Reklama

sobota 28. listopadu 2015

Rusko je na rozdíl od Západu odhodláno bojovat

28. 11. 2015       Tabletmedia (velmi kráceno, red. doporučuje přečíst celý text z původního zdroje)
Rozhovor Karla Hvížďaly s Petrem Robejškem, českým politologem, ekonomem a sociologem žijícím v Německu. Kromě velmi výstižných odpovědí na zásadní otázky naší současnosti je velmi dobře patrný rozdíl mezi Karlem Hvížďalou hlasatelem stereotypů západoevropského mainstreamu a vědcem Petrem Robejškem nahlížejícím na společenské procesy bez předpojatosti.

Turci se přepočítali a couvají: Za vším hledej špinavé peníze. Důkazy o financování islamistů Západem a Tureckem. Ropný IS - byznys Erdoganova rodinného klanu. Zabije Putin dvě mouchy jednou ranou?

Václav Danda
28. 11. 2015   ProtiProud

Václav Danda se zamýšlí nad finančními zdroji Islámského státu, které plynou nejen z prodeje ropy a vysvětluje, že ruské odhodlání tento špinavý byznys přerušit bylo jedním z motivů, proč prezidentu Erdoganovi náhle "přeskočilo"

TTIP: Nově zveřejněné dokumenty odhalují vazby mezi Evropskou komisí a průmyslem fosilních paliv28.11.2015 WertyzReport

Podle Guardianu EU poskytla americké ropné společnosti ExxonMobil přístup k tajným vyjednávacím strategiím, které jsou příliš citlivé pro zveřejnění. Činitelé dokonce požádali jednu ropnou asociaci o „určitá data“ k textu týkající se kapitole o energetice. EU se snaží do úmluvy vepsat neomezený dovoz americké nezpracované ropy a plynu do Evropy. Podle dalších dokumentů byl také konfederaci zaměstnavatelů BusinessEurope poskytnut kontakt na americké vyjednávače na Americkém Ministerstvu energetiky.

Juncker varuje, že euro je zatracené a „zbytečné“, když padne Schengen

27. 11. 2015 AC24
Spolu s tím, jak jsou evropští demokratičtí zvolení vůdci (a lidé, které reprezentují) čím dál znepokojenější tsunami uprchlické vlny do svých zemí, což podněcuje volání po restrikcích bezvízového cestování a po skoncování s tzv. Schengenskou dohodou, tak nevolení vůdci EU lnoucí ke své centralizované moci, čím dál více varují před důsledky jakýchkoliv restrikcí. Jak hlásí EUObserver, president Evropské komise Jean-Claude Juncker varoval, že euro ztratí smysl, pokud se nebudou moci lidé volně pohybovat, aby jej volně používali.


Americká letadla nechala cisterny ISIS nedotčené, protože „jim došla munice"

Susan Jones
28.11.2015 Zvědavec

Spojené státy a Rusko jdou po ropném průmyslu ISIS, s cílem zničit největší zdroj příjmů teroristů. Americké ozbrojené síly provedly v neděli, 22. listopadu, druhou vlnu útoků na (zaparkované) cisterny ISIS v Sýrii, ale útok nesplnil cíl.

V propagandě ČT se už začínají objevovat trhliny. Ale o to horlivěji je pak látají, povšiml si Petr Žantovský. Tento týden se vyřádili odpůrci Ruska i prezidenta

28. 11. 2015  ParlamentníListy

Voliči poražených protivníků Miloše Zemana ovládli tradiční média a upírají většině, aby v nich její zástupci mohli také promlouvat k veřejnosti. Petr Žantovský na to upozorňuje v souvislosti s děním kolem výročí 17. listopadu. Analytik se pozastavuje i nad tím, jak veřejnoprávní média referují o sestřelení ruského bitevníku tureckou armádou. A připomíná, že úplně stejně jako dnes Česká televize se v druhé půli 80. let chovala státní televize, když se domnívala, že soustavným lhaním vygumuje pravdu.

Proč Rusko není Francie, naši muslimové jsou naši


Alexandr Razuvajev
28. 11. 2015 zdroj
Teroristické útoky v Paříži vyvolaly pochopitelně diskuse o pravděpodobnosti opakování tohoto scénáře v Rusku. Pravděpodobnost toho se nyní opravdu zvýšila. Terorismus je součástí hybridních válek. V souladu s tím lidé, kteří jsou náchylní k islamofobii (a takových je mezi Rusy, bohužel, ne tak málo), již provedli paralelu mezi Ruskem a Evropou. I v Evropě i v Rusku je poměrně silná muslimská složka. V souladu s tím je podle jejich názoru v Rusku velmi vysoké riziko opakování pařížských událostí.

