Reklama

sobota 19. prosince 2015

USA šikanují Rusko, kde se dá, přesto OSN rozhodlo o jejich spolupráci v Sýrii!

Břetislav Olšer
19.12.2015 Rukojmí


Napřed USA vyštvaly z Afghánistánu SSSR, který tam vedl protiteroristický boj proti mudžahedínům a bin Ládinovi, pak obklíčily jako globální četník desítkami svých vojenských základen Rusko, které nemělo vojska v žádné cizí zemi.Včera RB OSN rozhodla o vytvoření světového spojenectví proti Islámskému státu.

Iránske letectvo zasahuje v Sýrii po boku ruských bombardérov

19.12, 2015   Hlavné správy 
Iránske letectvo začalo v Sýrii podnikať letecké útoky v sprievode ruských bombardérov. Iránci nasadili staršie stíhačky typu F-14, ktoré však boli vybavené novými sledovacími systémami
Iránsky letectvo začalo v Sýrii vykonávať nálety. Nasadené sú iránske stíhačky typu Grumman F-14 Tomcat, ako píše Aviationist. Útoky sú koordinované so Sýrčanmi a Rusmi. Irán je jedinou krajinou na svete, ktorá ešte stále používa stíhačky typu F-14. Spojené štáty pred niekoľkými rokmi vyradili F-14 z prevádzky. Stíhačky sa datujú ešte do obdobia vládnutia šacha. V tom čase Spojené štáty dodali krajine celkom 80 kusov stíhačiek typu F-14.

Analýza Halíkovy Adventní výzvy


Vladimír Novák
19. 12. 2015
Citace z Halíkovy Adventní výzvy: „Výzva varuje před zneužitím obav z uprchlické krize...“.
Odpověď: Paradoxem je, že výzva nevaruje před reálným nebezpečím, které uprchlická krize znamená! Používá slovo „varuje“, ale s jakým cílem? Aby paralyzovala úsilí o záchranu národa a klamala veřejnost. Je to podobné, jakoby na klec s lvem pověsili ceduli: „Varujeme vás, aby vaše obavy ze lva nebyly zneužity“. To znamená: můžete bez obav vlézt do klece – samozřejmě to nepřežijete.

Džemilev žádal Erdogana, aby financoval vojenskou jednotku na hranici s Krymem


19. 12. 2015      zdroj
Poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny Mustafa Džemilev hovořil během návštěvy v Turecku o plánech na vytvoření vojenské jednotky na hranicích s Krymem. Oznámila to agentura QHA.

Andrej Fursov: Jak je to s „tajnou světovou vládou“ (1.)

napsal/přeložil Vlabi
19. 12. 2015  Eurasia24


„Na Západě už probíhá likvidace jedinečnosti plným proudem. Ale je tu Rusko, Čína, Indie, islámský svět nebo Latinská Amerika, kde všechny tyto ,triky` neprojdou, kde civilizační (sebe)vražda v duchu současného Západu, letícího v těsném sledu za USA do propadliště dějin, není možná. V té souvislosti je třeba poznamenat, že za současnou konfrontací Ruska a USA na Ukrajině se mimo jiné skrývá i konflikt dvou projektů budoucnosti, dvou světových řádů: lidského a antilidského.“

Žerty stranou aneb ale já nic neumím, já jsem politik

Žerty stranou aneb ale já nic neumím, já jsem politik
Není tam nějaká psina?


19.12.2015  První zprávy
 Občas zaznějí od politiků při besedách s novináři žertovné příběhy,  vzpomínky, humor, vtipy i kruté žerty,  které  glosují a komentují aktuální dění. Tady jsou některé z nich.

Polská armáda obsadila v noci budovu kontrarozvědky NATO!

19.12.2015  První zprávy

K velmi neobvyklé situaci došlo v Polsku, kdy v noci vojenská policie obsadila budovu Centra kontrarozvědky NATO ve Varšavě. Přepadení budovy souvisí se změnou ve vedení instituce.

Na Ukrajině začali více nenávidět svoji vládu než Rusko !

19.12.2015 Euroasia 24
Překlad Eduard Birov
„Třicet procent respondentů, čili téměř každý třetí na Ukrajině hodnotí jako hlavní hrozbu pro svoji zemi korupci a neefektivní vládu. Rusko jako hlavní hrozbu vidí osmnáct procent Ukrajinců, tedy každý pátý.“ Tolik průzkum Centra Razmukova, zveřejněný v minulých dnech v médiích.

