Reklama

sobota 5. prosince 2015

Jak Rusko drtí tureckou hru v Sýrii

Pepe Escobar
4.12.2015 Zvědavec
Takže proč Washington prakticky nikdy opravdu neuznával, že ISIS/ISIL/Daesh prodává ukradenou syrskou ropu, která si nakonec našla cestu do Turecka?Protože celou tu dobu bylo prioritou umožnit CIA – ve skrytu – provozovat „krysí tunel“, kterým se dodávaly zbraně tlupám neviditelných „umírněných vzbouřenců“.Co se týká Daesh – aspoň prozatím – Barzaniho gang v iráckém Kurdistánu nebyl nikdy pod dohledem Washingtonu. Operace s ropou, kterou Kurdská regionální vláda (KRG) vozí do Turecka, je prakticky ilegální; co se týká Bagdádu, jde o ukradenou státem vlastněnou ropu.

Dnes jako včera, stále ti samí


Luděk Prokop
5. 11. 2015
Článek Břetislava Olšera „Einstein bojoval o život Horákové, po její popravě vstoupila Šiklová jako svazačka do KSČ“ zde považuji za velice záslužné shrnutí poznatků o tom, s kým máme tu čest.
Podobní kariéristé, kteří dnes obhajují neobhajitelné, pod jinými frázemi o svobodě, pod jinou demagogií.

Nejenom občané Březiněvsi ... Zapamatujte si jména 102 poslanců

Nejenom občané Březiněvsi ... Zapamatujte si jména 102 poslanců5.11.2015  První zprávy
Víte, co se stalo 8. listopadu 2012 v 00:32 hodin? Přesně na den po 392 letech od Bílé hory 102 poslanců schválilo návrh zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi. Na základě tohoto zákona se nyní dějí další křivdy.

Karikatura od Šarž&Pero - 1


Agent německé rozvědky: USA o účasti Turecka v nelegálním obchodu s ropou ví už od roku 2014, ale mlčí

5. 12. 2015  AC24

Zástupce ministra obrany Ruské federace Anatolij Antonov řekl, že ozbrojenci „Islámského státu“ vydělávají kolem dvou miliard dolarů ročně na nelegálním obchodu s ropou. Podle jeho slov je do spolupráce s teroristy zapojeno nejvyšší vedení Turecka, i sám prezident Recep Tayyip Erdogan.
Bývalý agent německé rozvědky Rainer Rupp v rozhovoru pro RT uvedl, že Washington si už v roce 2014 byl vědom nezákonné činnosti Ankary.

Další problém. Turecký poslanec má důkazy, že Erdoganův zeť je do ilegálních obchodů s ropou také zapojen

5.12.2015   AC24
Ve čtvrtek turecký premiér Ahmet Davutoglu k ruským tvrzením, že Turecko a konkrétněji president Recep Tayyip Erdogan se svou rodinou je zapojen do podloudnictví s ilegální ropou od ISIS, řekl následující:


Tanec s medvědem – 1

Yekta Uzunoglu
5. 12. 2015      Yekta Uzunoglu
Někde jsem kdysi četl, že MEDVĚDA o tanec můžete požádat, ale nemůžete mu už poručit, kdy ten tanec má skončit, to určí jen medvěd sám. Konflikt, který vznikl jakoby “z čistého nebe” mezi Ruskem a Tureckem mně připomněl toto pořekadlo.Turecko vyzvalo Rusko k tanci, ale teď jak a kdy tanec skončí, rozhodne jen a jedině Rusko!

Podívejte se na video. Ruské letectvo za jeden týden zasadilo údery 1458 objektům teroristů v Sýrii

5. 12. 2015  AC24
 

Ruské letectvo za týden provedlo 431 bojových náletů v Sýrii a zasadilo údery 1458 objektům teroristů, řekl v pátek během svého vystoupení oficiální mluvčí Ministerstva obrany Ruska, generálmajor Igor Konašenkov.