K možnostem boje s terorismem


Stanislav A. Hošek
28. 11. 2015
Předesílám, že nejsem optimista, ani pesimista. Nejsem rovněž ten správný, vědecky myslící skeptik. Jsem podle svého mínění realista a podle mého okolí bohužel s příliš idealistickými představami o budoucnosti. Jeden z mých vysokoškolských učitelů mne navíc kdysi dávno odnaučil používat slovo „věřím“, když mému staršímu kolegovi prý oznámil, že je sice dobrý křesťan, ale špatný inženýr. 


Turecko je opravdu velmi ohroženo


28. 11. 2015     Solidnet
Gang ovládá tuto zemi: gang, který je tupý, iracionální a nemorální. Dnes jsme toho svědky znovu. Jižní hranice Turecka jsou vážně narušovány. Tyto hranice překračují gangy ISIS; překračují je ropné konvoje, sponzorující temnou islamistickou nezkrotnost a Erdoganovu rodinu; překračují je džihádistické oddíly, které jsou ponechávány v našich městech; přecházejí přes ně balíky TNT, aby vybuchovaly na našich náměstích; překračují je zranění džihádističtí psychopati, aby byli ošetřeni v našich nemocnicích… A premiér žvaní o tom, „kdokoli naruší naše vzdušné či pozemní hranice“.

Obraz této svou proradností bezprecedentní události krok za krokem


28. 11. 2015    zdroj
Vrchní velitel VKS Ruska předložil faktický obraz útoku turecké stíhačky F-16 24. listopadu na ruský letoun Su-24M na obloze nad Sýrií. "V souvislosti se vznikem různých verzí okolností útoku tureckého stíhacího letounu F-16 na ruské letadlo Su-24M na obloze nad Sýrií 24. listopadu vás chci seznámit s celkovým skutečným obrazem této svou proradností bezprecedentní události.

Jsme ještě dostatečně soudní a schopní vnímat realitu?


Václav Princ
27.11.2015

Nejsem psycholog, ale odborník by snad už mohl napsat k současnému stavu společnosti, že jsme jako národ, selhali a snad i zešíleli. Před 26 lety jsme v roce 1989 nechtěli totalitu, nechtěli jsme cenzuru, odsuzovali jsme ideologii, podle které jsme žili 40 let. Chtěli jsme svobodu a domnívali jsme se, že zbohatneme v kapitalismu. Slušelo by se po 25 letech neplánovaného hospodářství bilancovat. Ve vězeních máme v současné době zřejmě více trestaných, než tomu bylo před rokem 1989 a to ještě nejsou odsouzení ti, co rozkradli státní hospodářství, zničili průmysl a zemědělství. Přitom jsme mnoha trestaným pomohli na svobodu dvěma amnestiemi našich dvou prezidentů.

P.C. Roberts: Turecko lže


28. 11. 2015       zdroj
Že Turecko v záležitosti sestřeleného ruského bitevníku SU-24 lže, víme ze tří důvodů.
Prvním je, že státy NATO lžou pokaždé, co otevřou ústa.
Druhým je, že turecké tvzení o tom, že letadlo se nalézalo ve vzdušném tureckém prostoru po dobu 17 vteřin, během nichž uletělo jen 1, 15 mile (1850 m), by znamenalo, že letělo tak kriticky pomalu, že mu každým okamžikem hrozilo zřícení. 


pátek 27. listopadu 2015

Oddělovat imigraci a terorismus je líbivé a humanistické, ale totálně odtržené od reality. Analytik Visingr o Sobotkově směšné snaze vyrovnat se osobnostem, jako jsou Zeman, Babiš a Chovanec

- rozhovor -
27. 11. 2015  ParlementníListy
 

Snaha oddělovat imigraci a terorismus a takřka je stavět do protikladu, jak to činí někteří politici včetně premiéra Bohuslava Sobotky, je podle vojenského analytika a publicisty Lukáše Visingra sice pojetí velmi líbivé a humanistické, ale totálně odtržené od reality. I proto působí předseda české vlády v dnešní krizové situaci až zoufale, ne-li směšně, když se snaží se vyrovnat daleko silnějším osobnostem, jako je na prvním místě prezident Miloš Zeman a dále ministři Andrej Babiš a Milan Chovanec.