Izetbegovičův osobní strážce vypovídá: Alia schválil útok na Markale a podněcoval útoky na vesnice v okolí Srebrenice


19.12.2015 Kosovoonline.cz  /  Václav Dvořák

Aby český čtenář pochopil podstatu procesu se srbským generálem Ratkem Mladičem, který už mnoho let probíhá před Mezinárodním soudním tribunálem pro bývalou Jugoslávii (ICTY) v Haagu, je dobré připomenout, že haagský soud je režírován zpoza kulis výzvědnými službami NATO, především USA a Velké Británie a má především propagandistický cíl. 

V.V. Pjakin k mezinárodní situaci

19. 12. 2015

Gorbačova oficiálne podozrievajú z vlastizrady (DOKUMENT)

19. 12. 2015     Chelemendik
Člen Verejnej komory Ruskej federácie Georgij Fiodorov poslal žiadosť generálnemu prokurátorovi Jurijovi Čajkovi s prosbou preveriť obsah rokovania medzi najvyššími funkcionármi ZSSR a prezidentom USA, či zodpovedajú takým článkom Trestného zákonníka RF, ako je Vlastizrada a Vyzradenie štátneho tajomstva a v prípade nevyhnutnosti prijať nevyhnutné prokurátorské opatrenia.

Navzdory položkám registru - Žádné vrácení půdy

19.12.2015  České národní listy

Soud v Praze zamítl restituci asi 600 hektarů pozemků knížecímu rodu Lichtenštejnů. Kníže z rodu Lichtenštejnů, Hans Adam II., nemá nárok na restituci majetku, který byl zabaven po druhé světové válce, je rozhodnutí pražského soudu.

Írán nahradí Turecko: Erdogan si rve svých pár vlasů na hlavě

19. 12. 2015      zdroj
Írán a Rusko mohou v brzké době zvýšit vzájemný obchodní obrat desetinásobně a Teherán doufá, že zcela nahradí export zemědělských plodin z Turecka do Ruska, prohlásil předseda frakce fundamentalistů Islámské rady Íránu (Medžlis) Gholam-ali Haddad-Adel.

Petr Bezruč nebyl a není přeceňován. Je jen nedoceňován a umlčován

Stanislava Kučerová
19.12.2015  České národní listy

Vzpomínám, jak Bezruč svými verši podněcoval národní a sociální cítění generace mých rodičů, mé generace i generace mých dětí. Jenže dnes se národní a sociální cítění nehodí k omluvám a smiřovačkám s odsunutými Němci (byť k odsunu došlo mezinárodním právem) ani k "outfitu" angloamerického střihu, který odporuje našim národním kulturním tradicím. 


Špinavá válka v Jemenu a účelové pokrytectví Západu


-uv- 
19.12.2015  E-repoublika

Al-Kájda podporovaná Saúdy a USA mezitím začala dobývat i jemenská území pod kontrolou Saúdské Arábie. Začátkem prosince se zmocnila města Moukalla, které je hlavním městem provincie Hadramout. Čiň čertu dobře, a odmění se ti terorismem.

Šlomo Sand: Jedeme s kopce a nevíme kamTereza Spencerová 19.12.2015 Literární noviny
 

Před sedmi lety doslova šokoval svět demýtizací židovských dějin. Na základě moderních archeologických objevů i historických dokumentů vyvrátil třeba legendy o Mojžíšovi. Davida a Šalamouna s jejich mocnými královstvími vrátil na stránky křesťanské bible, protože starší hebrejské texty se o nich nezmiňují, popřel i vyhnání Židů, neboť Římané nikdy nic takového nepraktikovali… Do Prahy Šlomo Sand, profesor historie na univerzitě v Tel Avivu, přijel představit české vydání svého kontroverzního bestselleru Jak byl vynalezen židovský národ.

pátek 18. prosince 2015

Asad o termínu ukončení bojů v Sýrii


18. 12. 2015        zdroj
Válka v Sýrii by mohla být ukončena za méně než jeden rok, pokud by se západní země nesnažily provést změnu moci v této zemi tím, že podporují teroristy. V rozhovoru s holandským televizním kanálem NPO2 to prohlásil prezident SAR Bašár Asad, uvádí TASS.

