Reklama

sobota 12. prosince 2015

Další vzkaz agresorům: úspěšný odpal mezikontinentální Siněvy z jaderné ponorky


12.12.2015   Euroasia
Z paluby strategické jaderné ponorky ruského námořnictva Věrchoturje v Barentsově moři bylo v sobotu 12. prosince provedeno úspěšné vypuštění mezikontinentální balistické rakety Siněva.

Turecko varuje Rusko: Naše trpělivost má své meze!

12.11.2015   První zprávy
Turecký ministr zahraničí Mevlut Çavuşoğlu řekl, že jeho země dosud nezavedlo odvetné sankce proti Rusku ne proto, že se bojí, nebo se cítí provinile, ale proto, že se Ankara snaží zlepšit vztahy s Moskvou.Rusko se však chová nespravedlivě, a turecká trpělivost není neomezená, uvedl ministr podle francouzského internetového vydání RFI.

Je to utopie, žert či žertovná glosa?

12.12. 2015  Ucho 24
Život podle pravidel EU dle návrhů George Orwella
Žijeme v demokracii a svobodě. Můžeme říkat své názory, jezdit si po světě a volit si své politiky. Jsme rádi, že jsme se zbavili totality. To si myslíme, nebo si to alespoň myslet máme. Jak je tomu ovšem doopravdy? Nežijeme již náhodou v Orwellovské antiutopii, že válka je mír a mír je válka? V odpovědi na tuto otázku nám možná pomůže následující úvaha vycházející ze zákazů, nařízení a příkazů, která chrlí neúnavný byrokratický aparát Evropské unie.

Halík cituje Bibli jako satan na pouštiTimotej,  katolický (pravověrný) biskup
12. 12. 2015 (zasláno redakci)
Halík básní o tom, co je krásného a moudrého v Koránu a obviňuje křesťany, že to nechtějí vidět. Současně se snaží přimět křesťany, aby si na základě jeho manipulačního citování Starého zákona „pokorně“ přiznali, že křesťanství může být pranýřováno jako krvežíznivé. Jeho diletantské odvolávání se na Bibli je v témž duchu, jako když ďábel citoval Kristu na poušti takzvaně pravdivě Bibli. 

Zatím mimo pozornost médií: Rusko má masívní vojenskou sílu u tureckých hranic
napsal/přeložil geo
12.12.2015 Eurasia24

V médiích, zaujatých situací v samotné Sýrii, se o tom zatím příliš nemluví. Rusko má masívní vojenskou sílu v těsné blízkosti Turecka, a není to v Sýrii. Ruská vojska jsou dislokována na okraji arménského města Gjumri, ani ne deset kilometrů od tureckých hranic, a po turecké agresi přicházejí čerstvé zprávy o posilování ruské letecké základny v Erebuni u arménské metropole Jerevanu.

Rusko posiluje v Sýrii. Přistály tam další čtyři taktické bombardéry

napsal/přeložil geo
12. 12. 2015  Eurasia24

Rusko v minulých dnech posílilo své útočné schopnosti v Sýrii. Na letecké základně Hmeimim přistály další čtyři úderné letouny, které se zapojí do likvidace teroristických cílů.

Saúdové jako by na Západě ztráceli imunitu


Mrazivá předpověď pro příští desetiletí. Žádné konspirace, zprávu vydala prestižní agentura

- Pozorovatelka -
12.12.2015  AENews

Mrazivá předpověď pro příští desetiletí. Žádné konspirace, zprávu vydala prestižní agentura

Děkuji zdejšímu slovenskému čtenáři za odkaz na článek, který vkládám v původní slovenské verzi. Jde o předpověď prestižní agentury Stratfor o tom, jak se bude situace v Evropě i ve světě vyvíjet v příštích deseti letech a autorem je americký zpravodajský expert a odborník na národní bezpečnost George Friedman. Předpověď sice je značně proamerická, resp. antiruská, ale když už pro nic jiného, tak pro nastupující roli Číny či pro současné dění v Polsku stojí za pozornost.


Loajalita k západu? Budiž, ale co svědomí a čest?