Otevřený dopis premiéru Česka Bohuslavu Sobotkovi

Ing. Pavel Lintymer, CSc.
27.11. 2015   Rukojmí
Pan Bohuslav Sobotka, předseda vlády ČR, Praha V Praze dne 22.11.2015
Otevřený dopis
Pane předsedo vlády České republiky.
Ve sdělovacích prostředcích jste opět napadl pana prezidenta Zemana pro jeho vyjádření se k běžencům, mezi nimiž jsou jak osoby prchající před válkou a ohrožením svých životů, tak i ekonomičtí uprchlíci, vyžírkové a zločinci. Zároveň jste odmítl obavy většiny obyvatel naší země před islámisty. Opakovaně jsem si pustil projev pana prezidenta a nenalezl jsem tam nic, co by se mu mohlo vytknout.

Děkuji prezidentovi Miloši Zemanovi, že neurazil Čechy a nejmenoval profesorem Jana Eichlera!


Břetislav Olšer
27.11. 2015 Rukojmí
Eichler: "Libye byla dominantně akcí tehdejšího francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho a britského premiéra Davida Camerona. Afrika se zbavila jednoho z nejhorších krutovládců, který měl ambice se stát mluvčím celé Afriky...."
Ano, nejde o nesvéprávného člověka, nýbrž o potencionálního profesora, doc. PhDr. Jana Eichlera, CSc., který vystudoval Vojenskou akademii v Bratislavě. 


Merkelová chce Východoevropanům udělit lekci


27. 11. 2015          Spiegel on line (kráceno)
Na summitu EU – Turecko, který se bude zabývat uprchlíky, má EU uzavřít s Tureckem obchod, kritiky označovaný za špinavý: Turecko dostane 3 miliardy EUR na zlepšení situace uprchlíků v táborech, zejména Syřanů. Má se tak postarat, aby se do Řecka vydalo méně uprchlíků. To předpokládá tzv. akční plán, který vyjednala Evropská komise s Tureckem.

Bod zlomu - sestřelení ruského vojenského letadla


Luděk Prokop
27. 11. 2015
Sestřelení letounu válečného spojence, za dané situace pod naprosto neobhajitelnou záminkou. Za takovým činem může být skutečnost, že společný nepřítel není faktickým nepřítelem jednoho z válečných spojenců, konkrétně člena NATO - Turecka, ale spíš jeho obchodním partnerem Souvěrcem propojeným společnou vírou. Vírou, skrze níž nejsou nepřáteli Turecko a IS, ale naopak jejich společní nepřátelé jsou mezi nevěřícími a jinověrci. 


"Novinky" nás chtějí zmást psaním pravdy!

27. 11. 2015      Novinky- zdroj
Do standardního "zpravodajství", které bývá ve skutečnosti propagandistickým komentářem, se "Novinkám" náhle vloudila věta, která musí ve čtenářích vyvolat zmatek, ať už tento zdroj užívají jako pramen poznání, nebo ať už ho čtou, aby se dozděděli, co si oni přejí, abychom si my myslili. Záludná věta zní: "Západní spojenci Asadovu roli v syrském usmíření odmítají a podporují umírněnou syrskou opozici, která chce nynější režim odstranit silou."

Generál amerického letectva způsobil šok na Fox News: Turecko muselo sestřel SU-24 naplánovat!

27.11.   2015
Fox News pozvala vysoce dekorovaného a penzionovaného generála amerického letectva, aby pohovořil o incidentu a tento muž  šokoval moderátorku a diváky následujícím prohlášením :
NORAD - Severoamerické velitelství protivzdušné obrany (North American Aerospace Defense Command) 


Překlad rozhovoru , pro  případ nečitelnosti: ,,Tak,že já opravdu nevěřím prezidentovi Erdoganovi a tomu co dělá, myslím,že musíme být velmi opatrní. Myslím, že to byl přehnaně agresivní manévr. A jako regionální velitel NORADu nepoužili bychom tato pravidla zapojení do boje.Muselo to být dopředu naplánované, protože jejich letadlo SU-24, nebylo nad tureckým územím dostatečně dlouho.." Moderátorka pouze OK, OK,OK...