Syrské armádě za podpory ruských náletů se podařilo vyhnat ISIS z dlouhého pásu strategické dálnice Aleppo-Raqqa v severní Sýrii

5. 12. 2015  AC24

Syrské armádě se spolu s domobranou Národních obranných sil (NDF) za podpory ruských náletů podařilo vyhnat ISIS z dlouhého pásu strategické dálnice Aleppo-Raqqa v severní Sýrii. Podle zpráv z pole donutila ofenziva syrských vojsk teroristy k ústupu, když v bojích utrpěli těžké ztráty.

Generál Lazarević se vrátil jako hrdina: "Přežil jsem haagské popraviště"

Václav Dvořák
5. 12. 2015 / kosovoonline.cz


Ve čtvrtek 3.12.2015 byl propuštěn srbský generál Vladimir Lazarevič poté, co si v Haagu odseděl dvě třetiny z celkových 14 let vězení, ke kterým ho odsoudil Soud pro bývalou Jugoslávii (ICTY). Generál byl slavnostně přivítán na letišti v jihosrbské Niši. V letadle, kterým se vracel do vlasti, spolu s ním cestovali srbský ministr obrany Bratislav Gošič a ministr spravedlnosti Nikola Selakovič.

Izrael se stal největším kupcem ropy z území pod kontrolou Islámského státu

Stanislav Blaha
5.12.2015 E-republika

Denně je tam vytěženo 20 až 40 tisíc barelů ropy, ze kterých tato teroristická organizace získává zisk 1 až 1,5 milionu dolarů.


pátek 4. prosince 2015

Einstein bojoval o život Horákové, po její popravě vstoupila Šiklová jako svazačka do KSČ


Břetislav Olšer
4.12.2015 Rukojmí

A právě tato dobrá žena vstoupila do KSČ v roce 1956, tedy v době potlačení Maďarského povstání, kdy už byly známy justiční vraždy Heliodora Píky, Milady Horákové, Rudolfa Slánského a dalších “spiklenců”. Měla asi kachní žaludek a odvahu soudružky Polednové. Jaké prožívala to nadšené politické klima padesátých roků, když z továren přicházely petice proti popraveným politikům s tisíci podpisy hrdinných dělníků a dělnic, které požadovaly “Smrt zrádcům” a “Utopte je jako kočky”…? Ale též výkřiky: „zlotřilá chamraď“, „zavilí zločinci“, „krvaví psi“...

Evropa se přemění na stagnující kolonii na periferii americké Říše

Valentin Katasonov
4.12.2015   Zvědavec

Svět je svědkem vynořování se dvou globálních kartelů. Říkám globálních, protože nastolení kontroly nad světovým zbožovým trhem není jediným cílem. K plánům patří šíření moci nadnárodních korporací a nadnárodních bank do všech sfér našeho života – ekonomiky, politiky, informačních toků, medicíny a vzdělávání.

Syrské bojiště 3. 12. 2015 – video a jeho přepis

174.12.2015      NWOO       původní zdroj
1. prosince se dohodlo ústřední velitelství Svobodné syrské armády s guvernérem Homsu Talal Al-Brazim na trvalém příměří a na evakuaci zbývajících rebelů z Al-Wa’er. Evakuace bude ve dvou fázích:

Jan Campbell: Hraje u konce. Pokračování 2.


Jan Campbell 
4.12.2015  Vaše věc

Jedna hra je u konce. Pokračování formou otevření nové hry Turecka začalo v neděli Bruselu o peníze spojené s migrační vlnou, bezvízovým stykem a přístupovými jednáními. Peníze, které půjdou do Turecka, bude platit daňový poplatník každého státu EU. Věřit, že to budou 3 miliardy Euro, které pomohou, může jenom naivní člověk.

Hra je u konce: Pokračování 1.


