republika nebo Češi zmocnili. Chce motivovat azylanty, aby to zkusili v Česku a tím se snížil nápor na jiné země". Máme si prý "přiznat, že se Evropa mění". Pozoruhodné. Přiznámi-li si, že hoří, také nemusíme přilévat hořlaviny.

Europoslanci z Bruselu, kteří by byli hanbou i doma


Lubomír Man
21. 11. 2015
Projev prezidenta Zemana na Albertově jsem sledoval od začátku do konce a zaznamenal jsem i jeho hlavní smysl. Byla jím prezidentem vyslovená starost o naši demokracii, v současné době stále citelněji ohrožovanou úpornou snahou jistých našich kruhů, aby byl u nás pěstován, povolován a médií šířen jediný názor, což je (i když to prezident nevyslovil, ale všichni to pochopili), názor pražské lumpen kavárny.


Islámští vrazi se producírují po Praze a Sobotka si dovolí kritizovat prezidenta Miloše Zemana...

Břetislav Olšer
21.11.2015   Rukojmí
Opět se blíží prezidentské volby a smečka zrádných socanů zase kuje pikle proti Miloši Zemanovi, Bublan dokonce řekne, že Zemanovo chování je nehoráznost; v době, kdy se k ČR blíží teroristické atentáty mu vyčítá antiislamismus...

Huffington Post: Nobelovka Putinovi? Proč ne!?

21.11.2015   První zprávy
Bez ohledu na to, jaký je Vladimir Putin, díky rozhodným a obezřetným opatřením v Sýrii, které chybí Spojeným státům a jejich spojencům, se stal hlavním mírotvůrcem v konfliktu, píše publicista Barry Lando na Huffington Post.A může být rozhodnutí o udělení Nobelovy cenu za mír ruskému prezidentovi více bizardnější, pobuřující a absurdnější, než ocenění Baracka Obamy? klade si otázku autor.

Druhé výročí Majdanu: zničené hospodářství, inflace, korupce a bída

21.11.2015   Sputnik 
Před dvěma lety začaly na Ukrajině protestní akce takzvaného Euromajdanu. Byly to pokojné demonstrace proti korupci a nerovnosti. Zněly výzvy k navázání těsnějších vztahů s EU. Avšak soucit s účastníky mítinků a projevy solidarity s nimi byly pouze jednou stránkou událostí.

Huml: Z novinářů tryská zloba. Jsme v režimu příprav na velkou válku. Jsme novodobí otroci, důchodci nebudou mít co jíst. Imigrace přinese rozval...

21.11.2015   Parlamentní listy
 Poslanec ČSSD Stanislav Huml varuje před masovou imigrací. Velmi kriticky hodnotí polistopadový vývoj. Má tendenci vždy někomu lézt do zadku. Kdyby se dnes hlasovalo o EU, hodně by se rozmýšlel. „A nálepkování typu nesouhlasíš s uprchlíky, jsi nacista, máš výhrady k chování NATO, jsi ruský agent, mne neberou,“ řekl.

Vy nemáte právo prezidenta kritizovat!Lubomír Man
21. 11. 2015
Ano, premiére Sobotko, ministře Dienstbiere a Jurečko, europoslanci Štětino, Svobodo, Niedermayere, Polčáku, europoslankyně Šojdrová, a vůbec vy všichni, kteří jste se k výročí 17. listopadu v tak dojemné shodě sešli v útoku na hlavu státu. Jedni s šílenou výtkou, že prezident svou činností u nás vytváří podhoubí fašizmu, druzí s tím, že k výročí promluvil z tribuny xenofobního spolku, a třetí s tím, že na té tribuně stál i jakýsi pan Konvička. 


Kancléřský akt - Německo naprostým vazalem USA

20. 11. 2015
s českými titulky

pátek 20. listopadu 2015

Operace "Odplata": Šojgu informoval o rozšíření skupiny ruských letadel v Sýrii


20. 11. 2015     zdroj
Rusko zvýšilo počet letadel, působících proti teroristům v Sýrii, na 69. Prezidenta Vladimíra Putina o tom informoval ministr obrany Ruska Sergej Šojgu. Oznámila to agentura TASS.