Nová polská vláda nastupuje konfrontační kurz s Ruskem - chce přiznat neplatnost Zakládajícího aktu Rusko – NATO z roku 1997

27.11.2015     NWOO

Polsko chce přiznat neplatnost Zakládajícího aktu Rusko – NATO z roku 1997, řekl ministr zahraničí Polska Witold Waszczykowski. „Byla to dohoda politického charakteru, právně nezávazná (k plnění), přijata v jiných mezinárodních reáliích. Trváme na srovnání úrovně bezpečnosti,“ – řekl Waszczykowski ve středu v rozhovoru pro „Gazeta Wyborcza“.

Sestřelit ruský bitevník, bojující proti islamistickému teroru, zavelí jen darebák, píše Petr Iskenderov.27.11.2015 Střípky ze světa
Jenom ten ze „sorty státních činitelů, ochotných pro svou zhrzenou ješitnost a zištné cíle hnát svět až na hranu velké války“
Dnes je však rozhodující nedopustit, aby hazardér Erdogan zavlekl svět do nové ´karibské krize´. Nejsou to neopodstatněné obavy. Zelenou tureckému vojenskému letectvu, které ruský Su-24 sestřelilo, dal podle tureckého listu Haber Diyarbakir, odvolávajícího se na zdroje v turecké vládě, prezident 
Barack Obama v průběhu posledního zasedání G 20.

Rozhořčený ruský tisk: NATO vyhlásilo válku Rusku!

27.11.2015   První zprávy
Americké ministerstvo zahraničních věcí uznalo právo syrských „umírněných kriminálníků" zabíjet Rusy, píše Svobodnaja pressa.
Rozhořčení na ruské straně dosahuje vrcholu.

FMS vyhostí z Ruska 39 Turků, kteří se účastnili výstavy agrotechniky na Kubáni


27. 11. 2015   zdroj
Orgány Federální migrační služby (FMS) na Kubáni mají v plánu vyhostit z Ruska 39 tureckých občanů, zadržených na výstavě agrotechniky v Krasnodaru, oznámil 26. listopadu televizní kanál "Rusko Kubáň."

Spisovatel Vondruška: Nejde o uprchlíky či islám, lidé se bojí anarchie. A studenti jsou odtrženi od reálného života. Až začnou pracovat, chránit rodinu, zmoudří. ČT dělá chybu...


Spisovatel Vlastimil Vondruška
- rozhovor -
27. 11. 2015 ParlamentníListy

Spisovatel Vlastimil Vondruška chápe postoj lidí k migrační krizi nikoli jako xenofobii, ale jako jasně definovaný strach z rozvratu. Podivuje se nad tím, proč máme platit daně a poslouchat jako ovce statisíce úředníků; a ti, co daně neplatí a nic tu nevybudovali, mohou dělat doslova, co chtějí. Podle nejpůjčovanějšího českého autora v českých knihovnách je naše civilizace zpitomělá představami, že všichni musí mít všechno, ať už se o to zaslouží, či nikoli.

Letadla USA a jejich spojenců v Sýrii? Jen s povolením Ruska!

Letadla USA a jejich spojenců v Sýrii? Jen s povolením Ruska!
Raketový systém S-400 v akci

27.11.2015 První zprávy

Dosud si Američané a jejich spojenci nedovedli představit, že by museli žádat Rusko o povolení letecky operovat nad územím Sýrie. Nyní se tato, pro ně děsivá možnost, začíná zhmotňovat.


USA ví, kdo „tančil“ okolo mrtvého těla pilota Su-24

USA ví, kdo „tančil“ okolo mrtvého těla pilota Su-24
Ze země zastřelený ruský pilot

27.11.2015  První zprávy
 
Ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že USA vědí, kdo „tančil" kolem mrtvého těla pilota Su-24. Washington přesně věděl, kdo střílel na katapultovaného pilota Su-24. A Moskva očekává, že obdrží příslušná data.


Policejní a soudní teror v Turecku


turkey teror27.11.2015 Vaše věc

Soud v Istanbulu včera poslal do vazební věznice šéfredaktora tureckého opozičního listu „Cumhuriyet“ Cana Dündara a jeho zástupce v regionálním vydání v Ankaře Erdema Güla.

Nikoli mainstreamové informace o sestřelu SU 24 - DOPLNĚNO!

napsal MP
27.11.2015 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Protože mainstreamovou verzi tohoto nebezpečného incidentu již všichni známe, přidám pár postřehů, jak informace z RF postupně přicházeli, plus další doplňující informace, které vám již mainstream neposkytne.