Friday Edition: Stálo za to kvůli tomu zemřít?

Eric Best
18. 12. 2015 Friday Edition

Bylo zvláštní minulý týden poslouchat projev Joa Bidena před ukrajinským parlamentem. Nebeskou setninu zmínil třikrát a o této stovce lidí, kteří před dvěma lety zahynuli na Majdanu, mluvil jako o mučednících, kteří se obětovali, aby Ukrajincům dali druhou šanci na svobodu (první byla promarněna o deset let dříve během Oranžové revoluce).

Mahátma Gándhí: Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí


Emil Polák
18. 12. 2015
Možno novú mladú generáciu už ani nie, ale aspoň tých, čo stáli pod novembrovými tribúnami, meno pri notoricky známom citáte zarazí: omyl či ďalšia manipulácia starých štruktúr?

Glenn Greenwald: „Boj o muslimská srdce a mozky“ se mění v bumerangGlenn Greenwald
18/.12.2015   Střípky ze světa  
Kampaně Státního departmentu očima Snowdenovy pravé ruky
Vynalézt mantru, s níž se „boj o muslimská srdce a mozky vyhraje“, uložil Státnímu departmentu už G. W. Bush. Úkol na síly to byl už tehdy. Z marnosti, s níž to Amerika zkouší znovu, si dělá šprťouchlata Glenn Greenwald.„Není to tak“ – stálo tu – „že by muslimové ´nenáviděli naši svobodu´, nenávidí spíš naši politiku,“ Především „přímé americké intervence v muslimském světě“, „tendenční podporu Izraele“ i „islamistických tyranií v zemích typu Egypta či Saúdské Arábie“, o „americké okupaci Afghánistánu a Iráku“ nemluvě.

Kvadratura kruhu, aneb ,,velezrádce prezident Zeman a nepřítel Putin"

Jan Veleba
18.12. 2015 Rukojmí
Dolní sněmovna je zablokovaná, dějí se tam neuvěřitelné věci, migrační krize za zoufalé bezradnosti evropských politiků pokračuje a tak bych mohl pokračovat. Podle plánu jede snad jenom prezident republiky Miloš Zeman, který si odškrtl další úspěšnou návštěvu kraje, tentokráte Ústeckého.

MZV Sýrie: Akce USA v Sýrii jsou do nebe volajícím porušením celistvosti Sýrie !

18.12.2015 Sputník
Akce amerických vojáků jsou „do nebe volajícím porušením státní celistvosti Sýrie“, a nikoli bojem s teroristickými skupinami, prohlásil v interview pro RIA Novosti náměstek ministra zahraničí Sýrie Faisal Miqdad.

V USA vědí, kde se dělá propaganda DAEŠ, ale neničí centra - WT


18. 12. 2015       zdroj
Úroveň propagandy teroristické skupiny "DAEŠ" a profesionalita, s níž je prováděna, je bezprecedentní pro islámským terorismus, ale koalice v čele s USA nespěchá, aby s tím něco dělala, uvádějí Washington Times. Jak píšou noviny, kvalita informací propagandy teroristické skupiny "DAEŠ" může vyvolávat závist mnohých představitelů západních médií. Hlavním propagandistickým časopisem skupiny je "Dabiq", který již má 12 čísel, je nyní možné ho číst on-line v několika jazycích včetně arabštiny, angličtiny, francouzštiny, ruštiny a turečtiny, a úrovní svého provedení může soutěžit s mnoha tištěnými periodiky USA.

Jak se soudí ve Znojmě: Jak sedět za nespáchané loupežné přepadení

Zdeněk Jemelík
18. 12. 2015       jemelikzdenek
Protože se k věci vracím po delší přestávce, připomeňme si základní údaje. Rozsudkem Okresního soudu ve Znojmě ze dne 24. března 2005 byli odsouzeni mladí muži Tomáš Čepura a Jaroslav Schindler senátem předsedy Jaromíra Kapinuse za loupežné přepadení dvou poštovních doručovatelek. Rozsudek nabyl právní moc 1.září 2005.Zatímco Tomáš Čepura se k činu doznal a usvědčoval Jaroslava Schindlera, ten neústupně trval na své nevině.