Jan Campbell

Jan Campbell

26.11.2015  Vaše věc

Každý konec hry má verbální nebo jiné pokračování, protože s ním nekončí život. S koncem je téměř vždy spojena lež. Člověk a vlády lžou ze dvou hlavních důvodů: 1) Člověk, nebo vláda má špatné svědomí z činu, který spáchal (a), nebo 2) Chce zatajit, že podvede, nebo již podvádí. Jaké bude pokračování, je možné si představit již na několika případech uvedených ve druhé části příspěvku.

Analytička WT: Washington, Erdogan, ropa a IS - vyšší úroveň korupce?

4.12.2015  První zprávy
 

Analytička Monica Crowleyová vyslovila podezření, že Spojené státy byly nějakým způsobem zainteresovány na to, že se ropa IS dostává mimo Sýrii.

Evropa se rozpadá


Georg Escher
4. 12. 2015       Nordbayern
Evropa ještě není ztracena. Ale stav Evropské unie dává podnět k hlubokým obavám. Útvar EU vyrostl z trosek druhé světové války. Ze světových vizí se po desítkách let zápolení stala politická realita, ze zapřisáhlých nepřátel nejbližší spojenci. Rozštěpení kontinentu na Východ a Západ , šedesát let otevřená rána, bylo překonáno. Nyní hrozí, že se tento velkolepý evropský projekt ve zrychleném tempu rozpadne. A mnoho lidí to v Evropě přijímá jen pokrčením ramen, jako by se jich to ani netýkalo. Mýlí se.

Ne prezidentův omyl, ale Šiklová je mimo současnou realitu a navíc (ne,,)zdvořilá" k našemu prezidentovi!

Jiří Baťa
3.12.2015   Czechfreepress
Jsem nepoučitelný. Mnoho čtenářů mi doporučovalo, že nemá cenu psát nebo se zabývat „vypatlanou blbkou“ Šiklovou, dával jsem jim zapravdu a dušoval se , že už o ni nenapíši ani řádek. Věřte nebo ne, nejde to, zvláště, když se tak (ne)“zdvořile“ vyjadřuje k osobě prezidenta Zemana. Tímto se čtenářům omlouvám, že této směšné a bláznivé postavičce pražské kavárny zase věnuji několik vět.

NI: Ruský raketomet TOS-1 Buratino by mohl změnit syrskou válku

4.12.2015   První zprávy
Charakteristiky TOS-1 Buratino mohou donutit účastníky vojenského tažení v Sýrii, aby přehodnotili svůj přístup k válčení, kdy jedna salva může zničit několik bloků, píše The national Interest.
Ruská dodávka systémů raketové palby TOS-1 Buratino Sýrii by mohla změnit průběh kampaně, stejně jako „pravidla hry" stanovená v Středním východě, tvrdí publicista Dave Majumdar v americkém vydání The National Interest.

Vize kurdského aktivisty Uzunoglu. Turecko dohrálo. Putin je na tahu.

 Yekta Uzunoglu
3.12.2015   Rukojmí
Turecko se při sestřelení bombardéru patrně přepočítalo v odhadu ruské reakce a očekávalo okamžitou eskalaci konfrontace s NATO v zádech. Ruská strana ale zachovala naprostý klid, jako kdyby nebezpečné záměry Turecka pochopila, a vyvarovala se tak vtažení do konfliktu s NATO a USA. Nyní začíná Putinova hra. Může na Turecko uvalit sankce, může Kurdům poskytnout protiletadlové střely.
Foto: Archiv Yekty Uzunoglu

Generál ukrajinské bezpečnosti (SBU) přešel k povstalcům Donbasu!


4.12.2015   První zprávy

Pokud se informace potvrdí, může to způsobit další šok nejen u vládnoucí moci v Kyjevě, v jejích bezpečnostních složkách, ale také ukrajinské společnosti.


Projev V.V. Putina o stavu Ruské federace

4. 12. 2015

čtvrtek 3. prosince 2015

Skupina ISIL je stále častěji nazývána DAEŠ. Proč?