Čím se muslimská imigrace zásadně liší od jiných imigrací?

20. 11. 2015
150 sekund - s českými titulky
 

V.V Pjakin k zásadním geopolitickým otázkám

20. 11. 2015
s českými titulky
Zejména poslední čtvrtina je důležitá.

Dohnat a předehnat: Integrační plán vlády - česká vláda se jako jediná z vlád Visegrádu připravuje přijmout nejen kvótu, ale ještě více migrantů

20.11.2015   Zvědavec
Vláda dnes schválila nový Státní integrační plán (SIP), který počítá i s pomocí válečným uprchlíkům. Program zahrnuje výuku češtiny, seznamování s kulturou a demokracií nebo pomoc s bydlením. Plán předložilo ministerstvo vnitra. V návrhu uvedlo, že příští rok se v rámci SIP utratí na 200 milionů korun, z nichž větší část půjde z peněz Evropské unie.

Akademická nenávist k prezidentovi

Břetislav Albert
20.11.2015   ireporter
Tak jsem se dnes dozvěděl, že tři prezidentem odmítnutí profesoři – Jiří Fajt, Ivan Ošťádal a Jan Eichler – a dvě vysoké školy – UK Praha a VŠE Praha – podaly na prezidenta žalobu za to, že nejmenoval dotyčné docenty do doživotních funkcí ctihodných učenců. První, co mne napadlo bylo, že jsem si vzal k ruce Ústavu ČR ve které jsou povinnosti hlavy státu taxativně určeny. Zkuste to také, abyste se přesvědčili, že nemlátím prázdnou slámu. O jmenování profesorů není v článcích 62 a 63 Ústavy ani slovo. Prostě je to tak, že jmenování profesorů vysokých škol není prezidentovou povinností.

R. Iščenko: Útok na Krym nebude, Kyjev se připravuje k útoku proti Donbasu


20. 11. 2015       zdroj a zdroj
Ukrajinští vojáci uskutečnili v posledních dnech u hranic s Krymem cvičení na odražení případného útoku ruské armády. Bývalý poslanec Nejvyšší rady Alexej Žuravko, který umístil příslušné fotografie na své stránky v sociální síti, oznámil, že Ukrajina přemísťuje kolony tanků k hranicím s Krymem a Donbasem.

Washington tříbí své operace pod falešnou vlajkou

Paul Craig Roberts
20.11.2015 Zvědavec

Washington a jeho francouzský vazal vylepšili, jak provádět své operace pod falešnou vlajkou. U operace Charlie Hebdo věděli vše, aby mohli okamžitě vytesat báchorku do kamene a vyhnuli se jakýmkoliv otázkám tiskových a televizních médií a aby použili báchorku k nasměrování vyšetřování.

Uprchlíci XXIX. – packalové z Paříže versus profesionální lháři

- vlk -
20.11.2015 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Když čtu, vidím a slyším další a další informace a detaily o pařížském atentátu, jeho strůjcích, raziích a vyšetřováních, přidám k tomu tvrdá chlapácká prohlášení typu – jsme ve válce, toto je válka, zesílené nálety, aktivaci jednoho z článků Lisabonské smlouvy o němž až dosud neměl nikdo ani potuchy a po aktivaci Francií netuší, co je vlastně smyslem té aktivace a k tomu si připočte hrdá prohlášení – teroristům neustoupíme a následně, hodinu a půl před výkopem v Hannoveru se zruší fotbal Německo - Holandsko a vše tohle korunují hlasy těch, co se cítí být ve válce, že jako nesmíme směšovat teror a migranty a varování že nám hnědne společnost, tak si člověk s obyčejným rozumem musí myslet, že si může vybrat jen mezi terorem, na straně jedné a lháři a blázny na straně druhé.