A pak věřte České televizi


Oldřich Průša
17. 12. 2015
Nejsem pro zrušení veřejnoprávní televize, jsem i pro poplatky. Ale pouze pro poplatky za zakódované kanály České televize. Někdo může namítnout, že už by nebyla tolik veřejnoprávní. Myslím, že byla, ale Kavčí hory by se musely dost propucovat.

Kolik štamgastů českých hospod čte iDNES? Analýza manipulace veřejného mínění pomocí prefabrikovaného spinu

- pan Petr a VK -
18.12.2015 AENews

Zhruba před rokem jsme uveřejnili na AE News rozhovor s jedním ze zaměstnanců renomované české agentury na průzkumy veřejného mínění. Než začnete číst tento článek, ve vlastním zájmu si ten starý rozhovor přečtěte, abyste zde rozuměli některým pojmům a výrazům, které v tomto článku zazní. Budete na konci možná sami překvapeni, jak snadno se v České republice manipuluje s veřejným míněním. Článek vychází jako aktuální reakce na email, který jsme obdrželi už dříve v redakci, kde nás jeden ze čtenářů požádal, abychom ukázali na současném mainstreamu příklad mediální a spinové manipulace.

O migrantech jinak – na základě vlastních zkušeností z Ameriky

napsal mrůča
18.12.2015  Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com


Nemám rád dlouhé texty. Ne proto, že bych je rád nečetl, naopak zajímá mne všechno co má něco do sebe, smysl, ale chápu, že dnes čtenáři nezvládají víc než pět vět perexu. Fungují na ně spíše hesla a úvodníky. Bohužel dnes to bude ode mne delší a to se snažím na úkor informace vše hodně, hodně zkrátit…

Putin odpovídal přes tři hodiny na otázky novinářů. Přečtěte si nejzajímavější výběr odpovědí


18.12.2015 AC24
V letošním roce byl na tiskovou konferenci akreditován rekordní počet novinářů - téměř 1 400. Velká tisková konference ruského prezidenta Vladimira Putina trvala v tomto roce 3 hodiny 10 minut, za tuto dobu odpověděl na 47 otázek.

Pokoření USA je už konečné: Asad může zůstat, Kerry po schůzce s Putinem ustoupil

17. 12. 2015  AC24

20. září (tedy celých deset dnů před tím, než ruský tříhvězdičkový generál napochodoval na US ambasádu v Bagdádu, aby US oznámil, že “do 1 hodiny” začnou nálety) jsme řekli, že se US strategie v Sýrii oficiálně rozsypala. Trump: Hillary Clintonová svou hloupostí zabila stovky tisíc lidí


18.12.2015  První zprávy
 

Americký republikánský prezidentský kandidát, miliardář Donald Trump ve vysílání amerického Fox News Channel prohlásil, že akce Hillary Clintonové, coby ministryně zahraničí USA, vedly ke smrti statisíců lidí.


Islámský boj Turecka o Balkán

Mirko Raduševič
18.12.2015 LiterárníNoviny

V říjnu roku 2009 turecký ministr zahraničí, dnes premiér Ahmet Davutoglu přednesl v Sarajevu projev, který nezůstal nezapomenut. Uvedl: „Přejeme si nový Balkán založený na politických hodnotách, ekonomické spolupráci a kulturní harmonii. Byl to osmanský Balkán a my jej jako takový obnovíme. Staletí osmanského Balkánu byly úspěšnou érou, ke které je třeba se opět vrátit.“


Renomovaný americký vojenský expert vysvětluje, jak Turecko napadlo ruský Su-24

Andrew Cockburn
18.12.2015  Zvědavec


24. listopadu turecký letoun F-16 sestřelil ruský Su-24 u turecko-syrské hranice. Poté představitelé těchto dvou zemí přišli s opačnými verzemi toho, co se stalo: ruský prezident Vladimir Putin tvrdil, že letadlo letělo nad syrským územím, když bylo sestřeleno; turecký prezident Recep Tayyip Erdogan kontroval, že to bylo za tureckou hranicí a že letadlo bylo varováno desetkrát, aby změnilo svůj kurs. O několik hodin později se prezident Obama postavil za Erdogana. „Turecko,“ řekl, „mělo právo bránit své území a svůj vzdušný prostor.“