Jiří Baťa
12. 12. 2015   
Stále více tzv. „kompetentních“ nebo společensky angažovaných lidí se snaží tvrzením vyvrátit, že na Ukrajinských událostech nemají USA žádný podíl nebo účast. Otázka je, zda takové tvrzení je z vlastního přesvědčení nebo servilní loajality. 


Den lidských práv (10. prosinec)

Vlastimil Podracký
12.12.2015  České národní listy

Zvláště letos 10. prosince je zapotřebí si připomenout Den lidských práv a zamyslet se nad nimi v době, kdy jde především o ně, ať už jsou porušována nebo zneužívána. Všeobecná deklarace lidských práv a svobod je nesporně nejzákladnějším dokumentem doby, majícím podstatný význam. S jeho obsahem lze pouze souhlasit, je konečným produktem společenské evoluce humanity evropské civilizace, je potvrzením práv, za které bojovaly generace a nakonec i my v době komunistického totalitního režimu. Přesto dnes vidíme, že jeho striktní dodržování vede k problémům a proto nelze nechat toto datum jen tak bez povšimnutí projít jako úplnou samozřejmost.

Potřebujeme "kadyrizaci" ruských muslimských elit


12. 12. 2015    zdroj
Pro boj s takfiristy a džihádisty ​​musí být uvolněny ruce domácímu islámu. "Potřebujeme kadyrizaci našich místních muslimských elit," prohlásil vůdce hnutí "Podstata času" Sergej Kurginjan 10.prosince ve vysílání pořadu "Večer s Vladimírem Solovjovem." "Dejme našemu mírnému islámu možnost, aby se vypořádal se svými nepřáteli," dodal.


Jsou občané Poslanecké sněmovně PČR pro legraci?


Ludvík Smýkal
12. 12. 2015
„Zdržování se vyplatilo, o evidenci tržeb budou poslanci jednat zase za týden. Kalousek řečnil tři hodiny.“ Tímto „honosným“ nadpisem je na webu ihned.cz uvedena informace o dnešním jednání Poslanecké sněmovny PČR (zde) o navrhovaném zákonu o elektronické evidenci tržeb.

Putin nařídil, aby byly likvidovány veškeré síly, ohrožující Rusy v Sýrii


12. 12. 2015    zdroj
Ruský prezident Vladimír Putin prohlásil, že veškeré síly, které ohrožují ruské vojáky v Sýrii, musí být zničeny. Informuje o tom agentura RIA Novosti. "Nařizuji vám jednat maximálně tvrdě. Veškeré cíle, které ohrožují ruskou skupinu nebo naši pozemní infrastrukturu, podléhají okamžitému zničení," řekl prezident na rozšířeném kolegiu ministerstva obrany 11. prosince. "Chci varovat ty, kteří se pokusí znovu uspořádat jakoukoliv provokaci proti našim vojákům. Přijali jsme další opatření k zajištění bezpečnosti ruských vojáků a letecké základny. Je posílena dalšími články letectva a prostředky protivzdušné obrany," zdůraznil prezident a dodal, že všechny akce úderného letectva jsou prováděny s krytím stíhacích letounů.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr, Vladimíra Grulichová

Zprávy z jemenské krize. 15 členů zahraničních žoldnéřů včetně nejvyššího velitele Blackwater zabiti

12. 12. 2015  AC24
Nejvyšší velitel žoldnéřů Blackwater a mexický občan byl ve středu zabit bojovníky houthijského Ansarullahu a jeho spojeneckými silami v Jemenu v provincii Ta'izz. Podle zpráv o posledních ztrátách bylo od úterký zabito 15 členů zahraničních válečníků, co přišli s Blackwaters. Tito žoldnéři jsou součástí sil Sjednocených arabských emirátů, které pomáhají Saúdské Arábii s její intervencí v Jemenu.

Ať se zeptají toho svého Kim Čong Una!

- anonym -
12.12.2015  přišlo mailem

Taky mne to pěkně štve, že mi vyjde kubík vody na 182,- Kč. tj. vodné + stočné cca 80,- Kč, plus jakýsi paušál ve výši 1960,- Kč za loňský rok. Po dlouhém bádání jsem byla za blbce, který tomu nerozumí...
Prý je to tím, že zdroje a distribuce vody vlastní zahraniční firmy.

Mládek: Situace v OKD je vážná, návrh NWR je nehorázný!