Evropa páchá harakiri!“ Jedinečný rozhovor s Václavem Klausem

- rozhovor vedl Milan Vidlák -
20.11.2015 Šifra

Tak takové interview s Václavem Klausem jste ještě nečetli! V jedinečném rozhovoru pro Šifru bývalý český prezident a dlouholetý premiér Václav Klaus vysvětluje, proč musela současná podoba EU narazit, proč politici nechtějí říkat pravdu, jak obrovsky Německo vydělalo na euru a proč je jeho doplácení na Řecko mýtus, proč nikdy neodpustí Spojeným státům barevné revoluce, kterými rozeštvávají svět, a proč je třeba o tom mluvit nahlas.


Cesta lemována zradami sociální demokracieLuděk Prokop
20. 11. 2015
Nejde pouze o teatrální odpor vládní koalice vedené ČSSD vůči kótám, co se imigrantů týká, jde o všeobecné počínání strany na čele vládní koalice. Nejde jen o zdánlivé rozpory mezi postojem ministra vnitra Chovance a postojem ministra Dienstbiera bez ministerstva. Dlužno dodat, mezi ministry nejen vládní koalice ale především, mezi ministry z jedné a téže politické strany. Rozpor mezi populistickým postojem určeným pro občany voliče a nepopulistickým postojem určeným pro naše protektory. (Pro velvyslance USA a pro vrchnost z EU). 


Západní demokracie. Ona exituje i východní, severní nebo jižní?


Jiří Baťa
20. 11. 2015
Je běžné, že geodeticky Evropu rozdělujeme např. na západní a východní, stejně tak známe politickou mapu, která zná pojem západní a východní, z pohledu meteorologů vane východní nebo západní vítr, připustím, že existuje politika západu a východu, ale že i demokracie má svou speciální „západní“ alternativu, je opravdu překvapující. 


CNN: Islámský stát hrozí teroristickým útokem v New Yorku!

20.11.2015   První zprávy
Teroristé Islámského státu opět vyhrožují Americe novými útoky na videu, jehož výňatky ukázal televizní kanál CNN.Vyplývá z nich, že dalším cílem teroristů může být v New York. Na předvedených záběrech se ukázalo improvizované výbušné zařízení, zapnutá bunda na zip a následně Herald Square v centru Manhattanu.

Fašismus v USA - konec demokracie


Zdeněk Kořístka
20. 11. 2015
„Americká sněmovna proti přijímání uprchlíků z Iráku a Sýrie…
Americká sněmovna reprezentantů přijala návrh zákona pozastavující přijímání syrských a iráckých uprchlíků. Každý uprchlík ze Sýrie či Iráku bude prověřen ještě před svým příchodem do USA!“ Čtvrtek 19.11.2015 je temným dnem demokracie. Náš velký vzor za oceánem nepochopil vstřícnost Evropy, a zradil všechny „vítače“ uprchlíků. 


Analytik Štefec mluví o zákeřných zbraních teroristů: Nejsem žádný konspirátor, ale...

20.11.2015   Parlamentní listy
Bolestivá smrt stovek lidí. Reálné nové nebezpečí.
Vojenský analytik Jaroslav Štefec nevylučuje další teroristické útoky. Vyzývá tak naše i evropské politiky, aby se více zaměřili na modernizaci a posílení armád i policejních sborů. Pozemní invazi členských států NATO v Sýrii však nedoporučuje.

Sýrie požaduje, aby s ní byly koordinovány akce proti IS; koordinace s Ruskem je rovnocenná s koordinací se Sýrií


20. 11. 2015    zdroj
Damašek požaduje, aby s ním byly koordinovány akce, které ostatní země uskutečňují na syrském území. Oznámil to velvyslanec Sýrie v Rusku Riad Haddad v rozhovoru s IA "Interfax".