čtvrtek 17. prosince 2015

MiG-31 slaví čtyřicítku. Stratosférický „interceptor“ dál hlídá Sibiř i Arktidu

napsal/přeložil geo
17. 12. 2015 Eurasia24
 
Celý svět už ví, že ruské ozbrojené síly umí přesně zaútočit s pomocí křídlatých střel s plochou dráhou letu. Méně známou skutečností ale je, že Rusko dokáže tento druh zbraní také úspěšně zneškodňovat nejen ze země, ale také ze vzduchu. I k tomuto účelu Sovětský svaz vyvinul dálkový záchytný stíhač MiG-31, nejvýkonnější stíhačku na světě, která letos v září oslavila své čtyřicátiny.

RIP Pavel Dremov: Lépe je zemřít jako svobodný, než žít jako otrok


Pavel Dremov
Stanislav Blaha
17.12.2015 E-republika

Kozácký polní velitel Pavel Dremov (39 let, přezdívka Baťa) zahynul 12. prosince na silnici mezi Pěrvomajskem a Stachanovem. Příčinou byl výbuch bomby, která byla umístěna v jeho autě, jež prý dostal jako svatební dar. 

 

Příchod uprchlíků na území Evropské unie není "nelegální“!

Jiří Baťa
18. 12. 2015
Poznamenávám, že neznám přesné a celé znění Evropské konvence o lidských právech /European Convention on Human Rights, ECHR, EKLP/, neboť jsem ji nečetl, nicméně z toho, co lze vyčíst z článku v BL „Příchod uprchlíků na území Evropské unie není "nelegální“! zde,  mě běhá mráz po zádech. 

USA vyzvaly Turecko, aby stáhlo vojáky z Iráku

17. 12. 2015    zdroj
Turecko musí stáhnout z Iráku vojáky, kteří tam jsou bez povolení irácké vlády, řekl viceprezident USA Joe Biden.

Skupina teroristů DAEŠ vyhlásila Baracka Obamu svým chalífou

17. 12. 2015    zdroj video
Teroristé vyjádřili vděčnost americkému prezidentovi za to, že je zbavil Muammara Kaddáfího a že jim dal zbraně. Teroristé DAEŠ* zveřejnili videoprovolání k americkému prezidentovi Baracku Obamovi. V projevu teroristů byl nynější americký prezident ukázán jako velký vůdce. 

DWN: turecký prezident přišel s novým fíglem na obnovení vztahů s Ruskem


17. 12. 2015     zdroj
V Turecku začali příznivci vládnoucí strany aktivně obviňovat vrchního velitele vzdušných sil země Abidina Ünala, že odpovědnost za sestřelený bombardér Su-24 spočívá pouze na něm.

Francouzské volby, evropská mlha

Petr Schnur
17. 12. 2015    (zasláno autorem)
Vzhledem k aktuálnímu dění v Evropě a na Blízkém východě budiž aktuálně zopakováno: milovník absurdního dramatu – nebo komedií, každému podle jeho gusta – si v dnešní době musí přijít na své. „Demokratické revoluce“ s korupčními oligarchy a neofašistickými skupinami na špici, boj proti islamistickému terorizmu po boku jeho sponzorů, islamistických diktatur i těch, kteří k nim směřují. 

Čtení pro malé a velké kluky na čtvrtek: Ještě jednou o ruských raketách Kalibr

Napsal PH
17.12.2015  Kosa zostra neboli vlkovobloguje.wordpress.com/

Dnes budeme pokračovat třetím dílem o ruskému raketovém systému Klub / Kalibr. V prvním díle byly popsány jednotlivé typy střel a historie jejich vývoje, druhý díl byl věnován střelám Onyx / Jachont / Brahmos a vypouštěcímu zařízení UKSK. Nyní se zaměříme na námořní nosiče.

Turecký poslanec, který v ruské televizi hovořil o sarinu v rukou extrémistů, čelí vyšetřování z vlastizrady

17.12.2015  WertyzReport

Turecký poslanec Eren Erdem, který ruské televizi RT (o jeho tvrzeních jsme informovali zde) sdělil detaily z případu o skupině teroristů, kteří v Turecku získali materiály pro výrobu sarinu, čelí vyšetřování z vlastizrady. Erdem řekl, že radikální skupiny využívají Turecko jako tranzitní zemi pro převoz nebezpečných látek
.

