Reklama

sobota 26. prosince 2015

Libyjci v sociálních sítích "poděkovali" Obamovi za zpustošení státu


26. 12. 2015             zdroj
Rozhořčení občané píší, že Spojené státy americké přinesly smrt do jejich země. Občané Libye podrobili ostré kritice provolání amerického prezidenta, který prohlásil, že revoluce roku 2011 "je osvobodila od diktátorského režimu, trvajícího 42 let".


Dostojevskij o nevděku slovanském

Fjodor Michajlovič Dostojevskij
26. 12. 2015       (Deník spisovatele, 1877)
«Rusko nebude míti a nikdy ještě nemělo takových nenávistníků, závistlivců, pomlouvačů a dokonce zjevných nepřátel, jako všechna ta slovanská plemena, jakmile je jen Rusko osvobodí a Evropa dá souhlas uznat je za osvobozené!

Syrská armáda a domobranci zničili poblíž Damašku podzemní město teroristů o rozloze pěti kilometrů čtverečních v hloubce 25 metrů


25. 12. 2015      zdroj
Teroristé vybavili nejen prostory pro odpočinek a vaření, ale dokonce i vlastní nemocnici. Syrská armáda a domobranci zničili podzemní město teroristů, kde se schovávali při bombardování. V hloubce 25 metrů měli teroristé vše potřebné pro život. 


Schwarzenbergovo pokrytectví


Jiří Baťa
26. 12. 2015  
Karel Schwarzenberg ( a nebude zřejmě jediný) který se ozval, aby vyjádřil své pohoršení nad výrokem prezidenta Zemana, že Česko by mohlo do eurozóny vstoupit až po odchodu Řecka z EU. Jako vždy i tentokrát se pan Schwarzenberg hned chytá příležitosti, aby dal M. Zemanovi nějak „za vyučenou“ (nejlépe však, kdyby mu k tomu mohl dát i pohlavek). 


Stovky Afričanů zaútočily na španělskou hranici

26.12.2015 První zprávy

V Maroku na hranici španělské exklávy Ceuta zaútočili stovky Afričanů. Téměř dvěma stům z nich se podařilo překonat ostnatý drát. Jsou zde mrtví a ranění.

Nové Rusko potřebuje novou elitu

Jurij Barančik
Jurij Barančik
26.12.2015  Regnum.ru

Čtenářům nové republiky předkládáme text, který je součástí veřejné diskuse o současné úloze ruských masových sdělovacích prostředků, o ruském vlastenectví, o "sociálních výtazích" a potřebě nové elity ruského národa.

Po čtyřicet let pokračuje pro oběti Agent Orange vietnamská válka

Marjorie Cohn
26.12.2015  České národní listy a zdroj 

Válka ve Vietnamu měla za následek smrt více než 58.000 Američanů a více než 3 milionů Vietnamců. Před dvaceti lety Spojené státy a Vietnam normalizovali diplomatické vztahy ve snaze odstranit strašlivé dědictví války. Ale pro pozůstalé - jak Vietnamce tak Američany - válka pokračuje. 

Zbyněk Fiala: El Niňo naděluje


el ninoZbyněk Fiala
26.12.2015 Vaše věc
V New Yorku je jako v létě, jižní Amerika je pod vodou, v Česku pokračuje katastrofální sucho. Jako by se příroda pokusila setřást největšího škůdce, a začalo se jí to dařit. Hrom hněvu je tvořen v oceánském proudění s něžným názvem El Niňo, Jezulátko.


pátek 25. prosince 2015

Jan Campbell: Bude nebo nebude v 2016 lépe?
Jan Campbell
25.12.2015 Vaše věc
 

Nazvání příspěvku představuje typickou otázku, kterou mi kladli v posledních několika týdnech nejenom studenti, ale i podnikatelé, několik úředníků a veřejných činitelů, především v zahraničí. Protože nejsem v diplomatické službě, mohl jsem si dovolit otevřenost a poukázat na důvody, které mají své prameny v nedávné historii.