"Diplomatické tanečky kolem IS se Rusku omrzely, je to na armádě"


20. 11. 2015      zdroj
Rusko bude jednat v boji proti terorismu v souladu s článkem 51 Charty OSN o právu země na sebeobranu, prohlásil prezident Vladimír Putin. Tento článek používali pouze Američané po 11. září 2001. Víme, že bombardovali Taliban, do Afghánistánu přišlo vojsko, pak do Iráku, vyhlásili sankce vůči zemím, které je podporovaly, zabili bin Ládina atd. Má Rusko přijmout vojenská opatření k potrestání sponzorů terorismu? Bombardovat například jejich tábory v Kataru a Saúdské Arábii? Na tyto otázky odpověděl korespondentovi Pravdy. Ru prezident Institutu pro Blízký východ Jevgenij Satanovskij.

"Žijeme v bezpečném světě!" či "Listopad 1989 přinesl konec strachu..." Nač nyní pátrat po srandě...no ne?

Břetislav Olšer
20.11.2015   Rukojmí
Inu, zlaté časy časopisů Vyškeřák a Dikobraz, které si na nic nehrály a měly jasný podtitul jako humoristická periodika, na rozdíl od dnešních novin, jež zcela vážně tvrdí, že přinášejí pouze seriózní, objektivní a pravdivé informace, přitom jsou ve většině jen špatným paskvilem, v němž se prezentují nevkusným černým humorem; čítankový příklad dvorního klauna s konstatováním: "Málokdo přece pochybuje, že současnost je nesrovnatelně lepší než to, co jsme tu kdysi měli..",tvrdí publicista Navara

Ruské letectvo zasadilo ve středu třetí masivní úder pozicím teroristů v Sýrii -MO RF

Ruské letectvo zasadilo ve středu třetí masívní úder pozicím teroristů v Sýrii  MO RF

© Foto: YouTube / MO RF
20.11.2015   Sputník
Ruské vzdušné a kosmické síly zasadily třetí masívní úder pozicím teroristických skupin v Sýrii, oznámil ve čtvrtek náčelník hlavní operativní správy generálního štábu ruských ozbrojených sil, generálplukovník Andrej Kartapolov.
Podle jeho slov bylo v době od 9:00 do 9:20 moskevského času odpáleno ze strategických bombardérů Tu-95MS, které startovaly z území Ruska, 12 okřídlených raket vzdušné dislokace na objekty teroristické skupiny Islámský stát (IS) v provinciích Aleppo a Idlíb.

Radnice v Pardubicích vyvěsila francouzskou a ruskou vlajku20.11.2015   Irucz
Na pardubické radnici vlaje ode dneška kromě francouzské také vlajka ruská. K jejímu vyvěšení se vedení města rozhodlo ve chvíli, kdy bylo oficiálně potvrzeno, že za tragickou havárii ruského civilního letadla nad Sinajským poloostrovem může teroristy nastražený výbušný systém uvnitř letadla.„Ruská vlajka na budově radnice symbolizuje vyjádření soustrasti ruskému lidu nad zmařenými životy civilních obyvatel vinou teroristického útoku. Není to projev jakýchkoliv sympatií politickým představitelům Ruska nebo ruské politice,“ vysvětlil primátor Pardubic Martin Charvát.Obě dvě vlajky, tedy ruská i francouzská, budou na budově pardubické radnice na Pernštýnském náměstí vlát do pondělního rána.

Dopis od STOP TTIP
M. Efler, S. Roth, C. Reetz 
20.11.2015 E-republika

Hodláme pokračovat v nátlaku a máme spoustu nápadů, jak zastavit TTIP a CETA. Buďte s námi!


Půjdou praví viníci za Open Card do tepláků?


Jakub Michálek
18. 11. 2015   Pirátské Listy

Redaktor Pirátských Listů přehledně rekapituluje případ, na který bychom neměli zapomenout, i když orgány činné v trestním řízení jsou spíš nečinné a sází na zapomnění.