11.12. 2015          Týden
Situace v těžební společnosti OKD je podle ministra průmyslu Jana Mládka (ČSSD) vážná a zdaleka nejde jen o osud ztrátového Dolu Paskov. Hrozí propouštění a v krajním případě i vyhlášení konkurzu, prohlásil ministr po dnešním jednání s odborovými předáky. Situací se bude v pondělí zabývat vláda i tripartita. Prioritou vlády je podle Mládka chránit horníky a zachovat sociální smír, nikoli pomáhat soukromé společnosti. V OKD a dodavatelských firmách podniku nyní pracuje víc než 13 tisíc lidí.

pátek 11. prosince 2015

CIA upozorňuje…

Yekta Uzunoglu
11. 12. 2015
Stali jsme se snad my, občané, loutkami v rukou teroristů z Islámského státu? A nebo pěšáky v hříčkách tajných služeb některých států? Rozhodují snad o našich osudech a osudech našich dětí už jen zpravodajci a teroristé ?

Přichází pohraniční jednotka EU : Národní státy budou zbaveny moci


11. 12. 2015     zdroj
EU chce spěšně zřídit novou pohraniční jednotku. Ta má vyvíjet činnost i proti vůli vlády státu. Byla by to největší ztráta národní suverenity od zavedení eura. EU chce uprchlickou krizi zjevně využít k významnému budování svých kompetencí v členských státech. Jak informuje FT, podá EU v příštím týdnu návrh, aby agentura pro ochranu hranic Frontex byla nahrazena vlastní, trvalou jednotkou ochrany hranic. Její nasazení má přímo podléhat Evropské komisi, která může jednotku vnutit i proti vůli vlád národních států.

Turecko a lidská práva

Yekta Uzunoglu
11.12.2015 yektauzunoglu
Turecko a lidská práva - dva pojmy tak sobě vzdálené – asi jako naše planeta a kometa z jiné sluneční soustavy.
Od založení Turecké republiky v roce 1923 do dnešní doby Turecko, které nese název republika a které leží mezi Evropou a Asií ale kterému jsou adjektiva “lidská” ale také “práva” cizí. Za 92 let nedokázalo Turecko tyto základní pojmy v civilizované společnosti zavést a vnímat jako základní kámen lidského soužití.

Tajná diplomacie, tajné války, tajná politika


Zdeněk Zbořil
11.12.2015 První zprávy
Carl P.G. von Clausewitz (1780-1831) bude asi už v Evropě věčně připomínaný svým asi nejznámějším výrokem, že „válka je pokračováním politiky s použitím jiných prostředků“. Při jiné příležitosti také ale řekl, že "válka je také pokračování diplomacie jinými prostředky“.
Není v tom velký rozdíl a nešťastný pruský generál, který zemřel, jak se traduje, na ruskou armádou do Evropy zavlečenou choleru, je jen vulgarizován, stejně jako jeho znalosti „umění válečného“, odvozeného ze zkušeností jeho doby a tažení napoleonských armád a politických rozhodnutí vojevůdců. 

Bakala si zisky ponechá a ztráty přesune na stát

JP
12.11.2015  Ucho 24
Prostě se nezadařilo. Světové ceny uhlí klesají, a tak kapitán potápějící se lodi NWR, Z. Bakala, zavelel k evakuaci jednoho z potápějících se korábů. Důl Paskov prý bude uzavřen o rok dříve, nežli se předpokládalo. O práci by tak přišlo 2500 horníků a dalších zaměstnanců dolu, a samozřejmě také stovky pracovníků v nejrůznějších dalších malých a středních firmách logistického i výrobního charakteru navázaných na důl.

Koho a proč asi bolí kuří okoKarol Hrádela
11.12.2015 Střípky ze světa
Pozoruhodná hypotéza na margo Ransdorfovy anabáze v Curychu
Jde o bizarní postup, který si švýcarská banka, policie a státní zastupitelství dopřály vůči europoslanci Ransdorfovi. Tentokrát je však glosuje známý pražský advokát.A to na svém profilu na sociálních sítích. Doslova takto:Na můj facebook byl vložen jedním z mých sledovatelů článek nazvaný: Jde o dědictví z brazilské čokoládovny, naznačuje Ransdorfův komplic.