Zpráva OSN o humanitárním vývoji lidstva 2015


-uv- 
25. 12. 2015 E-republika

Celkem 80 % lidí vlastní pouze 6 % bohatství země. A naopak 1 % planetárních zbohatlíků vlastní 49 % planetárních zdrojů. Tomu odpovídá i stav světa.

130 let od vydání II. dílu Kapitálu a dnešek (2. díl)

Miroslav Tejkl
25. 12. 2015
Druhý díl Kapitálu se zabývá koloběhem, obratem kapitálu a přeměnami forem, které na sebe kapitálová hodnota bere a v třetím oddíle knihy končí modelem reprodukce celkového společenského kapitálu v tzv. reprodukčních schématech.

NI: nový světový pořádek závisí na Rusku a Číně, a ne na USA

Sergej Gunějev
25. 12 .2015  Sputnik

V poslední době Rusko efektivně působí hned několika směry, současně se zabývá normalizováním krizových situací a rozvojem partnerských vztahů s Čínou.

Indie zaplatí za Putinovy „šperky“ 4,5 miliardy $, což je největší obranný obchod za desetiletí


25. 12. 2015  AC24
Ruské vychvalované raketové systémy S-300 a S-400 se v poslední době trochu objevují v novinách. Minulý měsíc Moskva s Teheránem oficiálně oživily dlouho váznoucí kontrakt v hodnotě asi 800 milionů $, při kterém bude do Teheránu během následujících několika měsíců dodáno trochu S-300. Dohoda byla původně uzavřena v roce 2007, ale v roce 2010 bylo uprostřed mezinárodních sankcí na Írán plnění přerušeno. Putin tento zákaz letos zrušil s odkazy na pokroky jaderné dohody s Teheránem.

Ruské válečné letouny během posledních šesti dnů zasáhly 1 093 teroristických cílů v provinciích Idlib, Aleppo, Deir ez-Zor, Hama a Homs


25. 12. 2015 AC24
Ruské válečné letouny během posledních šesti dnů provedly 302 vzletů a zasáhly 1 093 teroristických cílů v provinciích Idlib, Aleppo, Deir ez-Zor, Hama a Homs. 


Američtí kongresmani trvají na uznání genocidy křesťanů teroristy DAEŠ

25. 12. 2015      zdroj
Podle nich vláda nedělá dost pro ochranu křesťanů před teroristy DAEŠ. Skupina 30 kongresmanů oslovila administrativu amerického prezidenta s výzvou uznat genocidou hromadné vraždy křesťanů teroristy DAEŠ*.

Ultimátum Vladimiru Putinovi

25. 12. 2015      Eurasia24     Segodnia.ru
„Propad cen ropy, ekonomické sankce proti Rusku a války na Ukrajině a v Sýrii mají jeden společný cíl – přinutit Ruskou federaci kapitulovat před USA.“
Rok 2015 vysvětlil mnohé, skutečně mnohé. Především: reálná tržní cena ropy, to je průměrně 100 dolarů za barel. Při takové ceně se dobře cítí ekonomiky ropných zemí Perského zálivu, američtí těžaři břidlicového plynu i ruský ropný průmysl.

Washington Post vyzývá Obamu k zásahu v Polsku


25.12.2015 První zprávy

Jaroslaw Kaczyński se chystá jít cestou svého spojence, maďarského premiéra Viktora Orbána, varuje list Washington Post.

Armáda Ruské federace nasadila úspěšně roboty v ostrém boji s Sýrii

Petr2
25. 12. 2015  Leva-net
Jako první na světě armáda RF vrhla do boje roboty. Ty dobyly strategický kopec, opevněnou kótu 754m v syrské Latákii. Na šturm vyrazilo 10 robotických samochodek typu «Платформа-М» a «Арго». Podporu zajišťovaly bezpilotníky, houfnice “Акация” a syrská pěchota. Velitelem útoku byl operátor v Moskvě. USA objednaly u Ruska dalších 20 raketových motorů

24. 12. 2015       zdroj
Společnost United Launch Alliance, společný podnik Lockheed Martin Corp a Boeing Co., objednala u Ruska dalších 20 raketových motorů RD-180. Informovala o tom agentura RIA Novosti.