Lech Walesa: "Pokud Evropa otevře brány, budou se jednou stínat hlavy i tady"


20.11.2015  CzechFreePress
 

"Chápu, proč Polsko a Evropa se bojí jejich přílivu," řekl Walesa. "Oni přicházejí z míst, kde jsou lidem stínány hlavy. Obáváme se, že totéž se jednou stane i nám. My v Polsku máme malé byty, nízké platy a skromné důchody. Při sledování uprchlíků v televizi, jsem si všiml, že vypadají o moc lépe než my. Jsou dobře živeni, velmi dobře oblečeni a možná dokonce bohatší než my.

čtvrtek 19. listopadu 2015

Nepopulismus

Ivan David
19. 11. 2015
Z mainstreamových médií jsme neustále varováni před populismem. Wikipedie (zde) nabízí charakteristiku populismu: "prosazování rychlých a líbivých, ale těžko uskutečnitelných řešení složitých socio-ekonomických problémů". Z kontextu plyne, že populismus je odsouzeníhodný. Správné je tedy zřejmě prosazování pomalých neoblíbených, ale lehko uskutečnitelných řešení jednoduchých problémů. Zamyslíme-li se nad tím, je jasné, že vláda postupuje správně. To je v naší bouřlivé době uklidňující.

Sestřihy z demonstrace 17. 11. z materiálů zaslaných od diváků - Česká nezávislá televize

19.11.15   Zvědavec

Po nezdařeném živém přenosu nabízí ČNTV sestřih z demonstrací 17. 11. 15 - z materiálů, které dostala od diváků.

Z toho mrazí: Podívejte se, s jakým zbrojním arzenálem se chtěli vmísit mezi účastníky demonstrace na podporu Miloše Zemana

19.11.2015  Pražský patriot
V průběhu úterý 17. listopadu prováděla pražská policie poměrně rozsáhlá bezpečnostní opatření. Během dne zadržela několik lidí, kteří u sebe měli různé druhy zbraní.

Co mají společného ISIL a EU

Pavel Omelka
19. 11. 2015  
Předem říkám, že nejsem fanoušek ani jedné z výše zmíněných struktur v současném stavu. Ze začátku mi šlo jen a pouze o možné seznámení čtenářů se správní a vojenskou strukturou Islámského státu. Nicméně musím suše konstatovat, že kromě toho, že v rámci Islámského státu je možno přijít o život trochu snáze, než v zemích EU, tak z hlediska věcí ostatních, si tak nějak tyto instituce (resp. státy uvnitř EU) docela rozumějí.

Chovanec na nás, vlastence, Československé vojáky v záloze, poslal URNU!

Nela Lisková
19.11.2015   Svobodné noviny
Události 17. listopadu 2015 dokresluje moje osobní zkušenost, kdy jsme spolu s Československými vojáky v záloze přijeli do Prahy společně podpořit pana prezidenta Miloše Zemana. Našeho demokraticky zvoleného pana prezidenta jsme v dobré víře přijeli podpořit, protože je to jediný vrcholný politik v naši zemi, který se nebojí otevřeně hovořit o stavu věci, nic nepřibarvuje a vždy velmi přesně definuje, jak naši politickou scénu, tak její aktéry, kteří jednají bez vyjímky proti národním zájmům a proti svému lidu, díky kterému jsou ve funkcích.

Sobotka se musí zbavit Dienstbiera. Syn velkého muže bohužel ani za pytel dukátů nedosahuje věhlasu svého otce (i když by si to hodně přál)

Josef Zdobinský
19.11.2015   Literární noviny
Podle ministra Jiřího Dienstbiera prezident republiky Miloš Zeman překročil svým projevem na Albertově veškeré meze tím, že pojmenoval věci pravými jmény.
Zemanovi se totiž nelíbí, Dienstbierovo označování fašistický, islámofobní, rasistický a xenofobní (viz FB Dienstbier.


Krym propagandě navzdory...Fotoreportáž Romana H. ukazuje jak je to doopravdy!Nábřeží s promenádou v Jaltě.