4. 12. 2015    zdroj
Světová média upouštějí od obvyklého označení teroristické skupiny, aby se teroristům neposkytovalo právo jednat jménem islámu. Nová zkratka DAEŠ* se stále častěji objevuje v médiálním prostoru jako náhrada za obvyklé označení v Rusku zakázané teroristické skupiny ISIL. Abychom pochopili, proč se to děje, ponořme se do historie termínu.

Sergej Aksjonov, hlava Krymu: Vážení Krymčané! Nejtěžší etapa je za námi.Vydrželi jsme!

3. 11. 2015    zdroj
Dnes byl spuštěn první úsek energetického mostu přes Kerčský průliv
Energetický systém Krymu se stal součástí jednotného energetického systému Ruska. Je to nejdůležitější etapa nové elektrifikace poloostrova. Kritická závislost na dodávkách elektřiny z Ukrajiny již neexistuje. Ode dneška již nejsou Krymčané závislí na zvůli neadekvátní ukrajinské vlády a teroristických band na příhraničním území. Kyjevský režim již nemá možnost se vysmívat obyvatelstvu Krymu a mstít se nám za rozhodnutí, učiněné v březnu 2014.

Plán na zničení mešity al-Aksá není konspirační teorie

IIan Pappé
3.12.2015

„Je zbytečné,“ tvrdí kolonizátor v klasickém pojednání Alberta Memmiho The Colonizer and the Colonized, „snažit se předvídat jednání kolonizovaných (‚Jsou nepředvídatelní!‘ ‚U nich nikdy nevíte!‘).“ Kolonizátorovi připadá, jako by kolonizovaného ovládala podivná a znepokojující impulzivnost.“

Tak si to shrňme...

  1. Jaroslav Tichý
    3.12.2015  NWOO
    napsal v diskusi pod článek "Pro Turky Sobotka prachy najde, děti z Klokánků však nechá česká vláda klidně skončit 'na ulici'!" na New World Order Opposition

Přišel čas se bránit!

Jan Veleba
3.12.2015   Rukojmí
Před více než měsícem prezident republiky Miloš Zeman vystoupil s dnes už klasickými třemi větami směrem k uprchlíkům a poté sdělil, že je třeba postavit na hranici vojsko.
Reakce jeho odpůrců byly odmítavé, část jako vždy, jak praví bonton Pražské kavárny posměšné, ale už nikoliv tak zuřivé, jako dříve. No a podívejme. Uplynulo pár dní a hranice se skutečně zavírá. Ne my, ale Německo!

The Times: Banksteři, metresy a sex za 4 euro, píše Paul Craig RobertsPaul Craig Roberts
3.12.2015   Střípky ze světa
Začalo to v pátek. Článkem londýnských The Times o řeckých studentkách, „prodávajících sex za stravu“ (Greek Students Sell Sex for Food). Už i za „cenu jednoho cheesburgeru“. Druhý muž Reaganova fiskálu jím rozpumpoval bouřlivou diskusi. Už v sobotu a článkem, nazvaným Kapitalismus v praxi (Capitalism at Work). Píše tu: „Pokles životní úrovně, vnucený řeckému lidu německou kancléřkou Merkelovou a evropskými bankami, nutí spousty mladých řeckých žen k prostituci.„Důsledkem je všudypřítomná mizérie.“ „Důsledkem mizérie je, že se mladé řecké ženy musí prodávat.“


Řecký EU-experiment pro vydírání občanů

Květa Pohlhammer Lauterbachová
3.12.2015 E-republika

Jak může obyčejný laik ohodnotit například hodnotu šperku po babičce? V Řecku budou všichni normální daňoví poplatníci jednou nohou v kriminále.