Erdogan tiše přiznal, že turecká tajná služba převážela do Sýrie zbraně


27.11.2015 WertyzReport

V případu převozu zbraní do Sýrie v autech patřící turecké tajné službě MIT v lednu 2014 nastal zlom. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan přiznal, že v autech, pod označením „humanitární pomoc,“ byly zbraně. Vláda dříve tvrdila, že auta přepravovala humanitární pomoc Turkmenům v Sýrii. Žalobci, kteří nechali auta zastavit, a policisté čelí trestnímu stíhání z podpory terorismu a přípravy státního puče.

Američtí žoldnéři: Kdo jsou?

Vladimír Platov

27.11.2015  NWOO  a Původní zdroj
 Počet žoldnéřů s US pasy v různých krizových oblastech v poslední době znatelně vzrostl. Motivace: ideály, peníze a dobrodružství. Stojí však za povšimnutí, že mnozí z těchto najatých zabijáků jsou veteráni americké armády. Co na nebi je nutí zpátky do pekla bitvy, ze které nedávno se štěstím vyvázli živí?

Oni to vyšetřit nechtějí! Ministr ve Sněmovně zaskočil šéfa KSČM, který se ptal na privatizaci

27.11. 2015   ParlamentníListy

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) dnes při interpelacích v Poslanecké sněmovně přiznal, že na okresních státních zastupitelstvích sedí stále titíž státní zástupci jako v 90. letech, a občas se tak stává, že nechtějí některé staré a závažné kauzy vyšetřit. 


čtvrtek 26. listopadu 2015

Erdogan obvinil Sýrii z financování "Islámského státu"

26. 11. 2015   zdroj
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan prohlásil, že hlava Sýrie Bašár Asad financuje "Islámský stát." Erdogan se domnívá, že Damašek sponzoruje teroristy v Rusku zakázaného "Islámského státu", s nímž nyní bojuje syrská vládní armáda. Informuje o tom Reuters.

Opět mediální manipulace - tentokrát s "Koalicí ďáblů"

A.Frey
26. 11. 2015
V posledních letech se musím chtě-nechtě smířit s hořkou skutečností našeho informačního věku. Doba prostě pokročila,a už ne pes, nýbrž sdělovací prostředek se stal nejlepším hlídačem ovčího stáda. Spořádaní Občané našich spořádaných demokratických společenství hledají únik z všedního stereotypu a pracovní frustrace brouzdáním po internetu a jsou vděčni za každou informaci, která jim pomůže zvednout adrenalin nad mez nutnou pro přežití do dalšího pracovního dne. 

Erdoganův syn, Šedí vlci a Islámský stát v LevantěVáclav Dvořák
26.11.2015

Na fotografii je kroužkem označen jeden ze střelců, kteří porušili Ženevské dohody a stříleli na ruské piloty snášející se na zem na padácích. Je to válečný zločinec a vrah jednoho z pilotů. Je vydáván za umírněného protiasadovského turkmenského povstalce, příslušníka turkické menšiny v syrském pohraničí, nad kterou prý Turecko drží ochranou ruku jako nad svými bratry.

Letadla USA a jejich spojenců v Sýrii? Jen s povolením Ruska!

26. 11. 2015      První zprávy
Dosud si Američané a jejich spojenci nedovedli představit, že by museli žádat Rusko o povolení letecky operovat nad územím Sýriie. Nyní se tato, pro ně děsivá možnost, začíná zhmotňovat. Ruský prezident Vladimír Putin a ministra obrany Sergej Šojgu oznámili plány na umístění protiletadlového raketového systému S-400 na leteckou základnu v Sýrii Hmeymim. 

Hodnoty na nichž má spočívat nová vláda Sýrie?

26. 11. 2015
Ředitelka tiskového oddělení Ministerstva zahraničních věcí Ruské federace Maria Zacharova:


1:30 do 2:34: ...Ti lidé, které Ankara zkouší ochraňovat všemi dostupnými, a jak teď po čase chápeme, i zločinnými metodami, nemají nic společného s mírumilovnými obyvateli. Mám na mysli ozbrojence, nemohu mluvit o lidech, mluvím o hrdlořezech, uřezávačích hlav, kteří, jak jste sami viděli na záběrech, rozstříleli našeho letce na padáku a pak jásali nad jeho tělem. To je ta přeslavná umírněná opozice? To jsou ti stejní lidé, kteří prý usilují o demokracii? To jsou ty hodnoty, které mají uplatnit v nové zákonné vládě Sýrie? Zešíleli jste, či co?!