Roman H.
19.11 2015   Rukojmí
Pro začátek uvedu jen nesmysly západní propagandy. Média se infikovala chronickým virem protiruské a protiputinovské nenávisti, proto lze neustále číst rozličné báchorky, viz. tvrzení, že Krym je stejná záležitost jako Sudety. Shoda je však pro Kyjev pouze v jednom – Mnichovská dohoda, kterou podepsaly stejné země, jako dnes politickou asociační dohodu Ukrajiny s EU, nutící ji k odtržení vazeb s Ruskem a kroku do propasti. Tenkrát byly odmítnuty přátelské nabídky SSSR, dneska Ruska. To už spíš obrazně Majdan jako Sudety…


PC. Roberts: Zvítězí Matrix?


19. 11. 2015    zdroj
Jak jsem předpokládal, aféra kolem pařížského útoku se rozšiřuje. Francouzská vláda zamýšlí nahradit francouzské občanské svobody tzv. vlasteneckým zákonem, podobným americkému zákonu PATRIOT ACT. Čtenáři z Francie mi píší, že podle výzkumu veřejného mínění souhlasí 84 % Francouzů s tím, aby je policie sledovala, pokud to přispěje jejich bezpečnosti. Což znamená, že pouhých 16% Francouzů si dokázalo uchovat zdravý rozum. 

17. listopad v Praze: Je třeba vidět - komentář si udělá každý sám

19. 11. 2015   tři videa
 

Generál Emil Vestenický : Z 200 migrantov može byť 100 útočníkov !

19.11.2015 Extratéma  
Hosťom v najnovšom vydaní diskusnej relácie Extra téma bol Genmjr v. v. Emil Vestenický, člen prípravného výboru strany Práca slovenského národa. Moderátor Radovan Kondrlík spolu s Emilom Vestenickým okrem iného diskutovali o migrantoch smerujúcich do Európy, medzi ktorými môžu byť vycvičení vojaci.

Meyssan nahlíží do „tajných operací francouzské vlády v arabském světě“ I přímo „aktivního podílu na mezinárodním terorismu“.

Thierry Meyssan
19.11. 2015   Střípky ze světa
Šokující verze francouzského investigativce
 Vydírá Paříž zhrzený komplic?
Válka, jež v pátek vtrhla do Paříže, šokuje řadové Francouze o to víc, že mají mizivé tušení, čím ji vyvolala jejich vlastní vláda, píše Thierry Meyssan. U nás se uvedl už knihou Velký podvod – žádné letadlo na Pentagon nespadlo (2002).Nahlíží do „tajných operací francouzské vlády v arabském světě“. „Jejích nemístných aliancí s diktátory ze Zálivu.“ I přímo „aktivního podílu na mezinárodním terorismu“. Do politiky, o níž se „jaktěživ nevedla rozprava v parlamentu“ (a také „klíčová média se jí troufla věnovat jen zřídkakdy“). O „angažmá armády v Libyi sice informovala, o přítomnosti francouzských vojáků v Levantě však nikdy“. Investigativní novináře, varující před důsledky, okřikovala jako šiřitele „konspiračních teorií“.

středa 18. listopadu 2015

Koncovka v Sýrii: Strategická fáze tajné války Pentagonu proti Íránu

Mahdi Darius Nazemroaya
18.11.2015  Zvědavec


Od rozdmýchání konfliktu v Sýrii v r. 2011 bylo uznáno, jak přáteli, tak nepřáteli, že události v této zemi souvisí s herním plánem, jehož konečným cílem je Írán, spojenec Sýrie č. 1 (1). Odpojení Sýrie od Íránu a rozrušení bloku odporu, který Damašek a Teherán vytvořily, bylo jedním z cílů zahraničím podporovaných protivládních bojůvek v Sýrii. Takovéto schisma mezi Damaškem a Teheránem by změnilo strategickou rovnováhu Středního východu ve prospěch USA a Izraele.

Pozvánka na přednášku

18. 11. 2015

Premiér včera plivl do tváře vlastním občanům


Vladimíra Vítová
18. 11. 2015
Bohuslav Sobotka podniká reálné i symbolické kroky proti vůli naprosté většiny obyvatel České republiky, jejímž by měl být premiérem. Posuďte sami.