čtvrtek 24. prosince 2015

Cordon sanitaire a V4: pokračování

Jan Capmbell
24. 12. 2015 Vaše věc
 

Metafora pana Kmoníčka (Právo, 12. 12. 2015, str. 9. konec odstavce) „A podzim Evropy je dnes provázen celosvětovou epidemií chřadnutí národních států, která se nám nevyhne,“ se kterou plně souhlasím, se mi nabízí k zahájení odpovědí na mnohé otázky, které dostávám nejenom z ČR, ale i rusky a německy mluvícího zahraničí. Otázky se většinově týkají dalšího vývoje v Evropě, EU a jinde ve světě. Představují rostoucí strach, nejistotu a omezenou schopnost si přiznat základní historické skutečnosti, které formují naší současnost.

Češi si za svůj plat koupí o polovinu méně než Němci


24. 12. 2015   Vaše věc
Z předvánočního výzkumu MůjPlat.cz vyplývá, že si Češi podle parity kupní síly za svůj plat koupí zhruba o polovinu méně než obyvatelé západní Evropy. Lépe jsou na tom například v porovnání s některými státy východní Evropy, Asie, Afriky či Jižní Ameriky. Opravdu hezká společnost.


Mobilní telefon vůdce ISIL uchovává důkazy o podpoře Turecka

Moskva: Základna USA v Rumunsku porušuje dohody


deveseluJan Urbach
24.12.2015 Vaše věc
Jedná se o přímé porušení Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu, prohlásila oficiální mluvčí Ministerstva zahraničních věcí Ruské federace Maria Zacharovová v souvislosti s rozmístěním zařízení americké protiraketové obrany v Rumunsku.


Ministerstvo obrany RF: Zpráva Amnesty International o činnosti VKS RF v Sýrii je složena z obehraných klišé a fejků

24. 12. 2015  NWOO

Oficiální představitel Ministerstva obrany Ruska Igor Konašenkov řekl, že zpráva Amnesty International o údajné smrti civilních obyvatel v Sýrii v důsledku útoků VKS RF je složena z obvyklých klišé a fejků. Podle jeho slov Západ manipuluje informace o událostech s cílem odvedení pozornosti světového společenství od chyb mezinárodní koalice.

"Je to zcela netolerantní" - Putin si rýpnul do Evropanů, kteří opustili jednání o zóně volného obchodu

24. 12. 2015   zdroj
"Není to moc evropské, je to zcela netolerantní," tak komentoval útěk delegace Bruselu z jednání o oblasti volného obchodu (FTA) mezi Ukrajinou a EU ruský prezident. Podle Vladimíra Putina opustili Evropané jednání se slovy "hra skončila", píše agentura RIA Novosti.

Syrské a irácké bojiště 23.12.2015 – video a jeho přepis

Screenshot_115


Ruské válečné letouny v provincii Homs zničily dva dlouhé konvoje cisteren s palivem ISIL. První konvoj s nejméně 8 tankery a několika další vojenskými vozidly zasáhlo Ruské letectvo u města Palmyra. I militanti doprovázející tento konvoj byli při tomto náletu zabiti. Spojená eskadrona ruských a syrských frontových bitevních bombardérů rovněž zničila 14 cisteren i s jejich ochranou u Sukhnahu.


Bloomberg: Ukrajina je na pokraji politické sebevraždy

24.12.2015  První zprávy

Současná vláda Ukrajiny nepotřebuje žádné externí hrozby ke zničení země. Tento úkol zvládnou Ukrajinci sami, píše Bloomberg.