Ještě jednou elektřina a jističe

napsal Gerd
3.12.2015 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com 


Milan Urban a Jan Mládek na obyvatele ČR společně s ERÚ ušili pěknou boudu. Celé slavné opatření o zpoplatnění domácnosti podle výkonu hlavního jističe se zdůvodněním, že jsou dnes místní sítě přetížené, je vylhané od A do Z. Sice má platit až od roku 2017, přesto jde o masivní podvod na domácnostech v ČR, které mají zase jednou zaplatit za chyby někoho jiného.

TTIP podle 11. kola jednání (říjen 2015)

Petr Umlauf 
3.12.2015 E-republika

Evropská komise začátkem listopadu zveřejnila první podrobnou zprávu o průběhu 11. kola jednání, jež se uskutečnilo v říjnu v USA. Zpráva obsahuje krátký popis obsahu jednání a jeho stavu ve všech tematických oblastech.


Prezident Asad na ČT24

admin ČR
3.12.2015  Český ráj
 
Díky ČT víme, že stroj Asadovy propagandy funguje dobře.

Doporučuji si přečíst článek pisálka z Hospodářských novin, Petra Fischera : zde. Na celém jeho „blití“ je pravdivá pouze jediná věta:

středa 2. prosince 2015

Zrovna Černá Hora, zrovna teďKeno Verseck
2. 12. 2015      Spiegel on line
Rusko reaguje na pozvání Černé Hory do NATO podrážděně. Ale Alianci jde o vliv na západním Balkáně. Nedostatek demokratických standardů v malém státě je proto Bruselu zjevně jedno. Vztah NATO k Rusku je od ukrajinské krize silně poškozen. Jakákoliv spolupráce je ukončena, sestřelení ruského bitevníku členskou zemí NATO Tureckem zvýšilo dále napětí. Zrovna v této situaci pokračuje vojenské uskupení ve své politice rozšiřování: Černá Hora dostala ve středu pozvánku ke vstupu do NATO.

„Evropské hodnoty“ a poddajnost politiků EU, vedou do záhuby evropskou civilizaci


Luděk Prokop
2. 12. 2015
Mnozí lidé vnímají tuto skutečnost čím dále zřetelněji, ale neumí s tím nic dělat. Jsme svědky toho, že problém migrační tsunami místo jeho skutečného, opravdového řešení nadále narůstá. Jsme svědky narůstajícího počtu teroristických činů, které souvisí a budou dále souviset a narůstat přímo úměrně k masovosti migrace. 


Svět se zbláznil


Pavel Omelka
2. 12. 2015
Svět se zbláznil, alespoň ten západní a nevypadá to, že by to mělo konce. Dnešní summit EU a Turecka je jen důkazem toho, že Kafka se narodil ve špatné době a ani pseudoumění velkého Václava H. (nemůžu jmenovat, nemám peníze na licencování příjmení) by asi nezachytilo absurditu dnešní doby. Zkusme si napsat osnovu jedné absurdní divadelní pseudohry.

A Kalousek, toť se ví, je poctivec


Lubomír Man
2. 12. 2015  
Že je Rusko agresívní, vyjádřil Kalousek na sjezdu TOP 09 několikrát. Důkazy pro toto své tvrzení nepředložil, takže se po nich pokusíme poohlédnout sami. Jistě, je tu Krym. Ale snad i pan Kalousek ví, že před Krymem byl Majdan, do kterého Washington vrazil pět miliard dolarů, čili ohromující částku, jakou do žádného svého převratu dosud nikdy nevložil. A proč se tentokrát tak plácl přes kapsu? Ze dvou důvodů, o kterých i pan Kalousek dobře ví, ale nikdy by vědomost o nich nepřiznal.

Korporátní eko-divadlo v Paříži

Václav Umlauf 
2.12.2015  E-republika
Alternativní pohled na COP21. Korporátky znečišťují, pak se schovají za státníky, a ti udělají cirkus pro veřejnost, aby jel byznys jako obvykle.
 