Výzva pro Mgr.Věru Novákovou, státní zástupkyni, Jablonec nad Nisou

Zdeněk Kořistka
26. 11. 2015

Jestliže je stíhán Martin Konvička, pak by měl být stíhán i Ahmed Bosnevi, ne-li, nutně vzniká podezření, že stíhání Martina Konvičky je účelové.
"Pokud vidím podezření z trestného činu, reaguji na to," říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz dne 26.11.2015. „Je to moje úřední povinnost. Na ta vyjádření pana Konvičky mě upozornili přátelé a lidé kolem mě. Chodili za mnou a ptali se mě, jestli tohle není trestné. Odpovídala jsem, že podle mě by to trestné být mohlo“
pozn. red.: inspirováno článkem v Nová republika

Média: Sebevražedný atentátník "Al-Káidy" odpálil pohlaváry IS. Výbuchy zahřměly na setkání "špiček" teroristické skupiny.

26. 11. 2015   zdroj
Sebevražedný atentátník v Rusku zakázané skupiny "Al-Káida" se odpálil na setkání pohlavárů skupiny "Islámský stát", která je v Rusku zakázaná. Útok zabil stínového vůdce skupiny "Mučedníci Yarmouku" Mohammada Abu Ali al-Barida, známého pod přezdívkou Strýc.

Jako v blázinci - v ústavu pro choromyslné

Luděk Prokop
26. 11. 2015
Dle prezidenta Turecka není sestřelení ruského letadla, bojového letadla ze země spojenců v alianci zemí válčících proti IS, sestřelení letadla letícího do akce proti IS, tedy proti společnému nepříteli, není ničím jiným, než „automatickou reakcí„ na narušení vzdušného prostoru Turecka podle platných armádních pravidel. 

O diskusích k článkům

Oldřich Průša
26. 11. 2015
Jeden můj bývalý kolega v zaměstnání (analytik zpráv přicházejících z českých velvyslanectví do ústředí) pronesl kdysi unaveně ke konci pracovní doby větu: „Když si chci něco dobrého přečíst, tak si to musím sám napsat.“

Turecko a sršní hnízdo

Ahmed Rajeev  
26.11.2015                     Zvědavec
Západ nechce žádné diplomatické řešení konfliktu na Středním východě. Chtějí prostě více chaosu, aby mohli provozovat svoji politiku „vyvolej chaos a vládni“, která je aktualizovanou verzí britské imperiální politiky „rozděl a panuj“. Nyní USA přesouvají válku na Středním východě do srdce Evropy. 

Připravilo Turecko, s Obamovým požehnáním, novou „karibskou krizi“?


Peter Iskenderov
26.11.2015   Zvědavec

Zločinná protiruská akce Turecka, které sestřelilo nad územím sousední země ruské vojenské letadlo Su-24, poukázala na obzvláštní hrozbu pro mezinárodní bezpečnost – na existenci takové kategorie státních činitelů, kteří jsou schopni přivést svět na pokraj velké války kvůli dotčené ješitnosti či kvůli dosažení výlučně zištných cílů.

Vojenský analytik Štefec zcela vážně: Sestřelení ruského letadla Tureckem, členem NATO, je válečný akt. Američané o tom museli vědět. Z toho se může vyvinout velice ošklivá situaceVojenský analytik Štefec zcela vážně: Sestřelení ruského letadla Tureckem, členem NATO, je válečný akt. Američané o tom museli vědět. Z toho se může vyvinout velice ošklivá situace- rozhovor -
26.11.2015  ParlamentníListy
 
Sestřelení ruského letadla tureckou armádou je podle vojenského analytika Jaroslava Štefce aktem agrese, který ale musel být dopředu konzultován s Američany. Turci se navíc zachovali jak „hajzlíci“, protože místo aby se spojili s Ruskem a snažili se nějak si to vyjasnit, tak okamžitě přerušili veškeré kontakty a nechali svolat schůzku NATO, jako by byli oni objektem agrese, ačkoli to bylo opačně. Turecko začíná sloužit jako klacek proti Rusku a prezident Erdogan tím začíná něco splácet.