Výroky prezidenta Miloše Zemana, v nichž zpochybnil sankce EU proti Rusku za jeho anexi Krymu, nejsou podle Senátu protiústavní.

11.12.2015   ČTK
Praha 10. prosince (ČTK) - Výroky prezidenta Miloše Zemana, v nichž zpochybnil sankce EU proti Rusku za jeho anexi Krymu, nejsou podle Senátu protiústavní. Petice, která v této souvislosti podezírala hlavu státu z velezrady, je proto nedůvodná, rozhodli dnes senátoři.

Nezákonná propaganda českých presstitutůPetr Štěpánek
11.12.2015  blog Petra Štěpánka
 

Výsledky prvního kola francouzských regionálních voleb opět nastavily kruté zrcadlo zdejší mediální scéně. Ale není to zrcadlo, kdo může za to, že naši novináři – a na prvním místě ti z veřejnoprávních médií – v něm mají křivou hubu. Pravdomluvné zrcadlo totiž prozrazuje, že zdejší novináři nejsou zpravodajci, nýbrž propagandisté.

Neřešte islám, řešte problém


Připusťme nyní hypoteticky, že islám je skutečně takový, jak si o něm myslí ti, kteří před ním varují, tedy do morku kostí zkažený, a všichni muslimové jsou plemeno zlé, blbé a zločinné; terminologií Dračího doupěte zákonně zlé.  Co z toho plyne? Nic, přátelé, vůbec nic.

Ničení Sýrie, aby se vytvořil Sunistán - USA bombardují syrskou vojenskou základnu. Turecko vtrhlo do severního Iráku

Mike Whitney
11.12.2015  Zvědavec

Jak souvisí americké bombardování syrské vojenské základny v Ayyash a turecká invaze do severního Iráku?

Obě tyto zdánlivě nesouvisející události jsou součástí širšího plánu na balkanizaci Středního východu, posílení kontroly tenčících se zdrojů Washingtonem, zatažení Ruska do nákladné a vleklé války a zajištění, že ropa Středního východu zůstane denominována v amerických dolarech.

Svoboda a demokracie podle EU - smutný vtip.


Americké imitace boje s DAEŠ a kolektivní mlčení NATO


11. 12. 2015   zdroj a zdroj
USA vedená mezinárodní koalice spíše imituje boj proti extrémistické skupině DAEŠ. Tento názor vyslovila během briefingu 10. prosince mluvčí ministerstva zahraničí Ruska Marija Zacharova, informuje TASS.

čtvrtek 10. prosince 2015

Kdo a jakou nesl tíhu vítěžství nad Hitlerem?


Josef Skála
11. 12. 2015      (zasláno autorem)
Sedmdesátiny osvobození se chýlí ke konci. Co měl kdo na jazyku, už zaznělo. Lež a žluč lámaly rekordy. Dirigovala je dnešní „strana války“. Klíčové argumenty míjeli i oponenti. Míří k ose XX. století. Odpovědí na dvě otázky: s kým si to nacismus vyřídil levou zadní – a co dalo sílu těm, kdo mu zpřeráželi hřbet.

Demokratická Ukrajina prchá do EU

Petr Umlauf
10.12.2015  E-republika

Poslanci EP již dříve vyjádřili názor, že Ukrajina je připravena k liberalizaci vízového režimu s EU. Takže nebudeme mít uprchlíky z Ukrajiny, ale normálně pracující turisty. Hned se mi líp dýchá. A Biden bude jistě také spojen, jak jinak. Na špinavou práci má EU, on jen socializuje škody a privatizuje zisk.
 

Tak něco k tomu Asadovi co ho USA a EU tak moc nechtějí...

Michal Kovařík
10. 12. 2015      zdroj
• Asadova rodina patří k tolerantnímu islámu Alawidské orientace.
• syrské ženy mají stejná práva jako muži - na studium, zdravotnictví a vzdělávání.
• V Sýrii nejsou ženy nuceny nosit burku. Šaría (islámské právo) je protiústavní.

• Sýrie je jediná arabská země se sekulární ústavou a netoleruje islámská extremistická hnutí.