Chersonskou oblast dávají Tatarům: Džemilev se pochlubil, že si zajistil podporu Erdogana na začištění oblasti od "vatniků"

24. 12. 2015     zdroj
Informace o tom, že Chersonská oblast se dává na milost a nemilost tatarským extremistům skupiny Mustafy Džemileva "Medžlis krymsko-tatarského národa", byla potvrzena z první ruky. Zdá se, že Kyjev proti tomu nic nemá. Koncentrace Tatarů v Chersonské oblasti byla také odsouhlasena prezidentem Turecka Recepem Tayyipem Erdoganem. Ve vysílání Rádia Svoboda to oznámil pohlavár tatarských extremistů Mustafa Džemilev.

Rozvědka DLR: Do Arťomovsku a Mariupolu dorazili zahraniční žoldáci

24.12.2015  SputnikNews

Rozvědka Doněcké lidové republiky informuje o tom, že do Arťomovsku a Mariupolu, které jsou pod kontrolou Ukrajiny, dorazili zahraniční žoldáci, sdělili novinářům na ministerstvu obrany DLR.

Že nelze bolestivě odpovědět na sankce USA? Ve hře je Coca-Cola i MasterCard

napsal/přeložil ea24
24. 12. 2015 Eurasia24

Rusko může zavést sankce proti společnostem Coca-Cola, Visa či MasterCard, prohlásil první místopředseda výboru Státní dumy pro ekonomickou politiku, inovativní rozvoj a podnikání Michail Jemeljanov. Podle jeho názoru budou taková opatření důstojnou odpovědí na zavedení sankcí proti ruským bankám ze strany USA. Informaci přinesl portál Ren.tv.

Zkoumání alternativ k Microsoft Windows vás může dostat na seznam NSA

Daniel Jennings
24.12.2015  NWOO
Jednoduše používání určitých šifrovacích služeb nebo zkoumání alternativ k Microsoft Windows vás mohou dostat pod dohled National Security Agency (NSA) a dalších tajných služeb, podle nových zpráv. Použití šifrovacích řešení, jako TOR, může vyústit v to, že vás začne sledovat NSA a její spojenci, včetně Government Communication Headquarters (GCHQ), podle hlášení v německém mediálním subjektu Tagesschau.


Zachyceno na videu: Bojovník Hizballáhu naprosto v klidu uhnul raketě vypálené syrskými rebely


24. 12. 2015 AC24

Během posledních několika měsíců jsme se pokoušeli vysvětlit, proč je teď už washingtonská strategie vyzbrojování proti-Assadovských živlů v Sýrii ještě absurdnější, než byla původně.


Seymour Hersh: Disidenti z Pentagonu, Obama a válka v Sýrii

Tereza Spencerová
24.12.2015 Literární noviny 

Nejspíš to už bude specifický rys americké zahraniční politiky -- generálové totiž jako by měli v posledních letech víc rozumu než politici.

středa 23. prosince 2015

Angela rozpoutala oheň a dál si s ním hraje: Situace v Německu se před Vánocemi dramatizuje. Hořící domy, zápalné láhve. Veřejnost se radikalizuje. Útoků proti migrantům přibývá

Ondřej Höppner
23. 12. 2015  ProtiProud

Ondřej Höppner přináší svědectví z Německa těchto dnů, kde se "vítačství" zvolna začíná měnit v tichou (protože médii většinou ignorovanou) občanskou válku, jejíž důsledky si asi zatím neumíme představit

Německá ARD odpálila bombu: Turecko umožňuje ISIL obchodování s otroky v příhraničním tureckém městě! Co na to řekne Brusel? [CZ Titulky]

- VK -
23.12.2015 AENews

Německá televize ARD odvysílala výbušný materiál, který hrozí přerůst v otevřenou diplomatickou roztržku mezi Ankarou a Berlínem. V dokumentárním filmu štáb ARD natočil důkazy o tom, jak bojovníci Islámského státu ovládají turecké město Gaziantep, kde mají tržiště s otroky a obchodní kanceláře, pod přímým dohledem tureckých vojáků, kteří se tváří, že nic nevidí. Bojovníci ISIL volně chodí po městě, turečtí vojáci dělají, že je nevidí. 