Británie obviňuje Rusko, že jen 25 procent úderů směřuje na IS

17.12. 2015   První zprávy

Údery Ruska proti IS představují pouze 25% celkových ruských útoků, prohlásil šéf britského ministerstva zahraničí. Podle něj, zbytek útoků údajně míří na „umírněnou opozici“.

Venezuela není banánová republika

Petr Umlauf 
17.12.2015   E-republika

Indiánské děti mají vzdělání, k tomu vládní notebooky, mnoho z nich pracuje v systému soběstačné lokální ekonomiky a patří jim výrobní družstva. Vítězná koalice je příliš nejednotná na to, aby celou zemi prodala USA, jako za blažených časů vojenských diktatur.

Porážka Marine Le Penové? Naopak!


Radim Valenčík
17. 12. 2015  blog autora

S titulky typu "Drtivá porážka krajní pravice ve Francii. Le Penovy neuspěly, většinu regionů ovládl Sarkozy" apod. (tento je z IHNED) komentovala všechna hlavní "sdělovadla" výsledky druhého kola regionálních voleb ve Francii. Pouze v Parlamentních listech se objevily dva realistické komentáře k dané problematice, o kterých se ještě zmíním.

středa 16. prosince 2015


Putin podepsal dekret o zřízení Národního střediska pro rozvoj robototechniky


16. 12. 2015    zdroj
Ruský prezident Vladimír Putin podepsal dekret o zřízení Národního střediska pro rozvoj technologií a základních prvků robototechniky. Daný dokument byl zveřejněn 16. prosince na oficiálním internetovém portálu právních informací.

Potměšilý provokatér Pehe

Luděk Prokop 
16. 12. 2015
Patří mezi nenávistnou čeládku, která chrlí slova o pravdě vítězící nad lží a o lásce vítězící nad nenávistí. Div se neudusí přemírou slov o tom, jak náš prezident rozděluje národ, místo aby jej sjednocoval. Neustále a neúnavně zahlcují mediální prostor provokacemi, podrýváním a zarýváním do hlavy státu, potažmo do státu jako takového. Neustále podlými výpady proti přímo zvolenému prezidentovi a proti jeho voličům, provokují a probouzejí negativní emoce voličů prezidenta. Roční inflace je překvapivě na nule

- vbo -
16.12.2015 E-sondy

Ani dva roky poté, co Česká národní banka zahájila drastickou léčbu ekonomiky slabou korunou, se nedostavil očekávaný růst cen. Faktory, nad nimiž centrální banka nemá kontrolu, srazily roční inflaci prakticky na nulu. Ve srovnání s říjnem ceny dokonce klesly o 0,4 procenta. Tak rychle cenová hladina neklesala od září 2013.

Velká tisková konference Vladimíra Putina za dveřmi a trocha legrace k tomu

16. 12. 2015, Petr Ďoubalík


Rok se s rokem sešel a za dveřmi je 11. "Velká tisková konference ruského prezidenta Vladimíra Putina". V našich médiích tradiční ticho, nutno jim pomoci.


Zachránit doly znamená potopit Sobotku

Eric Best 16. 12. 2015  Fleet Sheed's Final Word

OKD býval konglomerát, který vlastnil rozmanitá aktiva od uhelných dolů až po obytné domy. Zdeněk Bakala a jeho partneři společnost nejprve šlohli, poté ji rozebrali a jiná než těžařská aktiva kousek po kousku rozprodali za miliardy korun. V OKD zbyly jen díry v zemi. Bohužel není pravda, že díru v zemi vám nikdo nevezme, jak říkal ve hře Járy Cimrmana uhlobaron Ptáček. Slovenský parlament zažil něco, co nikdy předtím. Ostrý projev lídra obyčejných lidí se stal hitem internetu


16.12.2015   HlavnéSprávy a AC24

Líder obyčajných ľudí Igor Matovič vystúpil na pôde parlamentu s nebývalo ostrým prejavom voči poslancom vládneho Smeru. V ňom ich označil za predstaviteľov organizovaného zločinu, ktorý systematicky rozkráda štát.