Konec (zmenšení) Schengenu, aneb možné řešení


Jiří Baťa
26. 11. 2015
Zaujal mě článek „Konec Schengenu“ mladého, 18 letého studenta, který se zamýšlí nad současnou funkcí a osudem tzv. Schengenského prostoru . Podle dostupných informací se situace s imigranty stává neudržitelnou, což vyvolává u politiků různé úvahy, resp. spekulace např. když ne o samotném konci Schengenského prostoru, tak alespoň o jeho zmenšení.

Ještě jednou ke snahám USA o světovou válku s Ruskem. Jadernou.


Luděk Prokop
26. 11. 2015

Článek Václava Dandy, pod titulkem „Válečný akt států NATO proti Rusku: Sestřelený bitevník nad Sýrií překonal všechno, co jsme dosud měli za možné. Teroristická příprava v Egyptě, Paříži, Bejrútu, Mali a na Krymu. Skončí tato provokace katastrofou?“
doplněno - omlouvám se autorovi i čtenářům, že jsem omylem nezkopíroval poslední třetinu článku.

Experti: Erdogan se bije za podnikání svého syna a za dodávky ropy od ISIL


26. 11. 2015    zdroj
Podle expertů dokazuje incident se sestřeleným Su-24 existenci skrytých zájmů Turecka v Sýrii a jeho spolupráci s orgány teroristů. Turecko záměrně brání provádění ruské vojenské operace v Sýrii, protože z jejího území teroristé ISIL* převážejí do Turecka levnou ropu a ruská letadla ničí kolony autocisteren. 

středa 25. listopadu 2015

Rusko srovnalo se zemí oblast dopadu Su-24 (VIDEO)


napsal/přeložil ea24
25.11.2015  Eurasia24

Ruská plavidla ve Středozemním moři podnikla úder na oblast v provincii Latakía, nad kterou byl sestřelen ruský letoun, informuje o tom ruský server Politikus.

Střílení Srbů je práce, uřezávání hlav srbských civilistů je zábava

Ivan David
25. 11. 2015
Předpokládám, že za tvrzení uvedené v nadpisu jeho autorovi v České republice žádný trest nehrozí. Proč? Jeho autor nestál poblíž prezidenta Zemana při jeho projevu 17. listopadu na Albertově (viz), takže bdělá severočeská státní zástupkyně nezasáhne.

Tereza Spencerová: Sestřelením ruského letadla se Turecko střelilo do vlastní nohy

Tereza Spencerová
25.11.2015   Parlamentní listy
Jen pro shrnutí, co sestřelení ruského bombardéru předcházelo. Na starý kontinent se dál valí migrační vlna a nepřímé „důkazy“ ukazují, že jejím hybatelem je Turecko. Právě tam žily v uprchlických táborech dva miliony Syřanů, kteří se „najednou“ daly na pochod. Evropa, neschopná zaujmout racionální postoj, zkouší „outsourcovat“ represe, a tak kromě neustále navyšovaných miliard eur „výkupného“ otevírá stále radikálnějšímu islamismu prezidenta Erdogana dveře do EU. O tom, že právě tento režim podporuje Daeš a další teroristy, unijní politici – až na opatrné výjimky typu Miloše Zemana - vesměs mlčí, a nejspíš promlčí i Putinovu připomínku, že sestřelení stíhačky „je bodnutím do zad, které spáchali komplicové teroristů“.


Michal Hudson: Co by byl Hollande rád řekl, ale neučinil to

25. 11. 2015       zdroj
Omlouvám prezidenta Obamu za to, že si neuvědomuje, že útoky na Francii byly výrazem a vyjádřením „legitimní umírněné opozice.“ A oceňuji jej naopak za to, že nám vyjevil, že IS je americkou cizineckou legií, jež svým mírným způsobem přispívá umírněné opozici.

(Vztahuje se k Obamovu prohlášení na jeho tiskové konferenci, že NURSA a Islamský stát (IS), jsou umírněnou opozicí – pozn. překladatele)
Ze serveru P.C. Robertse přeložil Lubomír Man
Rusko dává Západu první šach po úmyslném sestřelení SU-24 Tureckem

Václav Umlauf 
25.11.2015   E-republika

Je to poprvé, co země NATO sestřelila ruský vojenský letoun od studené války 50. let. Takže jsme znovu ve studené válce NATO s Ruskem, a to je vážná věc. Teď má Rusko naprosto volné ruce k tomu, aby mediatizovalo do světa celé militaristické spojení NATO s terorismem.