130 let od vydání II. dílu Kapitálu a dnešek (1. díl)


Miroslav Tejkl
23. 12. 2015
Karel Marx, který se v různých mediálních anketách posledních dvaceti let umísťuje mezi nejvýznamnějšími osobnostmi druhého tisíciletí, označoval své hlavní dílo („opus magnum“) nejprve hlavně a po celou dobu taky za „Kritiku politické ekonomie“ (což byl nakonec podtitul jeho životního díla). Nakonec ale většina textu dostala název, pod kterým je všeobecně známá … „Kapitál“ a rozsáhlý zbytek se nazývá „Teorie o nadhodnotě“ s podtitulkem „IV. díl Kapitálu“.

USA byly připraveny použít atomové zbraně proti ruským civilistům

23. 12. 2015       První zprávy
Podle materiálů z roku 1959, které zveřejnil webový portál New York Times, byly Spojené státy připraveny použít jaderné zbraně nejen proti sovětským vojenským cílům, ale i proti sovětským občanům. Americké úřady během studené války byly ochotny použít jaderné zbraně, a to nejen ke zničení vojenského a průmyslového potenciálu SSSR, ale i pro cílené masové vraždy sovětských občanů. Informace je uvedena v článku publikovaném v elektronické verzi amerického deníku New York Times - Utajované dokumenty.

Erdogan nařídil použít proti svým vlastním lidem tanky a těžké zbraně

23. 12. 2015     zdroj
Turecká vláda vrhla do boje proti bojovníkům Kurdské strany pracujících tanky a těžkou techniku. Vojenská operace probíhá na jihu země ve městě Cizre a jeho okolí. Za posledních sedm dní působením tureckých silových struktur zahynulo 127 kurdských bojovníků.

Takto vypadá budoucnost ruského námořnictva: stealth fregata Admirál Gorškov


napsal/přeložil geo
23. 12. 2015             Eurasia24

Ruské námořnictvo uvolnilo videozáběry zbrusu nové fregaty Projektu 22350, třídy pojmenované Admirál flotily Sovětského svazu Gorškov. Jedná se o zcela novou generaci fregat, které se brzy stanou jedním z pilířů ruského námořnictva a zůstanou jím i v příštích desetiletích.

Ruské T-90 rozhodly střet na jihu Aleppa


Po osvobození města Khan Touman na jihu oblasti Aleppo pokračovala 4. motorizovaná divize Syrské arabské armády společně s oddíly Hizballáhu v ofenzívě a ovládla vesnici Al-Kalidia. To umožnilo převzít pod kontrolu nad ještě významnější částí trasy Aleppo-Damašek a konečně cestu pro teroristy uzavřít.

Amnesty International se odkopala


amnesty
- jip -
23.12.2015  Vaše věc

Rusko na konci září vstoupilo do mezinárodního konfliktu, který se jeví jako svého druhu občanská válka, v Sýrii. Učinilo to tak razantně, že se již nyní ukazuje, díky iniciativě OSN, východisko ze slepé uličky tohoto konfliktu. Možná již v lednu zavládne mezi vládou a alespoň částí ozbrojenců příměří, a Sýrie se vydá k parlamentním volbám, které, jak se zdá, má velkou šanci vyhrát současný syrský prezident B. Asad či jeho baasistická strana.


Válka v Sýrii sbližuje Izrael a Turecko

Petr Umlauf 
23.12.2015 E-republika

Co sbližuje Izrael a Turecko? Proč tak rychle zapomělo Turecko na dest mrtvých z lodi "Mavi Marmara"? Je epizoda s humanitární nákladem do Gazy definitivně zapomenuta? Válečné bubny duní a přehluší každou otázku.