Ortel, Rejžek, Pussyny a eMimino

- vlk -
2.12.2015  Kosa zostra neboli vlkovobloguje.wordpress.com


Mediální žvejkové mají zase svou kauzu, kde mohou exhibovat a sebeobdivovat naprosto bez jakýchkoli mezí.Až do úplného zblbnutí vlastní krásou a důležitostí. Tou kauzou je výsledek ankety Zlatý slavík, kde druhé místo, jak jsem si přečetl , získala skupina Ortel a bronz mezi zpěváky bral její frontman stejného jména.

Ruské MO ukázalo snímky prokazující spojení teroristů IS s Tureckem

2.12.20158   První zprávy
Na tiskové konferenci zástupci ruského ministerstva obrany ukázali satelitní snímky kolon cisteren, ukradených teroristy Islámského státu. Fotografie jasně ukazují, že konečné místo určení je Turecko.
Hlavní spotřebitel zlodějů ropy z Islámského stát v Sýrii a Iráku, je Turecko,konstatoval náměstek ministra obrany Anatolij Antonov na briefingu.Turecký vůdce a jeho rodina se podílejí na nezákonných dodávkách ropy z polí obsazených Islámským státem, sdělilo ministerstvo obrany.
Kromě toho, podle ministerstva, příjmy z ropy teroristům činí každoročně dvě miliardy dolarů.
„Jedna banda kriminálníků a turecké elity kradou ropu v Sýrii," zdůraznilo ministerstvo.

Česká televize: Hoře z rozumu

Oldřich Průša
2. 12. 2015
K rozhovoru s Bašárem Asadem: Jedna vlaštovka jaro nedělá natož v prosinci (jedna „Vlaštovka“ v ČT vlastně pracuje). Syrský prezident poskytuje řadu rozhovorů, to prezidenti dělávají. Ví a má proč. Není třeba údivu nad ním, ale nad naší (jejich) TV, jak nám svět představuje a pak jednou vybočí. Přesun Kubala za Savarovou pro něj asi není povýšení.

Rusko čelí koordinovanému útoku

2.12.2015   Euroasia 24
Západní oligarchie vyrazila do totálního útoku proti Rusku. Veškerá pravidla jdou stranou, mezinárodní právo se pro Západ definitivně stalo prázdným pojmem a Rusko poprvé ve své novodobé historii čelí přímé vojenské agresi vnějšího státního subjektu. To vše je zoufalým projevem pánů západního světa, kteří vyvoláním velkého válečného konfliktu chtějí stůj co stůj vyřešit svoji jinak bezvýchodnou dluhovou situaci a vyrabovat ruské bohatství. Západní oligarchie hraje vabank a k dosažení svých cílů se nejen snaží zažehnout velkou válku mezi dvěma eurasijskými mocnostmi, ale klidně riskuje i přímou vojenskou konfrontaci západních zemí s Ruskou federací.

Nejdůležitější odpověď Putina Erdoganovi


2. 12. 2015    zdroj
Provokace s útokem na ruský bombardér na syrské obloze, doplněná ve stylu blízkovýchodních teroristických útoků druhou vlnou - útokem oddílů Turkmenů na záchrannou operaci - zjevně kalkulovala s tím, že Moskva odpoví tvrdě, silou a proto nepromyšleně. Právě taková reakce byla očekávána Ankarou i Bílým domem. Taková reakce by umožnila obvinit Moskvu z "podněcování příhraniční epizody" a zmást evropské a severoamerické občany do té míry, že už nebude tak důležité, kdo na koho vystřelí první. 

Rozhovor s Bašárem Asadem: "Jsou jako žoldáci, většina plní zájmy jiných,“ prohlásil Asad v exkluzivním rozhovoru se zpravodajem ČT Michalem Kubalem.