Ztratil kalhoty, zachoval klid


10. 12. 2015     zdroj
Jiní lidé mají z toho noční můru, jemu se to skutečně stalo. Při propůjčení ceny ztratil chorvatský aktivista za lidská práva kalhoty. Na tuto chvíli Ivan Zvonimir Cicak tak rychle nezapomene. Předseda Helsinského výboru pro lidská práva v Chorvatsku měl v úterý důležitý termín focení s prezidentkou Kolinda Grabar – Kitarovic v Zagrebu. 


Vysocí úředníci Afghánistánu se zabývají přesunem teroristů DAEŠ na severní hranici

10. 12. 2015     zdroj
Masoom Stanakzay v zastoupení ministra obrany Afghánistánu a poradce prezidenta pro národní bezpečnost Hanif Atmar, jednající "na pokyn" Angličanů, řídí přesun teroristů skupiny DAEŠ (v Rusku zakázáná - pozn. EADaily) do příhraničních oblastí s Turkmenistánem a Tádžikistánem. Svědčí o tom údaje z informovaných zdrojů včetně bezpečnostních služeb Afghánistánu.

Zruší francouzský parlament sankce proti Rusku?

10. 12. 2015    zdroj
Člen Národního shromáždění Francie Thierry Mariani poslal do parlamentu rezoluci o zrušení protiruských sankcí. V dokumentu je uvedeno, že sankce proti Rusku poškozují francouzské ekonomické zájmy a že škody nejsou tak významné pro Rusko, které mělo být jimi "potrestáno".

Vtip na tento den


9.12.2015 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
 

Plíživá válka Ameriky v Sýrii

Tony Cartalucci
10.12.2015 Zvědavec

Sada nedávných provokací namířených jak proti Rusku, tak Sýrii má vypadat jako izolované incidenty, ale ve skutečnosti představují postupnou „plazivou misi“ směřující k tomu, co by se mohlo stát plnohodnotnou intervencí USA v Sýrii.

S každým syrským uprchlíkem se do Evropy dostává nášlapná mina

Yekta Uzunoglu
10. 12. 2015
Uprchlíci ze Sýrie by do Česka být přijati neměli. Máme totiž informace, že by mohlo jít o příbuzné bojovníků, kteří takto schovají rodiny do bezpečí, aby mohli s plným nasazením zabíjet za Islámský stát (IS). Jediný, kdo tam s nimi vede válku, jsme my Kurdové.

Berlínský ministr: Arabské gangy terorizují město

berlin brana 10.12.2015  Vaše věc
 
Německý deník "Tagesspiegel" píše o řádění arabských kriminálních gangů v Berlíně. Zejména v západní části německého hlavního města zastrašují obyvatelstvo, ignorují německé zákony a řídí se vlastními pravidly, uvádí list. V některých čtvrtích prý panuje „atmosféra strachu“. Tagesspiegel tak informuje o zprávě, kterou včera představil ministr spravedlnosti Berlína Thomas Heilmann.

Lidé nemusí mít drahou vodu a města nemusí mít zchátralé trubky, pokud ...

Radek Novotný
10.12.2015

Drahá voda, korupce na místo investic, smlouvy, které i politici prohlašují za nemravné či vazalské. Jsem jeden z mála, který se tunelování vodáren a našich peněženek postavil a obrátil se na justici. Netušil jsem, co mne čeká.

NY Times obvinil Bidena ze styků s ukrajinskými korupčníky

10.12.2015 Sputnik

Americký list The New York Times uveřejnil skandální informaci o viceprezidentovi USA Joe Bidenovi, který navštívil včera Ukrajinu. Podle informace listu je Biden zapleten do korupčních schémat ukrajinských společností a prosazuje finanční zájmy své rodiny.


Ruští novináři přinášejí důkaz, že na syrskou armádu zaútočil Západ


napsal/přeložil ea24
10. 12. 2015 Eurasia24


Štáb ruské televize LifeNews přímo na místě leteckého úderu na základnu syrské armády v provincii Dajr az-Zaur pořídil záběry místa po útoku a přinesl důkaz, že agrese je dílem západní „koalice“ vedené Spojenými státy.

Nizozemci o Ukrajině: Tato země chce do Evropy?