Papež se uchyluje k soudnému dni: „Pro ty, kdo slaví Vánoce, by to také mohly být jejich poslední“

23.12.   2015   New World Order Opposition
Papež František promlouvající k davům pronesl děsivou předpověď. S tím, jak svět zachvacuje běsnění války, by to mohly být naše poslední Vánoce. V knize Petrus Romanus autoři Tom Horn a Cris Putnam pronesli dvě ohromující předpovědi. V roce 2012, když byl v úřadě ještě papež František, předpověděli příchod události, k níž nedošlo déle než 600 let – tj. Benediktovy abdikace na papežství. Když počátkem příštího roku papež Benedikt abdikoval, přišlo to pro miliardu katolíků po celém světě jako šok. Ti dva výzkumníci, kteří žertem říkají, že je inspiroval Duch Svatý, zůstali úplně potichu ohledně toho, jak mohli věštit téměř bezprecedentní událost s takovou přesností.

Soros tahá za nitky na obou koncích syrského uprchlického chaosu

William Engdahl
23.12.2015 Zvědavec

Od chvíle, kdy dostal John D. Rockefeller radu chránit své bohatství před vládním zdaněním vytvořením daně neplatící filantropické nadace v r. 1913, byly tyto základy použity americkými oligarchy k zamaskovávání světových špinavostí pod rouškou „činění dobrodiní pro lidstvo“, známého jako „filantropie“ z lásky k lidstvu. 


Ještě, že víme, že Říše zla pořád lže!

23.12.2015   Literární noviny
Představte si, jaké starosti bychom si začali dělat, kdybychom si jen pomysleli, že USA skutečně pomáhaly Turecku pomáhat Islámskému státu. „Naštěstí víme, že Rusové vždycky lžou. A proto jsou také všechny informace vycházející z Ruska lež,“ glosuje současnou situaci italský křesťanský list Famiglia Cristiana. Kdyby tomu totiž tak nebylo, museli bychom uvěřit, že Turecko -- jemuž šéfka unijní diplomacie Federica Mogheriniová věnovala tři miliardy eur na kontrolu hranic a zastavení proudu syrských uprchlíků do Evropy -- využívá své hranice se Sýrií pro kšeftování s džihádisty, jejichž útoky mění Syřany v uprchlíky!


Úředníci panikaří, Putin jim přistřihl korupční brka

 23.12.2015  Isstras
 Úředníci po celém Rusku jsou ve stavu paniky, píše Samer Ibrahim na FB. Prezident Vladimír Putin podepsal nový protikorupční zákon a jednu novelu. Tak o tomto si můžeme v Česku bohužel zatím nechat jen zdát.Máš, úředníčku, nebo členové tvé rodiny bankovní účet v zahraničí? V tom případě nemáš co dělat ve státní a veřejné správě a štandopede se pakuj! Umíte si představit zděšení mezi českými úřednickými vyžírkami, ať už na ministerstvech či v regionech?

Proč revoluce Bernieho Sanderse není v televizi

Will Bunch
23.12.2015 E-republika

Jeho skutečná bitva je na poli idejí. A podívejte se na trend Demokratické partaje a jejích prezidentů prodávajících korporátní dohody. A pak na aktivistickou základnu, která ohledně klimatických změn a dalších bodů jasně míří doleva. Sanders bitvu idejí vyhrál už teď.

Kdo je nejnebezpečnější míru na této planetě podle katolické televize?

23. 12. 2015    gloria-tv
http://gloria.tv/media/phoxu9LLn5G

úterý 22. prosince 2015

P.C. Roberts: Donald Trump – zhodnocení22. 12. 2015     paulcraigroberts                                  
Podle volebních preferencí (údaj z 21. prosince), je Donald Trump nejpravděpodobnějším kandidátem na úřad příštího amerického prezidenta. Trump se stal populárním ani ne tak pro svůj postoj k aktuálním politickým problémům, ale proto, že je téměř pravým opakem politiků, kteří dnes ve Washingtonu vládnou. A též proto, že ze svých stanovisek zásadně neustupuje. 

Keňští muslimové ochránili křesťany při útoku islamistů


22. 12. 2015    zdroj
Keňští muslimové zachránili životy skupiny křesťanů při útoku islamistické skupiny "Al-Šabab" na autobus v provincii Mandera. Jak informuje BBC News, cestující se odmítli rozdělit na skupiny podle náboženského příznaku a dát teroristům příležitost zabít křesťany.