Michal Kubal
2.12.2015   ČT 24
Syrský konflikt je střetem vlády s rebely, které podporují různé regionální a mezinárodní mocnosti, jež chtějí změnit politický systém v Sýrii, aniž by se ptali samotných Syřanů, uvedl syrský prezident Bašár Asad. „Když se bavíte s rebely, oni nemají vlastní zájmy, politické požadavky, jenom mají rádi peníze."


Kdo plní kasu „Islámského státu“ ?
Alain Mouton
2.12.2015  Střípky ze světa  
Svědectví z metropole, kde sídlí EU i NATO
Ta otázka už denervuje i belgický týdeník Trend-Tendances. Čtou ho hlavně manažeři a bankéři. Komu vděčí „Islámský stát“ za to, že je „jednou z nejzámožnějších námezdních armád světa“?
Roční rozpočet IS – píše s odvoláním na zjištění amerických i dalších západních rozvědek - činí kolem 2,5 miliardy dolarů. Ty „gigantické finance pocházejí z prodeje ropy i plynu, racketeeringu, únosů, prodeje historických pokladů umění i exportu bavlny“ a dalších komodit (například cementu). V případě artefaktů jde často o předměty, staré až osm tisíc let. IS má ovšem i „spousty vlivných mecenášů“. Právě „finanční zdroje jsou tím, na čem úspěch všech závisí především“.

Schyluje se k boji „buď-anebo“. Německo uzavřelo pakt s Ruskem. A vítězem se stává…


- pozorovatelka -
2.12.2015  AENews
 

Schyluje se k boji „buď-anebo“. Německo uzavřelo pakt s Ruskem. A vítězem se stává…
Na úvod několik zpráv: Ruské systémy S-400 v Sýrii mění pravidla hry (zde), Rusko má proti IS zahájit velkou operaci (zde), Tisíce ruských vojáků míří k arménsko-turecké hranici (zde), Rusové se v Sýrii opevňují (zde). Dalo by se pokračovat, vybrala jsem jen ty nejbombastičtější. Všechny lze shrnout do faktu, že v Sýrii přituhuje. Proč? 


Pokání České televize?


2.12.2015  ZvědavecKdyž v roce 1984 odvysílala v pozdním večeru gruzínská televize film POKÁNÍ, který prostřednictvím symbolického příběhu odhaloval Stalinovy zločiny, vyšli obyvatelé Tbilisi do ulic, aby společně prožívali katarzi. Film byl distribuován i do zahraničí, já jsem jej viděla v sídlištním pražském biografu koncem osmdesátých let a zažila jsem potlesk diváků ve stoje. 

Rozhovor s Jeho Excelencí Khaledem M. Q. Alattrashem, velvyslancem Státu Palestina v ČR

Pavel Letko
2.12.2015   E-republika

Exkluzívní rozhovor „E-republice“ poskytl Jeho Excelence Khaled M. Q. Alattrash, velvyslanec Státu Palestina v České republice


Ruské letouny Su-34 začaly v Sýrii létat s raketami "vzduch-vzduch"

2. 12. 2015   zdroj
Ruské bombardéry Su-34 vzlétly v Sýrii bojovému úkolu poprvé k s raketami "vzduch-vzduch" krátkého a středního doletu, kterými jsou vybaveny za účelem sebeobrany. 30. listopadu to oznámil oficiální zástupce VKS plukovník Igor Klimov, uvádí TASS.

úterý 1. prosince 2015

Karel Schwarzenberg odchází. Je to (prý) ctihodný muž!

Jiří Baťa
1. 12. 2015  
Není překvapením, s jakou dobrou náladou, entuziasmem a nadějným pohledem do budoucnosti odchází pan Karel Schwarzenberg z postu předsedy(!) TOP 09, nejkonzervativnější pravicové strany u nás. Obecně lze také konstatovat, že Schwarzenberg odchází „vysmátý“ nejen proto, že TOP 09 podle něj získala významné postavení mezi ostatními politickými stranami, že svou politikou a činy „pohnojila“ řadu velmi vážných politických rozhodnutí.