10.12.2015  Vaše věc
Obraz Ukrajiny v Nizozemí byl vážně pošramocen poté, co došlo k obvinění známých ukrajinských politických činitelů z vyděračství, píše list Ukrajinská pravda. Pro Kyjev je to o to nepříjemnější, že v dubnu 2016 budou v Nizozemsku rozhodovat o asociace Ukrajiny a EU.

Biden: Ukrajina je nejzkorumpovanější na světě, ale…

Tereza Spencerová  
10.12.2015   LiterárníNoviny
USA – přinejmenším pro nejbližší budoucnost – ujistily kyjevskou moc o své podpoře tím, že vyloučily možnost předčasných parlamentních voleb, v nichž by strany současné vládní koalice podle průzkumů utrpěly debakl.

Kam tlačí chalífát současnou civilizaci

Eduard Limonov
10. 12. 2015     zdrojPřiznám se, zpočátku jsem je nedoceňoval.
Zmátly mě jejich sandály, vousy, vlající kalhoty a černé prapory dětské pirátské republiky. Automaty vypadaly jako na hraní, jakoby inscenovali rockovou operu v irácké a syrské poušti.

Záměry USA s Islámským státemYekta Uzunoglu
9. 12. 2015
Zbraně, které USA a Evropa posílají Kurdům, slouží USA jako alibi. Současný Islámský stát porazit lze, ale chybí k tomu politická vůle. Pokud já vím, tak nějaká vážná úvaha a plán k poražení Islámského státu ani neexistuje. Spíše je pravdou opak, stratégové v USA a v EU jsou s jeho existencí smířeni. 

středa 9. prosince 2015

Stanovisko Českého mírového fóra k sestřelení ruského bojového letounu tureckou stíhačkou a k situaci v Sýrii

9. 12. 2015
1. Vyzýváme občany České republiky, vládu i prezidenta, jakož i všechny politické subjekty k jasnému oficiálnímu odmítnutí tohoto nedůstojného hazardu se světovým mírem, který opět předvádí tzv. transatlantické spojenectví. Účinný boj proti terorizmu je možný pouze ve spolupráci s Ruskou federací a syrskou vládou.

Ne pravda a láska, ale poctivost a slušnost by měli být krédem politiků (a podnikatelů)

Jiří Baťa
9. 12. 2015
Nepřekvapuje, že představitel ODS opět vysílá falešné SOS, protože se jim vláda nabourává do jejich programu, postaveném na obhajobě zájmů podnikatelů coby zaručených voličů (a sponzorů) pro potřeby voleb, které by je měly vynést znovu do popředí politické moci.

Sýrie v Rusku nahradí turecké citrusy


9. 12. 2015    zdroj a zdroj
Sýrie hodlá dodat do Ruska asi 700 tisíc tun citrusů, aby nahradila obdobné turecké produkty, jejichž dovoz do RF byl zakázán. Uvedl to vedoucí syrské průmyslové komory Faris Shehab. Informoval o tom francouzský televizní kanál BFMTV.Podle něj již byla první dávka citrusů odeslána do Ruska. Shahabi dodal, že do Ruska bude dodáváno i další syrské zboží, například textilní výrobky.


Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr, Vladimíra Grulichová

Ministerstvo obrany RF zveřejnilo video se spuštěním střely s plochou dráhou letu na pozice DAEŠ z ponorky


9. 12. 2015   zdroj a zdroj a zdroj
Ministr obrany RF, armádní generál Sergej Šojgu informoval vrchního velitele Ruské federace Vladimíra Putina o použití raketových zbraní a výsledcích bombových úderů na infrastrukturu teroristických skupin, které působí na území Syrské arabské republiky.

Ostuda: Bohaté státy nechávají uprchlíky na Blízkém Východě na holičkách


9.12. 2015     zdroj
Bohaté státy světa projevují vůči uprchlíkům na Blízkém Východě bezpříkladnou ignoranci. Ani Světový program výživy, ani UNHCR/Úřad vysokého komisaře pro uprchlíky při OSN/ nejsou dostatečně financovány. Místo toho, aby se pomáhalo zde, vydávají se miliardy na stále novější bomby, nebo jsou převáděny do Turecka. Kdo se pak diví, že uprchlíci chtějí za každou cenu do Evropy?