Turecko dnešních dnů:

18. 11. 2015
Fotbalový zápas mezi Řeckem a Tureckem byl přerušen minutou ticha za oběti v Paříži. Stadión místo ticha zpíval "Alláh je veliký!"

Dalajláma uznal bezmocnost modlitby v boji proti terorismu


18. 11. 2015     zdroj a zdroj
Modlitba sama není schopna vyřešit problém globálního terorismu. Toto prohlášení bylo učiněno dalajlámou a jeho slova uvádí Huffington Post.

S. Lavrov: Nesmíme připustit, aby se "Islámský stát" stal státem

18. 11. 2015        zdroj
Ministr zahraničí RF doufá, že západní země budou následovat příkladu Francie a podobně změní svůj přístup ke spolupráci s Ruskem. Rusko a Francie budou skutečně koordinovat svou činnost v boji proti "Islámskému státu", což potvrdil včera i ruský prezident Vladimír Putin. Dopisovatel IA Regnum informoval, že to18. listopadu na briefingu prohlásil ministr zahraničí RF Sergej Lavrov.

„Nové“ Polsko v otázce uprchlíků směřuje ke konfliktu


Eva Krafczyk
18. 11. 2015     zdroj
Za nové pravicové vlády se stává Polsko problémovým partnerem.Ministr obrany se zálibou ve spikleneckých teoriích, ministr zahraničí, který varuje před porozuměním pro muslimy a evropský ministr, který požaduje změnu při přijímání uprchlíků: Za nové vlády se stává Polsko problematickým partnerem.

Rada federace vyzvala svět, aby sjednotil protiteroristické zákony

18. 11. 2015    zdroj
Rada federace vyzvala všechny země na světě, které bojují proti mezinárodnímu terorismu, aby sjednotily zákony v této oblasti, informuje TASS.

Hlavní město Ukrajiny je nabídnuto jako azyl pro ISIL: Účastník ATO na Donbasu vidí v teroristech spojence

18. 11. 2015     zdroj a zdroj
Ukrajinský nacionalista, účastník ATO na Donbasu Dmitrij Korčinskij vyjádřil názor, že Kyjev by měl poskytovat útočiště teroristům "Islámského státu", organizace, která je v Rusku a v řadě dalších zemí zakázaná. Svým prohlášením bývalý vůdce radikální strany "UNA - UNSO" šokoval uživatele sociálních sítí.

Strategické vykročení na cestě k jedné světové měně a jedné světovládě

Květa Pohlhammer Lauterbachová 
18.11.2015 E-republika

Jedna měna, jeden světový lid, jedna globální nadnárodní vláda. Příliš lidí k tomuto budování zářných zítřků potřebných nebude.


Hlasy z Německa: po útocích v Paříži

napsala veverka
18.11.2015  Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Odpůrci imigrace už týdny volají po uzavření hranic. Mnozí z nich takový krok očekávali jako reakci na události v Paříži, ale marně – v seznamu ohlášených opatření uzavření hranic chybí.


Hollande: Za účasti Ruska a USA bude vytvořena rozsáhlá koalice proti IS

18.11.2015   Sputník
Za účasti Ruska a USA bude vytvořena rozsáhlá koalice, která zasadí drtivý úder Islámskému státu, prohlásil francouzský prezident Francois Hollande.Kromě toho prohlásil, že hodlá projednat s Barackem Obamou a Vladimirem Putinem otázku koordinace úsilí v boji s Islámským státem a termíny dosažení těchto cílů.
„Příští úterý se chystám do Washingtonu a ve čtvrtek do Moskvy, abych projednal s Barackem Obamou a Vladimirem Putinem koordinaci našeho úsilí, abychom spolupracovali v zájmu dosažení tohoto cíle (vítězství nad IS) v co nejkratší době. Musíme vytvořit rozsáhlou koalici, která může zasadit rozhodující úder", řekl Hollande na kongresu starostů francouzských měst.